Zalai Hírlap, 1981. április (37. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-28 / 98. szám

6 Labdarúgó NB II C­sak edz­: Ajka—N. Olajbányász 2:0 (1:0) Ajka, 1600 néző. Jv.: Nagy. AJKA: Bujtor — Gőcze, Puskás, Haraszti, Udvardi — Horlenczer, Czibik (Molnár a 66. perctől), Menyhárt — Cserna, Nagy (Vajda a 73. perctől), Túri. Edző: Dalno­ki László. NI. OLAJBÁNYÁSZ: Megyimo­recz — Simonetz, Gondos, Kor­mos, Müller — Nagy, Balogh (Hor­váth a 63. perctől), Savanyó (Eng­­loner a 72. perctől) — László, Fü­le dr., Bélák. Edző: Madár Gá­bor. A SZÉLLEL SZEMBEN játszó olajosok helyzetével in­dult a találkozó: Nagy 14 mé­teres lövését csak kiütni tud­ta a kapus, de a labdára raj­toló Bélák középreadására nem érkezett senki. Az Olaj­bányász irányította a játékot, s kis híján a vezetést is meg­szerezte. A 10. percben Bélák az alapvonalig tört előre a bal oldalon, középre ívelt, s a menteni akaró Puskás lábáról a felső lécre vágódott a labda. Húsz perc után nagyobb se­bességre kapcsoltak az ajkaiak s a 22. percben megszerezték a vezetést: Túri Simonetztől szorongatva tört be a kapu előterébe, s amikor a kanizsai védő szerelni próbálta, meg­lökte a piros-kék játékost. A labda a jókor érkező Nagy elé került, aki négy lépésről a bal alsó sarokba gurított. 1:0. A hazaiakat fellelkesítette a gól, egymás után vezették ro­hamaikat. Előbb Horlenczer lőtt ügyes cselek után közel­ről fölé, majd Haraszti 6 mé­teres fejesét hárította bravúr­ral Megyimorecz. A 32. perc­ben Gondosnak a játékvezető felmutatta a sárga lapot. SZÜNET UTÁN az Olajbá­nyász kezdeményezett, mégis ők kaptak gólt az 50. percben: Hoflenczer futott el a jobbszé­len, belőtt labdáját elvétették a védők és 02 üresen hagyott Czibik 8 méterről akadályta­lanul lőhetett a kapu bal olda­lába. 2:0. kanizsaiak, de játékukban nem volt átütő erő. Előbb Bé­lák 14 méteres éles lövése su­hant el a kapu előtt, majd az egyedül álló László hibázott nagy helyzetben. A másik ol­dalon Cserna húzhatott kapu­ra, de a kifutó Megyimorecz­­től zavartatva közelről mellé gurított. A 85. percben László ügyes cselekkel játszotta tisz­tára magát, de az 5-ös sarká­ról leadott lövését Bujtor bra­vúrosan védte. Jó iramú, de alacsony színvo­nalú mérkőzésen a nagy becs­vággyal küzdő ajkaiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak a lélektelenül játszó, gyenge telje­sítményt nyújtó Olajbányásszal szemben. Jók: Haraszti, Udvardi, Hollen­­czer, Túri, Czibik, illetve Megyi­morecz, Kormos, Müller. Megyei bajnokság Döntetlen a rangadón — AH, Bottyán SE az élen Hévíz—H. Katona SE 3:3 (22) Hévíz, 1000 néző. Jv.: Haracsics. HÉVÍZ: Dombor — Kiss, Lázár, Hajdics, Tikk — Tóth, Ambrus, Fekete — Torsa (Major, 82. p.), Naszádos, Tóbiás. Edző: Vértes Árpád.­­ H. KATONA SE: Benő — Szabó, Beák, Ákos, Leviczky — Békefi, Bócsis, Varga (Kerner) — Péter (Hernyik), Illés, Janzsó. Edző: Kirscher Béla. A rangadóhoz méltó jóiramú szín­vonalas mérkőzésen igazságos eredmény született. Góllövők: Naszádos, Torsa, Ma­jor, illetve Séfer, Varga, Illés. Jók: Tóth Gy., Tóbiás, illetve Beák, Péter Bódis, Illés. Ifjúsági: ZTE II.—Hévíz 2:1. H. Bottyán SE—H. József A. SE 1:0 (0:0) Lenti, 400 néző. Jv.: Gergácz. Sok gólhelyzetet elpuskáztak a hazaiak. Gólövő: Lukács. Jók: Fekete, Varga, Igazi, illet­ve Kiss, Niki­ser, Hársfalvi. Z. Dózsa—Letenye 3:0 (1:0) Zalaegerszeg, Dózsa-pálya, 200 néző. Jv.: László. Sorozatos szabálytalanságokkal tarkított mérkőzésen a kulturál­tabban játszó lila-fehérek nagyobb arányban is győzhettek volna. Góllövők: Pongrácz T., Nadir, Preising­er. Jók: Pongrácz F., Péterffy, Prei­­singer, Nadir, illetve Harcz, Kai­ser, Mázsa. Ifjúsági: Z. Dózsa—Letenye 2:0. Zalaszentgrót— Zalaszentbalázs 0:0 Zalaszentgrót, 300 néző. Jv.: Dombai. Sok helyzetet és egy 11-est is kihagyott a Zalaszentgrót. Jók: Gyuranecz, Beledi, Tóth, il­­­­letve Gál I., Pintér. Ifjúsági: Zalaszentgrót—Zala­szentbalázs 5:1. Gellénháza—Csesztreg 0:0 . Gellénháza, 156 néző. Jv.: Baki. ! A hazaiak 11-est hibáztak. ! Jók: Miszori, Varga, Horváth, illetve Sziroki, Bagó, Szilvás. ! Ifjúsági: Gellénháza—Csesztreg 2:0. N. Volán-Dózsa—Lovászi 7:1 (3:1) Lovászi, 100 néző. Jv.: Horváth­­ J. A vendégek könnyedén nyertek a gyengén és lelkesedés nélkül játszó hazaiak ellen. Góllövők: Lendvai (3. egyet 11- esből), Tátrai, Varga, Mészáros, Bódi, illetve Drávecz. Jók: Lovas, Hegedűs, Pásztor, Lendvai. A Lovásziban nem volt­­ kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékos. Ifjúsági: N. Olajbányász II.—Lo­vászi 2:1. Talajjavító—Bak 1:0 Bak, 350 néző. Jv.: Kozma. Sok kihagyott hazai gólhelyzet­­ után szögletrúgásból elért (!) gól­­­­lal nyert a vendégcsapat. Góllövő: Lőrincz. Jók: Lőrincz, Varga, Sebestyén, Bognár. A hazaiak közül senki sem játszott jól. Ifjúsági: Bak—Talajjavító 7:1. MÁV NTE—Lenti TE 2:1 (1:0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 200 néző. Jv.: Nagy J. Nagy küzdelemben megérdemel­ten nyertek a vasutasok. Góllövők: László, Gergelics, il­letve Orvos (11-esből). Jók: Szijjártó, Palasits, Csányi, Széligh, illetve Paál, Horbor. H. Thury SE—7. Volán MTE 5:0 (2:0) Nagykanizsa, Thury-pálya, 150 néző. Jv.: Magyar. A minden csapatrészében jobb hazaiak győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Góllövők: Szerdahelyi (3), Vin­­cze, Balogh Z. Jók: Molnár, Csepregi, Szerda­helyi, Balogh Z. A vendégeknél nem volt átlagon felüli teljesít­mény. A bajnokság állása 1. H. Bottyán 26 19 5 2 54-25 43 2. Hévíz 26 19 4 3 73-27 42 3. H. Katona 26 15 7 4 65-22 37 4. Z. Dózsa 26 15 7 4 42-14 37 5. MÁV NTE 26 14 7 5 51-34 35 6. H. Thury SE 26 12 8 6 55-28 32 7. H. József A. 26 12 6 8 51-35 30 8. Lenti TE 26 10 6 10 31-42 26 9. Z. Volán 26 7 10 9 37-37 24 10. Z.szentgrót 26 9 5 12 45-59 23 11. N. Volán-D. 26 9 3 14 37-42 21 12. Talajjavító 26 9 3 14 39-57 21 13. Gellénháza 26 4 11 11 26-51 19 14. Z.szentbal. 26 5 7 14 35-69 17 15. Csesztreg 26 4 8 14 27-40 16 16. Letenye 26 5 6 15 29-57 16 17. Bak 26 4 7 15 36-62 15 18. Lovászi 26 3 8 15 26-58 14 M­B I ifjúsági bajnokság ZTE—PMSC 1:0 (1:0) Pécsújhegy, 200 néző. Jv.: Ágos­ ZTE: Horváth Gy. — Szarka, Gár, Bán, Fecsics — Czigány anya­, Topor, Szekeres — Ta­­cs (Páli), Bócz, Halász. Edző: abó Rezső. Nagy küzdelemben megérdemel­ten nyertek a kék-fehér fiatalok. Góllövő: Bócz. Jók: Horváth Gy., Hó­bár, Sze­keres, Gócz, Pecsics. ZALAI HÍRLAP H. Rákóczi SE—Keszthely 0:0 Tata, 800 néző. Jv.: Kiss G. H. RÁKÓCZI SE: Vajda — Ga­zsik, Kocsis, Juhász, Ilosvai — Sikesdi, Szeibert, Kishonti — Ha­­dászi, Nagy (Kakas a 65. perctől), Portik. Edző: Horváth Lajos. K. HA .ADÁS: Hajba — Paizs,­­ Filó, Pál, Gáspár — Bagó, Czi­­ráki, Simon — Bogáti, Rácz, Sza­bó (Ebedli a 85. perctől). Edző: Gellei Imre. AZ 5. PERCBEN formás Rácz—Simon adogatás után a hazai védők csak üggyel-baj­­jal tudtak szögletre menteni, majd negyed órán át jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. A 23. percben vezette első igazán veszélyes támadását a Rákó­czi, melynek végén Hajba szép kivetődéssel hárított. 5 perc­, cél később Simon becsapta őr­­i­zőjét, az alapvonalig vezette a labdát, majd visszagurított Bo­gáti elé, aki jó helyzetben, hat méterről a kapu fölé emelt. A 38. percben Hadászi csavart szabadrúgását Hajba szögletre ütötte, majd egy hazai táma­dás során kifutással tisztázott. A 42. percben a félidő legna­gyobb lehetőségét hagyta ki a Haladás: a gólhelyzetben levő Bogáti lövését Vajda lábbal védte, a labda Pál elé került, aki szintén a kapust találta el, a kipattanó labdát Rácz nagy helyzetben fölé lőtte. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ enyhe Haladás fölénnyel in­dult, az 55. percben azonban egy gyors hazai támadás vé­gén Hadászi az üres kapu fölé emelt. Egy perc múlva Pál lé­pett ki a lesre játszó hazai vé­dők mellett, lövését azonban a hazaiak kapusa lábbal hárí­totta. A 70. percben feltartás­a miatt Filó sárga lapot kapott. Az utolsó negyedórában nem változott a játék képe, a Keszthely az eredmény tartá­sára törekedett, és sikerült is elérnie az értékes pontot je­lentő döntetlent. A rossz talajú pályán, alacsony színvonalú játék alakult ki.­­ Helyzetei alapján a Haladás kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Vajda, Juhász, Ilosvai, Hl. Filó, Pál, Paizs. Nyugati csoport 20. Pét 30 6 3 21 27-72 15 További eredmények: Bakony Vegyész—PVSK 2:1 (0:0), Sabaria SE—Szekszárd 2:1 (1:1) Komló- Haladás VSE 1:1 (1:0), MÁV DAC —Dombóvár 1:1 (1:1), Mohács-Vé­­méndi TE—Sopron 1:0, (1:0), Bá­bolna—Sellye 2:0 (0:0), Tapolcai Bauxitbányász—Pét 5:2 (3:0), Vár­palota—Fűzfő 3:1 (2 :0). 1. Haladás 30 15 14 1 63-26 44 2. I. Olajb. 30 16 7 7 58-40 39­­ 3. Sabaria 30 16 7 7 36-27 39 4. Keszthely 30 14 9 7 44-35 37 5. Komló 30 14 7 9 36-25 33 6. Bábolna 30 12 11 7 33-38 33 7. Mohács-V. 30 11 12 7 33-21 34 8. Tapolca 30 15 4 11 47-44 34 I 9. MÁV DAC 30 12 9 9 55-42 33 10. PVSK 30 12 9 9 41-29 33 11. Szekszárd 30 11 8 11 31-27 32 12. Ajka 30 11 7 12 38-38 29 13. Sopron 30 9 9 12 41-39 27 14. Bakony V. 30 8 11 11 35-42 27 13. Rákóczi SE 30 7 9 14 29-38 23 16. Várpalota 30 7 9 14 36-49 23 17. Sellye 30 8 7 15 36-53 23 18. Dombóvár 30 6 11 13 26-52 23 19. Fűzfő 30 6 5 19 29-51 17 Asztalitenisz VB Kínai házidöntők és aranyérmek Vasárnap este Újvidéken teljes kínai diadallal fejeződött be a világbajnokság: 55 év óta először fordult elő, hogy valamennyi aranyérmet egy ország versenyzői szerezték meg. (1926-ban minden számot a magyarok nyertek meg.) A vasárnapi döntők győztesei: Férfi egyes világbajnok: Kuo Juo­­hua (Kínai NK). Női egyes világ­bajnok: Tong Ling (Kínai NK). Férfi páros világbajnok: Li Csen­­si, Csai Cen-hua (Kínai NK). Női páros világbajnok: Csang Te-jing, Csao Cen-hua (Kínai NK). Sakk Tegnap — eltérően az eddi­gi menetrendtől — délelőtt rendezték Keszthelyen a III. Zala Kupa nemzetközi nagy­mesterverseny 13., utolsó for­dulóját. Ugyancsak befejezték tegnap a függő játszmákat is, s este nyolc órakor megtartot­ták a verseny ünnepélyes eredményhirdetését. Az utolsó forduló eredmé­nyei: Chandler (új-zélandi)—Bá­nás (csehszlovák) 1:0, Razuvar­jev (szovjet)—Horváth T. dön­tetlen, Herzog (osztrák)—Szé­les 1:0, Bárczay—Mestrovics (jugoszláv) döntetlen, Plachet­­ka (csehszlovák)—Knezevics (jugoszláv) döntetlen, Grószpé­­ter—Horváth Gy. 1:0, Bönsch (NDK)—dr. Hazai döntetlen. Függők: Horváth Gy.—Plac­­hetka 0:1, Horváth T.— Chandler 0:1. A verseny végeredménye: 1 —2. Chandler és Razuvajev 9 ponttal, 3—4. Plachetka és Grószpéter 8, 5—8. dr. Hazai, Knezevics, Herzog és Bárczay 6,5, 9—10. Bönsch, Horváth Gy. 6, 11—12. Mestrovics, Horváth T. 5,5, 13. Bánás 5, 14. Széles 3 ponttal. H. Meresz­jev SE—ZTE 8:6 Tapolca, OB I-es férfi mér­kőzés. A két vidéki sakkcentrum közül a jobb formában levő tapolcaiak kerültek ki győzte­­­­sen. Részletes eredmények (elől a Mereszjev SE versenyzői): Sinkovics—Bárczay döntetlen, Kiss A.—Portisch F. döntetlen, Sugár—Horváth T. 0:1, Musics —Horváth Gy. döntetlen, Cze­­mipp J.—Széles 0:1, Mészáros— Honfi Gy. 1:0, Bartha—Tivoli döntetlen, Rosta L.—Kiss L. döntetlen, Edőcs—Szijtár dön­tetlen, dr. Morvai—Plecskó 0:1, Adok—Erdész J. 1:0, Hor­váth L.—Deák 1:0, Kovács Márta—Papp M. döntetlen, Czemipp Gy.—Portisch G. dön­tetlen. Nők: ZTE—Honvéd Meresz­tev SE 1,5:0,5. OB I-es női sakkcsoport mérkőzés. (Elől a ZTE ver­senyzői) : Porubszky M.—Csem E. döntetlen, Csordás J.—Nádi I. 1:0. A nagyobb tudású csapat győzelme megérdemelt. 7. Volán MEDOSZ—ÉPGÉP 2,5:6,5 (5 függő) Zalaegerszeg, Volán-klub, OB I-es férfi mérkőzés. Az NB I za­laegerszegi újoncainak a függőket tekintve is csak a szépítésre le­het reménye. Eredmények (elől az egerszegi versenyzők): Monostori —Grács 0:1, Ser­­yán—Cseh dön­tetlen, Dömötör—Cnibus döntetlen, Gyarmati—Kincses függő, Tóth­­gergye—Ivanics 0:1, Virágh—Orosz 0 :1, Tamás—Rosovszky függő, Vajda—Váradi döntetlen, Balázs— Bíró döntetlen, Ilausz—Gombi füg­gő, Horváth R.—Németh függő, Varga—Kesztler döntetlen. Szabó M.—Dobos függő, Minorics—Bene 0:1. Razuvajev és Chandler holtversenyben az első Vízilabda Világ Kupa :Gyenge rajt A kaliforniai Long Beach­­ban megkezdődött a II. vízi­labda Világ Kupa. Válogatot­tunk, magyar idő szerint va­sárnap hajnalban játszotta el­ső mérkőzését és nagy küzde­lemben 11:10 arányú veresé­get szenvedett Jugoszláviától. Az első nap további eredmé­nyei: Szovjetunió—Ausztrália 15:6, Egyesült Államok—Bul­gária 11:3, Spanyolország— Kuba 7:7. A második játéknap még szomorúbb eredményt hozott. Együttesünk Kubától kapott ki 9:8-ra. További eredmé­nyek : Szovjetunió—Egyesült Államok 6:5, Jugoszlávia— Spanyolország 10:9, Ausztrália —Bulgária 15:8. A 2. forduló után már csak a Szovjetunió és Jugoszlávia csapatai állnak pontveszteség nélkül. Jégkorong VB Göteborgban a világbajnokság zárónapján már csak az ezüst­éremért folyt a küzdelem, hisz a világbajnoki cím sorsa pénteken eldőlt. A Szovj­etunió elsőségét az sem akadályozta meg, hogy az utolsó napon döntetlenül mérkő­zött a csehszlovákokkal. Svédor­szág legyőzte Kanadát, így meg­szerezte az ezüstérmet. Eredmények: Svédország—Kanada 4:3 (3:1, 1­, 0:0), Szovjetunió—Csehszlovákia 1:1 (1:0, 0:1, 0:0). A VB végeredménye: 1. Szovjetunió 6 4 2 2 38:12 10 2. Svédország 6 3 1 2 16:26 7 3. Csehszlovákia 6 2 2 2 20:22 6 4. Kanada 6 2 1 5 16:30 1 Ma: Svájc—Magyarország VB selejtező Törőcsik a kezdő csapatban A labdarúgó világba­j­noksság európai selejtező csoportjaiban szereplő 33 ország válogatottja kö­zül a magyar együ­tes az egyetlen, amelyik a negyedik csoport táblá­zatán még minden számadat nél­kül szerepel, legalábbis kedd es­tig, ekkor ugyanis lajstromozzák már a Svájc e­leni első mérkőzé­sének eredményét. Rajtol tehát Mészöly Kálmán csapata is, hogy aztán gyors egy­másutánban — május 13. Románia (itthon), május 20. Norvégia (ide­genben) és június 6. Anglia (itt­hon) — behozza eddigi lemaradá­sát és túlkerüljön kötelezettségei­nek első felén. Az előzetes latolgatáshoz a ne­gyedik csoport állása pillanatnyi­lag a következő: 1. Anglia 3 2 — 17-3 4 Mészöly sok töprengés után mindössze egy változást eszközölt a valenciai csapatban. Törőceik kezdő ember lesz és Izsó ül a kis­padon. — Mindent alaposan megfontol­tunk. Törőcsik egészséges, ő kezd, igazolhatja, hogy méltán bízik benne a vezetés és hogy játékos­társai is hasonlóképpen véleked­tek. Svájc pozsonyi győzelme után érthetően a világbajnoki se­lejtező mérlegén szeretne javítani, ezért nagy harcra, küzdelemre számítok, hiszen mi is jól akarunk rajtolni. Bízom nagyon a fiúkban, úgy gondolom, kissé megindultunk felfelé, így legalább döntetlent várok a kedd esti 90 perctől. — mondta Mészöly Kálmán. Kedd este 20 órakor a luzerni Allmend stadionban a két csapat az alábbi összeállításban kezd: SVÁJC: Burgener — Zappa — Herbert Hermann, Egli, Heinz Hermann — Wehrli, Botteron, Scheiwiler — Elsener, Barberis, Sül ser. MAGYARORSZÁG: Mészáros — Martos, Bálint, Garaba, Tóth — — Müller, Nyilasi, Mucha — Faze­­kas, Kiss, Törőcsik. (MTI) 2. Románia 2 1 1 — 3-2 3 3. Norvégia 3 1113-63 4. Svájc 2--2 2-4 — 5. Magyarország---------------0-0 — Kosárlabda Felszabadulási Kupa REAC—ZTE 78:72 (48:41) Budapest, Jv.: Juhász, Szabó HL Női mérkőzés: ZTE: Kerkay (10), Rákosa (4), Zobor (16), Miszori (15), Gergály (8). Csere: Antoni (7), Varga (8), Bangó (2), Birinyi (2). Edző: Lá­zár Béla. Végig nyílt volt a mérkőzés, a 17. percben még döntetlenre állt a találkozó. Jó volt a ZTE táma­dójátéka, a védekezés azonban ezúttal gyengéje volt a kék-fehér együttesnek. Jók, Zobor és Miszori. A „B” csoport állása A ZTE női csapata számára sorsdöntő napok következnek: áp­rilis 29-től május 3-ig a Fonyó­don megrendezendő osztályozón kell kivívnia az NB 1-ben való ma­radást. Az egerszegi kék-fehérek a bajnokságban a 16. helyen vé­geztek, s a versenykiírás értel­mében az NB I három utolsó he­lyezettje, valamint a három NB I-es csoport második helyezettjei körmérkőzésen döntik el, melyik lesz a hat csapat közül az a négy, amely a következő bajnok­ságban az első osztályban játsz­hat. A ZTE ellenfelei sorrendben a következő csapatok lesznek: Kecskeméti SC, MAFC, Közgazda­­sági Egyetem, Csepel, Szarvasi Fő­iskola. Lázár Béla edző feltétlenül bízik csapatának sikerében. 1. BEAC 5 5 2 420-315 10 2. Pécs 6 4 2 480-452 10 3. Szekszárd 6 3 3 438-405 9 4. ZTE 4 2 2 297-266 6 5. Ganz­ M. 4 2 2 256-258 6 6. TFSE 3 2 1 196-202 5 7. Bp. V. Izzó 3 1 2 207-214 4 8. Serdülő Vál. 4 — 4 273-324 4 9. KSI 3—3 182-313 3 * A totó 17. heti eredménye -1- 1 Ózd—Salgótarján 2,2 x 13 plusz 1 találato­s 2 db, a nye­remény egyenként 743 635 Ft. 13 találatos 5 db, a nyeremény egyen­ként 405 630 Ft. 12 találatos 216 db, a nyeremény egyenként 6260 Ft. 11 találatos 2726 db, a nyeremény egyenként 496 Ft. 10 találatos 20 443 db, a nyeremény egyenként­e­n. 1. Komló—Haladás 1:1 x 2. Bakony—PVSK 2:1 1 3. Alumínium—Olajbányász 2:0 1 4. Rákóczi SE—Keszthely 0:0 x 5. Kossuth KFSE—Bem SE törölve :. Dorog—Budafok 0:2 2 7. Ascoli—Róma 0:0 x 8. Brescia—Cagliari 1:0 1 9. Catanzaro—Avellino 1:1 x 10. Como—Pistoiese 1:0 1 11. Fiorentina—Bologna 2:1 1 12. Torinó—Internationale 0:1 2 13. Udinese—Juventus 0:2 2 1981. április M. A Magyar Hűtőipari Vállalat Zalaegerszegi Gyára i’ELVESZ női és férfi dolgozókat hűtőipari termékgyártó, betanított munkakörbe, háromműszakos foglalkoztatással. Munkavállalási lehetőség a nyári szezon idejére is van. JELENTKEZNI LEHET: Zalaegerszeg, Újhegyi u. 2. Munka- és bérügyi csoportnál: 669 Szövetkezeti Szállítási és Szolgáltató Vállalat nagykanizsai főnöksége felvesz gépkocsivezetőt zalaegerszegi és keszthelyi telephelyre. Telefon: 11-165. Cím: Nagykanizsa, Tárház u. 1. 909 A miklósfai „Új Út” mgtsz felvételt hirdet kerületvezető erdész munkakörbe, gyakorlattal rendelkező erdész szakember részére. « A termelőszövetkezet „B” kategóriás. Fizetés a 4/1981. (II. 26.) MÉM—MVM számú együttes rendelet alapján. Jelentkezni lehet a tsz személyzeti vezetőjénél. 956 A Gyár- és Gépszerelő Vállalat nagykanizsai és zalaegerszegi kirendeltsége felvesz hazai és külföldi szerelési munkáira: csőszerelő, lakatos, hegesztő szakmunkásokat, valamint betanított munkásokat. Jelentkezés: Nagykanizsa, Sörgyár, GYGV. kirendeltség Telefon: 12-010/47. Zalaegerszeg: Kozmetika és Háztartásvegyipari Vállalat GYGV. kirendeltség Telefon: 14-260/44. 146­­727 Értesítjük az érdekelt ügyfeleinket, hogy a Vám- és Pénzügy­­őrség zalaegerszegi szervei — Kossuth u. 35. alatti épület felújítási munkáinak tartamára — Zalaegerszegen, a PÁZMÁNY PÉTER utca 8. számú épületbe költöztek át. P­ostai címünk és a telex­hívószám továbbra is változatlan. Az átmeneti időben a megyei parancsnokság a 12-082-es, a zalaegerszegi szakasz a 12-083-as távbeszélő­számon hívható csak. Vám- és Pénzügyőrség Zala és Vas megyei Parancsnoksága 151 265