Fejér Megyei Hírlap, 1976. november (32. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-02 / 259. szám

4 S­PORT____________~~| Kosárlabda NB I Győzelem idegenben Nők BSE—Építők 74:73 (34:34) A mérkőzést szombaton a székesfehérvári gépipari szakközépiskolában játszot­ták. A sokszoros bajnok BSE jelenleg a harmadik helyen ál, ma is erős­­együttes. A fehérvári kék-fehérek őszi jó eredményeik után mégis győ­zelemben reménykedtek. Mint később kiderült, nem min­de­nlap nélkül. A­i első percektől szoros volt a küzdelem. Jobbára a hazaiak irányították a játé­kot. Többször is elhúztak né­hány ponttal. 7. perc: 11:11. 16. perc 30:23 — de a BSE mindannyiszor kiegyenlített. Szünet után folytatódott az egy, ide, egy oda játék. 25. perc: 46:46. Mindkét csapat ideges volt, gyakran hibáztak. Ek­kor aztán a kék-fehérek felismerték végre a messze kitámadó, de éppen ezért na­gyon is nyitott BSE zóna el­­enszerét. Füzyné és a­­ reme­kül játszó Szilasi sorozatban hagyta faképnél védőjét és általában nem is hibáztak. A 30. percben — a nagyszerűen szurkoló 200 néző boldogságá­ra — már 62:51 volt az ered­mény. Ebben a szakaszban kiválóan játszott az Építők­. A nagy siker közelsége a­ehérváriakat zökkentette ki a játékból. A harcedzett BSE kíméletlenül kihasználta a za­vart és — szurkolás ide, biz­tatás oda — fordított a koc­kán. Ötven másodperccel a mérkőzés vége előtt 74:70-re vezetett. A hazaiak kétségbe­esetten igyekeztek és szépítet­tek is 74:72-re. Egy másod­perc volt csak hátra, amikor Szilasi a vendégek palánkja alatt megkaparintott egy rossz átadást és csak bün­tető, árán tudták azt megállítani. Lejárt az idő, de Szilasi háromszor dobhatott. Síri csönd volt a nézőtéren, hiszen egyenlíthe­tett volna. Csak harmadszor talált a kosar­ba és ez a vere­séget jelentette. Az Építők — Bekő (8), He­gyiné (9), Szilasi (25), Füzy­­né (19), Major (8). Csere: Kollár (4), Bánkúti (—) — most is, mint legutóbb az MTK-VM ellen, kishitűsége miatt vesztett. Férfiak Videoton—MEAFC 68:63 (33:32) Népes közönség előtt, Mis­kolcon játszott a két csapat. A hazaiak a kiesés ellen har­colnak, a Videoton pedig ed­dig még nyeretlen volt az őszi szezonban. Nagy volt a tét és az meg is látszott a mérkőzés­ színvonalán. Az első félidőben mindkét együttes emberfogással védekezett. Szoros küzdelemben egyik fél sem tudott valamirevaló előnyt szerezni. Szünet után zónára váltott a Videoton. Feljavult védekezése és né­hány gyors indítással hat­pontos­­ előnyt szerzett, amit meg is tudott tartani a mér­kőzés végéig. Mintaszerű já­tékvezetés mellett megérde­melten nyert a tudatosabb fehérvári együttes. Püspöki (20) és Tajti (14) játszott a legjobban. A CSE—Építők női mérkőzésen nagy harcot "vívott a két csa­pat. Ezt érzékelteti felvételünk is, amely a fehérváriak pa­lánkja alatt készült (Fotó: Rabáczy) Röplabda NB I Hatodszor sikerült VOLÁN—TFSE 3:2­­—13: 6. Szombaton délután a Bör­­göndi úti csarnokban az idei bajnokság során a hatodik és egyben utolsó alkalommal mérte össze tudását a két csapat. Eddig mindannyi­szor a főiskolások voltak job­bak. Az első szettben jó színvo­nalú, érdekes küzdelmet lát­hattak a fehérvári szurkolók. A fővárosiak ügyesebben kombináltak, a hazaiak vi­szont keményebben ütöttek. A Volán kezdeményezett, de nem tudott komoly előnyt szerezni (6:4, 8:6, 11:8). A hajrában a TFSE volt bizto­sabb. A folytatásban nagyszerű­en kezdtek a közlekedésiek, pillanatok alatt 6:2 volt az eredmény. A vendégek ha­mar megadták, magukat és így egyenlő lett a játszma­arány. Hasonlóan alakult a következő játékrész is, csak hogy ellenkező előjellel Most a főiskolások henge­reltek. A negyedik szett volt a leggyengébb. A fehérváriak nem játszottak igazán jól,1 a (6,5, 14) TFSE pedig kifejezetten rosszul. A döntő játszma elején is­mét elhúzott a hazai együt­tes. Az addig fölényeskedő vendégek­ igyekeztek össze­szedni magukat, de eleinte eredmény nélkül, 8:2-es Vo­lán vezetésnél cseréltek tér­felet a csapatok. Lassan, ma­gára talált a TFSE. Érdekes lett a játék. A hazaiak fá­radni látszottak. 11:8 után a főiskolások kiegyenlítettek, sőt a­­vezetést is megszerez­ték (11:12). Izgalmas, for­­­dulatos utolsó percek követ­keztek. 14:12 után a vendé­gek még egyenlítettek, de több nyitásváltás után a har­madik mérkőzéslabdát érté­kesítették a közlekedésiek. Hullámzó színvonalú, ám­­ időnként nagyon izgalmas mérkőzését­ megérdemelten nyert a lelkesebb Volán (Körmendi, Noficzer, • Pőcze Sudár, Ortner, Takaró résére: Vincze, Alekker) • A győze­lemmel továbra­­ is verseny­ben­­van a ZTE-vel a 1 9. he­lyért.­­ BSE—Építők 87:79 (45:37) A kék-fehérek ezúttal is jól játszottak. Egy perccel a be­fejezés előtt csak két pont volt a hazaiak előnye, de nem ■sikerült kihasználni a nagy lehetőséget. Az Építők legjobb dobói: Völgyi 14, Tőke F. 11 és Kisteleki 10 voltak. ­ Szerdán 13 órakor kezdődik a Sóstói stadionban a nagy érdeklődés­sel várt Videoton—Wacker Innsbruck UEFA-kupa vissza­vágó mérkőzés. Az osztrák együttes vasárnap megérkezett Fehérvárra és a mérkőzés szín­helyén hétfőn edzést tartott. HÍRLAP NB II­­ Nem ment a góllövés MÁV ELŐRE—FŰZFŐ 0:0 Székesfehérvár, 2000 néző, vezette: Borsos. MÁV Előre: Faulusz — Mester, Meggyes, Szabó, Lechner — Hartyáni, Rus (Rábaközi a 65. percben), Burka — Litvik, Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre. Fűzfő: Takács — Íjál B., Balatoni, Kovács L. Búza — Zaharovics, Kiss, Tóth, (Gál Z. a 74. percben).— Glázer, Markovics (Kovács E. a 65. percben), Gellei. Edző: Vasas Mihály. Remek őszi időben kezdő­dött el a találkozó, amelynek első gólhelyzete Takács ka­puja előtt teremtődött­, Har­tyáni szögletét a kapu torká­ban Meggyes nem érte el. A 17. percben­ Glázer hagyta faképnél a védőket, Lechner vette üldözőbe, emiatt kisod­ródott a fűzfői csatár és csak az oldalhálót találta el. A 35. percben Lechner­­nagy lendü­lettel tört a labdával előre. Több védőt átjátszott, amikor a 16-oson belül felvágták. Borsos azonban nem ítélt k­­ést. Nem sokkal ezután Bur­ka visszaadását Meggyes lőt­te csúnyán fölé. Szünet után egyre-másra vezette támadásait a hazai csapat, a fűzfői védők nem egyszer kíméletlenül válasz­tották­­ el a labdától a kék­fehér csatárokat. Az 53. perc­ben Ur több csellel játszotta magát tisztára. Már csak a kapussal állt szemben, ami­kor Balatoni elhúzta a csatár lábát.­­Borsos meglepetésre ezúttal sem ítélt büntetőt, öt perc múlva a vendégek sze­rezhettek volna gólt. Gyors ellentámadás végén Gellei beadását Markovics teljesen tisztán kapta. Lekezelte a labdát, majd 10 méterről óriási helyzetben kapu fölé lőtt. A 76. percben Gól I. rá­tartott Szabó lábára, Borsos játékvezető azonban most sem figyelmeztetett , kellő eréllyel. A hajrában Burka átadásával Ur lépett ki a vé­dők gyűrűjéből. Keresztbe ellőtte a labdát, de nem volt befutó csatár, aki az üres ka­puba gurított volna. A 88. percben Gellei futotta le a védőket, kitűnő lövését Pau­­lusz bravúrral védte szöglet­re. A két újonc csapat találko­zóján nem láthattunk jó já­tékot, mert a hazaiak kulcs­emberei mérsékelt formában játszottak. Ennek ellenére több támadást vezetett a fe­hérvári csapat, de a kemé­nyen és sorozatosan szabály­talankodó védőkkel szem­ben nem boldogultak. A fűz­­főiek rendkívül lelkesen és jól is játszottak. Borsos já­tékvezető indiszponáltan bí­ráskodott. Jók: Szabó, Mes­ter, Ur, illetve Kovács L., Zaharovics, Glázer­­s — Szidi — A fűzfői kapus egy szögletrúgás után Sirvik fejéről üti le a labdát (Fotó: Rabáczy Szilárd) Kedd, 1976. november 2. Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójá­nak eredményei: Polgárdi— Toldi SE 1:5, Sárbogárdi Tsz—Dég 2:0, Ercsi—Tordas 1:0, Pusztaszabolcs—Mező­falva 0:1, Felcsút—Fehérvár­csurgó 1:1, Lajoskomárom— Szondi SE 0:1. D Papír—D. Volán ■ 5:2, Bicske—Adony 3:0. Martonvásár—Sárbogár­di Volán 0:2. Bajnoki táblázatok NB II NB III Délnyugati csoport 1. PJVTSC 13 7 5 1 28: 7 19 2. Szív. MÁV E. 13 7 4 2 20:14 18 3. BVSC 13 0 4 3 26:18 16 4. Budafok 13 7 2 4 31:26 16 5. Szekszárd 13 7 2 4 16:16 16 6. SZMTE 13 7 1 5 25:23 15 7. Volán 13 5­ 4 4 23:16 14 8. V. Izzó 13 6 2 5 27:21 14 9. Debrecen 13 6 2 5 20:18 14 10. Ganz.­M. 13 5 4 4 21:21 14 11. Eger 13 5 3 5 27:27 13 12. MÁV DAC 13 6 1 6 24 :24 13 13. Kanizsa 13 4 4 5 16:20 12 14. Várpalota 13 4 3 6 17:17 11 15. Komló 13 4 3 6 12:16 11 16. KEF SE 13 4 2 7 19:21 10 17. Fűzfő 13 3 4 6 15:23 10 18. Ózd 13 3 3 7 16:24 9 19. Oroszlány 13 1 6 6 12:31 8 20. Szol. MÁV 13 2 3 8 9:21 7 Vasárnap: Komló—MÁV Előre (13 óra): 1. BKV E. 13 10 1­­ 2 32: 9,21 2. Véménd 13 7 4 2 27 :17 18 3. D.-Ifjv. Bp. 13 6 6 1 17: 7 18 4. Kiss J. SE 13 6 5 2 22:13 17 5. PVSK 13 6 5 2 33:15 17 6. Kolán­­s Sz. 13 4 8 1 15:12 16 7. EMG SK 13 5 6 2 11:13 16 8. Szigetvár 13 5 5 3 16:12 15 9. Pénzügyőr 13 6 2 5 33:26 14 10. Bp. Spartac. 13 3 3 2 21:16 14 11. Perbál 13 4 6 3 15:16 14 12. Siófok 13 5 4 4 14:16 14 13. Alba Regia 13 4 4 5 15:23 12 14. Paks 13 4 3 6 26:25 11 15. Enying 13 3 5 5 24:26 11 16. Bp. Építők 13 2 5 6 7:14 9 17. Sárisáp 13 2 4 7 16:24 8 18. Mázaszász F. 13 2 4 7 16:25 8 19. Lőrinci F. 13­­ 4 8 9:25 6 20. Barcs 13 — 1 12 8:43 1 r így kellett volna tippelni :1. Ganz.­M.—Budafok 1:3 2 2. Oroszlány—Volán 2:­L 1 3. Várpalota—Debrecen 2:1 1 4. N.­kanizsa—Szekszárd 1:1 x 5. KEFSE—SZITE 2:1 1 6. Cegléd—Gyula 2:0 1 7. Töröksztm.—ÉGSZÖV 1:1 x 8. Síküveg­—B.-gyarmat 2:1 1 9. Ikarus—K.-barcika 1:1 x 10. Napoli—Milan 3:1 1 11. Fiorentina—Torino 6:­ 2 12. Perugia—Genova 2:1 1 13. Sampdoria—Lazio 0:0 x + 1 14. Pescara—Modena 2:0 1 Egy 13 találat A heti totófordulóban egy 13 ta­lálatos szelvény akadt. Nyeremé­nye: 962 106 forint. Az 50 12 talá­latért egyenként 12 828, a 887 11 találatosért 723 és a 7003 10 talá­­latosért 137 forint nyereményt fi­zetnek. A jövő hétre átvitt különjuta­­lom összege: 868 440 forint. ­ Ökölvívó CSB Élénk érdeklődés Steinmetz SE—SZIM Va­sas 12:10. Az ökölvívó csa­patbajnokság szombat esti nyitását élénk érdeklődés kísérte a SZIM Köszörűgép­gyár kultúrtermében. A Steinmetz SE és a SZIM Va­sas mérkőzött a pontokért és a pécsiek 12:10-re győz­tek. A mérkőzés 6:4-es ven­dégvezetéssel indult, mivel Kálmán, Gera és Farkas Gy. (Steinmetz SE), vala­mint Dankó T. és Horváth (SZIM) ellenfél nélkül győ­zött. Döntetlenül végződött a Dankó K.—Jerzsabek és a Gál—Magyar találkozó. Ka­tona és Siklósi pontozással vesztett Kazi, illetve Gere­­bicz ellen. Vetró döntő föl­­­énnyel diadalmaskodott a­zI. menet elején. A mérkő­zés végeredménye a nehéz­­súlyúak találkozója után alakult ki. Véleményünk szerint Siklósi jobb volt pé­csi versenyző társánál, a pontozók azonban nem így látták.