Nemzeti Sport, 2019. március (117. évfolyam, 59-72. szám)

2019-03-01 / 59. szám

nemzetsport 2019. március 1, péntek Kupamúlt: Fradi­ Szerda este, a Kaposvár-Bu­­daörs mérkőzés (0-0) után az M4 Sport kamerái előtt elké­szítették a Magyar Kupa ne­gyeddöntőjének párosítását. A korábbi kétszeres magyar bajnok, valamint Magyar Ku­pa-győztes játékos, Miovecz Zoltán húzta ki a csapatokat, elsőként a Ferencvárost, má­sodiknak pedig a Mól Vidít - így a bajnoki aranyra hajtó élcsapatok immár a kupában is egymás vetélytársai. A felek legutóbb 2016-ban mérték össze tudásukat a Ma­gyar Kupában, a tét ugyanúgy az elődöntőbe jutás volt. Feb­ruár 10-én a Horváth Ferenc vezette Videoton 1-0-ra nyert a Groupama Arénában (a gólt Feczesin Róbert szerezte), a március 2-i, felcsúti vissza­vágón azonban - noha Stopira a kapuba talált - Böde Dániel gólja és Kovácsik Ádám ön­gólja miatt a Fradi 2-1-re győzött, s idegenben szerzett több góllal jutott tovább, sőt májusban az Újpest ellen a kupát is elhódította (1-0). Túl sok sikerélmény 2015 májusában sem jutott a Videoton­nak. A fővárosi és a fehérvári csapat a kupadöntőben találkozott, a Grou­pama Arénában a „vendég" zöld-fehé­rek (hivatalosan nem ők voltak a pályavá­lasztók) könnyedén, 0-0-ra kiütötték a Vidít - Varga Roland, Batik Bence, Roland Lamah mellett Szolnoki Roland is kapuba talált, igaz, utóbbi a sajátjába. Végül érdemes az 1972- es elődöntőt is megemlí­teni, a Székesfehérváron rendezett találkozó ugyanis változatos, fordulatokban bővelkedő, igazi kupaküz­­delem volt. A szünet után fokozatosan vette át a játék irányítását a Ferencváros, s két fejes góllal a maga ja­vára fordította a mérkőzést (3-2). A júliusi kupadöntőben a Fradi a Tatabányát győzte le 2-1-re. FOTÓK: SZABÓ MIKLÓS Totyogásról szól se! BORBOLA BENCE A keddi, Kisvárda elleni egy egyes Magyar Kupa-mér­kőzés után kifa­kadt, mondván, miért kell ilyen sűrűn játszaniuk, szerencse, hogy egyetlen játékosa sem sérült meg. Fenntartja a véle­ményét? Abszolút - felelte­­ határozottan Szerhij­­ Rebrov, a zöld-fe­hérek vezetőedzője. - Arra céloztam, hogy a szombati bajnoki mérkőzé­sünk után csupán két napjuk volt a futballistáimnak pihen­ni. Ha lett volna rá lehetőség, miért nem játszhattunk mi is szerdán? Szó sincs arról, hogy alapjaiban szeretném megváltoztatni az NB I és a kupasorozat lebonyolítását, csupán azt kifogásoltam, két nap egyetlen élsportolónak sem elegen­dő ahhoz, hogy teljes mértékben kipihenje magát. Jó, de akkor miért van csaknem negyven futballista a keretben? Mennyi?! Közel sem ilyen nagy a merítési lehetőségem, tele vagyunk sérült futballistákkal. A belső védőink közül ketten sem egész­ségesek, Otigba Kenneth jó ideje kidőlt a sorból, Abraham Frimpong sem bevethető. Kívülről biztosan könnyűnek látszik a helyzetem, ám egyáltalán nem az. A sérülésekről pedig még csak annyit, ha valaki szombaton teljes erőbedobással végighajt kilencven percet, és kedden ezt meg kell ismételnie, könnyen újabb sérültjeink lehetnek. Ennyit számít egy nap pluszpi­henő? Rengeteget! Átütő játékot képte­lenség két nap pihenővel bemu­tatni. Rendben, aláírom, úgy lehet mérkőzést játszani ilyen sűrűséggel, hogy a futballisták közül néhányan csak lézengenek a pályán, hátul ide­­oda passzolgatják a labdát, de aki maximális erőbedobással végighajtja a meccset, annak jár a minimum három nap pihenő... A szurkolók is azért jönnek ki a stadionba, hogy harcos, intenzív mérkőzéseket lás­sanak, friss futballistákat, nem pedig totyogó, izomfáradtsággal küzdő játékosokat. A kupában legközelebb március közepén, szerdán lépünk pályára a Vidi ellen, majd szombaton a Haladást fogadjuk, a válogatott csütörtökön Szlovákiá­ban lép pályára. A nemzeti csapatban számításba vett játékosok aligha lesznek kifogástalan állapotban, Marco Rossinak is fel kell erre készülnie. Ha már Vidi... A Ma­gyar Kupában álom­döntő helyett idén h­áromnegyeddöntőt rendeznek. Mit szólt, amikor meglátta a sorsolást? Nekem teljesen mindegy, mikor kivel játszunk, ha elsők szeretnénk lenni - márpedig ez a célunk -, előbb-utóbb mindenkit le kell győz­nünk. Most egyáltalán nem azon töprengek, mi lesz a Vidi elleni kupamérkőzésen, majd ha odajutunk, felkészülünk a talál­kozóra. Az öltözőben a srácoknak is elmondtam, ne foglalkozzunk a sorsolással, most csakis a Diósgyőr elleni szombati bajnokira összpon­tosítsanak. A Diósgyőr legutóbb Újpesten beleszaladt a késbe, öt nullás ve­reséget szenvedett. Még egyszer aligha lesz ennyire rossz napja. Ebben egyetértünk. Kizártnak tartom, hogy még egyszer olyan rosszul játsszon. Előtte remek sorozatot produkált, feljebb is kapaszkodott a tabellán. Ismerjük a Diósgyőr erősségeit és gyengeségeit is, rajtunk múlik, mit hozunk ki a mérkőzésből. Legutóbb, a Puskás Akadémia ellen nagyszerűen játszottunk, érdekes, hiába volt nulla nulla a félidő, egyetlen szurkolónk sem fütyült, látták, érezték, hogy hajtunk és előbb-utóbb bedaráljuk az ellenfelet. Tudom, sokan unják már a statisztikáimat, de a felcsútiak ellen nem kevesebb, mint huszonkét kapura lövé­sünk volt, ez azt jelenti, kis híján minden ne­gyedik percben kapura lőttünk. Ez már tetszett, és ezt szeretném látni szombaton is. A brazil Isael da Silva Barbosáról mit lehet tudni? A szurkolók alig várják, hogy bajnokin is láthassák az új csatárt. A Diósgyőr ellen még biztosan nem lép pályára. Egymás közti játékban hatvan percet játszott legutóbb, de érezte a csípőjét. Ne felejtsük el, mielőtt átiga­zoltuk volna, két hónapig nem lépett pályára. Mihelyst megfelelő állapotba kerül, nagy hasznunkra lesz. Az ukrán szakvezető szerint két nap alatt képtelenség kipihenni egy mérkőzést, márpedig MINDIG FRISS ÉS FITT LABDARÚGÓKAT akar a pályán látni. 11 SOKAN UNJÁK MÁR A STATISZTIKÁIMAT, DE A FELCSÚTIAK ELLEN NEM KEVE­SEBB, MINT HU­SZONKÉT KAPURA LÖVÉSÜNK VOLT, EZ AZT JELENTI, KIS HÍJÁN MIN­DEN NEGYEDIK PERCBEN KAPURA LŐTTUNK. EZ MÁR TETSZETT, ÉS EZT SZERETNÉM LÁTNI. K­HA Varga Rolandra (balra) és Kovács Istvánra újabb nagy csata vár rrmd. Csonka András: türelem Ha valahova nem könnyű most bekerülni, az a Fe­rencváros kezdőcsapata. A tizennyolc esztendős Csonka András mégsem türelmetlen. „Amikor annak idején felkerültem a felnőttke­rethez, Gera Zoltántól és Hajnal Tamástól tanultam a legtöbbet. Büszke vagyok rá, hogy egy csapatban futballozhattam velük. Edzőmérkőzéseken és a tré­ningeken is sokat segítettek, támogattak, hasonló poszton futballoztak, mint most én.” A játékos bízik benne, a Diósgyőr elleni hétvégi bajnokin ismét a keretben lesz. „Úgy érzem, egyre éret­tebben futballozom - mondta Csonka András. - A Diósgyőr ellen is szeretnék pályára lép­ni. A hét közben egy-két edzést kihagytam betegség miatt, de már tökéletes állapot­ban vagyok. Sokan mondják, milyen nehéz bekerülni a Ferencváros kezdőcsapatába, de én türelmes va­gyok, főleg azért, mert csakis rajtam múlik, Szerhij Rebrov mikor tesz be. Ha kitűnő teljesítményt nyúj­tok, aligha hagy ki.” MAGYAR KUPA BP. HONVÉD Öröm mellé bosszúság Bravúros védéseivel Horváth And­rás jelentős szerepet játszott a kispesti továbbjutásban, a kapott gólt azonban nem hagyta szó nél­kül. MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ VISSZAVÁGÓK Szerdai eredmények Andráshida-Soroksár 0-1 (0-1) Tj: a Soroksár, 4—2-vel Kaposvár-Budaörs 0-0 Tj: a Budaörs, 2-1-gyel Bp. Honvéd-Tiszakécske 1-1 (1-0) Tj: a Bp. Honvéd, 2-1-gyel Mól Vidi-Taksony 3-0 (3-0) Tj: a Mól Vidi, 2—0-val em mindennapi izgalmak kö­zött ért véget a szerdai, 1—1 -re végződő Bp. Honvéd-Tiszakécske kupamérkőzés. Langyos első félidő és kispesti vezetés után a második félidő elején egyenlített a lelkes NB II-es együttes, a hajrában pedig ha­talmas erőket mozgósítva mindent megtett a továbbjutást jelentő győ­zelemért. Ám előbb a léc, majd a 89. percben Horváth András hatalmas bravúrja (a bal felső sarok elől ütöt­te szögletre a labdát) mentette meg a Honvédot. „Természetesen örömmel tölt el, hogy sikerült valamit hozzátennem a csapat játékához - mondta a 31 éves, a jelenlegi bajnokságban eddig még egy percet sem védő kapus. - Mindig szeretném gól nélkül lehozni a mér­kőzést, most azonban nem sikerült, ezért kicsit bosszús vagyok, az vi­szont örömmel tölt el, hogy hozzájá­rulhattam a továbbjutáshoz." Horváth András elmondta, az első félidőben nem volt baj a játékukkal, s ezzel együtt a védekezéssel sem, hiszen egy szerencsés góllal ugyan, de megszerezték a vezetést. A máso­dik félidő elején azonban a Tisza­­kécske nem kevésbé szerencsés góllal egyenlített, s onnantól kezdve Szabó István vezetőedző játékosai vérszemet kaptak. „Az egyenlítés után érthetetlen módon megzavarodtunk - folytatta a kapus. - Szerencsére az idegen­ben szerzett gólnak is köszönhetően sikerült kivívnunk a továbbjutást. Egyébként az ilyen mérkőzéseket illene nagyobb gólkülönbséggel megnyerni. Ez ilyen nap volt, csak a továbbjutásnak tudunk örülni, de annak nagyon, mert jelentős céljaink vannak a kupában." Horváth András természetesen beszélt a sorsolásról, csapata követ­kező ellenfeléről is: „A Budaörs első hallásra jónak tűnik, tavaly nagyon meg kellett küzdenünk vele, csak tizenegyesekkel harcoltuk ki a to­vábbjutást a legjobb harminckettő közé. A két mérkőzésen ki kell jönnie a tudáskülönbségnek, remélem, ez így is lesz. Az mindenesetre jó, hogy idegenben kezdünk." V.­GY. N Kellett a bravúr! Horváth András megmentette a Honvédot FOTÓ: TÖRÖK ATTILA A továbbjutás két mérkőzésen dől el. A találkozók rendes játékideje után ugyanazon meccseredmények esetén a visszavágót követően kétszer tizenöt perces hosszabbítás, szükség esetén pedig tizenegyespárbaj következik. NL-grafika: D. Á. M. D. MAGYAR KUPA: ÚT A DÖNTŐIG NEGYEDDÖNTŐ (8 CSAPAT) m Első mérkőzések: március 13. Visszavágók: április 3. A PÁROSÍTÁS Ferencváros Mol Vidi Debreceni VSC - i­fi Mezőkövesd Zsóry Budaörs (NB II) ny Bp. Honvéd Puskás Akadémia - Soroksár (NB II) *♦ ELŐDÖNTŐ (A CSAPAT) Időpont: április 16-17. és április 23-24. ★ »»» Időpont m­ájus 25. Helyszín: Groupama Aréna Labdarúgás 13