Pest Megyei Hírlap, 1990. október (34. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-08 / 236. szám

1P90. OKTÓBER 8. >V 40. beim Tolóeredmények 1. 0. Dózsa—Bp. Honvéd 1-2 2 2. Ferencváros—MTK-WM 4-0 1 3. Hertha BSC—1. FC Köln 0-0 x 4. St. Pauli—Kaiserslautern 1-0 1­­ 5. Wattenscheid—Eintracht Frankfurt 1-0 1 6. Oldenburg—Schalke 04 0-0 x 7. Meppen—FC Homburg 3-0 1 8. Genoa—Napoli 1-1 x 9. Pisa—Fiorentina 0-4 2 10. Torino—Proma 1-0 1 11. Ancona—Reggiana 1-l x 12. Modena—Padova 2-0 1 13. Triestina—Ascoli 0-0 x 14. Freiburg—Duisburg 0-2 2 k­osárlabd­a Kettős siker A madik férfi kosárlabda NB I hat­fordulójának legnagyobb meglepetését a Bp. Honvéd csa­pata okozta azzal, hogy otthoná­ban 21 pon­tos vereséget szenve­dett a T­un­n­sramtól. Ezzel a felső­­házban már csak a Körmend együttese Veretlen. Az alsóházban szereplő megyei csapatok remek kört zártak, mindkét gárda győz­­n­i tudott. A Nagykőrös 90-86 (45-39) arányban nyert­ a szombathelyi Falco ellen, míg a Dunai Kőolaj 71-61­­(37-24) arányban diadalmas­kodott a valaha szebb napokat lá­tott MAFC felett. Érvinyes találatot csak a váciak szereztek A szólózó gólfelelős BÉKÉSCSABA—VÁCI IZZÓ 0-1 (0-1) Békéscsaba, 5000 néző. V. : Kurmai. Békéscsaba: Gulyás — Mracskó, Ottlakán, Szenti, Za­­horán — Belvon, Csató, Pápa. (Major L.), Kasik — Nagy I. (Major L.), Árgyelán. Vác: Koszta — Szalai, Talapa, Csima — Zombori, Nagy T., Gyimesi, Víg, Bánföldi (Romanek) — Répási, Füle (Kosztolnik). Gól: Répási (20. p.). Jók: Gulyás, Kasik, ill. Nagy T., Víg, Bánföldi, Répási. Sárga lap: Nagy I. (27.), Árgyelán (37.), Ottlakán (71.). Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, változatos, élvezetes volt a játék. Fokozatosan a bé­késcsabaiak kerültek mezőny­fölénybe, valamivel többet tá­madtak, de a váci védelem a 16-os­ vonalánál rendre meg­akasztotta az akciókat. A ven­dégek a biztonságos védekezés mellett gyors kontraakciókkal kísérleteztek, nem sok ered­ménnyel. A 20. percben vi­szont Répási kilépett a csabai védők között, harmincméteres szóló után Gulyást is kicselez­te, s elegánsan a kapuba gu­rított (0-1). Nem sokkal később ismét Répási dolgoztatta meg Gu­lyást, a váci csatár szabadrú­gásánál kellett beavatkoznia. Nem kis meglepetésre a vá­ciak átvették a játék irányítá­sát, egyértelmű mezőnyf­ölénybe kerültek, s az ő akaratuk ér­vényesült a játéktéren. Az el­képzelés nélküli csabai akciók nem okoztak gondot sem a vá­ci védőknek, sem Kosztának. Szünet után nagy lendülettel vetették magukat a küzdelem­be a hazaiak, az Izzó beszo­rult a kapuja előterébe, de a Békéscsaba nem tudott komoly helyzetet kidolgozni, a távoli lövések pedig elkerülték Kosz­ta hálóját. A másik oldalon Füle 16 méteres lövését védte Gulyás, majd nem sokkal ké­sőbb Bánföldi elől mentett merész előreve­tődéssel a csa­baiak kapusa. A hajrában elkeseredett ro­hamokat vezetett a Békéscsa­ba, de csak két érvénytelen gólra tellett a viharsarkiak ere­jéből. A befejező percekre paprikás lett a hangulat a né­zőtéren és a pályán egyaránt, de az eredmény már nem vál­tozott. A közepes iramú és színvonalú találkozón az első félidőben gyengén játszó Bé­késcsaba ellen megérdemelten nyert a korszerű játszó váci együttes.labdarúgást Az NB I állása: A forduló további eredmé­nyei: Ferencváros—MTK-VM 4-0, V. Dózsa—Bp. Honvéd 1-2, Tatabánya—Pécs 2-1, Sze­ged-Vasas 2-1. Volán—Rába ETO 3-2, Debrecen—Siófok 1-1, Veszprém—Videoton- Waltham 2-2. A 9. forduló (október 13.) mű­sora: Vasas—Bp. Volán. Bp. Hon­­véd—Tatabánya, PMSC—DVSC, Váci Izzó—Ferencváros (vala­mennyi 14). MTK-VM—II. Dózsa. Videoton-Walt­ham—Békéscsaba, Rába ETO—Veszprém. Siófok—Sze­ged (valamennyi 17). 1.Bp. Honvéd8 6 1 118- 613 2.Vác8 6 1 113- 713 3.Tatabánya8 5 2 113- 91ß 4.FTC8 5 1 217- 51T 5.Veszprém8 2 6— 7- 51« 6.Siófok 8­ 25 1 8- 69 7.Rába ETO8 4 1 415-12­ 8 8.Szeged8 3 2 3 6-108 9.Békéscsaba8 3 1 410- 97 10.V. Dózsa8 3 1 413-147 11.Vasas8 3 1 413-157 12.PMSC8 3 5 6- 86 13.DVSC8 1 4 3 4- 96 14.MTK-VM8 2 1 5 9-145 15.Videoton-Waltham8 1 2 5 8-154 16.Bp. Volán8 1— 7 4-202 Ezúttal is a váci gólfelelős, Répási találata hozta a két bajnoki pontot (Hancsovszki János felvétele) Sport»kr«fiz­ikai országos* baj­nokság Ceglédi éremhalmozók : A hétvégén az ország leg­jobb akrobatái adtak egy­másnak randevút a fővárosi­­ Tornacsarnokban. A sportág vidéki fellegvárának Ceglédi VSE színeit 12 számító képviselte Íven serdülöm ifjúsági nőtt korcsoportban verseng­tek a bajnoki érmekért a részt­vevők. A ceglédiek­­ kitűnően szerepeltek, a férfi páros és a férfi négyes aranyérmet vehe­tett át, annak ellenére, hogy az egységek legrutinosabb tag­ja, Tóth Ferenc sorkatonai szolgálata miatt nem tudott teljes intenzitású edzésmun­kát végezni. Dicséretet érde­mel a női páros és a vegyes páros is, mindkét duó ezüst­érmet szerzett. Megyénkben, a ceglédieken kívül, Dunakeszin is eredmé­nyes felkészítés folyik, ennek er­edménye a fiatal Szénási Orsolya aranyérme ugrásban, s Máté Judit bravúrja Virág Kingával párosban. A felnőttek eredményei: II. korcsoport: női ugrás: 1. Szé­­nási Orsolya (Dunakeszi VSE) 35­2 pont. I. korcsoport: női ugrás: 1. Gra­góner Ildikó (FTC) 38,15 pont, 2. Matus Dianna (Építők SC) 37,7, 3. Kosovics Anita (FTC) 33,95. Női páros: 1. Máté Judit, Virág Kinga (Dunakeszi VSE, Építők SC) 28,42 pont, 2. Salgá] Ágnes Boros Eri­ka (Ceglédi VSE) 28,16, 3. Gajcsi Réka, Ramocsa Kornélia (ZE­­FAG—Hevesi DSE) 26,72. Női hár­mas: 1. Besenyei Kinga, László Viktória, Kocsner Mónika (Építők SC) 28,39 pont. Vegyes páros: 1. Köchler Ákos, Kosir Judit (Építők SC) 27,59 pont, 2. Stadler Zsolt, Tóth Adrienne (Ceglédi VSE) 26.06, 3. Kütsön István, Pernec Paula (ZEFAG—Hevesi DSF­) 25,26. Férfi ugrás: 1. Béres László (Építők SC) 38,05 pont, 2. Fodor Gábor (Építők SC) 37,15, 3. Vigh Zoltán (FTC) 36,03. Férfi páros: 1. Czigány Béla, Tóth Ferenc (Ceglédi VSE) 27.02 pont. Férfi négyes: 1. Stadler Zsolt, Czigány Béla, Tóth Ferenc, Hartyányi Krisztián (Ceglédi VSE) 27.06 pont. A ceglédiek női hármasa ez­úttal sem okozott csalódást: Vonnák Renáta, Kamasz And­rea és Tóth Vanda (Erdősi Ágnes felvételei) A Ceglédi VSE eredményes akrobatacsapata ­■Toplabdla Rájátszás GYEPLABDA. NB I. Rájátszás, B csoport: Tabán SC I—Gödöllői SC 2-0 (2-0). Budafoki út. V.: Hamikus J., Masa. GSC: Heim — Mészáros B., Ban­kó I­I­., Bakonyi, Nagy F. — Bankó II S., Kassai, Szauter (Hu­szár) — Prutek János, Kovács M. (Tamba), Bogár. Edző: Bankó I Sándor. Izgalmas, változatos mérkőzés. Mindkét csapatnak több gólhely­zete volt, a szerencsésebb hazaiak kettőt ebből ki is használtak. Szünet után fölényben játszott GSC, de még gólt sem sikerült el­érniük. Jó: Bankó I S., Prutek János. Heim. Nagy F. 1. Tabán SC 1 Az állás 5 3 118-27 2. Novitax Sp. SE I­I­ 4 2 11 10- 5 5 3. Gödöllői SC 3 1—23-62 4. Bp. Volán SC II 4 1 — 3 2-10 2 .Óváry— Ijfalu, Aszód: négyes Szentendrei szenzáció A hétvégén újabb fordulót bonyolítottak le a megyei el­­ső osztályú labdarúgó-bajnok­ságban. A következő eredmé­nyek születtek: N­agy­kőrös—Pilis 3- 0 (0-0) Nagykőrös, 200 néző, V.: Dörnyei. Az első félidőben a Kinizsi enyhe mezőnyfölényben ját­­szott, de gólhelyzetet nem tu­dott kidolgozni. A második játékrészben a cserékkel fel­frissített hazai csapat óriási erővel támadott, s ennek az 53., a 62. és a 81. percben is gól lett az eredménye. Jók: Barcsai, Petrezselyem, Lajos, Soó­s, Tóth N., ill. senki. (Ifi: 2-3. Tud.: Máté József.­ Szigetújfalu—Kartal 4- 1 (2-0) Szigetújfalu, 400 néző. V.: Balla, A hazaiak magabiztos já­tékkal nyertek, a 10. percben Oláh révén már megszerezték a vezetést. A 82. percben a ha­zaiaktól Juhászt, a vendégek­től Vargát állította ki a játék­vezető. Gól: Oláh, Mayer (2), Tömböly, ill. Kovács B. Jók, Halász, Oláh, Károly, ill. sen­ki. (Ifi: 4-0, Tud.: Horváth Ist­ván.) Aszód—GEAC 4-1 (2-0) Aszód, 150 néző, V.: Oláh. A hazaiak végig irányították a játékot. A vendégek 0-0-ás állásnál 11-est hibáztak, illet­ve az aszódi kapus, Kiss ki­védte a sarokra tartó rúgást. A játékvezető még két bünte­tőt ítélt, egyet-egyet mind­két csapat javára, ezeket már értékesítették az együttesek. Az aszódiak különösen szép gólokkal növelték előnyüket, Fazekas hanyatt dőlve éles szögből, Horváth pedig mes­teri módon vette be a vendé­gek büntetőjét értékesítő GEAC-portás, Nagy kapuját. Gól: Kelenvölgyi, Burján Ill­ésből), Fazekas, Horváth, ill. Nagy (11-esből). (Tud: Gazsó Pál.) Fót—Duna­varsá­ny 1-1 (0-0) Fót, 250 néző, V.: Illés. A hazaiak a második félidő elején szerezték meg a veze­tést, a vendégek a befejezés előtt egyenlítettek. A lefújás előtt néhány perccel dulakodás miatt a játékvezető kiállította a fóti Papp Sándort és a var­sányi Törököt. Gól: Bursi, ill. Kocsis, Jók: Szakács, Pásztor, Császár, ill. Gergényi, Vaski, Horváth T., Kocsis. (Ifi: 4-1. Tud.: Richter János.) Üllő—Tápiószentmárton 0-0 Üllő, 400 néző. V.: Váraljai. Egyenlő erők mérkőzésén a vendégek megérdemelten vit­ték el az egyik pontot. (Ifi: 7-0. Tud.: Bálint Tibor.) Pilisvörösvár—Iklad 2-2 (2-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V : Pécsi. A hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, de a második félidőben kien­gedtek, és egyenlíteni tudtak a vendégek. Gól: Harnisch, Lu­kács, ill. Gál: Csenterics. Jók: Urbán, ill. Béres, Gohér, Bak­­sa. (Ifi: 5-0, Tud: Iflinger Má­tyás.) A megyei első osztály szombati mérkőzésén szenzációs eredmény született, az eddig utolsó előtti he­lyen szerénykedő, fiatalokból álló szentendrei együttes megszerezte első győzelmét. 1-0 arányban le­győzte a tabellát eddig vezető Bu­gyi csapatát. .Yvu­gaíi taguk­, beleli Dobogókőn. Az Európai Vándoregyesülés (EWV) közgyűlésére Magyar­­országra érkezett 17 ország küldötte. Tudott, öt évvel ezelőtt a Magyar Természetba­rát Szövetség is belépett a nemzetközi szervezetbe. hazai szövetség sportdiplomá­­­ciai sikerének tekinthető, hogy az Európai Vándoregye­sülés idei közgyűlését gyarországon tartja meg. Ma­Az eseményre, továbbá­ a Magyar Természetbarát Szövetség kezdeményezésére meghirde­tett európai turistatalálkozó­ra Budapest és Dobogókő tér­ségében kerül sor.­ A hétvégi közgyűlésen a tagszervezetek több mint félszáz küldötte vett részt, az európai turisták találkozójára pedig 200-nál­ is többen jelentkeztek. m­ogîi [UNK]rcsôli Visegrá­don Az EWV elnökségének ké­résére a Magyar Természetba­rát Szövetség megfigyelőként meghívta a volt szocialista or­szágok turistaszerveinek kép­­viselőit is, mégpedig az eu­rópai szervezetbe való bekap­csolódás elősegítése érdeké­ben. A közgyűlés kísérőprogram­jaként a delegáltak megte­kintették Esztergomi és Szent­endre látnivalóit. A külföldi turisták gyalogtúrákon és or­szágjáráson vettek részt. Szombaton délután hajóval Szentendrére utaztak, ahol valamennyi külföldi folklórműsoron, majd vendég baráti estén találkozott. Vasárnap a rendezvénysorozatot ünnepé­lyes körülmények között fejez­ték be Visegrádon. S­ unfvészlő Érd, Dömsüd,­­íödüllö A bogiak tízen is jók A labdarúgó NB 111-ban újabb fordulót bonyolítottak a hétvégén. Lapzártáig a kö­vetkező eredmények érkeztek be a szerkesztőségünkbe : MÁTRA CSOPORT Rákóczi Volán—Bag 1-1 (4M)) Rákóczifalva, 300 néző. V.: Martos, Bag, Rosner — Mészáros, Ecker, Majer, Rózsavölgyi, Krizsán, Szanyi (Gerendái), Breznai, Maglódi, Tamás, Ko­vács (Bazsó). Az első negyvenöt percben két kapufát is lőttek a ba­­giak, és több esetben bravúr­ral mentett a hazaiak kapu­sa. Az 57. percben egy távoli szabadrúgás megpattant sorfalon, majd a hálóba hál­a lott a labda — vezetett a Volán. Három perc múlva összeütközés után Eckert ki­állította a bíró. A tíz főre csökkent bagiak ezután még jobban rákapcsoltak, s a 80. percben, kiegyenlítettek. A­, hátralevő időben a hazaiak­­ kapusa remekelt többször is, ezzel a Volán otthon tartotta az egyik pontot. A Bag gól­ját Tamás szerezte, egyébként az egész csapat jól játszott. Nagy Károly DUNA CSOPORT Gödöllő—Peremarton Gödöllő, 1-1 (1-0) 1100 néző. V.: Tompos. Gödöllő: Nagy — Kisa, Ta­kács, Szimonyi, Szász, Iva­­nics, Bajkai (Lőrinczy), Mar­­kóczi, Kutasi (Baranyi), Si­mon, Borszki. A gödöllőiek­ eddigi leg­gyengébb játékukkal elszóra­kozták az egyik pontot. Igaz, Tompos játékvezető a máso­dik félidőben két alkalommal is olyan esetben állította meg les címén a gólveszélyes ha­zai támadást, amikor a part­jelző — nagyon helyesen — nem jelzett. Az egyik alka­lommal a gödöllőiek szabályos gólt rúgtak... A 80. percben, egy szándékos kezezést kö­vetően Tompos látványosan továbbot intett. Pedig a játé­kosok és az edző szövegelé­seit nem így kell büntetni, a bírónak arra megvannak a szabályok adta lehetőséget. Gól: Botszki, ill. Sümegi. Jó: Kila, Takács, Szimonyi, ill. Pós, Sümegi, Varga, Tischler. Könczöl László Érdi VSE—Pénzügyőr 0-0 Érd, 500 néző. Vezette: Kara Dániel. Érd: Szimandl — Török, Pánczél, Szabari, Nagy (Faze­kas), Tóth, Pajor, Károlyi, Mészáros, Csizmadia, Cze­­reczky. Az első fél óra az erőfel­mérés jegyében telt el. érdiek többet birtokolták Az labdát, de a vendégek ellen­ a támadásai mindig veszélyesek voltak. Szünet után a hazaiak kapujukhoz szögezték a lista­vezetőt, de a fejesek és a lö­vések többnyire elkerülték a kaput. Ha mégsem, akkor még a gólvonalról is mente­ni tudtak a pasarétiek. A 75. percben egy veszélyes kock­­­atámad­ás végén a­ szurkolók már a fejüket fogták, Szi­mandl azonban megőrizte hi­degvérét, s­ hálóját a góltól. Kitűnő játékvezetés mellett akár mind a két csapat meg­szerezhette volna a két pontot. Harmat Ákos ALFÖLDI C­SOPORT Dömsöd—Szegedi Dózsa 2-2 (0-0) Dömsöd, 400 néző. V.: Vel­vovetez. Dömsöd: Lázár — Török, Mester, Vedres, Brassó, Rot­­tenbiller, Ács, Szabó L. (Bal­la), Szénássy, Szabó S. (Ko­vács), Feszt. A második félidő első sze­gedi támadása gólt eredmé­nyezett. Ezután nagy erővel rohamoztak a dömsödiek, négy perc alatt fordítottak az­­ eredményen. A könnyelműs­­ködő hazai védelem hibáját kihasználva azonban a 88. percben egyenlítettek a ven­dégek. Gól: Mester, Feszt. Jó: Rottenbiller, Mester, Feszt, Bencze István K­ézilabda-meglepetés Bajnokverés Győrött Vasárnap Győrnek jutott a férfi kézilabda NB I sláger­mérkőzése; a BEK-tól elbú­csúzott Rába ETO a solymári Pemü-Honvéd csapatát fogad­ta. Rába ETO—Pemü-Honvéd 18-22 A hazaiak kezdtek jobban, Fenyő és Iváncsik vezényleté­vel az első negyedóra végéig már 7-3-ra elhúztak. Minden eldőlni látszott, de ekkor fel­támadt az ellenfél. A solymá­riak védekezésben és támadás­ban egyaránt nagyot javultak, az első játékrész után már 11-10-re vezettek. A térfélcse­rét követően még fokozódott a küzdelem, bár mindkét ol­dalon sok hiba jellemezte a csapatmunkát. Jó ideig egyik gárda sem tudott tartós fö­lényt kiharcolni. Meglepetésre, az utolsó harmadban már csak a vendégek voltak képesek újítani, és ezzel térdre kény­szerítették a bajnokot. A hatvan perc összképe alapján a Pemü-Honvéd győ­zelme teljesen megérdemelt, és ritka bravúr a bajnoki mér­kőzéseken több éve veretlen győriek oroszlánbarlangjá­ban. Különösen a válogatott Lehel, és a nemrégiben meg­szerzett Sótonyi játszott nagy formában, előbbi 7, utóbbi 6 góllal járult hozzá a szenzá­ciós eredményhez. Takáts Árpád A könyvosztályon 30—80%-os árengedményes könyvvásár. A textilosztályon női harisnyanadrágok, minden méretben, reklámáron.