Magyar Szó, 1966. május (23. évfolyam, 118-147. szám)

1966-05-23 / 139. szám

Hétfő, 1966. május 23. ■ШШШШПШш A Radnički socsródik a kiesás felé USElaludt­ a kapus DINAMO—SARAJEVO 1:0 (0:0) Zágráb, 12 000 néző, vezette: Jakše (Ljubljana). Gól­lövő: Guc­­mirtl a 80. percben. DINAMO: Skorié — Cvek, Lon­­čarić — Puljfan, Ramljak. Gra­­čanin — Novak, Kis, Gucrairtl, Lamza, Kobešćek. SARAJEVO: Muftié — Fazljjgié, . Jasenković, Biogradlié, ! lazrjaK. Ristié Vujovió — Blažević, Prodanovié, Mušović, Frljača, Antié­­' A Szarajevó:ak vereségéért ■ fényes Mustié kapus a fő bűnös. A láték egészen a találkozó 80. percéig kiegyensúlyozott volt, sőt a vendégcsapat táp­adott töb­bet, ekkor azonban Iviuljáé , rosz­­szul kidobott labdáját Gucmiail Egy pont a split! oroszlán!B­a­rlangb­ól Hajdúk—Vojvodina 0:0 Split, Kajduk-stadion, vezette Stankovic (Belgrád), néző mintegy 15 000. HAJDÚK:­ Vukcevic— Knci, Žalja— Slišković, To­­mic— Kovacic — Hlevnja Nadoveza, Kozlina, Feric, (Bosković), Ivković. VOJVODINA: Paptelié — Nešticki, Rađović e— Szekeres, Brzié, Kadosav — Takac, Savié, Milić I. (Lambi), Trivjć, Pušibrk. A szállodától a stadionig nem hosszú az út. Mindössze öt perc, de ez idő alatt Beograd—Radnicki 4:1 (0:1)­­ дохдЦда vasmarokkal szorí­tották volna meg a szívün­ket. Pedig nem volt miért izgulni: a Vojvodinát mind­össze egy lépés választja el a hivatalos bajnoki címtől: a taktikai megbeszélésen mindent­­részletesen megtár­gyaltak: bajnokhoz illő,­­ jó támadó játék, vagyis győze­lem, esetleg döntetlen. A szívünk mégis min­d han­gosabban dobogott, szinte féltünk az óriási emberára­­datban, hogy meghallják a splitiek szívünk zakatolását. Talán ezt hívják verseny­ Pontosan fél ötkor, verő­­napsütésben, óriási hangorkán közepette futott ki a két együttes a­­ pályá­ra. A sorsolásnál Takarnak kedvezett a szerencse, így kaparintotta meg, néhány lépést­­ Kozlina indíthatta el közép­­vezette, majd mintegy 22 méter­­j­­­ön föl a kapuba küldte. A gólért , ro£, “ , , , , Muftié a felelős, mert ,еш húzó- t Talán szerencse kisen a­dot­t Vissza a kapujába. 1 csapatot a játék folyamán A Dinamónak ebben az idény- 1­1S Ieen ez az ötödik 1:0 arányú győ­zelme. Kitűnt: Skoric és Kobešćak il­­ letve Vujovié és FHjača. Az első támadást a Hajz­diuk vezette, és Ferié Rado- i vigtyal való összecsapásban 1 Belgrad, karaburmai staAon, 10 000 rtező, játékvezető Zecević (Belgrád). Góllövők: Skoblar az 57. és 75, Gugleta a 77. Sapiar­­đžić a 78. percben, illetve Zlané a 7. percben. BEOGRAD: Đorđević — Vuka­­ginovié, Grujié — Milutinovic (MHovanović), Кпуокцса, Gug­­leta —- gamarđžić, Stakić, Sant­­rač, Skoblar, Bauović. RAD­­NlĆKl: Ljimć — Kogić, Ivetić — Zlatić, Golubović, Markovié —Samardžić, Miložev, Cukié, Cabrinović, Ognjanoyíé. Habár a hazai együttes az el­ső félidőben jóval jobban ját­szott, mégis helyi vetélytársa ju­tott először vezetéshez. Zlatic, a Radnički jobbfedezete a 7. perc­ben kihasználta Đordević kapus figyelmetlenségét, s megszerezte csapata egyetlen gólját. A má­sodik félidő kezdetén szintén a Beograd játékosai uralták a me­zőnyt, s Skoblarnak az 57. perc­ben sikerült egyenlítenie. A kö­vetkező gólt is Skoblar lőtte, amikor Samardžić egy jobb ol­dalról beívelt labdáját fejjel­­. hálóba továbbította. A Rajdhicki igyekezete hiábavaló volt, Đor­­đević kapuját többé nem tudták bevenni. Gugleta, majd Samar­­dić góljával a Beograd beállí­totta a 4:1-es végeredményt. A győztes csapat legjobbja Krivo­­kuca, Gugleta és Skoblar voltak, a Radnjakié pedig Rogic, Zlatic és Markovic­ kissé megsérült. Tízperces mezőnyjáték után Hlevnjak­hoz került a labda, s hatal­mas bombáját Pantelié pa­rádésan védte. A 14. percben Nešticki egy pillanatra le­állt, és Ivkovic hatalmas lö­vése elzúgott Pantelié ka­puja mellett. Nem hagyták magukat a Hajdúk játéko­sai, erős iramot diktáltak, de a Novi Sad-i fiúk erősen álltak a talpukon. A bajnoki tekintélyt véd­ték­ A tizenhatodik percet mutatta az óra, amikor a Hajdúk a sza­badrúgáshoz jutott? Pantelic el­hagyta a kapuját, és Szekeres önfeláldozóan tudott csak szög­letre menteni. A következő tá­madás nyomán Trivic lövését nyomta szögletre Vukčević. Roppant izgalmas a mérkőzés. A támadások egymást érték mindkét részről. Huszonöt perc után még mindig tartott a kez­deti idegesség. A 25. percben Takac szépen elfutott a közé­pen, de az utolsó pillanatban Vukčević hárított. A 34. percben Hlevnjak egy csel után a 16-os vonalnál termett, és hatalmas kapás­lövése nyomán a kapufáról pattant ki a labda. Utána szöglethez jutott a Hajdúk, majd Milje kísérletezett tá­volról. Változatos a játék, erős az is­arra. A Vojvodina hiába igyekszik nyugodt­ játékot szorgalmazni, a splitiek támadássorozata ferge­­teges, mint a szélvihar. Szünet után Hajduk-támadás­­sal kezdődött a játék. Pantelic majdnem megsérült. Kovačić­­tyal ütközött össze, a spliti já­tékos kapu fölé lőtt. Ezekben a percekben a Novi Sad-i ka­puvédőnek elég sok dolga akadt. A 60 percben jobb oldal­ról szabadot rúgtak a spliti­ek. A jól ívelt labdára Ba­­lja ugrott fel, és fejese a felső lécről pattant le Pan­telic elé, majd egy piros-fe­hér mezes védőjátékos há­rított. Mindjárt utána Ta­kac szökött meg,­­ de ebből sem lehetett gól. Három perccel később a Voj­vodina három egymásutáni szög­lethez jutott,­ és az egyiknél kavarodásból Lambi kapura lőtt, de puhán, úgyhogy a lab­da a vetődő Vukčević lábától pattant ki a játék­térre.­­ Az iram még most sem ha­­j­gyott alább. Azonban a labda I többet volt Pantelié kapuja I előtt, mint a Hajdúk tizenha­tosában. A 65. percben megingott egy kissé a Novi Sad-i védelem: itt támadt Pantelic kapuja előtt, Na­doveza azonban elég közelről nagyot lőtt kapu fölé. A­­ 80. percben egy szögletrúgás után Nadoveza bombája csak hajszál­lal kerülte el a Vojvodina ka­puját. Maj­d két perccel később Hlevnjak ugrott ki váratlanul, de Brzic ügyesen keresztezte. Nem sokkal később Takács les­állása állított le egy formás Novi Sad-i támadást. A Vojvodina megérdemelten vitte el az egyik pontot a spli­ti oroszlánbarlangból. A Novi Sad-iak közül valamennyien de­rekasan küzdöttek, azonban kü­lön meg kell dicsérni Szekerest és Erzicet, viszont azt is el kell mondani, hogy a csatársor egy árnyalattal gyengébb volt a vé­delemnél. A hazaiak közül Tomic és Koz­lina jó játéka volt szembetűnő, bár ők is kiválóan küzdöttek, csak éppen a kapura lövéssel nem volt szerencséjük. Stanko­­vic játékvezető munkáját nem érheti fdfogás. De a mérkőzés iramát sem. N. Gy. J. Mikie I. is játszott Splitben Hengereit a Fradi A magyar bajnokság eredményei -' (Budapesti remexjelentés) A magyar labd­arúgó-baj­nokság 6. fordulójában sen­ki sem panaszkodhat, termé­szetesen a vesztes csapato­kon kívül. Huszonkét gól szü­letett (tizenkettő a Népstadi­on két mérkőzésén), s ez ki­elégíti az igényeket. Nagyobb volt a látogatottság is, mint az előző fordulókban. A Népstadion k­ét rangadójáig 70 000 szurkoló gyűlt össze. A nagy érdeklődéssel várt Ferencváros—Újpesti­­ Dózsa rangadó a zöldfehérek várat­lanul nagyarányú győzelmét hozta. Az első félidőben a sze­szélyes újpestiek több nagy gólhelyzetet kihagytak, szü­net után összeroppantak. A Vasas újból nyert, a Honvéd pedig kikapott, s ezzel a Va­sas már két tiszta ponttal ve­zet a más­dik helyre feljött Ferencv.ASK és a Honvéd előtt. Eredmények: MTK—Vasas 2:3 (1:3), góllövők Papp és DoPszin, Üreive Farkas. DC és Puskás. Ferencváros— V- Do­si 5:2 (34), góllövők: Al­bert és Fenyvesi (2—2) és Varga, illetve Bene­ és Bely­­iposi (tizenegyesből). Diós­győr— BP Honvéd 2:0 (1:0), góllövők: Szar­ek és Verner. Pécs—ÓZD 2:0 (0:0),­ góllö­vők: Dal­a és Török. Győr— Salgótarján 3:1 (2:0), góllö­vők: Szabó (2) és Győrfi, il­letve Kocsis. Dunaújváros— Tatabánya 0:0. Dörög—Cse­pel 1:1 (1:1), góllövők: Mo­nostori, illetve Kalmár. A táblázat 1. Vasas 2. Ferencváros 3. Honvéd 4. XI. Dózsa 5. A.Tatabánza'­ S- Győr 7. Pécs 8. Csepel 9. Dunaújváros г. 10. Diósgyőr 11 3 2 6 12:17 8 11. MTK 11 2 4 5 9:17 8­­ 12. ÓZD 11 3 1 7 11:23 7­­ 13. Dorog 11 1 3 4 9:18 5­­ 14. Salgótarján 11 0 4 7 4:17 4 S .B. J.) 11 8 3 0 25:11 19 11 8 5 2 26:11 17 118 12 19:10 17 11 5 3 3 27*0 15 MAGYAR SZÓ Elbúcsúzott Sekularac Cr. Zvezdst-Rije­ka 1:2 (0:1) Belgrád, Zvezda-stadion, 20 000 néző, vezette Kostovsz­­ki (Szkopje), góllövők Pet­ro­vic, Vrankovic, illetve Se­kularac. CR. ZVEZDA: Krivokuéa —Durkovié, Jeftié—Skrbié, Cop. Bekié—Džajić, Ostojić (Sorban), Aleksić, Sekularac, Kostić. RIJEKA: Jantoljak—Mile­­voj, Mugoša—Brnjac, Déváié. Vrankovié—Petrovié Bursaé, Gulin (Rabac), Radidj, Vuko­­je. Egyéni akcióból érte el a 10. percben Petrovic jól he­lyezett lövéssel a vendégcsa­­pat első gólját. A félidő töb­bi részében a hazaiak tá­madtak többet, mert a csa­tárok pontatlanok voltak lö­véseikkel. A szünet után is a Zvezda támadott többet, de a hazai csapat védelmének könnyelműsége után Vran­­kovic 2:0-ra növelte az ered­ményt. Tizenöt perc múlva Sekularac óriási kapáslövés­sel szépített az eredményen. Dragoslav Sekularac­ úgy látszik, ezen a mérkőzésen búcsúzott el a belgrádi kö­zönségtől, mert Karlsruheba költözik. I mérkőzés eredményét kel­lett eltalálniuk. . Lapzártakor azt jelentik,­­ hogy az országban m­ég nincs 11 találatos szelvény • Уајт I­daságban csak két 10 talá­■ latos ‘szelvényt találtak, és I mintegy 32 kilenctalálatosat. * mintegy 15 tíztalálatosat. , ,. , _­­ 1__ 1 Ezek 158 682 új dinárt oszta­ A vendégek győzelmei паЧ, melve 2З8022 dinárt, megérdemelt. Soraikból ki-j tűnt Jantoljak és Vrankovic, a kisszelvény telitalása­­„ „­­ , . ,, ..... I tosai 185 635 dinárt osztanak, a Dr. Zvezda legjobb játeko-­ sa pedig Sekularac volt. ■------—--------— — —• — ’ AvlT.fHHu. Sekularac i I SPORTFOGADÁS NAGYSZELVÉNY I NINCS TELITALÁLAT! I Nehéz delguk volt a sport 1 fogadóknak, noha csak 11 Vardar — Trešnjevka í'í 1 1 Oliinpija — Zagreb 0:1 2 | C. Zvezda — Rijeka 1:2 2 I Beograd — Radnički 4:1 1 | I Radnički — Partizán 0:0 0 1 Hajddk — Vojvodina 0:0 0 | I Zeleziiičar — Velež törölve I ■ Spartacus — Pobeđa 2:3 2 • I Novi Sad — L-ovćpn 4:3 1 l I Bačka — Sutjeska 3:1 1 . 1 Sloga — Proleter 2:3 2 | j Budućnost — Trepča Ш 0 I KISSZELVÉNY 1 Vardar — Trešnjevka 5:0 1 I Oliinpija — Zagreb 0:1 2 • I C. Zvezda — Rijeka 1:2 2 | ! Beograd — RadničkJ 4:1 1 I Radnifiki — Partizán 0:0 0 I Hajdúk — Vojvodina 0:0 0 I I Zelezničar — Veiež 1 Zadar — Leotar I Borovo — Istra törölve 1:1 0 4:1 1 fi kiesőnek már ez sem ért ^ % Vf.rdar-Trešnjevka 5:0 (2:0) Szkopje, városi stadion] Amióta mindkét csapat a 1000 néző, játékvezető Pavi­ Szövetségi Ligában küzd, a­čević (Kragujevac). Góllö-, Vardarnak első ízben sike­­rek: Szpaszovszki a 14. és 70.. Živadinović’ a 40'., Moj-szov a 60. és Drob ic a 74. percben. Vardar: Atanaszovszki — i Drobac, Georgiev — Kova­­' csevszki, Dojcsinovszki. Po­­povszki — Csarsavszki, Moj­­szov. Lakié (Sokolovié). 2i­­vadinovié, Szpaszovszki. Trešnjevka: Bilié — Gra­­nić, Kovač — Brnčić, Kasu­­mović, Bišćan — ' Bradač, Brajković. Gašić, Pintarić (Stojanović), Pavlica. rült győzelmet aratnia a Trešnjevka felett. Magas győzelem teljesen megérde­melt. A Trešnjevka játéko­sai kemény, rámentes játéku­kat kivéve nagyon keveset mutattak. Gorombáskodásuk odáig fajult, hogy a játékve­zető már a 16. percben az öltözőbe küldte Granicot, aki megütötte a labda nélkül futó Lakićot. Kapaszkodik a fuldokló Zagreb-Olimpija 1:0 (0:0) Ljubljana, 10 000 néző, já­tékvezető Skorić (Belgrád). A mérkőzés egyetlen gólját Bubani érte el a 49. perc­ben. Olimpija: Zabljek — Dzor­­lev, Jovičević — Kokot, Soš­­kić, Geh — Frančeskin, Srbu (Skufca), Zagorac, Mladeno­­vić. Corn. Zagreb: Harar — G-aleko­­vić, Meštrović — Fulgozi, Ilié, Susa — Klobue.ir, Bu­­banj, Vaha. Dračie, Azinović. Az Olimpija teljesen rá­ szolgált a vereségre. Védel­me mutatott valamit, de a csatársor igen gyenge volt. Egyetlen játékos sem akadt köztük, akinek lövése célba talált volna. A hazai kapu­védő néhány ízben csillog­tatta tudását, a gólnál azon­ban későn lépett közbe. A zágrábi együttes kihasználta fölényét, és megérdemelten vitte el a két értékes pon­tot. Škorić játékvezető jól bíráskodott. M­ét csapat éléseiért Radnički {Niš)-P*?rtizcm 0:0 RADNICKI: Knežević — Jo­vanoyszjú, Milpnković — Hol­cer, Nikolić, Jocić — IlijevszUi, Andelković (Mitić), Radivojević, Jankovic, peremié. PARTIZÁN: Soškić — Raden­­ković, Damjanoyic — Jusufi, Paunović, Vaíjoyié — Bajié (Pet­rovié), Kov^cević, Hasíinagié, Bečejac, PJrrnajer. a Partizantól is jó játékot vár­tak, mert együ­tt volt az Euró­pa Kupában szereplő csapat, csu­pán­ Rašović hiányzott. Habár a találkozó gól nél­küli döntetlennel fejeződött be, m­indkét együttes elégedett. A Radnički annál az egyszerű ok­nál fogva, mert erre a pontra égető szüksége van, hogy to­vábbra is megkapaszkodjon a legjobbak társaságában, a Par­tizan pedig örülhet, hogy a for­ró niši talajon megőrzött ma­gának egy pontot. A Radnički játékosai a talál­kozó kezdetén fölényben voltak, és fergeteges támadásokkal igye­keztek bevenni Soškić kapuját. A válogatott kapuvédő, vagy pedig a csatárok poptallapsága folytán azonban egyetlen lab­da sem kötött ki a hálóban. A vendégcsapat főleg a pálya közepén játszott, s a gyors Bajig és Hasanagić rév­én igye­kezett néha-néha kapu elé tör­ni. A n­ásodik félidőben a Rad­­nički ismét fölényt harcolt ki, de három sarokrúgásnál több­re nem tellett erejéből. A Par­tizan Vasoyjé és Jusufi kiugra­tásaival kísérletezett, de ered­ménytelenül. Végül is mindkét csapat megbékélt a döntetlen eredménnyel, ami valójában reális. A két jugoszláv kupadöntőt, a férfi- ец a női csapatok vissza­vágó mérkőzését tegnap játszot­ták le Kumrovecen. A belgrádi Partizán 11:11 G ra­il­y- döntetlent ért el a sarajevói Возг-3 ellen, de mivel­ az első mérkőzésen 14:9 arányban győ­zött, megérdemelten jutott hoz­zá az értékes serleghez. Még megérd­emeltebb az eszék­i Grafičar győzelme a női csapat A találkozót mintegy 23 000 nő­zök döntőjében. Az első mérkő­­ző előtt, Ilic zágrábi bíró ve­rt 5 3 3 2403.15 .z­sgri 9:3-ig, most pedig 9:6-ra tette a m­ai városi stadionban, 11 5 2 4 felé 12 győzte le a pancsovai Testilacot. A szurkolók kivételes érdek­li 3 6 2 11:14 12 A belgrádi Partban másod­­lődéssel várták. Abban remény-11 3 4 4 10:11 10 szór, az eszéki Grafičar pedig kedtelt, hogy kedvenceik meg-11 3 3 5 11:19 9 először nyert kupabajnokságot, ismétlik kitűnő játékukat, de­ ­ A PARTIZAN ÉS A GRAFICAR nyerték a jugoszláv kézilabda­kupát 11. oldal