Tolna Megyei Népújság, 1977. október (27. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-19 / 246. szám

6 “K­ÉPÚJSÁG Ökölvívás Mocsári Dunántúl-bajnok Nagykanizsán tartották a serdülő korú ökölvívók Du­­nántúl-bajnokságát. Ezen a Szekszárdi Sportiskola, vala­mint a Dombóvári Spartacus legjobbjai is indultak. A leg­eredményesebbnek megyénk versenyzői közül Mocsár At­tila bizonyult. Az első mér­kőzésén döntő fölénnyel, a második mérkőzésén kiütés­sel győzött, így nagyváltó­súlyban Dunántúl-bajnoksá­­got nyert. Orbán Tibor pa­­pírsúlyban, míg Kiss János kisváltósúlyban szerzett má­sodik helyet. A dombóvári Bencze Gyula harmatsúly­ban 3. lett. Mind a négy ver­senyző jogot szerzett arra, hogy november közepén az Oroszlányban sorra kerülő országos vidékbajnokságon induljon. A güteborgi birkózó-vb ered­ményei : 52 kg, világbajnok: Nicu Ginga (Románia), 2. Kamil Fatkulin (Szovjetunió), 3. Moradali Shira­­ni (Irán), 4. Rácz Lajos (Ma­gyarország). 68 kg, világbajnok: Heinz-Hel­­muth Wehling (NDK), 2. Lars- Erik Skjöld (Svédország), 3. Ni­kola Dimov (Bulgária), 4. Gaál Károly (Magyarország). 90 kg, világbajnok: Frank An­­dersson (Svédország), 2. Petre Dicu (Románia), 3. Sztojan Ni­­kolov (Bulgária), 4. Hegedűs Csaba (Magyarország). 100 kg, világbajnok: Nyikolaj Baldosin (Szovjetunió), 2. Refik Memisevics (Jugoszlávia), 3. Georgi Petkov (Bulgária). Nehézsúly, világbajnok: Nikola Dinev (Bulgária), 2. Alekszandr Kolcsinszkij (Szovjetunió), 3. Ar­ne Robertsson (Svédország), 4. Gundersen (Norvégia), 5. Rov­­nyai János (Magyarország). 82 kg, világbajnok: Vlagyimir Csebokszarov (Szovjetunió), 2. Ion Draico (Románia), 3. Momir Petkovics (Jugoszlávia). Hegedűs Miklós helyezetten. A vb éremtáblázatán a Szov­jetunió került az első helyre, Magyarország pedig 5. lett. 1977. október 19. Tömegsport Vidám vetélkedés a szekszárdi kocogónapon Szép a szekszárdi Kadar­ka lakótelep. Ezen a verő­fényes őszi vasárnapon pe­dig egyenesen vonzó. A par­kot övező zöld pázsit, a fák sárgás-barna lombsátra, a hatszintes szürkefalú épü­lettömbök és a tarka mele­gítés fiatalok kavalkádja megkapó kompozícióba ol­vadnak össze. Pattogó rit­musú induló és citromos tea fogadja a KISZ Szek­­szárd városi Bizottsága idei negyedik tömegsportren­dezvényének résztvevőit. Kilenc óra után néhány perccel óvodások, általános és középiskolás tanulók, va­lamint a vállalatok, üzemek dolgozóinak kétszáz fős me­zőnye vágott a kocogás táv­jának. A később érkezők — jöttek még vagy százan — bizony lemaradtak erről a bemelegítésről. Aztán az első verseny­szám startjához szólítják a jelentkezőket. A kisdobosok futóversenyén a hazai pá­lya előnye érvényesül. Mar­­czi Tamás — a szomszédos Ezerjó utcából — elsőnek érkezik a célba. S élete el­ső interjújában így sum­mázza a sikert: — Hű, de örülök. Egyébként a III. számú iskola harmadik osz­tályába járok. Közepes ta­nuló vagyok, de a testneve­lést irtóan szeretem. Ahogy emelkedett a rajt­hoz állók életkora, úgy nőtt a verseny távja is. A Szekszárdi Spartacus kerék­párosai hivatalosan ugyan élménybeszámolóra érkez­tek, de mint kiderült, a KISZ-es korosztály futóver­senyén sem vallottak szé­gyent. Eppel László első, Szunyogh Nándor pedig má­sodik helyezettként futott be. A folytatásról mesterük, Schneider Konrád gondos­kodott. A kerekesek siker­edzője a 30—50 évesek kö­zött bizonyult a leggyorsabb futónak. Népszerű sportág váro­sunkban a kerékpár. Erről győzött meg mindekit a kocogónapon rajthoz állt nyolcvan fiatal is. A nagy­szerű küzdelmet hozó futa­mokban egy 14 éves, tehet­séges fiú szereplésére még Halászék is felfigyeltek. Sa­jó Péter, a szüleitől kapott ajándék-biciklin már-már a rutinos bringásokra emlé­keztető fölénnyel rótta a köröket. Győzelméhez nem férhetett kétség. Miközben átvette az első helyezettnek járó plakettet és a csoko­ládét, örömmel újságolta:­­ Schneider Konrád bácsi meghívott a Spartacus ed­zéseire. Lehet, hogy évek múltán egy újabb sikeres kerék­párost köszönthetünk majd Sajó Péterben? Rajta is múlik. Eredményhirdetés töltöt­te ki a szusszanásnyi ide­jű szünetet. A lakótelepi kispályás labdarúgó-bajnok­ságban — melyet szintén a KISZ városi bizottsága szervezett — 11 csapat sze­repelt hétről hétre. Ezúttal az első négy helyezett csa­pat képviselője vette át a díjakat. A bajnoki címet a Kölcsey lakótelep együt­tese szerezte meg, a Déli­kertváros és a Felsővárosi KISZ csapata előtt. Szép volt, fiúk! Sugárzó arcú, pöttömnyi lurkók tülekednek a kis­autók versenyrajtjánál. Szá­mukra ez a nap legszebb programja. Könnyű Niki Laudának. Az ő Forma 1-es kocsiját többhengeres motor hajtja, ezeket a pedálos autókat pedig a bent ülő gyerkőcök játék- és moz­­gásszeretete. Az első fu­tamgyőztes, a hatéves Szü­gyi Zoli. A Kadarka lakó­telepi óvoda nagycsoporto­sának elsőnek anyuka gra­tulál, puszival. Az aszfalton görkorcsolya, a salakos kispályán kötél­húzás, hétméteres rúgás és egyéb ügyességi vetélkedők váltják egymást. S mintegy záróakkordként, ismét a ke­rékpárosok jutnak főszerep­hez. A magyar válogatott keretének tagjai, Pálinkás Csaba, Halász László és a többiek válaszoltak a szur­kolók kérdéseire. A havan­nai nagydíj, a bécsi világ­­bajnokság, a nemzetközi és hazai bajnokságok élmé­nyei, a szekszárdi kerékpá­rosok eddigi pályafutásának megannyi sikeres epizódja elevenedett fel újra. A megyeszékhely KISZ- esei ismét bebizonyították, értenek a szervezéshez. A résztvevők egy jól sikerült tömegsportrendezvény gaz­dag élményeivel távoztak... — fekete — Reggeli bemelegítés Pálinkás Csaba élményeket idéz Rajt az idősebb korosztályúak futóversenyén A kocogónap plakettje Eredményhirdetés kispályás labdarúgásban Heten egy hajóban A Nagy Októberi Szocia­lista Forradalom 60. év­fordulója tiszteletére a ma­gyar kenusport hét kiválósá­ga egy olyan út megtételé­re vállalkozott, amelyhez hasonlóra még nem volt pél­da a sportág történetében. A magyar Duna-szakaszt Győr­től Mohácsig mintegy 400 ki­lométeres távon evezték vé­gig. A hajó héttagú legény­sége megyénken keresztül­haladva október 15-én, a ké­ső délutáni órákban érkezett Paksra. A vízirendészeti rendőrőrsnél a hajóból első­nek Wichmann Tamás világ­bajnok szállt ki, aki bemu­tatta a vállalkozás többi résztvevőjét, Frey Oszkárt, Frey Rezsőt, Frey Lászlót és Foltán Lászlót, a BSE-ből, valamint Topor Lajost és Solymár Lászlót az FTC-ből. Ezt követően a vízirendésze­ti őrs jóvoltából fogadásra került sor a klubszobában, ahol a versenyzőket és kísé­retüket Szinger Ferenc, a paksi járási sportfelügyelő­ség vezetője köszöntötte. Rö­vid élménybeszámoló követ­kezett, amelynek során a csa­pat vezetője, Balázs László ismertette a Győrtől Paksig megtett út tapasztalatait. A hajó legénységének paksi pi­henője hajnali fél hatig tar­tott, amikor az előzetes ter­veknek megfelelően nekivág­tak a Mohácsig még vissza­­lévő 80 kilométeres távnak. Az indulás előtt azonban Wichmannék meleg szavak­kal mondtak köszönetet a fogadtatásukért és azt kér­ték, hogy a leendő atomvá­rosban mielőbb teremtsék meg a vízi sportok feltételeit Vereség Oroszlányban A Dombóvári VSE NB II-es férfi kosárlabdacsa­pata Oroszlányban a Bá­nyász ellen játszott bajno­ki mérkőzést. A­­­ találkozót a Bányász együttese 97:49 (51:23) arányban nyerte. A bajnokság első helyezettje ellen a dombóváriak a sé­rült Pakot és Illés nélkül a következő játékosokkal sze­repeltek: Ruzicska (14), Ta­mási (2), Bogdán (18), Ta­hi (7), Jósvai (—), Ács (8), Bálind (—), Takács (—), Haraszti (—). A hazaiak azonnal támadásba lendül­tek, könnyedén jutottak nagy előnyhöz. A dombó­váriak az első tíz percben mindössze négy pontot sze­reztek. A 15. percben már 43:13-ra vezetett a hazai csapat. A második félidő 5. percében 58:24, a 10. perc­ben 77:29, a 15. percben 89:41 volt az eredmény a listavezető javára. Dombó­vár ekkor már csak arra törekedett, hogy elkerülje a három számjegyű veresé­get, ami végül is sikerült. Dombóvár nem tudott egyenrangú ellenfele lenni a bajnokjelöltnek. A sú­lyos vereséghez hozzájá­rult, hogy Tamási még az első félidőben a kipontozás sorsára jutott. Ruzicska és Bogdán játéka érdemel em­lítést. A Dombóvári VSE kosa­rasai vasárnap délelőtt az Erfurti Lokomotívot fogad­ták. Mintegy 400 néző előtt került sor a találkozóra. Az első félidő végén 30:27 arányban az erfurti csapat vezetett. A második félidő­re feljavult a Dombóvár és 60:54 arányban nyerte a találkozót. Vasárnap délelőtt 10 óra­kor a Dombóvári VSE csa­pata ismét otthon játszik, a Pécsi Postást fogadja. Kézilabda NB II D: Vendéglátó-Szekszárd 14:9 (5:4) A Szekszárdi Spartacus női csapata Dunaújvárosban, a Vendéglátó együttese ellen a következő összeállításban lépett pályára: Sólya — Zsin­­kó, Bordi, Zimmermann, Gaszler, Molnár, Sztarávsz­­ky. Csere: Tóth, Völgyi, Va­­sadi, Niki, Kadosa. A hazaiak kétgólos vezetése után Zim­­­mermann és Zsidkó góljaival egyenlítettek a szekszárdi lá­nyok. Ezután Bordi góljával a vezetést is megszerezték, de egy eladott labdát értéke­sítettek a hazaiak és 3:3-ra alakult a mérkőzés állása. Nagyon idegesen, kapkodva játszott a Spartacus, akcióik eredménytelenek voltak. Ké­sőbb Sztárávszky góljával is­mét átvették a vezetést. Bün­tetőből egyenlített a dunaúj­városi csapat, majd újabb büntetőből a vezetést is megszerezte. Szünet után a Vendéglátó csapata kezdett jobban, tá­madásaikat eredményesen fe­jezték be és a 10. percben 10:5-re vezetett. A mérkőzés­nek ebben az időszakában sok volt a durvaság, a sport­szerűtlen jelenet, Zimmer­mann gólja csökkentette a hátrányt. Ezután Molnár, majd Bordi és Völgyi volt eredményes, a találkozó állá­sa 12:8-ra módosult. A mér­kőzés utolsó perceiben a ha­zaiak újabb két góljára Mol­nár hétméteresből lőtt góllal válaszolt, s így alakult ki a 14:9-es végeredmény. Sportszerűtlen, kemény, olykor a durvaságig fajuló mérkőzésen biztosították b­entmaradásukat a hazaiak. A Spartacus gólszerzői: Mol­nár, Bordi, Zimmermann 2— 2, Zsinfcó, Völgyi, Sztáronsz­ky.