Nógrád, 1981. november (37. évfolyam. 257-280. szám)

1981-11-11 / 264. szám

LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság A Vörös Csillag SE legyőzte a listavezetőt Egyre kiegyensúlyozottabb megyei labdarúgó-bajnoksá­gunk őszi 13. fordulójában nem csak a számok mágiája foly­tán nem termett babér a lis­tavezetőnek. Keveset és pon­tatlanul lőttek kapura a Ba­lassi SE csatárai s így a Vö­rös Csillag SE egyetlen góllal nyerte az ünnepi rangadót a két szomszédvár csatájában. További három találkozót nyertek a pályaválasztók. Az egyre feljebb zárkózó Somos négy gólt lőtt Kazár csapatá­nak, a 2. helyre lépő Pásztó pedig könnyedén nyert 4—1-re Egyházasgerge gondokkal küsz­ködő együttesével szemben. Szurdokpüspökiben két góllal bizonyultak eredményesebbnek a hazaiak a bányagépgyári ven­dégektől. Három döntetlen volt: 2—2-re végződött a Né­­zán—Szőnyi SE és az Erdő­kürt—2. sz. Volán összecsapás, míg gól nélkül hagyták el a pályát a Nógrádmegyer—Kis­­terenye mérkőzés játékosai. Az utóbbi fordulókhoz képest va­lamelyest javult a sportszerű­ség, de még mindig indoko­latlanul sok a kiállítás és a sárga lapos figyelmeztetések száma mindhárom korosztály­ban. Tíz csapat 24 góljából a hazaiak 15-öt, a vendégek ki­lencet lőttek. Nézsa—Szőnyi SE 2—2 (1—1) Nógrádsáp, 200 néző, v.: Császár. Nézsai Tsz SE: Vido­­musz J. — Székesi, Koncz P., Bera, Solti — Füle (Szabó), Koplányi A., Gáli — Takács, Koncz S., Kurnász (Fehér). Edző: Vidomusz János. Szőnyi SE: Halasi — Szrena, Kéri, Gyetván (Molnár S.), Molnár L. — Bodor, Csorba J., Né­meth Z. — Ács, Váradi A., Kozma M. Edző: Csorba Ti­bor. A két erőszakos gárda kemény párharca alacsony színvonalat, de annál nagyobb, olykor kemény küzdelmet mu­tatott. A vendégek­ kétszer is vezettek, a hazaiaknak keser­ves és a vendégek részéről vi­tatott gólokkal kétszer sike­rült az egyenlítés. Gyetván Jó­zsef sárga lapos figyelmezte­tést kapott és sérülést szen­vedett, cserére kényszerült. Góllövők: Csorba J., Váradi A., ill.: Gáli (U-esből) és Koncz S. szögletrúgásából, fe­jessel Füle. Jó: Székesi, Koncz P., Gáli, Koncz S., ill.: Halasi (a mezőny legjobbja), Szrena, Bodor, Csorba J., Váradi. Szurdokpüspöki—Sz. Bányagép SK 2—0 (0—0)I Szurdokpüspöki, 100 néző, v.:Tóth István. Szurdokp.: Klinkó — Karsai, Kosik T., Pusztai, Kiss Sz. — Kosik S., Zohó Sz., Kiss I. — Hepp Gy., Erdélyi, Tajti J. (Halász). Ed­ző: Malik József. Bányagép: Lehoczki — Bozó, Bessenyei, Pusztai, Ocsovay — Takács, Romhányi, Ecsegi — Drajkó, Ács, Veszelka. Edző: Benke János. Az I. félidőben a szur­dokpüspökiek három nagy gól­helyzetet hibáztak el, a II.-ban a vendégek teremtettek több jó lehetőséget, mégis a hazaiak találtak a hálóba két alkalom­mal. A 70. percben szabadrú­gás után Kosik S. fejelte, két perc múlva Erdélyi lőtte a há­lóba a labdát. Bogó László ka­pott figyelmeztetést. Jó: Klin­kó, Kosik T„ Kiss I„ Erdélyi, 111.: Drajkó, Ács, Mu­ranovák— Karancslapujtő 4—0 (2—0) Karancslapujtő, 200 néző, v.: Harth. M.-novák: Miskei — Kilczin, Csikós, Klement, Si­mon N­. — Mészáros (Molnár T.), Mihály, Nagy L. — Laka­tos, Farkas T. (Bohács A.), Czene. Edző: Gáspár Mihály. K.-lapujtő: Teplan E. — Föl­di, Telek Gy., Osgyáni, Sági S. — Orosz, Juhász L., Hor­váth L. (Tóth P.) — Laczkó S., Simon A., Novák Gy. Ed­ző: Lantos Ede. A taktikusan, ügyesen, szellemesen játszó no­­vákiak támadásai egyre-másra gördültek a tervszerűtlenül, pontatlanul adogató, régi já­tékukat feledtető hazaiak ka­puja felé, s négy ízben remek gólokkal is fejeződtek be. Te­lek Gyula kapott sárga lapos figyelmeztetést. Sorrendben Farkas, Mihály, Czene és La­katos volt eredményes. Jó: Kilczin, Klement, Nagy L., La­katos, Farkas, il.: Osgyáni, Juhász L., Simon. Nógrádmegyer—Kistorony, 0—0 Nógrádmegyer, 200 néző, v.: Szabó. N.­megyer: Herczeg — Verbói József, Kojnok, Rácz L., Rácz R. — Dénes, Görcsi, Rácz T. — Sándor, Patai, Go­dó (Verbói János). Edző: Kiss Imre. IUsterenye: Koncsik — Mátrai, Németh T., Ozsváth — Szekula, Halmi, Bakos — Baranyi (Szőke A.), Szőke IL., Bodor, Csemer. Edző: Szilágyi Gyula. Mindkét kapu egy­aránt sokszor forgott veszély­ben a nagyon jó iramú, szín­vonalas, izgalmas mérkőzésen. Dénes lőtt mellé, majd Sándor lövését védte Koncsik, majd Baranyi lőtt mellé a 11-es tá­járól. Szünet után Megyer fo­kozta az iramot, Patai fordult jól kapura, majd Dénes nagy erővel találta el a kapufát, később fölé lőtt, mint Rácz T. A vendégek két kontratáma­dásból okoztak veszélyt, de Herczeg jól védett. Hazai kapu­fával ért véget a gól nélküli derby. Jó: Herczeg, Kojnok, Verbói József, Rácz T., Dénes, ill.: Koncsik, Szekula, Halmi, Szőke L., Csemer. Vörös Cillag SE— Balassi SE 1—0 (1—0) Rétság, 100 néző, v.: Fodor. VCSSE: Tőkés — Bánszki, Kugler, Menczel, Sebestyén — Blaskó, Szalmási, Szigeti (Be­­nyász) — Dranka, Orosz Cs.,­­Csábi. Edző: Győri Ferenc. Balassi SE: Busai I. — Szabó J.,­ Sivó, Németh, Sági — Reich (Szvák), Orosz J., Jusz­tin — Bálint (Nagy L.), Gál, Kárpáti. Edző: Nagy J. László. Az igen erős iramú mérkőzés I. félidejében dön­tötte el a maga javára a pon­tok sorsát a széllel is támoga­tott, de közelről, távolról ha­tározottabban kapura lövő ha­zai együttes. A 18. percben Dranka 30 méteres lövése nyo­mán vágódott a hálóba a lab­da. A mezőnyben szemre tet­szetősebben adogató vendégek kapura veszélytelen játékot nyújtottak. Jó: Tőkés, Menczel, Dranka, Szalmási, ill.: Né­meth, Sivó. St. Somos—Kazár 4—0 (1—0) Salgótarján, Somos, 300 né­ző, v.: Kaposvári. Somos, Föl­di —■, Magyar, Szabó L., Czi­­kora T., Kajzinger A. — Hu­­litka, Kovács L., Kaibás (Ko­máromi) — Orosz, Kajzinger I. (Póti), Szpisják. Edző: Tóth István. Kazár: Póczos — Sza­bó B., Nagy B., Varga S., Pál­mán — Hársi, Gecse T., Luki­­nics — Krajer Cs., Tóth M., Molnár Z. Edző: Simon Imre. Az I. félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt, a szünet után nagy fölényben játszó somo­siak­­ helyzeteik alapján akár nagyobb különbséggel is győz­hettek volna. Sorrendben Ko­vács L., Szpisják (kétszer) és Komáromi talált a hálóba, a kazariak a hajrában kapufát lőttek. Jó: Czikora T., Kaj­zinger A., Hulitka, Kovács L., Szpisják, ill.: Varga S., Kra­jer, Tóth M. Pásztó—B.-gergő 4—1 (1—0) Pásztó, 400 néző, v.: Kle­ment. PSE: Berzák — Pusz­tai B., Szabó T., Nagy S., An­tal T. — Blázsovics, Bedő, Kocsis — Szeles (Veres M.), Tarcsányi (Smolek), Kovács A. Edző: Tóth József. Egyhá­­zasgerge: Herczeg — Juhász L„ Miklós Zs., Tóth I., Tasi — Nagy L., Gecse A., Simon I. — Fekete, László Z., Varga A. Edző: László László. Az igen sportszerű, jó iramú mérkőzés 36. percéig jól védekezett az addig több helyzetet is hibá­zó vendégcsapat. Ekkor Bedő 30 méterről bombázott a léc alá. A II. félidő 7., 10., és 18. percében Kocsis, Kovács A. és Veres volt a hazai gólok szer­zője, a hajrában Fekete szé­pített. Jó: Szabó, Nagy, An­tal, Bedő, Kocsis, Kovács, ill.: Miklós, Tóth, Fekete. Erdőkürt—2. sz. Volán 2—2 (1—1) Erdőkürt, 200 néző, v.: Czi­­nege László. Erdőkart: Tóth K. — Bacsa, Czeba József, Czeba János, Holicza — Kör­mendi (Franyó), Balogh, Szá­­doczki — Ócskai F., Ócskai L. , Zsíros. Edző: Haviár Já­nos. 2. sz. Volán: Radenszki — Ludányi, Tőre, Pál, Póczos — Rátkai, Jánosi, Zsdinszki — Radics T. (Borbély E.), Szo­­mora, Bocsi. Edző: Domonkos Sándor. A hazaiak szereztek előbb vezetést a csapkodó, sok hibával és apró szabálytalan­ságokkal tarkított, olykor ke­mény mérkőzésen. Négyen kaptak sárga lapos figyelmez­tetést labdaelrúgásért, Ócskai Pál, ill.: Tőre Ottó, Pál And­rás és Rácz Tibor. Szünet után a Volánosok vezettek, s a­­ hazaiak egyenlítettek a haj­rában. Góllövők: Ócskai L. (2), 111.: Szomora, Bocsi. Jó: Czeba János, Balogh, Ócskai L., ill.: Radenszki, Radics, Bocsi. A bajnokság állása Kosárlabda CIK A Bp. Spartacus és a MAFC csapatai jutottak a döntőbe A Salgótarjánban rendezett ÓIK elődöntőjében a MAFC férfi, a Bp. Spartacus női csa­patai játszották a főszerepe­ket. Színvonalas játékkal, he­lyenként igen nagy pontkü­lönbséggel nyerték az elődön­tőket és jutottak az országos döntőbe. A nők mezőnyéből kiemelkedett az ifjúsági válo­gatott Kranjecz Zsuzsa és Talán Krisztina (Bp. Sparta­cus). Mindkettő az NB I-es csapat tagja. Rajtuk kívül a Bp. Spartacus többi ifjúsági játékosa is szerepelt már az NB I-es felnőttcsapatban. A MAFC csapatéban Mokos Gá­bor, a bajaiaknál pedig Vas­kó Gábor emelkedtek ki a mezőnyből. Nógrád megyét az STC csa­patai képviselték. A lányok Nagykőröst nem kis küzde­lem árán győzték le. . A­­ Sté­­cés fiúk ugyancsak legyőzték a nagykőrösieket, utolsó he­lyezésükhöz az is hozzájárult, hogy a szakvezetés újból ba­kizott. A MAFC elleni talál­kozó kezdési időpontját téve­sen közölték a csapat tagjai­val. Így a MAFC mérkőzés nélkül nyert, a büntetőpont levonásával az STC az utolsó helyre került. Befolyásolta a mérkőzés látogatottságát az, hogy technikai okokból az utolsó napon kellett a ver­seny színterét a beszterce­­lakótelepi tornateremből, a számviteli főiskola tornater­mébe áthelyezni. Eredmények, nők: STC— Nagykőrös 63—57 (25—15). Legjobb dobók: Longauer 20, Takács T. 12, ill. Hartyányi 24. Bp. Spartacus—Bajai TK 92—31 (46—21). Ld.: Talán 19, Kranjecz 18, ill.­ Ormodi 20. Bp. Spartacus—Nagykőrös 131—45 (52—33). Ld.: Talán 26, Kranjecz 20, ill. Hartyá­nyi 16. Bajai TK—Nagykőrös 43—34 (21—22). Ld.: Kmeto­­rics 30, ill. Hartyányi 10. Bp. Spartacus—STC 89—29 (50—13). Ld.: Talán 20, Kran­jecz 16, ill.: Klanka 8. Végeredmény 1. Bp. Spartacus 3 S - 312-103 0 S. Bajai TK 3 2 1 134-174 5 3. STC 3 12 140-200 4 4. Nagykőrös 3-3 13S-3S7 3 Férfiak: Bajai SK—STC 85—50 (50—24). Ld.: Komlósi 18, Vaskő 16, ill. Kojnok 18, Dániel 14. MAFC—Nagykőrös 131—53 (68—35). Ld.:­­Simon 24, Mokos 22, ill.: Demcsik 30. MAFC—STC 2—0. Az STC együttese a kitűzött időpont­ra nem érkezett meg, így a mérkőzést a szabályok szerint 2—0 arányban a MAFC nyer­te. Bajai SK—Nagykőrös 104—52 (50—17). Ld.: Vétek 38, Komlósi 25, ill. Demcsik 22. STC—Nagykőrös 83—73 (31—36). Ld.: Dániel 17. Koj­nok 16, ill. Demcsik 30. MAFC —Bajai SK 88—75 (40—42). Ld.: Mokos 26, ill. Vaskó 18. Végeredmény 1.MAFC 3 3 -221-1286 2.Bajai SK 3 2 1 264-1905 3.Nagykőrös3 -3 178-3183 4.STC*3 1 2 133-1603 • <= egy büntetőpont levonva. M. L. Dicsérik Botost és Danyit a külföldiek Lesz magyar bíró a müncheni világbajnokságon A vasárnap véget ért bu­dapesti nemzetközi ökölvívó­­torna kapcsán — mint isme­retes — 22 európai bíró is vizsgázott a májusi, müncheni világbajnoki részvételért A 22-ből éppen a fele kerül­het ki az európai bírói kar képviseletében Münchenbe. — A döntés már megszüle­tett, de a napokban Montreal­­ban, a Világ Kupa idején hagyja jóvá véglegesen az AIBA — mondta Sermer György, az Európai Amatőr Ökölvívó Szövetség (EABA) végrehajtó bizottságnak tag­ja. — A nevek egyelőre ti­tokban vannak, de az EABA illetékesei felhatalmaztak ar­ra, hogy közöljem: a magyar Pa­jer Sándor a 11 kiválasz­tott között van. Sermer György a küzdel­mek alatt és után sokat be­szélt az EABA-vezetőkkel és az ismert bírókkal a magyar ökölvívókról. Általános vé­lemény: — A külföldiek nagyon meglepődtek néhány ökölví­vónk kitűnő teljesítményén — mondotta Sermer György. — Különösen Botost és Danyit emelték ki. Botosról általános a vélemény, ha továbbra is így fejlődik és tartani tudja ezt a súlycsoportot, akkor a jövőben a légsúly egyik nem­zetközi klasszis figurája lehet, Danyival kapcsolatban ki­emelték harcosságát, ütőere­jét,­­küzdőszellemét, s azt, hogy adottságai alapján képes versenyre kelni a világ leg­jobbjaival. Salgótarjánban a NOSZF tiszteletére megyei váltófutóver­senyt rendeztek. 1. A népes mezőny legjobbjai közé tar­toztak a balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium lányai. 2- Egy jól sikerült váltás.— Fotó:­­Syurkó — Röplabda NB II Nem termett babér Budapesten Férfiak: 22. sz. Volán—STC 3—0 (12, 6, 8) Budapest, v.: Horváth. FTC: Kiss, Köbén, Prajsnár, Liptai S., Liptai I., Galló. Cs., Gas­­parkovics, Mátrai. Edző: Far­kas Róbert A bajnokságban veretlenül vezető Volán túl kemény dió­nak bizonyult. A kiöregedett NB I-esekből álló rutinos együttes csupán az első játsz­mában 10—10-ig engedte szó­hoz jutni ellenfelét. A máso­dik és a harmadik játszmá­ban végig négy-öt ponttal ve­zetve biztos győzelmet aratott. Kitűnően sáncolt a Volán, az STC ejtésekre kényszerült, de a második és a harmadik játsz­mában már azok sem jöttek­ be. A csoport ifjúsági rangadó­ját, a veretlenek találkozóját az STC csapata nyerte óriási küzdelem után 3—2 arányban. Nők: 1 Dunavarsány—SZÜV-Róna 3—0 (8, 8, 8) Budapest, v.: Seres. SZÜV­­Róna: Radvánszki, Szkiba, Hanyiné, Nagy E., Nagy Zs., Bagoly. Cs.: Sehner, Németh. Edző: Molnár László. A Dunavarsány Budapesten oly’ szűkméretű pályán játs­­­sza mérkőzéseit, hogy az ol­dalvonalak a fal mellett hú­zódnak. Ez elsősorban az el­lenfelek mezőnymunkáját nehe­zíti. A vereséget azonban nem csupán ez okozta. Az ellenfél ütőfölénye mindhárom játsz­­m­ában kidomborodott. A szo­kott kép újból jelentkezett. A SZÜV-Róna a három játsz­mában 4—4, 7—7, majd a har­madikban 6—6 után már nem tudott újítani. Az együttes gyengéje ezúttal is a középről ütött labdák sáncmentes vé­dése volt. Az ifjúságiak találkozóját a SZÜV-Róna csapata 3–1 arányban nyerte. (mátyus) A NÓGRÁD fotótippjei, 46. hé» Góltotó pályázat A múlt héten pályázatunk­ra 243 szelvény érkezett. A két mérkőzés végeredménye: DMTE—Romhány 0—1, Szé­­csény—Borsodi Volán 0—1 volt. Telitalálatot hatan értek el, közülük a következők nyer­ték 10—10 darab totószel­vényt: Drávai József, Salgó­tarján, Tanács út 11., Oláh Ferencné, Salgótarján, Keme­rovo kr.u. 8., Gáspár István, Salgótarján, Damjanich u. 31. NÓGRÁD — 1981. november 11., szerda Góltotó 1. BGY. SE—MÁV ELŐRE, VÉGEREDMÉNY: __ 2. STC—ASZTALOS SE, VÉGEREDMÉNY: NÉV: LAKCÍM: