Nemzeti Sport, 1926. május (18. évfolyam, 70-86. szám)

1926-05-03 / 70. szám

Hétfő, 1936 május 3. jgggf Hódmezővásárhely: CsAK—HTVE 13 (2:1). Barátságos. Bíró: Rohan­­tek. Nívós küzdelem a CsAK némi fölényével. Góllövők: Patai, Thom­­ka CsAK és Bíró (2) HTVE. Kitűn­tek: Vanyiska, Thomka, Bogdán CsAK. Bíró és Nemes HTVE. Csabai alosztály Orosháza: 6. Egyetértés—CsAK 3:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Kiss. Góllövők: Molnár, Nagy Sándor és Nagy Pál. Szarvas: Szolnoki AK—Sz. Turul 4:4 (3:2). Barátságos. Bíró: Fekete. A­ Turul a második félidőben szép játékot produ­kálva egyenlít ki. Góllövők: Csabai (2), Fekete, Sándor SzAK, Gál I. (2), Bertók és Gally. Gyula: GyTE—Sz. Vasas 3:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Ács Sántha. Góllövők: Heredik és Bicska. Sarkad, S. Tör.—Békési­ TE 1:1 (frft)­. Bajnoki. Szentes: SzMTK —Ku­nc­zent­már­t­oni Tör. 3:0 (0:0). Makó: MTK—Szentesi TE 4:0 .(3:0). Barátságos. Békéscsaba: OTK—Előre 1:1 (1:0). Baj­noki. Bíró: Petényi. Igen erős, változa­tos lefolyású küzdelem, félidőnként vál­tozatos fölénnyel. A gólokat Borcss OTK és Milyó Előre rúgta. Mezőberény: M. Tör—Kondorosi Tör. 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Fülöp. Nívótlan küzdelem. Góllövők: Szűcs és Puskás. Délnyugati kerület Kaposvár: DLSE—ifgSC 2:2 (2:1). Ba­rátságos. Bíró: Zakóik Góllövők: Berta (2) DLSE, Adorjár II. és Csizi KBSC — Felsőkereskedelmi—Domb. Főgimn. 6:2 (4:0). Brátságos. Bíró: Ulis. — KKSC ifj—KDLTE ifj. 1:0 (0:0). Középmagyar kerület Alberti-Irsa: A. Levente—Váregy­­házai SE 2:2 (2:1). Barátságos. Pesterzsébet. P. Jutagyár—LASC 3:1 (1:1). Bíró: Weisz F. N­. „Juta­­gyári fölény. A gólokat Mihályi W, Nau N­. (PJSC), illetve Borbély (LASC) lőtte. (W. J.) Kecskemét: Erzsébetvárosi SC— KSC 3:2 (3:0). Barátságos. Bíró: Holló. Erős küzdelem. Góllövők: Herceg, Sínger, Viktoria ESC és Bozsó (2) K­SC. Szolnok: KTE—SzMTE 3:3 (1:2). Baj-' noki. Bíró: Kassa. A lelkes KTE meg­érdemelten győzött. Góllövők : Szlávik, Szekeres, Markó* KTE, Bulyáki és Kö­­vesdi II. MTE. A KTE-ból a góllövők és Takács, az MTE-ből Szivar és Bagó vált ki. SzMTE ifj.—KTE ifj. 3:2 (1:1). Cegléd: O. MOVE—SzFC 4:1 (3:1). Ba­rátságos. Bíró: Czikó. A MOVE szép játék után győz. Góllövők: Csurgai (2), Leitner, Molnár MOVE és Schütz SzFC. KAC—tj. Törekvés 5:1 (1:0). Barátsá­gos. Bíró: Barna. KAC-fölény. Dorog: ILSz vál.—DAC 3:2 (3:1). Ba­rátságos. Bíró : Schiller Jenő. A kitűnő erőkből összeállított ILSz csak nehezen bírt győzedelmeskedni a lelkes DAC fe­lett. Az I. félidőben az ILSz hatalmas iramot diktál s ekkor némi fölényben is van. Szünet után a DAC egyenrangú fél, söl helyenkint még Veszélyesebb is, a­int az ILSz. Budaörs: Ékszerész SLSz—B. Levente 6:0 (3:0). Barátságos. Az Ékszerész fölé­nyesen győz. Góllövők: Altmann (5) és Ganzl. A mezőny legjobb embere Volgi. Pilisvörösvár: FTC Komb.—Pilisvörös­­vári SC 2:1 (0:1). Barátságos. Bíró: Vághy. Az elég erős kombinálttal szem­ben Pilisvörösvár nagy lelkesedéssel ját­szik s Rizsovics beadásából Tomec csak­hamar megszerzi a vezetést. A második félidőben az FTC is erősebben rohamoz, a a Pilisi kalfsor kifulladása folytán győz. Góllövők: Tomec (PSC),­ Oberfranck, Száger (FTC). Kiváltak: Lichtner, a mezőny legjobb embere, Ivics, Kizsovics (PSC) — Kubal­a, Csibi (FTC). — Pilis­­vörösvári Levente—PSC II. 3:0 (0:0). Nagykőrös: NSE—M.­KISOSz 3:1 (1:1). Barátságos. Bíró : Kistenei­. Góllövők : Kőrössy (2), Boross (1) és Dávid. Alag: ASC—VÁC 8:2 (3:1). Bajnoki. Bíró: Paulinyi. Az ASC pompás csatár­­játékot mutatva győz. Az ASC góljait Kocsis (4), dicsek (2), Sajdik és Mach­­full lőtte.­­ ASC ifj.—VÁC ifj. 6:2 (6:0). Dunakeszi. DSE II.—Pál. Egyetértés II. 2:0 (2:0). m­­ozsffat? líÚtfpH.lí-CLOsJOi'í Fer. Vasutas—FTK 3:0 (1:0). Gyáli úti-pálya. Bíró: Krupitzer. Fer­ Vasutas: Komlóssy — Var­gha, Fogl I. — Vízalmási, Ember, Kiss — Nagy, Fogl II., Bory, Bánky, Balogh. FTK: Farkas — Barbay, Dulcsán — Balázs, Amb­rus, Goschy — Breuer, Verescsák, Gross, Wandrák, Laubermann. Léleknélküli játék. Az első fél-­­időben­ az FTK is kivette részét a támadásból, a szünet után azonban teljesen visszaesett. A győztes csa­patból Fogl II. és Balogh, az FTK- ból a védelem és Balázs tűntek ki. A gólokat Fogl II. lőtte. FTK ILSz—Fér. Vasutas ifj. 6:0 (3:0). Fér. Vasutas II—FTK II. 6:2 (egy félidő).­Ganz komb.—Fér. Vantas komb. 2:1 (1:1). Ganzgyári TE—VI. ker. FC 1:9 (9:0). Simor ucca. Bíró: Farkas Endre.■ Ganggyár: Országh — Platt, Máthé — Tuttner, Brauner­, Ulicska,­— Dunner II, Filkorn, Winternitz, Nagy II., Dunner I. VI. ker.: Ko­vács— Florkovic, Dember — Virág, Palásthy, Tóth — Karazsi, Szabó,­ Blum, Merván, Bozsák. Egyenlő erők szép küzdelme, dacára a VI. ker. több tartalékjának. A II. fél­idő 10. percében Palásthy 11-et Or­szági­ fogja bravúrosan, mely után Winternitz megszerzi a győzelmet jelentő gólt. Jók voltak Winter­­nitz, Dunner I. és II., Ulicska, illet­ve Palásthy, Virág, Bozsák és Ka­razsi. — Ganz ifj.—VI. ker. FC ifj. 6:1 (0:1. Hungária Főv. TE. 0:0 Sorok­sári út. Bíró: Volenszky. Hungária: Papulás — Sim­esek, Dolezsár — Kollár, Strausz, Wohl — Per­ti, Yella, Szarka, Ries, Cserepes. F­őv. TE: Pintér — Gerber, Tebel — Kronberger, Grosz, Ma­nn — Vértes, Klein, Dyn, Nozil, Márkus?. A Hun­gária nem tudta megismételni múltbeli nagyarányú győzelmét. A Főv. TE gólképesebb Csatársor­ral győzhetett volna. Stobbe-csorsort Kelenföldi FC—OTE 6:0 (1:0). Kelen­föld. Bíró: Rotter. Kelenföld: Weisz — Heid, Révész — Hermann, Dudás, Var­ga —­ Csurgó, Nagy, Pápai­ , Pirityi, Papp. OTK: Baenkó — Szabó, Naszt­­rogel III. — Branck, Grolmusz, Laufer — Stolczer L, Müller, Vener, Stolczer II., Gyarmati. — Az OTK csak az I. félidőben tud ellenállni a Kelenföld ro­hamainak, míg a II. félidőben Baenkó könnyelmű védése után megadja ma­gát s így a Kelenföld könnyen győz Piritlyi (3), Nagy, Pápay és Dudás gól­jaival. — Kelenföldi Turul ifj.—Kelen­földi FC ifj. 3:1 (1:01. - W. ossíáJy Sugár íisivan-c&ojiovl ESC—Belváros 3:2 (1:1). Népsziget. Bíró: Löwy. M. Lanyha mérkőzés me­lyet az USC. megérdemelten nyert meg góljait Strasser (2) és Zsalkulák rúg­ták, a Belvárosét Spán (2). USC II.—Belváros II. 3:1 (2:1). FAFC—TSE 5:1 (2:1). .Amerikai-ut. Bíró: Hazai. A TSE szerzi meg a vezető gólt Rózsa révén, mely után a FAFC fölénybe kerül Gróf két gólt lő. A II. félidő góljait Jakobsen rúgja. Az Orphanidesz-vándordíj döntője III. ker. TVE ILSz--KAC ILSz 5:3 (3:2). Lágymányos. Bíró: Varga. A III. ker. TVE bár erős küzdelem után, de megérdemelten győz Hörczl (3) és Hajós (2) góljaival,­­ a KAC góljait Juhász, Novák ,és öngólból rúgták. Jók voltak a III. ker-ből Németh és Cseh II. a KAC-ból Novák. Barátságos mérkőzés Főv. TKör-VAC 2:2 (2:0). Frangepán ucca. Bíró: Lalit­y. Szép mérkőzés, mely­nek I. félidejében a Főv. TKör rúg két gólt Brezsányi I. révén. A II. félidőben a VÁG magára talál, Hanz és Klopfer góljaiva­ kiegyenlít. A VÁCából Weisz, Hrlar, Engel.­ Főv. TKörből Sonnen­­schein Praszkó és Molnár voltak jók. Főv.TKör II.—VÁC ifj. 2:1 (1:1). 17-es FC—Csarnoki TFC 6:1 (1:1). Csarnoki TFC II.—Olympia II. 2:2 (1:0) TFC—Olympia I. 1:1 (0:0). FTC—RÁC 6:0 (2:0). Üllői­ út. Bíró: Magyar. — FTC : Huber — Takács I., Takács II. — Fuhrmann, Sándor,­ Mül­­ler — Mácsay, Varga I., Pataky,­ Ste­­covits, Varga II. RAC: Drajkó —­­ Szántó, Tér­ency (Schweisz) — Kolowrát, Elek, (Erlich), Bejczi — Pavely Pohlt, Jager, Csánky, Szentpétery. Az FTC minden megerőltetés nélkül zúdított gólzáport, a tartalékos EAC csa­patára. Az első félidőben az FTC lany­hán támad, s csak Pataky és Steco­vits révén ér el gólt. A második félidőben azután lábrakap a Fradi és Varga­­. (3) Stecovits révén még négy gólt, ér el. III. ker: SE—Várhatom 8:2 (2:1). I0I. ker. MSE—Tabán 0:0.­­ III. ker. TTC—Goldberger SC 2:0 (1:0). Dunapart—Vérhalom ILSz 0:0. Duna­part. II.—Vérhalom II. 2:0 (1:0). Táborhegy II.—Budai SK 1:1 (1:6). III. Pannónia Levente—III. Árpád Levente 1:2 (3:2). Pincher— Apolló 3:0 (2:0)* (szombat). UMTE komb.—Apolló 6:1 (3:0) (vasár­nap). . Vasklub—III. ker. TVE kopik. 5:1 (2:0). UMTE—Kisegy le­ti­­válogatott 0:9, Szent László tér. (Szombat.) A második félidőben az UMTE visszaesik, de a kisegyleti váloga­tott fölénye dacára sem tud gólt rúgni. Az UMTE-ból kiemelhető Martonossi, Belcsik II., Várkonyi II. játéka, míg a,­­ válogatottból Köpf, Emmersing, Réder, Kelecsé­­nyi II. és Gráf II. volt jó. PSK—Táborhegy 3:1 (1:1). Meglepetés­­szerű, de megérdemelt győzelmet ara­tott a BSE a bajnokságra aspiráló Táborhegy ellen. Góllövők: Sékuster (2), Francz, illetve Herskovits. — KAFC— III. ker. MSE 5:1 (3:1). (Medve u.), Deutsch VII., (Pesterzsébet), Slezák III. (Honvéd u.). Az osztrák-magyar mérkőzés előtt ta­lálkozott a két csapat 2x20 perces játék keretében. A válogatott mérkőzésre éhes publikum, ugyancsak megbámulta a ki­csinyek ötletes és ésszerű játékát. Úgy mozogtak, mintha már nagyok lennének, pedig hát ők még csak a­ jövőnek em­berei, reménységei. A szebben játszó fél a KISOSz volt, itt is a legjobb Kiss II., a csatársornak ő volt a legtechnikásabb embere. Játéka már most, noha ő a csapat legkisebb embere, biztató ígéret a­ jövő­,­re. Mellette Varga IV. emelhető ki, ő volt a támadások befejezője, lövése biz­tos és erős. A csapat többi tagjai közül a k­alfsorban Stefancsics, míg a védelem­ben Adit II. volt agilis. A polgári iskolák válogatottjai nem voltak ilyen jók, bár egy gólt ők is megérdemeltek volna. Az együttesből kiemelhető a csapatkapitány Slezák III., valamint Füstös VI. és Swertasek II., bár a többiek is a pesterzsébeti kalfsor­­ral az élen, lelkesen dolgoztak. A­ játékot a polgáristák kezdik nap­i ellen, rögtön a gimnazisták kerülnek fölénybe és már a 3. percben komért ér­nek el, melyből Tamás IV. lő kapura. Hosszú KISOSz ostrom után a­ polgár­is­ták is lefutnak és Slezák III. leadásából Deutsch veszélyezteti Zsuricka kapuját. A kapus kiadásával Kiss I. lefut, majd átadja a labdát Kiss II-nek,­ aki viszont Varga­ IV-nek, ez kapásból­­lő kapura és a kapus éppen hogy­ fogja az erős labdát. Villámgyors támadás volt, a na­gyok is tanulhatnának belőle. Eredményt csak a­ 16. percben ér el a KR­IOSz, amikor Varga, Kiss I. beadá­sát védhetetlenül belövi. (1:0). Szünet után folytatódik a KISOSz fö­lény, az eredmény azonban csak a 15. percben változik, mikor Tamás IV. kö­zelről gólt rúg (2:0). Fodor­ Endre egy jogos tizenegyest nem ítélt meg a pol­gáristák javára, egyébként jól bírás­kodott. KISOSz—Polgári iskolák 2:0 (1:0) Győzött a jobb csapat Hungária út. — Bíró: Fodor E., KISOSz, Zsurkicza (Tavaszmező ,U. rg). — Tarnay (István úti rg.), Adi II. (Barcsay u. rg.) — Stefancsics (Reálta­noda u. t1.), Hamburger (Mester u. rk.), Székely V. (Tavaszmező u. rg.) — Kiss I. Kiss II. Haller­ téri rg.), Tamássy IV. (Reáltanoda u. f­r.), Vargha IV. (Ist­ván úti rg.), Lázár XV. (Bulyovszky u. fr.) Polgári iskolák: Háda (Markó u. fr.) — Hajszán, Füstös VI. (Honvéd u.) — Szedlacsek, Szalm­a, Kisuczky (Pester­zsébet) — Zavadszky (Mester u. fk.), Szalay IV. (Markó u. f1.), Swertasek II. Csónakalkatrészek, futball, tenitsz, kerékpár legjobb és legolcsóbb bevásárlási hely RAFAEL V, Berlini­ tér 4. Rádió-osztály. _______________ Telefon 134—25. 9 HBCSESN­ ICedssen fejezik be­ a BASC versenyét A BAK nagy érdeklődéssel várt bir­­kózóversenyét nem tudták tegnap­ befe­jezni s a döntők mind keddre, maradtak, mikor is a Bulyovszky utcai főreálban vívják meg a hátralevő meccseket. Az elhúzódásért nagyrészt a rendezőség okolható s- főleg az előm­érkőzések meg­tartásának hiánya bosszulta meg ma­gát. Különösen fontos lett volna pedig a pontos befejezés, mert szombaton már a MAC nemzetközi versenye kezdődik, melyre az osztrák és cseh résztvevőkön kívül csütörtökre megérkeznek a finnek is, akik a klubhoz küldött, tegnap ér­kezett táviratukban jelentik,, hogy Hel­sinkiben hajóra szálltak. Sportolásnál „Tatra" sportfehérneműt viseljen, mert az izzadóságot magába szívja, a test lile­a kigőzölgését és a levegőcserét meg­könnyíti és mert levegőt foglal magában, (tudva­levőleg a levegő a legrosszabb hővezető) a lüléstől feltétlen óv. Kapható minden fehérnemű-üzletben. Ügyeljen a fenti védjegyre! Csak az azzal ellátott „Tetra" fehérnemű valódi! BP.TELEFON: 982-85.