Nemzeti Sport, 1925. szeptember (17. évfolyam, 168-188. szám)

1925-09-09 / 173. szám

Szerda, 1925 szeptember, 9 ta Vidéki eredmények Keleti kerület Nyíregyháza: Kisvárdiai SE—­Ny. MTE S:1 (3:1). Bíró: Földes, Bajnoki. A fé­nyes formában lévő KSE biztosain győz. A gólokat Hegedűs (2), Bumber­a (3), Brinkovics, Neumannra, Bér,gór, Kozma KSE, ül. Ti­parovszky NyMTE rúgták. Kitűntek: Erdélyi, Neumann, Branko­­­vic­s KSE, Timiasovszky és Schnull NyIMTE. — Ny. Bőrös ko­r­b.—Ny. Postás korab. 2:2 (2:1). Bíró: Sík. Egyenrangú ellen­felek küzdelme. A gólokat Pellák II. (2), ill. Urban és Négyeessy rúgták. A Bőrösből Schinefer és Polák II.,­­a Postás­­beli Ném­eth, Hódossy és Urbán vált ki. (K. G.) nyugati kerület Magyaróvár: MAEC—Gy KSE 2:2 (1:0). Bíró: Szárovetz. Bajnoki. Élénk, erős iramú mérkőzés. A gólokat Rusz miamii, Bokobauer MAEC és Bürger (2) rúgták. (F. B.) Szombathely: SzAK—Sz. Vasutas 3:0 (3:0). Bíró: Könyves (Bp.) Barátságos. A 11 ezüstéremért folyó mérkőzésre a SzAK Holzbauder helyén tartalékkal állt fel, de így. i® végig biztoszeu a kezében tartotta a játék irányítását s mindem nagyobb megerőltetés nélkül győzött a­­végig lelkesem s odaadással küzdő Vas­utasok ellen. A mérkőzés SzAK-i táma­­dásokkal kezdődik s már­­a 2. percben Takács szövédélbe­ől a labda bálét ér.­­A 8. percben kavarodás a Vasutas-kapu előtt, s sokáig tartó tologatás után végre Szabó lövése gólba jut. A 22. percben Pákovics erős lövést küld­ a Vasutas kapujára, de a­ kapus kiejti s a részen levő Takács belövi. Ezután továbbibaa is SzAK támadások következt­ek eredmény nélkül. Szünet után a SzAK felforgatja csatársorát, Krutzler lesz a canter, s Ta­kács kimegy a szé­lre. Hullámzó mezőmu­­tatékkal indul a félidő s ezzel is telik el végig. Min­dkét részről több alkalom van gólszerzésre, de a csatárok nem használ­ják ki a helyzeteket. Kiváltak jó játé­kukkal a SzAK-ból Szabó és Vámos, a Vasutasból Martic és Koszogotics. Tatabánya: TSC—NSC komb. 6:0 (3:0). Barátságos. Bíró: Me­iger. A Székesfe­hérváron megsérült Killenmann felse­gé­lyezésére rendezett mérkőzés anyagi­lag nagyon siváran sikerült. Spont­­helileg is meglehetőse­n, gyengén, mert az ifjúsági játékosokból álló NSC csa­pata egy pillanatra sem volt veszélyes a hazai csapatna, mely még balk­a­lmasabb gólaránynyal is győzhetett vo­l­na, ha az NSC kapuját nem Gab­linia védi, aki S­zenz-ic­i­ósabbnn­ál­ szenzá­ciósabb vé­dése­­ket produkált. A mérkőzés heves TSC- támadás­okkal­ kezdődik s már az első 17 percben 3 gól ül az NSC hálójában. To­vábbra is a TSC tám­ad, s hatalmas fö­lényben játszik, mit legjobban bizonyít az a körülmé­ny, hogy az NSC egy lövést sem bír kapura küldeni. Szünet után ugyanez a helyzet, de eredményt a TSC csak az utolsó öt percben bír elérni, mi­kor újabb három góllal terheli meg el­lenfele hálóját. Jók voltak a TSC hől Reisinge­r, Killer­mann II. és Zsíros, az NSC-ből Gallina, Iglódi és Árvai. —­­TSC ifj.—TSC II. 0:0. Bíró: Veér, Pápa, P. Kinizsi—Cellldöm­ölki SE 4:4 (1:2). Bajnoki. Bíró: Erdélyi. Kezdés után a Kinizsi hatalmas iramot diktálva ,rövidesen négy gólt ér el, Takács (2), Limperger és Csapó révé... Szőr,__után a­­Kinizsi visszaesik , a GSE Szita és Szalai két-két góljával megérdemelten kiegyenlít. Jól voltak: a Kinizsiiből­, Cseben, Schilling és Szita,, a CSE-ből Ta­kács,­ Pressling és Kovács. Sopron, Wier­erme­ Asta­dt­­ SC­-SFAC (4:2 (1:0). Nemzetközi. Bíró: Hercegh E­d­v­in. Alsó - A­usztr­ri­a ba­jnokcs­apa­tának nem­ került nagy megerőltetésébe, hogy soproni, ellenfelét legyőzze. A mérkőzés alatt végig­­a WSC volt a­ többet és ve­szélyesebben támadó fél, s rá, SFAC csak lefutásokkal kísérletezett. A WSC-nek legjobb része a védelem volt, mely végig biztosan állott a lábán, könnyen verte vissza a SFAC záró adásait. A mérkőzést mintegy 300 főnyi közönség nézte végig (F. Iv.) Nagyka­ni­zsa: Tra-nscla®ub i­a—Szi­get­­vári AK 2:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Kauf­mann. A­ lelkesebb Triansdanubia biztosan győz erős küzdelem után. (dr. P. I.) Kön­end, K. Levente A­—Levente B­ 7:3 (1:1). Bíró: Baranyai. Barátságos. Változatos játék folyik a­s egész mérkő­zés alatt. Góll­övők: Horváth (3), Fülöp (2), Rösszler és Langer, ill. Kahr, Frank és Horváth. — K. Lev. ifj. I.—ifj. II. 3:3 (2:1). Bíró: Vucskó. (F. J.) Kőszeg: KSE—ZSE 4:1 (2:1). Bajnoki: Bíró: Beleznay. Vasárnap. Az egész mérkőzés alatt is KSE van fölényben s így megérdemelten s biztosan győz. Gól­lövők: Hant (2) és Novak (2), illetve a center. (W. W.) Északi kerület Mezőkövesd: MKIST—Fér. Vasutas 4:2 (0:0). Bíró: Boda. Erős, heves mérkő­zés, melyben a hazai csapat biztosan győzött a jóképességű budapesti csapat dien. Első félidőben változó játékkal te­lik az idő. Mindkét félnek több gól­helyzete van, de kihasználni egyet sem tudnak. Szünet után már kidomborodik a helyi csapat fölésnye. Góllövők: Veb­er (2), Serény és Kása, illetve Vogl I. és Tanner. Miskolc: MKASE—MMTE 2:2­­(2:1). Bíró: v. Lance. Barátságos. Erős mérkőzé©. Góllövők: Fried­mann. Resz­­ár MKASE és Alexa MMTE. (T. J.) Déli kerület Gyula. GyTE-GyAC 2:0 (0:0). Barát­ságos. A hegemóniát eldöntő mérkőzés szép játékot eredményezett. Az első fél­időben a GyAC támadt többet, a má­sodikba­n. felnyomni a gólképes­ebb G­yTE s Here­tik és Török góljával megnyeri a mérkőzést. A GyTE-ből Heretik és Tö­rök, a GyAC ból pedig Fröhner és Keisc­hardt vált ki. (F. G.) Makó: Szegedi AK—MTK 4:1 (1:1). Barátságos. Bíró: Zsidnay. Szép, nívós mérkőzés. Az MTK méltó ellenfele volt a bajnoknak, de a második félidőben erősen visszaesett. A gólokat Martonossy (4) és Tónika rúgták. (H. J.) Kiskunfélegyháza: KSC—Szentesi MTK 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Lius. A KSC megérdemelten győzte le ellenfelét. A vezetést az MTK szerzi meg, de a­ KS­C még az első félidőben kiegyeni lát, sőt szü­net után még a győztes gólt is eléri. Gól­lövők: Tapadó és Sövényi, illetve Varga- Jók voltak mindkét részről a góllövők, s az MTK-ból még Virágos. (V. B. K ) Délnyugati kerület Kaposvár: K. Turul, K. MÁV komb.— PIBTC, PVSK komb. 6:1 (3:0). Barát­ságos. Bíró: Pajor Dénes. A két hatal­mas játékerőt képviselő csapat találko­zása szép számú közönséget csábított a pályára. A csapatok rá is szolgáltak az érdeklődésre,­­s iparkodtak ezt szép, nívós fair játékkal meghálálna­. Elől járt ebben a honi csapat, mely össze nem szo­ko­ttsága jillemére gyönyörű játékot pro­dukált, s a győzelmeit mindenféle tekin­tetben, megérdemelte. Karpos­vári támadá­sokkal indul a játék, s a fényesen ját­szó kaposvári csatársor már az első fél­időben három góllal terheli meg ellen­fele hálóját. Szünet után a pécsiek némi fölénybe kerülnek, s sikerül nekik Szűcs szabadrúgásából gólt is elérni. Gól után azonban már ismét a kaposvári együttes veszi kezébe a játék irányítását s ezt megtartják a játékidő végéig, miközben újraibb három gólt érnek el. A kapos­váriak gólját Rosensberg (2), Löwy (2), Égető és Kiss lőtték. Jók voltak a ka­posváriak közül Sáry, Kovács ül., Fürst, Német, Szűcs és Schlinger, a pécsiek közül Szentai, Horváth, Halas­ki Putzer. ~ Tomi ifj.-­MÁV u­­j. 8:8 (3:0). Bíró: Hakaeca. , (G. J.)3 kerület Cegléd: Terézvárosi SE FC. Törekvés 2:0 (2:0). Bíró: Rákos. Barátságos. Ní­vót­la a mérkőzés, melyben a TLS meg­érdemelten és biztosan győzött. (E­ L-) Festő Csentlőrinc: Sz. MOVE -Nemzet­közi Hálókocsigyár ,3:2 (0:0). Bíró: Po­lá­nyi. A két ,jó formában levő C-csadat ta­lálkozása élvezetes, erős küzdelmet ho­zott. A gólokat Tóth (2), Schwesinger Sz. MOVE,­­ül. Török és Szabó rúgták. — Sz. MOVE II.—II. Hálókocsigyár II. 7:0 (3:0) (Ch. F.) Kecskemét: KAC—Szegedi Vasutas SC 7:1 (3:0). Bíró: Kecskeméthy (Cegléd). Amióta KAC-al fúziónált a Turul, a csapat oly sok jó játékossal gyarapo­dott, ami­ lényeges forma javulásokat eredményezett. A KAC ma ismét a fej­lődésnek azon­­a­z útján van, hogy a középmagyarországi kerületben visszsár szerzi az elvesztett hegemóniiát. A Sze­gedi Vasutasok ellleni mérkőz­é­sén abszo­­lút fölényben volt a KAC, bár a meccs végiig öldöklő iramban folyt le. A gó­­lokról, Homoki (3), Boda dr. (3) és Blau, a­­szegediekét Kakuszi lőtte. A KAC-ban Korb jobb­biekk, Homoki balösszekötő és Takács Károly voltak a legjobbak, a szegedieknél Végh és Kakuszi v­ol­tak a legjobbak. A gólok mind a szépen előké­szített gyönyörű lövésekből eredtek. (K. L.) QHaeHttSHBsaBEan \Angol \ re felszerelések, sportcikkek, Golf, Hockey, Fooilball, sportruházat, eredeti angol esői*, pernyeit csakis kiválogatott legjobbbb minőségben Vitcz-utca 28. I1. Telefon: 9—23. Pécs: PVSK—PAC 4:2 (4:0). Bíró: Pausz, Bajnoki. A komplett, fúziós csia,­­pa­tini felálló PVSK-val szem­ben a 3 tar­­tadékos PAC szép játék után szenvedett vereséget. Különösen a második félidő­ben mutatott szép játékot, úgy hogy a közönséget teljesen magávall, ragadta. A PVSK góljait Kolozsi (az 5. és a 24. percben), Dóra I­ (37.­ p.) és Dóra II. (4. p.) rúgták, míg a PAC-éit Vadott. (a 3. és a 8. percben.). A PVSK-ból a két Dóra, Kolozsy és Kelenffy, w, PAC-ból Ludwiggal az élén a halikor, Vadon, Schmidt és Matjevics váltak ki. — PAC ifj.—PVSK ifj. 2:2 (2:1). Bíró: Grün­­baum. (O. G.) CHILINGWORTH önborotvapengét kérjen mindenütt Vasárnapi középiaagyar kerületi eredmények: Diusaharaszti MTK— Váci AC 5:1 (2:1). — Cin­kot­ai TK­­Seaszeg­ 1:1 (1:1). — Acsalbai TK— Rákosi Vatsuttars 4:1 (2:0). — R­ákos- Ligeti AC—GSK 3:3 (1:1). — Vecsési MTK—Rákoskeresztúri TE 3:1 (1:0). — Rákoskeresztúri TE II.—Kőbá­nyai szövőgyár 4:2 (2:1). — Sziget­­szentmikló­s—Csömöri Levente 3:3 (2:1). — Corvin—­Maglód 5:0 (2:0).­— Pépesi AC—Szemeretelep 1:0 (1:0).— MINDEH Vflffl jULLIDÉKOT KAP! HALOZER LAJOS MAGYÁRUHáZA VI?, CSÁKÓCZI ÚT IS. Reklámárai: Fátyolharisstya (divatszinak­ben).................. 26.600 Müsslyem harisnya (kis hibával) 26.900 Poupelin ing 2 gallérral . . 148.000 Himzatt férfi spokni.... 14.500 Férfi* és női divaternlö . . 08.000 Pécsi nappakesztyűi. . .. 84.000 fosott pannuivás.?on . . . 16.800 la Ingrefir............... 19.500 Kötött sportmellény . . . . 128.000 Hosszú köppsznadrág . . . 57.000 Őszi svédkesztyű......... 23.400 Triccoselyem 140 (széles). 59.000 Mosott nöiing ...... Triccoselyem Jumper . . . no.o Divatkockás alj........... 86.500 Azonkívül mindennemű úri-, nőidivat,­­ textil, selyem és kötött-szövött áruk hasonló reklámárakon. Aki e hirde­tésre hivatkozik, még külön három százalék engedményben részesül Dorogi AC—Sze­n­ten­drei TK 4:2 02:0). — DAC II.i.—Esztergomi MTE II. 3:2 (2:2). — Esztergomi MTE—Budakalász 1:0 (0:0). — Felső­gödi TK—Megyeri SC 8:1 (2:1). Dorog: DAC—SzTK 4:2 (2:0). Bíró: Schiller. A két szimpatikus csapat első bajnoki mérkőzése hevesiramú, mindvégig durvamentes volt, amely­­nagyrészt a bíró érdeme. A játék elején a DAC nagyszerű tám­a­dáso­kat vezet az SzTK ellen, azonban csatársoruk gól­képtelensége miatt eredményt elérni nem tudnak. A 30. percben sikerült a DAC-na­k a veze­tést megszerezni, mely után az SzTK visszaesik és nem tudják fel­tartóztatni, hogy a DAC egy újabb góllal ne terhelje hálójukat. A má­sodik félidőben az SzTK sorozatos támadás­a­inak eredményeként a 10. percben gólt érnek el, amit azonban­­a DAC rövidesen viszonoz. A 30. percben, az SzTK újabb gólt ér el, visszaesik és nem tudja megakadá­lyozni a DAC negyedik gólját. Jó volt a DAC-nál a halfe­rr és a két szélső, m­í­g az SzTK-nál a közvet­len védelem és a csatársorban Grünfeld. A Szentendrei TK feladta pálya­­választási jogát a s Pomá­zi MOVE ellen, mivel pályája víz alatt áll. Az USC—UFC IV. osztályú baj­noki mérkőzés, mely vasárnap a bíró meg nem jelenése miatt elma­radt,­­az ellenfelek megállapodása folytán péntek délután az ÚMTK- pályán kerül eldöntésre. Nyugat küzdelem nélkül győz­tese a válogatott serlegnek. A vi­déki tanács így határozott, ezen­kívül egy évre kizárta Északot a válogatott serlegküzdelméből. A kupavédő ezután részt vesz az előmérkőzésekben is. Ilyen javaslat­­ot terjeszt­ a vándordíj-bizottság a tanács elé. Az MTK—UTE kupa­döntőt egy bajnoki napra fogják kisorsolni­ . Hentes fogja vezetni a szeptem­ber 20-iki magyar-osztrák váloga­tott mérkőzést. Amsei távozási szándékairól már írtunk. Kedden az a hír terjedt el, hogy Amisei már kedden reggel el­utazott. Bár Amsei terve változat­lan, az elutazás még nem­ történt meg, mert Amsei jó egészségben végignézte kedden délután az FTC- pálya Programmját. Új jobbszélső az NSC-ben. Grem­ps­­berger József, az ILSz válogatott csapatának standard jobbszélsője, aki egyébként mint az MTK sprin­tere is szép sikereket ért már el, az NSC-hez igazoltatta magát Greuipsberger szereplésétől nagyon sokat várnak új egyesületében. "Kilakoltatás az MLSz-ből. Az ILSz-et nagyon kellemetlen meg­lepetés érte hétfőn este. Javában folyt az adminisztrációs munka, amikor Vértes háznagy megjelent az ILSz vezetői előtt és tudomá­sukra hozta, hogy az MLSz fel­mondja az eddigi vendégb­arátsá­­go­t és két heti felmondási idővel kilakoltatja az ILSz-et Rákóczi im otthonából. Erre a sorsra jut külön­ben az ILSz-en kívül a közép ma­gyarországi kerület is. Az ILSz na­gyon nehéz helyzetbe került ezzel a kilakoltatással, mert bizony a­ Szövetség nem rendelkezik azzal az anyagi erővel, hogy külön helyi­séget béreljen. Szó van arról, hogy az ILSz és a középmagyar kerület közösen bérelnek új helyiséget. Vándordíjak terminusai. Corinthián­­díj: BE­AC—Postás szept. 23. KAC— BEAC—Postás győztese okt. 4. DVSC— Vasas szept. 20. — Ékszerész-serleg: MAC—Zugló szept. 16. — Ladányi-díj : UTE—BSE szept. 17. — Knapp-díj: MTK—BEAC, BTC—33 FC, UTE—KAC, Vasas—NSC szept. 30. A Corinthian-díjat csak a jelenleg fo­lyó mérkőzések befejezése után adja ki az MLSz a MAC-nak. VII. ker. SC-VIII. ker. KSE 7:2 (4:0). A KSE tartalékosan játszott. Az UFC vasárnap Kecskeméten ját­szik. Az ÉMOSz szombat este 6 órakor fontos játékosértekezletet tart a klub­­h­ely­iségben. Az EMTK intézője a lemondott Szko­­kay helyett Kovács János, Erzsébet­­falva, Nefelejte utca 23. lett