Megyei Tükör, 1979. október (12. évfolyam, 2393-2419. szám)

1979-10-29 / 2417. szám

jobbing VÁLTOZATLANUL A 4. HELYEN Folytatódott az országos jégkorong­bajnokság. Csapatunk, az Egyesülés, Csíkszeredában vendégszerepelt — ha­­zaibb környezetben. De még hazaib­­ban a versenytárs. Na persze, ismer­ve az erőviszonyokat, csak a tisztes helytállásra számítottunk. S ezzel nem is volt baj. Az együttes lelkesen küz­dött, kihasználta kínálkozó lehetősége­it, s végeredményben egy négy- és egy hatgólos vereséget szenvedett, kétségtelenül nagyob­­­ játékerőt képvi­­­selő csíkszeredaiaktól. Csíkszeredai SC — Egyesülés 8—4 (3—0, 5—3, 0—1) és 9—3 (1—0, 4—1, 4—2). A két mér­kőzés gólütői (összesítve): Antal Előd 5, Bartalis 3, Szentes 2, Gabrieli 2, Miklós, Geréb, Horvát, Csiszár, Csíki, illetve Csedő 2, Szabó, Vlad, Germán, Dumitru, Nit­ ă, Galac — Dinamo 1—G (1—2, 0—2, 0—2) és 2—10 (1—3, 0—1, 1—6). Fölényesebben győzött a Dinamo, mint gondoltuk. A calaeiak egyelőre nem igazolják játékukkal, hogy­­ jégpályájuk van. Legeredményesebb játékosok: Só­lyom 2, Nagy Z. 2, Bandaș 2, Costea 2, Tureanu 2, Steaua — Rădăuți 17—0 (4—0, 5—0, 8—0) és 28—3 (9—1, 7—0, 12—2). Egy-egy harmad is elegendő lett volna a Steaua nagyarányú győzelméhez. Kitűntek : Gheorghiu 8, Sándor 5, Jus­tinian és Ch­irită 4—4 góllal. Végeredményben minden vonalon az­ esélyesek győztek, így aztán változatla­nul a negyedik helyen áll a csapatunk. (Egyenlő pontszám esetében az egy­más közötti eredmény a döntő — C2 pedig az Egyesülésnek kedvez). 1. Steaua 8 8 0 0 85—1316 2. Dinamo 8 7 1 0 86—1415 8. Csíkszereda 8 4 1 3 61—28 9 4. Egyesülés 8 2 0 6 24—60 4 5. Galac 8 2 0 6 30—44 4 6. Rădăuți 8 0 0 8 13—141 0 labdarúgás Ä-OSZTÄLY Labdarúgó-csapataink a vártnál job­ban helytálltak (eddig) a kupamérkőzé­seken. Amikor a ■ 17. percben az­­ Argeș „bekapta“ az elsőt villámgyor­san követő második gólt is — megijed­tünk, hiszen a Nottingham stadionjá­ban már a pitești-inél jobb csapatok is­­ véreztek­ el. De az Arges bebizonyí­totta, hogy képes — teljes erőbedobás­­sal küzdeni. Akárcsak a Steaua. A ka­tonacsapat továbbjutása látszik a leg­biztosabbnak, ők vezettek is a Nantes ellen (!) s nagy védelmi hibáknak, kö­szönhetik a két gyors francia gólt. Bebizonyosodott viszont (megint és­eesült erővel), hogy játékosaink nem bírják idegileg és fizikailag a heti két mérkőzést. Az Eintracht Frankfurt el­len jó első félidőt produkáló Dinamo biztos(!) vereséget szenvedett Tirgo­­visten, egy , a szerdai ellenfelénél azért néhány klasszissal gyengébb csa­pattól. A Leeds United­et sakkban tar­­tó Craiova pedig a gólaránynál si­mábban kapott ki a sereghajtó Olim­piától. Bravúrost?­ győzelme követ­keztében a szatmári csapat a tizenket­tedik forduló után elhagyta az utol­só helyet, átengedve azt a Glóriának. A kolozsvári diákok­­­ ugyanis megtör­ve öt forduló óta tartó sikertelenségi sorozatukat, óriási küzdelemben le­győzték a Glóriát. A fordulóban különben 18 gól esett, idegenben nem győzött csapat, bár a támadószellemben játszó Iași kétszer is kiegyenlített Galacon, a Temesvár és a Scornicești viszont elhozta az e­­gyik pontot Bákóból és Petrozsényből. Csak eddig tartott volna a Zsil völgyi csapat sikersorozata? Most, hogy már nem forognak „közvetlen“ veszély­ben — jönnek az esztendők óta „meg­szökött“ (akár megjósolható) eredmé­nyek? A televízió jóvoltából láthattuk az Argeș — Steaua mérkőzést. Sajnos, a katonacsapat nem tudta — még rész­leteiben sem — megismételni a Nan­tes elleni jó(bb) játékát. Az Argeș tá­madott, „támadgatott“, de támadá­saiban már nincs erő, lendü­let, tűz. Valóságos árnyéka ta­vaszi önmagának. Ettől függetlenül N. Răducanu és közvetlen védelme szinte összehozott egy gólt, s ugyan­csak a bizonytalankodó­ Tamangó a fő MEG­YEI TÜKOR B-OSZTÁLY A XI. FORDULÓ KELETI CSOPORT : Suceava — FC Konstanca 2–0, Focșani — Gyergyó­­szentmiklós 4—0, Botoșani — Mine­­ rul 5—0, FC Brăila — Tulcea 1—0, Medgidia — Traktor 3—0, ICIM — Nitramonia 1—1, Portul — Vaslui 1—1, Energia — FCM 1—2, Cîmpulung — Brăilai Haladás 3—1. A 12 forduló : Nitramonia — Mine­rul, FC Konstanca — Cîmpulung, FCM Haladás, Energia — Suceavă, Tul­cea — Botoșani, Traktor — Portul, FC Brăila — Medgidia, Gyergyószentmik­­lós — Vaslui, Focșani — ICIM. KÖZÉPCSOPORT : Vasas — Lucea­fărul 2—0, Petrol — Tr. Măgurele­­ 0, Cîmpina — Medgyes 2—1, Hala­dás — Mechanika 3—2, Moreni — Sze­­ben 2—0, Slatina — Kémia 1—0, Ra­pid — Autóbusz 1—0, Tg. Jiu — Plo­­peni 2—0, Giurgiu — Mîrșa 3—2, A­­lexandria áll. 1.FCM 11 9 2 029— 520 2.FC Konstanca 11 8 1 228—1017 3.Suceava 11 6 3 217— 715 4.Botoșani 11 6 1 417—1213 5.Focșani 11 6 0 524—1212 6.Tulcea 11 5 2 415— 812 7.Minerul 11 5 2 412—21 12 8.ICIM 11 3 5 317—1411 9.Vaslui 11 4 3 414—1211 10.Haladás 11 4 6 517—1810 11.FC Brăila 11 3 3 514—19 9 12.Medgidia 11 4 1 613—18 9 13.Traktor 11 3 3 513—19 9 14.Cîmpulung 11 3 3 512—21 9 15.Energia 11 3 2 611—21 8 16.Gyergyó­ 11 3 2 6 9—22 8 17.Portul 11 3 1 7 8—20 7 18.Nitramonia 11 2 2 7 9—20 6 1.Címpina 13 8 0 522—1416 2.Haladás 11 6 4 115— 916 3.Mechanika 12 5 4 318-- 814 4.Metalul 12 6 1 520—1513 5.Petrol 11 6 1 410—1113 6.Tg. Jiu 12 6 1 517--1913 7.Tr. Măgurele 12 5 2 520—1712 8.Rapid 12 5 2 414—1112 9.Plopeni 12 5 2 515—1412 10.Gazmetan 11 5 2 421—2012 11.Slatina 13 4 4 512—1712 12.Kémia 12 4 3 517—1411 13.Autóbusz 12 3 5 421--1811 14.Marsa 12 5 0 713--22 10 15.Moreni 11 3 3 514—23 9 16.Szeben 11 3 3 5 8--18 9 17.Alexandria 11 3 2 610—14 8 18.Giurgiu 11 3 1 710—19 7 c-osztAly A X. FORDULÓ Fekete vasárnapja volt a Kovászna megyei csapatoknak (kivétel Bárót). Minden vonalon vereséget szenvedtek (az ifjúságiak is). Valami nem jól megy, valami nincs a rendjén. Ne ha­bozzunk, tegyünk már valamit, mert ez szomorú végeredményre vezet. Fur­csa, hogy ugyanazok a játékosok, nem hogy formába lendülnének, hanem el­lenkezőleg, hétről hétre gyengébb tel­jesítményt nyújtanak. Egyébként a fordulóban 21 gól esett. Tizenegyest, öngólt nem láttunk, de gén egy piros lapot és 14 sárgát. Az élen tovább tart a versenyfutás, bár Udvarhely két ponttal elhúzott az OSC ludas Iovănescu 88. percben rúgott (szerintünk les) góljában. Következik a válogatott újabb erő­próbája, Jugoszlávia ellen... Tizenkettedik forduló : Eredmények: Bakó — Temesvár 0—0, Diáksport — Kémia 1—0­ (0—0) g. Oct. Ionescu; ASA — Nagybánya 1—0 (0—0) g. Kol­ler (öngól); Tîrgoviște — Dinamo 3—1 (2—0) g. Kalló, FI. Grigore, Greaca, ill. Mulțescu; Olimpia — Craiova 2—0 (1—0) g. Marcu, Pintér; Argeș—Steaua 1—0 (0—0) g. Iovănescu; Kolozsvár-Na­­poca — Gloria 3—1 (1—0) g. Cîmpea­­nu II., Batacliu, ill. Ghizdeanu; Zsil — Scornicești 0—0; Galac — Iași 3—2 (2—1) g. Moțoc (2), Kramer, ill. Flo­rean, Cernescu. A góllövő lista : 7 gólos Koller (Nagy­bánya), Cîrțu (Craiova), 6 gólos: Radu II. (Argeș), 5 gólos: M. Răducanu (Steaua), Terhes (Nagybánya), Anghel (Temesvár), Kramer (Galac), Batacl­u és Cîmpeanu II. (Kolozsvár). Következő forduló (november 3.) : Gloria — Scornicești, ASA — Tîrgo­viște, Dinamo — Galac, Zsil, Steaua — Kolozsvár, Craiova Kémia — Olimpia, Nagybánya — Diáksport, Iași — Bákó, Temesvár — Argeș. (hadházi) A következő forduló : Szeben — Giurgiu, Rapid — Gazmetan, Slatim — Luceafărul, Moreni — Mîrșa, Autó­busz — Kémia, Petrol — Mechanika Vasas — Tg. Jiu, Alexandria — Hala­dás, Plopeni — Tr. Măgurele, Cimpi­­na áll. NYUGATI CSOPORT : Újmoldova- Arad 2—0, UTA — Kapnikbánya 2—1 FC Bihar — Brád 0—0, Szászváros — Nagyvárad 1—0, Gyulafehérvár — Szatmár 2—1, CFR — FC Corvin 0—1, Beszterce — Anina 5—0, Kudzsir — TVM 2—0, Resica — Sodrony­ipar 7—1 A XII. forduló : Anina­­— Szatmár, Kudzsir — Szászváros, Arad — Resica, FC Bihar — UTA, CFR — Nagyvárad, Brád — Gyulafehérvár, Sodronyipar FC Corvin, Kapnikbánya — Beszter­ce, TVM — Újmoldova, ILIM — INTRAMONIA 1—1 (0—1) Brassó, ICIM pálya, kb. 4000 néző. Vezette: Lacraru (Nagyvárad). IC­IM Cosma—Hîrlab, Furnică, Ghileanu, Mitu, Lupuțan, Lie, Toderașcu, Neagu, Serbina (Hrăgoi), Funkstein, Ciobanu. INTRAMONIA : Szalad — Popescu, Drăgnoiu, Mărgineanu, Porumbiță, Borbély, Arineanu (Nagy), Csutak, Chi­rie, Boieru, Bajkó. Sárga lap: Bajkó, Szalad, Boieru. Szöglet:­­14—1. Kamb­a lövések: 29—5 (kapu területére: 16—2) Góllövők: Chirie (18. p), Ciobanu (57. P). A vendégek, mindössze három veszé­lyesebb támadást vezettek, s ebből egy góllal végződött. Igaz, Lacraru játék­vezető is közrejátszott, hiszen a gólt megelőző mozzanatban Boteru leshely­­zetből lőtt kapufára. Ezt­­ a kapufáról visszapattanó labdát értékesítette Chi­ric. 0—1 után a vendégek beszorulnak saját térfelükre és kézzel-lábbal védik jussukat. Ha nem is száz-, de ötvenszá­zalékos siker koronázza erőfeszítésü­ket. (Nagyhalm­ágyi) előtt. De az OSC-t megelőzte Szecse­­le is, sőt utolérte Balánbánya, így van ez, elegendő egy pillanatnyi kihagyás és máris lépéshátrányba kerül a nagy esélyes. Na persze, az igazi küzdelem csak ezután várható. A XI. forduló : Kovászna—Metrum, Maros — Szecsele, OSC — Kézdivá­­sárhely, CSU — Fogaras, Csíkszereda— Barót, Balánbánya — Kárpátok, Ké­mia — Măgura, Torpedo — Udvarhely, MAGURA — OSC 3—0 (1—0) Feketehalom, kb. 1000 néző. Vezette: Frunză L. (Szeben). MAGURA : Kelp —Breazu, Căzănaru, Cheleș, Dumitres­­cu — Andrei N., Ionete (Dringă), Andrei M. — Benedik, Gheracostea, Ghișoiu. OSC : Szabó — Benczik, Să­rac, Simion, Antal — Adorján, Sebes­tyén, Biszok — Magyari Jódi), Georgescu, Barbu. (Szigeti, Sik- Sárga lap : Sărac, Adorján. Szöglet: 5—5. Kapura lövések 14—6 (kapu területére: 40—3). Góllövők : Andrei M. (28. p), Jonete (60. p), Benedik (75. p). Ifjúságiak : 4—1­­ Kiegyensúlyozott, változatos játékot hozott az első félidő. A vendégek már az első percekben két nagy gólhelyze­tet hagytak ki, s utána is volt még le­hetőségük. Ezenkívül két kapufát lőttek. Ezzel szemben a hazaiak a há is lóba találtak. Szünet után a Măgura át­veszi a játék irányítását, s idei legjobb játékával biztosan győzi le a küzdel­met könnyen feladó vendégeket, kik­nek soraiból Szabó, Biszok és Barba emlékeztetett arra, hogy valamikor a B-osztályban is fociztak Săceleanu Nicolae Az eddig viszonylag könnyen szer­zett idegenbeni pontok elkényeztették csapatunkat. Nemcsak a szurkolók, de a játékosok nagy része is kezdte sétá­nak tekinteni a C-osztály mérkőzéseit. Nagy tévedésbe estek. S a tévedéseket büntetik. Az első végrehajtó: a Măgura. Háromgólos vereséget szenvedett az OSC. Szomorú, de nem meglepő. E­­gyáltalán nem, amikor a csapat egy ré­sze, pénteken éjjel izomlázig menő po­­harazgatással, modern táncokkal, em­bertársakra nem gondoló dorbézolás­sal készül a vasárnapi mérkőzésre .. S ez nem az első ilyen eset, amikor a játékosok egy része éjszakákon át ...készült a mérkőzésre. Egy kérdésünk van csupán : ezeket a játékosokat nem ellenőrzi senki (edző, klub, szakosz­tály) ? KÁRPÁTOKTORPEDÓ 1—1 (0—0) Brassó, kb. 400 néző. Vezette: Roșu Victor (Bukarest). KÁRPÁTOK: And­­ronache—Voicu, Costanda, Trif, Vasi­­iică—Pescarii, Avram, Ionescu—Isăi­lă, Ciornei, Gödri (Barabás, Șerban), TORPEDO : Bitai—Dorobanțu, David, upă/.ă, Zaharia—Negoiță, Șerban, Benea—Eneeanu, Burduleanu, Brăes cu (Savușcă, Coițea). Sárga lap : Vasi­­lică, Isăilă, Voicu, Burduleanu, Doro banțu, Ionescu. Szöglet; 5—2. Kapu ra lövések : 7—5 (kapu területére 4—3). Góllövők: Burduleanu (48. p) Isăilă (75. p). Ifjúságiak: 0—2. A hat sárga lap sok mindent elárul a mérkőzésről, mely két Torpedó-gól­helyzettel indult (Braescu a 6. és a 11 percekben), majd kiegyensúlyozódott, csapkodóvá vált. Szünet után Burdu­leanu megszerzi a Torpedo vezető gól­ját, Ciornei és Avram kihagyják az e­­gyenlítési lehetőségeket, átveszi a játék irányítását, a Kárpátok s a 75. percben Ionescu kapufáról levágódott labdájával Isăilă egyenlít. 1—1 fokozódik a küzdelem, villognak után sárga lapok, telnek a percek és fel­­ hangzik a mérkőzés végét jelentő síp­szó. Senki sem kiáltotta : szép volt fiúk ! Aradi Endre KÉMIA — CSU 3—2 (1—1) Viktőriaváros, kb. 700 néző. Vezette: Popescu A. (Bukarest). KÉMIA : Rus— Knall, Mattes A., Enache, Melinte (Mielea, Ciceu), Manciu, Marin, Blattes D„ Neagu, Graur. Ologu. CSU : .Tank— Lețu. Karancsy, Staicu, Niță, Disanto­­lo. Pană XI., Bălșanu, Hamar. Pínze­­riuc, Barbu (Rusnac, Nicolaescu). Szöglet: 3—5. Kapura lövések: 11—9 (kapu területére: 5—6). Göllövök: Gra­ur (20. p), Niță (28. p). Manciu (46. p), Staicu (53. p), Ologu (74. p). ifjúságiak: I—0. Kiegyensúlyozott, színvonalas, jó játékot produkált a két csapat. Az e­gyre jobban formába lendülő diákok különösen a véghajrában állították ne­héz feladat elé a kémia védelmét. Eb­b­en a játékrészben Rus kapusnak és közvetlen védelmének a rendkívüli teljesítményre volt szüksége. A nagy küzdelem mellett végig sportszerű já­ték zajlott a pályán, s így a játékve­zetőnek sem akadtak nehézségei. E­gyébként jól vezette a találkozót. Tompos Árpád BALÁNBÁNYA 2—3 (0-1) Kovászna, kb. 400 néző. Vezette : Mi­trea (Bukarest). KOV­ÁSZNA : Ju­ránké — Butyka P­, Butyka J.,­ Boc, Bertalan — Pánti, Romăneci, Ilyés — Gerebenes (Nagy, ( Cifra), Ráduly La­jos, Szabó. BALANBAiMYA : Serbán— Cazan, Posea, Kozma, Lucaciu — Borbély (Hírtepan), Lázár, Gergely — Berta, Hațegan, Barna (edző: Publik Antal.) Sárga lap: Pánti. Szöglet: 6—3. Kapura lövések: 10—6 (kapu területére: 5—4). Góllövők: Hațegan (25. p), Szabó (48. p), Gergely (60. p), Szabó (62. p), Barna (71. p). Ifjúságiak: 2—1. Hazai rohamokkal kezdődik a talál­kozó, s már­ a 3. percben Ilyés beadá­sát Ráduly kapu fölé fejeli. Hét perc­cel később Ráduly—Pánti a labda út­ja, de az utóbbi a kapust találja el. A 5. percben Hațeganu megszerzi a ve­zetést. Ezt követően Comaneci, majd Pánti egyenlíthetne... Szünet után mindjárt az első percekben Szabó e­­gyenlít, s hogy Kovászna nem szerzi meg a vezetést, az elsősorban Kozma hátvéd érdeme, aki kétszer is önfelál­­dozóan belevetődik a lövésekbe. 60. percben Hațeganu Gergelyhez ját­­­szik és 1—2, két perccel később Rá­duly Szabót hozza gólhelyzetbe és 2. Ezután Comăneci hagy ki jó helyzetet, majd Barna egyéni akciója jár sikerrel — 2—3. Az utolsó percek­ben Gergely nagy lövését védi Jurán­ko és Boc lövése csattan a kapufán. Kitűntek: Boc, Ráduly, Szabó, illetve Hațegan, Kozma, Barna, Gergely. Bakó András SZÉKELYUDVARHELY — MAROS 2—1­0—1) Székelyudvarhely, kb. 2000 néző. Ve­zette : Atanasiu (Gyulafehérvár). UD­VARHELY : Tamás — Szabó­, Béres, Borsós, Rácz — Dénes I., Mihály, Ja­kab — László I... Székely (Dénes II.), V­eress (László Gy­). MAROS : Kovács Colceru, Fábián. Asztalos, Rákosi — Toderiță, Bucur, Gafiță — Fazakas, Kosztándi, Erőss. Sárga lap : Mihály, Asztalos, Kosztándi. Kiállítva : Kosz­ténál (62. p). Szöglet: 13—6. Kapura lövések: 10—8 (kapu területére: 25—4). Góllövők: Dénes I­ (13. és 85. p), il­letve Toderiță (35. p). A két Hargita megyei csapat rang­adója szinte keresztülhúzta a szurko­lók tippjét. A Maros mintha igazolni akarta volna múlt heti gólzáporos győ­zelmét, nagy igyekezettel küzdött min­den labdáért. S bár végig alárendelt szerepet játszott, a nagy igyekezet őt igazolta. Mintegy tízperces tapogató­zás után Székely hagyta ki az első gólhelyzetet, majd egy Jakab — Lász­ló L. — Dénes I. összjáték végén az utóbbi szerzi meg a vezető gólt. Tább rohamoz a hazai csapat, de To­a vendégek védelme, különösen Kovács kapus csodákat művel. S a sok kiha­gyott gólhelyzet után jött a hideg zu­hany : Erőss szökteti Toderiță­t és 1—1. Szünet után még fokozódik a hazaiak nyomása (a vendégek csak egyszer lé­pik át a felezővonalat), de ennek el­lenére csak egy gól esik. A 85. percben egy László Gy.—Rácz—Dénes I. össz­játék végén az utóbbi beállítja a vég­eredményt. Egy­­ nagyon kikínlódott győzelmet aratott az éllovas, s ez le­gyen tanulságos a­ jövőre nézve... Morvai Zoltán METRÓM — KEZDI VÁSÁRHELY 4—0 (2—0) Brassó, ICIM pálya, kb. 2000 néző. Vezette : Petre Aurel (Bukarest). MET­RÓM : Dusa — Cioceanu, Anghel, Nea­gu, Morarii, Stoica, Lăcătuș, Istrate (Tudor, Nică), Păduraru, Moldovan, Vasile. KEZDI. : Csíki — Szőcs Gy., Rusandu, Bartók, Ioniță — Varga L., Fekete, Berszán I. (Csegezi) — Szabó, Sovejan,­­Selymes IV. (Fülöp). Szöglet: 6—2. Kapura lövések: 18—14 (kapu te­rületére: 10—6). Góllövők: Păduraru (39. és 44. p ), Lăcătuș (55. p), Moldo­van (60. p). Ifjúságiak : 5—0. Árpikor az ICIM stadionban­ elin­dult kilencvenperces útjára a labda, a város másik felében Bahrin, a kéz­­divásárhelyi csapat egyik játékosa u­­tolsó útjára kísérte édesanyját... Nem csoda tehát, ha a kézdiek nem lelik helyüket a pályán. Pedig ki tudja, mi­kor fognak ki még egy ilyen jó bírás­kodást... Na, szóval, a csapat rendkí­vül rosszul játszott. Szőcs Gyula ki­vételével a védelem többi tagja árnyé­ka volt önmagának, különösen Ioniță. Egyébként Ioniță oldalán esett mind a négy gól, vagy ott készítették elő, vagy ott lőtték. A kézdiek mindössze három veszélyes támadást vezettek, kétszer a kapus hárított, egyszer pedig Szabó kapu mellé lőtt jó helyzetből. A Met­rom győzelme teljesen megérdemelt. Péter Gábor FOGARAS 1—0­­1—01 Bárót, kb. 500 né­.). Vezette: Iones­­cu Gh. (Bukarest). BARÓT : Fogarassy Pop, Szakács, Bolovan, Fejes, Bu­dai (Nagy), Tokos, Benedek L, Holló (Iordan), Tausch, Szotyori. FOGARAS : Szász — Lup, Ilașu, Giurgiu, Gridan, Breată (Drăghici), Vacaret, Péter, Boie­­riu, Grancea, Fărcaș. Sárga lap : Gri­dan, Boieriu. Szöglet: 6—4. Kapura lö­vések : 26—8 (kapu területére: 8—5). Góllövők: Tausch (18. p). Ifjúságiak : 5— 0. Közepes színvonalú játék, óriási ba­­ráti fölény jellemezte a találkozót. A hazai együttes kéttucatnyi gólhelyzetet hozott össze, de csak egyet értékesí­tett. A 18. percben Tokos mintegy 18 méterről lövésre szánja el magát, labda a kapufáról levágódik s a szem­­f üres Tausch a hálóba továbbít.­Fazakas Mózes CSÍKSZEREDA — SZECSELE 0—0 Csíkszereda, kb. 800 néző. Vezette: M. Constantinescu (Bukarest). CSÍK­SZEREDA : Dósa — Gagyi, Ferencz, Kopacz, Fekete — Sorb­a, Gurău, Puș­­cariu — Kerekes, Dragomir, Balázs (Ferenczi). SZECSELE : Sandu — Po­pa, Colțofeanu, Nicolae, Geru — Ra­ță, Seripcaru, Komáromi, Anghel, Má­téi, Pagi­ (Celcă). Szöglet: 12—6. Ka­pura lövések: 12—20 (kapu területére­ 6— 6). Ifjúságiak : 0—4. Országos ifjú­sági bajnokság: Csíkszeredai ISK — OSC 1—0. Góllövő : Giertler (öngól). Eseménytelen mezőnyjátékkal telik­­ az első félidő. A 14. percben Ga­gyi a gólvonalról hárít, Dragomir előtt gólszerzési a 30. percben lehetőség, de alig­­ nyolc méterről fölé fejel, a 44. percben pedig Colțofeanu ment a gól­vonalról. Szünet után a hazaiak kerül­­ek fölénybe, Kerekes már az első percekben megszerezhetné a vezetést. . A 79 percben Anghel egyedül a kapussal szemben kapu mellé gurítja a labdát. A mérkőzés utolsó gólhelyze­tét Ferenczi hagyja ki a 84. percben. Mindent egybevetve igazságos a dön­tetlen. Kovács László KOVASZNA BAKOT 1. Steaua 12 6 3 3 24—15 15 2. Craiova 12 6 3 3 21—13 15 3. Dinamo 12 5 4 3 18—10 14 4. Tirgoviste 12 5 4 3 17—11 14 5. Baku 12 4 6 2 16—15 14 6. Zsil 12 6 2 4 8— 8 14 7. Nagybánya 12 6 1 5 22—18 13 8. ASA 12 6 1 5 15—15 13 9. Temesvár 12 5 2 5 19—15 12 10. Kolozsvár 12 6 — 6 15—14 12 11. Scornicești 12 5 2 5 17—21 12 12. Galac 12 5 2 5 17—21 12 13. Diáksport T2 5 1 6 9— 9 11 14. Kémia 12 5 1 6 13—13 11 15. Iasi 12 5 1 G 1G—18 11 16. Argeș 12 4 2 6 12—16 10 17. Olimpia 12 2 3 7 9—21 7 18. Gloria 12 3 — 9 7—21 6 1. UTA 11 8 0 3 24—11 16 2. FC Bihar 11 7 2 2 20— 8 16 3. FC Corvin 11 7 1 3 19— 9 15 4. Beszterce 11 6 -A 4 31—11 13 5. Brad 11 5 2 4 19—11 12 6. Resica 10 5 1 4 18— 8 11 7. Anina 11 5 1 5 12—17 11 8. Szászváros 11 4 3 4 11—17 11 9. Újmoldova 11 5 15 10—19 11 10. CFR 11 4 2 5 14—16 10 11. Gyulafehérv. 10 5 0 5 12—19 10 12. Arad 11 4 1 6 14—13 9 13. Kapnikbánya 11 3 3 5 13—15 9 14. Nagyvárad 11 4 1 6 9—12 S 15. TVM 11 4 1 6 7—18 9 16. Sodronyipar 11 4 0 7 18—24 8 17. Szatmár 11 4 0 7 12—21 8 18. Kudzsir 11 4 0 7 11—25 8 1. Udvarhely 10 6 3 1 17— 2 15 2. Szecsele 10 6 2 2 14— 8 14 3. OSC 10 5 3 2 15— 9 13 4. Balánbánya 10 6 1 3 13—13 13 5. Măgura 10 5 1 4 12— 4 11 6. Kémia 10 5 1 4 16—12 11 7. Fogaras 10 4 2 4 12— 8 10 8. Kezdi­ 10 4 2 4 8—11 10 9. Kárpátok 10 3 3 4 8—12 0 10. Metróm 10 4 15 12—18 9 11. Maros 10 3 2 5 16—11 8 12. Torpedo 10 3 2 5 11—14 8 13. Barót 10 3 2 5 8—13 8 14. CSU 10 4 0 6 H—17 8 15. Csíkszereda 10 2 3 5 9—15 7 16. Kovászna 10 2 2 6 5—20 6 SUTÁK ISTVÁN fel­­ ól , Hétfői jegyzet KÖSZÖNJÜK Megírtuk már, hogy a Filológia-Történelem Líceum tornatermében néhány lelkes sportbarát szabad idejét feláldozva új elektromos eredményjelző táblá­val ajándékozta meg megyénk sportmozgalmát. Néhány , utólag kiderült, hogy csak két lelkes sport­barát : Balló Árpád és Takó Imre tanárok. Mindketten reál szakosak. Balló már évek óta a líceum tanára, Takó Árkosról került Sepsiszentgyörgyre. Lényegében e páros is újonc, akárcsak a kosárlabda-együttesünk az A-osztályban. — Szeptemberben — mondja Balló Árpád —, amikor itt járt a juniorok országos bajnokságának mezőnye, akkor kérdezte meg Chiraleu, a szövetség elnöke : El tudjuk-e készíteni az órát a bajnokság rajtjára. Ha igen, akkor Sepsiszentgyörgy látja majd vendégül az első teremszakasz résztvevőit... Im­rével közösen munkához láttunk. Ő készítette el az elméleti részt, a gyakorla­ti kivitelezésen pedig közösen fáradoztunk. És nem feleslegesen. Idejében elkészült a korszerű eredményjelző tábla, mely felveszi a versenyt akármelyik nemzetközi hírnévnek örvendő cég­ gyárt­mányával. Használati értéke felbecsülhetetlen. Lám két reál szakos sportbarát maradandó értékkel gazdagította a líceum sportszertárát, a kosárlabdázók és ezen túl megyénk sportmozgalmának va­gyonát. Maradandó értékkel, beleadva egy közösség, egy sportág iránti sze­­retetüket, feláldozva több száz szabad órájukat. A sport nevében köszönjük. FŐPRÓBA Marosvásárhelyen vendégszerepeltek a­­ Sepsiszentgyörgyi ISK fiatal birkó­zói. A házigazdák — Marosvásárhelyi ISK, Maros SC — mellett szőnyegre léptek a Dicsőszentmártoni és a Szé­kelyudvarhelyi Kereskedelem, és ter­mészetesen Iskolás Sportklubunk ver­senyzői. Három héttel az országos baj­nokság döntői előtt nyugodtan tekint­hetjük e versenyt főpróbának is. A sepsiszentgyörgyiek szempontjá­ból jól sikerült a főpróba, hiszen a csa­pat tagjainak jó része dobogóra állott, íme a helyezések : gyermek kategória: Elekes Zoltán (24 kg — 2.), Tóró János (26 kg — 1.), Józsa Tibor (26 kg — 2.), Daczó Tibor (28 kg — 2.), Vizi Sándor (30 kg — 1.), Elekes Endre (36 kg — 1), Demeter Levente (40 kg — 1.), Szurkos István (40 kg — 2.), Dobos András (44 kg — 1.), Henter Attila (48 kg — 2.), Hegedűs Károly (52 kg — 2.), Hatos Péter (56 kg — 1), Kiss Gyula (65 kg — 1.), Pete István (72 kg — 2.). Juniorok : Halló István (48 kg — 2.), Balogh Zoltán (56 kg — 3.), Török Já­nos (68 kg — 1.), Bodó Tibor (74 kg — 2.), Szekrény Vince (90 kg — 2.), Kiss Róbert (100 kg — 2.). Na, persze messzemenő következte­téseket nem vonhatunk le e főpróba után, de — s ez a fontos — még jó két hét a csapat rendelkezésére áll. Ez a­­latt alaposan készülhet a Kolozsvár- Napocán sorra kerülő országos döntő­re. Jó máinkat, legénykék ! SAKK * SEPSISZENTGYÖRGY A MÁSODIK Hargita megyében vendégszerepeltek sakkozóink. Szentkeresztbányán a négy­­város válogatottjainak összecsapásán az előkelő második helyet szerezték meg. Eredmények : Csíkszereda — Szentkeresztbánya 8,5—1,5, Sepsiszent­­györgy—Kézdivásárhely 8,5—1,5, Csík­szereda—Sepsiszentgyörgy 5—5, Szent­keresztbánya — Kézdivásárhely 7—3, Sepsiszentgyörgy — Szentkeresztbánya 5—5, Kézdivásárhely — Csíkszereda 3—7. Végeredmény : 1. Csíkszereda 20,5 p., 2. Sepsiszentgyörgy 18,5 p., Szentkeresztbánya 13,5 p. Kézdivá­­sárhely 7,5 p. MIMFOCI (Farkas) KOVÁSZNA BAJNOKSÁGA Két csoportra oszolva 12 csapat raj­tolt Kovászna város bajnoki címéért kiírt küzdelemsorozatban. Már a hatos döntőig jutott a mezőny­. A­ hatos döntő eddigi eredményei: Építők—Tudomány 2—2, IJCM — UGSR 6—4, IJCM — •Tudomány 4—3, Építők — UGSR 4—1, Tudomány — FPL 13—3, Építők­ — Dinamo 4—6. A következő mérkőzések : október 29. : UGSR — Tudomány (15,30), IJCM ■ FPL (16,30); okt. 31. : Dinamó — UGSR (15,30), Építők — FPL (16,30); nov. 2. : Tudomány — Dinamo (15,30), UGSR — FPL (16,30); nov. 5.: IJCM— Építők (16 óra). DACIADA Szerkesztette : ÁKOS KÁROLY Olvasóink figyelmébe Jövő héttől kezdve hétfőn is csök­­kentenünk kell a példányonkénti eladásunkat. Kérjjük Ked­­ves Olvasóinkat, a biztos kézhezvétel céljából •* fizessenek elő lapunkra Novemberre még MA és HOLNAP vesznek fel elő­fizetéseket a postahivatalok és a kézbesítők. mindén] Kit r* erdeivel 1979. október 29. Napkelte : 6,47 Napnyugta : 17,11 Eltelt : 302 nap Hátravan : 63 nap 16,00 Magyar nyelvű műsor; Tévészemle. A hét belpoliti­kai eseményeinek falója. Az RKP XII. összefog­kong­resszusára készül az ország. Az összes megy­ék harmoni­kus gazdasági-társadalmi fejlődése a XII. pártkong­resszus dokumentumainak­­ a fényében. Vállvetve. Tv-szín­­ház. Friedrich Schiller Don Carlos. A M­aros­vásárhelyi Nemzeti Színház magyar ta­gozata előadásának stúdió­felvétele. A főbb szerepek­ben: Lohinszky Lóránd, Illyés Kinga, Hunyadi Lász­ló, Farkas Ibolya, Ferenczy Csongor, Ferenczy István, Tóth Tamás, Gyarmathy Ist­ván, Székely M. Éva, Men­­de­ Gaby, Magyari Gergely; 18,50 1001 este; 19,00 Híradó; 19,20 A pártkongresszus kö­szöntésére; 20,20 Kilátó; 20,40 A mogadoriak — 7. rész; 21,35 Híradó. Sepsiszentgyörgy­ — Művész : RÉCECSAPDA — színes csehszlovák film 10, 16, 18 és 20 órától. Sepsiszentgyörgy — Lux : AZ ÉLET MEGY TOVÁBB — színes spany­ol film 11, 17,30 és 19,30 órától. — AZ OTTHONI ZÖLD FŰ — szí­nes román film 1a,30 órától. Kézdivásárhely — Május 8. : SZTYEPPE — színes szov­jet film 10, 18 és 20 órától. — PIROS ALMÁK — színes ro­mán film 16 órától. Kovászna — Győzelem : SEVERINO — színes NDK- film 11, 17 és 19 órától. HIBAIGAZÍTÁS Szombati lapszámunkban, Küldetésben, harmadszor cí­mű írásunk első bekezdésé­nek utolsó sora helyesen : a nemzetiségek számára a HÍD-szerep betöltésében je­lölt meg. SZILVESZTER KÜLFÖLDÖN A Megyei Turisztikai Hi­vatal 6 napos szilveszteri kirándulást szervez Budapest­re, december 28. és január 2. között, irányár 2000 lej, a­­m­iből 400 forint zsebpénz. A Prágában töltendő szilvesz­teri kirándulást december 28. és január 2. között rendezik. Szállítás repülővel. Irányár 3400 lej, amiből 480 korona zsebpénz. Szilveszter Lenin­­grádban a Kijev — Lenin­grad — Moszkva útvonalon szervezett kirándulás kereté­ben. Szállítás különvonattal, december 26. és január 6. kö­zött. Irányár 3500 lej, amiből 80 rubel zsebpénz. Feliratkoz­ni a szilveszteri kirándulá­sokra­­ november 10-ig lehet. 2 — 3. I