Állami főreáliskola - Széchenyi István gimnázium, Sopron, 1924

Az ifjúsági Berzsenyi­ Önképzőkör a jelen iskolaévben már 1924. szeptember 13-án megalakult. Tanári vezetője ez évben is dr. Stodolni Gyula c. igazgató volt, ifjúsági elnöke pedig Stodolni Antal Vili., főtitkára Kheim Sándor VII , főjegyzője Winkler Miklós VII, segédjegyzője Gallus László VI., főkönyvtárosa Schwabbauer Alfréd VIII., segédkönyvtárosa Siklósi Andor VII., főpénztárosa Gallus Sándor VII., segédpénztárosa Kövesi Ferenc VI. o. tanulók. A kör összesen 17 gyűlést tartott, melyek közül 3 ünnepi gyűlés volt, és pedig 1924. október 6-án az aradi vér­tanuk, 1925. február 18-án Jókai Mór születése 100. évforduló­jának és 1925. március 15 én az 1848. március 15-iki események emlékére. Működési körébe a magyar nyelvi szavalatokon, felol­vasásokon és kritikán kívül a zenét és a német nyelven való szavalást is bevonta. A kör rendes tagjai az V.—VIII osztályú tanulók voltak. Az évvégi versenypályázatok nyertesei a követ­kezők : A komoly szavalásban az első díjat Fodor Imre VI., a másodikat Heitler Tivadar VIII., Kheim Sándor és Lantos Béla VII. , a harmadikat pedig Gyulay István VIII. o. tanuló nyerte el; Gesellmann István VIII. és Gallus Sándor VII. o. tanulók dicséretben részesültek. A víg­szavalásban az első díjat Gyulay István VIII., a másodikat pedig Fodor Imre VI. o. tanuló nyerte meg. A prózai dolgozatok versenypályázatán a bizottság az első díjat Winkler Oszkár Vili., a másodikat pedig Rosenthal Imre VIII. osztályú tanulónak ítélte oda . Lantos Béla és Gallus Sándor VII. oszt. tanulók dicséretben részesültek. A szabadkézi rajzok versenypályázatán az első díjban Sebesta Ferenc VIII. o. t. ré­szesült, a második díjon pedig Sebesta Ferenc VIII. és Gallus László VI. o. tanulók osztozkodtak. A nyertesek pénz-, illetőleg könyvjutalmát a tanév záróünnepélyén az intézet igazgatója sze­mélyesen nyújtotta át. Testnevelés. Ez évben is minden alkalmat felhasználtunk, hogy tanítványaink testi erejét, ügyességét és egészségét fejlesz­­szük. A kötelező tornaórákon kívül lehetőség szerint a sportnak több ágát műveltük, melyekkel ifjúságunk az első félévben a régi alapszabályokkal működő Tornakörön, a második félévben 1925. febr. 1-től a V.K.M. 25.754/924 XIII. sz­­. szerint a KISOSZ kebelében megalakult Turul-Sportkörön belül foglalkozott. A Sport­kör e célból az 1924—25. tanév folyamán rendkívüli tevékeny­séget és munkásságot fejtett ki. Több házi és a soproni intézetek közötti versenyt, a KISOSZ megbízásából pedig 1 városi és 3 győri tankerületi bajnoki versenyt rendezett. A rendezett versenyek nagy számára és az Értesítő meg­határozott terjedelmére való tekintettel az egyes versenyeknél a részletes eredmények leírása helyett a testnevelés szempontjából fontosabb adatoknak, a versenyek időrendbeli felsorolására, s az elért jobb és fontosabb eredmények közlésére fogunk szorít­kozni. I. Az őszi két napos házi atlétikai versenyét a Sportkör 1924. október 26-án és 28 án tartotta meg. A 17 versenyszámból