Tribuna Sporturilor, 2018 (Anul 28, nr. 1386-1434)

2018-01-15 / nr. 1386

h 5 -h~ BMtotec^ASTRA fai­ jym Echipa din Cisnădie a pierdut, aseară, în faţa propriilor suporteri, la diferenţă de 3 goluri întâlnirea cu HCM Rm. Vîlcea? Măgura a cedat cu 21 -18 după ce, în minutul 23, conducea cu 9-4! Formaţia vizitatoare a marcat, în finalul reprizei întâi, de 5­ ori consecutiv, astfel că, la jumătatea întâlnirii, cele două echipe mai erau despărţite de un singur gol (9-8), în partea a doua a­ meciului, pe fondul mai multor ratări ale cisnădiencelor, echipa din Rm. Vîlcea a preluat conducerea şi, în final, s-a impus la o­ diferenţă de 3 goluri. Pentru Măgura au marcat Ada Moldovan, Fachinello, Costa (câte 4), Araujo, Crap (câte două), Bozovici­ şi Apetrei (câte unul). Acesta este al doilea meci susţinut în acest an de Măgura, după ce, la jumătatea săptămânii trecute, a­ învins cu 29-26 la Bistriţa. Cisnădienceie îşi păstrează locul 4 în clasamentul Ligii Florilor.!­RlMMtHiMil BC CSU SIBIU - BC SCM TIMIŞOARA 81-73 "Aici nu bate nimeni!" Baschetbaliştii sibieni au câştigat, sâmbătă seara, la o diferenţă de 8 puncte meciul cu SCM Timişoara, echipa lui Mihajlovic, Popa Calotă şi Păun. CSU Sibiu se menţine neînvinsă pe teren propriu în acest sezon. Acasă, "galben-albaștru­" au 8 victorii din tot atâtea posibile. 45/] Gaz Metan transferă din Venezuela și a­le Capului Verde FC Hermannstadt ■ 1 W A intra in cantonament la Hotelul Sport Calendarul evenimentelor sportive din 2018 6 Sibiu Rally Team, un deceniu de la înfiinţare. Planuri îndrăzneţe pentru 2018 __________________□ Andreea Dragoman, prima medalie pentru CSM Mediaş 5 a