Nemzeti Sport, 1925. június (17. évfolyam, 103-123. szám)

1925-06-02 / 103. szám

A KAO védelme igazán elsőrangú együttes és nem érdemelte meg, hogy egy góllal megterhel­ten hagyja el a pályát. Bili legjobb napira em­lékeztetően védett és a het cekk kiváló kettős. A kalfsorban Baix volt a legértékesebb, Gyurkovics nem tudta ellensúlyozni a kemf­eb­er csatársort, Buday pedig sokszr ki­hagyott. A csatársorban hatter formán kívül van, ami erősen meg­bénította a kispesti támadást. Mor­­vay lassú, Greschnek sem volt 30 napja Tetszett a pöttömnyi Men- Sak ifjúsági válogatott, de őt mégsem volna szabad beállítani a nagyok közé. Gulyás a balszélén néhány szép dolgot csinált de a befejezéssel legtöbbször adós ma­radt . "Ábray dr. nagy jóhiszeműséggel vezette a meccset. Kissé több sziget nem ártott volna, különösen a má­sodik félidőben. CHILLINGWORTH~j önborotvapengét ^kérjen mindenStt | Eg^?áb fővárosi eredmények Ékszerész-serleg UNTE—TTC 6:1 (1:1). Amerika­i-út. Bíró: Reich, A TTC vezető gólja u­tán, erősen visszaesett, s a második ^félidő­ben súlyos szerencsétlenséggel volt kénytelen elhagyni a pályát. IV. osztály Sugár István-csoport UFC—KÉVE 0:0, Amerikai-út, Bíró: Szőke. A gyenge nívón álló mérkőzésből egyik csapat sem tudta a győzelmet megszerezni. Barátságos mérkőzések Terézvárosi SE—Fogte­ch­ni­km­ok 1:0 (0:0). Góllövő: Koncsál I. A mezőny leg­jobb embere Juhász TS­E volt. TSE II.—Fog technikus II. 1:0. UFC II.—TSE I. 3:2. Jövő SE—Táborhegyi SC 4:0 (0:0). Gól­lövő Schreiber II. (2), Krieg és Iván. Jövő SE I. b.—Táborhegyi SC I. b. 6:0 (3:0). Jövő S® II.—Táborhegyi SC II. 4:1 (5:0). Jövő SE ifj.—Óbudai Törekvés SE I. 2:2 (2:0). Fősör SC—Valéria SC 3:0 (2:0). Ceg­lédi­ úti Bíró: Eadó. Góllövők: Mester, Szentner és Kátai. Jók a Fősor­be! Ká­­tai, Szentner, Mester és Vadányi, a Va­lériából a védelem. Testvériség—RAC 1:1 (1:1). RAC-pá­­lya. Bíró: Pampel. Rákospalotai ,hege­mónia- mérkőzés, mely úgy indult, ho­gy a Testvériség gólokkal győz. A vezető gólt Hegedűs lövi a 6. per­cb­­en, mely után teljesen ellanyhul a játék. A fél­idő végén Jäger 11-essel kiegyenlít. A II. félidőben, unalmas játék. A mezőny legjobbja Rajnok volt, kívüle még Mödl, Ölvedy a Testvériségből és Kék, Jäger, Tárnok a RAOból­ volt jó. I. kér. Old boy—Kelenföld Old boy 3:1 (2:1). A gólokat Buzási, Járosi és Bánsz, illetve Pausz I. (2) rúgta. I. kér. ifj.—KIT 1:0 (0:0). A gólt Stei­ner rúgta. Nyomdászok TE—Hírlapszedők 3:1 (2:1). Zebegénybe való hajókirándulás keretében játszották le a mérkőzést. A kiránduláson részt vett Peidl Gyula és Gehinger Ottó díszelnökök is. TJMTE komib.—VI. ker. SC comb. 2:0 (1:0). Népsziget. Bíró: Rákos. Az TJMTE majálisa keretében, mintegy 500 néző előtt folyt le a mérkőzés. Az TJMTE az első félidőben nagy fölényben vant, ké­sőbb­ a VI. ker. erősen, szorongatja. Pithh­ner öngólja és Várkonyi lefutása dönti el a meccs sorsát. Jók voltak az UMTE- ből Fiegel, Martonosi, Tupi és Várkonyi, a VI. ker. SC-ból Horváth, Winter és Kirchmayer. Eibensch­itz alkalmazottak:a VI. ker. FC old boy 3:1 (0:0). Az Eibenschütz al­kalmazottaik csapatában három VÁC já­tékos szerepelt. TTC—­VI. ker. FC 6:2 (1:1). A TTC könnyen győzött. B. Egyetértés—ZFC 7:1 (4:1). UTE—Amatőr FC 0:0. VI. ker. FC ifj.—ISC ifj. 3:2 (3:1). ISC ifj.-BLK ifj. 3:0 (2:0). ÉMOSz II —DLK II. 3:1 (1:1). ÉMOSz I.—BLK I. 2:0 (0:0). ESC—Compraktor 2:0 (1:0). Marczibá­­nyi-tér. Bíró: Szemere. A BSC tartalé­kos csapata megérdemelten győz. Ko­vács III. és G­er­lics góljaival. Budai f­upa-i mérkőzés BSC—OFK 2:0 (1:0). Marczibányi-tér. Bíró: Müller. A felforgatott BSC csak erős küzdelem után győzte le az OFK-t. Gól­lövő: Gerlics (2). BSC—old boy—Műkedvelők 5:1 (3:1). BSC ifj.—6. Törekvés 1:0 (0:0). Kelenföld—OFK 10:0 (4:9). Kelenföld. Bíró: Lazányi. UTE ILSz Amatőr FC 0:0. Barátságos. Mérmérkőzés a BRSQ-pályán A BRSC a pünkösdi ünnepekre körmérkőzést rendezett pont és g­ólarányra. A győztes csapatot 11 ezüst­­éremmel díjazták s a körmér­kőzésen 4 csapat vett részt. Az eredmények a­­következők. Vasárnap: Haladás—Cukrász 3:0 (2:0.) Person, Milkovics és Vágner lövi a gólokat. BRSC—EFC 4:0­ (2:9.) Mindvégig szép, élvezetes játék. A BRSC-csa­­tárok teljesen kapujukhoz szorítot­ták ellenfelüket. A gólokon Kal­­teneker VI. (2) és Cumpft (2) osz­tozkodott. Hétfőn a vígaszdíjjért az EFC és Cukrász küzdött. Az EFC 7:1 arányban 4:0 félidő után nyert. A gólokat Schild (2), Lucny (2), Patté, Elblinger I. és II. rúgta. A Cukrász egyetlen gólját Virágh lőtte. Böntőban a BRSC 4:0 (2:0) arány­ban győzte le a Haladást. Itt is, mint előző­ nap a jól együtt­mű­­ködő BRSC-csatárok uralták a helyzetet s a Haladás csak a jól operáló védelmének,­ különösen ka­pusának köszönheti, hogy nem hagyta el súlyosabb vereséggel a pályát.. Az első félidő elején Kal­teneker VI. egy 20 méteres lövéssel megszerzi a vezetést. 15 perc múlva Kalteneker VII. még egy gólt ér el. A második félidő elején a BRSC veszélyes támadásokat vezet , így Kalteneker VI. még két gólt rúg. Ezután változatos támadások és me­zőnyjáték következik, de az ered­mény nem változik. A BRSC csa­társorából Schmidt és Kalteneker VI. tűnt ki. Érem mérkőzés f* F­ro­ m­eccas pályán Vasárnap: Szőnyegesek—FSC 2:0 (1:0). A Szőnye­gesek szép játék után győznek Kompi­lier és László góljaival. NFC—VIII. ker. SC 2:1 1:1 (1:1). Az NFC csak a meghosszabbított időben tud győzni, góljait Szilágyi és Pohnek­ rúg­ta, míg a VIII. kerületét Fehér. Hétfőn: NFC—Szőnyegetek 1:0 (0:0). Bíró: Szánthó. Az NFC Szilágyi által lőtt 11-essel győz és nyeri az érmeket. VIII. ker. SC—FSC 3:1 (0:1). Bíró: Farkas Endre. A VIII. kor mindhárom gólját Madagar lőtte. NFC II.—vm­. ker. II. 8:1 (2:1). Ba­rátságos. TLK—Viktória 1:0 (1:0). TLK-pálya. Bíró: Menzer, Bar. ZÁSZLÓK, CÍMEREK,DÍSZÍTÉSEK Hungária zászlógyárnál Bpest, IV., Papnövelde­ u. 4-6. Telefon 1. 702-86. LEGÚJABB! Megérkeztek divatos és finom minőségű szöveteim, melyből mérték után készítek férfiöltönyt, felöltőt vagy raglánt 850.000 K-ért, kitűnő munka és szabással. A­ Fővárosi Versenyszabóság, Jt­. V Vll., Rottenbiller ucca 4/a. ”Ny Angol footüallcípők­ ismét kaphatók Aiacper sportüzletében Budapest VL kerület, Podmaniczky­ Utca 45 SZAKORVOSI Rendelő vér-és nemibetegek részére. Ezüst salvarean oltás. RENDELÉS EGÉSZ NAP. , VH., RAkócsi, fej vám. L­égi. L­ottó. (Rókussal szemben)1 Külföldi eredmények Szófia: Románia—Bulgária 4:2. Prága: Slavia—­Meteor VHE. 5:0 (2:0). Nagy fölény. Góllövők: Stapel és Cilny. Malostranski—­Mie Slovan 1:0 (1:0). CASK—Celtie Karlíti 5:1. Berlin: Union Sans (Barcelona)—Hertha 3:3 (2:1). Karlsbad: BIFC—Tjump, Teplitz 2:2. Brüx: Viktoria (Pilsen)—Wi Zidenice 3:2. München: Civil Stroller (skót amatőr csapat)— Bayern 3:0. Művészi SPOR­T*1”r”mok,­ plakettek, jjelvéstyek, sport- 1 szobrok, órák stb., mint tisztelet - és vándordíjak Morzsányinál, Budapest, V. Eskü­ út 5. szstm­. 3 Nürnberg: I. FC Nürnberg—FC Freiburg 2:1. Karlsruher FC— I. FC Nürnberg 3:1. Mannheim: V. f. R. Mannheim—Turul Düsseldorf 6:3, Lipcse: Fortuna—Union Sans (Barcelona) 4:4. Stuttgart: Holstein Kiel—Stuttgarter Kiekers 6:1. Eintracht Braunschweig—St. Kiekers 2:0. A VAC Lembcrg-foeis VAC-Hasnionea 1:0 (0:0) Lemberg, május 31. Hasmoneát 1:0 (0:0) arányban le­győztük. Fischer az első félidőben meg­sérült, helyette Haar állt a kapuba. A csapat legjobb embere Grosz II. és Ba­log volt. Mindkettő nagy formában van. Przemyslbe tervezett meccsünk elmarad. Dér. VÁC—Hasmonea 2:0 (1:0) Lemberg, jún. 1. Hasmonea ellen ma 2:0 (1:0) arányban győztünk. Fischer nagy formában van, egy 11-est is kivédett. A gólokat Boros és Léki lőtte. A csapat legjobbja ismét Grosz II. volt. Szerdán érkezünk haza. Dér. A III. ker.. Lengyelországban II. ker.—Amatorski Konigshük­e 3:3 (3:1) ~ A Nemzeti Sport tudósítóidtól — Krolewskahuta, május 31. Königshütter Amatorski ellen 3:1-re vezettünk a félidőben, de a hihetetlenül pártos bíró segítségével sikerült a hazai csapatnak 3:3 arányban kiegyenlíteni. Góljainkat Skvarek lőtte. Kolosszális formában van. Mellette Kovásznay és Horváth voltak jók. Egyébként a ven­déglátók szép fogadtatásban részesítet­ték csapatunkat. A III. kér, és a fob győzelme III. kér.—Naprzod 3:1 (2:1) — A Nemzeti Sport tudósítói­tól — Lippi, jún. 1. Naprzod ellen 3:1 (2:1) arányban győztünk, szép játék után. Meccs előtt selyemzászlót kaptunk. Gól­­lövők Göttler, Skvarek és Horváth. Vonatunk 8 órás késése miatt a csa­patot nagyon­ elővette a fáradtság. Futil3aBifelszer,eMs®k legelőnyösebben beszerezhetők Weiszberger Jenő sportüzletében Budapest, IV. Magyar uccal. Tel. József 154-16 Vidéki megrendeléseket azonnal szállítok. M MTE Bécsben —­­A Nemzeti Sport tudósítóidtól. — Bécs, június 1. A KTE kétnapos szereplése csaknem teljes sikerrel járt. Vasárnap a Donau­­­feld, volt az erős ellenfele, amellyel szemben 1:1 (1:0) arányú eldöntetlent tudott csak kicsikarni erős küzdelem után. A vezetést Zimmermann szerezte meg a KTE-nek, a bécsiek gólját Wim­mer lőtte. Hétfőn a IV. osztályú Kagrau ellen nagy fölény mellett 3:1 (2:1) arányban győzött a KTE. A gólokat Meister I. (2) és Praha lőtte. A Postások Komáromban Két győzelema — A Nemzeti Sport tudósítójától. — Komárom, jún. 1. A Postások tegnap a KFC-t szép játék után 3:1 (3:1) arányban legyőzték. A ve­zető gólt a 17. percben Dobos lőtte, a KFC azonban két perc múlva kiegyen­lített. A Postások győztes góljait a 30. percben Kristóf, a 40. percben Dobos fe­jeseiből Kalas lőtte. Ma a cseh katona válogatott volt az ellenfél s ezt 5:2 (2:1) arányban verték meg. Illés már az 1. percben gólt rúgott, a 8. percben ezt Dobos II. még eggyel megtoldotta. A csehek gólja a félidő 48. percében esett. A II. félidő elején Kalas 20 méteres szabadrúgása jut gólba. A második cseh gól a 32. percben esik, erre a Postás a 36. és 44. percben válaszol Kalas és Dobos Et. révén. A Postás-csa­patot a helyőrség zenekara zenével üd­vözölte s általában szeretetteljes fogad­tatásban részesült. ­ CZIGÁNY gyártesa Budapest I., Attila­ utca 37. szám Körúti Sport- és Gummiáruház Futball árak: Dressz minden színben Futball harisnya .......... Bokavédő párna............ Térdvédő......................... Futball belgő ................. KOMOR OEHONTennisz árak: VI. Teréz­ körút 41. K 55.000 N­ Angol és német ütők..................K 246.éoo-től K 35.000 I| Angol (Davis) labda tótja .... K 300.000 K 75.000 Cipők ....................... K 85.000 től K 75.000 I Húrozás 24 órán belül elkészül, K 10.000 II Vidéki megrendeléseket azonnal szállítok. le&yözt® Svájcot Spanyolország-Svájc 3:0 (0 : 6) — A Nemzeti Sport tudósítói­tól.­­Bern, jún. 1. 16.000 néző előtt, az angol Fowler bírás­kodása melllet­t f­ilyt be a­uték­ozás. Az első félidő nyílt vest, a spanyolok nem ibírtak a jól­ védekező svájciakkal. A II. félidőben érvényesült a spanyolok nagyobb ál­lóképességre s a nagy hőség­hez kevésbé szokott svájci csapárt teljesen ös­szaroppan­t. A spanyolok góljait Er­­razwhi és Cubells lőtte. A Wien&a Sáigráfofaan Vienna—Gzaújamslci 5:1 Graslfanslüi— Vienna 2 :1 A Nemzeti Sport tudósítói­tól — Zágráb, június 1. A kettős ünnep attrakciója a Vienna és Gradjanski kettős meccse volt, ame­lyek közül az egyiket fölényesen nyerte a bécsi csapat, a másikat két tizen­egyessel elvesztette. A két meccs: Vienna—Gradjanski 5:1 (4:0). Bíró: Fabris. A Vienna azonnal fö­lénybe kerül , Konrád II. (2. p.), Ryba (7. p.), Gschweidl (15. p.), majd megint Ryba révén (28 p.) gyorsan éri el góljait. A II. félidő 7. percében lövi Gschweidl az utolsó Vienna-gólt, amelyre a 40. percben Patinek válaszol. Gradjanski—Vienna 2:1 (2:1). Bíró: Bilek. A Vienna már a 2. perc­ben gólt ér el Ryba révén, de a 12. perc­ben Rainer rendszer vét és Dacovits a 11-esből a győztes gólt is. A Gradjanski múlva a Tichinger faultja miatt adott 11-esből a győztes gólt is. A Gradjanski a második meccsen jobb volt. Legjobb emberei Rupetz, Mautler, Hitrec és Persia, a Viennáé Gsehweiel, Pin­ és Konrád II. Angol testis­ütők, labdák és cipők valamint az öszszes sportáruk és halászati cikkek PIRK JÓZSEF örököseinél, Budapest, IV. Kossuth Lajos­ utc 17.