Nemzeti Sport, 1923. január (15. évfolyam, 1-13. szám)

1923-01-02 / 1. szám

s Nemzet Sport Kedd, 3 323 januies . AZ ÖSSZES 8 PORTE ÖTLETEK Az MTK Bilbaoban MTK-FC Bilbao 2:1 Bilbao, dec. 31. Madridi meccse után Bilbaóban 32.000 néző előtt állott ki a marjai­ bajnokcsapat és szép győzelmet aratott jóképességű ellenfelén. Az idő nem nagyon kedvezett a játék­nak, mert szakadó esőben folyt le a mérkőzés. A csatakos pályán azonban még jobban kidomboro­dott az MTK nagy technikai tu­dása. Már Schust­­ernek is jobb­­­apja volt. Ő rúgta az egyik gólt, m­íg a másik Orth érdeme, Mandll öngólt vétett, ami a spanyol csa­pat javára szépítette az ered­ményt. Az UTE Nápolyban és Bolognában UTE-Nápoly 5:2 (4:0) Nápoly, dec. 28. Az újpesti csapat csütörtökre közbeiktatott meccse is győze­lemmel végződött. Könnyen győ­zött ellenfelével szemben, bár a második félidőben már nem is küzdött túlságos nagy energia­, val. Bologna-kuccs komb-UTE 1:0 Bologna, dec. 31. A hat válogatottal felálló olasz csapat erős küzdelmet vívott az új­pesti legénységgel, mely derekasan küzdött a rámenő, gyors tempójú olaszokkal. A mezőnyben az UTE helyenként­ túlszárnyalta nagysze­rű ellenfelét, de az olaszok egyet­len gólja mégis vereséget hozott számára. Az angol liga eredményei Land­ort­, dec. 30. N­agy góldifferenciáre jellemzik a mai ered­mén­yeket. Arsenal -fintock 3:ftj­ ­ Aston Villa—Preston 1:0. Sunderland—Birmíngam 5:3. Blackburn—West Bromwich 5:1. Bolton AVond—Cardiff 0:0. Manchester City—Oldham 3:2. Utólagos díjazással minden igénynek m­egfelelő közvetít Reményi, Nefesejts­ u. II. II. II. házasságot AMERIKAI MŰFOGÁSZAT IX., Pipa­ u. 6. közp. vásárcsarnoknál Szájpadlás nélküli fogak, a szájból ki nem vehetők 500 Kor. Arany koronák karátos 15000 K. Reggel 9-től este 7-ig. A Törekvés fölényesen győzött Génuában Törekvés-Génua-Sampier­darena-komb. 6:2 Genua, dec. 31. A Törekvés fényes győzelemmel öregbítette jó hírét. Ellenfele csa­patában az olasz északi kerületben vezető Sampierdarena játékosai is szerepeltek. A magyar csapat mindvégig kezében tartotta a mér­kőzést és jó játékával nagy tetszést aratott a hatalmas nézőseregben. Pro Vercefli legyőzte az Ékszerészeket Pro Vercefli-Ékszerész 3:0 Veredit, dec. 31. . A másodosztályban jól szereplő Ékszerész-csapat nem tudott meg­birkózni az olasz csapattal s főleg az idegen, szokatlan körülmények­kel. A szűkszavú távirat, a bird pártoskodásának tulajdonítja a­ ve­reséget, mert a magyar csapat ál­talába­n fölényben volt Bécs: Rapid—Florisdorf 6:1. Bajnoki mérkőzés. Ünnepi körmérkőzései­. Vasárnap:, Hertha—Rudolfshügel 5:0. Wacker—WAG 3:0. Hétfői Ru­d­­ol­f sti ü­gel —W­AC 2:2, Wacker — 6 : 0. Mönchen : Wacker—Münchener SV 9:0. Regensburg : Kegensburger FC—MTV 2:0. Augsburg : Hanauer FC—Augsburg 4:2. Zürich : Slavia (Prága) —Young Fellow 0:0. (Vasárnap.) Lipcse : DFC (Prága V. f. B. Lepzíg 8:3. A bécsi Amateur« lepett az FO Barcelonát Barchona, dec. 31. Amateure—FC Barcelona 3:1. Szilveszter napján találkozott a bécsi csapat az MTK múlt heti el­lenfelével és azt szép játék után le­győzte. Konrád Kálmán 2 gólt lőtt. WSC—Real ACM 3:3 Madrid, dec. 27. A bécsi Sportklub eldöntetlent csikart ki attól a csapattól, me­lyet az MTK 1: 3-ra legyőzött. I Puskaműves és fegyverkereskedő MRAVKÓ JÓZSEF m2 Budapest, VII., Károly-kiirut 9 HAMISFOGAT 320 Mg, ül briliiánet, aranyat,ezüstöt legmagasabb cap.­­Brun ve.,/. Mendelsohn, Ékszerüzlet, Rá­­cóczi­ út 60. N­ 72 Vasárnapi eredmények II. oszt. bajnokság TTC KAOE 1:0 (0:0), Üllöi-út. Bíró: Denhoffer. Két értékes pon­tot szerzett a TTC csapata az év utolsó mérkőzésén, de mutatott játéka biztosíték arra, hogy a ta­vaszi szezonban az őszinél sokkal jobb eredményt, fog­ elérni. Közvet­len védelme, főként a balbekk Ko­vács igen megbízható, Gombkötő mint centerhall kitűnően megfe­lelt, a csatársorban pedig Höflin­ger, és főként Recht produkáltak elsőrangú játékot. Kár, hogy a csapat egyes tagjai, különösen Procenk­o, erősen hajlanak a dur­vaságokra. A KAOE még sokszor fog fájó­­ pontveszteségeket szen­vedni azért, miért nincs csatársora. A védelme és a halfz óra szorgal­masan dolgozik, de a csatársor nem tud labdát tartani és így a védelem is idő előtt kifullad. A tegnapi csapatból csak Ellbogen Ts. vált ki, aki míg játszott, csapa­tának legjobb embere volt. Kívüle még Tóth, Mina Licza és Ellbogen L érdemel enni l­ést. Az első félidő­­ jobbára közértjátékkal telik el, bár­­ a TTC itt is jobbnak bizonyul. A félidő végén Ellbogen H.­iésántull úgy, hogy a mentők szállítják el és a KAOE tíz emberrel kezdi a má­sodik félidőt, amely a túró gyenge ítélkezései miatt meglehetősen iz­gatott hangulatban indul meg. A TTC folytatólagos támadását a­ 7-ik percben siker koronázza: Höflin­­ger nehéz helyzetből a jobb felső sarokba pompás gólt lő. Ezután a mérkőzés mindjobban eldurvul és a bíró kénytelen a Procenko csú­nyán megrágó Vidát kiállítani. Két percre rá Pintér követ el dur­va faultot, a biró kiállítja, de ez felesel, mire a különben is szívba­jos biró a meccset a II. félidő 27-ik percéban lefújja-KAOE: Zsigmond—Pintér, Mi­ll­alicza—Kádár I— Tóth, Ellbogen M.—Ossttag, " Ellbogen" I. Szigeti, Herz, Vida. TT G: Kopeczky—Irinyi, Kovács -Denhof, Gombkötő, Győri— Recht, Procenko, Nagy, Höflingen Szabó. Az forduló végére II. osztály il H te o< í jr ■ W ]i D ! P3 f* i . , ; O \ o \ » fa 1 g ! fcj i h i a as 1 M I < 1 3 1 a: «F « 1 » fa a ; oc i i ! 2 i H g, j 42 1 < ? '■ 1 ! bd 1 te! ■ CuH : ír* o CQ ; c-< I EH ! O i OO i A glrf Ci ! > I ■[ 45 ! I j te i o : S j i —. *0 : 'O bi ! fcfi ! i «g j O I s & ■ te- . aVT?. i f ! S3 O ! fa 1!r UTSE 13)1:00:00:24:22:11:00:02:11:0in4:02:11:01411 2 120 724 2 ‘BEAC Íj 0:1N2:13:14:121)620:02*23:03:21:0026:i6:01410.O —iL•22. 0 ! o 33 FC 0:1a E 1:22:12:12:023)2:10:02D2»5:11:02:11410 1 32410 j 21 4 Ékszerész 0:01:32:1 MO 2 0:02:02:02:12:00:01:01:02:02:014 0 3 217 A 21 5 BAR 2:01:41:23:07 1:00:00:00:10:03:0­0:04:11:014 7 4 318 8IS­a­ti EMTK 2:40:21:20:00:1­2:00:10:0« 0:05:41»1:04:014 5 3 6161513­­ 7 NSC 1:22:60:20:20:00:2­0:13:1­ 3D326:2122:114 6 1 7262513 81 ’RACE 0:0$20:20:01:01:0­­­2:10:1120:11:09*63:014 5 3A 111213 9 Husiparos 0:02:21:21:21:00:01:31:4­­3:32:22:16:­ 2:214 3 7 4202_L13 — 101 Postás 120:30:00:20:01:02:51:03:3 0:14:21:01:00:1 ___14 5 3 614E_1_ 11j BTK 0:1, 2:30:20:00:30-00:32:1221­ 0F 0:12:02:01:1 ■ 14 4 4 6 1712 .... 12 J—— —3 1 0­0 1 0:110:10:2­0:10:24:52:31­0122:41:00 113:22:014 4 1 91724 0 13 ■— .. Testvériség :0:42:01:50:10:00:12:60:11:30:102K R2:13:214 3 A te 28 8 141­­: RTK 02 0:1Si' A -4(Vt0:::■2:31:2T­Ifi 2 1°28 fi 1*> VU. k. SC 1; 0:1|0:b129$0:í0:4í:20:32:21*i.i rstm-.'Sf0:1, f ’0-4 i SOT—3S211 830 4 Magyar Kupa NSC—BAK 1:0 (1:0). Lóverseny­­tér: Biró, Michcs­. Kilenc emberrel áll fel kezdéskor az NSC, a BAK pedig csak héttel. A játék első per­ceiben szerzi meg az NSC Bellák révén a mérkőzés egyetlen gólját. Tíz percnyi játék után egészül ki mindkét csapat együttese. Az NSC győzelme ezután sem kétséges, többnyire ellenfele térfelében tar­tózkodik, a Spitz Zsíros balszárny szebbnél-szebb támadásokat vezet, d­e középtől jobbra nincs kellő erély a helyzetek megoldására. A BAK támadó sorában is csak G­ácsi és Fröhlich végzett az átlag­nál jobb munkát. A védelemben Széles és Havas az NSC, Gutwillig és Fried a BAK játékosai tűn­tek ki. NSC Gallovieh—Havas, Szalo­vite—Széles, Nagy S., Weinberger —Nagy E, Wagner, Bellák, Spitz, Zsíros. BAK: Szendrő—Wolf, Guttwillig — Stein, Fall, Fried —G­ácsi,­­ Schwartz, Fröhlich, Nagy dr. Dunkl. Ifjúsági bajnokság Ékszerész—NSC 2:0 (1:0) TTC—KAOE 1:1 (1:0). Szövetségi díj Postás—NSC 2:1 (1:0). Barátságos mérkőzés KAOE II.—TTC II 3:1 (2:0). ' Részt az MTK barcelonai szereplésért! A bécsi Sporttagblatt közli az is­mert bírónak, Schimfegernek leve­leit, amelyekben az MTK első bar­celonai mérkőzéséről a következő érdekes részletek foglaltatnak. A meccs A­ 01 öl néző előtt folyt le. Az MTK felállítása: Plattkó- Mahdi,­ Ivovács-­Kertész, Nyúl, Vágó—Molnár, Orth, Schaffer, Sik­­lóssy, Opata. Barelona a legjobb spanyol csatár, Alcantara és a vi­lághírű kapusuk, Zamora nélkül állt fel. Rövidesen kiderült az MTK nagy technikai fölénye, já­tékosai azonban érthetetlenül nem vették le a stoplikát a cipőjükről, aminek következtében a síkos ta­lajon igen bizonytalanul mozog­tak. A támadásokat Sedessy és Opata vezették, a másik három csatár teljesen csődöt mondott. A spanyolok villámgyors, energikus játékot mutattak, de Pla­ttkó jól védett kapuja előtt csődöt mon­dott a tudományuk. Az első félidő legszebb momentuma Orth-nak hajszálnyira a kapu mellett elsü­­vítő lövése. A második félidő tel­jes MTK fölényben folyt le, de Opata ideális beadásait a belsők elrontották. Az MTK játéka nem volt­ kiegyenlített. Orthnak ösz­­szekötőbe állítása súlyos tévedés. Molnár is csődöt mondott, a jobb­­szélen, igaz, hogy 9. mezőny leg­jobb embere, Samadier bal fedezet fogta őt. Schaffer is csődöt mon­dott, lassú, nehézkes és mindig el­késett! Sokat driblizett s mindig elvették végül tőle a labdát. Pár szép passzon kívül mit sem muta­tott. Egyetlen egy lövése volt,, az is célt tévesztett. A fedezetek bizto­san dolgoztak, a védelem is, Platt­kó pedig nagy klasszis. A spanyo­lok főereje a gyorsaság és a fej já­ték. Jó pályán az MTK feltétlenül biztosan veri ezt az ellenfelét. A meccs bevétele több mint 100.000 pezeta volt, melyből az MTK-nak 6000 jutott. Luxuscipők legjobb!) kivitelben Kálmán Testvéreknél IV­, Főváro­séi’ 5. Gtraá’telEé’irSt IgEvETSíT felállita­ni kivéssek SStr W'irS 8 | y E , " elsőrendű alko­tá­rni, ízléses képkeretek ityolcsobban PESTES JÓZSEF m­üfeeresítÉdénél, Vfl. Főher­ceg far.do-'-utca 12. (ItEi) v3||y ingaórát percnyi pontosságút, olcsón és jót vsak OROMHUT-ná! vásároljon Rossz óráit , the o­­s­i és pontosan mehrferttom. Aranyat. „• -r-Henő me­ as áron vásárolok 1 \ ; i . ősi é ' i. :.' Zi a Nem­eti Sportra, ,j jj,i'.^o,ozik,E uen^edményUanroskiisiil (113&) £