Napló, 2017. május (73. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-23 / 118. szám

AZ AKADÉMIA LETT AZ ELSŐ A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL A Puskás Akadémia csapata nyerte meg az NB II-es futballbajnokságot. A csapat így visszajutott az első osztályba. Szép siker idegenben BUDAPEST, VESZPRÉM Gólzáporos, izgalmas meccsen gyűjtötte be a pontokat az 1. FCV hétfőn a futsal NB I-ben. Aramis-1. FCV 4:6 (3:3) Budaörs. V.: Szilágyi, Ve­res, Takács. Aramis SE: Bol­dizsár - Sámson, Szeghy, Pál, Boznánszky. Csere: Hegedűs, Büki, Héger, Róni, Bognár, Gál, Cseri, Csopaki, Mányi. Edző: Frank Tamás. 1. Futsal Club Veszprém: Schmidmajer - Tatai, Gulyás, Boromisza G., Boromisza D. Csere: Spandler, Hoffer, Erdősi, Pet­­róczi, Tar. Püspök, Bognár. Edző: Madarász János. G.: Tatai (4., 21., 26., 40.), Bog­nár (6.), Gulyás (7.), ill. Sám­son (7.), Pál (12., 38.), Bog­nár (15.). Az ötödik Veszprém a negyedik Aramis SE vendé­ge volt a futsal NB 1 felsőházi rájátszásában. A bakonyiak márciusban hazai pályán 5:2- re verték a budaörsi alakula­tot, és ezt a meccset is reme­kül kezdték. Egy szögletva­riáció után Tatai szerzett veze­tést a vendégeknek, egy perc­cel később a csapatkapitány Bognárnak adott gólpasszt, majd Schmidmajer ívelését Gulyás fejelte a kapuba. A folytatásban feléledtek a hazaiak, akiknek a szünetig összejött az egyenlítés, de a második félidő eleje ismét a veszprémieké volt. Az Aramis még feljött egy gólra, de Tatai bebiztosította a sikert. hg Tatai József négy gólt szerzett a mérkőzésen Fotó: MLSZ Egyetlen gólon múlt A veszprémi fiatalok fergeteges tavaszt futottak B. VIRÁG RITA b.virag.rita@naplo.plt.thu VESZPRÉM Nem volt elég, hogy ötgólos sikert aratott a Telekom Veszprém U23- as alakulata a PLER KC el­len, mert idegenben lőtt több góllal végül a főváro­si alakulat szerezte meg a férfi kézilabda NB I/B-ben a bronzérmet. Telekom U23-PLER KC 33:28 (16:16) Veszprém, 250 néző. V.: Natkai, Szalay. Telekom Veszprém U23: Borbély - Gyene 7, Tóth A. 8 (2), Szeitl, Szita 8, Ubornyák 4, Molnár B. 1. Csere: Nagy B. (kapus), Babos 2, Emer 2, Hanák, Kristóf 1, Schmid 1, Süle, S­zakály 2, Petróczi. Edző: Tombor Csaba, Rapatyi Ta­más. PLER KC: Ivánitz - Vízler 1(1), Nagy Sz. 6, Tóth P. 2, Horváth D. 5, Farkas 1, Gigler 3. Csere: Tóth N. (ka­pus), Keresztes 3, Ferencz 2, Zelei 2, Apró, Bordács, Kon­koly, Sinkovits, Farkas 1, Vízi 3. Edző: Kovács Mihály. Kiállítások: 16, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2. A férfi kézilabda NB 1/ B-ben hat góllal k­ellett nyer­nie a Telekom Veszprém U23- nak, hogy fel tudjon lépni a dobogóra és a PLER KC-t visszaszorítsa a negyedik helyre. Gyene lerohanásával indult a rangadó, majd rög­vest a 4. percben villant a pi­ros lap. Farkas a nyakánál fogva lerántotta Szitát, amiért azonnal kiállították a játékve­zetők. A veszprémiek 4:2-re megléptek, ám a kellően ag­resszív PLER szívósan tapadt ellenfelére (9. perc: 5:5). A félidő derekához érve sem változott a játék képe, a haza­iak egy-két gólos előnyt épí­tettek, de a fővárosiak újra és újra kiegyenlítettek. Számsze­rűsítve: 8:6-ról 8:8 lett az ál­lás, innentől pedig a félidő végéig fej fej mellett haladtak a küzdő felek (16:16). A térfélcserét követően a 36. percben sikerült újra ket­tővel meglépniük a házigaz­dáknak (20:18), ám a vendé­gektől mindig akadt valaki, aki lendíteni tudott egyet a csapatán. A 44. percben veze­tett először hárommal a Tele­kom U23, ám Nagy Sz. bom­báival újra szoros lett az állás (26:25). Ekkor hat perc alatt négyet vágott a Veszprém, Tombor Csaba: A fiúk férfivá értek ebben az idényben míg a PLER részéről csak egy válasz érkezett (56. perc: 30:26). Többször volt esélyük a fiataloknak, hogy ötre hiz­lalják a különbséget, sajnos azonban a PLER vagy jól vé­dekezett, vagy a kapus védett bravúrral. Úgy tűnt, az 59. percben Nagy Sz. találata végképp szertefosztaná a ba­konyi reményeket, amikor Tóth Attila labdát csent, és in­dításából Emei volt eredmé­nyes, majd a középkezdés után is sikerült labdát szerez­ni, amit Schmid értékesített (33:28). A végén még Bor­dács könyöklése borzolta a kedélyeket, amiért a játékve­zetők nemcsak piros, hanem kék lappal is megjutalmazták. Sajnos a bronzot jelentő hato­dik gólra nem maradt idő, ám így is mosolyogva és elége­detten fejezték be a veszpré­miek a mérkőzést, akik fer­geteges tavaszt futottak, és a EREDMÉNY Telekom U23-PLER kiesőzóna határáról kapasz­kodtak fel egészen a negyedik helyig. Tombor Csaba: - Nem vagyunk csalódottak, hiszen ebben a szezonban, és ez fő­leg tavasszal látszott, renge­teget fejlődtünk. Tizennégy ponttal többet szereztünk, mint tavaly. Mindez azonban nemcsak a mi érdemünk, Jo­seph (Joseph Es­par Moya, a Telekom nagycsapatának má­sodedzője - a szerző.) is ren­geteget segített nekünk. Gra­tulálok a srácoknak. Kevésen múlt az érem. Úgy gondolom, a fiúk férfivá értek ebben az idényben. A távozóknak to­vábbi sok sikert kívánok. A Telekom Veszprém U23-as alakulata nagyszerűen küzdött, a képen Szita Zoltán Fotó: Pesthy Márton 33:28 Kézi NB 1/B: két győzelem a végére A VKKFT és a Balatonfüredi KSE U23 egyaránt jó teljesítménnyel zárta a szezont MEGYEI KÖRKÉP Sikerrel vette az utolsó akadályt is a Balatonfüredi KSE U23- as alakulata, valamint a Veszprémi KKFT gárdája is a férfi kézilabda NB 1/ B-ben. NEKA-Veszprémi KKFT 22:24 (13:17) Balatonboglár, 50 néző. V.: Bujdosó, Mihály. Veszpré­mi KKFT: Andorka - Szme­­tán, Szaból 6, Éles B. 4, Hei­­czinger 2, Füleki 3, Hári 7. Csere: Szász (kapus), Lovas 1, Kovács Gy., Márkus 1, Végh Z., Vasvári G., Csirke, Leisz, Bándi. Edző: Pásztor István. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4. Az utolsó fordulóban tarta­lékosan tudott kiállni a Veszp­rémi KKFT a NEKA otthoná­ban. Ez azonban nem látszott a játékon. Pásztor István le­génysége - kihasználva az el­lenfél technikai hibáit - az el­ső félidőben négygólos előnyt épített. A szünet után is gya­korlatilag végig kézben tar­totta a mérkőzést a vendég­együttes. Bár a NEKA-nak akadtak lehetőségei a felzár­kózásra, azokkal nem tudott élni, a veszprémiek pedig nagy szívvel küzdve, megér­demelten szerezték meg a két pontot. Pásztor István: - Tartalé­kosan, ám nagyszerű hozzáál­lással léptünk pályára Boglá­ron. Mindenki nagyon akarta a győzelmet. Szeretném meg­köszönni játékosaimnak a fél­éves munkájukat. Úgy vélem, az eredményeink önmagukért beszélnek, 18 pontot gyűjtöt­tünk, hasonlóra csak a legjob­bak voltak képesek. BKSE U23-Pénzügyőr 32:25 (14:9) Balatonfüred, 60 néző. V.: Rontó, Szanyi. BKSE U­23: KISS - Déber, Máthé 2, Né­meth 4, Szöllősi 1, Horváth 3, Szilágyi 1. Csere: Andó (ka­pus), Orbán B, Deák 1 (1), VARGA 3, Vékony 3, KIS D. 3, VÁGNER 7, Nemes 2, Szűcs 2. Edző: Kárpáti Krisz­tián. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3. Az első perctől fogva tudni lehetett, hogy a záróforduló mérkőzése füredi győzelem­mel ér majd véget. A 4:0-s hazai kezdés meghatározta az első félidőt, ettől fogva Vág­­nerék biztosan őrizték elő­nyüket. A szünet után fokoza­tosan növelte előnyét a Füred a sereghajtó ellen, és rend­kívül magabiztosan szerezte meg a két pontot. A tudásbeli különbség kétségtelen volt, a balatoniaknak nem kellett ki­adni magukból mindent, bár A Balatonfüredi KSE U23 (a képen Szöllősi Olivér) ellentmondást nem tűrő magabiztossággal nyert Fotó: Penovác Károly A VÉGEREDMÉNY 1. Dabas KCVSE 26 22 1 3 749 620 45 2. Győr 26 17 1 8 721 656 35 3. PLER-Budapest 26 17 0 9 710 639 34 4. Veszprém U23 26 17 0 9 764 698 34 5. Százhárom 1­. KE 26 15 1 10 708 721 31 6. Pécsi VSE 26 14 2 10 709 683 30 7. Füredi KSE U23 26 14 0 12 707 712 28 8. Tatai AC 26 13 1 12 678 650 27 9. Ve­csés SE 26 12 2 12 715 703 26 10. Vp. KKFT Felsőörs 26 12 1 13 648 654 25 11. Csurgói KK U23 26 8 1 17 737 798 17 12. NEKA 26 6 3 17 719 786 15 13. Alba-MÁV-Előre 26 4 1 21­ 658 771 9 14. Pénzügyőr SE 26 4 0 22 646 778 8 2017. MÁJUS 23., KEDD Öt év után lett ismét bajnok a Real Madrid csapata a spanyol labdarúgó-bajnokságban, a Zinedine Zidane által irányított alakulat az utolsó fordulóban biztosította be az aranyérmet. A fővárosiak a Malaga vendégeként győztek. RÖVIDEN Ki jut be a döntőbe? VESZPRÉM Már a fináléba kerülés lesz a tét szerdán az MTK Hungária Veszp­rém megyei kupában. A nemrég létrehozott labda­rúgó-sorozat idei nyolca­dik fordulójához érkezett. Az állva maradt négyes egyetlen alacsonyabb osz­tályú tagja, a megye Ill­as Balatonederics SE a Tiha­nyi FC-t, a Várpalotai BSE pedig a Balatonfüredi FC-t fogadja. A mérkőzések 17.30-kor kezdődnek. A döntőnek az ajkai stadion ad otthont június 7-én. hg Elhunyt a világbajnok VESZPRÉM Hétfőn el­hunyt Nicky Hayden, akit öt nappal korábban egy személygépkocsi ütött el kerékpározás közben Olaszországban. A motor­­versenyzőt életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba, stabilizálták, ál­lapota azonban rosszabbo­dott, nem tudtak rajta segí­teni. Az amerikai sportem­ber 2003-ban debütált a MotoGP sorozatban, 2006- ban pedig világbajnok lett a rangos viadalon. Az utóbbi időszakban a Super­­bike-világbajnokságon versenyzett. hg Látogasson el weboldalunkra veo/G* 3 Totó: négy telitalálatos VESZPRÉM Összesen négy darab telitalálatos szelvény volt a totózók 20. fogadási heti, máso­dik fordulós játékában. Nyeremények: 13+1 talá­­latos szelvény (4 darab), egyenként 782 645 forint. Tizenhárom találatos szel­vény (17 darab): egyenként 79 635 forint. Tizenkét ta­lálatos szelvény (481 da­rab): egyenként 2110 fo­rint. Tizenegy találatos szelvény (4844 darab): egyenként 210 forint. Tíz­­találatos szelvény (21 213 darab): egyenként 90 fo­rint. A góltotóban hatos és ötös sem akadt, a 31 darab négyes nyereménye egyen­ként 2305 forint. Még nem közölt ered­mény: 14. Lazio-Interna­­zionale 1,3, 2. Hétközi sportműsor SZERDA Kézilabda, NB I. baj­noki döntő második mér­kőzés, Mol-Pick Szeged- Telekom Veszprém, 18.00. Labdarúgás: MTK Hungária Veszprém me­gyei kupa, elődöntők, 17.30: Balatonederics SC­­Tihanyi FC, Várpalotai BSE-Balatonfüredi FC. hg