Új Dunántúli Napló, 1990. november (1. évfolyam, 209-238. szám)

1990-11-24 / 232. szám

* A hazaiak kezében volt a két pont Komlói Bányász—Tatabányai Bányász 23-23 (12-12) NB I. férfimérkőzés, Komló, 900 néző. V.: Ladiszlai, Lovas. Komló: Sevcov, Ambrusits 2,­­Nyeretyin 8, Pap G, Papp L., Schwarcz, Burán 2. Csere: Kul­csár (kapus), Keszthelyi 3, Soós 6, Takács. Edző: Fenyve­si Károly. A nagy rohanás közben egyenlő arányban 2-2 gól is esett az első öt percben, és a továbbiakban is 4-4-ig együtt haladtak a csapatok, innen azonban három góllal elhúztak a tatabányiak, akiknél a vá­­logtott beállós Sibalin csak védekezésben volt a pályán A 18. percben az ugyancsak válogatott Borsos már ötödik gólját lőtte, de Nyeretyin tar­totta a lépést a tatabányai szélsővel, így nem tudott na­gyobb előnyhöz jutni a ven­dégcsapat. Öt percen át 8-7- es tatabányai vezetést muta­tott az eredményjelző, miköz­ben abszolút ziccereket hibáz­ltak a tatabányaiak. Aztán a 24. percben Nyeretyin a gól­termelésben utolérte Borsost, ezzel egyenlítettek a hazaiak, egy perccel később pedig az egykori moszkvai Grisa újabb találata már a vezetést jelen­tette. Schwarcz két perces ki­állítása alatt három gólt lőt­tek Borsosék, de a hazaiak megint indulhattak ellenfelük után és szerencsével a félidő utolsó másodpercében sikerült az egyenlítés. Rendkívül szorosan folytató­dott a második félidő. Kulcsár sorozatban volt képes bravú­rokra, s ezzel még emberhát­rányban is partiban maradt a Komló. A fanatikus hazai kö­zönség tanult a PMSC-meccs­­ből, ezúttal csak kedvencei buzdításával törődött, és ezt eredménnyel tette, hiszen a 47. percben 19-16-ra Sósék vezettek. Három perccel ké­sőbb már a negyedik hetest hagyták ki a hazaiak, de a vendégek továbbra sem tud­tak mit kezdeni Kulcsárral, aki bámulatos teljesítményt nyúj­tott, egyedül ekkor már tá­madásban is játszó Sibalinnal nem bírt. A válogatottakat fel­vonultató vendégeknek igen­csak szükségük volt a játék­vezetők jóindulatára, hogy az 55. percre utolérjék a komlóia­kat. Hihetelen izgalmak kö­zött döntelen állásból indult az utolsó perc is, tatabányai támadással. A feketeruhások ekkor már kellőképpen ügyel­tek arra, hogy ne szülessen újabb gól, s maradjon a dön­tetlen. Feszült hangulatú mérkőzé­sen a komlóiak lelkesedésből kitűnőre vizsgáztak, és ha ru­tinosabbak ezen a mérkőzé­sen, nem szerzett volna pontot a jóval esélyesebb tatabányai gárda. G. G. Pap G. (sötét mezben), a komlóiak beállása a vonalról bombáz a tatabányai hálóba. Fotó: iProksza László ----------------------- * ----------------------­ Eladva egy félidő... Debreceni Dózsa—Pécsi MSC 29-25 (15-9) NB I, férfimérkőzés. Debre­cen, 600 néző. V.: Belső, Jan­­csó. PMSC: Bárány — Székely­hídi 2, Horváth, Kakas 10, Kovács J. 2, Hang 1, Kunos 2. Csere: JSzente (kapus), Ko­­vácsevics 7, Kovács I. 1, Gelbe. Edző: Kajcsa András. Vonalon ragadva, megille­­tődötten kezdtek a vendégek, ezt eredményesen­­kihasználták a hazaiak. A hatos falat vé­dekező pécsiek nem értek ki az átlövőkre, s mivel a sza­badon hagyott debreceniek nem zavartatták magukat, sor­ban szerezték góljaikat tá­voli átlövésekből. Tetézte a vendégek baját, hogy nagyon sok volt a technikai hiba — pontatlan labdatovábbítás és labdafúgás —,. Így szinte az első harminc percben elúszott a pontszerzés lehetősége. Szünet után alaposan össze­kapták magukat a piros-feke­ték, Kakas és Kovacsevics eredményes játékával már-már a sírból kapaszkodtak a pont­szerzés közelébe. Amire senki nem mert a hazaiak részéről gondolni: 15-9 után, 17-17-nél utolérte a Pécs a Debrecent. Csakhogy ekkor hiába váltot­ta a kapuban Bárányt Szente, a gyenge teljesítményt nyújtó két szélső, valamint a csa­patba visszaigazolt Horváth eredménytelensége miatt nem tudtak lépést tartani az ismét magukra talált hazaiakkal. A mértkőzés hajrájában 21-19 után a Dózsa minden kapott gólra válaszolt, így megma­radt, sőt mivel a baranyaiak három büntetőt is hibáztak, végül is négy gólra nőtt a lila-fehérek előnye. A sérült válogatottjait - Tóth kapust és a balkezes Né­­methet - nélkülöző pécsiek egy félidőt „késtek" a fel­épült sérültjeivel kiálló Deb­recen otthonában. Igaz, szü­net után két nagyszerű telje­sítmény - Kakas és Kovácse­­vics - jóvoltából befogták a hazaiakat, csakhogy a távoli lövésekre érzékeny kapusok teljesítmény-kihagyásai nem tették lehetővé, hogy a hajrá­ban is partiban maradhassa­nak a jobban hajrázó debre­ceniekkel szemben. A PMF0- nek így nem maradt más vi­gaszként, mint az, hogy va­sárnap késő délután a duna­újvárosiakkal szemben vegyen elégtételt Pécsett, a városi sportcsa­rnokban. K. L. Bronzérmes a magyar férfi asztalitenisz-válogatott Nisben, a jugoszláv nem­zetközi asztalitenisz-bajnoksá­gon a magyar férficsapat bronzérmet nyert. A fiatalok­ból álló tartalékos női együt­tes viszont már a nyolcaddön­­tőben kiesett, mert Romániá­tól vereséget szenvedett. Eredmények: férfiak, a negyeddöntőben: Magyarország—Cseh és Szlo­vák SZK 4-2. Elődöntő: Kína-Németország 4-0, Jugoszlávia—Magyarország 4-1. A verseny kiírása értelmé­ben a csapattalálkozókon nem 21, hanem 11 pontig játszot­ták a szetteket, de két pont különbséggel. A magyarok egyetlen győzelmét Varga Sándor érte el Zoran Primo­­­rac ellen. Nők: A nyolcaddöntőben: Románia—Magyarország 3-1. Labdarúgó NB I. Videoton-Weltham-Siófok 3-1 (1-0). Székesfehérvár, 4000 néző, v.: Huták. Gólszerzők: Földes (24.), Székely (73., 11-esből), So­m­lós (79.), illetve Páli (82.) A mérkőzés nagy részében a Videoton támadott többet, különösen Szabó kiállítása után vált egyértelművé fölé­nye. A fehérváriak szellemesen játszottak és megérdemelten győztek. AZ NB I. ÁLLÁSA A Video­ton-Walt­ham—Siófok mérk­­­lés 1. után az NB Bp. Honvéd 1. 14 állása: 10 2 223- 822 2.Váci Izzó 14102 220-10­22 3.Ferencváros 149 2 3 29- 8 20 4.Veszprém 146 6 215-1218 5. Tatabánya 146 5 317-1417 6.Pécsi MSC 147 1 614-1215 7.MTK-VM 145 4 517-1814 6.Siófok 154 6 513-1514 9.Vasas 145 2 719-2312 10 Békéscsaba 145 2 715-1912 11. Szeged 144 4 6­7-1412 12.Rába ETO 144 3 719-2011 13.Videoton-V. 144 3 717-21­11 14.V. Dózsa 144 2 617-2410 15.Debrecen 132 4 7­7-148 16.Bp. Volán 14­3­ 1114-316 A hétvége sportműsora NOVEMBER 24., SZOMBAT LABDARÚGÁS. NB III.: PVSK— Kisdorog, Vasutas pálya, 11.00., MÁV NTE—Marcali, Nagykanizsa, 13.00. Megyebajnokság: P. Zsol­­nay—Harkány, Porcelángyári pálya, 13.00., Vasasi Bányász—Bicsérd, Vasasbányatelep, 13.00., PEAC— Sásd, Egyetemi sporttelep. 13.00. JÉGKORONG. OB II. mérkőzés: Mecsek LSE—Pomáz, Műjégpálya, 13.00. VIVAS. Pannónia Kupa férfi pár­bajtőrvívó verseny. Pécs, városi sportcsarnok, 8.00, női verseny. 10.00. KOSÁRLABDA, NB I. nők: TFSE— PVSK, Budapest. 16.00. KÉZILABDA, m­egyei diákolimpia V. korcsoport döntője. Nevelési Központ: ANK—Gépipari (fiúk), 8.00, Mohácsi— Marek—JPTE (leány), 9.10, Széchenyi—500-as DSK (fiúk), 10.20, Siklós—Radnóti (leány), 11.30, Gépipari—Széchenyi (fiúk), 12.40, Radnóti—Mohács (leány), 13.50, 500-as DSK—ANK (fiúk), 15.00, JPTE—Siklós (leány), 16.10. RÖPLABDA. NB II. férfiak: KTMF — PEAC, Győr. 12.00. ASZTALITENISZ. Középfokú is­kolák szabadidős csapatversenye Egyetemi tornacsarnok, 8.30. NOVEMBER 25., VASÁRNAP LABDARÚGÁS. NB I.: Váci Izzó — PMSC, Vác. 13.00. NB II.: Mo­hácsi Új Barázda TSZ SE—Soproni SE, Mohács, 13.00, Oroszlányi Bányász—Komlói Bányász, Orosz­lány, 13.00, Szekszárdi Dózsa— BMTE-Törley, Szekszárd, 13.00. III. ker. TTVE—Paksi Atomerőmű, Budapest, 13.00. NB III.: Máza­szászvári Bányász—Kaposvári Hon­véd, Mázaszászvár, 13.00, Kapos­vári Építők—Somberek, Kaposvár, 13.00, Siklósi Tenkes—Rákóczi FC, Siklós, 13.00, Boglárlelle—Dombó­vári Vasas, Boglárlelle, 13.00, Paksi SE—Barcs, Paks, 13.00, Csur­gó—Bólyi MEDOSZ, Csurgó, 13.00. Megyebajnokság: Pécsi Kinizsi— Újpetre, Kovácstelep, 10.00, Szajk —Szigetvár, Szajk, 13.00, Szentlő­­rinc—PETC, Szentlőrinc, 13.00, Be­remend—Töttös, Beremend, 13.00, Sellye—Pécsi Postás, Sellye, 13.00. KÉZILABDA, NB I. férfiak: PMSC —Dunaferr, Pécs városi sportcsar­nok. 17.30, Tisza Volán—Komlói Bányász, Szeged. 17.30. Megyei diákolimpia V. korcsoport döntője. Nevelési Központ: Széchenyi—ANK (fiúk), 8.00, Siklós—Mohácsi Marek (leány), 9.10, 500-as DSK—Gép­ipari (fiúk), 10.20, Radnóti—JPTE (leány), 11.30. RÖPLABDA. NB II. férfiak: Győri Dózsa—PEAC, Győr, 9.00. KOSÁRLABDA. NB II. férfiak: Pécsi Postás—Szombathelyi TK, Ko­marov, 10.30. MODELLEZÉS. Rádióirányítású autómodellek országos bajnoksága. Pécs városi sportcsarnok, 9.00. KÖZÉLETI NAPILAP Dunántúli napló Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek SÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 145 forint, negyedévre 435 forint, egy évre 1740 forint. ISSN 0865-9133 Labdarugó HIEB I—II. Pontot remélnek Vácott a pécsiek A végén csattan az ostor! - állították a héten a PMSC labdarúgó-stadionjában. Nem­csak azért, mert a gyenge rajt után alaposan belejöttek a pontgyűjtésbe, de azért is, mi­vel a Pécsnek általában nem megy, pontosabban nem ment rosszul eddig a váci stadion­ban sem. Igaz, a Dunakanyar városának labdarúgói ezen az őszön alaposan felborították a papírformát, hiszen az utolsó forduló előtt ott lihegnek a ta­bellán előttük álló Honvéd nyakába. Márpedig ki gondol­ta volna mindezt az őszi sze­zon kezdetén. - Valóban nagyszerű dolgo­kat produkáltak a váciak ezen az őszön, s mitagadás a lehe­tőségeik között van az is, hogy ha ellenünk győzelemmel fejeznék be a találkozót,­­ mivel a Honvédnek korántsem biztos az MTK-VM elleni ket­tős pontja , akár az élen vé­gezhetnek és, akkor onnan kezdhetnék a tavaszi idényt — latolgatta a lehetőségeket Garami József, a pécsiek mes­tere. - Gondoljuk ehhez lesz egy­két szava a piros-feketéknek is.. . - Remélem is, hogy lesz. Hiszen a lehetőség nekünk is adott. Amennyiben nem ka­punk ki Vácott, ott maradha­tunk, ott ragadhatunk az első shat között. Márpedig az na­gyon jó pozíciót jelenthet a tavaszi rajtnál. - Miben bízik a mester? - Abban, hogy az MTK-VM ellen jól játszott a csapat. Némi szerencsével mindkét pont a markunkban maradha­tott volna. - Mit tart a Vác erősségé­nek? - Elsősorban azt, hogy va­lóban csapatnak tartom. Na­gyon jól kiegészítik egymást a játékosok. Mindezek mellett két nagyon jól fejelő embe­rük van Füle és Répási. Már­pedig az utóbbi időben szin­te minden gólunkat fejeléssel érték el ellenfeleink. Ezen kí­vül, és őket kiegészítve két nagyon jó pontlövőjük van Végh és Nagy személyében. - Kik veszik fel a küzdelmet vasárnap a váci stadionban a hazaiakkal? - Valószínű nem változtatok az MTK-VM elleni csapaton. Ha csak Lovász nem jelentke­zik játékra. Amennyiben ő vállalja, akkor Lehota helyett ő lép pályára. A forduló már pénteken el­kezdődött a Videoton—Siófoki Bányász találkozóval, szomba­ton játsszák a Rába ETO­­Szeged, Vasas—Ferencváros mérkőzést, míg vasárnap a Vo­lán—Debrecen, a Veszprém— Tatabánya, az MTK-VM-Bp. Honvéd, a Békéscsaba-Újpest, valamint a Vác-PMSC talál­kozókat. K. L. Egy apró pont kellene Komlón a helyzet változat­lan. Bár a legutóbbi forduló­ban a vártnak megfelelően sikerült begyűjteniük a két­­pontot, a csapat továbbra is az utolsó helyen áll. Igazán nincs esélye annak, hogy az őszi szezonban előrébb lépje­nek. Ehhez nagy bravúrra len­ne szükség, hiszen az ellenfél, az Oroszlány otthonában nem szokott kegyelmezni a nála gyengébbeknek. A jelenlegi formák alapján pedig egyér­telmű, a mezőny másik bá­nyászegyüttese lényegesen esé­lyesebb, annak ellenére, hogy a szezon elején a Tatabányá­ra távozó edző, Tornyi Bar­nabás magával vitte két erős­ségét a kapus Tőkést és a középcsatár Kiszit. A komlóiak célja természe­tesen a pontszerzés, egy ap­rócska, de annál többet érő pontocska hazahozatala. A hangulat a győzelem következ­tében valamit javult, de a játékosok tudják: továbbra is borotvaélen táncolnak. A hét közepén Lukács térde megsérült, így szerepeltetése kétséges. Jurin és Torna már dolgozik, a középhátvéd ed­zéslemaradását azonban je­lentősnek ítéli meg Kresz László edző, így rá nem szá­míthat. Jurinra is csak akkor, ha tökéletesen rendbejön a középpályás vasárnapra. Va­lószínűleg marad a Dorog el­leni nyertes együttes, a Tó­bit — Miklós, Vukmann, Tigyi, Andreidesz — Nagy, Szatmári, Stemler — Kiszely, Palcsa, Lu­kács kezdő tizenegy. G. G. „Emlékezetes hazai búcsút szeretnénk" Az eredeti sorsolás szerint ezen a héten véget érnének a labdarúgó Nemzeti Bajnok­ság őszi küzdelmei, és a csa­­­patok többsége valóban be is­ fejezi idei szereplését. Az NB II. Nyugati-csoportjában 6 együttes még egy hetet ráhúz az eddigi sorozatra. Az em­lékezetes blokád miatt a Mo­hácsi Új Barázda Tsz SE előtt is áll még egy plusz találko­zó, Szombathelyen, előbb azonban otthon fogadja a Sopront. A két csapat között mindössze 2 pont különbség van, ám ez a tabella jelenlegi állásánál 4 hely előnyt jelent a vendégeknek, így nyilván mindketten körömszakadtáig fognak küzdeni a győzelemért. Eddig tízszer találkozott egy­másal a soproni és a Duna­­parti legénység, a Mohácson lejátszott 5 találkozón min­dig sikerült az összes pontot otthon tartani. Az elmúlt héten a Sabario ellen elért háromgólos győze­lem talán valami reményt ad arra, hogy a csapatnak sikerül kilábalnia az előző igen hosz­­szú hullámvölgyből. Weiszbarth József edző mindenképpen győzelmet vár játékosaitól az utolsó hazai találkozón, és nem csak győzelmet, hanem jó játékot is, emlékezetessé téve az őszi búcsút a közön­ség számára is. A héten Becker könnyebben megsérült, azonban a hét végén már valószínűleg a csapat rendel­kezésére tud állni. A várható kezdő 11 a következő lesz: Antal —, Rumszauer, Katona, Kovács L. Reit — Becker, Nagy B., Hrotka, Martina — Ratting, Adi, Sz. Zs. Kosaras sérültek Több PVSK-kosaras sérült­­meg a héten. A férfi játéko­sok közül Holtmann szalag­­szakadást szenvedett, meg kell műteni. Játékára hosszú ideig nem számíthat az edzője. Sza­lagszakadása van - ha nem is ennyire súlyos - Veresnek, a női csapat tagjának. Ope­rálni nem kell, de legalább 3 hétig nem edzhet. Akad be­teg is a nőknél, Sztojkovics­­nak arcüreggyulladása van, már Sopronban is betegen játszott. Még jó, hogy Halász ujjsérülése rendbe jött, már együtt készülhet a többiekkel.