Vas Népe, 1990. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-17 / 89. szám

Sabaria—Körmendi Dózsa-MTE 3:1 (0:1). — Szombathely, városligeti pálya, 500 néző, ve­zette : Páder. Sabaria: Venczel — Háklár, Molnár, Ganyu — Hevesi (Szat­mári), Szilvás, Nagy, Tóth, Farkas — Demján (Bősze) Bezdi. Edző: Árvai István. Körmend: Nagy — Kovács B. Kovács K., Kovács G., Kovács A. — Takács (Mészáros), Pán­­dorfalvi, Szabó J., Tóth — Sály, Szabó Zs. Edző: Papp István. Nagy rohamokkal kezdett a Sabaria, éppen ezért hidegzu­hanyként hatott a 13. percben szerzett körmendi gól. A hazai fölény tovább tartott, de nagy helyzetek csak a szünet után alakultak ki igazán. Igaz, erre az időszakra átcsoportosított a Sabaria, egyenlíteni mégis csak a 65. percben tudott. A hajrá­ban két pontrúgással biztosítot­ta győzelmét a listavezető, így a meglepetés amely sokáig a le­vegőben lógott , végül is elma­radt.­­ Góllövők: Tóth G., Nagy, Farkas, illetve Sály. — Jók: Háklár, Szatmári, Farkas, illetve Kovács K., Takács, Pándorfalvi. A labdarúgó NB III. Bakony-csoportjában történt Sokáig vezetett a Körmend Répcelak—Badacsonytomaj 3:0 (2:0). — Répcelak, 100 néző, ve­zette: Berke. Répcelak: Németh N­. — Né­meth T. (Bokor A.), Németh L., Mesterházi, Hajba — Fehér, Bokor E., Héra (Kocsis L.) — Oláh, Teke, Csordás. Edző: Csorba János. Az első félidőben a bányász­csapatnak csak a szél volt az ellenfele. — Góllövők: Csordás, Teke, Oláh. — Jók: Németh L., Németh L., illetve Mészáros. szarka— Celldömölk—H. Katona 2:0 (1:0). — Celldömölk, 1100 néző, vezette: Polgár. Celldömölk: Zsolnai — Nagy, Csákvári, Szentgyörgyi, Sebes­tyén — Horváth, Mészáros, Pécz, Balhási — Hetyési, Var­ga Cs. (Fokorni). Edző: Udvar­­di Mihály. H. Katona: Tóth — Neudl, Hegyi, Pacsai, Pali — Balogh, Schwertsléger, Vass, Simai (Si­­pőcz) — Popovics, Farkas. Ed­ző: Hajmási Ferenc. Jó iramú mérkőzésen maga­biztosan nyertek a hazaiak. — Góllövők: Hetyési (2). — Jók: Sebestyén, Mészáros, Balhási, Hetyési, illetve Hegyi, Pali,­szabó— További eredmények: Sopro­ni Postás—Ajkai Bányász 0:1, Fűzfő—Petőháza 1:0, Pápa—Mo­­tim TE 2:1, Győri Dózsa—Bet­­ka-MÁV DAC 0:0, Lenti TE— MÁV NTE 1:0. A bajnokság állása Farkas Péter (balról) a Sabaria, Pándorfalvi Attila a Kör­mend erőssége volt a megyei rangadón. 1. Sabaria 21 17 1 3 47- 9 52 2. Gy. Dózsa 21 14 3 4 31- 8 45 3. A. Bány. 21 11 7 3 45-15 40 4. Motim TE 21 10 4 7 34-21 34 5. Fűzfő 21 9 7 5 25-23 34 6. H Katona 21 9 6 6 31-20 33 7. MÁV DAC 21 8 8 5 35-26 32 8. Celld. 21 6 8 7 25-29 26 9. Petőh. 21 6 7 8 21-25 25 10. MÁV NTE 21 7 4 10 27-34 25 11. Pápa 21 7 4 10 21-34 25 12. Répcelak 21 6 6 9 31-30 24 13. Lenti 21 7 1 13 18-36 22 14. Körmend 21 4 8 9 25-43 20 15. S. Postás 21 3 8 10 21-43 17 16. B.tomaj 21­­ 6 15 10-51 6 6 Kiss Árpád Hárompontos húsvéti jókívánság Elekes Schäffernek megköszönte a labdát, Pettynek „beköszönt" Haladás—Videoton-Waltham 1:0 (1:0). — Rohon­­ci út, 5 ezer néző, NB I-es bajnoki labdarúgó-mér­kőzés, vezette: Lázin (Plasek, Bay). Haladás: Andonka — Hegyi, Szabó, Jagodics, Gö­rög — Elekes, Szalay, Illés, Tóth — Csertői, Schaf­fer. Edző: Gunyhó Ferenc. Videoton-Waltham: Petry — Németh, László, Horváth G. — Tintar, Máriási, Kuttor, Gyenti — Jó­nás, Csucsánsziky, Vancea. Edző: Mezey György. Csere: Gyanti helyett Svélecz a 66., Máriási he­lyett Sipos a 79., Schäffer helyett Borbás a 88. perc­ben. Szögletarány: 7:2­­(5:1) a Haladás javára. Csigó Szabolcs, a Haladás ügyvezető elnöke: Hetek óta mondjuk, hogy csak a győ­zelem az elfogadható ered­mény számunkra. Most kö­telező ... Bencze Károly, a Haladás labdarúgó szakosztályának elnöke: Remélem győzelem­mel kíván a csapat kelle­mes húsvéti ünnepeket szur­kolóinak. Dr. Németh István, a Ha­ladás Baráti Kör (Buda­pest) elnökhelyettese: Re­mélem nem kell mérgelőd­nöm az ünnepekben... Egervári Sándor, a szé­kesfehérvári csapat pálya­edzője: Debrecenben bizta­tó jeleket láttunk, éppen azért bízom a győzelmünk­ben. Sipos József, a Fejér me­gyei Hírlap sportrovatának vezetője: Legutóbbi kétszer is nagyon nehéz helyzetben voltunk a szombathelyi fel­lépés előtt. Akkor a Video­ton nyert. Most a Haladás van nehéz helyzetben, nem tudom mi lesz? Iszak Sándor, a Haladás volt csatára, jelenleg az ifi csapat edzője: Amikor ját­szottam többször volt 2:1, most is az lesz, javunkra. 2. perc: Illés a jobbösszekötő helyén húzott kapura, amikor az ötös sarkánál László hátul­ról „összekoccintotta” a boká­ját. A közönség iiy est rekla­mált, Lazin viszont nem látott szabálytalanságot. 20. perc: Tintar középre lőtt labdája alig csúszott el az ötö­sön Vancea feje fölött, Gyenti azonban csúnyán fölé lőtte. 23 perc: Tóth a félpályától szöktette Schäffert, aki remekül tálalt a másik oldalra az üre­sen érkező Elekes elé. A közép­pályás látszólag nehezen vette át a labdát, aztán egyből, mint­egy 8 méterről a jobb alsó sa­rokba vágta. (1:0). Schäffer István: Nem láttam senkit, csak Elekes hangját hallottam, s igyekeztem abba az irányba küldeni a labdát. — Elekes Attila: Kitűnő labdát kaptam Schäffertől, igaz kissé nehezen szelídítettem meg. Utá­na már könnyű dolgom volt. Nagyon örülök, hogy ez a ta­lálat három pontot ért. Végre sikerült... Petry Zsolt: Schäf­fer jól vette észre, hogy Elekes üresen van. Számomra már nem sok esély maradt, a lövés jól sikerült... 27. perc: Kuttor buktatta Gö­rögöt, azért villant a sárga lap. 39. perc: Szabó az oldalvonal közelében buktatta Vanceát, ezért ő is sárga lapot kapott. Az ellentámadás végén Csertőit lökték el a tizenhatoson belül, de Lazin most sem látott sza­bálytalanságot. 54. perc: Csertői a közepén üresen futó Schäffer elé adott, aki elhamarkodottan fölé lőtt. 53. perc: Gyenti lerántotta Elekest, ez is sárga lap. 67. perc: Csertői a balösszekö­tő helyén parádés átadást ka­pott, de elkapkodta a kitűnő helyzetet. 69. perc: Svélecz hátulról akasztotta Elekest, ezért is sár­ga lap járt. Nem sokkal utána Schäffer reklamálásért kapott hasonló figyelmeztetést. 80 perc: Horváth G. lerántot­ta Csertőit, Lazin neki is fel­mutatta a sárga lapot. 34. perc: Svélecz lesről visz­­szalépett, aztán a kapott labdá­val kapura húzott. Kicselezte Andorkát is, de kisodródott, így Görög szerelte. A hazai csapat érezte, ha kikap, leszakad az előtte állóktól. Ennek megfelelően nagy akarással játszott a Haladás, s több helyzete kö­zül egyet kihasznált. A Vi­deoton szünet után letáma­dással próbálkozott, s a haj­rában a Haladás a szeren­csével sem állt hadilábon. A hazai csapat védelmé­ből Jagodics emelkedett ki, jól fejelt, s remekkül szerelt is. A középpályás sorban Elekes góljával emelkedett társai fölé, s javul Illés for­mája is. Schäffer is és Cser­tői is javíthatott volna hely­zetén a góllövő listán. — Csertői (balról) alulnézet­ben ... (Horváth Pál felvétele) A Videoton legjobbjai László, Petry, Kuttor és Tintar voltak. Gunyhó Ferenc: Remélem nemcsak a Videotont, ha­nem gátlásainkat is legyőz­tük. Mezey György: Egy szép akció döntötte el a végig küzdelmes, nagyiramú és döntetlenre álló mérkőzést. Halmosi Zoltán, a Haladás volt válogatottja: Ez a csa­pat nem eshet ki... Csigó Szabolcs: Nagyon kellett... Dr. Brávácz Ottó, a szé­kesfehérvári csapat sport­­igazgatója: Nagyon gyengén játszottunk. Szalmássy Tamás, a Vi­deoton-Waltham szakosz­tályelnöke: Nem így kép­zeltem el... Bodor Ferenc Az NB. I. további eredmé­nyei: Bp. Honvéd—MTK-VM 1:2, Rába—Veszprém 2:1, Békés­csaba—Pécs 1:0, Siófok—Debre­cen 4:0, Újpest—Ferencváros 0:0, Csepel—Vác 0:2, Tatabánya- Vasas 1:2. A labdarúgó NB I. állása 16. Csepel 23 2 10 11 20-37 16 1. MTK-VM 23 15 4 4 36-15 49 2. V. Dózsa 23 15 2 6 32-15 47 3. Pécsi MSC 23 11 7 5 30-16 40 4. Főváros 23 11 5 7 35-23 38 5. Siófok 23 8 9 6 26-23 33 6. Tatabánya 23 10 3 10 16-21 33 7. Vasas 23 8 6 9 26-31 30 8. Békéscs. 23 8 6 9 20-26 30 9. Veszprém 23 6 10 7 15-19 28 10. V.-Walth. 26 6 10 7 17-22 28 11. Rába ETO 23 6 9 8 24-21 27 12. V. Izzó 23 5 10 8 20-25 25 13. Haladás 23 6 6 11 26-32 24 14. Bp. Honv. 23 6 6 11 23-31 24 15. D­­VSC 23 5 9 9 16-28 24 Továbbra is az NB I-ben Sabaria—Győri Richards 6:2 (5364—5111). — Szombathely, NB I-es férfi bajnoki teke-mérkő­ Sabaria: Albert 925, Báli 920, Kovács 825, Hermán 850, Tátrai 934, Szakács 910. Richards: Gallavitzer 848, Szájer 862, Szőke 841, Fapp 799, Nagy 839, Mráz 922. A bajnokság utolsó sorsdöntő mérkőzésén a hazaiak jó játék­kal, biztosan nyertek. Több ki­emelkedő teljesítmény is akadt a Sabariánál, míg a győriek közül csupán Mráz nyújtott átlagon felülit. Győzelmével a szombathelyi csapatnak sikerült a tizedik helyet megszerezni, s így jövőre is a legmagasabb osztályban szerepelhet. Palkó József, a csapat edző­je: Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült ilyen jó játékkal bent­maradnunk. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani hűséges szurkolóinknak, akik sokat se­gítettek a nehéz pillanatokban. Soproni SFAC—Spartacus-Styl 6:2 (5280—4850). — Sopron, NB I-es férfi bajnoki teke-mérkő­zés. Sopron: Tomsich 878, Sobor 948, Pakrócz 791, Mayer 826, Tóth 902, Savanyu 935. Spartacus: Keresztes 790, Sülé J. 879, Parti 749, Sülé L. 778, Szovák 854, Tiborcz 800. Már az előző fordulóban el­dőlt, hogy a Spartacusnak­­s sikerül a bentmaradás. A lé­­nyegében tétnélküli találkozón a szombathelyiek tisztesen helytálltak, s a bajnokságban a kilencedik helyet szerezték meg. Képünk: Albert (Sabaria) 925 fával kezdte a sort... Ralicross OB futam Tóth József győzelme Hatezer néző előtt rendezték húsvéthétfőn Szombathe­lyen az idei ralicross OB második futamát. Az erős, hideg szélben az 1-es divízióban vasi siker született, a sárvári Tóth József megismételte elmúlt heti győzelmét. A 2-es divízióban ezúttal is nagy csatát hozott Maruzsi és Tóth találkozása, igaz, csak a selejtezőben. A döntőben ugyanis Tóth kocsija száz méter után kisodródott, így hátrányba került. — pk Veszprémi SE—Sparta­­cus-Styl 3:0 (15:6, 15:5, 15:4). — Szombathely, NB I-es férfi bajnoki röplabda­mérkőzés, vezette: Szekér, Ortner. Veszprém: Nagy, Bodnár, Pásztor, Weisz, Györke, Kálinger. Edző: Borbély István. Spartacus-Styl: Horváth Z., Bodovics, Horváth Zs., Döbrentei, Bodzer, Tarlócz. 0:3 Csere: Kozorics, Stéger, Jókai. Edző: Géczi István. Az első kat játszmában langyos játszadozás folyt. A veszprémiek különösebb hi­bák nélkül, hatásos sáncok­kal alig-alig engedélyeztek pontot a rengeteg nyitásfo­gadási hibát vétő, különö­sen gyengén blokkoló, ellen­állást alig kifejtő szombat­­helyi csapatnak. Izgalom csak a harmadik játszmában támadt, amikor — cserék után — felgyorsult a hazai­ak játéka. Már 6:1-re is el­húztak, de 7:7-nél egyenlí­tettek a vendégek. A követ­kező hullámban ismét tu­dott újítani a szpari, 14:11 lett az állás, de a rutino­sabb, technikásabb, ütőerő­ben is jobb vendégek job­ban koncentráltak, s innen is a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést. — Jók: Weisz, Pásztor, Nagy. Holnap rajt Szombathelyen Kuba megérkezett Befejeződött a svájci Montreux-ban a nemzet­közi női röplabda torna, így a csapatok útrakel­tek, az újabb állomás Szombathely, a Savaria Radius Hungaricus Ku­pa. Svájcban Kína 3:0-ra verte Kubát, így kíván­csian vártuk, milyen csapattal érkeztek a ka­­rib-tengeriek. Nos, Kő­szegen, az Írottkő Hotel­ben kiderült, Kuba B- válogatottal érkezett. Ez persze nem jelenti azt, hogy gyenge csapatuk van. Az öt napos torna holnap kezdődik, ma hajnalban várják Kínát és Koreát, a magyarok, Svájc és az USA ma fut be. Egypontos győzelem Sabaria—Ikarusz SE 72:71 (41: 36). — Szombathely, 150 néző, NB I-es női bajnoki kosárlab­da-mérkőzés, vezette: Weidin­ger, Faidt. Sabaria: Kalmár (25), Váradi­­né (13), Gerencsér (6), Viszket (8), Tóth (12). Csere: Lestárné (3), Kerkay (4), Balogh E. (4). Edző: Szalai János. Ikarusz: Túróczi (12), Gergely (14), Budai (20), Süvegesné (13), Tóth (8). Csere: Pávay (4), Kruppa­ (6). Edző: Bekő Zsolt. A Sabaria kezdett jobban, hatásosan védekezett, pontosan dobott. Különösen Kalamár vil­logott, a fehérváriak közül szinte csak Budai jelentett ve­szélyt. Néhány apró figyelmet­lenség, könnyelműen eladott labda, és a 17. percre felzár­kóztatta a vendégeket a Sabaria 37:32-re. Szünet után nem ve­títette előre árnyékát semmiféle veszély, megnyugtatónak lát­szott az előny. Sőt, a legjobb fehérvári, Budai ki is pontozó­dott a 30. percben. Mégis az Ikarusz kapcsolt rá jobban, a hazaiak három percig nem tud­tak kosarat dobni, ami aztán — mint már annyiszor — izgal­mas hajrát eredményezett. A 39. percben 72:69 lett a állás, amikor újra támadhatott a Sa­baria, bebiztosíthatta volna győzelmét, de helyette inkább tovább borzolta a nézők idegeit. Tóth ziccert hibázott, majd az újra megszerzett labdát is si­került elveszíteni. Szerencsére egy pont különbség is győzel­met jelent... — Jók: Kalamár, Váradiné, Tóth, illetve Budai, Gergely, horvátht—• Az állás 14. /MÁV 16 10 1824-1726 42 15.­­BKV 13 13 1885-1891 39 16. Sabaria 11 15 1797-1888 37 17. Egis-OSC 9 17 1394-1949 35 18. Ikarus 7 19 1630-1898 33 19. TFSE 7 19 1682-1830 33 Hiányzott a Sabariából Balogh Gyöngyvér, aki a budapesti EB selejtezőn az ifjúsági válogatot­tat erősítette. (Hogy miért volt ezen a napon bajnoki forduló is?) A magyar csapat Belgium legyőzésével kiharcolta a spa­nyolországi döntőbe jutást. Hivatalos totóeredmények A Totó 15. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Cesena—Juventus 1:1 X 2. Cremonese—Roma 0:1 2 3. Fiorentina—Verona 3:1 1 4. Genoa—Intern, megáll, tip. 2. 5. Lazio—Ascoli 3:0 1 6. Barletta—Licata 0:0 x 7. Brescia—Triestina 1:0 1 8. Como—Catanzaro 0:0 x 9. Parma—Cagliari 1:1 x 10. Pescara—Reggina l:l x 11. Torino—Pisa 2:1 1 12. Hessen K.—Hannover 0:1 2 13. Wattenscheid— Braunschweig 3:1 1 Pluszmérkőzés: 14. Münster—Freiburg 0:0 X 1990. április 17. Keddi