Népsport, 1974. szeptember (30. évfolyam, 205-230. szám)

1974-09-01 / 205. szám

2 NÉPSPORT a Népsport JELENTI EGYESÜLETI ÉLET Változás történt a Debreceni VSC labdarúgó-szakosztályának szakmai vezetésében. Marosvá­ri Béla vezető­edző helyett ideiglenesen Leányvári László látja el az NB II-es csapat ve­zető edzői tisztét. SZÖVETSÉGI ÉLET A Budapesti Úszó Szövetség Váci utcai helyiségében kedden 17 órakor tartják meg az idei Komjádi Kupa vízilabdatorna sorsolását. A mérkőzéssorozat szeptember 14-én kezdődik. VERSENYEK Felszabadulási Kupát írt ki a Pécs városi testnevelési és sport­felügyelőség serdülő labdarúgó­­csapatok részére. A nevezési ha­táridő 1974. szeptember 10. ★ Magyar sikerrel fejeződött be a franciaországi Ex en Pro­­vance-ban az orvosok második tenisz-világbajnoksága. A Bp. Honvéd játékosa, dr. Fehér Já­nos a férfi párosban — az oszt­rák dr. Holzerrel az oldalán — megnyerte a versenyt, az egyes­ben pedig a harmadik helyen­­ végzett." Jutalma nagyon érté­­­kes: 1975 februárjában a híres karnevál idején Rio de Janeiró­­ban vehet részt teniszversenyen.­­ A BSE kosárlabda-szakosztá­lya vasárnap és hétfőn a város­majori tornacsarnokban rendezi meg a hagyományos Tanács Ku­pát. A BSE-n kívül az ABC Soma Wien, a Csepel Autó és a BKV Előre csapata indul a tornán.★ A hagyományos Magyarország —Jugoszlávia tíztáblás, kétfordu­lós ifjúsági sakkcsapat-mérkő­­zésre Budapesten október 1—3. között kerül sor. ★ Az U. Dózsa 24-szeres baj­nok férfi teniszcsapata szeptem­ber 8-án már a barcelonai négyes BEK-döntőbe jutásért játszik Riedben, az osztrák baj­nokkal. A magyar együttes szep­tember 6-án utazik Ausztriába. RENDEZVÉNY Tömegsportnapot rendez va­­s­árnap Debrecenben a Kinizsi Vágóhíd utcai sporttelepén az Él címerés ipari Dolgozók Szak­­szervezete. A műsorban, atléti­kai, kézilabda-, kispályás labda­rúgó-, légpuskalövészet, tollas­labda- é­s lábteniszmérkőzések­re kerül sor. I KÖZLEMÉNY Ifjúsági toborzót rendez a Pá­pai Vasas labdarúgó-szakosztá­lya szeptember 2-án, hétfőn dél­után 16 órától 1959-, 1960- és 1961-ben született fiatalok ré­szére. A jelentkezők felszerelést vigyenek magukkal. ★ " Az öregfiúk labdarúgó-bizott­­s­á­a értesíti az egyesületi inté­zőket, hogy a szövetségi nap ezentúl nem szerdán, hanem mindig kedden lesz, legközelebb szeptember 3-án, a szokásos idő­ben. 16 órától 18 óráig a BLSZ V. ker., Váci u. 62—64. sz. első emeleti termében. KIADVÁNY : Az Atlétika legújabb, 8. szá­ma ismerteti az OTSH állás­­foglalását a sportág fejlesztésé­ről. A lap több szakcikket kö­zöl, így Tihanyi József, a ma­gyar magasugrást értékeli. Ga­­gyi Endre az utánpótláskorú ug­rók és többpróbázók felmérési rendszerével foglalkozik. Cset­­neky J. Ágnes és dr. Szécsényi József közös cikkében a mün­cheni olimpián részt vett atléták érzelmi motivációs tényezőit vizsgálja. RÁDIÓ, TÉVÉ Vasárnap. Kossuth-adó. 12.10, 15.08, 19.10: Tudósítás az öttusa­­világbajnokságról, Moszkvából. 22.10: Sporthírek. Totó. Petőfi­­adó. 18.05, 20.10: Tudósítás az öttusa-világbajnokságról, Moszk­vából Televízió. Budapest. 22.40: Sporthírek. Szlovák TV. 13.30: Nemzetközi kerékpáros verseny Szlovákia körül. 14 30: Nemzet­közi autóverseny. 17.10: Vízisí­­verseny. 19.35: Sporteredmének. Szlovák TV. 11. műsor. 17.00: Női kosárlabda Európa-bajnok­­ság. ________ IDŐJÁRÁS­ T A Meteorológiai Intézet jelenti. Várható időjárás vasárnap estig: kevés nannali felhőképződés, letr­­feljebb egy-két helyen zopor, zi­vatar. Mérsékelt, időnként meg­élénkülő keleti, délkeleti sz^l. Várható legma^nsabb naT^an h^­­l*pérceiét vasárnap 23—28 fok között. LABDARÚGÁS Ferencváros—Csepel Üllői út, 20 000 néző. Vezette: Petri (***), (Sándor, Tátrai). Ferencváros: Géczi 6 — Martos 6, Bálint 6, Mucha 6, Vépi 5 — Juhász 7, Kelemen 6 — Pusztai 6, Branikovits 6, Nyilasi 7, Máté 5. Edző: Dalnoki Jenő. Csepel: Lévay 6 — Vellai 6, Godán 5, Ruzsinszki 6, Kovács 7 — Varga 5, Ozsváth 6, Gulyás 5 — Karalyos 6, Szurgent 6, Csor­dás 5. Edző: Thomann Antal. Csere: Branikovits helyett Szabó 7 a 17. percben, Nyilasi he­lyett Takács, Varga helyett Popovics, mindkettő a 66. percben, Ko­vács helyett Sándor a 71. percben. Góllövő: Szurgent a 31. percben, Nyilasi a 36. percben, Kele­men az 53. percben, Pusztai a 83. percben. Szögletarány: 7:4 (5:1) a Ferencváros javára. A mérkőzés előtt a ferencvá­rosiak pártoló tagsága ajándék­kal kedveskedett három koráb­ban visszavonult válogatott lab­darúgónak: Rákosinak, Al­bert­­nek és Nováknak. A zöld-fehérek voltak aktí­vabbak a mérkőzés elején, előbb Branikovits lövését ütötte ki Lé­­vay, majd öt perc alatt három szögletet rúgtak a hazaiak. A 8. percben viszont a vendégek sze­reztek kis híján gólt­. Csordást az utolsó pillanatban szerelte Bálint az 5-ösön. A 10. percben Szurgent megsérült, letámogat­­tá­k, két perc múlva tért csak vissza. A 13. percben nagy fe­rencvárosi helyzet maradt ki­használatlanul: Branikovits egyedül kiugrott a balösszekötő helyén, de túlságosan kivárt a lövéssel, a kifutó Lévay bele­dobta magát a labda útjába, s róla szögletre pattant. Az ak­ciónál Branikovits megsérült, visszatért ugyan, de a 17. perc­ben kérte lecserélését. Helyére Szabó állt be. A 18. percben gyors ellentámadást vezetett a Csepel, Karalyos­ ügyesen adta be a labdát a kapu elé, Csordás fejesét Géczi kiütötte, ismét Csordás elé, aki öt méterről a fekvő kapust találta el. Többet támadtak a hazaiak, a csepeliek azonban szervezetten védekeztek és gyors ellentámadásokkal ve­szélyeztettek. A 31. percben megszerezte a vezető gólt a Csepel. Karalyos jobb oldalról Szurgent elé tá­lalt, aki 14 méterről félfordu­lattal a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0 A 34. percben Bálint a nya­kánál fogva lerántotta Szurgen­­tet, a játékvezető szabadrú­gást ítélt... Rohamozott a Ferencváros. A 36. percben Sza­bó jobb sarokra tartó lövését szögletre ütötte Lévay, a be­adás után Szabó ügyesen továb­bított Nyilasihoz, aki 12 méter­ről a jobb felső sarokba küld­te a labdát. 1:1 Érdekes, mozgalmas, küzdel­mes volt a játék a félidő hátra­lévő részében is. A 39. percben Pusztai nagy lövését védte szé­pen Lévay. SZÜNET UTÁN a 46. percben Ruzsinszki fel­vágta a középen kiugró Szabót, 18 m-re a kaputól. A szabadrú­gást követően Bálint lőtt a kapu mellé. Továbbra is a Ferenc­város támadott lényegesen töb­bet. Az 53. percben Pusztai fej­jel a bal kapufa tövénél lesen álló Kelemen elé tette a labdát, a csatár a hálóba továbbított. A játékvezető megadta a gólt, hiába reklamáltak a csepeliek lest. 2:1 A 60. percben növelhette vol­na a Ferencváros az előnyét. Máté a balösszekötő helyén ki­ugrott, Lévay kifutott, vetődött, egy ütemet azonban elkésett és csak a csatárt tudta „elsöpör­ni”. Máté nagyot esett, a játék­vezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A büntetőhöz letett labda mögé Bálint­ állt. A kapu bal oldala felé lőtte a labdát, de nem helyezte eléggé, s a fél­magas lövést Lévay gyors ve­tődéssel kiütötte, majd másod­szorra, Nyilasi lövése után, meg is kaparintotta a labdát. Izgalmas volt a játék, a Cse­pel is támadásvezetésekkel pró­bálkozott. A 68. percben Vellai kapáslövését védte Géczi. A 65. percben a bal oldalt megiramodó Máté után rúgott Popovics,­­ a játékvezető szabadrúgást ítélt. Kovács megsérült, lebicegett, Sándor állt be a helyére. A hajrában is a zöld-fehérek játszottak fölényben, s a 83. percben növelték előnyüket. Má­té kapott labdát a bal oldalon, a lesre játszó védők állva marad­tak, Máté kapura tört, 8 m-ről lőtt, a labda Lévayról kipattant, a berohanó Pusztai elé, aki két lépésről a kapu jobb sarkába helyezett. 3:1 ★ h­­ir Nagy lendülettel kezdte a játékot a Ferencváros. Egy­más után vezette támadá­sait. Mindkét szélen sok ak­ció futott, s nem egy meleg­­helyzet akadt a vendégcsa­pat kapuja előtt. A mérkő­ 3:1 (1:1) rés első részében azonban szervezetten, lelkesen véde­keztek a csepeliek és gyors ellentámadásokkal próbál­koztak. Ha ezek ritkák is voltak, akadt köztük nem egy veszélyes akció is. A vezető gólt is a csepeliek , szerezték meg. Ettől kezdve még nagyobb iramot diktált a zöld-fehér együttes, s ha­mar egyenlített. Szünet után továbbra is nagyon aktív és lendületes volt a hazai együttes, vi­szont lassan elszürkült, le­lassult a Csepel. Egymást követték a ferencvárosi ak­ciók. Gyors, sokmozgásos játékkal meggyőző fölény­ben játszottak a hazaiak, s végeredményben ,biztosan, megérdemelten szerezték meg a győzelmet az érde­kes, izgalmas mérkőzésen. A ferencvárosi kapuban Géczi jól látta el fel­adatát. A védelemben Bálint volt a leghatározottabb, de a többiek is többnyire megtették a magukét. Mindkét középpályás nagy területen és hasznosan ját­szott. A csatárok közül Szabó és Nyilasi teljesítménye emelke­dett az átlag fölé. Szabó nem csupán a kapu előtt volt igen veszélyes, hanem rengeteget vállalt magára a mezőnymunká­ból, gyors volt, robbanékony, jól cselezett és lőtt is. Pusztait gólja dicséri. A Csepel kapujában Lévaynak volt né­hány bravúros közbelépése is. Ezek­ közé tartozik a 11-es há­rítása. A hátvédsor legjobbja Kovács volt, aki ügyesen tar­totta a villámgyors Pusztait, ha­tározottan, keményen szerelt, és jól indított. A középpályán a fürge Ozsváth teljesítménye ér­demel elsősorban említést, aki rengeteget futott. Hol a saját kapuja előtt, hol a másik 16- oson bukkant fel, s­ jól osztoga­tott. Elöl az első félidőben a jobbszéllső Karalyos játszott ügyesen, később azonban telje­sítménye visszaesett. Szurgent lelkesen küzdött, s rúgott egy szép gólt is. Dalnoki Jenő: Fiatalos lendü­lettel játszottunk, s a több moz­gás, a jobb harci szellem miatt győztünk. Megérdemelten, mert a második félidőben többet tá­madtunk és helyzetünk is gyak­rabban akadt, mint az ellenfél­nek. Thom­ann Antal: A Ferenc­város csatársora magassági fö­lényének ellensúlyozása sok gondot okozott védőinknek az első félidőben. Szünet után ma­gabiztosabban adogattak a ha­zaiak, s el kell ismerni: rászol­gáltak a győzelemre. Várkonyi Sándor Zalaegerszeg—Hasas Zalaegerszeg, 12 000 néző. Vezette: Nagy B. (**), (Tapolczay, Végh). Zalaegerszegi TE: Bolemányi 6 — Papp 16 — Molnár 6, Gás­pár 6, Antoni 5, Filó 6 — Tóth 6, Józsi 6, Kiss I 7 — Bogáti 6, Soós 6. Edző: Szőcs János. Vasas: Mészáros 6 — Fábián 5, Eakinger 4, Vidáts 6, Kántor 5 — Török 5, Puskás dr. 5, Kű 4 — Müller 1, Gass 5, Váradi 4. Edző: Illovszky Rudolf. Csere: Antoni helyett Rácz a 65. percben, Puskás dr. helyett Komjáti a 65. percben, Gáspár helyett Papp II a 76. percben. Góllövő: Gass az 5. percben, Kocsis I. a 66. percben, Kocsis 1 a 81. percben. " Szövletarány: 5:3 (2:2) a ZTE javára. Kiállítva: Müller a 36. percben. . Vasas-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben a jobb oldalról, a kaputól mintegy 30 méterre, szabadrúgáshoz jutott­ a Vasas. Fábián középre ívelte a labdát és Gass öt méterről a jobb felső sarokba fejelte. 1:0 A másik oldalon Soós lövését a földön fekvő Mészáros nagy bravúrral hárította. A 17. perc­ben Soós. Bogáti adogatás után a csatár 10 méterről megcélozta a jobb sarkot, de Mészáros nagy bravúrral szögletre hárí­tott. Sokat támadtak a hazaiak. A 27. percben Bogáti átadását Tóth egyből kapura küldte, a labda centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. A 32. percben Soós sorra kicselezte a Vasas-védőket, közeli lövésébe Mészáros reflexszel beleütött. A 36. percben Filó és Müller csa­tázott a labdáért a zalaegerszegi térfél közepe táján. Mindketten elestek. Müller gyorsabban kelt fel, előbb a fekvő Filó hátára lépett, majd a fejére. A játék­vezető azonnal kiállította a Va­sas jobbszélsőjét. A félidő hátralevő perceiben a hazaiak­ kezdeményeztek többet. SZÜNET UTÁN sok volt a szabálytalanság. Egy­mást követték a szabadrúgások. Az 55. percben az üres kapuba tartó labdát Fábián a gólvonal­ról fejelte ki. A másik oldalon Váradi 20 méteres szabadrúgása szállt kapu fölé. A 65. percben egy labda eltalálta Puskás dok­tort, aki rosszul lett és le kellett cserélni. A 66. percben Bogáti labda,J­a­­ba Mészáros csak beleütni tu­dott, így az Kocsis­­ elé került, aki közvetlen közelről a kapu bal oldalába lőtt. A labda Vi­­dátsot is érintette. 1:1 A 76. percben egy összecsa­pás során Gáspár megsérült, öl­ben vitték le a pályáról. A 81. percben a bal oldalról végzett el szabadrúgást a ZTE. Rácz ügyesen középre emelt, a labda átszállt a Vasas-védőkön és Ko­csis­­ 5 méterről a kapu bal ol­dalába fejelt. 2:1 Izgalmas volt a hajrá is. Végig heves csatát vívott a két csapat. A Vasas korán szerzett vezetést, s úgy tűnt, hogy folytatódik a régi soro­zat: a zöld-fehérek ismét vereséget szenvednek. A ZTE azonban fokozatosan játék­ba lendült, majd Müller ki­állítása után átvette a já­ték irányítását. A Vasas erejéből jórészt csak védeke­zésre tellett. A piros-kékek megszállták kapujuk előte­rét, szívósan védekeztek, de elég volt két védelmi meg­ingás, a ZTE csatárai a kí­nálkozó alkalmakat azonnal kihasználták. Főleg a széle­ken vezettek jó támadásokat a hazaiak, szinte percenként került a vendégek kapuja elé a labda. Helyzetei alap­ján a ZTE­­ akár nagyobb 2:1 (0:1) arányban is nyerhetett vol­na a 10 főre csökkent Va­sas ellen. A Zalaegerszegi TE kapujában Bolemányi a gólt nem háríthatta. Papp­­ megáll­ta a helyét. Molnár, Gáspár és Fitó szünet után jó labdákat adott a támadóknak. A közép­pályás Kocsis­­ döntő érdeme­ket szerzett góljaival. Jó segí­tője volt Tóth és Józsi. Soós és Bogáti többször került jó hely­zetbe, de azokat sorra elhi­bázták. A Vasas kapuját Mészáros a második gó­lig ragyogóan védte, annál azon­ban nagyot hibázott. A közvet­len védelemből Vidáts érdemel dicséretet, de megfelelt Fábián és időnként Kántor is. A közép­pályások, főleg szünet után, csak védekeztek. Török lényegé­ben hátvédet játszott. Vass a gólján kívül nem sokat muta­tott. Váradi eltűnt a mezőnyben. Szőcs János: örülök, hogy a közönség azt a ZTE-t látta, amely két évvel ezelőtt nagy­szerű eredményeket ért el az NB I-ben — újonc létére. Örü­lök annak is, hogy vesztésre ál­ló mérkőzést sikerült megfordí­tani. Ha helyzeteinket kihasz­náljuk, nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Illovszky Rudolf: Müller ki­állítása után számunkra irreá­lissá vált a mérkőzés. Mészáros nagyszerűen védett, de a máso­dik gólnál hibázott. Varga Béla Vasas — Zalaegerszegi TE 1:1 (1 :0). Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Boda. Vasas: Tamás — Vida, Bo­­doki, B. Kovács, Szőke, Ihász, Benei, Parásó, Szabó, Pólyák, Sipőcz. ZTE: Déri­ (Szokol) — Filagicz, Bicsák, Ambrus, Mé­hes, Józsi II, Szabó L, Szabó F., Szimacsek, Ács, Kelemen (Ber­ta). G: Ihász, ill. Szimacsek Ill­ésből). Jó: B. Kovács, Szőke, Ihász, ill. Ambrus, Bicsák, Sza­bó F. XXX. 205. ♦ 1974. szeptember 1. Pécsi MSC-­-Diósgyőr­­ 1:0 (0:01 Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Halász (**), (Nagy G., Tompa). Pécs: Rapp 8 — Kincses 5, Kocsis 6, Maurer 5, Tóth 5 — Bá­lint 6, Konrád 5, Dárdai P. 6, Zombori 7 — Juhász 6, Kiss 5. Edző: Dunai János dr. Diósgyőr: Veréb 4 — Kovács 5, Salamon 5, Tóth 4, Kolláth 3 — Oláh 7, Egri 6, Váradi 5 — Horváth E. 4, Horváth A. 5, Görgei 4. Edző: Szabó Géza. Csere: Váradi helyett Földes a 62. percben, Kiss helyett Ben­­csik a 70. percben. Góllövő: Zombori a 76. percben. Szögletarány: 10:6 (8:3) a Diósgyőr javára. A 4. percben Dárdai ügyes csel után 10 méterről kapura lőtt, Veréb védte a veszélyes lö­vést. A 8. percben Horváth, Eg­ri és Váradi lábán vándorolt a labda, de Váradi elől jól zárták le a szöget a pécsi védők, így nem tudott gólhelyzetbe kerülni. A DVTK kezdeményezett töb­bet, nagy lelkesedéssel táma­dott, uralta a mezőnyt, nagy munkában voltak a pécsi vé­dők. A 15. percben Váradi fu­tott el a bal oldalon, jól ívelte a labdát a 16-osnál álló Horváth Andráshoz, de a labda leperdült a diósgyőri gólzsák lábáról és Maurer fel tudott szabadítani. A 18. percben Horváth Ernő jól beívelt labdáját szépen húz­ta le Rapp. Salamon a 25. perc­ben kapura lőtt, labdája a jobb kapufa tövénél suhant el. Diós­győri fölény jegyében folyt a küzdelem. A 32. percben Hor­váth András Váradihoz ívelte a labdát, 20 méterről nagy erővel lőtt, Rapp azonban a helyén volt és a léc fölé öklözte a lab­dát.­­ A 35. percben az ötödik ered­ménytelen szögletet rúgta a Diósgyőr. A 38. percben Görgei három pécsi védőt is kicsele­zett, de félmagas lövését Rapp másodszorra megkaparintotta. A pécsi Tóth három szögletet rú­gott egymás után. Veréb tisz­tázta a meleg helyzeteket. A 44. percben Görgei veszélyes fejesét Rapp a léc alól nyomta ki. SZÜNET UTÁN az 50. percben Horváth Ernő beadását Váradi a 16-oson belül álló Horváth András elé ját­szotta, de a labda lecsúszott a csatár lábáról. Az 56. percben Kiss kiugrott, már csak a diós­győri kapussal állt szemben, amikor Tóth becsúszva szögletre mentett. Az 57. percben Bálint átjátszotta Kolláthot, Veréb két­ségbeesetten kifutott eléje, de Bálint 8 méterről óriási hely­zetben kapu fölé lőtt. Kiegyen­lítetté vált a küzdelem. A 60. percben Rapp kifutással és láb­bal mentett Horváth A. elől. A 61. percben Kiss két kézzel lerán­totta Váradit a földre, a játék­vezető nem állította ki, csak szabadrúgást ítélt. A 65. percben Egri került jó helyzetbe, még arra is jutott ideje, hogy igazítson a labdán, de lövését Rapp bravúrosan véd­te. A túlsó kapunál Bálint hi­bázott nagy helyzetben, majd Maurer majdnem a saját kapu­jába fejelte a labdát, de szeren­cséjére az szögletre szállt. A 76. percben egy váratlan, gyors támadásból megszerezte a Pécs a győzelmet jelentő gólt. Zombori vitte fel a labdát a bal oldalon, mintegy 25 méterről nagy lövést zúdított Veréb ka­pujára. A labda a meglepett ka­­­pus kezei között vágódott be a hálóba. 1:0 A 86. percben Földesi hibá­zott 3 méterrel a pécsi kapu előtt, majd egy közvetett sza­badrúgás után az utolsó percben Rapp bravúrosan tisztázott a gólvonalon. Dr. Dunai János beton­védelmet állított a diósgyő­ri csatárokkal szembe. Négy középpályás és négy védő szűrte meg a diósgyő­ri tám­ódásokat Rapp kapu­ja előtt, így a diósgyőriek kezdeményezhettek többet a mezőnyben. Sokat birtokol­ták a labdát, de a kapu előtt elfogyott a tudomá­nyuk, nem tudták áttörni a pécsi betonfalat. Fordulás után a vendégek vezettek néhány veszélyes támadást, ekkor több esetben csak a szerencse mentette meg a góltól Veréb kapuját. A hajrában a pécsiek sokkal magabiztosabban, nyugod­­tabban játszottak. A gól után erősen visszaesett a Diós­győr, erővel is jobban bír­ták az iramot a PMSC já­tékosai. Jobb védőjátékával, átgondoltabb, tervszerűbb támadásszövésével nyert a tapasztaltabb pécsi csapat. A Pécsi MSC kapujában Rapp kitűnően vé­dett, nagy része van a két pont megszerzésében. A védőkre, kü­lönösen az első félidőben, nagy munka hárult. E csapatrész leg­jobbja Kocsis volt, aki nem­csak középen tartóztatta fel a DVTK csatárait, hanem a két szélsőhátvédnek is sokat segí­tett. A pálya középső részén Zombori nyújtott kiemelkedő teljesítményt, sokat segített há­tul, gólja pedig remek teljesít­mény volt. Elöl Juhász és Kiss elfutásai, különösen a szünet után, jelentettek nagy veszélyt a diósgyőriek kapujára. A DVTK-ban Veréb jó teljesítmény mellett a gólnál hibázott. Salamon külö­nösen az első félidőben játszott jól. Kovács nagy harcot vívott szélsőjével. Kolláth nem bírt a pécsi csatárokkal. A diósgyőriek legjobbja a fiatal Oláh volt. Szinte bejátszotta az egész pá­lyát, kapura is veszélyt jelen­tett. A támadósor középen eről­tetett mindenkit. Ebben a csapat­részben csak Egrinek és Hor­váth A.-nak voltak jó megmoz­dulásai. Dr. Dunai János: Az első fél­időben a DVTK játszott j­obban és szervezettebben, de nekünk is akadtak veszélyes helyzeteink. Szünet után mi vettük át a já­ték irányítását, ebben az idő­szakban meglepően könnyen za­varba jött a DVTK védelme. Az utolsó percekre elfáradtak a ha­zaiak. Szabó Géza: Gratulálunk a pécsieknek! Igen okosan véde­keztek, elöl pedig ügyesen fut­tatták gyors csatáraikat. Mi nem használtuk, ki kínálkozó helyze­teinket az első félidőben, s ez szünet után megbosszulta ma­gát. A mezőnyjáték alapján az egyik pontot megérdemeltük volna. Nemes Péter DVTK —Pécsi MSC 2:1 (0:0). Diósgyőr, 2000 néző. V: Krajnyai A. DVTK: Szabó (Kiss) — Teodo­­ru, Makranczi, Gál, Borsos, Szűcs I., Tatár, Kutasi, Udvarev, Szűcs II (Csányi), Madarász (Tokány). PMSC: Katzirz (Kovács) — Ivá­­nyi, Eglancz, Cserneczky, Tapasz­­ti, Roti, Dárdai L., Schulcz, Há­mori, Bors (Lőrinc), Lucz (Tor­­dai). G: Gál (2), il. Hámori. Jó: Makranczi, Gál, Kutasi, ill. Iványi( Tapaszti, Roti. ri Magyar Rádió és a Képes Sport tehetségkutató akciója. Pirosak— Fehérek 3:1 (3:0) Üllői út, 5000 néző. Pirosak: Disztl — Guzsik, Belényesi (Mol­nár), Suha (Plastyik), Horváth, Juratovits (Orbán), Hágelmann (Fodor), Veres (Göcsei), Homon­­nai, Kiss, Albertkovics. Fehérek: Herbst (Frenkl) — Szabó, Kes­keny, Udvardi, Papp (Mag), Jap­­dovics (Gyimesi), Farkas, Dávid, Zsidó, Hegedűs (Rener), Gurum­­lai (Rubold). A legjobb játékos­nak járó tiszteletdíjat a zsűri Kissnek ítélte, minden játékos f­utballabdát, emlékplakettet és sportkönyvet kapott a mérkőzés után. G: Homonnai (2), Kiss, ill. Dávid, Jó: Belényesi, Horváth, Al­­bertkovics, Homonnai, Kiss, Plas­tyik, 111. Frenkl, Keskeny. A mér­kőzést Teuschler vezette. NB I Az £®& B állása 1. Békéscsaba 1 1----------3-1 2 Bp. Honvéd 1 1-----------3-1 2 FTC 1 1----------3-1 2 4. I. Dózsa 1 1----------5-4 2 5. ZTE 1 1----------2-1 2 6. PMSC 1 1----------1-0 2 7. Haladás 1 — 1 — 1-1 1 SBTC 1 — 1 — 1-1 1 Tatabánya­­ 1 — 1 — 1-1 1 Videoton 1 — 1 — 1-1 1 11. ETO 1--------1 4-5 — 12. Vasas 1--------1 1-2 — 13. DVTK 1--------1 0-1 -14. Csepel 1--------1 1-3 —­­Egyetértés 1--------1 1-3 — MTK 1--------1 1-3 — Hirdessen a Nép­sportban!