Képes Sport, 1958. július-december (5. évfolyam, 26-52. szám)

1958-09-30 / 39. szám

társainak, Bundzsák pedig egy­más után vitte fel a labdát és a gólszerzéssel is megpróbálkozott. Ez azonban csak egy alkalom­mal sikerült, de nem neki, ha­nem Gör­öcsnek a 39. percben. A szovjet csapat annyival korszerűbb, céltudato­­sa­bb futballt játszott az első félidőiben és csatársoruk annyi­val egységesebb volt mint a miénk a másodikban, hogy a 3:1-es szovjet győzelmet is igazságosnak kell elismernünk. Azzal, hogy a szünet után leg­alább is kiegyenlíthettünk vol­na, s ha a csatáraink jobban és többet lőnek. Persze, ez vigasznak sem sok. A gondnak sem kevés, hogy a jövő vasárnapi ellenfelünk az a jugoszláv válogatott, amely­nek egy héttel ezelőtt volt ereje a hasonlóképpen vesztésre álló mérkőzését ugyancsak idegen pályán, a maga javára fordí­tani. Bár a lényegesen gyen­gébb ellenféllel szemben. Azonkívül Csordás térde megsérült. A kapitánynak cen­terproblémája van, de egyéb­ként — azt mondja — csak ott változtat a csapatán, ahol kény­telen rá. A mérkőzést megelőző különlegesen kedvezőtlen kö­rülmények után, örvendetesnek tartja, hogy a csapat legalább a második félidőre ennyire fel­javult. Mint rövid zárszót szeretném megismételni azt a reggeli gon­dolatot, hogy labdarúgóspor­tunk fő kérdését nem szorít­hatja háttérbe egy-egy váloga­tott mérkőzés és a válasz sür­gőssége nem attól függ, hogy válogatott csapatunk vereséget szenved-e, vagy kiharcolja a győzelmet. A fő kérdés Moszkva után is változatlan marad. Szebenyi Sándor Értelemzavaró, sőt félreértésre okoit adó sajtóhiba csúszott be — sajnálatos módon —­­, évi 38. számunk „Tanácskozott a sportparlament” című­ cikkébe: a függetl­enség szó helyett füg­gőség jelent meg. A mondat he­lyesen így hangsak: „Az MTST- től való függetlenség gondolatát szintén a sportmozgalom revi­zionistái képviselik”. Iljin, a szovjet csapat balszélsője sok nagyszerű támadást vezetett s egy pompás gólt is lőtt. Baloldalt Bakó, Sxiraonyan (jobboldalt) sok jó át­adással vétette magát észre. Az őt támadó Kárpáti elől beadja a labdát. (MTI képtáví­rón érkezett felvételei) Külföldről jelentik JUGOSZLÁVIÁBAN teljes bajnoki fordulót bonyolítottak le vasárnap. Eredmények: Crvena Zvezda—Zág­rábi Dinamó 4:0 (nagy meglepetés), Hajduk—Zelezsnicsar 2:0, Szaraje­vó—Partizan 3:1 (meglepetés). Bu­­ducsnoszt—Vojvodina 2:1, Vardar— Rijeka 2:1, Velezs—Hadnicski 1:3. ANTWERPEN: Hollandia—Belgium 3: (1:1). Válogatott labdarúgó mér­kőzés. AZ OSZTRÁK BAJNOKSÁGBAN a sokszoros bajnok Austria — nagy meglepetésre — 3:1-re kikapott az újonc Donawitz-től. A bajnokságban jelenleg a Rapid vezet. LIPCSE: Befejeződtek a Hadse­reg Sparta Idád kosárlabda küzdel­mei. A magyar csapat 82:67-re győ­zött a bolgárok ellen, viszont 97:67 arányú vereséget szenvedett a szov­jet csapattól. Végeredményben a szovjet csapat mögött, a bolgár csa­pat előtt, a második helyem végez­tünk. Atlétik­ában az 1200 m síkfutást Siegfried Volenin (NDK) 3:46,9-mal nyerte. Rózsavölgyi 3:46,9-cel negye­dik lett. A díjsíkoszvetésben Piat­ Ikovszki 55,15-tel győzött Szécsernyi (64,36) előtt. ÖT SZOVJET VILÁGCSÚCS a Rosztovban rendezett szovjet—bol­gár súlyemelő viadalon. zone: pe­helysúlyú nyomás: Korzs 116,5 kg, váltósúlyú lökés: Surimov 168,5 kg, középsúlyú nyomás: PljUkfelder 47.5, középsúlyú szakítás: Pljuk­­felder 138, középsúlyú összetett: Plj­u­kfelder 462,5 kg. LONDON: A finn atléta-válogatott 130:110 arányban győzött az ango­lok ellen. A 4x1 mérföldes váltóban az angol csapat 18:30,6-tal új világ­csúcsot futott. DORTMUND®AN Hary 10,2-t fu­tott le 6-on, Germar pedig 30, 5-et 206-on.