Nemzeti Sport, 1934. augusztus (26. évfolyam, 150-170. szám)

1934-08-21 / 163. szám

4 modern Schöberl Jotelágyak nappal fotel ■*.■■■« .1. ■ ’........ Éjjel ágy Kapható P 75- é­r­t Schöberl Róbertnél I­V., Ii­l­r­i­s-k­ö­z 4 Vidéki eredmények Középmagyar alszövetség M­ásod­osztálya­ döntő: PAC BKSC (Pilisvörösvár) 55:1 (1:0). Pé­cel. Bíró: Kecskeméti. Az első helyért folyó küzdelem ezer főnyi közönséget vonzott. A BKSC jól kezd, de két nagy helyzetet ki­hagynak csatárai. Utána jó­­fedezetsora ré­vén a PAC kerül fölénybe. Barta góljával vezet, majd szünet után Barta még két dugót szerez. A BKSC a meghosszabbított időben szépít a­­ vereségén Csermák révén. A PAC megérdemelten győzött. VSC—Érdi KK 2:11 (0:0). Vecsés. Bíró: Piosenfeld. A­­VSC végig érezhető fölényben volt és aránylag elég simán nyert,Földi és Sárközi góljaival. . FUTBALL FUTBALL legjobb, legkesóbb KÉGLER ISTVÁN futballfelszerelés szaküzletében. VII. Kertész­ u. 42 Tel.1­432-51 Kérjen árjegyzéket Keleti alszövetség DEAC-R. MOVE 3:3 (2:1). Karcag. Bíró: dr. Lengyel.­­ Egyenlő­­erejű csapatok küzdel­mét mutatta a­ mérkőzés. Góllövő: Kosztner- Kőrösi (2), Bernád illetve Mészáros (2), Tyeplitzky. A bíró kitűnő. VASUTAS BAJNOKSÁG I­u­drakoszi: Ijlagyamíga-Te­stvér­issé­k 4:0 (1:0). Bíró: Kollár. Az újrajátszani ren­delt sorsdöntő­ m­érkőzést zárt kapuk mel­lett bonyolították­ le. A Testvériség ezzel a vereséggel kiesett az I. osztályból. A Magyarság nagyobb győzniakarással har­colt és ez döntött. Pedig­ a Testvériség­nek döntetlen is elég lett volna. A Test­vériség nagyon gyengén, szétesően ját­szott és a vereségre rászolgált. Egyedül Borza játszott jól a vendégeknél, míg a Magyarságnál Markó, Bakács Zsíros és a két szélső tüntette ki magát. Góllövő: Mucsik, Borza (öngól), Bretsch és Fái II. Nyíregyháza:­­ Székesfehér­vári MÁV Előre—XyVSC 5:4 (2:3). II. oszt. döntő. Kerékpárok és gramofonok *2—1p havi részletre. Autóformájú gyermekkocsik nagybani árban. Kerékpár-va­r­róg­ép­­­QNyT gramofon-alkatrészek nagyban. Javítóműhely Olcsó árak. Láng Imrei-Bp. VI,Teréz-körútS/b Bíró: Földes. 1000 néző előtt zajlott le a két csapat második találkozója (az elsőt az Előre 4:1-re nyerte). A hazai csapat jól kezd, már 3:1-re vezet, de n­.után peches dugókat kap és veszít. Góllövő: Both (3 egyet ll-esből), Szacz­­kó (2), Il. Czegle (3, egyet ll-esből) és Boros. FUTBALL :12.­ DRESSZ. 1 garn. ___ 27.—i CIP9. piros, la______ 15.-í m braq, fekete cloth 1.601 SZÍR, 1 garn.------------ 23.— BOHR v. TÉRDGUnn 4.50 C23ES1 !K5?i 1 ingyen! eSJm Püspökladány: P. MÁV—Szolnoki MÁV 3­0 (1:0). Bíró: Bakó. A meccs a II. fél­idő 30. percében félbeszakadt mert a szolnokiak a harmadik gól megítélése miatt levonul­tak. Gól­lövő: Riskó és László (2). Magyaróvár: MAFC—MSE 4:2 (2:0). Bíró: Mayer. Nagyon szzép mérkőzés. Az MSE kis szerencsével döntetlent érhetett volna el. Góllövő: Gervai (2), Benedek, Szabó, ill. Tomka és Schiss­ A BÉCSI POSTÁSOK VENDÉG­­­SZEREPLÉSE Postás—Spv. Fest (Bécs) 4:2 (3:0). Lóversenyt ér. Bíró: Égner. Postás: Lendvai — Fábián, Vár­­konyi — Héthelyi, Gombos, Bokor I. — Kertész, Bódogh,­ Gyarmati, Járomi, Bokor II. Spv. Post: Wibira — Werner, Schindler — Kraupf, Hofstädter, Streuz — Mayer, Proser, Hachner, Grüner, Hauser. Az újjászervezett Postás meglepő gyorsan ér el eredményt. A 4. perc­ben Kertész lefut, a beadása a tisz­tán álló Gyarmatihoz száll, aki nyu­godtan a bal sarokba vágja a labdát. 1:0. A második gól sem várat soká magára: Járomi szép fejessel ket­tőre emeli a gólok számát. A félidő közepén Héthelyi szalad előre a lab­dával, Gyarmati elé tálalja, aki lö­vésével a harmadik gólt szerzi. 3:0. Fordulás után megváltozik a játék képe. A pesti Postás csapat fáradt­nak bizonyul és így inkább a bécsiek a játék urai. A 17. percben Várko­­nyi és Proscher összeakaszkodik, a bíró mindkettőt kiállítja. A bécsiek első gólját Mayer lövi Lendvai hibá­jából. Három perc múlva újabb gól esik, Hachner rúgja. 3:2. Ezután a Postás csatársor is megembereli magát és Járomi góljával bebizto­sítja a hazaiak győzelmét. A TÖREKVÉS NYERTE AZ ORSZÁGOS VASUTAS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGOT Törekvés—MVSC 4:1 (1:1). Bihari­utca. Bíró: Potecz. A második fél­időben széllel támogatott kőbányai csapat biztosan győz. Góllövő: Póczik (3) és Déri III., illetve De­meter. A bíró Galambost MVSC kiállította! Fiezer III. MVSC a fején megsérült, a mentők vették kezelés alá. Az első meccs is a Törekvés 2:1 arányú győzelmével végződött. WEKERLETELEPI KÖRMÉRKŐZÉ­SEK WSC—MPLE 0:0. Wekerletelep. — Bíró: Petróczi (Salgótarján). Egyenlő ellenfelek küzdelme, igaz­ságos eredmény. A WSC-n látszik még nagyon a tréninghiány. Fér. Vas.—Salgótarjáni SE 0:0. IFe­­kerletelep. Bíró: Koppány. Fér. Vas.: Ferenczi — Velicskó, Lőrincz — Honthy, (Filácz), Lakatos, (Szo­ják I.), Csorzán — Füzessy, Szoják I., (Jancsi), Radics, Vukovics, Csi­szár. — LSE: Csala — Springer, Vics — Jancsi, Győri, Rigó — Szlifka, Kovács (Dancsák), Márton, Ponyi, Novoszeleczky. — Erős ira­mú, izgalmas mérkőzés. A Kautzky nélkül játszó LSE nem bírt a tarta­lékos Fer­ Vasutassal. Az első fél­időben az LSE lőhetne gólt, de Ve­­licsko bravúrosan ment. Szünet után egy-egy 11-eshez jut mindkét csapat, de Szoják I. lövését Csala, illetve Dancsák lövését Ferenczy ki­védi. Hét­fő: WSC—Salgótarjáni SE 4:1 (3:1). MPSE-FVSK 5:2 (4:0). A WERTHEIM SC NYERTE AZ EZÉVI CÉOKU­PÁT Grove Penarol — Wertheim SC 2:2 (2:1). Váci­ út. 500 néző. Bíró: Kohá­­nyi. Végig izgalmas, nyílt kimenetelű mérkőzés. A Penarol a győzelmet is kiérdemelte volna. Schubert Penarol 2:1 állásnál egy 11-est a felső kapu­fának lőtt. Góllövő: Szentmártoni és Klein, illetve­ Pista és Stockbauer. A mérkőzés végén Monoki F., a CLSz alelnöke szép beszéd kíséreté­ben adta át a győztes csapatnak a serlegét. RIMASZOMBATI ME NAGY VERE­SÉGE BUDAFOKON BMTE—Rimaszombati ME 7:1 (3:0). (Vasárnap). Budafok. Bíró: Vogel. BMTE: Nemesek — Steel­, Zakariás — Mayer II., Varga, Wimmer — Schidlik, Kardos, Borhy, Obermayer, Szili. RSZE: Lökös I. — Ács, Simon — Hurtecsák, Rajka, Lökös II. — Éliás, Járosi, Klimcsák, Kerekes, Orcsalik. Nagy közönség előtt talál­kozott a két csapat. Kölcsönös üdvöz­lés után rögtön a helyi csapat támad és Kardos hamarosan két gólt ér el. Lökös I. öngóljával alakul ki a fél­idő eredménye. Szünet után is nagy a BMTE fölénye. A gólokat ekkor Kardos (2), Sch­idlik és Borhy, illetve Kerekes lövi. Vasas—Nagytétény 4:1 (2:1). Buda­fok. Bíró: Újvári. Vasas: Tarányi — Dóczi, Schwartz — Görög, Mol­nár II., Ádám — Schuszter II., Peré­nyi, Hermann, Erdős, Kádái. Nagy­tétény: Takács I. — Pilis, Takács II. — Petrikovits, Gedai, Lindmayer — Hódász, Urbán, Schwartz, Fehér, Schidlik. Szép, élvezetes küzdelemben a Vasas amatőrökkel teletűzdelt csa­pata megérdemelt győzelmet arat. Góllövő: Schuszter, Hermann, Erdős és Perényi, illetve Fehér. CORINTHIAN-DÍJ SaFC—Csillaghegyi FC 6:0 (2:0). — Miklóstelep. Bíró: Czigány. Az első negyedórában a vendég csillag­­hegyiek játszanak fölényben, de a szívós SzFC védelem mellett a puha csatárok nem boldogulnak. Fordulás után a Csillaghegy visszaesik s a máris jó formában lévő SzFC köny­­nyen éri el a nagy gólarányú győ­zelmet. Góllövő: Sárközi (4) és Mol­nár (2). Cs. MOVE—Ceglédi MOVE 5:0 (3:0). Csepel. Bíró: Markovics. A Csepel zászlót ajándékoz, majd a lelkesen játszó vendégek ellen megerőltetés nélkül szép játékkal győz. Góllövő: Horváth N­. (2), Németh (2) és Fa­ragó.­­HÉTFŐN MÉG SÚLYOSABB VERE­SÉGET SZENVEDTEK A BÉCSI POSTÁSOK Postás—Spv.Post (Bécs) 5:1 (3:0). Lóversenytér, 800 néző. Bíró: Gombos. Postás: Lendvai — Kalmár (Vár­­konyi), Tarlós — Héthelyi, Gombos, Bokor I. — Kertész, Kubik (Kal­már), Gyarmati, Járomi, Horgos. Spv. Post: Wibb­al — Werner, Grüner — Wolfram, Hofstädter, Hadik — Meyer, Krampf, Rosse, Ausser, Wolfan. A Postás végig nagy fölényben játszott és nagyobb technikai tudása révén fölényesen verte a bécsi kollé­gákat. Kertész centeréből Gyarmati fejeli az első gólt, majd a 10. perc­ben baloldali támadás után Kertész eredményes. 2:0. Bokor tálal Horgos elé és a beadást Gyarmati ismét fej­jel juttatja a hálóba. 3:0. Fordulás után a 3. percben szabad­rúgás a Postás ellen és Werner 20 méteres lövését Lendvai nem tudja védeni. Aztán Kalmár védhetetlen lövésre­ javít az eredményen, végül egy kapus által kiütött labdát szin­tén Kalmár juttat a bécsi hálóba. 5:1. Kitűnt: Bokor­­., Gombos, Kertész és Horgos, illetve Werner és Wolf­­ram. Barátságos mérkőzések VASÁRNAP Vác FC—Újpesti vegyes 3:3 (2:1). Megyeri­ül. Bíró: Goda.­­A Vác FC így állt fel: Lé­­derer — Reijsthauer, Reiner — Weiszberger, Bajor, Rosenfeld (Fried) — Gottli­eb* Amszter, Mélesz, Král, Singer. Az újpesti vegyesben csak Kiss G., Balogh és Sziklai játszott a profik közül. Kertész lövi az újpestiek első gólját, amire Mélesz kétszer válaszol. Szünet után Kiss egyenlít, majd Balogh a vezetést is megszerzi. Az egyenlítés Mélesz érdeme. TSC—T. Előre 4:2 (1:1). Tatai­ út. Bíró: Jerabek. A TSC nagyobb rutinjával győzött a már 2:1-re vezető T. Előre ellen. A TSC gólszerzője Skalitz­er, Pilhár, Std­pert és Achimas, illetve Taskár és Schillerwein II. (öngól). A T. Előre egy 11-est nem lőtt be. TSC kölyök—Turul TE kölyök 2:1 (2:0). Gyöngyösi-út Bíró: Schillerwein. Erős küzde­lem után tudott csak győzni a TSC a jól játszó TTE ellen. Góllövő: Németh és Vörös, illetve Sütő. T. Előre ifj.—TSC, ifj. vegyes 1:1 (1:0). Tatai-út. Bíró: Jerabek. A TSC tartalékgár­dája biztatóan mozgott és jól megállta a helyét. MÁV Előre kölyök—Fev. TKör kölyök 6:3 (3:2). Váci-út. Bíró: Schwartz. A tartalékos MÁV Előre biztosan győzött. Góljait Tóth I. (3), Korber (2) és Lugosi lőtte. Vasas kölyök—CsTK kölyök 2:1 (1:8).­­Béke-tista. Bíró: Glozik. A Vasas szép játék után győzött. Góllövő: Teller és Szentandrási (11-esből), illetve Varga. SITE—Poll. SC 8:2 (5:1). Megyeri-dt Az FTK így állt fel: Gulyás — Kolozsvári, Róna T. Balázs,­Váradi, Gyárfás — Ungvári, Horváth (Kertész), Kállai, Róna II., Ara­nyosi), Sándor. Az ÚTE szép játék után könnyen nyert. Góllövő: Kállai (4), Ungvári, Kertész, Horváth és Aranyosi, illetve Vajda (2). CsTK kölyök 11.—Vasas kölyök II. 4:1 (1:1). Béke­ utca. Bíró: Teller. Megérdemelt győze­lem. Góllövő: Kiss (2), Chován, Kolis, illetve Suka. ESC—MOVE T. Előre 5:2 (3:2). Tatai-út Bíró: Kiss. A T. Előre szünet után nem bírta az iramot. MÁV Előre B)—MÁV Előre Zrj. 5:1 (2:1). Tatai-út. Bíró: Molnár. A szenior játékosok jobban mozogtak. Soroksár—III. ker. FC 5:2 (3:1). Soroksár. 500 néző. Bíró: Gömbös. Soroksár: Pécsi — Vadász, Muharos — Holczer, Szenes, Magyar — Kelemen, Zimonyi, Bihami II. Szecsey, Horváth, (Szeder). — III. ker. FC: Mazni­koff — Berd­vás, Vig II. (Győry) — Steiner, Szekeres, Réti, Fenyvessy, Kármán (Wilheim), Sáros, Vig IV., Lenkey. Kezdés után Zimo­nyi kiteszi Z Kelement a Maznicked's hiába vető­dik (1:0). A 6-ik percben Bihami II. ad szép labdát Kelemennek,­ beadását Szecsei befe­­jeli (2:0). A kerület is feljön, Sáros átadását Lenkev belövi (2:1). A 17. percben Muharos szabálytalan, a 11-est Kármán kapufának lövi. A félidő végén Szecsey kiugrasztja Zi­­m­onyit és máris 3:1. Bihami rosszul fejel, kiáll. A második félidő Szécsey és Zimonyi kapuralövésével kezdődik. Szép Kerület tá­madás után Vig IV. lő gólt. (3:2). 30. perc­ben Szeder beadást Kelemen értékesíti és ő lövi a Soroksár ötödik gólját is. FTC—I. ker. SC 5:2 (4:6), Üllői­ út. Bíró: Honigberger. Mindkét csapat erősen tartalékosan állott ki. A gó­lok sora: Vermes, Kiss, Borbély, Py­ Iser, Szilágyi, Förstner, Kővári. Jók az FTC-ből: Bédy (mint hátvéd!), Vermes, Pyber és a halfsor, az I. Ke­rületből: Gahir, Szilágyi és Förstner. Millenáris—BSzIKRT 2:2 (2:1). Mil­lenáris. Bíró, Dobos. Millenáris: Hu­­ber — Füstös, Suhay — Rigó, Hor­váth II., Teleki — Sárközi, Kiss, Fa­zekas, Szűcs II., Kozák (Dombóvári). BSzKRT: Régi — Belcsik, Lehner — Krantz, őri, Király (W­eisz II.) — Báder, Szaller, W­eisz I— Nilkó, Be­­retz. Mind a két csapat még edzése elején van. Góllövő: Fazekas és Szűcs 11., ill. Weisz I. és Beretz. KAC—Gránit 4:1 (1:4). Góllövő: Jurács­­ka (2), Frien­v­ilszky és Lapanya, illetve Körmendi. —■ KAC—Gránit 4:3 (1:0), DAC—MÁVAG 6:2 (2:2), öv­ utca. Bíró: Fézfer STAC: Szalontai (Ballal — Pécs 111., Vass — Szabó, Makovszky, Tóth­ II. — Klein I. (Vanyek), Jakab (Klein II.), Balatoni. — MÁVAG: Országh — Plá­vics, Szigeti — Wlaslovics, Györkös, Fá­­czán II. — Swift, Hoffmann­, Weletz, Pin­tér, Kurdmann. Élvezetet mérkőzés. Gól­­lövő: Klein I. (2), Vanyek (2), Jakab és Tóth Ts., illetve Pintér és Györkös. ZsTE—URAK 3:0 (1:0). URAK-p. Bíró: Weintraub. Nívótlan mérkőzés. Az URAK csatársora gyenge. A ZsTE jól mozgott. Góllövő: Oenb­eeher, Jenev és Szettyey. TLK—UMTE 3:3 (2:2). Szent László-tér. Bíró: Gottlieb­. Krős küzdelem. Góllövő: Trautmenn, Markó I. és Simcsó, illetve Fieger (2) és Binti. MFC kölyök—UVA­C kölyök 6:0 (3:0). URAK P.­—ZsTE B) 4:0 (1:0). P. Remény—ULK 2:1 11:0). ULK Ri-P. Remény B) 6:2 (2:3). MTK-PTBSC 4:4 (4:2) Pasaréti-Ot. Bi- MTK-PTBSC 4:4 (4:2). Pasaréti-Dt. Bíró: Plesz. Nagy lendülettel játszott mindkét csapat. Az MTK kétgólos elő­nyét a pénzügyiek r­­ek hajrával egyen­lítették. Góllövő: Halas (2, egyet k­­es­­ből), Szagán és Hűvös, illetve Rajnai (2), Borbély és Tápai. — MTK B)—PTESC( B) 3:1 (1:0). BTK-BMTF, vegyes 2:2 (2:6). Góllövő: STajdinyák (2), illetve Hábel I. és Czi­­gány. BMTE Kolonk—BTK Kölyök 3:2 (1:6). III. ker. TVE—LTE 5:1 (3:6). Nagyszombat­­útra. Rím­: Káder. A Vivői.­ szép játék után győznek" a nagy szívvel játszó LTE felett. Góllövő: Lencsés I. (3) és Lencsés II. (2), illetve Jal­s. CVTK—Józsefváros 3:2 (3:6). Izgalmas M. Textil—BRFC 6:5 (5:2). Szent End- Pan. SC—Vérhalom, OTE vegyes 5:2 (4:4). MOVE ETSC—Vérhalom vegyes 4:1 (6:0). Nagyszombat-u. Bíró: Csopori. OTE—Compaetor 7:3 (1:1). Vörösvári-út. Budapesti Siketnéma 08—Váci Siketek 2:1 (1:1). Kőbányai-út. Bíró: Erenthil. Szentifiri­e—Spérta 7:6 EMTK—Turul TE 7:2 (6:1). Erzsébet-u. KAC kölyök—PSC kölyök 3:2. KTK—Drojisták (profi) 3:1 Pamut-BTC 8:5 (4:4). Újpest,­­ VI. ker. FC—Jut­agy­ár 4:1 (1:1).­­ MÁV Előre—V. ker. SC 3:2 (2:3). Phöbus A)—Phöbus B) 5:2 (4:6). Elektromos—SzAC 4:2 (3:2). Phöbus R)—URAK 4:1 (1:6). Berlini­ út: SAC—KASC 6:3 (2:3). ETC—IX. ker. SC 2:1 (4:1). SVSC-PeSC 2:2 (1:1). BSE—Pannónia 5:3 (4:0) MAGYAR KUPA Törekvés—Erzsébet 6:2 (5:1). Erzsé­­bet­ utca. 400 néző. Bíró, Barna. Törekvés: Szollár — Farkas, Náser — Hárai, Készei I., Dezső — Nemes, Marosi, Készéi II., Regös II., Jak­­schitz. Erzsébet, Berecz­k­i I. — Kovács I., Laki — Major, Simon, Bereczky II. — Uitz, Berecz, Létai, Vastag, Kovács II. A Törekvés kezd s már a 3. percben Készéi II. át­kígyózik a védelmen és a jobb sarok­ba lő. A 25. percben Uitz beadását Vastag a kifutó Szollár mellett be­lövi. Három perc múlva Keszéi I. 25 méterről, kapásból eredményes. A 40. percben Jakschitz beemel s Ké­széi II. közelről gólt szerez. Szünet után a 4. percben Nemes elfut, Lead s a tétova védelem mellett Készéi II. újabb gólt lő. A 7. percben Szol­lár egy kirúgás után megrúgja Vastagot a 16-oson belül. A bíró 11-est ítél, amelyet Létai Szollár kezébe rúg. A 9. percben Vastagot felvágják a 16-oson belül. A bíró fütyül, közben azonban Kovács II. gólt lő s a bíró a középre mutat. A 16. percben Készél II. cselez Regős II.-nek, aki hatalmas bombát küld a felső sarokba. A 30. peresben Készei N­. Marosinak ad, aki az utolsó gólt lövi. SVSE—Debreceni VSC 4:­2 (1:1, 1:1, 4:1). Sopron. Bíró: Gray II.Izgalmas, erostramú mérkőzés keretében csak meghosszabbítás után tudott győzni a hazai csapat. Az első félidőben gyönyörű já­ték folyt. Később sorozatos izgalmakban bő­velkedett a meccs. Góllö­vők Szénási (2), Kon­­rád, Horváth SVSE, Fekete és Benz DVSC. oldalon nagyszerűen működnek. Szü­net előtt Takács II. szerez gólt. For­dulás után a 30. percben Takács III. egyenlít. A rendes játékidő végéig nem változik az eredmény, 2x15 per­ces hosszabbítás következik. Az álló­képesebb S­zü­rketaxi előbb Illyés (ti­zenegyesből), majd Odr­y révén be­biztosítja a győzelmet. Kitűnt: Po­zsonyi, Varga II., Odry a Szürketaxi­ból, Czéczy, Takács­ IV., Zsengellér az SBTC-ből. BUDAPEST AZ UTOLSÓ ELŐKÉSZÜLETEK JEGYÉBEN i, sm CSOKOLÁDÉ - tv­a­K­A­O i) r­a­g­éi: 25 ÉV ÓTA KÖZKEDVELT tvitesmuac. mi Kedd, 1934 augusztus 21. A BMTE NYERTE A BUDAFOKI TORNÁT Hétfő: Rimaszombati ME—Nagytétény 4:0 (5:0). Budafok. Bíró: Bartók. A­rima- BNTE—Vasas 3:2 (1:1). Budafok. Szürke taxi—SBTC 3:1 (1:0, 1:1, 2:1). Salgótarján. Hétfőn. Bíró: Leiner I. (Közép.) 1500 néző előtt mindkét csa­pat egyformán veszi ki részét a tá­madásokból, de a védelmek mindkét Soroksár—Csepel 3:2 (1:1)­. Csírva­i­­ró, Lőwy Z. Soroksár: Pécsi — Vada.,*, Virág — Szollár, Szűcs. Magyar — Ke­lemen, Bihami II., Szecsei. Horváth, Schmidt. — Csepel: Griener — Szabó Takács II. — Sz­abó I., Szlanyina, Kriszt - Scheffer II., Kollár, Plattner, Németh, Mézes. Szép játék. A Csepel meglepő jól tartotta magát. Bihámiti II szerzi meg a vezetést kapu­shibából. Scheffer H. egyenlít. Szünet után Bihámi II. szép gólt lő. Vadász 40 méteres lövését az eddig jól védő kapus beszedi. Polyagól. Az utolsó percekben Né­­methnek sikerül javítani az eredn­ényen. , ZSE—B­MTE 12:1 (3:0), év­ után. Bíró: SAC—CsTK 2:1 (1:1). Reális eredmény. Pleebna—Millenáris 4:4 (3:2), Bertini­u. JÓL JÁTSZOTT DUDÁS MISKOLCON Attila—MMTE 6:0 (2:0, 0:0). Olasz rendszerű háromharmados mérkőzést játszott tegnap az At­tila, amelyen kipróbálta Dudást, az Újpest volt hátvédjét. A szép közönség előtt lejátszott mérkő­zésen eleinte döcögött az Attila, de aztán belejött. Csak a fedezet­­sor volt végig gyenge. Az Attila így állt fel: őry — Dudás, Szik­lai — Szabó TJ­, Buzássy, Seper — Szegő, Molnár, Egri, Sikló, próbajátékos. Dudás nagyon jó játékot mutatott, tetszett az amatőrbalszélső is, Szegő és a csatársor is megfelelt. Az MMTE- ből a közvetlen védelem és Er­­dei vált ki. Góllövő: Molnár (3), Egri (2), próbajátékos. Jelvények, érmek, plakettek, versenydíjak HU művészi kivitelben Egyesületeknek árengedmény BOCZAH GYULA Telefon­­­i*­9—**** Vasárnap: Simontornya, Szombathelyi MÁV—­SBTC 4:3 (3:2). Barátságos. B­ró, Krebsz. Reális az eredmény, mert a vendégcsapat jobb volt. Góllövő: Né­meth (2), Horváth, Boda, ül. Molnár és Róth (2). Kaposvár: KPAC vegyes—Kapos­vári Nyomdászok 1:1 (1:1). Barátsá­gos. Bíró: Simon. Góllövő: Szilárd, illetve Szita. Dombóvár: D. VOGE—Kaposvári Tu­rul 3:2 (2:1). Barátságos. Bíró: Sztaszinó. Kroo­­anm mérkőzés. Góllövő: Berta (3), ill. Orosz és Pomacsek (11-esből). Kaposvár: Kaposvári Levente—Felső­segesdi Levente 7:5 (6:2). Somogy megyei levente bajnokság. Góllövő: Győrffy (3), Tarics (2), Horváth N­. és Körmendi, ill. Vidák (4) és Kanizsai. Pécs: DVSC—PETC 7:0 (2:0). Nendre­vseh-serleg döntő. Bíró: Rosenfeld. A DVSC a szezon kezdetét meghazudtoló nagyszerű formában játszott. Főleg fede­zetsora remekelt és így a bőrgyáriak nem kerülhették el a súlyos vereséget. Góllövő: Csirke (3), Keszler N­. (2), Oroz­dics (11-esből) és Führer. A BTC egy 11-est elrontott. Hétfő: Magyaróvár: MAFC—MSE 3:0 (2:9). Bíró: Lőrincz. Mind a két csapat nagyon fáradtan mozgott. Góllövő: Benedek, Halász és Szabó. I­I. JÓ JÁTÉKKAL BIZTOSAN GYŐZÖTT A II. LIGA VÁLOGATOTT KAPOSVÁRON II. Iifa—Somogy 3:1 (ki). Kaposvár. Vasárnap, 600 néző. Bíró: vitéz Adorján.­­ II. liga: Déri — Kovács, Stinzl — ’Vál’i, Hajszán, Geiger —• Molnár, Pomázi, Paksi, Szé­csi, Fritz. Somogy: Bárdos (Váli) — Velez, Fabók — Goldstein, Boros, Berecz — Kollár, Miklós II., Galambos, Kuli, Kocsis. Szép, ideális futballidő kedvezett a meccs­nek. Váltakozó támadások után a 31. percben Galambosnak adódik gólhelyzete, de a kapu előtt nagyot luttak A 38. percben jó labdát ad Kollárnak, ez Galambosnak továbbítja, a center befejeli a hálóba. 0:1. Fordulás után Váli áll a Somogy kapujába. A II. liga támad. A 1­1. percben Válinak­ hazaadnak, a kapus elvéti a labdát és Pomázi egyenlít. A közönség a jól védő Bárdost követeli vissza a Somogy kapuba. A 35. percben Berecz sze­relni akarja Pomézit, de nem tudja és Po­mázi újra gólt szerez. Pár percel később Berecz hazajátszik, de Vali kiejti a bőrt, Pomázi épp jókor jön és 3:1. A II. liga jó benyomást keltett, különösen Hajszán II. félideji jó játéka volt nagy­ hasz­nára a csapatnak. A Somogy rossz, Bárdoson kívül Kuti és Berecz mutatott még legtöbbet. II. liga­vál.—Somogy 2:1 (1:1). Kaposvár, Hétfő, 200 néző. Bíró Fenyő. II. liga vál.: Hajdú — Kovács, Stanzl — Si­­pőcz, Hajszán, Geiger — Molnár, Paksi, Po­mázi, Szécsi, Fritz. Somogy: Bárdos — Velez, Fabók — Gold­stein, Boros, Berecz — Kollár, Morvay, Ga­lambos, Kuti, Miklósi II. A vasárnapi rossz játék nagyon ártott a lá­togatottságnak. Változatos játék után a 20. percb­en Kollár ártatlannak látszó labdája Hajdu kezéből a gólba perdül. 0:1. A váloga­tott többet­ támad, de a kapu előtt erélytele­nek­ a csatárai. A 30. percben Molnár beadá­sát Bárdos Szécsi elé üti, aki a hálóba lő. 1:1 Szünet után a Somogy felforgatja a csa­patát, de ez sem használ. Nívótlan, unalmas a játék. Az 5. percben Fritzet elengedik, Bárdos hiába fut ki eléje. 2:1! Rossz a Somogy. Bárdos, Velez, Fabók és Berecz mutatott még elvétve valamit. A II. liga válo­­gatottban a két hátvéd és Hajszán nyújtott jó teljesítményt.