Nemzeti Sport, 2018. június (116. évfolyam, 161-175. szám)

2018-06-16 / 161. szám

141 Labdarúgó-világbaj EREDMÉNYE II. PROGRAM 2018. június­­ -július 15 CSOPORTKÖR A-CSOPORT Egyiptom, Oroszország, Szaúd-Arábia, Uruguay Oroszország-Szaúd-Arábia 5-0 Uruguay-Egyiptom____________1-0 Oro­rszág-Egyiptom június 19., 20.00, Szentpétervár Uruguay-Szaúd-Arábia június 20., 17.00, Rosztov Szaúd-Arábia-Egyiptom június 25., 16.00, Volgograd Uruguay-Oroszország június 25., 16.00, Szamara B-CSOPORT Irán, Marokkó, Portugália, Spanyolország Irán-Marokkó________________ Portugália-Spanyolo­rszág _____ Portugália-Marokkó június 20., 14.00, Moszkva Irán- Spanyolország_____június 20., 20.00, Kazany Irán-Portugália június 25., 20.00, Szaranszk Spanyolország-Marokkó június 25., 20.00, KaUnyirigh­ád AZ ÁLLÁS­ ­CSOPORT rtfUa, Belgium, m*mz, Tunézia Belgium-Panama Tunézia-Anglia Belgium-Tunézia Anglia-Panama Panama-Tunézia Anglia-Belgium _______június 18,17.00, Szocsi június 18,20.00, Volgograd június 23, 14.00, Moszkva június 24, 14,00, Nyizsnyij Novgorod június 28, 20.00, Szaranszk június 28, 20.00, Kalinyingrád AZ ÁLLÁS Belgium­-- j- j 0-0-Panama­-TIT"j 0-0-Tunézia­--!- i 0-0-Anglia T_ El 0-0- B-CSOPORT Japán, Kolumbia, Lengyelország, Szenegál Kolumbia-Japán júniusi?., 14.00, Szaranszk Lengyelország-Szenegál június 19,17.00, Moszkva Japán-Szenegál június 24,17.00, Jekatyerinburg Lengyelország-Kolumbia június 24, 20.00, Kazany Japán-Lengyelország június 28, 16.00, Volgograd Szenegál-Kolumbia június 28, 16.00, Szamara AZ ÁLLÁS Lengyelország- - j­­ -0-0-Szenegál ~ j­-H - | Kolumbia-J-j -I H­art -Japán­-1 -0-0 -1 BORBOLA BENCE A végére maradt a slusszpoén. Amíg a mérkőzésen az uru­guayi gólfelelős, Luis Su­árez számos ziccert elpuskázott, a lefújás előtti pillanatokban a kö­zéphátvéd José María Giménez megmentette a dél-ame­rikaiak becsületét. A 89. percig úgy tűnt, Egyiptom rendkívül fontos pontot sze­rez Uruguay ellen, ám hiába az afrikai kapus, Mohamed al-Senavi parádés, nagyobbnál na­gyobb védései, a világbajnokságra 1990 után visszatérő Egyiptom végül pont nél­kül maradt, így máris főhet a stáb feje, hiszen legközelebb a házigazda Orosz­ország vár az együttesre. Az uruguayiak a legerősebb kezdő tizenegyüket küldték pályára, az egyip­tomiak azonban nem kockáztattak: a Bajnokok Ligája-döntőn vállsérülést szenvedő Mohamed Szalah felépült ugyan, Héctor Cúper szövetségi kapitány mégsem küldte pá­lyára. Volt logika Cúper dön­tésében, minden bizonnyal úgy számol, a továbbjutást nem Uruguayjal, hanem a másik két riválissal - Oroszországgal és Szaúd-Arábiá­­val - szemben kell kivívniuk. Uruguay ha kín­keservesen is, de hozta a kötelezőt, első oroszországi fellépésén 1-0-ra győzött. „Nagyon nehéz az olyan vetélytársak ellen futballozni, mint az egyiptomi válogatott - mondta a lefújást köve­tően Diego Godín, a dél-amerikaiak 32 esztendős csapatkapitánya. - El kell ismerni, megizzadtunk ellenük, egyáltalán nem lepett meg, hogy ilyen nehezen győztünk. De a lényeg, hogy nyertünk. Az első mérkőzésnek min­dig különösen jelentősége van egy nagy tornán, most örülhetünk, hiszen a siker lökést adhat csapatunknak. Biztos vagyok benne, hogy Uruguay­­ban mindenki a televízió előtt ült, és drukkolt nekünk, nagyon örülök, hogy örömöt szereztünk az embereknek." Külön érdemes kitérni Luis Suárez­­re, aki több ziccert is elrontott a pénteki összecsapáson. Előbb csizmaszárral találta el a labdát, majd túl sokáig várt az adódó lehetőségnél, később közelről lábon lőtte a kapust - ha döntetlennel zárul az összecsapás, most mindenki a Barcelona támadójának fejét követelné. A végén Uruguay csak be­préselt egy gólt az afrikaiak kapujába, a fejest követően a kispadon Mohamed Szalah a tenyeré­be temette arcát, a túloldalon ellenben rekordert is ünnepelhettek. Az uruguayi kapus, a 32. születésnapját szombaton ünneplő Fernando Mustéra az ötödik vb-mérkőzésén nem kapott gólt, amivel beállította legendás hon-Sokáig úgy tűnt, az egyiptomi kapus, Mohamed al-Senavi lesz a találkozó legjobbja, hiszen többször is nagyot védett, hol kézzel, hol lábbal hárított, ám a lefújás előtti pillanatokban túljártak az eszén a dél­­amerikaiak. Edinson Cavani az egész mérkőzésen aktív volt szabadrúgásból kapufát lőtt, és kétszer is remekül készítette le a labdát csatártársának, Luis Suáreznek. A PSG csatár végigrobotolta a meccset, fitársa, Ladislao Mazurkiewicz rekordját. A dél-amerikaiak 1970 óta először nyertek a vb­­nyitányon. „Nincs miért szégyen­keznünk - monda El-Senavi kapus. - A következő mérkő­zésünk sem lesz könnyű, de ilyen játékkal lehet ke­resnivalónk." Ami a csoportot illeti: Oroszország és Uruguay há­rom-három ponttal, Egyiptom és Szaúd- Arábia pont nélkül áll, azaz ha a következő fordulóban Uruguay legyőzi Szaúd-Arábiát, a házigazda Oroszország pedig Egyiptomot, eldől a továbbjutás. 1.Irán 1 11 1 1-1­­ 1-0 11 12.Portugália 1 --11 - 1­3-3 1] [3-Spanyolország..... 1 -■Ti - 13-31 14.Marokkó [1tt 1-1 1 0-1 61-C-C­SOPORT Ausztrália, Dánia, Franciaország, Peru Franciaország-Ausztrália júniusié., 12.00, Kazany Paru­ Dánia________ június 1é., 18.00, Szaranszk Dánia-Ausztrália június 21., 16.00, Szamara Franciaország-Peru június 21., 17.00, Jekatyerinburg Dánia-Franciaország júni 24, ISJOO, Moszkva Ausztrália-Peru június 26., 16.00, Szocsi AZ ALIAS­­ FranciaországX-j­-........ 0-0­­ -Ausztrália-H -1 Peru TI-I­-0-0-i Dánia­-0-0-­ AZ ÁLLÁS Argentína­-1 --0-0-i Izland­- i 0-0-Horvátország-T 0-0-i M­ioéria______ ~ | ~T_ 0-0-AZ ÁLLÁS Brazília­--i -0-0-Svájc-­­-1 -0-0-Costa Rica - i­--M -Szerbia 1ZIT --0-0-F-CSOPORT Dél-Korea, Mexikó, Németország, Svédország Németország-Mexikó június 17., 17.00, Moszkva Svédország-Dél-Korea június 18., 14.00, Nyizsnyij Novgorod Dél-Korea-Mexikó június 23. 17.00, Rosztov-na-Donu Németország-Svédország június 23. 20.00, Szocsi Mexikó-Svédország június 27, 16.00, Jekatyerinburg Dél-Korea-Német­szág ___ június 27, 16.00, Kazany AZ ÁLLÁS Németországr­a.1­-1 0-0-Mexikó­-0-0-Svédország 10­ -T" 0-0-Dél-Korea­---H -D-CSOPORT Argentína, Horvátország, Izland, Nigéria Argentína-Izand_______június lé, 15.00, Moszkva Horvátország-Nigéria június 16,21.00, Kaliningrad Argentína-Horvátország június 21., 20.00, Nyizsnyij Novgorod Nigária-Izland______június 22, 17.00, Volgograd Nigéria-Argentína június 2é„ 20.00, Szentpétervár Izland-Horvátország június 2é„ 20.00, Rosztov-na-Donu E-CSOPORT Brazília, Costa Rica, Svájc, Szerbia Costa Rica-Szerbia_____június 17,14.00, Szamara Brazília-Svájc június 17, 20.00, Rosztov-na-Donu Brazília-Costa Rica június 22, 14.00, Szentpétervár Szerbia-Svájc_______június 22, 20.00, Kalinyingrád Szerbia-Brazíla______ június 27, 20.00, Moszkva Svájc-Costa Rica június 27,20.00, Nyizsnyij Novgorod Mestermér! Bezzeg a középhátvéd A gólfelelős Luis Suárez SORRA ELHIBÁZTA A ZICCEREKET, végül José María Giménez fejesével nyerte meg a meccset a dél-amerikai válogatott - Mohamed Szalah kimaradt a rosszból, többe­t szenvedtünk volna... A selej­tezőben előfordult, hogy Suarez és Cavani nélkül futballoztunk, úgyhogy tudjuk, mit jelent egy-egy kulcsjáté­ksikartuk ki a győzelmet m ^KT USUGBAY EGYIPTOM | 1 ■ | JEKATYERINBURG | ] KÖZPONTI STADION - 32 000 NÉZŐ : 4! h­mmhhmwbhihimhN­ URUGUAY 1-4-4-2 .....................................................Mustera 0................................................ ....................Varela 5, Godín 6, Giménez 7, Cáceres 6, Nández 5, Vecino 5. Bentancur 6, De Airascaeta 5 ................Cavani 7, Suárez 5 CSERE: Nández helyett Sánchez (6) és De Arrascaeta helyett Rodriguez (5) az 59., Vecino helyett Torreira (-) a 87. percben EGYIPTOM 1—4—2—3— 1 Al-Senavi 7 Fati 5. Gabi 6. Hegazi 5. Abdel-Safi 6 Varda 6. Em­eni 5 Szaid 6. Hamed 5. Trézéguet 5 Mohszen 5 CSERE: Hamed helyett Morszi (5) az 50., Mohszen helyett Kahraba (-) a 63., Varda helyett Szobi (-) a 82. percben Gólszerző: Giménez (1-0) a 89. percben Sárga lap: Hegazi (Suárez buktatásáért) a 92. percben Játékvezető: Björn Kuipers (holland) 8 - A találkozó elején vajszívű volt, egyértelmű műesésért sem adott sárga lapot. Sokáig azt hihettük, elfelejtett magával figyelmeztető kártyát vinni, hiszen csupán a rendes játékidő lejárta után húzta elő egyszer. Nagy hibája nem volt. Asszisztensek: Sander van Roeket, Erwin Zemnstra - hollandok Sajnálom, hogy így alakult, har­cosságunk pontot érdemelt volna. Nem kockáztathattuk meg Szalah játékát, mert még nem teljesen egészséges, de a következő mérkőzésre bevethető állapotban AZ ÁLLÁS | LOroszország TIT-1 -5-03 12.Uruguay ! 1x H J_ UJEgyiptom I­--1 1 0-10 4.Szaúd-Arábia1--11 0-50 A 2 .is: Micsoda öröm! Uruguay válogatottja 1970 óta nem tudott nyerni első világbajnoki mérkőzésén, José María Giménez (a kupac alján) révén azonban Oroszországban megtörte az átkot FOTÓK: Reuters .......... CSAPATOK ► EGYIPTOM 57 Labdabirtoklás (%) 43 86 Passzpontosság (%) 78 0 Kapura lövés, fejes8 4 Kaput eltaláló lövés, fejes3 1 Kapufa0 4 Blokkolt lövés2 5 Szöglet0 1 Les1 6 Elkövetett szabálytalanság 12 A mérkőzés játékosa\ Gólöröm mankóval Fél perc is eltelt, mire az uruguayi győztes gól után Óscar Tabárez feltápász­­kodott a kispadról. Az uruguayi kapitány furcsa gólöröme nem mindennapi látvány volt: a 71 esztendős tréner csupán man­kóval képes járni, a mellette ülők segítették fel a helyéről. Korláto­zott mozgásának hátterében egy betegség áll - a szövetségi ka­pitánynak Guillaine Barré-szind­­rómája van, amely a számos perifériás ideg egyidejű, gyorsan kifejlődő működési zavara. A betegség végtaggyengeséggel és zsibbadással jár, ám Óscar Tabáreznek eszébe sem jutott, hogy ne utazzon el csapatával a világbajnokságra. 2018. június 16., szombat nemzetisport 8. perc: Cavani 20 méterről jobb lábbal laposan a jobb alsó sarkot vette célba, Al-Senavi elvetődve magabiztosan hárított. 24. perc: Jobb oldali szögletet követően Godín fejéről a bal oldali kapufánál érkező Suárez elé ke­rült a labda, aki öt méterről jobb lábbal kapura lőtt, ám rosszul találta el a labdát, amely az oldal­hálóban kötött ki. 40. perc: Cavani indítása után Suárez lépett ki a labdával a jobb oldalon, szemben állt Al-Sena­­vival, ám az öt méterről leadott jobblábas lövés után a kapus térddel hárított. 72. perc: A kaputól 20 méterre Cavani pörgetett mesterien a védők mögé bemozduló Suárez elé, aki lövés helyett tolt egyet a labdán, és a kapujából kimozduló Al-Senavi „lelopta" a lábáról. 85. perc: Suárez készítette le a labdát fejjel, Cavani 18 méterről jobb lábbal lőtt kapura, Al-Senavi vetődve szögletre ütötte a labdát. 88. perc: Cavani lőtte a labdát szabadrúgásból, 22 méterről jobb lábbal a bal oldali kapufára. 89. perc: Sánchez jobbról el­végzett szabadrúgására középen Giménez ugrott fel jó ütemben Elieni mellől, és nyolc méterről szépen fejelt a kapu bal oldalába. 1-0