Százhalombattai Hírtükör, 2012 (25. évfolyam, 1-25. szám)

2012-09-20 / 19. szám

SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR • XXV. ÉVFOLYAM 19. SZÁM Labdarúgás NB III. Duna-csoport, bajnoki mérkőzés 5. forduló, Százhalombatta, VSZK, szep­tember 16. 100 néző Vezették: Miráki (Link-Mók) Százhalombattai LK - Investíz - Indotek Csepel FC 0-0 (0-0) SZLK: Nagy - Kupi, Czene, Móra, Pregitzer V. - Henrik (Pregitzer G.), Csizmadia, Károlyi, Burján (Megyeri) - Győri, Herczeg (Szűcs) Edző: Károlyi Róbert Csepel FC: Bongó — Teplán, Haraszkó, Rakic, Horváth - Süveges, Vágó (Vinczellér), Krupár, Kecskés — Segesdi, Plausin (Tóth) Edző: Gabala Krisztián Ferenc Kiállítások: Móra az 54. percben a 2. sár­ga lapja után, Segesdi a 84. percben szándé­kos szabálytalanságért, Kupi a 84. percben elégtételt vett Segesdin, Pregitzer G. a 90. percben megsértette a játékvezetőt. A mérkőzés krónikája: 15. perc: baloldali szabadrúgást végzett el Kupi. A beívelt labda a felső lécről pattant vissza a mezőnybe, amit Czene lőtt kapu fölé. 27. perc: jobbol­dali vendégtámadás után Süveges vezette rá a labdát a battai kapusra és 12 méterről a bal kapufa mellé.passz,9ll., 45. perc: Móra jobb­oldali szabadrúgását kifejelték a vendégvé­dők. 47. perc: Gyors baloldali vendégtáma­dás után Süveges lépett ki a battai védők kö­zül, de a középre adott labdája Móra lábán elakadt, a battai kapus pedig felszedte. 54. perc: baloldali vendégszöglet után Segesdi fejelte a labdát a felső lécre, a kipattanót a védők szögletre mentették, majd Móra rek­lamálását sárga lappal „jutalmazta” a játék­vezető. Mivel ez már a második volt, felmu­tatta a pirosat is, így tíz emberre fogyatko­zott a hazai csapat. 64. perc: jobboldali hazai bedobás után Henrik ívelte középre a lab­dát, az érkező Herczeg estében a kapusba lőtte. 78. perc: Teplán keverte meg a hazai csapat baloldali védelmét és nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. 84. perc: gyors vendégtá­madás középen, a kilépő Segesdi elől Nagy vetődve hárított, de Segesdi szándékosan megrúgta a kapust, ezért a játékvezető kiállí­totta, de a rátámadó Kupi is erre a sorsa ju­tott. 90. perc: jobboldali hazai támadás után Győri lövése ment a kapu mellé. 90. perc: Pregitzer G. reklamálását „díjazta” piros lap­pal a gyenge napot kifogó játékvezető. *** Fejér megyei­ öregfiúk bajnokság, bajnoki mérkőzés, Százhalombatta, Óvárosi Sportcentrum, szeptember 8. Dunafü­red SC - Etyek SC 9-1 (3-0) DLC: Sopronyi - Lakneffy, Adorján, Sipos (Krójer), Kovács - Tóth (Soczó), Vágó, Szabó (Bálint) — Kovács J.E (Kaszás), Ihos, Károlyi Edző: Kovács J. Péter Gólszerzők: Vágó a 30., Károlyi a 35., az 55., a 62. és a 75. percben,, Ihos 11-esből a 40., majd a 77. percben, Loczó a 80. és Tóth a 86. percben. Magabiztos játék, gólzáporos győzelem — értékelt Kovács J. Péter edző. Asztalitenisz Két csapattal vesz részt a százhalombattai King-Pong SE a 2012/13. évi bajnokság­ban. Az I. csapat tagjai: Antal István csapatve­zető, Duma István, Kandikó János, Molnár Béla, a II. csapat tagjai: Dévay Gyula csapat­vezető, Homoki Endre, Nagyné Grau Beatrix, Tollár Endre. A szeptember 1-jei első fordulóra az I-es csapat a legerősebb felállásban tudott kiáll­ni, és kis szerencsével nyerhettek volna, azonban nem így alakult. A II. csapat telje­sen esélytelenül utazott el idegenbe, de azért két meccsnél többet vártunk tőlük — kom­mentálta az eredményeket Dévay Gyula el­nök. Szeptember 1. Gyál, Pest megye A-csoport Gyáli Prémium - King-Pong SE I: 11-7 Egyéni győztesek: Molnár 2, Antal 2, Kandikó 2 győzelem Páros: Molnár - Antal 1 győzelem Szeptember 2. Újhartyán, Pest megye B-déli csoport Újhartyán SE - King-Pong SE II.: 16-2 Egyéni győztesek: Dévay­­ és Tollár szintén 1 győzelem Tenisz A Százhalombattai VVK SE tenisz szak­osztálya is elkezdte a pontvadászatot, az őszi szezonban két csapattal is részt vesz­nek az országos bajnokságban. Az OB II-es válogatás szeptember 8-9-én már két fordulót is lejátszott a rájátszásban, amelyben az 1-4. helyezettek az OB I-be va­ló feljutásért küzdenek. Dénes Tibor edző szerint a 3-4. hely megszerzése tűnik reális célkitűzésnek. Az OB III-as csapat szeptem­ber 15-én hazai,pályán kezdte az őszi sze­zont, céljuk a bennmaradás kiharcolása. Eredmények Szeptember 8.: VVK SE - Budaörsi SC: 3-6 Szeptember 9.: VÜK SE - Balatonboglári TC: 4-5 Szeptember 14.: VÜK SE - PETC (Pécs): 2-7 Egyéni győztes: Glasz S., Páros: Markó- Komlósi Szeptember 15.: Balatonalmádi TC - VÜK SE: 7-2 Egyéni győztesek: Őri Á. és Nyírő R. *** Női labdarúgás Pest megyei I. osztály, bajnoki mérkőzés, Százhalombatta VSZK, szeptember 16. Százhalombattai TC — Metis NFC II. 1-1 (1-1) SZTC: Kovács — Babják, György, Kölcze - Kulcsár, Zsikla, Trombitás - Maros, Grasek Cserék: Pesei, Király. Edző: Horváth István Gólszerző: Kulcsár *** Kispályás labdarúgó tornát rendezett a VSZK a Battai Napok keretében szeptem­ber 8-án a füves edzőpályán. A benevezett 7 csapatot egy­ hármas és egy négyes csoportba osztották, és 2x12 perces játékidőben, kör­mérkőzésekkel döntötték el a helyezések sorsát. Végeredmény: I. Szakóca, II. Battai Young Boys, III. Kölykök Az első három helyezett csapat kupát vi­hetett haza. Öregfiú labdarúgás A helyi Szenior SE legutóbbi bajnoki mér­kőzésének eredménye: Szenior SE - Integrál KK 7-1 (5-0) Százhalombatta, VSZK, szeptember 10. Vezette: Bana M. Szenior SE: Fülöp A. — Szabó, Kövesi, Pados, Varga — Palkó, Vas, Hering, Rakvács - László, Henrik. Cserék: Szelei, Somogyi, Auer, Fülöp I., Domokos, Tamon, Boda. Góllövő: László, Henrik (2), Palkó (2), Rakvács (2) A bajnoki címvédő hazai csapat magabiztos győzelemmel kezdte az új szezont. Palkó Béla eredményes játékkal mutatkozott be. A mérkőzés végén szépített a vendégcsapat, ki­használva, hogy a hazaiak csak a támadások­kal törődtek. Jók: Vas, László, Rakvács Bíztató jelek Megérdemelt SZKE győzelem Pásztor vezérletével Remek védekezés, kiváló kapusteljesít­mény, egyértelmű százhalombattai győ­zelem a Tata ellen. Az SZKE-nek sike­rült elhozni a 2 pontot a tavaly még NBI-ben szereplő Tatai AC „otthoná­ból”. TATAI AC -SZÁZHALOMBATTAI KE 21-24 (12-14) Az eredmény alakulása: 10. p.: 5-5, 20. p.: 8-10,40. p.: 15-16, 50. p.: 18-21. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3. Az utóbbi évek legerősebb és legki­egyensúlyozottabb mezőnyét találjuk az NBI/b Nyugati csoportjában, aminek köszönhetően 6-7 csapat is egyenlő esé­lyekkel indul a bajnoki címért. Különösen fontos lesz, hogy a „4” pontos rangadók­ból mely együttesek jönnek ki győztesen. A Százhalombattai KE az elképzeléseknek megfelelően abszolválta az alapozást, és a keret kisebb fájdalmaktól eltekintve sérü­lésmentesen várta a szezonkezdést. Az elmúlt szombaton megkezdődtek az NBI/b küzdelmei, és az SZKE azonnal egy kemény ellenféllel találkozott. A tatai sportcsarnok felújítása miatt semleges helyszínen, Tarjánban rendezték a mérkő­zést. Pásztor István magabiztos, remek vé­déseivel esélyt sem adott a támadóknak a játékba lendülésre. A csapat támadójátéka helyenként még csiszolásra szorul, de ilyen védekezés és főként kapusteljesít­mény mellett belefér, ha egy-két offenzíva pontatlan befejezéssel zárul. A rendkívül fontos idegenbeli győze­lem után remélhető, hogy az őszi rang­adókon h­asonlóan eredményesen játszik majd Keresztes József együttese. Legköze­lebb szeptember 23-án, 18 órától láthat­juk őket az FTC-PLER Budapest II. el­len. (Utánpótlás-mérkőzés 16 órakor.) A Tata elleni utánpótlásmeccs 31-30-as szoros eredménye ugyancsak bizakodásra adhat okot. Főként annak fényében, hogy Koller János tanítványai a csapatépítés korszakát élik, a mérkőzésen egy-két alap­embert kivéve számos nagyon fiatal, újonc játékos is lehetőséget kapott. tes ASVA szolgáltató K* ivek. fittingek. k. *1 határidőn belül leszito Io szállítássá! sigu­ál is: Csengery útm2. 310-121 • www.novodhem.hu Kiss számvetés olimpia után Aranytól csillogó nyarat zártunk az olimpiai szereplésnek köszönhetően. A fé­nyes sikerhez úszóink is jelentősen hozzájárultak. Kiss László városunkban élő szövetségi kapitányt rövid számvetésre kértük. - Pozitívan ítélem meg a londoni ver­sengést, úszóink nagyon kitettek magu­kért - mondta a világhírű edző. Még ra­gyogóbb is lehetett volna az eredménylis­tánk, ha Cseh Laci nem taktikázza el az elődöntőben. Ott hagyott legalább két érmet! Peches szériánk is volt, de összes­ségében a sportágunkban megszerzett hatodik hely igen előkelő, nagy úszó­nemzeteket előztünk meg. A magyar úszósport jobban szerepelt, mint Pekingben, ami annak is köszönhető, hogy erősödnek a vidéki bázisaink. Ebbe nagy örömömre Százhalombatta is bele­tartozik, sok tehetséges gyerekkel találko­zom az uszodában. A szomszédos Érd is fejlődik ezen a téren, s ha végre átadnák a már régen megépült uszodájukat, akkor a két város együttesen is erős bázist teremt­hetne, hiszen a vízterület növelése az egyik legfontosabb.­­ Kedvenc tanítványa, Egerszegi Krisztin a szomszédos Érden él. Ő a pél­daképe a csodaként számon tartott olimpi­ai aranyérmes hosszútávúszó Risztov Évának. Mit szól az ő győzelméhez? - Fantasztikus volt, amit produkált! Ilyen hosszú kihagyás után­­ három évig az uszoda közelébe se ment­­, ilyen ered­ményes visszatérésre nagyon kevés példa van a sport történetében, úszásban szinte nincs is! Hőstett volt! Igaz, érmes helye­zést vártunk tőle, de aranyról álmodni sem mertünk. Jót tett, hogy Debrecen mindenben támogatta, és a mi úszóink, edzőink is segítettek neki. Példaképe, Egérke pedig biztosan plusz erőt adott neki. Nagyon fontosak a példaképek. Remélem, a Gyurta Danik és Risztov Évák is hasonló példaképei lesznek a jö­vendő battai úszóknak, és - az olimpiai sikerek után - az állam még jobban fogja támogatni az egyéni sportágakat. - Százhalombattán hogyan fogadták az olimpia után? Mivel tölti azóta az idejét? - Sokan gratuláltak az úszósikerekért nekem is, ami nagyon jól esett. Különben is lépten-nyomon érzem az emberek és a város szeretetét, itt mindenki a tenyerén hordoz. Pihenésre még nem sok időm ju­tott, hiszen rengeteg az adminisztrációs munka, rendszeresen bejárok az úszószö­vetségbe, illetve a Magyar Olimpiai Bizottságba. Alig várom már, hogy egy jót pecázzak, mert eddig csak egyszer si­került Tihanyban, ahol azért egy kis pi­henésre is jutott idő. Temesi László Elindult a sakk évad Megtartotta évadnyitóját az SZTC Sakkszakosztálya szeptember 2-án. Elfogadták a versenyprogramot, egyez­tettek az utánpótlás-nevelésről, a Sakk Suli folytatásáról, továbbá az NB II-es csapat előkészítéséről, az erőrendi sorív összeállításáról. Az erőlistán szereplő if­júsági játékos számára egy forduló válla­lása kötelező lesz, amitől egyelőre sok pontot nem remél a szakosztály. A szakosztály tervezett programja: Szeptember 16., 10 óra SZTC - ESZTERGOMI SC - NB II 1. forduló Szeptember 22. Sárosd - Korcsoportos amatőr verseny Szeptember 30., Sakk Suli Október 20., Ünnepi Sakkverseny November 4. SZTC - TURUL SE NB II 3. forduló November 25., Sakk Suli December 2., SZTC - HÚSZ SC NB II 5. forduló December 8. Mikulás Sakkverseny December 30., Sakk Suli 2013. január 27. Sakk Suli Február 10. Farsangi sakkverseny kizá­rólag helyi és nem igazol sakkozók­nak Február 17. SZTC - Széchenyi SE NB II 7. forduló Február 24. Ifjúsági farsangi sakkver­seny Március 3. SZTC - Zsámbéki SBE NB II 8. forduló Március 31. Sakk Suli Április 21. SZTC - SE Kisbér-Ászár NB II. 10. forduló Április 28.Sakk Suli Május 26. Sakk Suli Június 2. Szakosztályi évadzáró Az évadra meghirdetetett saját, illetve hazai versenyeiket, valamint a Sakk Suli foglalkozásait minden alkalommal 10 órakor kezdik a Barátság Kulturális 9. oldal Központ 9-es termében — tájékoztatott Szenczy Sándor szakosztályvezető. Modellezés A Dunanyenti Energia Modellező Klub rendezte a 2012-es országos bajnoksá­got­ a rádióirányítású vitorlás hajómo­­dellek F5-E kategóriájában Sukorón szeptember 8-9-én. A regattán, egyben az idei Sukoró Kupán huszonnégy mo­dellező vett részt, köztük négy külföldi. A versenyt nagy megelégedésre horvát bíró vezette. Eredmények: Forrai Csaba II., Pákozdy Mihály XIII., Forrai István XV., Bata Zoltán XVII., Vaszily László XXIII. Tizennyolc versenyző indult a rang­lista és Eb-felkészítő BYC kupán szep­tember 15-én Balatonfüreden. Ered­mények: Forrai Csaba I., Sárdi István XV, Forrai István XVI. Szbatta,2012 szept. 16.