Népsport, 1987. november (43. évfolyam, 256-280. szám)

1987-11-01 / 256. szám

2 NÉPSPORT 53 Labdarúgás K£p. Honvéd—Haladás VSE 3-0 fi-2i Kispest, Bozsik-stadion, 8000 néző. Vezette: Bay (*****) (Szabó B., Győri). Bp. Honvéd: Disztl P. 0 — Sallai 6, Disztl L. S, Csu­­hay 6, Cseh 6 — Sikesdi 7, Fitos 7, Gyimesi 6, Romanek 6 — Fodor 7, Kovács 6. Edző: Bicskei Bertalan. Haladás VSE: Kutas­ 5 — Marton 5, Vörös Cs. 6, Wag­ner 5, Görög 5 — Nagy 5, Illés 4, Bognár 5, Baranyai 5 — Simon 4, Schaffer 4. Edző: Novák Dezső. Csere: Schäffer helyett Demján (—) a 67., Romanek helyett Sass (—) és Fodor helyett Csehi (—), mindketten a 71. percben, Nagy helyett Mikos (—) a 76. percben. Gólszerző: Fodor (11-esből) a 16., Fitos az 52., Kovács a 62. percben. Sárga lap: Bognár a 15. percben. Szögletarány: 7:2 (4:1) a Bp. Honvéd javára. (A mérkőzés előtt Bics­kei Bertalan, a Bp. Hon­véd vezetőedzője feltűnően ideges volt, s a követke­zőket mondta: — Nehéz mérkőzés lesz, hiszen a szombathelyiek ebben az évben nagyot léptek előre. Egységes, jó csapat vár ránk. Videón láttuk az MTK-VM elleni mérkőzé­süket, s bizony a Hungária körúton is majdnem meg­lepetést okoztak. Nagyon készültünk erre a találko­zóra és szeretnénk nyerni. A másik öltöző előtt No­vák Dezső az esélytelenek nyugalmával közölte: " Nehéz helyzetben vagyunk, a Honvéd a jobb csapat, neki áll a mérkőzés. Vö­rös Imre és Elekes sárga lap miatt nem játszhat, így csak a tisztes helytállásban reménykedhetünk.­ A Honvéd kezdett jobban, s már az alsó percekben lát­szott, hogy a vendégek több­nyire védekezni fognak. A 9. percben Kovács 15 méter­ről célozta meg a bal alsó sarkot, Kutasd, ha későn is indult, azért ujjheggyel szög­letre tudta nyomni a labdát. Egy perc múlva a másik ol­dalon Schäffer nagy lendü­lettel elvitte a labdát, Disztl L., majd a kifutó Disztl P. mellett is, de kisodródott, ezért inkább középre ívelt. Simonnak túl magas volt a beadás, így elszállt a feje fölött és nem tudta az üres kapuba fejelni. Az ellen­támadásnál Fodor ívelt re­mekül középre, Kovács nyolc méterről, nagy helyzetből kapu fölé fejelt. Az első ne­gyedóra végén a játékvezető elővette a sárga kártyát, mert Bognár felvágta Fodort. A 16. percben megszerez­te a vezetést a hazai együt­tes. Romanek ügyes cselek­kel betört a tizenhatoson be­lülre, ekkor Vágner felvág­ta. Tizenegyes! A büntetőből Fodor a jobb sarokba rúgta a labdát. 1-0 Hosszú percekig a Hala­dás térfelén pattogott a Lab­da, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a Honvéd-játékosok, nagyon sok volt az átadási hiba. A 40. percben az előretörő Ba­ranyai futott egészen az alapvonalig, de nem nézett fel, és a beadása elszállt a fejek felett.­­ A félidő utolsó percében érdekes je­lenet játszódott le a Haladás kapuja előtt. Kapukirúgás után a labda nem hagyta el a tizenhatost, Wágner visz­szajátszott kapusának, mire a játékvezető közvetett sza­badrúgást íté­lt hét méterre a kaputól. A legurítást Fo­dor mellé rúgta. SZÜNET UTÁN úgy nézett ki, hogy a Ha­ladás feladja a védekező taktikát és merészebben tá­m­ad. Két gyenge vendég­lövést kellett Disztl Péter­nek hárítani. Aztán ismét jött a Hon­véd és az 52. percben lát­ványos jelenetek után nö­velte az előnyét. Sikesdi nagy alakítását láthatták a nézők. Először Gyimesi re­mek emelését vitte el, de szerelték, ám nem hagyta magát, hanem a labda után futott, középre ívelt, és Fi­tos a tizenegyet pontról a rosszul mozduló Kutasi feje felett a kapu közepébe fe­jelt. 2-0 (Ez a találat is jele volt annak, hogy a Honvéd vál­toztatott játékf­elfogásán, hiszen két középpályás hozta össze, Sikesdi és Fi­tos. Azzal, hogy a táma­dásokhoz ebben a játék­részben a hazai középpá­lyások is felzárkóztak, ala­pos zavart okoztak a ven­dégek védelmében. Ennél az esetnél is szinte több volt a Honvéd-játékos a Haladás kapujának előte­rében, mint védő. Az más kérdés, hogy vajon miért csak több mint egy félidő elteltével váltak ilyen ak­tívvá?­ A 62. percben ismét gól­nak tapsolt a közönség. A balhátvéd Cseh előretört, le­vitte a labdát az alapvona­lig, visszajátszott, és az ér­kező Kovács 14 méterről a bal sarokba helyezett. 3-0 A 68. percben Cseh hibá­jából Marton vitte el a lab­dát, visszagurított, Nagy vi­szont 15 méterről az üres kapu fölé lőtt. Szép táma­dások, jó játék, legalábbis a Honvéd részéről ez jelle­mezte a további perceket. Sok helyzetet dolgozott ki a hazai gárda, de egy kicsit könnyelműen ki is hagyta. A 87. percben viszont szé­píthetett volna a vendég­­együttes. Demján 13 méter­ről a bal sarok felé fejelt, de Disztl P. látványos vető­déssel megfogta a labdát. (A Honvéd kettős cseré­je nem okozott nagy meg­lepetést. Románakét és Fo­dor­ nem azért hozta le Bicskei Bertalan, mert elé­gedetlen volt teljesítmé­nyükkel. A biztos győze­lem birtokában inkább pi­hentette őket a kemény­nek tűnő portugálok elle­ni visszavágóra.) ★ ★ ★ A találkozó végén vas­taps köszöntötte a Bp. Honvéd játékosait, ez az elismerés elsősorban a gó­lokért és a második fél­időben nyújtott javuló tel­jesítményért járt ki a pi­ros-fehéreknek. Az első játékrészben túlontúl óva­tosnak tűnt a kispestiek játéka. A négy hátvéd ott maradt a kapu közelében, pedig a vendégeknek csak két ékük volt, sőt Fitos és Sikesdi is legtöbbször a tizenhatos közelében ügyelt arra, hogy az esetleges kontratámadásokat megál­lítsa. Ezek azonban rit­kán jöttek, mert a Hala­dás atig-alig veszélyezte­tett. A Honvédnak ez az óvatos taktikája azt ered­ményezte, hogy az első félidőben csupán büntető­ből tudott gólt elérni. Fordulás után nagyot változott a helyzet azzal, hogy a hazaiak jóval ak­tívabbá váltak. A szélső­­hátvédek is vezettek ak­ciókat, a középpályások is mindinkább belelendültek, és gyakran zárkóztak fel Kovács és Fodor mellé. Tulajdonképpen a második gól nyugtatta meg Bicskei Bertalan gárdáját, ettől kezdve ugyanis néhány olyan támadást láttunk, amely valóban elismerésre méltó. 3-0 után már en­gedtek az iramból a piros­fehérek, ugyanis teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy a mostani Haladás még arra sem képes, hogy megszo­rítsa a többszörös bajnok­csapatot. A vendégek — főleg fordulás után — tel­jesen lemondtak a táma­dásvezetésről, tőlük akár — némi túlzással — talán még a kaput is lebonthat­ták volna. Nem tudni, mi az oka a vasiak ilyen já­tékának. Meglehet, arra gondoltak, hogy lehetőleg minél kevesebb góllal úsz­­szák meg ezt az összecsa­pást. Összességében a Bp. Honvéd a második félidő­ben nyújtott teljesítményé­vel, és főként azzal, hogy volt egy jó húsz perce, biztosan nyert, de a hely­zetkihasználásának még tovább kell javulnia. Ez a mérkőzés nagy tanulsága a szerdai UEFA Kupa­visszavágó előtt. Bicskei Bertalan: — A vá­rakozásnak megfelelően ját­szottunk, a második félidő­­beli jó teljesítményünkkel szeretnénk a soron követke­ző kupavisszavágón is ha­sonló eredményt elérni. Novák Dezső: — Gratulá­lok a Honvédnak. Teljesen megérdemelten nyert a szét­­esően játszó, gyenge napot kifogó csapatunk ellen. Sok sikert kívánok szerdára a kispestieknek. Boross Dezső Varga Béla A kapuban az egész Haladás. Minden szombathelyi játékos a gólvonal előtt egy közvetett szabadrúgásnál, de még így sem kerülhették el a vereséget (Koppány György felvétele) Zalaegerszeg—Rába ET© 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 5400 néző. Vezette: Nagy B. (•••*•), (Hu­ták, Komáromi). ZTE: Balázs 7 — Balog 5, Szabó 6, Csepregi 7, Rezi 6 — Sipos 6, Czigány 7, Vadász 6 — Farkas 4, Kovács 4, Páli 6. Edző: Szabó Rezső. Rába ETO: Albert 6 — Pecsics 5, Hlagyvik 5, Bordás 6, Preszeller 4 — Nagy 7, Csongrádi 6, Rubold 5 — Szabó 4, Mörtel 5, Handel 5. Edző: Győrfi László. Csere: Preszeller helyett Somogyi (5) a szünetben, Ko­vács helyett Dohány (5) az 57., Farkas helyett Varga (—) és Szabó helyett Kiss (—) a 68. percben. Gólszerző: Páli a 15. percben. Sárga lap: Pecsics a 80. percben. Szögletarány: 5:0 (2:0) a Rába ETO javára.­ ­Szabó Rezső, a ZTE ve­zetőedzője meggondolta magát és a hosszú ideje gyenge formában lévő Do­hány és Varga helyett He­tit és Kovácsot állította a kezdőcsapatba. Az utóbbi labdarúgó kezdőemberként először játszott az NB I- ben. A győri szurkolók már a mérkőzés előtt felvidultak, amikor a rádióból értesül­­■­tek arról, hogy az Újpest kikapott és ezzel megada­tott a Rábának, hogy a táblázat élére ugorjon.­ Az első percben Mörtel egy összecsapásnál megsé­rült és mindjárt ápolásra szorult. A 4. percben Farkas cselezgetett a jobb oldalon, középre adott, Hlagyvik lá­báról a labda a gólvonal felé gurult, ám Pecsics ott termett és felszabadított. A 11. percben Czigány ívelt jobbról keresztbe a győri kapu elé, az érkező Rezi nyolc méterről — igaz, éles szögből — a kapu mellé lőtt. A 15. percben szerzett ve­zetést a ZTE: Sípos ügyesen megkerülte az álmélkodó Ruboldot, az alapvonalig vitte a labdát, középre adott és Páli hat méterről, estében a Scapu közepébe bombázott. 1-0 A gól eléggé megzavarta a győrieket, támadásban ma­radtak a hazaiak. A 23. percben Farkas ügyes cselek után Kovács elé pöccintette a Labdát, a fiatal játékos ta­lán megijedve a lehetőség­től, négy méterről mellé gu­rított. Fél óra elteltével kezdett felocsúdni a Rába. A 31. percben Nagy, több zala­egerszegi védő mellett is el­vitte a labdát, többen gyö­törték őt, el is esett, de a játékvezető nem látott sza­bálytalanságot. A 35. perc­ben megint Kovács előtt nyílt lehetőség, amikor Pá­litól nagyszerű labdát ka­pott, az ötösön elhúzta még Albert mellett is, de ezúttal is kapu mellé lőtt. A 45. percben Handel kevergetett a bal oldalon, egészen az alapvonal közelébe jutott, beadás helyett azonban lőni próbált, és a gyenge labdát Balázs vetődve elcsípte. SZÜNET UTÁN gyorsan egyenlíthetett volna a Rába: a 48. percben Nagy a jobb oldalon az alapvonalig vezette a labdát, élesen kö­zépre lőtt, s a kaputól hat méternyire Mörtel futtából laposan meglőtte a labdát, de Balázs ritkán látható bravúr­ral, vetődve hárított. Ezt kö­vetően Rubold ugratta ki Mörtelt, aki szorongatott helyzetből, 14 m-ről messze a kapu mellé lőtt. Egymást ér­ték ezután is a Rába táma­dásai. A 60. percben Szabó jobbról ívelt az ötösre, de Handel — bár valósággal rá­­dőlt a feléje szálló labdára — elől Mörtel elfejelte a labdát, és Balázs védett. Válaszként Vadász iramodott meg telje­sen egyedül, a középkorból indulva, azonban 30 méterről elhamarkodottan a kapu mel­lé lőtt. A 65. percben egy kapu előtti kavarodás során Bordástól Dobány elé perdült a labda, ő 15 m-ről lőtt, Al­bert védett. A 74. percben Páli viharzott el a balszélen, laposan adott középre, de Dobány 4 m-ről a kapu mellé sodorta a labdát. A 80. perc­ben Varga húzott kapura, Pecsics buktatta őt, ezért sár­ga lappal büntette őt a bíró. (A mérkőzés végén kisor­soltak egy Polski Fiat 126- os gépkocsit, amelyet a 302-es számú tombolajegy tulajdonosa nyert meg.) K­ ★ ★ A rendkívül nehéz hely­zetben lévő Zalaegerszeg elszántan kezdeményezett, és első percekben a régi, lelkes ZTE-re emlékezte­tett. Igyekezetét negyedóra elteltével siker koronázta, és ez érezhetően sokkolta a győrieket. Egymás után alakultak ki a jobbnál jobb helyzetek a Rába kapuja előtt, és ha a fiatal Kovács nem olyan lámpalázas, egyedül eldönthette volna már ekkor a mérkőzés sor­sát. Félóra elteltével kez­dett felocsúdni a Rába-par­ti gárda, azonban támadá­sai elég körülményesek voltak. Szünet után nagy iramot diktált a vendégcsapat. Egyre-másra szőtte táma­dásait, azonban a hazai vé­dők nagyszerűen álltak a lábukon, sőt gyors ellenak­cióik révén ők is nemegy­szer veszélyeztették Albert kapuját. Nagy volt a küz­delem, beszorult a ZTE, azonban a győri csat­árok rendkívül körülményesek voltak, és ha lehetőségük kínálkozott, akkor is gyat­ra megoldásokat láthat­tunk tőlük. Érdekes kép alakult ki az előkelő helyen álló Rábáról: néha nagyvo­nalú játékot mutatott, azon­ban ezt egyre-másra vál­totta fel mind a védelem­ben, mind a támadósorában a hiba, a kapkodás, összes­ségében, figyelembe véve a kialakított helyzeteket, a hazaiak győzelme megérde­melt. Szabó Rezső: — Első félidei játékunk alapján talán meg­érdemeltük a győzelmet, a másodikat viszont roppant nehézzé tettük magunk szá­mára. Győrfi László: — Az a csa­pat, amely nem rúg gólt, nem is érdemli meg, hogy pontot szerezzen! Gondi Béla Az NB1 állása 1. I. Dózsa 137 3 3 27-13 17 2. Bp. Honvéd 137 3 3 20-14 17 3. Rába ETO 136 4 3 19-15 16 4. Pécsi MSC 135 5 3 15- 9 15 5. Haladás VSE 134 7 2 17-13 15 6. Tatabánya 125 4 3 30-15 14 7. Váci Izzó 134 6 3 15-10 14 8. Vasas 135 4 4 21-21 14 9. Ferencváros 133 6 4 18-17 12 10. Zalaegerszeg 135 2 6 14-18 12 11. Siófok 134 3 6 16-19 11 12. Békéscsaba 123 5 4 11-21 11 13. MTK-VM 124 2 6 22-28 10 14. Debrecen 123 4 5 13-22 10 15. Videoton 122 5 5 13-16 9 16. Kaposvár 121 3 8 12-32 5 XLIii. 256. ♦ 1987. november 1 Sípszó előtt NB II • Az egykor szebb napokat megélt Szeged SC és az Eger SE összecsapása a tizenhatodik játéknap egyik érdekes találkozójának ígérkezik. A Tisza­­partiaknak bőven van adósságuk szurkolóikkal szem­ben, hiszen hazai pályán eddig már öt pontot hul­lajtottak el könnyelműen. Pataki Tamás vezetőedző ugyanakkor nagyon is jól tudja: roppant kellemet­len játékstílusú, veszélyes ellenfélnek ígérkezik az egri tizenegy ... Ettől függetlenül természetesen a szakvezetés győzelmet vár a szegedi gárdától. El­végre szó sincs arról, hogy feladták volna merész álmaikat! Dr. Kovács visszakerül a csapatba, mi­után letöltötte a sárga lapok miatti büntetését. Egerben Kovács András vezetőedző egyáltalán nem titkolta, hogy nagyon bízik abban, Szegeden meg­szakad az idei halvány idegenbeli sorozat . .. Ami tény: vendégként a piros-kékek csupán öt döntet­lenre voltak képesek. Gondot okoz, hogy Csepregire még nem számíthatnak, László sincs még rendben és Méhesi sem harcképes. így kezdenek SZEGED SC—EGER SE Szeged, 13 V: Stamler (Szabó J., Horváth Gy.) Szeged SC: Leboniczky — Kántor, Bogdán, Szabó Gy., dr. Tóth — Takó, dr. Kovács, Takács — He­gyeshalmi, Varga, Deák. Eger SE: Bodolai — Szert, Fegyvernek­, Juhász, Lengyel — Barabás, Lehnert, Smuczer, Simon — Vojtekovszki, Tatár. NB I MTK-VM—BÉKÉSCSABA Hungária kft., 11 V: Bognár (Szilágyi L., Kiss G.) MTK-VM: Gáspár — Szalai, Híres, Lőrincz — Varga, Bognár, Farkas, Katzenbach — Kékesi, Szeibert, Pölöskei. Békéscsaba: Baji — Szenti, Ottlakán, Bánfi, Fabulya — Adorján, Kras­­nyánszky, Gruborovics, Csanálosi — Árky, Sze­keres. TATABÁNYA—VIDEOTON Tatabánya, 13 V: Maczkó (Lázin, Plasek) Tatabánya: Kiss — Vincze J., Lakatos, Schmidt, Dobesch — Moldván, Csapó, P. Nagy — Kiprich, Plotár, Vincze I. Videoton: Petry — Végh, László, Novath, Horváth — Máriási, Sallói, Wittman — Májer, Magyar, Kovács DEBRECEN—KAPOSVÁR Debrecen, 13 V: Varga S. (Roxin, Bogyó) Debreceni MVSC: Horváth — Kiss, Nagy L., Plókai A., Balogh — Steigerwald, Szűcs, Vancsa, Turtóczky — Melis, Bücs. Kaposvári Rákóczi: Kollár — Deákvári — Kurdi, Rácz, Barna, Kraft — Prukner, Csrepka, Gilitsch — Murai, Havasi. NB I