Békés Megyei Népújság, 1972. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-05 / 209. szám

Csapataink az NB-ért . ELZETT—BCS. ELŐRE SP. 12—4 (6—3). Kézilabda. NB I B, női. Budapest, 100 néző. V.: Fontos, Nyilas. Előre Sp.: Sza­­bóné — Szegediné (1), Illés, Bozó (3), Peczéné, Kékesiné, Kovácsné. Csere: Hrabovszki, Matyuska, Drienyovszki, Bo­­tyánszki. Edző: Szabó Károly. Az ELZETT kezdés után rövid időn belül négy büntetőhöz ju­tott, amellyel 4—0-ra húzott el. Ez végig éreztette hatását a csabaiakon, akik, mérsékelt tel­jesítményt nyújtottak és sok ziccert hibáztak el. SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV ELŐRE—SZARVASI FŐISKO­LA SPARTACUS 29—7 (15—6). Kézilabda, NB I B, férfi. Szé­kesfehérvári, 150 néző. Vezette: Mayer, Ruszina .Szarvas: Ku­­gyela J.,­­ Nemes (5), Cseri I, Darida, Kukucska (1), De­meter (1), Lestyán (2). Csere: Dóba, Török, Juhos, Kocsis, Bencsik. Edző: Koltai Lajos. A durvaságokkal tarkított mér­kőzésen, igen alacsony színvo­nalú játékvezetés mellett, meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett. A szarvasiak mélyen tu­dásuk alatt játszottak. BCS. VÍZMŰ—TISZA CIPŐ­GYÁR 28—20 (18—8). Kézilab­da, NB IX. Férfi. Békéscsaba, 250 néző. V.: Petró, Schober. Vízmű: Ancsin — Feifrik (11), Fabulya (2), Várai (3), Schulcz (2) , Komáromi (4), Radnai (6). Csere: Szaszák, Susztek, Béké­si. Edző: Hankó György. Az első félidőben a Vízmű helyen­ként igen jól játszott és tízgólos előnyre tett szert. . Fordulás után a biztos vezetés tudatában kissé kiengedtek, de még így is biztosan nyertek meg mérkőzést. Jók: Feifrik, Komáromi, Radnai, Ancsin. BCS: ELŐRE SPARTACUS— BCS: MÁV 20—18 (13—12). Kézilabda, NB II. Férfi Békés­csaba, 250 néző. V.: Leány­vári II. Előre Sp.: Rácz — Bíró (1), Martói (6), Dukát (2), Molcsán (8), Kolarovsz­ki (3), Annus. Csere: Szász, Gyulai dr., Trucz, Csulik. Edző: Machalek István. MÁV: Kovácsik — Krizsán II (3) , Krizsán I, Gálik (1), Baukó (5), Pétervári P. (4), Pétervári Z. (3). Csere: Szelcsányi, Krát­­ki (2). Orvolte. Edző: Giczev Gá­bor. A helyi csat­atok találko­zója­ biztos lila-fehér győzel­met ígért. A sokat könnyel­­műsködő lila-fehéreknek azon­ban nagyon meg kellett küzde­ni a két pontért. A vasutasok helyenként igen jól játszottak és nem sok hiányzott a meg­­lepetéshez. Jók: Rácz, Molcsán, ill. Kovácsik, Baukó, Pétervári P., Pétervári Z. SZARVASI FŐISKOLA SP. —BP. VM KÖZÉRT 13—10 (6—5). Kézilabda. NB II, női. Szarvas, 200 néző. V.: Terényi. Szarvas: Kovácsné — Kolláth (1), Vaszkó (3), Tusjak (3), Lestyánné (3), Pasek fi), Ma­rosvölgyi. Csere: Rédei, Ku­­gyela. Edző: Janurik Mihály. A hazai csapat végig nagy ira­mot diktált, de a befejezéseik pontatlanul végződtek, emiatt igen szorossá vált a mérkőzés. A tartalékos szarvasi együttes mérsékelt teljesítményt nyúj­tott, de megérdemelten nyert. SZENTESI KINIZSI—GYU­LAI HARISNYAGYAR 12—7 (5—2). Kézilabda. NB II. Női. Gyula, 100 néző. V.: Kiss. Gyu­la: Szeredi — Terék, Csüllögh (3), Valach, Havrán (1), Torna, Kliszek. Csere: Orvos, Lehocz­­ki (3), Duska. Edző: Erdődi Ru­­dolfné. A harisnyagyári lányok jó teljesítményt nyújtottak — de a hajrára elkészültek ere­jükkel. Jók: Szaredi, Csüllögh, Lehoczki. * VÁCI FORTE—BCS. KON­ZERVGYÁR 11—9 (6—5). Ké­zilabda, NB II. Női. Vác, 150 néző. V.: Ócsai. Konzervgyár: Danczikné,— Oravecz, Szántai, Krizsák, Uhrin (8), Vidove­­nyeczné (1), Gulyás. Csere: Hu­­gyecz. Edző: Rimóczi László. Végig jó iramú, kemény mérkő­zésen fej-fej mellett haladt a két csapat. A helyiek 9—9 után, játékvezetői tévedéssel tudták csak maguk javára fordítani az eredményt, az utolsó öt perc­ben. Az első félidő közepén Danczikné megsérült és nem volt teljes értékű játékos, ami ugyancsak befolyásolta a vég­eredményt. Jók: Uhrin, Vido­­venyeczijé, Gulyás. BCS: ELŐRE—SPARTACUS —MHC VASAS 3:2 (—2, 7, —13, —4, 11). Röplabda. NB II. Női. Békéscsaba, 100 néző. V.: Papp. Előre Sp.: Barcs, Csete, Greek, Markos, Hrabovszki, Paulik. Csere: Tóth, Nagy II. Edző: Búzássy Béla. 1. játszma: A kitűnően kezdő fővárosiak ellen a hazaiak sok hibával játszottak. 1. játszma: Fokozat­­­tosan magára talált az Előre Spartacus és 8:4 után biztosan nyert. III. játszma: Ismét,8:4- re vezettek a csabaiak, a foly­tatás azonban nem sikerült. A vendégek 13:13 után győztek. IV­. játszma: Az MHC Vasas erejéből mindössze négy pontra futotta. V. játszma: A hajó­­gyáriat?­ 5:0-ra, majd 8:6-ra ve­zettek, a szövetkezetiek azon­ban a közönség harsány bizta­tása mellett­­ remekül haj­ráztak. * A közepes színvonalú mérkő­zésen nagy lelkesedéssel ját­szottak a lila-fehérek és meg­érdemelten szerezték meg a győzelmet. Jók: Markos, Cse­te Greek. A Gyomai TK NB II-es női röplabdázói a hét végén ide­genben szerepeltek és két érté­kes győzelmet arattak: Gyomai TK—Szegedi Kender 3:0, Gyo­mai TK—Bács-Bakod 3:1. A, csabai Greek és csete, akik jó teljesítményt ’nyújtottak az MHC Vasas elleni­ NB I-es női röp­labda-mérkőzésen. (Fotó: Bamácz) . ItPUJSACk 1972. SZEPTEMBER 5. Közepes teljesítménnyel isz Bcs. Előre Spartacus—Egri Dózsa 3—1 (2—1) NB I B-s labdarúgó mérkő­zés, Békéscsaba, 7 000 néző. V.: Hévízi (8). Előre Sp.: Tóth M. (5) — Kvasz (7), Dobó (7),­­Láza (6) , Lengyel (7), Lukoviczki (6), Veszelka (5), Dávid (7), Tóth T. (7) , Németh (6), Kovács (6). Ed­ző: Pillér Sándor. Egri Dózsa: Csank (5) — Tóth M. (4), Ko­vács (6), Lakatos (4), Patvaros (4), Ambrus Z. (5), Kárpáti (5), Bánkúti (6), Patkós (5), Simon (3), Czeczeli (6). Edző: Mathesz Imre. Csere: Simon helyett a szü­netben Ambrus I. (5), Patkós helyett a 65. percben Szűcs­i(—■). Szögletarány: 5:2 (1:1), a Bes. Előre Spartacus javára. Lendületes hazai rohamok • vezették be a találkozót, amely már a 2. percben eredménnyel '*.zárt. A kitörő Némethet Tóth M. buktatta a 16-os oldalvona­lánál, a szabadrúgást Lengyel ívelte be és a túloldalról befu­tó Tóth T. az ötösről senkitől sem zavartatva a jobboldali léc m­ellett a hálóba fejelt. 1—0. A 10. percben Bánkúti lövése ke­véssel kerülte el a kaput. Rög­­tön utána Czeczeli játszotta ma­gát tisztára, labdája centiméte­rekkel szállít a léc fölé. Ne­gyedóra elteltével alábbhagyott az iram, mindkét oldalon kap­kodva játszottak. Pontatlan át­adások követték egymást, a szépszámú közönség sokat bosz­­szankodott. A 26. percben Pat­varos megjegyzésért sárgalapos figyelmeztetést kapott. A 37. percben a csabai kapus a 16- oson kívülre futva, fejjel tisz­­­­tázott Patkós elől. A félidő­­ hajrájában valamelyest felélén­­­­kült a játék. A 44. percben­ Czeczeli mintegy 28 méterről lövésre szánta el magát és a pattogó labda a rosszul vetődő­­ Tóth M. fölött a bal felső sa­rokba csapódott. 1—1. Egy perc sem telt el, amikor Kovács egy csellel lefordult védőjéről, egé­szen az alapvonalig futott, éles belövését Németh közelről a kapuba vágta. 2—1. Szünet után sem változott a játék képe. Mindkét csapat­­­udós maradt a jó teljesítmény­nyel, továbbra is kiütköztek az első félidőbeli bosszantó hi­bák. Az 53. percben Bánkúti betartott Lázának, a csabai hátvéd ötperces ápolásra szo­­­rult, csak aztán tért vissza. Az­ 56. percben újabb sárga lapot „osztott ki” a játékvezető, ez­­­­úttal Lakatosnak. Az 57. perc­ben veszélyes jobboldali egri akció végén Patkós beadását két gólhelyzetben lévő támadó elől Lengyel az utolsó pillanat­ban fejelte szögletre. Egy perc múlva eldőlt a találkozó. Tóth M. ártatlan helyzetben fellök­te a ‘16-oson belül Vészelkét Hévizi azonnal a 11-es pontra mutatott és a megítélt büntetőt Lengyel nagy erővel a kapu jobb oldalába rúgta. 3—1. Ki­sebb, de gyakori szabálytalan­ságok váltogatták egymást, amiért a 62 percben — vissza­húzásért — Lukoviczki is sárga lapos figyelmeztetésben része­sült. Ezt követően Lukoviczki, majd Lengyel lövése adott mun­kát Csanknak. A másik oldalon Ambrus I. a lécet találta el. Feljöttek az egriek. Bánkúti elől tisztázott kifutással Tóth M. Az utolsó előtti percben pedig Szűcs lövését kellett a csabai kapusnak tisztázni. * * * A gyorsan elért csabai gól után elmaradt a várt folytatás, unalmassá vált a játék. A 11-es után az egriek láthatóan felad­ták és így az Előre Spartacus­­nak erősen közepes teljesít­mény is elegendő volt a biztos győzelemhez, örvendetes, hogy a csabaiak új játékosai egyre inkább beilleszkednek a csapat­ba. Az egrieknek csak fellángo­lásaik voltak és küzdőszellemük sem volt kifogástalan. U­hrin János További eredmények: Pénz- f­egyőr—MÁV DAC 1—2, Orosz-­ lány—Miskolci VSC 0—0, Deb­receni VSC—Szolnoki MTE 1—0, Szekszárd—BKV Előre 3—0, Vo­lán SC—Haladás 2—2, Ganz MÁVAG—Bp. Spartacus 2—1, Dorog—Dunaújváros 1—2, Kecs­kemét—Várpalota 2—1. A LABDARÚGÓ NB I B Állása TÓTH TIBOR A Bes. Előre Spartacus újonca 1960-ban a Bp. Honvéd Ifjúsági­­­sapatában ismerkedett meg a labdarúgással. 1966-ban a Budai Spartacushoz, két évvel később az MTK-hoz került. 1970-ben ,az Egri Dózsa NB I-es gárdájához igazolt, ahonnan az idén igazolt át a csabai lila-fehérekhez. 27 éves, leginkább balösszekötőt vagy középcsatárt szeret játszani. Az 58. percben ezzel a góllal dőlt el a Bes. Előre Spartacus—Eger mérkőzés sorsa. Vészeiket fellökték a 16-oson belül, a megítélt bünte­tőt Lengyel biztosan lőtte a kapu jobb oldalába és 3—1-re alakult az eredmény. (Fotó: Barnácz István­ 1.Dunaújváros4 3 1—8—17 2.MÁV-DAC4 3—1 8—66 Pénzügyőr4 3— 17—56 4.Ganz-MÁVAG4 2 1 1 10—55 5.DVSC4 2 1 16—45 Bes. Előre Sp.4 6 1 15—35 7.Haladás4 1 3— 7—65 Kecskemét4 1 3—5—45 9.SZMTE4 2—2 6—54 Oroszlány4 1 2 1 5—44 11.MVSC4 1 21 4—84 12.Dorog­4 1 12 6—63 13.Volán SC4 1 12 6—73 Bp. Spartacus 4— 3 13—43 15.Szekszárd4 1 1 2 4—73 16.Eger 4—22 3­ 82 17.Várpalota 4—1 3 4—81 18.BKV Előre 4—1 31—71 Budafok-Bes. VTSK 2-0 (0-0) NB II-es labdarúgó mérkőzés, Budafok, 500 néző. V.: Ladányi. Budafok: Németh (6) — Kapi­tány (6), Szöllősi (8), Popelka (7), Tóth (8), Sárközi ,(6), Fazekas (8) , Nagy J. (5) (Kolbert —), Haffner (8), Kalmár I. (6), Se­bestyén (6) (Kalmár II. 8). Edző: Dobos Gyula. VTSK: Széplaki (9) — Csulik (7), Félix (8), Kul­­csó (8), Lukoviczki (6), Palotai (5), Trefil (5), Varga B. (5) (Var­ga­­M. 5) Bodó (7), Lipták (5), Bunda (5). Edző: Szombati György. A kitűnő erőkből álló hazaiak az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdemé­nyezést. A Laczó, Zahorán és Vi­­czián nékül játszó tanácsiak megerősített védelemmel, határ­talan lelkesedéssel küzdöttek — különösen Széplaki remekelt — és egészen a 71. percig 0—0 volt az eredmény. Ekkor Kalmár II. fejese jutott a jobb felső sarok­ba, majd öt perccel a befejezés előtt­­Fazekas lefutotta védőjét és az éles beadást Kalmár I. nyolc méterről kapásból a bal alsó sarokba vágta. 2—0. A kilencven perc során né­hány veszélyes helyzet a csabai­ak előtt is adódott Így például a 87. percben, amikor Palotai lövésszerű beadására Trefil egy gondolattal később érkezett és Németh merész vetődéssel tisz­tázni tudott. Végeredményben a VTSK helytállt, de a rutinosabb Budafok megérdemelten tartotta otthon a két pontot Kovács László A SZARVASI VÁROSI TANÁCS árverést hirdet a Szabadság u 43. szá­mú ház lebontására. Árverés időpontja 1972. szeptember 8-án, de 9 óra, a helyszínen: 357520