Vörös Zászló, 1970. október (22. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-20 / 246. szám

­­2 Legjobb labdarúgó csapataink bajnokságának VII. fordulóját „olasz­ fordulónak“ is nevezhet­jük. A nyolc mérkőzés közül négy döntetlen eredménnyel ért véget, egy találkozón a vendé­gek győztek, és a vendéglátó csapatnak mindössze három mérkőzésen sikerült győztesen elhagynia a játékteret. Nagyon kevés gól esett, mindössze 17, ennél kevesebb csak az első for­dulóban volt­ A vendégcsapatok szereplésének pozitív mérlege jobb is lehetett volna, ha a já­tékvezetők két találkozón nem segítik a helyi csapatot, így szombaton, a Steaua—Iasi Poli­­tehnica mérkőzésen a ploiesti Nicolae Cursaru a katonacsapat „legeredményesebb játékosá­nak“ bizonyult, mivel a 77. perc­ben megadta Tataru gólját, majd a 92. percben érvényesnek minősítette a Steaua győzelmét jelentő gólt. Hasonlóképpen a Rapid a craiovai Universitatea találkozón a játékvezető megad­ta Angelescu leshelyzetből lőtt gólját. A forduló mérkőzései kivétel nélkül kemény küzdelmet hoz­tak, annak ellenére valameny­nyit a sportszerűség jellemezte. Jövő vasárnap az őszi bajnok­ság közepét jelző fordulót bo­nyolítják le. De ezt megelőzően szerdán három csapatunk lép I. csoport. Akárcsak a múlt hetit, ezt a fordulót is a ven­­d­­áló csapatok százszázalékos sikere jellemezte. A vendégcsa­patoknak egyetlen pontot sem sikerült elvinniük, sőt mi több, gólt is mindössze három talál­kozón értek el. Négy találkozón szoros eredmény született, míg a másik négyen a vendéglátók biztosan győztek. Meglepetés számba menő eredmény nem született. A mérkőzések ered­ményei : Progresul Braila—Me­talul Tirgoviste 3—1; Opelul Ga­­lac—Metrom Brassó 2—1; Spor­tul studentesc—Dunarea Giur­­giu 2—0; Poiana Cimpina—Po­litehnica Galac 1—0; CFR Pas­­cani—Portul Konstanca 3—0; Ceahlaul P. Neamt—Metasul Bukarest 1—0; SN Oltenita— Piacura Moreni 4—1. II. csoport. Ebben a csoport­ban a vendéglátók már kevésbé uralták a mérkőzéseket. Három találkozón döntetlen eredmény A következő forduló (október 25.) mérkőzései: Metrom Brassó —Ceahlaul P. Neamt; Politeh­nica—Dunarea; CFR Pascani— Poiana; Metalul Tirgoviste— C DIVÍZIÓ A VI. csoportban a Chimica Dicső—Aurul Brad 2—0; a VIII. A hét közepén a X. forduló mérkőzéseit játszották le és az alábbi eredmények születtek- Tractorul Sármás—Muresul Lu­das 3—0; Avintul Régen—Ener­gia Radnót 2—2; Cukorgyár— Otelul 0—5; Dermagant—Co­­mertul 0—1; Glória—Lemnarul 0-0; Energia Gyulakuta—Vointa Nyárádszereda 0-0; Vointa Dicső —Otelul Régen 2—1. A bajnok­ság rangadóját jelentő Medve­te—Viitorul mérkőzést elhalasz­tották, mivel a szovátai csapat kupamérkőzést játszott. A Med­­ve-tó együttese kitűnő eredményt ért el. 1—0-ra legyőzte a szé­kelyudvarhelyi Lemnarul C di­­víziós együttesét. Ez a harma­dik C divíziós csapat, amelyet pályára nemzetközi kupa­mér­kőzéseken. Az UTA Belgrádban a Vörös Csillaggal mérkőzik a Bajnokcsapatok Európa Kupája keretében, a Steaua Hollandiá­ban a PSV Eindhoven­ nel ját­szik a Kupagyőztesek Kupájá­ban, míg a bukaresti Dinamo Li­verpoolban a helybeli futball­­klub csapatával mérkőzik. A VII. forduló mérkőzéseinek eredményei: CFR Temesvár— CFR Kolozsvár 0—1 (0—1); Farul—Petrolul 1—1 (1—0); „U“ Kolozsvár—Jiul 3—0 (2—0); Dinamo Báku—Progresul 2—0 (2—0); Rapid—Universitatea Craiova 1—1 (0—0); a szombati mérkőzések eredményei: Stea­gul roșu—UTA 0—0; FC Arges —Dinamo Bukarest 1—1; Steaua —Politehnica 3—2. A bajnok­ságban a bukaresti Dinamo ve­zet 10 ponttal, őt követik egy­aránt 9 ponttal az UTA és a craiovai Universitatea. Sereg­hajtók a kolozsvári CFR 5 és a temesvári CFR 2 ponttal. A következő forduló mérkő­zései: (október 25, vasárnap) Fa­rul—Dinamo Bákó; Dinamo Bu­karest—Steaua­ Rapid—Progre­sul Bukarest; CFR Kolozsvár— „U“ Kolozsvár: UTA—CFR Te­mesvár: Politehnica—Universi­­ tatea Craiova; Jiul—FC Arges; Petrolul—Steasul rosu­ született, másik hárman mind­össze egy góllal győztek a ven­déglátók, és csak két mérkőzé­sen született fölényes hazai győ­zelem. Meglepetésnek számít a Politehnica veresége Aradon, valamint a Crisul veresége Besztercén. Hasonlóképpen meglepetésnek számít az a gól­arány, amellyel a szebeni CSM elvesztette a hunyadi mérkőzé­sét- A táblázaton nem történtek lényegesebb változások. Az első két helyet továbbra is a Poli­tehnica és a szebeni CSM fog­lalják el, 14, illetve 13 ponttal. A mérkőzések eredményei: CFR Arad—Politehnica Temes­vár 1—0; Olimpia Nagyvárad— Olimpia­ Szatmár 0—­0; Electro­­putere Craiova—Minerul Anina 1—1; Gaz Metán—Vagonul Arad 3—0; UM Temesvár—Me­­talurgistul Kudzsir 0—0; Glória Beszterce—Crisul Nagyvárad 1—0; CSM Resica—Mineral Nagybánya 1—0; Corvinul Hu­­nyad—CSM Szeben 5—1. Sportul studentesc; Progresul Braila—Cselul; Flacara Moreni —Portul; Sfânta Bákó—SN Ol­tenita; Metalul Bukarest—ASA, csoportban Unirea Székelyke­­resztúr—CFR Segesvár 1—1, a szovátai együttes kiver a ku­paküzdelmekből. Szombaton és vasárnap a XI. forduló mérkő­zéseit­ játszották le. Eredmények: Otelul Régen—Tractorul Sár­más 2—0; Vointa Nyárádszere­da—Vointa Dicső 1—0; Lemna­rul—Energia Gyulakuta 0—0; Comertul—Gloria 2—2; Otelul —Dermagant 1—1; Viitorul— Cukorgyár 2—0; Energia Rad­nót—Medve-tó 0—2; Muresul Ludas—Avintul Régen 3—1. Itt jegyezzük meg, hogy a dicsői Vointa—régen! Avintul mérkőzés eredményét újratár­gyaláskor megerősítette a szak­­bizottság és a találkozó 2 pont­ját a dicsői csapat kapta meg. A bajnoki táblázat: Labdarúgás A divízió B DIVÍZIÓ az I. csoport Állasa MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Sportul studentesc 10 7 2 1 16—8 16 2. AS Armata 10 6 2 2 25—8 14 3. Ceahlaul P. Neamt 10 6 1 3 14—9 13 4. Progresul 10 5 2 3 18—10 12 5. Dunarea Giurgiu 10 6 0 4 9—11 12 6. Stiinta Bákó 10 5 1 4 11—11 11 7. Otelul Galac 10 4 2 4 14—11 10 8. Metalul Bukarest 10 4 2 4 10—8 10 9. Metalul Tirgoviste 10 5 0 5 11—14 10 10. CFR Pascani­­ 10 3 3 4 14—14 9 11. SN Oltenita 10 3 3 4 10—11 9 12. Portul Konstanca 10 4 1 5 7—14 9 13. Metróm 10 3 2 5 10—14 8 14. Poiana Cimpina 10 3 2 5 7—11 8 15. Flacára Moreni 10 1 3 6 10—23 5 16- Politehnica Galac 10 2 0 8 5—14 4 1. Medve-tó 10 8 1 1 16—7 17 2. Viitorul 16 6 4 0 22—5 16 3. Dermagant U 5 3 3 18—12 13 4. Ojelul Régen U 5 3 3 12—7 13 5. Vointa Dicső 10 6 0 4 27—16 12 6. Energia Gyulakuta 11 5 2 4 14—12 12 7. Muresul Ludas 11 5 1 5 21—18 11 8. Avintul Régen U 4 3 4 19—17 . 9. Gloria 11 3 4 4 8—14 10 10. Lemnarul 11 2 5 4 14 14 9 11. Cukorgyár H 3 3 5 6 17 9 12. Comertul H 3 3­­ 8—25 9 13. Otelul Marosvásárhely 11 3 2 6 20—18 8 14. Energia Radnót H 2 4 5 13—20 8 15. Tractorul Sármás 10 3 1 6 12 17 7 16. Vointa Nyárádszereda H 2 3 6 6 17 7 ife,# e· w® t‚. %‚m p· w** ■:&&$$.& Vv'*:« tv }•;.%•:•;; tv. kv.v.v. k­­fv.v.v.v TEKE A marosvásárhelyi Dermagant újjáalakított tekepályája szomba­ton A divíziós mérkőzés színhelye volt. A Dermagant újonc A diví­ziós női csapata a fővárosi Rapid élcsoportba tartozó csapatát látta vendégül. A marosvásárhelyi együttes értékes győzelmet szer­zett 2284—2232 arányban. Egyéni­leg a legjobb teljesítményt Gidro Apollonia (398), Ferenczi Mária (390) és Deák Erzsébet (388) fával érték el. A következő fordulóban a Dermagant Resicán mérkőzik. (I.­PA­US) Gólnélküli első félidő után Váradi mesterhármasával biztos győzelem ASA- Stivila BAKA 3-0 (0-0) •A tavaly, még A divíziós „ko­runkban“, ha szünetig nem sike­rült itthon vezetéshez jutni, a kö­zönség nagyon lehangoltan várta az újrakezdést. Mennyivel opti­mistábbak voltak a szurkolók vasár­nap. Ha nem is tudta, de minden­ki érezte, h­ogy ami nem sikerült az első 45 percben ,az sikerül majd a szünet után. Miből indultak ki a lelátókon? Az ASA, az ellenfél két­­három váratlan ellentámadásától eltekintve, szinte kapujához sze­gezte ellenfelét, néhány nagyon tetszetős támadást vezetett, csak éppen a góllövés nem ment. Miért? Mert keveset lőttek kapura, csatá­raink néha túlkomplikálták a táma­dások szövését, valósággal be akarták triblizni a labdát a kapu­ba, s néhányszor beleestek a ven­dégek „lescsapdájába“. A szünetben aztán jött Boné mester jól időzített atyai fejmosá­sa. Azt igyekezett magyarázni fiai­nak, hogy a fergeteges, helycserés, formás támadások szépek és jók, de nem szabad szem elől téveszteni: ezt a játékot gólra játsszák. Az újrakezdés után mintha át­ütőerőt, góléhséget fecskendeztek volna a vásárhelyi fiúk ereibe. Már az első másodpercekben olyan sor­­tüzet zúdítottak Lungu kapujára, hogy öröm volt nézni. S a 46. percben szép összjáték után a szemfüles, örökmozgó Váradi félmagasan a kapu jobb sarkába fejelte a labdát. 1—0. Ami ezután következett, az va­lósággal lázba hozta a nem túlzot­tan temperamentumos vásárhelyi közönséget. Játékosaink elkezdtek futballozni, szebbnél szebb táma­dásokat vezettek, olyannyira, hogy sikerült nagyon megzavarniuk az addig mértani pontossággal véde­kező bákói egyetemistákat, s az 51. percben Váradi ismét a hálóba jut­tatta a labdát. Erről a gólról soha senki nem fogja azt mondani, hogy az ilyet a „futball akadémián“ kellene tanítani. S mégis olyan gól volt, amely megérdemli a felele­venítését: óriási kavarodás támadt a ven­dégek kapuja előtt, s a jól meg­termett bákói védők kétségbe­esetten próbáltak felszabadítani. Váradit belelökték a kapu előtti sártócsába, s a vásárhelyi csa­tár úgy, fekvő helyzetből, a hozzá perdülő labdát a hálóba kotorta: 2—0. A 65. percben rúgott harmadik Váradi-gól filmjét viszont bátran merném ajánlani szemléltető esz­közként a foci főiskolára: az ellenfél térfelének közepén kapta a labdát, két ügyes csel­lel lerázta magáról védőit, mint­egy 20—22 méterről megcélozta a kaput, s jobb lábbal nagy erő­vel, a bal felső sarokba bombá­zott: 3—0. Ezután úgy tűnt, hogy mindkét csapat elégedett az eredménnyel, a hátralevő időben semmi említés­re méltó nem történt. Kétségtelen, a találkozó hőse fiatal, tehetséges labdarúgónk, Vá­radi volt. Nemcsak góljai tetszet­tek, hanem ötletes, robbanékony játéka, az, hogy sokat változtatta helyét s korszerű szélsőjátékos fel­fogásban küzdötte végig a mérkő­zést, gyakran jött hátra labdáért, a támadásban és védekezésben egy­aránt részt vett. Minden jel arra mutatott, hogy Váradi nem érdem­telenül nyerte el edzője bizalmát, örvendetes volna, ha még sokszor nyújtana ilyen kiváló teljesít­ményt. Váradit a találkozó hősének ne­veztem, de azonnal hozzá szeret­ném fűzni, hogy bár minden fut­ballmérkőzésnek megvannak a hősei, az esetek döntő többségében a találkozók kimenetelét a „köz­katonák“ (értsd: játékosok) együt­tes helytállása dönti el. S ez így történt vasárnap is. A csapat kol­lektív, lelkes, jó játéka teremtette meg a feltételeket csapattársuk ki­tűnő teljesítményéhez. S ennek igazán csak örvendeni lehet. Néhány szót a vendégekről. Ed­zőjük mondta a mérkőzés előtt: szeretnénk jól bemutatkozni a vá­sárhelyi közönségnek, s tisztes eredményt elérni a bajnokságra törő ASA ellen. A vendégeknek számbelileg meg­erősített s jól megszervezett véde­lemmel 45 percig sikerült megóv­niuk hálójuk érintetlenségét. A szünet után a gólratörőbb, nagyobb átütőerővel játszó ASA-támadáso­­kat már nem tudták feltartóztatni. A bákói fiúk, akik saját pályáju­kon megszakították fővárosi test­vércsapatuk veretlenségét, (s ezért csak hálásak lehetünk nekik), Vá­sárhelyen is elég jó benyomást keltettek. Nițescu szebeni játékvezető ap­róbb hibákkal tarkítva bírásko­dott.­­ A csapatok a következő összeál­­lításban játszottak! ASA: Bay — Szöllösi, Tóth, Ispir, Czakó — Nagy, Csutak (74. p. Bölöni), Lu­kács (80. p. Trasnea), Kanyaró, Fazakas, Váradi. Stiinta: Lungu — Boiangiu, Constantin, Margaroiu, Corobana — Rotaru, Nemes — Ba­­nu, Codreanu, Peka, Srobis. (weisz) Kanyaró elmegy a jobbszélen s kapu elé ível. A PRONOSPORT 1970- OKTÓBER 18-I VERSENYÉ­NEK EREDMÉNYEI 1. Rapid—Universitatea Craiova x 2. Dinamo Bákó—Progresul 1 3. Farul—Petrolul x 4. CFR Temesvár—CFR Kolozsvár 2 5. „U“ Kolozsvár—Jiul 1 6 CFR Pascani—Portul 1 7. Ceahlaul—Metalul Buk. 1 8. SN Oltenita—Flacára 1 9. CFR Arad—Politehnica 1 10. Gloria—Crisul 1 11. CSM Resica—Mine­rul Nagybánya 1 12. Corvinul—CSM Szeben 1 13. Gaz Metan—Vagonul 1 A VÖRÖS ZÁSZLÓ TIPPJEI A PRONOSPORT 1970. OKTOBER 25-I VERSENYÉRE 1. Dinamo Buk.—Steaua 2 2. Rapid—Progresul 1 3. Politehnica—Universi­tatea Craiova 1 4. CFR Kolozsvár „U“ Kolozsvár 1 5. Petrolul—Steagul rosu 1 6. Jiul—FC Argeș 1 7. Farul—Dinamo Báku 1 8. UTA—CFR Temesvár 1 9. Juventus—Milan 1 10. Intern.—Cagliari x 11 Fiorentina—Napoli 1 12 Lanerossi—Torino 1 13. Varese—Róma x Kézilabda Dermagant — Jiul Petrozsény 8—7 (5—2). A női B divíziós baj­nokság utolsó előtti fordulójában a Dermagant újonc csapata nagy küzdelem után 8—7-re győzött az összeszokott petrozsényi együttes ellen. A marosvásárhelyi csapat az első félidőben nyújtott jó játékot, a másodikban a vendégek voltak jobbak. A marosvásárhelyi csapat góljait Aszalós Vilma (4), Ambrus Ibolya (2), Rúzsa Rozália és Baczó Ildikó dobták. (SZABÓ ANDRÁS) Medicina — Industria Sirmei Buzau 10—6 (3—3). A marosvá­sárhelyi Medicina B divíziós férfi kézilabda csapata az utolsó előtti fordulóban szerezte meg első győ­zelmét- A helybeli csapat főleg a második félidőben nyújtott jó játé­kával múlta felül ellenfelét. A leg­több gólt Baróti (5) szerezte. Kosárlabda Vointa Marosvásárhely—Univer­sitatea Temesvár 58—41 (27—27). A marosvásárhelyi Vointa női ko­sárlabda-csapata a B divíziós baj­nokság VI. fordulója keretében ér­tékes győzelmet aratott. A temes­vári együttes az első félidőben egyenlő ellenfél volt, szünet után azonban nem tudta meggátolni a vásárhelyi csapat győzelmét. A csapat legeredményesebb játékosai Papp (22 pont) és Elena Opriciu (19 pont) voltak. Comertul Marosvásárhely—Voin­ta Marosvásárhely 63—41 (27—14). A B divíziós férfi kosárlabda-baj­nokság helyi rangadója volt ez a találkozó. A Comertul technikai és taktikai fölénye mindvégig ér­ződött, győzelme megérdemelt. A csapat részére a legtöbb pontot (19) Czédula szerezte. Jól szerepel­tek a fiatalok is, akik közül meg­­említjük Bighiga Tibort és Nagy Istvánt. (SEBASTIAN ALBU) A Muresul A divíziós női csapa­ta Kolozsváron mérkőzött az ASA- val és 55—53-ra győzött. Néhány sorban BERN (Agerpres).­­ Az Európai Labdarúgó Szövet­ség (UEFA) közölte, hogy John Dempsey (Chelsea), Levent En­­guineri (Fenerbahce) és Trifon Mi­­hajlovics (Belgrádi Vörös Csillag) nem vehetnek többé részt csapa­taik mérkőzésein az európai tor­nákon, mert az előző játékokon kiállították őket. EDINBURG (Agerpres). — Edinburgban lebonyolították a Denar Kupa nemzetközi teniszver­seny első két döntőjét. A román Ion Tiriac a csehszlovák Vladimir Zednisk­kel megnyerte a férfi párost, miután a döntőben 6—4, 9—7 a­­rányban legyőzte a Tom Gorman (SUA)—John Alexander (Ausztrá­lia) párt. A férfi egyes az amerikai Tom Gorman győzelmével végződött. Gorman 6—2, 6—0 arányban nyert az angol John Paish ellen. PHOENIX (Agerpres).­­ A Phoenix amerikai város közelében létesített lőtéren ünnepélyesen megnyílt a 40. céllövő világbajnok­ság. Az 50 országból érkezett több mint 1100 versenyzőt Jack Willi­ams, Arizona állam kormányzója üdvözölte. A világbajnokság első napján a férfi és női sportpisztoly versenyszámát bonyolítják le. Kon­stancán vasárnap befejeződ­tek az RSZÁSZ Kupáért kiírt­or­­naverseny küzdelmei. Az első he­lyet a bukaresti nyomdaipari kom­binát csapata szerezte meg a Ca­­larati Celuloza és a Turnu Măgu­­rele-i Chimia előtt. A fővárosi 23 August műjégpá­lyán vasárnap az országos jégko­rong-bajnokság keretében egyet­len mérkőzést játszottak le: Ko­lozsvári Agronómia — Gyergyó­­szentmiklósi Avintus. Eredmény 5:2. HÁGA (Agerpres). — Vasárnap a holland labdarúgó bajnokságban a PSV Eindhoven, a Steaua szerdai ellenfele a Ku­pagyőztesek Kupájában idegen pályán 3­-0-ra nyert a NAC e­­gyüttese ellen. A bajnokságban az ADO vezet 15 ponttal, majd a Feijenoord következik 14 ponttal, a Sparta 14 ponttal, a PSV 12 ponttal, az Ajax 11 ponttal, az FC Twente 11 ponttal. Október 20 kedd A Nap kel 6 óra 36 perckor, lenyugszik 17 óra 23 perckor Az évből eltelt 293 nap, hát­ra van még 72. Ma nyílik meg a Népi Egyetem Ma, október 20-án délután 5 óra­kor a Művelődési Palota nagyter­mében ünnepélyes külsőségek kö­zött kerül sor a marosvásárhelyi Népi Egyetem 1970/71-es tanévé­nek megnyitására. Ez alkalomból dr. docens Vasile Sábádeanu egye­temi tanár, a Kultúra és Tudo­mányterjesztő Megyei Komisszió elnöke és dr. Ander Zoltán egyete­mi tanár, a Népi Egyetem rektora mondanak beszédet. A Román Kommunista Párt megalakulásá­nak közelgő 50. évfordulója alkal­mából. A Román Kommunista Párt Országos Konferenciájának 25. évfordulója (1945) címmel Ghe­­orghe Tufui, az RKP Központi Bi­zottsága mellett működő Történeti Társadalomtudományi és Politikai Intézet tudományos főkutatója tart előadást. Az előadást művészi mű­sor követi. MOZI ART­A: Az éjszaka hevében (amerikai film). Előadások kez­dete: de. 11. du. 15, 17,30 és 20 órakor PROGRESUS: Az ember, akit nem lehet vádolni (szovjet film) SELECT: Juan kalandjai (kubai film) IFJÚSÁGI: Nagyvakáció (francia—olasz film) M­IREA: Várj, amíg besötétedik (amerikai film) MUNKÁS: Moll Flanders (angol film) FLACARA: A komisszár és a kék párducok (német film) SEGESVÁRI LUMINA: Öten az égből (szovjet film) TIRNAVA: A vén huncut (francia film) RÉGENS PATRIA: A lanfierii le­település (csehszlovák—szovjet film) VICTORIA: Elvira Madigan (svéd film) DICSŐ MELÓDIA: Ördögi argo­man (olasz film) LUDASI FLACARAi Freddy és a préri dala (német—jugoszláv film) SZOVATAI DOINAi Szörnyete­gek (olasz film) ERDŐSZENTGYÖRGYi POPU­­LAR: A menyasszony feketében volt (francia—olasz film) GYUL­AKUT­AI PATRIA: A lát­hatatlan nyomozó (lengyel film) NYÁRÁDSZEREDAI NIRAJUL: Gentil úr álma (francia film) SARMASI POPULAR: Férfias be­szélgetés (szovjet film) RÁDIÓ OKTÓBER 21, SZERDA Román nyelven 6.00—6.30-ig : Állattenyésztők tíz perce: a téli szál­láshelyek biztosítása a mezőgazda­­sági termelőszövetkezetekben- Né­pi muzsika. 18.00—19.30-ig: Ese­mények krónikája. Románcok. Ipari horizont: berendezések és termelési grafikonok. Hangképek Maros megye ipari egységeiben. Kozma Mátyás orgonái. Előadó­művészek műsora: Ki nevében szólsz? — rádiójáték N. Burlacu írása nyomán. Pierre Spiers ját­szik elektromos hárfán. Magyar nyelven 6-30—7.00-ig : Reggeli híradó: hírek, zenés kaleidoszkóp. Szemafor. 16.30—18.00-ig. Hírek, tudósítások. Hangversenykrónika. Irodalmi élet: Csak tiszta forrás­ból — balladaműsor. Könnyűzene ABC-ben. Barangoló mikrofonok: riportműsor Maros, Hargita és Ko­­vászna megyéből. A suceavai fakitermelő és fel­dolgozó kombinát bútorgyárában bevezették a méretre szabott pu­hafafűrészáru használatát. A bútorgyár eddig nyers álla­potban kapta a fűrészárut és a szabásnál sok vesztesége volt. Je­lenleg a műveletet a brodinai szak­üzem végzi. Az új eljárás több előnnyel jár, közöttük 210 köbmé­ter puhafa megtakarítását jelenti. A jövő év folyamán az összes Su­­ceava megyei bútorgyárakban al­kalmazni fogják ezt az eljárást. TELEVÍZIÓ 18.00 Rövid műsorismertetés 18,05 Részletek az Európa dalai belgrádi gyermekdal- és tánc­fesztiválról 18,45 Gazdasági újdonságok 19,20 1001 este a gyermekeknek 19,30 Híradó 20,00 Reflektor 20,15 Ion Baiesu Megbocsátás cí­mű színdarabja a Kis Szín­ház együttesének előadásá­ban 21:50 Közelkép — Filaret Barbu zeneszerző 22:20 Szórakoztató zene az Elect­­record zenekar előadásá­ban 22:40 Híradó A FHOE­HEETSSEE ELVESZETT a főtér környékén négyszögű női karóra, emléktárgy. Megtalálója jelentkezzék az újság kiadóhivatalában, Szovjet Hősök tere 3., illő jutalomban részesül. ELADÓ beköltözhető ház, köz­pontban, négyszoba-konyha, pince, 280 négyzetméter területtel. Ér­deklődni Ioan Creanga u. 1. Ingat­lanforgalmi iroda. Telefon: 15-643. ELHALÁLOZÁS Mély megrendüléssel tudat­juk, hogy 1970. október 18- án, 57 éves korában elhunyt Piskotti Gábor festőművész Több évtizedes művészi munkásságával fáradhatatla­nul részt vett városunk — országunk művészeti életé­ben, műveiben bizonyítva egy rendkívül érzékeny­, al­kotó lélek küzdelmét az ön­maga kifejezéséért. Munkássága terén elért crediten­ty cit ---- tfietlilski­írt tiszteljük. Országos Képzőművé­szek Szövetsége — Marosvásárhelyi Kép­zőművészeti Alap fi­ókja — Művészeti lí­ceum ■5T Szívünk mély fájdalmával tudatjuk, hogy a felejthet­­etlen drága férj, édesapa, nagypapa, testvér és rokon PISKOLTI GÁBOR festőművész-tanár, életének 57. évében f. hó 18-án rövid szenvedés után­­ elhunyt. Temetése 20-án hu. 1­4 órakor lesz a református­­ temető cinterméből. A gyászold család. | Mély fájdalommal tudatjuk, hogy­ a szeretett férj, édesapa és testvér, PIRLER LÁSZLÓ életének 80. évében elhunyt. Temetése folyó dó. 20-án, du. 3 órakor lesz az ortodox temető cinterméből. A gyászoló család Köszönetnyilvánítás Köszönetet mondunk mind­azoknak, akik drága halottunk, id. HÁTSER GUSZTÁV teme­tésén részt vettek és bánatunk­ban osztoztak. A gyászoló­ család. jr V» SSL Hj Ifi ?SpRSfiHB3H3 ^RE- A SZOCIALIZMUS ELVI KÉRDÉ­I ►—« H HB JHR% SEI HAZÁNKBAN • FILOZÓFIA Z Jg'» HBIHI DB • TUDOM­ANY « IRODALOM r.1 JBHB n H Dl Kfj • MŰVÉSZET « KÖZMŰVELŐDÉS Zj £0 m n • A VILAG eseményei U ~~... ............ l““_ -------------—........... . ...........—I » _____________—..................................................... H TÁRSADALMI 9 POLITIKA! 9 MŰVELŐDÉS! HETILAP '7 _______________ ( . jr. ■ W A SZOCIALIZMUS ELVI KÉRDÉ­ I JPJk £0 SEI HAZÁNKBAN 0 FILOZÓFIA HJVk&A 1®$! W 0 TUDOMÁNY 0 IRODALOM BXXM­ & Q 0 MŰVÉSZET 0 KÖZMŰVELŐDÉS ~ EQ 0 A VILÁG ESEMÉNYEI ^ »3­0 ___________________________________ ____________ TÁRSADALMI9POLITIKAI®MŰVELŐDÉSI HETILAP Ne feledje el idejében megújítani előfizetését a „VÖRÖS ZÁSZLÓ“-ra! Lapunk rendszeresen tájékoztatja olvasóit a megyében történő legfrissebb eseményekről s a nemzetközi élet mozzanatairól