Napló, 1977. október (Veszprém, 33. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-18 / 245. szám

[ SPORT ] Tapolcai győzelem a labdarúgó NB Ilt­as megyei rangadón Bauxitbányász - K. Haladás 2:1 (2:1) Keszthely, 2500 néző. V.: Hartmann (Budapest). Bau­xit: Petrovics — Ughy, Lo­vász, Kovács, Morvai, Ormai,­­Németh (Márton), Kutasi, Gőcze, Szalai, Tóth B. Edző: Szarvas László. Haladás: Bé­res — Kovács, Budai, Gás­pár, Czene, Bertha, Major, Czédula, Herbor (Varga), Ta­kács, Németh. Edző: Gellei Imre. Szögletarány 1:2 (2:2). Az első percek változatos játéka után mindkét oldalon 1—1 szöglet esett. Némileg többet kezdeményeztek a vendégek. A 20. percben Bé­res és Petrovics is bizonyít­hatta jó formáját. Öt perc­cel később pedig Budai fe­jelte el Szalai beadását nagy helyzetben a tapolcai táma­dók elöl. A 28. percben Sza­lai remek szóló után ritkán látható nagy erejű lövést küldött Béres kapujának jobb felső sarkába, 1:0. A kezdés után Bertha lövésébe Morvai az utolsó pillanatban lépett bele. A 30. percben ártatlan­nak látszó szabadrúgást Or­mai csavart 20 méterről a léc alá, 2:0. A Haladás to­vábbra is csak szórványos ellenakciókkal kísérletezett, de ezek egyre veszélyeseb­bek voltak. A 39. percben Némethet a büntető terüle­ten belül felvágták. A meg­ítélt 11-est Bertha félmaga­­san a kapu jobb oldalába küldte, 2:1. Az utolsó per­cekben jobbára a Haladás kezdeményezett. Fordulás után változato­sabbá vált a küzdelem. A Haladás nagy erővel küzdött az egyenlítésért. A Bauxit védelme határozottan rom­bolt. Bertha kétszer is egyen­ízhetett volna! A párhar­cokból rendre a tapolcaiak kerültek ki győztesen. A 83. percben Bertha szabadrúgá­sát Petrovics kiejtette, majd Major lövésébe belevetődött, s a kipattant labdát Kovács az üres kapu mellé küldte. A Takács buktatásáért meg­ítélt 17 méteres szabadrúgás volt az NB III-as megyei rangadó utolsó eseménye. Bírálat. Nagyiramú, élve­zetes mérkőzésen megérde­melten nyert az egységesebb csapat benyomását keltő ta­polcai gárda. Mindkét kapu gyakran forgott veszélyben, de a rutinosabb együttes ezekből többet kihasznált. G: Szalai, Ormai ill. Bertha, 11- esből. Jó: Morvai, Ormai, Gőcze, Szalai, ill. Kovács, Gáspár. (Sz. I.) Ajkai Alumínium - KOMÉP 4:1 (1:0) Ajka, 1100 néző. V : Piros (Szombathely). Alu: Bujtor — Brezánszki, Varró, Oko­­lenszki, Csikhon, Hollenczer, Törő (Czibik), Csorna, Zigó (Mórecz), Nagy, Túri. Edző: Magyar György. — KOMÉP: Szabó — Verő, Klausz, Hor­váth F., Horváth G., Ta­kács, Gőbölös, Izing (Viczi­­án), Rácz, Horváth J., Kö­kény. Edző: Sárosi Ferenc. A vendégek kezdték job­ba­n a játékot, sok adogatá­­sos stílusukkal megakadá­lyozták, hogy az Alu lendü­letbe jöjjön, a 6. percben Nagy remek labdáját Túri az oldalhálóba lőtte. Ese­ménytelen volt a játék, a vendégek hazaadásokkal „operáltak”. A 26. percben Túri kiugratta Csernát, aki a kétségbeesetten kifutó Szabó felett ívelve megsze­rezte a vezetést, 1:0. Len­dületbe jött az Alu, a KO­­MÉP kíméletlen eszközökkel ugyan, de tartotta az ered­ményt. Csernát hét (!) percig ápolták, Klausz pedig Na­gyot terítette le. Fordulás után Nagy jó helyzetben a léc fölé pör­gette a labdát. Utána Mó­recz lövését Klausz a gól­vonalról rúgta ki. A 67. perc­ben előrevágott labda érin­tette az egyik ajkai védő kezét a 16-oson belül. Meg­lepetésre Piros habozás nél­­kül 11-est ítélt, amelyet Hor­váth F. értékesített, 1:1. Nagy hajrába kezdett az Alu. A 70. percben Oko­­lenszki lövését az egyik vé­dő kézzel mentette. A be­állás 11-esét Szabó elsőre ki­ütötte, de a résen álló Nagy nem hibázott. 2:1. Jól ját­­szott ezekben a percekben az Alu, egyre több helyzetet kidolgoztak. A 11. percben Hollenczer átadását Cserna lőtte be, 3:1. A 79. percben Czibik, majd Túri hibázott gólhelyzetben. A vendégek ekkor már meg sem pró­bálkoztak támadásvezetéssel. ,A 88. percben nagyszerű tá­madás végén Túri beadását Nagy futtából lőtte be, 4:1. Bírálat. Álmos, lanyha ira­mú első félidő után remek játékkal rukkolt ki az Alu­mínium. A váratlan egyen­lítő gól után nagy iramot diktáltak, s támadásaik egy részét góllal fejezték be. G.: Nagy. Cserna 2—2 ill. Hor­váth F.. 11-esből. Jó: Nagy,. Csikhon. Hollenczer. Cser­na. Túri. ill. Takács. Hor­váth F. (N. J.) SSK- Bakony Vegyész 2:2 (1:0) Sellye, 500 néző. V.: Ágos­ton (Dunaújváros). — SSK: Jankovics — Orlovics, Vass, Rácz, Elmayer, Krén, Otár­csics, Amigya, Pandúr, Lő­­­rincz, Szabó. — BVTC: Hol­ló — Puskás I., Kiss, Hor­váth, Puskás B. (Nagy), Má­tyás, Csősz, Csernyánszky (Vánik), Gáspár, Ollé, Jugo­­vits. Edző: Bartalfi Károly. A közönség érdekes módon szinte az első perctől kezd­ve Ágoston játékvezetővel „foglalkozott”. Az első 45 percet csaknem végigtámad­ta a veszprémi együttes. A sellyeiek akciói már a fél­pályán elakadtak a jól záró­­ BVTC-védelmen. A másik oldalon viszont hiábavaló volt a fölény, mert valami­revaló helyzet nem alakult ki. A túl kemény játék mi­att egymást érték a sérülé­sek. A 42. percben váratlan ellenakció végén Elmayer jobboldali szabadrúgását Szabó a hosszú sarokba fe­jelte, 1:0. Szünet után Vanik lövése fölé, Mátyásé mellé ment. Gáspár szabadrúgása a sorfalban akadt el. Állan­dóan a BVTC támadott. A 66. percben Puskás I. be­adását Öllé Csősz elé csúsz­tatta, aki másodszorra be­talált, 1:1. Röviddel később Puskás 1. keresztlabdáját a jól érkező Jugovics a jobb sarokba fejelte, 1:2. Ekkor elszabadult a pokol! A já­tékvezető már a hatodik (!) hazai játékost figyelmeztet­te, mire a Horvátitól lete­rítő Szabót kiállította. A­ berohanó nézők miatt perce­kig állt a játék. A 84. perc­ben Gáspár hibázott nagy helyzetben. A 88. percben ártatlan helyzetben­­ Nagy szerelése miatt 11-est ítélt a bíró. Otárcsics biztosan egyenlített, 2:2. Bírálat: a végig jobban játszó veszprémiek győzel­met érdemeltek volna. A túlfűtött légkörben nehéz dolga volt Ágoston játék­vezetőnek. G.: Szabó. Otár­csics. 11-esből. ill. Csősz, Jugovics. Jó: Jankovics. Vass, Lőrincz. ill. Kiss, Má­tyás. Olló. (B. V.) MÁV NTE-PMTE 2:0 (0:0) Pétfürdő, 800 néző. V: Bay (Győr). MÁV NTE: Lovkó — Markán, Szabó L., Sza­­badi, Németh, Sulyok N­., Molnár, Szabó F., Karádi, Kiss, Sulyok I. (Szélig). Ed­ző: Németh Lajos. PMTE: Daróczi — Stieger, Herczeg, Szabó, Mészáros, Szegő, Já­­nó, Heiczinger, Segovits, Si­mai, Demján. Edző: Kalo­csai Aba­dr. A pétiek kezdtek jobban, Jánó szabadrúgása alig ment mellé. A vendégek 7—8 em­berrel védekeztek, s csak a 15. percben Kiss révén ju­tottak át a pétiek térfelére. Állandóan a nagykanizsaiak kapuja előtt pattogott a lab­da, a szórványos ellenakció­kat Herczegék rendre lesen állították meg. A 30. perc­ben Jánót a büntetőn belül elkaszálták, de a megítélt K­­est Segovits elhibázta, a vetődő kapus kiütötte a lab­dát! Kiegyenlítettebb lett a küzdelem. Jánó szabadrúgá­sa a felső lécen csattant. Fordulás után szintén a pétiek kezdeményeztek, Se­govits rögtön a kezdés után közelről hibázott. Később is­mét kiegyenlített lett a küz­delem. A 10. percben Szélig ügyesen becsapta Mészárost, az alapvonalig vezette a lab­dát, s beadását Kiss a rövid sarokba fejelte, 1:0. Lendü­letesen támadott a Pét, de közben fellazult a védelme. Négy perc múlva Herczeg felvágta a büntetőn belül Molnárt. A 11-est Szabó ér­tékesítette, 2:0. Elkeseredet­ten küzdött a szépítésért, az egyenlítésért a PMTE. A fel­lazult védelem mellett még három százszázalékos hely­zetet hagyott ki a MÁV NTE. Bírálat. Alacsony színvona­lú összecsapáson a pétiek szinte végig támadtak, de a támadásokban nem volt elég átütő erő. A lelkesen, sok­szor 1­8 emberrel védekező vasutasok megérdemelten vitték el a két pontot. G.: Kiss, Szabó L. 11-esből. Jó: Lovkó, Szabadi­, Nijpieth, Ka­rádi, ill. Daróczi, Jánó. (K. A.) ■ BAJHOKHOZ MÉLTÓ JÁTÉK A KÉZILABDA HB I-BEN Vasas— Bakony Vegyész 26:11 (12:4) Bpest, Fáy utca 500 néző. V: Gödény, Závodszki (Deb­recen). Vasas: Verőczi, Győr­­vári — Balogh­ 2, Brinzai 3, Vadászné 1,­ Samos 1, Soha, Csikné 9, Koczák 1, Eperjesi, Hajós, Sterbinszky 9. Edző: Csík János. BVTC: Gyön­gyösi, Tűzkő — Hungler, Il­lés 2, Farkas, Radóczi 2, Hi­­dasi pé 2, Obermayer, Budai 2, Borsos 2, Trubin 1, Beke. Edző: Hidasi Ferenc. Az első gólt a veszprémi­ek szerezték, s jó tíz percig tartották magukat, amikor 3:2, és 5:3 volt az eredmény. A nagy kedvvel és jól ját­szó bajnok 1:4 után ellenáll­hatatlan volt, a félidő haj­rájában. Sziporkázó akciók­ból lőtt góljára a veszpré­miek eggyel se tudtak vála­szolni. A veszprémiek kissé elkapkodták lehetőségeiket, védekezésben pedig bátorta­lanul mozogtak. Fordulás után újra csak a Vasas szórta a gólokat, a veszprémiek nehezen talál­tak magukra. A piros-kékek megint öt gólt lőttek soro­zatban úgy, hogy a veszpré­miek egyszer se vették be ellenfelük kapuját. 14:4 után 16:6-ra, majd 22:8-ra alakult az eredmény. Minden veszp­rémi gólra a bajnok kettővel válaszolt. Ezután 25:11-ig mindkét csapat egy-egy al­kalommal talált a hálóba, majd a Vasas állította be a 26:11-es végeredményt. Bírálat. A mérkőzés vé­gén óriási ünneplésben ré­szesítette a lelkes közönség a Vasast. A mérkőzés után a veszprémiek nyomban vi­rággal köszöntötték a bajno­kot, amit igencsak elismerő v­astapssal jutalmazott a né­zősereg. A verhetetlen piros­­kékek ezúttal is bajnokhoz méltóan játszottak, fölényes győzelmük pillanatra se volt kérdéses. A játék képe alap­ján a gólarány azonban túl­zott. A BVTC nyugodtabb játékkal csökkenthette vol­na a vereség arányát. A Va­sas rendre kihasználta hely­­­zeteit, viszont a veszprémi­ek jónéhány gólszerzési le­hetőségüket elkapkodták, el­­ügyetlenkedtek. A Vasas hat hetesből négy, a BVTC két büntetőjéből két gólt lőtt. A többi eredmény: TFSE— Pécs 18:14, Borsodi B.—Fe­rencváros 20 :23, Tatabánya— Híradótechnika 16:131, Gold­berger—Csepel 14:25, Spar­tacus—Postás 14:16­ a bajnokság Állása órakor. Híradótechnika—Vasas, BVTC—Goldberger, Ferencváros Tatabánya, Pécs—Borsodi Bá­nyász, Csepel—Spartacus, Postás —TFSE: 1. Vasas 21 21 0 0 458:223 42 2. FTC 21 19 0 2 376:275 38 3. Híradót. 21 14 3 4 275:245 31 4. TFSE 21 9 2 10 325:353 20 5. Tatabánya 21 7 5 9 263:279 19 6. BVTC 21 7 4 10 291:311 18 7. Pécs 21 8 2 11 278:351 18 8. Spartacus 21 7 3 11 288:311 17 9. Postás 21 6 3 12 286:315 15 10. Csepel 21 5 3 13 298:337 13 11. Bors. B. 21 6 1 14 332:391 13 12. Goldb. 21 3 2 16 289:368 8 Az utolsó forduló vasárnap 10 Sok induló, jó küzdelmek a BVTC női tőrversenyén A nyári szünet után meg­élénkült a vívóélet. A verse­nyek látogatottságára a ma­gasabb szintű követelmények a jelek szerint jó hatással lesznek. Ezt bizonyítja a Bakony Vegyész által ren­dezett országos II. osztályú női tőrverseny, amelyen zalaegerszegi, szolnoki, szombathelyi, székesfehérvá­ri, pápai, tatabányai, salgó­tarjáni, diósgyőri, tatai és természetesen budapesti, va­lamint veszprémi verseny­zők indultak. A negyven­­nyolc résztvevő között hu­szonhárom osztálybeli ver­senyző lépett pástra, a nagy létszám ellenére zökkenő­­mentesen lebonyolított ver­seny jó küzdelmet, számos színvonalas, jó csörtet ho­zott. Az erős mezőnyben ör­vendetes a BVTC fiatal versenyzőjének, Sípos Kata­linnak ötödi­k helye, aki csu­pán rosszabb találataránnyal szorult ide, öt győzelmével szerencsésebb esetben akár harmadik is lehetett volna. Az első helyet holtverseny után a diósgyőri Nagy meg­érdemelten szerezte meg. A végeredmény: 1. Nagy Diósgyőr 6. 2. Berzsenyi BVSC 6. 3. Budavári Bp. Honvéd 5 gy 8 kt., 4. Zá­honyi U. Dózsa 5 gy. 4 kt., 5. Sípos BVSC 2 kt., 6. Fe­­renczi Bp. Honvéd 4, 7. Márkus Diósgyőr 3, 8. Nagy Szkely 2, 9. Regős Sz. Alba Regia 0 győzelemmel. Megyei labdarúgó-bajnokság Eredmények: Schönherz HSE— V. Volán 4:0. Meresztev HSE— Badacsonytomaj 4:1. Nyirád— Peremarton 5:4. ifi. 3:1. B­­almá­­di—Pápai Vasas 1:4. Hévíz—Fel­­sőörs 1:4. ifi. 3:0. Úrkút—Ajkai Videoton 0:2. Pápai Textiles— Ajkai Bányász 0:0. Berhida— Balatonfüred 4:2. ifi. 1:3. Kézilabda. NB II nők. Ajkai Alu—Pápai Vasas 19:10. Pécsi BTC—Balaton BSE 17:13. Duna­­vid. Vend. SK—Szekszárd 14:9. Férfiak. Bauxit—Katona HSE 22:24­­. Keszthely—Bodakajtor 21:­16. Győri Építők—Bauxit 25:16. Kosárlabda. NB II nők. Sz. Alba Regia—Vzeszpr. Volán 41:54. Férfiak. Kap. Építők—BVTC 80:90. Röplabda. NB II nők: Ajkai Videoton—BVTC 3:0. Péocsi VM— Bauxit 3:0.­­ Ajkai VT—Bonyhád 3:1 BVTC—Bonyhád 3:0. Fér­fiak. BVTC—Tab 3:1. Mezőlak— BVTC 0:3. Teke. NB II nők: BVTC—Sa­baria 6:2. Férfiak. Köb. Porce­lán­­1:2. Erzs. SMTK—Ezüst Nyíl HSE 6:2. * Olaszország—Finnország 6:1 (3:0). Torino, 65 ezer néző. Ku­­vait—Ausztrália 2:1 (1:0). Sydney 12 ezer néző. Mexikó—Surinam 8:1 (3:1). Monterrey, 52 ezer né­ző. Kanada—Guatemala 2:1 (2:0). Mexikóváros. Labdarúgó VB-selejtezők. Egyesült Álla­mok—Kínai NK 2:1 (0:0). San Francisco, Barátságos labdarúgó mérkőzés. * A Baselban rendezett modern gimnasztikai világbajnokság csapatversenyének végeredmé­nye: 1. Szovjetunió 38.37, 2­ Bul­gária 38.30, 3. Csehszlovákia 37.60, 4. NDK 37.47, 5. Japán 37.40, 6. Olaszország 36.40 pont. Cseresnyés sikere az országos meghívásos military versenyen Háromnapos vetélkedő ke­retében hat szakosztály 17 lovasának részvételével Szombathelyen bonyolították le az országos military ver­seny harmadik fordulóját. A kellemes, szép napsütéses időben kitűnő versenyt vív­tak a résztvevők. Némi za­vart okozott a rendezőknek, hogy a második napra több ló belázasodott, így a terep­lovagláson a tervezettnél kevesebben vettek részt. Nagy sikerrel szerepeltek a nagyvázsonyiak. A legered­ményesebb Cseresnyés László, a tavalyi országos bajnok volt. Andris nyergé­ben kitűnő teljesítménnyel, szerezte meg a végső győ­zelmet. A mostani szombat­­helyi viadallal ért véget a háromfordulós versenysoro­zat, s az ugyancsak a nagy­vázsonyiak lovasának sike­rével zárult. Az eredmények a lebonyo­lítás sorrendjében. Military díjlovaglás. A-ka­­tegória: 1. Horváth Z. Szhely Süvítő ni., 2. Ifj. Makkos Szhely Ramszesz ni., 3 Tóth Rádiháza Rokon ni., 4. Cse­resnyés V JSE Nagyvázsony Andris ni., 6. Lazarescu Keszthely Honvéd ni. B- kategória: 1. Tóth Rádiháza Nagylány ni., 2. Dombrády Alap Elisabeth ni., 3. Oláh Enying Adós ni.. 5. Finta Keszthely Ildomos ni. Tereplovaglás. A-kategó­ria: 1. Cseresnyés Nagyvá­zsony Andris ni.. 2. Horváth Szhely Süvítő ni.. 3. ifj. Makkos Szhely Ramszesz ni. Díjugratás: 1. Cseres­nyés Nagyvázsony Andris ni.. 2. Horváth Szhely Sü­vítő ni.. 3. Gombos Szhely Rajna­­i. Az összetett versenyben: 1. Cseresnyés 157.8, 2. Gom­bos 157.66. 3. Horváth 164. 21 pont. A háromfordu­lós országos verseny vég­eredménye. A-kategória­: 1. Cseresnyés Nagyvázsony 1220. 2. Gombos Szhely 960. 3. Tóth Rádiháza 770. 4. Oláh Enying 400. 5. Horváth Szhely 320. 6. Lazarescu Keszthely 220 ponttal. A B- kategóriás versenyt a rádi­­házi Tóth nyerte 666 ponttal. TENISZ Nagy érdeklődés mellett zaj­lott le Keszthelyen az idényzá­ró III osztályú pontszerző or­szágos egyéni tenisz verseny. A jó rendezésben, kitűnően elő­készített pályákon lezajlott ver­senyről csak éppen a megye teniszezői hiányoztak. A hazaiak közül a legjobban Berki Miklós szerepelt, aki beverekedte ma­gát az első nyolc közé, de ott nyert állásból veszített. Eredmények. Férfiak: 1. Ka­merda Bp. Uvaterv, 2. Marton Bp. Kinizsi (A döntőben: 7:6, 6:4), Kéty Bp. Kinizsi és Ger­gely Ganz Mávag. Nők: 1. dr. Durayné BEAC, 2. Bánó BEAC (a döntőben: 6:1, 6:1), 3. Fal­kenheim Pécs és Duray REAC. Keszthely város bajnoksága. Férfi egyes: Csertán,­­2. Kul­csár (a döntőben: 6:2, 6:3), 3. Divinyi és Bálint. Párosban: 1. Árgyalás. Szabados, 2. Verecz­­kei, Berki (a döntőben: 6:4, 5:7, 7:5), 3. dr. Tóth,­ Gelencsér és Csertán. Nagy. Vegyespáros: 1. dr. Szendrődyné, Vereczkei, 2. Tatárné, Berki (a döntőben: 6:4, 12:10)! Olajbányász-Várpalota 24:24 (14:10) Nagykanizsa, 400 néző. V: Kiss, Papp (Pécs). Várpalo­ta: Fisli, Balogh — Békási 8, Horváth 2, Bakacs 3, For­gács L. 1, Skultéti 1, For­gács F. 5, Kozma 3, Kele­men 1, Lelkes. Edző: Poór Gyula. A középmezőnyben helyet foglaló két csapat végig vál­tozatos, nagy küzdelmet ví­vott a férfi kézilabda NB I B-s találkozón. A Várpalo­ta kezdett jobban, 8:6-ra ve­zetett. Ezután a palotaiak sok hibát vétettek, s ezt a kanizsaiak jól kihasználták, megfordították az eredményt. Fordulás után a palotaiak alaposan rákapcsoltak, nagy iramot diktáltak. Nemcsak egyenlítettek, hanem ismét megkaparintották a vezetést. Közben Balogh két hetest ki­védett. A hajrában megint fordult a kocka. Az Olajbá­nyász az utolsó percben egyenlített, s végül szeren­csével tartotta otthon az egyik pontot. Jó: Forgács F., Kozma, Békási, Balogh. Az Olajbányász legjobb dobói: Varga 9, Prókai 6, Taskó 4. AZ NB III ÁLLÁSA Az NB III állása A következő forduló: Kiss J. SE—Véménd, Pécsi VSK—Sellye. BVTC—Keszthely, Bauxit— Oroszlány, Répcelak—Soproni T. Kőszeg—Siófok. Sopr. KSE—Aj­kai Alu. KOMÉP—Pét. MÁV NTE—Rákóczi SE, Bábolna—Sa­baria. A többi eredmény: Véménd— Sabaria 0:1, Rákóczi SE—Bábol­na 0:0. Siófok—Sopr. KSE 0:0. Soproni T.—Kőszeg 3:1. Orosz­lány—Répcelak 1:0. Kiss J. SE —Pécsi VSK 0:3. Közép csoport: Láng—Kecsk. TE 0:1. G. Mávag—Auras 6:2. Enying—Bem J. SE 1:1. Gyön­gyös—Volán Száll. 1:2. Dunake­szi-Perbál 1:1. Égszöv—Erzs. SMTK 0:1. Bp. Építők—Dunaújv. Építők 1 :1. Ikarus—Spartacus 0:1. Kecsk. SC—Pénzügyőr 1:2, Cegléd—B.-gyarmat 0:0. Az élen: 1. G. Mávag 16, 2. Pénzügyőr 15. 3. Spartacus 15. 4. B.-gyarmat 13. 5. Bp. Építők 13. 6. Kecsk.Ú TE 13 pont. Keleti csoport: Borsodi B.— Síküveggyár 1 :1. Nyíregyháza— Ózd 0:0, Miskolc—S.­újhely 6:0, Szolnok—Hajduszob. 5:2, Szeg. Dózsa—Gyula 4:0, Szarvas—Sza­bó L. SE 3:1. Lenin E.—Szeg. VSE 1:0, Kisvárda—Papp J. SE 1:2. Recsk—Hunvásárhely 2:0, Debr. MTE—Lehel SC 4:2. Az élen: 1. Papp J. SE 17. 2. Ózdi K. 15. 3. Szarvas 14. 4. Sz. Dó­zsa 14. 5. Nyíregyháza 14, 6. Lehel SC 13 ponttal. 1. Oroszlány 11 7 2 2 20:12 16 2. Pécsi VSK 11 7 1 3 24: 9 13 3. Soproni T. 11 6 3 2 23:14 15 4. BVTC 11 5 4 2 15: 9 15 5. Répcelak 11 6 2 3 15 &0 14 6. MÁV NTE 11 5 4 2 14:17 14 7. Bauxit 11 5 3 3 17:13 13 S. Bábolna 11 5 3 3 16:12 13 9. Péti MTE 11 6 1 4 15:13 13 10. Sabaria 11 5 2 4 9: 9 12 11. Komép 11 4 3 4 18:19 11 12. Ajkai AlU 11 3 4 4 15:16 10 13. Véménd 11 3 3 5 8:11 9 14. Keszthely 11 3 3 5 18:27 9 15. Sellye 11 3 2 6 12:16 8 16. Soproni KSE 11 2 3 6 17:19 7 17. Rákóczi SE 11 2 3 6 8:16 7 18. Kőszeg 11 2 3 6 12:21 7 19. Kiss J. SE 11 3 1 7 10:24 7 20. Siófok 11 2 2 7 10:15 6 NAPLÓ — 1977. október 18. kedd —7