Nemzeti Sport, 1925. november (17. évfolyam, 211-232. szám)

1925-11-02 / 212. szám

BBttS, ire nhttynfru­g. _______ balezerencséje miatt szenved veresé­g­ét. A gálokat Basszer és Szajkó rak­tjá­k. P. Remény—V. Tör. 1:0 (0:0). Baj­noki. Bíró: Fehér. Góllövő Muck. Rákoskeresztúr: TFC-BTE 6:8 (8:2). Bíró: Egry. Szép nívós mérkőzés, amely­ből a T­FC került ki győztesként. A győztes gólj­aiilló Vicám, Gyula (3), Ho­ltan I. (2) és Poliinger rúgta. A góllövő­­f réln­­ívü­l különösen jóik voltak: Donna­­nb­aky és Hódan H. BTE góllövőik: Sjota I., Korn H. és Blako. Jók volta­k: Fekete és Becski. Elhalasztották a krakói konferenciát • A Nemzeti Sport tudósítójától • Amint már szombati számun­kban jelez­tek, Meist Hing­ Krakóba utazott, hogy a svéd válogatott csapat mérkőzése a­lkal­­mából ott tartózkodó Johanssonnal, a svéd szövetség­ elnökével megbeszéléseket folytassom a FIFA-ban indítandó ama­tőr­ akció tárgyában. A megbeszélésekbe bevonták volna a Prágából felutazott Brennárt és az olasz Mavrot as- Amurt most Brákéból telefonon je­­entik, a konferenciát hétfőre halasztot­ták, hogy azonban megtartható lesze-e, ez kétes. Meisit ugyanis visszahívja Bécsibe a kötelesség: össze kell állíta­nia a Svájcba utazó osztrák válogatott kapatot. Johansson erősen kapacitálja Weislt a maradásra, hogy milyen siker­rel, azt a késő éjjeli órákban még nem lehetett megállapítani. Egészen leégtek vándoraink Olaszországban Súlyos vereséget szenvedtek az olasz válogatottól — A Nemzeti Sport távirati jelentése — Genova, november 1. Az Olaszországban élő magyar játékosokból összeállított csapat el­len játszott az olasz válogatott együttes és Ceverini (2) és Mag­­nozzi góljaival - 3:0 (2:0) arányban győzött. A magyar csapat nem a legjobb öszeállításban szerepelt. Németország Hamburg. fimk-Nyugat 3:3 (1:3). Hamburg. Union-Holstadia 5:2. Pauli- Nymstetten 2:1. Hamburg 96—Arminia 1:1. Holstein Bid—Borussia 2:1. Vikío­­ria—Ottenseo 5:4. Stuttgart. SC—Kiekers 0:0. Heilbronn. FC—Birkenstadt 2:0. Karlsruhe. FV—SC Stuttgart 5:1. Ludwigshafen. Phönix—Mannheim 3:2. Nürnberg. ASF—Eintracht Frankfurt 1:1 Berlin. Union Potsdam—Spandau 4:2. Vor wards—Sportvereinigung 4:3. Hertha—Union 4:0. Svájc Második kiepa-fordulu. Bin# Star»—Sparta Schaffhausen 8:2. Brasshoppers—Black Stars 4:0. Brühl— Breite 6:0. Basel—Aarau 1:1. St. Gallen —QW Boy» 6:4. Concordia—Luzern 2:1. Herds t«ra—Kiekers 3:0. Lugano—Lie­­vfaihl 6dl. Zürich—Veltheim 8:2. Young Boy*—Camtomal 5:1. Bem—Stade Nyon- 0*1» 2:1. QhafUx de Fonds—Biberlst 2:1. Beritte—Lausanne 5:2. Signal—Vevey Bpcats 2d). Stolle Ghaux d« Fonds— SöfcHtouxn 1:0. Biel—Loole 1:0. Hollandia VOC—KCH 3:2 HVV-Unitas 4:1. Sturmvogel—Haag 9:5. Dordrecht— 9001 5:0. Blauw Wit-Sparta 3:2. Svédország Kamratema Norrköpping—AIK BtL Eskiletuna—örgryte 2:1. Dánia Kcrpenhdga. Kopenhága 03—Bold* klubbeli 98 1:1. Prem—KAOM 8:1. y Az Amateure gólaránnyal vozel a Slovan előtt Bécsi eredmények­r­ez A Nemzeti Sport tudósítójától.­­ Bécs, nov. 1. L­­iga Hakoah—Simmering 6:3 (2:1). W­AC-pálya. Bíró: Braun, 16.000 néző. Rossz tréfának bizonyult a Braun bírónak küldött fenyegető levél, mert semmiféle incidens sem zavarta meg a mérkőzést és a nagy rendőri készenlét felesleges óvintézkedésnek mutatkozott. A mérkőzés sorsát a jobb haltsor döntötte el. Gutmanni fénykorára emlékeztetett. Nemes még nincs formában, Eisenhoffer pedig szin­tén formán kívül van. Jól játszott Schwarz. A Simmering legjobb embere Horvat volt, Kurz center­­half­ot játszott, de csak szünet után elégített ki. Schwarz kezdi meg a gólszériát a 19. percben, majd Häusler foly­tatja a 24.-ben. A félidő utolsó gólja a Simmeringé Zielbauer ré­vén. Szünet után a 6. percben Hess rúg gólt, majd Urban a Simme­ring második gólját szerzi meg. A 23. percben Nemes megy center­nek és Schwarz kimegy a jobb­­szélre. Nemes gólt is lő, majd Eisenhoffer ötre szaporítja a Ha­koah góljainak számát. Viertel lövi a Simmering harmadik gól­ját és Häusler a Hakoah utolsóját. WAC—Rapid 2:1 (1:0). Rapid­­pálya. Bíró: Plhak, 12.000 néző. Változatos játék után az eldöntet­len eredmény jobban megfelelt volna a meccs kévének. A nehéz talaj nem kedvezett a Rapid nagy­súlyú embereinek. Richter volt a legjobb. A WAC Kozeluh nélkül állt fel. Schneider volt a­ legjobb ember. Schlosser erős indiszpozi­­ cióval küzdött, nem teljesen egész­séges. Janny véletlen gólja már a 10. percben vezetéshez juttatja a WAC-ot. A 32. percben Rapid ki­egyenlíthetne, de Wessely kapu mellé lövi a megítélt 11-est. A mérkőzés általában a 11-esek je­gyében folyt le, mert szünet után a WAC második gólját 11-esből éri el Schneider lövésével és a Ra­pid egyetlen gólja is Wessely 11-eséből ered a 29. percben. Kor­­nerarány 6:1 Rapid javára. Admira—WSC 2:0 (2:0) Admira­­pálya. Bíró: Andres. 4000 néző. Megérdemelt győzelem. A WSC csatársora csődöt mondott. Góllö­vők: 19. percben Weiss és 29. perc­ben Fiala. Slovan—FAC 5:0 (3:0). Slovan­­pálya. Bíró: Werner. 6000 néző. Fölényes győzelem. Mind az öt gólt más lőtte a következő sor­rend­jén: Camicky, Eckel, Haydn, Carsky, Hanek. II liga: Sportfreunde—Gersthof 2:1. W AF—Vorwärts 3:1. Barátságos. H ertha—BAC 2:1. Sturm—14. International 4:1. A bajnokság állása lényegében nem változott. Továbbra is az Amateure vezet jobb gólarányával a Slovan előtt. H. O. Svédország—Lengyelország 6:2(6:1) — 4 Nemzeti Sport telefonjelentése — Krakó, nov. 1. Nehéz talajon 12.000 néző előtt került itt eldöntésre a lengyel-svéd válogatott mérkőzés, amely a své­dek biztos győzelmét hozta meg, de a játék képe nem állt arányban a gólok számával. A lengyel csapat a mezőnyben teljesen egyenrangú el­lenfél volt, sőt a második félidőiben lengyel fölényről is lehet beszélni. Görlitz kapus Olaszországba való távozása miatt Malczky tartalék­­kapus védte a lengyel hálót és lám­palázában sorra szedte be a védhető gólokat. A svéd csapatban a csatár­sor volt főként elemében, Johans­son center volt az együttes legjobb embere. A lengyel csapatban a cen­­terball gyenge játéka is hozzájá­rult a sikertelenséghez. A 7. és 9. percben gyors egymás­utánban lövi Dahl a svédek első két gólját, majd Sperling a 22. percben a lengyelek első gólját szerzi meg. Most Johansson lép ak­­ cióba és a 23., 29., 31., 41. percben négy gólt lő. Szünet után a lengye­­lek belefekszenek és a játék képe végig nyílt. A lengyelek azonban csak egy, gólt tudnak már, elérni és ezzel szépítik valamelyest az ered­ményt. A gólt Kachar lőtte. Franciaország CF Brugeois—Olimpique Lille 4:0. Lengyelország Varsavinka—FC Varsó 3:2. LEGÚJABB HÍREK Kerékpár Új egy órás rekordot állított fel Brü­nner Monthery-ben 120.958 méterrel. Box ■A belga Hebrand­t a­ spanyol Ruiz el­len Madidbac, a li­cence dik. menetben csu lótörés miatt feladta. Úszás Új női világrekordot állított fel Ham­burgban Burns kisasszony a 400 méteres mellúszásban 7.09.6 idő alatt. A régi re­kord 7.20 volt. MIKHSZEK A III. (szombathelyi) kerület életéből. A magyar mozgalom legagilisabb kerüle­tének egyike a szombathelyi. A 49. Ber­csényi és 52. Attila t­est­vércsapa­tok Kiss Géza parancsnoksága alatt gazdag, pro­grammal indultak az új évnek. Munkás­­if jura­­ és örege­serkészraj alakítása és a nemzeti cserkészhétre lévő készülés a főbb pontok.­­ Az 51. Figyelő csapat ér­tékes tábori beszámolóját tartotta meg. A 48. Rákóczi csapat új parancsnoká­nak, Farkas Ferencnek vezetésével dol­gozik. Kiscserkészrajt szervezett, mely a csapat cserkészeinek utánpótlását elő­nyösen mozdítja elő. Ugyancsak tanonc­­rajt alakítanak Keszthelyen is, mely most van folyamatban.­­ A közelmúlt­­­ban bemutatott filmeket pedig már most egy hónapra lekötötte a kerület, hogy minden csapatának bemutathassa. M­agyarország legnagyobb kerékpárgyártó üzeme Telefon: József 63-96 FRIED RÓBERT Telefon: József 63 - 96. Iroda és üzlet: Mester­ utca 38. Gyár: Szvetenai­ utca 9 Kerékpárok, ámkihordó triciklik, varrógépek és gummik gyári raktárai HOCKEY Az MHC erős küzdelemben döntetlenül játszott a legfobb bécsi csapat ellen MHC I.—Wiener Allround SpC 1­­5:5 (S:1) Az MHBC tegnap Bécs legjobb csapatát látta vendégül, amely a bécsi bajnok­ságban veretlenül (egy eldöntetlen a VFB ellen) vezet 40:4 gólaránnyal. A legelső klasszist képviselő osztrák csa­pat heroikus küzdelmet vívott a hazai csapattal, amely a múlt heti játékon okulva, — amikor az első félidőben még az osztrák csapat vezetett — kezdettől fogva gyilkos iramot diktálva, lehenge­relte az osztrák csapatot. Ennek az Iramnak esett áldozatul az MHO a II. félidő első felében, amikor a tempótól kifáradva, nem­ tudták megakadályozni azt, hogy az osztrák csapat a 4 gól előnyt behozza. A kiegyenlítés után is­mét lábrakapott a magyar csapat és az első félidőben produkált nagyszerű tá­madásokat megismételte, de ekkor mel­lébe szegődött a balszerencse, hol a ka­pus védte a biztos gólnak látszó lab­dákat, hol Lator, Révay vagy Szendey lőttek kapu mellé a legjobb helyzetek­ből, így is nagyszerű eredményt ért el a magyar csapat, amellyel is­mét dicső­séget szerzett a magyar sportnak. A csapatok a kö­vetkező felállításban kezdték meg a mérkőzést: MHC: Gróf Zichy — dr. Pézel, Hauer — Szente, Rudán, Várady — Hertelendy, dr. Lator, gr. Révay, Bogdán, Szendey, Allround — Fischer — Wasehnit­ins — Besiiski II., Skadnyk, Schol­ksl, Epstein — Klimt, F. Revy, K. Revy, Besirski I., Brücke. Tehát a vendégek szombati csapatu­kat 7 játékossal erősítették meg. Kez­dés után rögtön az MHC támad, de eredményt csak a 8. percben ér el La­tor leadásából Révay révén. Két perc múlva ismét az osztrák hálóban a labda. Bogdán gyönyörű átadásából Lator lövi a gólt. Ezután az osztrákok is veszé­lyesek, gólt is érnek el Kurt Revy ré­vén. A 20. percben ismét magyar gól, Szendey bombája talál utat az osztrák kapuba. Állandó magyar fölény közben éri el a csapat újabb góljait, a 26. perc­ben Bogdán, a 31. percben Szendey ré­vén. A 2. félidőt átcsoportosított csapattal kezdi meg az osztrák együttes. Waaahni­­tius, a csapat kapitánya és válogatott kekkje balösszekötőt, Besirski jobbszél­sőt, Klimt Kekkel játszik. A fáradt ma­gyar csapat ellen­ sorban éták el góljaikét Kuut Revy, Waisehradh­átus, Ered Revy és ismét Wasehnitius révén. Utolsó góljuk a félidő 22. percében esett, ettől kezdve is­mét a magyar csapat volt fölényben, de eredménytelenül.­­ Mindkét csapat­­ki­tűnő játékot produkált, hasonló magas­nívójú mérkőzést hazai pályán még netmn láttunk. A magyar csapatból különösen kivált a csatársor jobboldala ,Lentelendy, Lator és gróf Révay, a halfeorban Saente, a védelemben dr. Pezel. A vendégcsapat­ból, de az egész mezőnyből kitűnt Wasoh­­midus, kivüilre a Rievy-fivérek és Skalnyk váltak ki. A mérkőzés előtt az MHC és MAC hülgycsiaiptalican­ játszottak az MHC, ezüst, illetve bronz­érmeiért. Mérkőzés 0:0 arányban eldöntetlenül végződött az MHC nagy fölénye dacára. A mérkőzést nem lehetett döntésig folytatni az utána­­kö­vetkező férfimérkőzés miatt, ezért jövő vasárnap fog megismételtetni. Az MSC- ból kivált Hendrich Babi, Farkas Panni, Tóth Cs­ibi, Stieber Ila és Lotti. A MAC- ból Gara Babi, Oberschall Magda, Griebe Vera é® Keömohne. Corvin­a szính­­ázz Boldogság tolvaja First National világattrakce, 10 felvonás Burleszk kísérőműsor Előadások kedd: l/sz és */1 9 órakor