Zalai Hírlap, 1982. május (38. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-11 / 108. szám

st A labdarúgó NB II As Olajbányász a Keszthely nyert Komló—II. Olajbányász SE 3-1 (2-0) Komló, 600 néző. Jv.: Eőry. KOMLÓ: Bien — Barka, Mács, Pál, Barta — Túrás, Stemier, Róth — Hegyi Homonnai, Tóth. Megbí­zott edző: Faragó József. II. OLAJBÁNYÁSZ: Megyimo­recz — Liviczky, Gondos, Kormos, Bántó — Balogh, Horváth (Sava­­nyó, a 81. perctől), László — Nyúl, dr. Füle, Kelemen (Lukács, a 46. perctől). Edző: Madár Gábor. Az 5. percben László 20 mé­terről leadott lövését védte a komlói kapus, majd a 10. perc­ben a hazaiak veszélyeztettek: Túrái remek lövését csak­ má­sodszorra tudta megkaparinta­ni Megyimorecz. A 30. perc­ben a komlói csapat megsze­rezte a vezetést: Homonnai labdájával a lesgyanús hely­zetben levő Hegyi húzott el a jobb szélen, beadását Pál 4 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. A 32. percben Füle dr. tört be a 16-oson belülre, ahol szabálytalanul szerelték. Eőry nem látott okot a közbeavat­kozásra. A 45. percben a ha­zaiak növelték előnyüket: Tú­rás pontos labdát küldött Stemler elé, aki 10 méterről lőtt a kapu bal oldalába. 2-0. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ­BEN az első említésre méltó esemény az 52. percben tör­tént: Tóth a félpályától egye­dül tört kapura, majd a kifutó Megyimorecz mellett elgurí­totta a labdát, ami alig ment mellé. Az Olajbányász nyo­masztó fölénybe került, előbb Gondos remekül meglőtt 17 méteres szabadrúgását védte nagyszerűen Bien, majd Lász­ló lövését tette ártalmatlanná a jó napot kifogó komlói ka­pus. Az Olajbányász fölénye a 75. percben érett góllá: kis­szögletet követően László ívelt a kapu elé, Balogh fejjel meg­csúsztatta a labdát és a jól helyezkedő Nyúl a­ léc alá fe­jelt, 2-1 ( A piros-kékek nyomása kö­zepette a komlói csapat a 84. percben eldöntötte a mérkőzés sorsát: Homonnai remek lab­dával indította a balösszekötő helyén kiugró Hegyit, aki a rátámadó Gondost kicselezve 13 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 3-1. veszített, idegenben Várpalota, 509 néző. Jr.: Palik. KESZTHELYI HALADÁS: Sán­dort! — Engioner, Antoni Filó, Gáspár — Pál (Kiss, az 55. perc­től), Gálán­tál, Bagó (Deme, a 68. perctől) — Nagy, Rácz, Sebestyén. Edző: Gellei Imre. VÁRPALOTA: Hári­­­povics, Nagy HL, Kisber, Bor — Nagy IV., Hábersdorfer, Bódi — Mokány (Lohner, az 57. perctől), Dmskó­­czi (Nagy G., a 76. perctől), Trics­­kó. Edző: Jánky Miklós. Az első esemény a 3. perc­ben történt, amikor Nagy III. 20 méteres szabadrúgását Sán­­dorfi biztosan védte. A 14. percben Sebestyén beadását Pál elegánsan pöccintette a hálóba, de a partjelző lest in­tett. A 17. percben Antoni re­mek labdával indította Ráczot, aki az 5-ös sarkáról mellé lőtt. Nagy helyzet volt! A 20. perc­ben Sebestyént állította meg tévesen lesen a bírói sípszó. Feltűnő volt ebben az időszak­ban a hazai játékosok durva, sőt kíméletlen játéka. A 43. percben szabadrúgásból meg­szerezte a vezetést a Haladás. Rácz Sebestyén elé gurított, a játékos 22 méteres lövését Há­ri könnyedén akarta megfogni és kezéből a hálóba vánszor­­gott a labda, 1-0. A 45. percben növelhette volna előnyét a Keszthely,­­ Nagy lépett ki a védők közül, de lapos lövését a kapus véd­­­­te.­­ Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az Olajbányász szá­mára nem várt eredmény szüle­tett. A játékidő első részében a vendégek védelmét a hazaiak gyakran zavarba hozták, így több helyzetet is sikerült kialakítaniuk, amelynek eredményeként kétgólos előnyt szereztek. A második fél­időben az Olajbányász nyomasztó fölénybe került, a kínálkozó lehe­tőségek azonban kimaradtak. Jók: Bien, Mács, Pál, Túrás, He­gyi, illetve Megyimorecz, Gondos, László. A SZÜNETBEN átszervezték­­ csapatukat a várpalotaiak,­­ Nagy III., aki addig középhát­­­­védet játszott előre ment a tá­­­­madósorba. A 49. percben az ő bal oldali beadását kellett Antoninak szögletre mentenie, a befutó csatárok elől. Az 55. percben Rácz beadását Nagy fejelte a kapu fölé. Az 59. percben Galántai kiugrott és a kifutó kapusba rúgta a labdát. A 72. percben megszületett a keszthelyiek második gólja: Deme szerelt a saját térfelén, Kisshez játszott, tőle Sebes­tyénhez került a labda, pontos átadásával Rácz jól fordult le a védőjéről és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 2-0. A 73. percben Sebestyén lö­vése kipattant a kapusról, a berobbanó Deme alig fejelt mellé. A 80. percben Galántai vitte fel a labdát, visszagurí­tott Rácz elé, akinek emelését Hári védte. A 85. percben az előretörő Hábersdorfer lövését Sándorfi szép vetődéssel a léc fölé tolta. A vendégek táma­dásaival ért véget a mérkőzés. Jó iramú, küzdelmes, helyenként túl kemény mérkőzésen a minden tekintetben jobb, több gólhelyzetet kidolgozó Haladás megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pon­tot. Jók: Sándorfi, Engióner, Antoni, Darántai, illetve Nagy Il., Kisber, Bada Keszthelyi Haladás—Várpalotai Bányász 2-0 (1-0) Területi bajnokság Biztosan nyertek a bentmaradásra esélyes csapatok Hévíz—Pét 3-0 (2-0) Hévíz, 1200 néző. Jv.: Koltai. HÉVÍZ: Kerülő — Vörös, Ko­vács, Hajdics, Torsa — Tóth, Szűcs, Horváth (Ambrus) — Tó­biás, Naszádos, Fekete. Edző: Vértes Árpád. A 10. percben Horváth pon­tos indításával Naszádos hú­zott kapur­a és 15 méterr­ől a bal sarokba bombázott, 1-0. A 43. percben Fekete visszagurí­tott szabadrúgását Társa ka­pura lőtte, de a kapufát ta­lálta el A visszapattanó lab­dát Tóbiás a kapuba fejelte, 2-0. Az 55. percben Tóth adott kitűnő labdát Tóbiásnak, a jobbszélső eljutott az alapvo­nalig és pontos beadását Na­szádos fejelte a hálóba, 3-0. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a gólra törőbben játszó haza­iak biztos győzelmet arattak a jól játszó Pét ellen. Jók: Kovács, Hajdics, Tóbiás, Naszádos, Fekete, illetve Daróczi, Laczó, Balogh, Demján. Ifjúsági: Hévíz—Pét 3-1. Horváth Róbert H. Katona SE—Pápai Textil 4-1 (3-0) Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Hor­váth Gy. H. KATONA SE: Igricz — Bro­­dovics, Keskeny, Horváth, Zalai —, Cziráki, Békefi, Kelemen (Kap­­hegyi), — Papp, Séf­er, Páli. Edző: Gáspár Géza. Lendületesen, formás támadá­sokkal kezdett a Katona SE, Cziráki lőtt bevezetőként nagy kapufát. A 21. percben Békefi jobb oldali beadását Séf­er fe­jelte a hálóba, 1-0. A 26. perc­ben mintha csak lekopírozták volna az első gólt, ismét Sé­­fer fejelt a hálóba Békefi be­adásából, 2-0. A 38. percben egy szöglet után Papp gólba tartó fejesét a pápai kapus csak beljebb segítette, 3-0. Szünet után kiegyenlítettebb lett a­ játék, s a 60. percben Farkas révért szépítettek a vendégek, 3-1. A befejezés előtt Séfer egyéni játék után állította be a végeredményt, 4-1. Az első félidőben formásan, ki­tűnően játszott a honvédgárda, szünet utáni kissé könnyebben vette a játékot, de győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Jók: Zalai, Cziráki, Békefi, Se­­fer. Körmend—Z. Dózsa 5-1 (1-1) Körmend, 200 néző. Jv.: Hamar. Z. DÓZSA: Dávid — Simon, Preisinger, Erőss, Windisch —, Czigány (Tombor), Tróbert, Hor­váth J. — Vincze, Nadir, Kovács, (Pongrácz T.). Edző: Minárcsik János. A 17. percben Vincze a Z. Dózsának szerzet vezetést, 0-1. A 35. percben Földes 25 mé­teres szabadrúgás-góllal egyenlített, 1-1. A 68. percben Horváth G. szerzett gólt, 2-1, majd két perc múlva Horváth Gy. volt eredményes, 3-1. A 84. percben Földes talált a há­lóba, 4-1, egy perc múlva ugyancsak ő volt eredményes, 5-1. Jobb volt a hazai csapat, de a gólkülönféleség túlzott. Jók: Földes, Horváth G., Hor­váth Gy., illetve Vincze, Tróbert, Czigány. Ifjúsági: Körmend—Z. Dózsa 4-0. Zirc—H. Bottyán SE 3-1 (1-0) Zirc, 700 néző. Jv.: dr. Angya­­lics. H. BOTTYÁN, Harangozó (Tóth Zs.) — Wech (Antal), Lakatos, Pék, Varga — Fekete, Paizs, Oláh — Kondákov, Dudás, Kovács. Mb, edző: Horváth István. A 39. percben Wech talpa alatt elcsúszott a labda, Nagy 6 méterről a hálóba lőtt, 1-0. A 47. percben Wech lábáról a Bottyán SE kapujába került a labda (öngól), 2-0. A 70. perc­ben Fekete két csel után a 16- oson belülre került, de ott buktatták. A büntetőt Kondá­kor helyezte a hálóba, 2-1. A 80. percben Dudást a 11-es ponton felvágták. A büntetőt Kondákor ezúttal a bal kapu­fa mellé lőtte. A 85. percben Takács 11-esből állította be a végeredményt, 3-1. A mérkőzés jelentős részében a zalaiak támadtak többet, de nem­csak gólhelyzeteket, hanem még egy 11-est is kihasználatlanul hagytak. Jók: Sliher, Kiss, Mátyás, illet­ve Paizs, Oláh, Dudás. ZALAI HÍRLAP Ökölvívó VB Csak líraitok és Danyi... A szupernehézsúlyú Som­odi, Biggstől elszenvedett veresége után Hranek Sándor javított a magyar ökölvívók eddigi rossz világbajnoki mérlegén. A 21 esztendős salgótarjáni verseny­ző a nyugatnémet Halom­y el­len lépett szorítóba vasárnap éjjel és 30 másodperccel a harmadik menet vége előtt ki­ütötte a hazaiak reménységét. Hranek kedden este nem ki­sebb ökölvívóval mérkőzik a legjobb nyolc között, mint az olimpiai bajnok kubai Mar­tinez. Tegnap este lépett szorítóba a másik, még versenyben levő magyar öklöző, Danyi. Ellen­fele az amerikai Brelend volt. A mérkőzésről lapzártáig nem kaptunk jelentést. Asztalitenisz NB I Fölényes győzelem Kanizsa Bútorgyár — Bp. Postás SE 21:4 Nagykanizsa, Béke úti csar­nok. Jv.: Harwich, Pothári, Török. Női mérkőzés. A kanizsai versenyzők nagy­szerűen kezdtek, s a vendégek csak 8:0 után tudtak szépíte­ni. Nagy tudásbeli különbség volt a két csapat között. A­ bútorosok ilyen arányban is rászolgáltak a győzelemre. Győztesek: Jurikné (5), Schneller (5), Póta E. (4), Bo­gyó (4), Papp (3), illetve Ur­­bán N­. (2), Menyhárt (1), Bie­dermann (1). Sakk Zalaegerszeg, OB I-es csa­patmérkőzés. Az utóbbi fordulókban mindkét csapat gyengébb eredményeket ért el. Most a ZTE versenyzői jól összponto­sítottak. Eredmények (elöl a ZTE sakkozói): Bárczay—Adorján 0:1, Portisch F.—Marosi dön­tetlen, Horváth T.—Széll 1:0, Horváth Gy.—Zsinka 1:0, Szé­les—Glatz döntetlen, Honfi— Tokaji Nagy 0:1, Horváth S.— Waldmann 0:1, Tivoli—Füsthy I döntetlen, Plecskó—Müller 1:0,­­ Szittár—Szidon 1:0, Porubszky S­­.—Szabó döntetlen, Kiss L.—­­ Tosinszky 1:0, Henczi—Bana 0:1, Portisch G.—Sárközi 1:0. Nők: Bp. Statisztika—ZTE 1,5­­,5 Az erőviszonyoknak megfe­lelő­ eredmény született. Eredmények (elöl a buda­pesti versenyzők): Grosch M. —Kránicz J. 1:0, Tokaji Nagy Györgyné—Csordás J. döntet­len. ZTE—Bp. Statisztika 8:6 Kézilabda Két vereség az NB I B-ben Dunaújvárosi Kohász—N. Olajbányász SE 25-23 (10-11) Dunaújváros, 306 néző. Jv.: Bu­­váry, Szalai NB I B-s térft mér-N. OLAJBÁNYÁSZ: Kiláczi — Varga (SO), Dávid (1), Szöllősi (5), Dóczi (1), Kosztolánczi, Sári (4). Csere: Görcsy (kapus), Benkő, Katona, Rádin (2), Soós. Edző: Uzsoki László. Izgalmakban bővelkedő, vál­tozatos és színvonalas mérkő­zést vívott a két csapat. A ta­lálkozó hajrájában újítani tu­dott a hazai együttes és nagy küzdelemben kerekedett felül. Jók: Kálóczy, Szöllősi, Var­ga, Dóczi. KÉT Metro—II. Olajbányász SE 20-17 (11-9) Budapest, Csömöri út, 200 néző. Jv.: Keszthelyi n., Gyulai. Női mérkőzés. I. OLAJBÁNYÁSZ: Dagyes — Pávlicz (3), Szőllősiné (1),­Szlobo­­dáné (1), Butty (3), Cséplőné (3), Dávidné. Csere: Orbán, Pintér, Tóth, László, Lászlóiké. Edző: Cséplő László. A küzdelmes első játékrész után a kanizsai csapat a 45. percben átvette a vezetést. Ezt követően felváltva estek a gólok, majd 17-17-es állásnál Szöllősinét kizárták a játékból. Jók: Butty, Pávlicz, Szöllősi­­né. • A Bp. Honvéd férfi kézilabda csapatának szombati nagyszerű sikere után a Vasas női együttese is kitett magáért. A piros-kék gárda vasárnap délután a Fáy ut­cai csarnokban BEK visszavágó mérkőzésen 29-19-re legyőzte a Radnicski Beogradot, s miután Jugoszláviában csak háromgólos vereséget szenvedett, a kupa idei védője lett. NB I ifjúsági bajnokság ZTE—Újpesti Dózsa 5-1 (1-0) vágh — Kemény (Gulyás), Marosi, Bigh, Batári — Jagodics, Mányo­­ki. Edző: Schumann János. Több kihagyott helyzet után közvetlenül a szünet előtt sze­rezte meg a vezetést a ZTE, Bodó jól eltalált lövésével. A második félidő elején mindkét csapat lőtt egy-egy kapufát, aztán egy súlyos védelmi könnyelműséget kihasználva, Batári révén egyenlített a Dózsa. Az utolsó félórában döntő fölénybe került az eger­­szegi csapat és Takács négy­szer (!) — kétszer fejjel, két­szer lábbal — szerzett gólt szép akciók végén. 4-1-es ál­lásnál a játékvezető Ivanovi­­csot durva játékért kiállította. A minden csapatrészében jobb ZTE sokkal nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jók: Topor, Czigány, Bodó, Ta­kács, Bócz, illetve Batári. A ZTE ifjúsági csapata ma Nyíregyházán játszik bajnoki mérkőzést. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Sze­mes. ZTE: Horváth — Tóth, Hóbár, Sándor, Molnár — Topor, Czigány, Bod­ó — Kocsis (Szabó), Takács, Bócz. Edző: Szabó Rezső. ÚJPESTI DÓZSA: Brockhauser — Czető, Ivanovics, Antal, Hot- Megyei bajnokság A MÁV NTE föbb fő­lt góllal az élen Csesztreg—Kiskanizsai MSE 1-0 (0-0) Csesztreg, 300 néző. Jv.: Madár. Jó iramú mérkőzésen megérde­melten nyertek a hazaiak. Góllövő: Csongár. Jók: Bagó I., Szilvás, Géczy, Kocsis, iletve Rodek (a mezőny legjobbja). Ifjúsági: Kiskanizsai MSE— Csesztreg 5-0. Letenye—Gelléháza 7-0 (5-0) Letenye, 400 néző. Jv.: Bekk. Könnyű győzelem. Góllövők: Balogh (5), Birkás (11-esből), Harcz (11-esből). Jók: Mázsa, Hernicz, Kaiser, il­letve Tóth, Szabó. Ifjúsági: Letenye—Gellénháza 13-0. Lenti TE—H. József A. SE 2-0 (1-0) Lenti, 200 néző. Jv.: Tarr. A hazaiak igen nagy iramot diktálva, akár több góllal is nyer­hettek volna az igen lelkes ven­dégcsapat ellen. Góllövők: Román, Igazi. Jók, Varga, Siroki, Szabó, Hor­­bor, illetve Hársi, Czeffernek. Ifjúsági: Lenti TE —Keszthely 11 S­L Bak—Talajjavító 3-2 (0-0) Zalaszentmihály, 200 néző. Jv.: Hegedűs. A hazai csapat könnyelműség miatt vesztett. Góllövők: Iványi (2), Török A., illetve Pete, Barna. Jók: Török A., Iványi, Nagy J. A hazai csapatból senki sem di­csérhető. Ifjúsági: Talajjavító-Bak 4-1t. N. Volán-Dózsa— Zalaszentgrót 1-0 (0-0) (félbeszakadt) Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Olasz. A 86. percben a játékvezető le­fújta a mérkőzést, mert a kiállí­tott Fischer nem hagyta el a pá­­lyát. Góllövő: Vörös (11-esből). Kiállítva: Orbán, Odor, Tüske, Fischer (mind Zalaszentgrót). Ifjúsági: N. Olajbányász NI.— Zalaszentgrót 3-0. H. Thury SE—Zalaszentbalázs 4-2 (2-2) Nagykanizsa, Thury pálya, 50 néző. Jv.: Szalai. A n. félidei játékával megérde­melten nyert a hazai csapat. Góllövők: Bertalan, Szerdahe­lyi, Nagy, Szabó, illetve Vörös, Horváth Gy. Jók: Füleki, Bertalan, Nagy, il­­letve Vörös, Horváth J., Papp. MÁV NTE—Pacsa 5-0 (2-0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 150 néző. Jv.: Gerencsér. A jól játszó hazaiak akár na­gyobb különbséggel is nyerhettek volna. Góllövők: Vine 1­0%, Patoscs, Fuisz, Mózsi. Kiállítva Takó (Pacsa), a 7. percben. Jók: Vincze (a mezőny legjobb­ja), Szabó F., Söjtör, Fuisz, illet­ve Fehér, Géri, Bohár. Ifjúsági: MÁV NTE—Pacsa 3-­ 7. Volán MTE—Lenti Tsz Andráshida. Jv.: Gozdán. Nehezen adta meg magát a jól és erőteljesen játszó vendégcsa­pat. A 75. percben — 1-0-ás állás­nál — Bedő (Lenti Tsz), a játék­vezető megsértése miatt kiállítva. Góllövők: Ebedli, Németh. Jók: Paizs, Benke, Ebedli, Hor­váth J., illetve Benő, Koltai, T., Farkas.­­ Ifjúsági: Z. Volán MTE-Lenti Tsz 13-0, 2-0 (0-0) Meghalt Jesics Ferenc Nagy veszteség érte a ma­gyar sportújságíró társadal­mat. Szűcs Ferenc, a Magyar Rádió főmunkatársa, a nép­szerű riporter 50 éves korá­ban rövid, súlyos betegség kö­vetkeztében elhuny! 1982. május 11. Autósport Watson sikere Vasárnap délután rendezték meg Zolderban a Forma–1-es gépkocsik idei ötödik világbaj­noki futamát, ezúttal a Belga Nagydíjért. A Belga Grand Prix vég­eredménye: 1. John Watson (ír) McLaren autó, 2. Rosberg (finn) Williams, 3. Cheever (amerikai) Talbot. 1 A szombati edzésen súlyo­san bukott Gilles Villeneuve a leuveni egyetemi klinikán aznap este belehalt nyak- és fejsérüléseibe. Kosárlabda Ifjúsági válogatott—ZTE 93-80 (43-40) Budapest, Nemzeti Sport­­csarnok. Jv.: Szász, Valovics. Női mérkőzés a Felszabadulási Kupában. Biztosan nyert a válogatott. Legjobb dobók: Halmy (25), Tóth (16), Sztojkovics (15), Nick (10), Kozma (10), illetve Novák (18), Rákosa (15), Ré­­vészné (12), Kerkay (10), Paizsné (9), Kalamár (9). Labdarúgó tabellák További eredmények: Tapolcai B­auxitbán­y­ász—Moh­ács - Vémén­d 1-0 (0-0), Dombóvár—Sopron 2-1 (2-1), Ajkai Alumínium—Kapos­vári Rákóczi 1-0 (1-0), Dunaújvá­ros—MÁV DAC 3-2 (1-2), Sabaria —Pécsi VSK 1-0 (1-0). A területi bajnokság Bakony­­csoportjának állása: —Fűzfő 0-2, Ajka—Győri D. 2-2, Répcelak—MOTIM 1-1, Csorna— Kőszeg 0-1, Győrszentiván—Szom­bathelyi Sp. 3-1. NB II Nyugati csoport: 1. II. Olajb. 26 15 9 2 47-37 39 2. Tapolca 26 15 6 5 46 21 36 3. Szekszárd 26 16 2 8 36-27 34 4. Keszthely 26 12 9 5 43-34 33 5. Kaposvár 26 13 6 7 38-21 32 6. Sopron 26 12 8 6 40-30 32 7. Dunaújváros 26 13 5 8 43-24 31 8. Sabaria 26 11 7 8 30-26 29 9. Mohács V. 26 10 6 10 35-26 28 10. Komló 26 10 4 12 35-35 24 11. MÁV DAC 26 7 7 12 36-47 21 12. Pécsi VSK 26 9 2 15 33-39 20 13. Ajka 26 5 8 13 30-43 18 14. Bakony V. 26 5 7 14 22-44 17 15. Várpalota 26 5 4 17 21-39 14 16. Dombóvár 26 4 2 20 18-70 10 A vonal alatti csapatok már ki­estek. 1. Fűzfő 31 20 7 4 78-26 47 2. Győri D. 31 16 0 4 61-34 44 3. MOTIM­TS 31 17 10 4 47-24 44 4. Körmend 31 15 7 9 55-40 37 5. Zirc 31 14 9 2 41-34 37 6. Pét 31 13 10 4 41-35 36 7. Répcelak 31 10 13 8 40-35 33 8. Ajkai B. 31 14 5 12 41-45 33 9. H. Kát. SIS 31 10 12 9 39-33 32 10. Gy.-szt.­Iván 31 12 7 12 47-39 31 11. Hévíz 31 10 11 10 36-44 31 12. Kőszeg 31 10 8 13 32-40 29 13. Szomb. Sp. 31 8 10 13 32-48 26 14. Kapuvár 31 7 9 15 34-48 23 15. Z. Dózsa 31 7 8 16 23-53 22 16. Pápai T. 31 7 6 18 40-59 20 17. Csorna 31 8 3 26 32-62 19 18. H. B. SE* 31 6 3 22 28-60 13 További eredmények: Kapuvár Zalaszentgrót mérkőzésnél a pá­lyán elért eredményt vettük fi­gyelembe. * == 2 büntetőpont levonva. ** = 4 büntetőpont levonva. *** = 6 büntetőpont levonva. ***** = 10 büntetőpont levonva. • = 2 büntetőpont levonva. A megyei bajnokság állása: 1. MÁV NTE­ 27 16 5 4 33- 23 39 2. 7. V. MTE 27 16 7 4 62- 22 39 3. Csesztreg 27 15 5 7 48- 25 35 4. Kisk. MSE 27 13­­ 6 5­. 28 34 5. Pacsa 27 13 7 7 43- 29 33 6. Lenti TE 27 14 4 9 53- 3# 32 7. N. V.-DÓZS* 27 U 8 8 56- 33 3« 8. Letenye 27 12 6 9 43- 33 30 9. Lenti Tsz 27 12 5 10 41- 37 29 10. H. JASE 27 8 10­­ 9 43- 30 26 11. H. T. SE** 27 12 4 11 53- 44 24 12. Talajjav.* 27 8 5 14 35- 65 19 13. Z.-grót* 26 6 6 14 36- 49 16 14. Bak* 27 5 6 16 31- 73 14 15. Z.-b.***** 26 6 2 19 31- 61 2 16. Gellénh.*** 27 2 2 23 16-122 — A félbeszakadt I. Volán-Dózsa— A totó 19. heti eredménye 1. Komló—Olajbányász 3-1 1 + 1 Pisa—Lazio l-l x Hivatalos totónyeremények: 1982. május 10. — A Sportfogadá­si és Lottóigazgatóság közlése sze­rint a nyeremények: 13 plusz egy találatos 5 darab. nyereményük egyenként 445 785 forint, 13 talá­latos 12 darab. nyereményük egyenként 247 658 forint, 12 táv­latos 214 darab, nyereményük egyenként 9258 forint, 2 találatos 2762 darab, nyereményük egyen­ként 717 forint, 16 találatos 21019 darab, nyereményük egyenként 141 forint. 2. MÁV DAC—Dunaújváros 2-3 2 3. Dombóvár—Sopron 2-1 1 4. Miskolc—Szabó L. SE 0-2 2 5. Gyula—Debreceni Kinizsi 3-1 1 6. Salgótarján—Papp J. SE 5-0 1 7. Juventus—­Napoli 6-0 x 8. Bologna—Internazhmate 3-1 1 9. Como—Cesena 2-1 1 10. Genoa—Catanzaro 2-d 1 11. Milan—Torino 0-0 x 12. Cavese—Bari o-o x 13. Reggiana—Sampdoria i-i x 14. Perugia—Varese törölve