Magyar Nemzet, 1980. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-28 / 228. szám

6 FTC-MTK-VM 3:1 (1:0) Népstadion, tizenkétezer né­ző, vezette: Pádár. A korábbi, nem éppen ked­vező tapasztalatok alapján feltehetően csak kevesen szá- '-.'-í­mítottak arra, hogy színvona­las, jó lesz a mérkőzés. Nos, a pesszimistáknak lett igazuk. A Ferencváros sétálva került fölénybe, könnyedén szerzett két gól előnyt. Az utolsó húsz percben tempósabb lett a já­ték, ám a színvonalon ez sem segített. A 7. percben Takács távoli lövését ütötte ki Brünyi. A 14. percben Nyilasi kicselezte Tomért, beadása után Szoko­­lai szinte lehetetlent művelt, egy lépésről mellé lőtt.­ A 33.­­ percben Pogány­­indította Nyi­lasit, aki — mert akasztották a... — estében lőtt a megsérült­­■ Brünyi helyett védő Fiaskóba, Pádár nem fütyült, mindent rendjénlevőnek talált, öt­­ perccel később Rab lehetetlen mozdulattal lőtt kapura 16 méterről. Flaskó nem érte el -0’ a jobb sarokba tartó labdát ’írs (1:0). A félidő legérdekesebb eseménye következett: a néző­téren valaki belefújt egy síp­­ba, s a játékosok megáll­tak. A játékvezetőre gyana­kodtak, aki ártatlanul tárta szét a kezét. Szünet után négypercnyi já­ték után újabb gólt lőtt a Ferencváros. Nyilasi szép trük­közés után közelről gurított a kapuba (2:0). A 60. percben­­ egy elé gurított labdából Se­bestyén úgy lőtt gólt, hogy a labda a felső lécről pattant a gólvonal mögé (2:1). A 69. percben Pogány az alapvonal­ról lőtt a kapu ellenkező sar­kába (3:1). A nézőtérről úgy látszott, hogy már kint volt a labda. Morgós is így látta, és mert szóvá tette a partjel­zőnél, sárga lapot kapott. Vasas—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Népstadion, tizenötezer né­ző, vezette Palotai. Nem kellett hozzá különö­­sebb mérés, hogy kiderüljön: már az első félidőben többet is futottak a játékosok, mint az­­ előző találkozó labdarúgói ki­lencven perc alatt. Az intenzí­­veb­b futball legalább arra jó volt, hogy reménykedni lehes­sen benne, végre történik va­­­­lami érdemleges. A 11. percben Birinyi kö­zel­ről oda fejelhette volna a labdát, ahová akarta , neki mellé sikerült. A 19. percben Esterházy szép lefordulás után lőtt csupán fölé. A 30. percben Kiss átadását követően a len­dületes Farkas a kapufát talál- 1 ... ta el. Hat perccel később is­mét Farkasnak volt helyzete, ám kihagyta. Az 53. percben Farkas már­­­­ harmadszor hibázott ziccer- ■ ’ ben. Három perccel később Varga 17 méteres szabadrúgá­sát fogta biztosan Mészáros,­­majd nem sokkal utána Bo­­dov­yi látványos, páratlan lö­vését ütötte ki a Vasas kapu­­sa. S­P­O­R___T KÖRÖK Sebes Gusztáv mesélte,, hogy annak idején nem je­lentett gondot neki, hogy ösz­­szeegyeztesse labdarúgó szö­vetségi kapitányi tisztét az akkori országos sporthatóság elnökhelyettesi funkciójával. Hogy mire jutott a legjobb magyar labdarúgókkal, azt manapság a kisgyerekek is tudják. Az „aranycsapat” le­genda. Kevésbé ismert, hogy sportvezetőként se vallott szé­gyent — tényleges vezetője volt a hozzá tartozó appará­tusnak. Persze az akkori szervezet más volt, mint a mai. Száza­dunk nyolcvanas éveitte nem­csak az országos hatóságok­nál, hanem az egyesületekben is felduzzadt az alkalmazotti létszám. Az indok (vegyük a legkedvezőbb esetet) a fel­adatok növekedésében kere­sendő, s természetesen abban is, hogy más ma a sport, mint volt régen. Először is szakma, olyan hivatás, amely sokak szeme láttára ad számot rang­járól. A klubokban módszer­tani osztály működik, az ott dolgozóknak az a dolguk, hogy segítsék az edzők munkáját­­ szakmailag. Mondhatni, a mester és a módszertan is partnerek a munkában. Leg­alábbis a szándék és a külön­féle dokumentumok szerint. A gyakorlat ugyanis ezúttal is többnyire rácáfol a való­ságra. Vegyük például a lab­darúgást. A legnépszerűbb sportágban a legtöbb klubban szükséges rossznak tekintik a módszertani osztályt. Szüksé­gesek, mert az egyesületben a futballért az elnök felel egy személyben, s mert a vezető nem lehet ott mindenütt, se­gítőkre van szüksége. Rossz­nak tekintik a szakmai alkal­mazottakat, hol hiúságból, hol kényelmességből, hol csu­pán azért, mert nem szeretik az edzők, ha figyelik, amit csinálnak. Kétségtelen, az edzőt meg lehet érteni, őt a klub veze­tőként alkalmazta az adott sportágban, dolga lenne tehát, hogy az egész szakosztály munkáját felügyelje. Igen­­ám, csakhogy szerződése le­jártakor szinte senkit se ér­dekel, hogy milyen az után­pótlás, hány tehetségből lett épkézláb játékos — az első csapat szereplése, számszerű helyezése az, ami számít. Mondhatni, kényszerpályán mozognak a futball mesterei, egzisztenciális kérdés náluk, hogy ne azt tegyék, amit tu­lajdonképpen tenniük kelle­ne. Hogy akkor mit csinál a módszertani osztály? Sok mindent. Egyik első­­osztályú labdarúgócsapatunknál pél­dául felmérték, mennyit fut­nak a játékosok egy-egy mér­kőzésen. Számok helyett te­gyen elég annyi: keveset. Na­gyon keveset. Ezenkívül ott vannak­ az edzéseken, figyelik a munkát, s a látottakról je­lentésekben szántatnak be az elnöknek, a vezetőségnek. Az­tán az egyesület feje megbe­széli az edzővel a leírtakat. Az anyagot készítő módszertan is pedig többnyire ott sincs. Az a szakember hiányzik a szá­monkérésről, aki kérdezhet­ne, akinek érvei, ellenérvei le­hetnének. Távollétében köny­­nyebb az edző dolga. Mindent megmagyarázhat, indokolhat, s ellenérvek híján megértésre lelhet. Sikeres első osztályú labda­rúgócsapatunknál a módszer­tani osztály egyik dolgozója (többnyire főiskolát végzett, sportban járatos, ambiciózus emberekről van szó) elemezte a labdarúgók szakmai munká­ját. Lefektette az igényeket, s összehasonlította a valóság­gal. Azt tette, amire szerző­dött. Hatalmas kalamajka lett a dologból, kis híján az állá­sába került kötelességének teljesítése az eset hősének. Másutt az edző úgy igyeke­zett tudatni a játékosokkal, hogy nem dolgoznak rende­sek, hogy letette az öltöző asztalára a módszertanisok jelentését. Hangsúlyozta, hogy ezt „ők” csinálták. Elzárkó­zott, ám azért ott hagyta a papírt, mert valahol legbelül tudta: igaz, amit tartalmaz. Vajon nem érdekük a lab­darúgóedzőknek a magas szin­tű szakmai munka? Kézen­fekvő a válasz. Talán érde­kük, ám fontosabb nekik az állásuk. Az edzői poszt meg­tartásához pedig nem mindig a’en telhetetlen feltétel a módszertani osztály bevonása a munkába. Nem szokás ez nálunk. A mesterek többsége valamikor futballista volt, nem szívesen közösködik a labdarúgás asztala körül a „kívülről” (értsd: a TF-ről, más sportágból) jöttekkel. A „nem szívesen” pedig sok he­lyütt elég az elzárkózáshoz. Kis túlzással két egymás melletti, ám csak éppen hogy érintkező körrel rajzolható le az edző(k) és a módszertani osztály. A mester sikerre tö­rekszik, általában csak a jó helyezés fontos neki. Mert őt eszerint minősítik. Egyikük meg is fogalmazta mindezt: „Mit érdekel engem, mi lesz itt két év múlva, miután lejár a szerződésem?” A módszer­tanisok más malomban őröl­nek. Őket éppen hogy a jövő érdekli, pontosabban a jövő is. Gondjuk van rá (vagy len­ne), hogy megfelelő utánpót­lása legyen a szakosztálynak, cinikusan: a majdani edző­nek legyenek játékosai, akik hozzák neki az akkori jelen eredményeit. Rózsásnak éppen nem ne­vezhető a kép. A jelen alap­ján okkal kérdezhető meg: szükség van-e egyáltalán a módszertanisokra? A hivata­los állásfoglalás szerint feltét­lenül kellenek. Ám ha így van, érvényt kellene szerezni munkájuknak. Legalább odáig hadd jussanak el, hogy bebi­zonyosodjék: nincs igazuk. Félreértés ne essék, ezeknek az embereknek korántsem az a dolguk, hogy hibákat keres­senek, s személyes konflik­tusba keveredjenek az edzők­kel. Nem ellenségek ők, s aligha sorolhatók a kiszolgáló személyzet tagjai közé. Elő­nyük csupán annyi, hogy nem kizárólag belülről, a magyar futball zárt világából nézik a történéseket, hanem igyekez­nek felhívni a figyelmet az általuk korszerűnek, modern­nek tartottra. Az előbbre lé­pés nekik legalább annyira érdekük, mint a mesternek, ráadásul ők távolabbról néz­nek és messzebre lát(hat)­­nak. Korántsem akarom én azt mondani, hogy az edzők rosszindulatúak, a módszerta­nisok pedig jóságosak. Mind­két táborban emberek tény­kednek — ilyenek is, olyanok is. Az ideális az lenne, ha nem lenne két tábor, csupán egyetlen társulás. És érvek, vélemények cseréje a „bezzeg az én időmben” mindent le­záró minősítés helyett. Hogy ne a „hivatal” és a gyakorlat ellenségeskedése és távolsága legyen az alapállás a két tá­bor képviselői között. Kétségtelen, egy klub szak­mai alkalmazottai egyedül képtelenek rá, hogy megvált­sák a hazai futballvilágot, ám az edzőkből is hiányzik ez a képesség. Bizonyítékul tíz esztendő eredményeit vagy inkább eredménytelenségeit kellene itt felsorolni. Felesle­ges. Ami viszont fontos, az egy közhely: több szem töb­bet lát. A sportban, a labda­rúgásban is, ahol egy világszín­vonal tőlünk igencsak távol­esik a team-munka több­et reméltet, mint az egyén akár­milyen elszánt, birkózása. Malonyai Péter Mamar Nemzet Labdarúgó NB I Vereséget szenvedett az Ú. Dózsa és a Videoton .­­ Kéthetes szünet után a 9. fordulóval folytatódott a lab­darúgó NB I. Szombaton csak nyolc mérkőzésre került sor, a kilencediket — a Volán—Ka­posvár találkozót — vasárnap ,tv. rendezik meg. Szép skalpot­­ mondhat magáénak a Tatabá­nya és a Dunaújváros; előbbi az V. Dózsát, az utóbbi pedig a Videotont győzte le. Egyéb­ként a bányászvárosban meg­rendezett mérkőzés sportszerű­ségére jellemző a kiosztott három sárga és egy piros lap. „Besárgultak” az egy gólos ha­­zai győzelemmel végződött Nyíregyháza—Csepel találkozó játékosai is: itt ugyancsak há­rom sárga cédula talált gazdá­ra. Említésre méltó a Diósgyőr és a Zalaegerszeg összecsapá­sának végeredménye: a kupa­küzdelmekből kiesett DVTK öngóllal mentette meg a má­sodik pontot. Figyelemre méltó a népstadionbeli kettős rang­adó első mérkőzésén született ferencvárosi győzelem, amely­nek eredményeként az FTC a tabellán növelte az előnyét. A 70. percben egy szabadrú­gást Zombori Kiss elé sarkallt, aki 18 méterről nagy gólt lőtt a léc alá (1:0). (alab­b) Tatabánya—U. Dóssá 5:0 (2:0) Tatabánya, ötezer néző, ve­zette: Kőrös. Azonnal a bányászok ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést, és a 9. percben meg­szerezték a vezetést. P. Nagy jobb oldalról ívelt kapu elé szögletet, Kovács a védők gyűrűjéből előrevetődve, mint­egy 6 méterről fejelt a kapu bal oldalába (1:0). Ezután He­­rédi megrúgta Csapót, ezért sárgalapos figyelmeztetésben részesült.. Továbbra is a bá­nyászok irányították a játé­kot és a 20. percben újabb gólt értek el: Emmer átadásá­val Csapó a jobb oldalon a felezővonaltól iramodott meg, az alapvonal közeléből nagy­szerűen adott középre, és a jókor érkező P. Nagy 6 mé­terről a kapu közepén vágta hálóba a labdát (2:0). A 30. percben Kardos beszédért ka­pott sárga lapot. Szünet után az 50. percben P. Nagy labdá­jával Szabó tört előre, a ven­dégek térfelének közepén járt, amikor Tóth J. hátulról lerán­totta. Ezért a válogatott hát­védnek a piros kártyát mu­tatta fel Kőrös. Az 58. perc­ben Knapik Dunait vágta fel, ő is megkapta a sárga lapot. A 62. percben növelte előnyét a bányászcsapat: a Dózsa tér­felének közepén Nagy Ko­vácshoz adta a labdát, ő meg­iramodott, pontosan adott a bal oldalon előretörő P. Nagy elé, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába vágta azt (3:0). A 71. percben P. Nagy labdá­­jával Schmidt kígyózott át a védőkön, Rothermel még sza­bálytalanul sem tudta meg­szerezni a labdát, buktatta Schmindtet, közben a labda Hermann elé került, ő nagy erővel vágta a kapu közepé­be (4:0). A 90. percben P. Nagy a középcsatár helyén tört előre, kicselezte Kovács J.-t, és a kapujából kimozdu­ló Rothermel mellett helyezte a kapu közepén hálóba a lab­dát (5:0). PMSC—Békéscsaba 1:0 (0:0) Pécs, ötezer néző, vezette: Büki. Enyhe mezőfölénybe kerültek a pécsiek, de ebből kapura ve­szélyes támadás nemigen szü­letett. Az 51. percben sabadrúgás­­ból szerzett vezetést a PMSC. Nagy félmagasan ívelt kapu elé, a labda három védő és csatár előtt is elsuhant, és az egymásra váró játékosok kö­zül kirobbanó Dohány két mé­terről ballal a kapuba gurí­tott (1:0). A közepes iramú játék színvonala a második félidőben valamit javult. A csabaiakat a nagyobb vereség­től az mentette meg, hogy a pécsi csatárok a legbiztosabb gólhelyzeteket is elhibázták. Dunaújváros—Videoton 4:1 (2:0) Dunaújváros, négyezer néző, vezette: Kuti. A 7. percben megszerezte a vezetést a Dunaújváros: Weit­­ner keresztlabdáját a bal ol­dalon Weimper kapta, átcse­lezte Véghet és a kifutó Disztl P. mellett a kapu közepébe emelt (1:0). A 15. percben Ma­gyar bal oldali cselsorozat után középre adott, Bódi 16 méterről nagy erővel kapura lőtt, és a labda a keresztbe futó Nagy 11-n irányt változ­tatva a hálóba jutott (2:0). Ezután keménnyé vált a já­ték, először Nagy II-t, majd Weimpert ápolták rövid ideig. A 33. percben Novath elrúgta a labdát, ezért a játékvezető sárga lapot mutatott neki. A 61. percben a kapura törő Ma­gyar elől Disztl L. szögletre vágta a labdát. Weitner vé­gezte el a szögletrúgást, rövi­den Bódi elé gurított, aki nagy erővel laposan kapura lőtt, és a labda Disztl P. te­nyeréről a gólvonal mögé per­dült (3:0). A 69. percben Nagy II-t vágta fel Disztl L., ezért ő is sárga lapot kapott. A szabadrúgást Bódi Giron elé gurította, ő 25 méterről nagy erővel a bal felső sarok­ba bombázta­­ a labdát (4:0). A 89. percben szépített a Vi­deoton, bal oldali szöglet után Ferencz lövése a felső kapu­fáról Szabó elé perdült, és a csatár a léc alá fejelt (4:1). Rába ETO-DMV SC 1:0 (1:0) Győr, háromezer néző, ve­zette: Nagy M. Hazai fölésty után a 8. perc meghozta a Rába gólját: Sza­bó Ottó átemelt a kapuból ki­jövő Szűcs fölött, Garamvöl­­gyi csak röviden tudta kirúg­ni a labdát az üres kapuból, és másodszorra Mile nem hi­bázott (1:0). A hosszú idő után ismét hazai pályán ját­szó Rába ETO gyenge játé­kot nyújtott kisszámú közön­sége előtt, és ebben „méltó” társat talált a debreceniek­ben. DVTK-ZTE 3:2 (2:1) Diósgyőr, hétezer néző, ve­zette: Bártfai. A Diósgyőr támadott, mégis a 23. percben egy ellentáma­dásnál a zalaegerszegiek sze­rezték meg az első gólt: a labda a 16-os vonalánál Kere­­ki elé került, aki hatalmas lö­véssel a jobb felső sarokba bombázott (0:1). Ezután egy percen belül két gól született: a 34. percben Fodor a 16-oson belül felvágta Borostyánt, a megítélt büntetőt Fülő a kapu bal oldalába lőtte (1:1), a 35. percben parázs jelenet adódott a zalaegerszegi kapu előtt, Oláh jobb oldalról ívelte be a labdát, Dériről újra elé került, megint kapura lőtt, ekkor Szántó elé perdült, lövésébe Fekete beletette a lábát, és on­nan a hálóba jutott (2:1). Az 54. percben újabb gólt értek el a diósgyőriek, Oláh beadását Tatár kapura fejelte. Déri rö­viden öklözött, a labdát a jó ütemben érkező Szemere fél­magasan lőtte a hálóba (3:1). A vendégek elkeseredetten ro­hamoztak, és a 89. percben góllá érett támadásuk: nagy tömörülés támadt a diósgyőri kapu torkában, a labda végül is a menteni akaró Néder lábá­ról a hálóba jutott (3:2, öngól). Nyíregyháza—Csepel 1:0 (1:0) Nyíregyháza, tizenötezer né­ző, vezette: Tátrai. A Csepel kezdte a játékot, a Nyíregyháza vezette az el­ső veszélyes akciót. A 10. percben Kiss Miklós két védő között elesett, ám Tátrai nem látott okot a közbeavatkozás­ra. A 34. percben megszerez­te a győztes gólt a nyíregyhá­zi vasutascsapat. Egy táma­dás közben a labdától messze álló, ám kiugrásra készülő Czeczelit buktatták, a szabad­rúgásnak a sértett állt, és 30 méterről védhetetlenül hatal­mas lövést zúdított a jobb fel­ső sarokba (1:0). A 63. perc­ben Kelemen kapott sárga la­pot Tátraitól, szabálytalan közbelépéséért. A 73. percben Tóth I. kakaskodott, Tátrai sárga lapot mutatott fel neki. Egy perc múlva Kléninger gáncsolásért kapta Tátraitól ugyanezt. A 84. percben ellőt­te puskaporát­­a vendég piros­kék gárda. ,­ a várnai), 1980. szeptember 28. SPORTYA P­LO A Bánkúti Sí Klub értesíti tag­jait, hogy az 1980. évi társadalmi munkákat októberi vasárnapokon kell teljesíteni. Jelentkezés a sí­házban reggel 9 órakor, lehetőleg csákánnyal és lapáttal. A BTSZ motoros bizottsága, a Fővárosi Közlekedési Biztonsági Tanács, a Budai Motor Klub és a Bp. Kinizsi TE vasárnap rendezi meg az évadzáró motoros találko­zót. A rajt Klastrompusztán, 10 órakor lesz, a cél ugyanott 15 óra körül. A résztvevők 70, illetve 110 km-es távot tesznek meg. A Steaua Kupáért kiírt nemzet­közi férfi kosárlabda-tornán a magyar színeket képviselő Bp. Honvéd 88:80 (47:45) arányban győzött a csehszlovák Dukla Olo­­mouc ellen. Jones volt a leggyorsabb a For­ma–1. versenyautók Montrealban vasárnap sorra kerülő újabb világ­­bajnoki futamára, a kanadai Grand Prix-re benevezett 28 autós első edzésén. Joszeliani a 10. játszmában utol­érte az előbb már két ponttal ve­zető riválisát, Gaprindasvilit a női sakkvilágbajnoki elődöntő páros­mérkőzésen. A­ két világbajnok­jelölt további két játszmát vált egymással, és amennyiben nem születik döntés, úgy ismét két par­ti következik. Döntetlen esetén a sötét színnel elért győzelem szá­mít. Ha ez sem dönt, úgy az a sakkozónő jut tovább, aki a leg­utolsó győzelmet elérte sötét szín­nel. A jelenlegi állás: 5:5. Kinizsi Sörgyár HC—Tresnevka Zágráb 4:0 (3:0) — nemzetközi gyeplabdamérkőzésen. Befejeződött Szocsiban a Mihail Csigorin nemzetközi sakk-emlék­verseny. A győzelmet a szovjet nemzetközi mester Alekszandr Pancsenko szerezte meg 10,5 pont­tal. Faragó Iván nemzetközi nagy­mester 8 pontjával holtversenyben a jugoszláv Ivkovval és a szov­jet Szvesnyikovval a 6­0. h­elyen végzett. Irak labdarúgó-válogatottját 1932. július 2-ig minden nemzetközi sze­repléstől felfüggesztette a FI­FA. Az Irak—Kuvait olimpiai selejte­­­zőn, márciusban a pályára betó­duló tömeg tettleg bántalmazta a játékvezetőt, majd már a szállodá­ban két helyi vezető betört a szó­dájába és rálőtt. Szerencsére r­osz­­szul céloztak. Artúr Correira, a portugálok is­mert labdarúgója — aki 1978-tól Bostonban az amerikai bajnok­ságért játszik, s amikor ott szü­net van, akkor a Sporting Lissza­bon rendelkezésére áll — szívmű­ködési zavarok miatt kórházba ke­rült, s már meg is kellett műteni. Correira vasárnap játszotta volna ebben az idényben első portugá­liai mérkőzését. A vajdasági „Aranykesztű” nem­zetközi ökölvívótornát október 13 — 12-én rendezik Boroson és Szabad­kán. A meghívott világnagyságok között szerepel három olimpiai bajnok, több ezüst- és bronzérmes, köztük Váradi és Lévai. Külön meghívást kap a szervező bizott­ságtól Gedó, Farkas, Kozma és Somodi. Fölényes asztalitenisz-győzelem Az asztaliteniszezők Szuper Kupa nemzetközi tornáján Münsingenben a BVSC fölé­nyes győzelmet aratott: 5:2- re verte a nyugatnémet SSV Reutlingent. V­asárnapi SPORTMŰSOR Atlétika: Az országos váltóbaj­nokság második napja, Népstadion, 10.00 óra. Autocross: A MAMSZ Kupa ha­todik futama, Makó, 10.00 óra. Cselgáncs: Junior nemzetközi verseny, Miskolc, 9.00 óra. Kajak-kenu: Magyarország— NDK ifjúsági verseny, Dunaújvá­ros, 8 óra. Labdarúgás: Volán SC—Kaposvár NB I. osztályú mérkőzés, Czabán Samu tér, 15 óra. NB II. osztályú budapesti mérkőzések (valamennyi 15 órakor kezdődik): Váci Izzó— MÁV Előre, Vác, Pénzügyőr—Bp. Spartacus, Pasaréti út; BVSC— Ganz-MÁVAG, Szőnyi út; Építők— 22. sz. Volán, Népliget; BKV Elő­re—DÉLÉP, Knopp utca; Budafok —SZEOL AK, Budafok. ökölvívás: Magyarország—Finn­ország felnőtt válogatott mérkőzés, Sportcsarnok, 17 óra. Ritmikus sportgimnasztika: Az országos bajnokság szerenkén­­ti döntői a Tornacsarnokban, 9 órától. Teke: Magyarország—Jugoszlávia ifjúsági válogatott viadal, Knopp utca, 8 óra. Vízilabda: OB I. osztályú mér­kőzések: Volán—Tatabánya, Mar­gitsziget, 16 óra; BVSC—SZEOL AK, Szőnyi út, 17; Eger—Bp. Spar­tacus, Eger, 17 óra; Szentes—Bp. Vasas Izzó, Szentes, 17 óra; FTC— Szolnok, Komjádi uszoda, 16 óra; Vasas—II. Dózsa, Komjádi uszoda, 17 óra; MEDICOR OSC—Bp. Hon­véd, Komjádi uszoda, 18 óra. Tarócsy ismét továbbjutott A genfi nemzetközi tenisz­versenyen Taróczy Balázs a negyeddöntőben is győzött, 6:1, 7:5-re verte a jugoszláv Franulovicsot. Nagy meglepe­tésre a 21 éves nyugatnémet Popp 7:5, 7:5 arányban győ­zött az amerikai Solomon el­len. Párosban is jól szerepel Ta­róczy Balázs: a jugoszláv Fra­­nuloviccsal az oldalán az elő­döntőben 6:2, 6:2, 6:4-re nyert a Popp—Johansson (nyugat­német—svéd) páros ellen, így bekerült a döntőbe. Taróczy Balázs a nemzetközi teniszverseny döntőjébe jutott, miután az eddigi várakozáson felül jól szerepelt­, NSZK-beli Popp felett diadalmaskodott 6:0, 6:1 arányban. A döntőben az olasz Panatta lesz az ellen­fele, aki a svájci Stadler ellen nyert 6:4, 6:1-re. Vasárnapi galoppversenyek Jelöltjeink: 1. Kikapós — Wanda — Golden Gate — Csormolya. — 2. Kritika — Laboda — Brill — Generál. — 3. Octavia — Mandula — Csanak — Kongré. — 4. Kele — Morgós — Padisah — Labrador. — 5. Atlasz — Romváros — Wendelin — Rózsa. — 6. Alpaka — Tavirózsa — Tern­­én — Burda. — 7. Manőver — Prelúdium — Marchia — Rinaldo. — 8. Kordon — Dirr-Durr — Nahát! — Bárka. — 9. Latolgató — Libra — Quaker —­Banka. — 10. Millo­­mos — Naiva — Raport — Ma nő­m­­éter. A versenyeket 12.30-kor kezdik.