Nemzeti Sport, 1922. június (14. évfolyam, 43-51. szám)

1922-06-03 / 43. szám

Szombat, 1922 június 3. Nemzeti Sport A hét eredményei. Szerda Magyar Kupa. III. ker. ETC 2:1 (2:1). Batár,utca. Bíró: Koch. Léleknélküli, stílustalan és unalmas mérkőzés. A III. ker. góljait Kovásznál­ és Horváth lőtte. Schivarck gólját a bíró nem adta meg, mert „nem látta". Az ETC gólja Szabó III. ker. ön­­gólja volt. Csütörtök Bajnoki mérkőzések BAK—B- Törekvés 0:0. (17 perces utána­­játszás.) Vécsey-u. Bírd, Fenyves. A má­jus 21-én 0:0 állás mellett félbeszakadt mérkőzés befejezése sem változtatott az eredeti eredményen. A BAK csak 8 játékost bírt kiállítani és ennek megfelelően kizárólag védeke­zésre szorítkozott. Az ETSE vehemensen támadt, de a BAK elszánt védő­gyűrűjét nem tudta áttörni. 33. FC—ETSE 1:0 (1:0). Hungáriá­ul: Biró Iváncsics. Az UTSE mai újabb vereségével minden esélyét elvesztette arra, hogy az első osztályba bekerül­jön. Egyforma képességű csapatok küzdelmét láttuk, az előállott gólhe­ly­zetek alapján ítélve a 33-asok győzel­me volt megérdemelt. A játék megkezdésekor jobbára 33-as a támadó s a 3 percben Takács jobbszélső szép beadását Újvára a gólba fejeli. Vagy 10 percen keresztül az UTSE szórnia most vissza ellen­felét, Seiden a kapu elé kerül, de az utolsó pillanatban szerelik. Nyomban utána váratlan éles lövést küld a ka­pura, de Zsák bravúrosan menti. A félidő végéig újólag 33-as fölény. A második félidőben sorozatos­­’TSE támadás, anélkül, hogy kom­oíyan ve­szélyeztetnék a kaput. Az utolsó ne­gyedórában ismét 33-as kerül frontba. Krammer, a két kekk közt kiugrik, a kapust is cselezni akarja s 2 lépésről az üres kapu mellé­­lő. Egy percre rá ismét Krammer jut, előnyös helyzetbe, de idején szerelik. A 42. percben Mi­­narovits, az UTSE jobb hátvédje, két kézzel fogja a balkézről beadott lab­dát, a megítélt tizenegyest, melyet Zsák lő hatalmas erővel, Glozsic pom­pásan fogta. A 33-asoknál Krammer, Zloch, Zsák, UTS'E'-ban Búza centerhalt, Relz­­ner és csak a mezőnyben Seider tűn­tek ki. A mérkőzés sima lebonyolítása Iván­­tsics bíráskodásával­ biztosítva­ volt. Corinthian-díj: BEAC—BRSC 8:0 (5:0). Üllői-út. Biró,­­Bíró S. Minden megerőltetés nélkül győz­te le a BEAC ellenfelét, mely a mérkő­zés elején és végén tudott csak erősebb ellenállást kifejteni. A BR­SC támadások­kal­ indult a mérkőzés, de a BEAC kapu nem jutott komoly veszélybe, mire az egyetemiek támadása bontakozik ki erő­teljesen és az egész félidőt kitöltötte. Főleg a belsők játéka érvényesült, akiket a halfsorból csak Tomacz, a hekkek közül pedig Krötsl zavart meg néha, de még így is Walleth és Erhardt (4) öt góllal terhelték a gyengén védő K­icsinger há­lóját. . Helycsere után már az első percben szép jobboldali támadás után Kertész lőtte az első gólt. A BVSC már jobban helyezkedett, a védelme határozottabb, energikusabb volt, de mégsem tudta meg­akadályozni, hogy Pluhár, majd ismét Kertész gólt ne lőjenek. A mérkőzés vége felé a nagy lelkesedéssel játszó BRSC csa­pat több szép támadást vezetett főleg a Schlesser—Bóna balszárny révén, de ezek a BEAC védelmén, elsősorban Boóron törtek meg. Ékszerész serleg. VII. ker.—MTE 6:0. Lóversenytér. Biró, Nuszbaum. Old boy vándordíj, 1,4 C—VII. kér. 2:0 (0:0). Lóverseny­­tér. Biró: Koch. Péntek. Old boy vándordíj, BTC—BTK 10:0 (3:0). Lóversenytér. Biró: Hazai. A BTC legtöbb gólját Leviczky és Oláh rúgta. Biernátzky-serleg Olasz—Városi 5:2­­ (3:2). Biró: Frischer. A Városi bank csapata az első félidőben egyenlő ellenfél volt, sőt kétszer vezető gólt rúgott Acél és Ko­vács révén, de az Olasz csapata mégis megszerezte a vezetést. A II. félidőben a Városi visszaesett és ellenfele fölényes játék után érte el góljait, mely­eket Auer és Kádár rúgtak. Bank-Kupa Angol-Osztrák­ Kereskedelmi 8:2 (3:1). Bíró: Iváncsics. Az első félidő változatos játéka alig sejttette a nagy eredményt, bár az Angol-Osztrák há­rom gólja biztosította a győzelmet, Schwarz egy góljával szemben. Hely­csere után az Osztrák belső triója szép játékkal egymásután érte el góljait s növelte azt nyolcra, mig a Kerbank is­mét csak a Schwarz által lőtt góllal fe­lelt. A győztes csapatban Mánál, Piskó, Erhardt, aki négy gólt lőtt, játszottak jól, míg a Kerbankból a jobbszárny. Ülllői.ut Vasárnap d. u. m/a 8 órakor nemzetközi atl­étikai versenye FTC—III- kér. Magyar kupa elődöntő. F­CV gppofi tatgu futball-cipők 1200*- k.ért, 5-ös futballkörök 750*- korona. Ef - DTÉC? Ifi MÁI NAGYMEZŐ-UTCA 22-24. V­­bK I Stafiab fila*9.ISB (Fővárosi Orfeummal szemben.) Futball nadrág .... 250- K TENNISZ CIKKEK n Athlétikai felszerelések. . »»» »«».*».. „ dressz .... 550*— K ' © © © „Scram‘‘-labdák és cipők. © © © A válogatott mérkőzéseket Kertész N­.-féle ,Represantatív“ labdákkal játszák. Telefon 32-20.: Vidéki megrendelések ez utánvéttel pontosan eszközöljük... Telefon 32-20 Vidéki eredmények Nagyvárad: Nagyvárad—Kolozsvár 4:0 (1:0). A győztes csapat, amelyben különösen oli­­csinál brillírozott,­ lelépte ellenfelét. Pápa: Pápai FC—Szurmi). AK komi). 1:1 (1:0). Vasárnap. Külföldi eredmények. Bécs: Amateure—Union (Hamburg) 3:1 (1:0). (Csütörtök). Az Amatőrök Ke­ménnyel a kapuban, Kurzzal a center­hall és Cuttival a középcsatár posztján megérdemelten győztek. Az első gólt Svöck­ Ilansi kombiná­ciójából utóbbi a 14. percben éri el. A másik két gólt Cutti és Spreng lőtte. Az altonaiak gólját Peterson rúgta kor­­nerből. Az Allion­ban kitűnő a kapus, Gro­­one, ezzel szemben a Stöcking—Reusch hátvédpár néha bizonytalan. A center­csatár is gyengén játszott. WSC—Wacker (Lipcse) 5:2 (2:1). (Csütörtök). Az osztrák csapat fö­lényével kezdődik a meccs és a pompás formában levő Kari Rannhauser a 18. majd a 34-ik percben gólt lő. Ezután a Wacker is lendületbe jön és Köhler ré­vén gólt ér el, sőt szünet után Gröbner ki is egyenlít. Itt azonban a bajnok­jelölt WSC be­lefekszik a játékba és Kannhauser, Hergeth és Giebisch rövid időközökben 3 góllal válaszolnak. Nagy meglepetése az osztrák főváros­nak, hogy a kiesési zónában vitorlázó Adtalia szerdán 4:2-re verte az Amatő­­röknek egy időben még a bajnokságra is pályázó csapatát. Az első félidőben az Amatőrök voltak a helyzet urai, Köck és Vecora révén két gólt is szereztek. Min­denki az Amatőröket tekintette már a mér­kőzés biztos nyerőjének, amikor a máso­dik félidő elején Geyer megsérülve kiállt. Az Amatőrök elkövették azt a taktikai hibát, hogy a támadást forszírozva csak két halfl­a­ játszottak. Admira a helyzetet kihasználva, két korner révén kiegyenlít. Az Amatőrök teljesen visszaesnek és nem tudják megakadályozni, hogy Klíma és Schierl még két gólt és ezzel a győzelmet az Admirának meg ne szerezzék. Még egy bajnoki mérkőzés volt szerdán Bécs­ben: a Rapid kemény küzdelem után 1:0-ra győzött a Wacker fölött. A Rapid újabban jó formáról tett tanúságot: 8 na­pon belül három győzelmet aratott a baj­nokságban. Az osztrák bajnokság állása jelenleg a következő: Crem­ona: US lövese—Sampierdarencsa 2:1. A régi szövetség bajnokságának döntője. A két első találkozás eldöntetlen volt és ez­úttal is csak a másodszor meghosszabbí­tott játékidőben sikerült a legjobb olasz csatárnak, Cevenaici III-n­ak a döntést megszerezni. Ezzel a meccsel be is feje­ződött a hivatalos futballszezon. Tor­in: Piemonti válogatott—Burnley 2:1. Az angol proficsapat veresége óriási meglepe­tés. A szokatlan klíma mindenesetre menti az angolokat. Modena: Liverpool—Emilianai válogatott 6:1. Az angolok bűvös, számító játékát az ola­szok nem tudták ellensúlyozni gyorsasá­gukkal és ambíciójukkal. Amsterdam: Blatti­ids­~Bc Quick 1:0. A hollandus bajnokság döntője. Danzig: Berlin—Dan­zig 6:0. Városok közti mér­kőzés. Berlin második garnitúrát kül­dött és góljait Lobeck (3), Bohmidt (2)­ és Neumann rúgták. . Belgrád: Belgrád—Tijtidék 1:0. A gól az I. fél­idő 7. percében esett a jobbszélső védhe­­tetlen lövéséből. Mindkét részen gyenge játék- bornerarány 10:8 Belgrád ja­vára. Bratislav (Pozsony)—„Jugoslavija“ 4:1 (2:0). A pozsonyi csehek fölényesen győztek. Bratislava—Vardar 4:2 (3:0). A csehek másnapi ellenfele már keményebb diók volt. Hungária-it Hétfőn d.u. V. 6 ó. H­K­—HIJFIC Kombinált nemzetközi mérkőzés, árakor BAK-URAK m­érközet Elitte 2 órakor Osztrák siketnémák—Magyar siketnémák Sportclub 19 42 19 30 Rapid 21 63 42 28 Hakoah 20 41 27 27 Amateure 21 50 34 28 Wacker 20 32 31 22 Vimma 22 44 42 20 Hertba ' 19 27 30 19 W. A. V. 18 28 38 16 Rudelíshügel 19 27 31 16 Ostmark 20 27 42 15 ITorsdsdorí 19 38 45 14 Admira 18 38 54 13 Simmering 18 25 47 ■S,