Tolnai Népújság, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-04 / 78. szám

g­m 2002. Április 4., Csütörtök Újra nyerni tudott az UKSE Kézilabda Tíz sikertelenül megvívott ta­lálkozó után ismét nyert a Varga Trans-Fer UKSE Szek­­szárd. Varga Jenő együttese a női NB II délnyugati csoport­jának húsvéti fordulójában a Kozármisleny gárdáját győzte le öt góllal. Nők: Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Kozármisleny 23-18 (11-13). Palánk, 50 néző. V: Terhe, Tóth. UKSE: Varga R.­­Bősz, Oláh 4, Varga V. 1, Kovács V. 2, Weitner 9, Völgyi. Csere: Balla, Nagy (kapusok), Szilágyi 5, Uzorás, Baki, Eszterbauer. Edző: Varga Jenő. Nem hiába fo­­gadkoztak a szekszárdi játékosok a találkozó előtt... Bár az első fél­időben - köszönhetően az UKSE védekezésbeli hibáinak, és a négy kihagyott hazai hétméteres­nek - még a legutóbbi két fordu­lót egyaránt sikerrel letudó bara­nyaiak vezettek, a fordulás után megrázta magát a Szekszárd, s kétséget sem hagyott afelől, hogy a jobb csapat nyert. A vendégek különösen a hazaiak hatos falas, két kilépős védekezésével nem tudtak mit kezdeni, s fél óra alatt mindössze ötször voltak képesek bevenni Varga kapuját. Játékáért a szekszárdi csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel. Ifjúságiak: UKSE-Kozármis­­leny 20-24. Férfiak: Simontornyai TC­­Harkány 31-29 (16-14). Simon­­tornya, 200 néző. V: Hucker, Rákóczi. Simontornya: Pech- Lampert, Halasi 3, Teimel J. 1, Kiss 6, Orosz 7, Baranyi 4. Cse­re: Villányi (kapus), Teimel L. 4, Hóka 3, Varga 2, Cserháti 1. Játékos-edző: Teimel Lajos. Szokásától eltérően igen aktívan, jól kezdett az FTC a tavasszal még veretlen, negyedik helyezett Harkány ellen. A vendégeknél pályára lépett a Dombóvárról iga­zolt gólkirály-jelölt, Kézsmárki Róbert is, ám a 10. percben így is 4 gólos (7-3) hazai előny állt az eredményjelzőn. A sérüléséből visszatért Varga jó védekezéssel, Kiss pedig eredményességével tűnt ki. A második játékrészben fokozta a tempót az STC, s a 47. percben 5 góllal vezetett (24-19). Egy perccel a befejezés előtt is még négy gól (31-27) volt Orosz­ék előnye, s a vendégek csak koz­metikázni tudták a különbséget. Jók: Villányi, Baranyi, Teimel L. (VARGA) Várpalota-Dombóvári KSK 29-23 (16-14). Várpalota, 100 néző, V: Darázsi, Szucsánszki. Dombóvár: Molnár- Kasza 5, Draszler 7, Feuerstein 3, Babulják 3, Kovács, Varga. Cse­re: Sipos 4, Krauss 1, Eigenbrót. Edző: Kolossa Károly. A tavaszi szezonban amúgy sem túl „acé­los” teljesítményt nyújtó DKSK kerete az elmúlt héten tovább gyengült, a csapat gólvágója, Kézsmárki Róbert ugyanis Har­kányba igazolt, Embersits pedig sérülés miatt nem állhatott edző­je rendelkezésére. A vendégek nehézségeik ellenére az első fél­időben zárt védekezésüknek és ötletes támadójátékuknak kö­szönhetően jól tartották magu­kat. A második játékrész harma­dik percében Kovács súlyos sérü­lést szenvedett s bár a fiatalok - Sipos, Krauss, Eigenbrot - jól helytálltak, a házigazdák ötletes játékkal fokozatosan elhúztak, s végül biztos győzelmet arattak. (OR) Ifjúságiak: Simontornya-Har­­kány 27-7, Várpalota-Dombóvár 35-17.­­ Az első félidőben még a Kozármisleny vezetett Palánkon fotó: Kakó Jenő Sikeres debütálás Labdarúgás Győzelemmel mutatkozott be a Baranya megyei szenior bajnok­ságban a Bonyhád Öregfiúk 73 FK együttese. A völgységiek Szabó- Juhász J- Huber, Komáromi (Ju­hász F), Keresztúri- Czinkon, Denkinger, Sántha- Bányai, Szőts, Pfeifer összetételű együttese a nyi­tányon Szőts, Pfeifer és Denkinger góljaival a Somberek csapatát győzte le 3-0-ra. A bonyhádiak a második fordulóban (szombat, 17) a bajnoki címre is esélyes DD-Gáz Pécs csapatához látogatnak. b Német és angol öröm Labdarúgás Az otthonában BL-mérkőzésen 1997 óta veretlen Bayern München valamint a Manchester United tu­dott előnyt szerezni a Bajnokok Li­gája kedden, lapzártánk után leját­szott negyeddöntőiben. Eredmények: Bayern Mün­chen (német)-Real Madrid (spanyol) 2-1 (0-1). München, 63 000 néző. V: Dallas (skót). G: Effenberg a 82., Pizarro a 88., il­letve Geremi a 11. percben. Deportivo La Coruna (spa­nyol)-Manchester United (an­gol) 0-2 (0-2). La Coruna, 34 611 néző. V: Vasszarasz (görög). G: Beckham a 15., Van Nistel­­­ rooy a 4L percben._________■ SPORT Ezúttal elmaradt a meglepetés Szekszárdon magabiztosan nyert a Balogh vezérelte GYSEV Nem sikerült az újabb bravúr. Az Atomerőmű-KSC Szekszárd NB I-es női együttese - szemben a Magyar Kupa elődöntőjével - nem tudta megszorítani a GYSEV-Ringa sztárcsapatát. _______ Kosárlabda ______________ Atomerőmű-KSC Szekszárd- GYSEV-Ringa 59-83 (14-30,14-17,16-23,15-13). Szekszárd, 800 né­ző. V: Király, Bodnár. KSC: Bulatova (6/3), Darida (-), Szemerédi (7), Kajdacsi (6), VUKO­­VICS (22). Csere: Tóth (3), SZTOJKOVICS (15), Szélesy (-). Edző: Újhelyi Gábor. GYSEV: Bevi­­laqua (9/3), BALOGH J. (26/15), ZIRKOVA (16/6), SERES (10), Kovacova (10). Csere: Eör­­dögh (5), Dénes (3/3), Török (2), Horváth (2), Varga (-). Edző: Farkas Sándor. Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-4, 6. p.: 7-17,14. p.: 20-35,25. p.: 36-47,28. p.: 40-60, 36. p.: 49-79. A bemutatásnál „robbant” a csarnok, a Pécsről érkezett szurkolókkal kiegészült szekszárdi B- közép remek hangulatot teremtett a kezdéshez. Rá is fért a biztatás a hazaiakra, hisz a soproni sztár­csapat nem csak anyagerősebben, de pihentebben is kezdhette a hétközi találkozót, miután Baloghék elhalasztották diósgyőri vendégjátékukat. Ennek megfelelően a GYSEV kezdett pontosab­ban Kovacova és Zirkova kosaraival. Aztán a KSC vendégmunkásai következtek, Bulatova és Vukovics találataival már a Szekszárd vezetett (3. perc: 7-4). A folytatásban Seres 2+1-es akciójával egyenlített a Sopron, Balogh két triplájával pedig újra a vendégek tartottak előbbre. Seres duplája után Újhelyi mester időt kért, hiszen a vendégek egy 13-0-ás rohammal állva hagyták csapatát (6. p.: 7-17). A szusszanásnyi szünet után Szemerédi első pontjait szerezte büntetőből, így tíz ponton belülre kapaszkodott a KSC. Hogy mindez átme­­netinek bizonyult, az elsősorban a hazaiak véde­kezésének volt köszönhető. A soproniak befutá­sok és egy-egy elleni akciók után rendre eredmé­nyesek voltak, így az első negyed végéig rádupláz­tak a hazaiakra. Szerencsére Vukovics átmentette pécsi formáját, kosaraival és némiképp zártabb vé­dekezéssel folyamatosan zárkózott a KSC. Balogh Judit mindezt másképp gondolta, harmadik triplá­ja után visszaállt a 15 pontos különbség (20-35). A szekszárdiak az ex-válogatott bedobót, míg a sop­roniak Vukovicsot nem tudták tartani - a center 13 pontnál járt -, Kovacova pedig begyűjtötte róla harmadik hibáját. Sajnos a jugoszláv center egy le­pattanóért vívott csatában olyan szerencsétlenül ütközött, hogy néhány perc ápolás után sem tudta folytatni a játékot. Bulatova triplája ellenére nem csökkent a különbség, a GYSEV nem vett vissza a tempóból, amelyet a KSC ekkor már felvett (18. p.: 26-42). A távoli kísérletekre továbbra sem ügyelt eléggé a hazai gárda, így Balogh mellett Zirkova is igazolta: a hárompontos vonalon túlról is ponto­san tüzel. Atomos rohamokkal indult a második félidő, sorrendben Kajdacsi, a visszatérő Vukovics, vala­mint Szemerédi talált be, a ven­dégek zavarát jelezte, hogy Ba­logh ezúttal a gyűrűt sem találta el távolról. Tóth ziccere után 11 pontra jött fel a KSC (25. p.: 36-47), ám a hazai ro­hamnak Balogh negyedik hármasa véget vetett. Vukovics sem akart lemaradni a mezőny legjobb­ja címért zajló párharcban, ám a nagy rohanásban jöttek az újabb rontások, így­ 10 pont helyett már 20 közte (28. p.: 40-60). Az atomosoknak borzasz­tóan hiányoztak Bulatova és Szemerédi - vagy bár­mely másik szekszárdi - hármasai, Zirkováé, Bevilaquáé és Balogh Judité viszont egyáltalán nem. Amire a Magyar Kupa pécsi elődöntőjében nem volt módja Farkas mesternek, Szekszárdon megtehette a soproniak trénere, vagyis az utolsó öt percre pályára küldhette cseresorát. Ennek, no meg Sztojkovics kosarainak köszönhetően 30 ponton belül zárt a KSC. A lényegi dolgok tulajdonképpen már az első negyedben eldőltek, hiszen remek kezdés után hét pontnál leragadt Újhelyi Gábor együttese. A folyta­tásban ugyan már felvette a tempót a KSC, ám a nagy rohanásba megannyi hiba csúszott. A harma­dik tíz percben még egyszer felcsillant a remény a felzárkózásra, ám Balogh Judit rutinja és eredmé­nyessége megpecsételte a szekszárdiak sorsát. Újhelyi Gábor: - Látszott a GYSEV játékán a nemzetközi rutin, a soproniak minden védekezés­beli hibánkat azonnal kosárral büntették. Farkas Sándor: - Örülök, hogy a nehéz napok után legyőztük önmagunkat, s hogy mindenkinek játéklehetőséget biztosíthattam. (fekete) További eredmények: MÁV NTE-ZTE 59-57, Szolnok-Soproni Postás 65-67, Diósgyőr-PVSK 67-87. ■ Vukovics és Kajdacsi harcol Kovacovával fotó: gottvald l 11. OLDAL Fuss az egészségedért! Tömegsport Az ÁNTSZ megyei intézete és a szekszárdi Civil Ház közös ren­dezésében pénteken 14.30 órától kerül sor a megyeszékhelyen a Radenska megyei futóversenyre. A vállalkozó kedvűek négy kor­osztályban (14 éves korig, 14-18, 18-35, 35 év felett) indulhatnak a mintegy 2 km-es távon (Béla király tér-Garay tér-Szent István tér-Holub utca-Wesselényi ut­­ca-Arany J. utca-dr. Szentgáli Gy. utca). Az első három helye­zett nemenként és korosztályon­ként értékes díjazásban része­sül. Bővebb információ a 74/416-160-as telefonszámon, a Csak röviden KÉZILABDA. Szegeden hato­dik alkalommal rendeztek nagy­szabású nemzetközi utánpótlás­tornát, melyre nyolcvannégy magyar, német, osztrák, román és jugoszláv csapat mellett meg­hívót kapott a Dombóvári KSK serdülőgárdája is. Kolossa Kár­oly edző jó teljesítményt nyújtó legénysége három győzelemmel és két vereséggel az ötödik he­­lyen zárt korcsoportjában. ÖKÖLVÍVÁS: A közelmúltban rendezték meg hazánk legran­gosabb junior viadalát, az Éne­kes István emlékversenyt, me­lyen idén 26 egyesület 96 ver­senyzője lépett szorítóba. Az 51 kg-os súlycsoportban a 17 esz­tendős Hegedűs István (Paksi SE) ezüstérmet szerzett. Magyar István tanítványa a döntőben pontozással kapott ki. _ ■ Totótippek ____ Tippjeink a 14. heti meccsekre: 1. Dunaferr-Ferencváros 1 2. Sopron-Győr 1 3. Újpest-MTK 2 4. Videoton-Vasas 1 5. Haladás-Debrecen 1 6. Cottbus-M'gladbach 1 7. Wolfsburg-Hertha BSC x 8. St. Pauli-Kaiserslautern 2 9. Torino-Bologna 1 10. Brescia-Verona 1 11. Chievo-AC Milan 2 12. Parma-Udinese 1 13. Perugia-Juventus x Pluszmérkezés: 14. Freiburg-Stuttgart 1 Kis csapatok nagy napja a Magyar Kupában Csikóstőttősi bravúr az Ozora ellen, szoros mérkőzésen nyert az UFC Szálkán Az alacsonyabb osztályú csapatok remeklését hozta a Magyar Kupa megyei se­lejtezőjének szerdai fordulója. A kör legnagyobb meglepetését az E-csoportban szereplő, harmadik vonalbeli Csikóstőttős-Kaposszekcső szolgáltatta az Ozora legyőzésével, de ugyancsak élre kívánkozik a mórágyiak Őcsény elleni pont­szerzése és a szálkaiak Szekszárd elleni helytállása is. Labdarúgás P-csoport: Aparhant-Decs 0-1 (0-1). Aparhant, 100 néző, V: Németh Gy. Aparhant: Bagoly- Fábián, Lovász, Né­meth, Farkas- Kiesz (Besztercén), Rupa (Kőszegi), Minker N., Szeköcs- Juhász, Minker E. Játékos-edző: Minker Norbert. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Szilágyi, Nagyfalusi- Hegedűs L. (Pozsár), Berényi, Kniesz T. (Kalmár), Ruff- Bíró, Csende (Kiss J.). Játékos-edző: Kiss Já­nos. A 10. percben Bíró tálalt a jobb oldalon felfutó Csende elé, és a decsi támadó 15 méterről a hosszú sarokba lőtt. 0-1. A szélről támogatott, lelkes hazaiak nem illetődtek meg, az első húsz percben főleg Szeköcs megmozdulásai jelentettek ve­szélyt a decsi kapura. A folytatásban több­nyire mezőnyjáték folyt a pályán, a játék a két 16-os közé korlátozódott. A fordulás után ritmust váltott az NB III-as Decs, de csak egy Kalmár kapufa, és néhány kiha­gyott helyzet jelezte fölényét. A látottak alapján nem forgott veszélyben a vendé­gek sikere, de lelkes játékukért a hazaiak feltétlenül dicséretet érdemelnek. Jók: Ba­goly, Németh, Szököcs, illetve Nagyfalusi, Sztehló. MERK JÁNOS A-csoport: Dunakömlőd-Kajdacs 0-0. Dunakömlőd, 50 néző, V: Krekó. Nagy­­dorog-Simontornya 1-2 (0-0). Nagydo­­rog, 50 néző. V: Kiss F. G: Varga, illetve Csontos, Farnadi. B-csoport: Kölesd-Bölcske 0-1 (0-1). Kölesd, 100 néző. V: Tinnyei. G: Lacza. C-csoport: Mado­­csa-Dunaföldvár 0-13 (0-5). Madocsa, 50 né­ző. V: Albert K. G: Far­sang 5, Nagy L. 2, Jakab 2, Antal, Alberczki G., Tóth, Schulteisz. D-csoport: Tenge­­lic-Paksi SE 1-6 (0-1). Tengelic, 100 néző. V: Száraz. G: Róth, illetve Szili 3, Lilinger, Abonyi, Benedeczki. E-csoport: Kocso­­la-Dombóvári FC­­Rutin 2-4 (0-4). Kocsola, 50 néző. V: Csizmadia. G: Varga L, Czeglédi, illetve Fehér, Szabotin, Banai, Varga T. Csikóstőttős-Kapos­­szekcső-Ozora 1-0 (0-0). Csikóstőttős, 50 néző. V: Haraszin. G: Tobak. F-csoport: Magyarkeszi-Tamási 0-3 (0-2). Magyarkeszi, 150 néző. V: Kiss. G: Ferencz, Béres, Kovács. G-csoport: Döbrököz-Tevel 1-2 (0-0). Döbrököz, 100 néző. V: Somogyi. G: Illés, illetve Gergely J. 2. H-csoport: Nak-Nagymányok 2-7 (0-3). Nak, 50 néző. V: Botos. G: Kiss I., Túri, illetve Kecskeméti 2, Lakatos 2, Mik­lós Cs., Szabó F„ Töpfner M. J-csoport: Bogyiszló-Dunaszent­györgy 2-2 (1-0). Bogyiszló, 150 néző. V: Szendrei. G: Bárdos L. 2, illetve Krepsz, Gyöngyösi. Fadd-Gyönk 4-1 (3-0). Fadd, 50 néző. V: Odor. G: Smolek 2, Pesti, Váncsa, illetve Szabó. K-csoport: Szálka-Szekszárdi UFC­­Hyundai 2-3 (0-1). Szálka, 50 néző. V: Éreth. G: Drinóczi, Botos, illetve Kiss T, Mészáros Zs. (11-esből), Mosonyi. L-csoport: Zomba-Kakasd 0-12 (0-7). Zomba, 100 néző. V: Weitner. G: Nagy G. 4, Rikkers 2, Kara 2, Takács G: Balogh A., Sebestyén M, Horváth J. M-csoport: Tolna-Kéty 2-1 (0-0). Tolna, 50 néző. V: Csa­pó. G: Guth, Horváth E., illetve Szedlák. N-csoport: Mórágy-Őcsény 2-2 (2-1). Mórágy, 100 néző. V: Fang. G: Herczeg, Szajkó, illetve Kárpáti 2. Váralja-Majos 0-5 (0-1). Vár­alja, 50 néző. V: Müller J. G: Simon G. 2, Simon T., Pál, Lőrincz. C-csoport: Kisdorog-Báta­­szék 1-1 (1-1). Kisdorog, 100 néző. V: Sebestyén. G: Hor­váth G. (11-esből), illetve Már­ton. B-csoport: Cikó-Bonyhád Völgység LC 2-5 (1-2). Cikó, 60 néző, V: Csoboth. G: Varga 2, illetve Gergely Cs. 3, Tálas, Magócs. Ruff fejese ugyan elkerüli az aparhanti kaput, a találkozót mégis a Decs nyerte f.: g. k.