Sporthirlap, 1931. április (22. évfolyam, 32-41. szám)

1931-04-13 / 35. szám

HÉTFŐ, 1931 .ÁPRILIS 13. A mérkőzés hőse „Szolidan élni és cigarettát csak Bonicot-tal szívni,­­ így kell tenni minden futballistának. Én bizony így csinálom és azért dúdolom magam­ban minden meccs előtt. Tempó csa­tárok, fő az első gól!” Auer 7 A két semleges pontozóbíró az olasz ökölvívók üzerejét a magyarok nagyobb technikája fölé helyezte és így 8:8 arányban döntetlenül végződött a magyar-olasz boxmérkőzés A harmadik magyar—olasz ökölvívó mérkőzés impozáns keretben folyt le, de volt néhány szépséghibája. A sem­leges pontozóbírók több esetben a ma­gyar boxolók technikai fölényét leérté­kelték az olasz ellenfelek ütőerejével szemben, s így tulajdonképpen a dön­tetlen eredmény hamis képet ad a mérkőzésről, amelynek — a technikai tudás alapján elbírálva — magyar győzelemmel kellett volna végződnie. Különösen feltűnő volt a pontozóbírók téves ítélkezése az Európa-bajnok Bianchini esetében, akit a kitűnően dolgozó Fogassal szemben győztesnek hoztak ki, bár semmit sem mutatott. A leginkább bántó volt azonban a ne­hézsúlyú Brugiotti esete, aki magáról megfeledkezve, hátulról támadt ellen­felére, Körösire. Természetesen disz­kvalifikálták. A mérkőzés egyébként így folyt le: Légsúly: Erős—Stella. Erős impo­náló stílusban vívja az igen gyors, de szabálytalanul dolgozó olasz ellen. Az első két menetben Erős lényegesen fölényben van, bár Stella fordított angardja nagyon zavarja. A harma­dik menetben egyenlők az ellenfelek, a mérkőzést Erős megnyerte, ám a semleges bírók az olaszt hirdetik ki győztesnek. Az eddigi gyakorlattól el­térően a bírók az erős ütéseket érté­kelték. Az olaszok vezetnek 2:0-ra. Bántamsúly: Énekes—Rodriguez. A győri uszodában tartják meg a nyá­rion a kongresszusi versenyt. A mun­kálatokat ezen a héten kezdték meg A magyar bajnok hatalmas kedvvel megy a küzdelembe és ütéseivel szinte lelépi ellenfelét. Az olasz sok szabály­talanságot vét, a tilos dolgok soroza­tát követi el, ám csak enyhe figyelmez­tetésben részesül. Énekes tempója a második és harmadik menetben csak fokozódik, Rodriguez nem tud előtte megállni és végül óriási fölénnyel győz Énekes és ezzel az eredmény 2:2. Pehelysúly: Szabó—Balerini. Szabó ritkán látott hatalmas tempóval kezd és az olasz menekszik. A második és harmadik menetben a magyar bajnok lelépi ellenfelét, aki már csak arra ügyeli hogy a leütést elkerülje. Győz Szabó és­ vezetünk 4 :2-re. Könnyűsúly: Fogas—Bianchini. Az olasz Európa-bajnok formája csak ár­nyéka a múlt évinek. Fogas nagy ön­bizalommal­ dolgozik és percek múlnak el anélkül, hogy Bianchiini valamit is piutatna. Fogas gyenge ütései azon­ban nem érvényesülnek. Az olasz a harmadik menetben rákapcsol, néhány hatalmas ütést helyez el és a maga ja­vára dönti el a mérkőzés sorsát. "Az eredmény a bírók hibás pontozásának a következménye, mert a ringben Fo­gas jobb volt. A mérkőzés állása 4-­4. Westersúly: Csiszár—Desio. A gyenge olasz ellen sem érvényesült Csiszár nyers stílusa, mert hiába támad, Desio ügyesen védekezik és marad ideje arra is, hogy ütéseit­­, elhelyezze. A harmadik menetben­­ Csiszárnak van egy-két jó moraen- i torna, ám a győzelemhez ez kevés,­­ Győz­tesio. 6:1-re vezetnek az ola­szok. Középsúly: Szigeti—Borzone. Szi­geti könnyen bánik el ellenfelével, aki — abár irigy akarással dolgozik — a rutinos m­agyar fiúval szemben nem jut szóhoz. Szigeti csak iskolázik és a­­boxolás szépségeit mutatja be. Győzel­me egy percig sem volt kétséges és ha­talmas fölény mellett kiegyenlít. 6:6. Kisnehézsúly: Kéri—Rossi. A leg­jobb olasz boxoló ellen a rosszul disz­ponált Kéri nem érvényesül és bár ál­landóan aktivitásban van, megfeled­kezik arról, hogy ütni is kell, így Rossi kénye-kedve szerint szerzi meg a győ­zelmet és ezzel 8:6 arányban az olaszok vezetnek. Nehézsúly: Körösi—Brugiotti. Az egészen kezdő olasz ellen Körösi­nek könnyű a dolga, azonban még így is alig mutat komoly munkát. A második menetben Körösi meg­embereli magát, ám néhány szépen elhelyezett ütés után ismét vissza­esik. A harmadik menetben az olasz teljesen kifullad és szabálytalansá­gokkal igyekszik palástolni. A ve­zető bíró végül megunja az élet­­veszélyes küzdelmet és diszkvali­fikálja az olaszt s ezzel a végered­mény 8:8. Jam Bullus (NSV) a magyar Grand Prix idei abszolút győztese. Első lett az 500-as kategóriában és megnyerte a nap legjobb idejére kitűzött­­ díjat is. H­elen­a­­a tilson, a­ világ kimagaslóan legjobb hölgyúszója. I. osztályú tenisz-csapatbajnoksá­gok: UTE—BLKE 3:1; Aschner Pál—Siibersdorf 6:2, 8:10, 7:5; Lei­­ner—Szenthey dr. 6:4, 6:3; Hegyessy dr.—Aschner K. 6:1, 6:1; Aschner, Leiner—Hegyessy dr., Siibersdorf 2:6,­­6:2, 6:3. BBTE—BLTE 4:0. Bánó Lehel—Révay gr. 6:1, 6:0; Ja­­cobi dr.—Tóth Ede 6:1, 6:4; Radicke —Heinrich I. 6:0, 7:5; Bánó, Jacobi— Révay gr., Heinrich 6:3, 6:4. MAC III.—BSE 4:0. Péteri dr.—Weiner 7:5, 7:5; Kirchmayr—Schramek 4:6, 6:3, ,6:2. Zichy gr.—Battlay 6:2, 3:6, 6:4. Péteri dr., Kirchmayr—Weiner, Battlay 2:6, 6:1, 6:4. MAC I.—BEAC 4:0. Kehrling—Straub Elek 6:2, 6:1; Gabrovitz—Straub János 6:3, 6:1; Várady László—Székely 6:3, 7:5; Kehrling, Gabrovitz—Straub, Straub 6:4, 6:3. (Az első forduló eredménye: MAC I.—MAC II. 3:1; UTE—MAC III. 3:1; BBTE—BSE 4:0; BEAC— BLKE 2:1, félbeszakítva). —A máso­dik forduló után a BBTE vezet (8 ponttal) a MAC I. (7), az UTE (6) és a MAC III. (5) előtt. Felelős szerkesztő és kiadó: Benedek Aladár.