Képes Sport, 1962. július-december (9. évfolyam, 27-52. szám)

1962-07-03 / 26. szám (27. szám)

Azt mondják, hogy ha nin­csen miért küzdeni, mert az eredmény már nem befolyá­solhatja az elsőséget, vagy a helyezést — nem is lehet iz­galmas és érdekes egy la­bda­­rúgómérkőzés. Nos, erre alaposan rácáfolt vasárnap CKD Prága—II. Dó­zsa Rappan Kupa találkozó. Pedig... ... a csehszlovák vendégek már sehogyan sem mehettek volna tovább. ... az újpestieket pedig csak egy nagy gólarányú vereség esetén előzhette volna meg a­­ Stade Francaise. — És legyünk őszinték: mivel a lila-fehérek Prágában is győz­tek, senki sem számított első­ségüket veszélyeztető nagy­arányú vereségre. Ennek ellenére — mint aho­gyan a nézők egyöntetűen meg­állapították — nagyszerű, szó­rakoztató mérkőzést vívott, a két együttes. A sportszerű já­téknak igazságos 2:2 arányú döntetlen lett a vége. Az új­pestiek bizony nagyon meg­érezték Solymosi, Göröcs és Sóvári hiányát. Bár sok gól­helyzetet kidolgoztak, azokat rendre el is könnyelműsköd­­ték. Sőt, a vendégek második, kiegyenlítő gólja néhány hazai, érthetetlenül az utolsó pillana­tokban fölényeskedő játékos számlájára írható. De az is gyakran előfordult, hogy csak a kitűnően játszó „veterán” Tóth Mihály higgadtsága és tapasztal­tsága mentette, óvta Dtung kapuját. A csehszlovák labdarúgás egyik reprezentáns csapata, a CKD Prága nagyszerű benyo­mást keltett. A mezőnyben korszerű, gyors, sokmozgásos játékkal vonták magukra a né­zők ügyelmét. A góllövéssel azonban ők is hadilábon áll­nak. A kapu előtt gyakran el­akadt különben nagyszerű gé­pezetük. Az Újpesti Dózsa elég köny­­nyen és biztosa­n szerezte meg csoportjában a győzelmet. Re­méljük, hogy a tatabányaiakkal és a pécsiekkel együtt a dön­tősbe jutásért való küzdelmek során is sikerrel képviselik majd labdarúgó sportunkat. K. L. Tatabányán ritka ünnepség előzte meg a Tatabánya—Kaiserlautern mérkőzést. Ünnepelve vettek búcsút Grosics Gyula játékától, aki annyi felejthetetlen percet szerzett a tata­bányai és az egész magyar futball­szerető közönségnek. Az ünneplés­ből kijutott Liebrichnek, a nyugat­német csapat kapitányának is, aki szintén a mai mérkőzésen vett bú­csút az aktív labdarúgástól. A mérkőzés ilyen ünnepi hangu­lattal kezdődött, a hazai csapat bá­gyadtan, lélek nélkül kezdett, így a vendégek hamarosan magukhoz ra­gadták a kezdeményezést. Nagy ira­mot diktálva, korszerű támadások­kal rohamozták meg a hazaiak ka­puját. Tatabánya csak az 50. perctől „ébredt” fel, amikor a vendégek már elkészültek erejükkel. Ekkor tíz perc alatt lőtt négy góljukkal el is döntötték a mérkőzés sorsát. A volt sokszoros nyugatnémet bajnokcsapatban kitűnő együttest is­merhetett meg a tatabányai közön­ség. Mint ismeretes, Herberger, a nyugatnémetek szövetségi kapitánya 1954-ben a svájci világbajnokságon erre a csapatra építette világbajnok csapatát, igaz, akkor még olyan fut­ TATABÁNYÁN ballcsillagok szerepeltek a Kaiser­­lautern csapatában, mint például Fritz és Ottmar Walter Mai, Eckel, és a most utoljára pályára lépő Lieb­rieh. Az FC Kaiserlautern mai csapatában nem szerepelnek kiemel­kedő tudású klasszisjátékosok, en­nek ellenére a mérkőzés folyamán néhányszor ízelítőt adtak kitűnő elő­deik futballtudományából. A tatabányai csapat kitűnő sze­replése a Nyári Kupában nem meg­lepetés. A hazai bajnoki mérkőzése­ken már bebizonyította, hogy felnőtt élcsapataink közé, sőt, most már el­mondhatjuk azt is, hogy nemzetközi klubmérkőzéseken is méltóan tudja képviselni a magyar színeket. To­vábbjutásuk ebből az igen erős csoportból teljesen megérdemelt. Reméljük, hogy a népszerű bá­nyászcsapat a további küzdelmek so­rán, a nehezebb ellenfelekkel szem­ben is, jól megállja majd a helyét, újabb sikerekkel örvendezteti meg lelkes szurkolótáborát. Tatabánya—Kaiserlautern 6:2, fél­idő 1:2. Timmer Ede Benét felvágták a 10-esen belül - Gere játékvezető megítélte a jogos 11-est,­ s ebből Várhidi a jobb sarokba lőtte az O. Dózsa első gólját. O. Dózsa—CKD Prága 2:2 Csehszlovák szögletrúgás után az előrehúzódott Uldrych igyekszik ka­pura­­fejelni. Lang azonban lehúzza előle a labdát Grosics Gyulát szeretettel búcsúztatták a játékosok és a szurkolók abból az alkalomból, hogy abbahagyja (?) az aktív játékot. A képen Lakos László gratulál Grosicsnak (Gulyás Kálmán belv.) dCütt­öncbig jelentik VASAS—BOLOGNA Megvan az ellenfél! A Vasas a Bologna ellen játssza a Középeuró­pai Kupa döntőit. A Bologna ugyan­is odahaza 2:1 (2:0) arányban verte a Dinamó Zágráb együttesét. Mint­hogy Zágrábban a múlt héten 1:1-re végzett a két csapat, a Bologna ke­rült a KK döntőjébe. 25% Külföldön szereplő csapataink vasárnap huszonötszázalékos sikert arattak „Rappan-kupa” mérkőzé­seik során. A megszerezhető négy pontból egyet hoztak haza. Leyden, Blauw-WK­­­Amszterdami- Pécsi Dózsa 0:0. Izgalmas, változa­tos mérkőzést játszott a két csapat. A mérkőzés hetven percét a pécsiek támadták végig, a hollandok csak a második félidő elején veszélyez­tették komolyabban Danka hálóját. Chaux-de-Fonds, Chaux-de-Fonds— Dorog 1:0 (0:0). A mieink kezdtek jobban, Monostori és Csór­ bombáit hárította a házigazdák kapusa. A második félidőben feltámadtak , a hazaiak, Sommerlatz góljával meg­érdemelten győztek. A csoportok állása: 6. csoport: 1. Padova 9, 2. Dorog 6, 3. Chaux-de-Fonds 5, 4. Plzen 4 ponttal. 8. csoport: 1. Pécs 11, 2. Blauw Wit 6, 3. Velezs 5, 4. Hildesheim 2 ponttal.