Nemzeti Sport, 1927. július (19. évfolyam, 106-127. szám)

1927-07-01 / 106. szám

Péter Pál napi budapesti labdarugó események AMATŐRLIGA, I. osztály: Springer csoport BEAC—BTSC 5:1 (2:0). A BEAC ezzel a győzelmével végleg az első helyre jutott. Góllövő Kertész, Rein­­hardt, Tichy, Borbély, Borbély, il­letve Braganti. URAK—MAC 1:0 (1:0). Az URAK bebiztosította magának a harmadik helyet. Góllövő: Schin­kovits. FTC—BRSC 3:2 (2:0). Egyenlő erők küzdelme. Góllövő Klötzl III. (öngól), Oberfranck, Demján, il­­­­letve Hochstein (2). Oprée-csoport. III. ker. TVE—BSE 2:2 (1:1). A BSE bár csak döntetlent ért el, mégis bebiztosította végleg az első helyét. A gólok sorrendje: Báhrin­­ger IV., Borsy, Cseh II., Borsy. Mind a kétszer a BSE egyenlített. Postás—RAC 4:0 (2:0). A RAC-t most már csak az mentheti meg a kieséstől, hogy a BSE-től pontot szerez s a KAOE—MTK óvott meccs megsemmisítésre kerül, bár így is nagyon kevés a reménye a bentm­aradáshoz. Góllövő: Kertész (2) és Kupferschmidt.Hegyi, KAOE—MÁV 1:1 (1:0). Elkese­redett küzdelem Feldmann és a Pandúr góljaival. KAC—Ékszerész 6:0 (4:0). Fö­lényes győzelem. Góllövő: Juhász, Grohmusz, Balogh, Juhász, Juhász és Jeckl. Törekvés—MTK 3:0 (0:0). Meg­érdemelt győzelem. Góllövő: Dankó (2) és Michalovszky. Kelenföld—Vasas 4:1 (2:0). Szü­net után a Kelenföld nagyszerűen játszott. Góllövő: Pirityi, Bednarik, Bednarik, Pallos (Vasas) és Bed­narik. II. osztály Stobbe-csoport. Egyetértés—BTK 4:3 (2:2). Az Egyetértés győzelmével a második helyre került s így a Zuglói SE— KTC 3. helyért folytatott küzdelem érvénytelen. Vérhalom—FAFC 4:0 (1:0). Eb­ben a csoportban már csak a FAFC -Nyomdász-meccs esedékes. I. III. osztály. Károly-csoport: TSC—Menekültek 4:0 (1:0). A TSC győzelmével megelőzte az FSE-t s az első helyre ugrott. Gillemot-csoport: Turul MOTE—ULK-meccs elma­radt, mert az ULK nem jelent meg. A győztes így gólarány nélkül a Turul Fer. Vasutas—Világosság 4:2 (2:2). A másodosztályban tehát baj­nok a Fér. Vasutas, míg második a Világosság. Játszottak még a 3. és 4. helyért is (KTC—Zuglói SE 2:0), ez a meccs azonban érvénytelen, mert a ZSE nem második, hanem harmadik a csoportjában a tegnapi Egyetértés-győzelem folytán , így a II. osztály 3. és 4. helyéért az Egyetértésnek és a KTC-nek kell majd megmérkőzni. II. osztály döntő meccsei. Húsos—Hungária 5:1 (4:0). Ba­rátságos. Nagy meglepetés) A Hun­gáriában csupa nagy brekk játszott. (Molnár, Rebró, Tritz, Mandl, Kutrucz, Jeny stb.)Lenkey, P. Jutagyár—RUAC 2:1 (1:0). Ezzel a meccsel a P. Jutagyár OTE—Csepeli MOVE 5:0 (4:0). Vörösvári­ út. Bíró: Lengyel dr. OTE: Szádeczky — Gálczik, Hajba I. — Ölveczky, Urbán, Sprieszl — Gerstenbrein, Pechlov, Greguska, Ivány, Louis II. Cs. MOVE: Lázár — Szőllősy I., Goda — Niederkirch­­ner, Berzéti, Bán — Jancsa, Hári, Maurer, Stelczer, Mészáros. A sze­zon végére kifáradt óbudai együttes minden megerőltetés nélkül érte el nagyarányú győzelmét a lelkes cse­peliek ellen, kik a mezőnyben szé­pen is játszottak, de a kapuk előtt már megállt a tudományuk. A gó­lokat Gerstenbrein (2), Pechlov (2) és Iván rúgta. UTE ifj.—Tábor­hegy 0:0. Kispesti Remény—BSE 2:0 (0:0). Millenáris ILSz-bajnokság. Góllö­vők: Rosenberger és Weiert­ nyer­te a Holczer-díjat. Egyéb mérkőzések A bíró asszisztenciája mellett is csak egy góllal győzött a Valencia Újpest ellen A spanyolok második gólja 1­1-esből eredt — Újpest 3:2-re vezetett a félidőben — Valencia FC—Újpest 5:4 (2:3) — A Nemzeti Sport távirati jelentése — Újpestnek nem sikerült a reváns! Pedig a csapat nagyon ambicionálta a Valencia FC elleni győzelmet. Rúgott is négy gólt, de ez kevésnek bizonyult, mert az bíró öt gólhoz segítette akcióba lépő az ellen­felet. A mérkőzésről alábbi táviratunk számol be: Valencia, június 29. A revánsmérkőzést is elvesztet­tük 4:5 arányban a Valencia FC el­len. Pedig szenzációsan játszott a csapat és a félidőben vezetett is 3:2-re, de ekkor bíró és ezt nem akcióba lépett a tudták ellensú­lyozni. A vezető gólt már a 10. percben a Valencia éri el Montes védhetetlen lövéséből. A 24. perc­ben Ströck egyenlít, majd a 35. percben P. Szabó lefutása és bom­bája kettőre, három perc múlva pe­dig Lutz II. váratlan lövése három­ra emeli góljaink számát. A spa­nyolok nem adják meg magukat, ke­mény támadások közben a 43­. perc­ben a bíró túl szigorú 11-est diktál ellenünk, amiből Cubells gólt sze­rez. Szünet után a bíró mindig job­ban kezd nyomni bennünket. A 14. percben Cubells egyenlít, a 29. percben pedig Montes a vezetést is megszerzi a spanyolok számára. A mieink keményen belefekszenek a játékba és a 35. percben Wilheim II. kiegyenlít. A 40. percben azon­ban Montes megszerzi­ Valenciának a győztes gólt. A pártos bíró telje­sen letörte csapatunkat, amely a következő összeállításban játszotta végig a meccset: Szalik — Fogl II., Fogl III. — Remmer, Lutz II., Wil­heim I. — Ströck, Wilheim II., Lutz III. , Jakube, P. Szabó. A mérkőzést 8000 ember nézte végig. Langfelder. jJKASVSARA I­elefon: 1.440-27 |Előad. hétk. ^28, vas.és üm­. 3118 és 3/410 ó. FÓRUM Filmszínház Telefon: 1.74—37, 74-38 El.: 5,­­/­8, V2IO Józsefvárosi Filmszinh­áz Kálvária­ tér 6. (lel.:,). 415—44.) 124,1/2'L1/28,1/2100 <$> Napkelet asszonya Filmoperett 4 színpadi. 4 filmr.1 ’ Fősz.: Madjitte Muss­ztafa, Vaszary Piroska, Somogyi Erami Dezsőffy László, Darrigo Kornél BURLESZKEK — HÍRADÓK A V­OLÁN FA Dráma 1. Fősz. Henny Porlen. | A e«!£ ii riport Burl. 8 f. fősz. John Hilles. A titokzatos idegen Burleszk M­­agyar­, Ufa­.Fox-Hiradó Fiú ez a lány? 2 felv. Uia­­vigjáték, a fősz. Carmen Boni. A MOGUL OROSZLÁNJA Fősz.: ivsn IVSosjoukins­es “ j Natalie Lissenko. Előad.: hétk. (a prem. napián)/­iS 8­8 éS 1/210, vas. 3/,y 2,^0 6.­­ Elitmozgó Apót-körut 1 B. lel. L. 901-51 Előadások: Htk. 5,V<B, 1/210. 1/24,1/26, V28,1/210 Atlantis 1 T­ erre Beneit regénye ( A három Bon Juan­­ Vigj. 8 í. Fősz. Hanny Weisse: Hazug álarc \Dráma 8 felv. . i r Csütörtöki mérkőzés MÁV—Zuglói VII. ker. AC 2:1 (0:1) B. Vasutas­ pálya. Bíró: Friedmann- Fodor. MÁV: Horváth — Klavora, Hero­­dek — Iv­agy, Truckenbrod, Kendro­­vits — Sörös, Országh, Kupcsulják, Fáczán, Pandúr. Zugló: Spindler — Lengyel, Tör­­pényi — Somogyi I., Menyász, Be­­viz I. — Hatvani, Schusztár, Rácz, Novodránszky, Bán. Csütörtök egyetlen budapesti fot­­lseseménye ez az I. osztályú. A tíz nap alatt ötödik mérkőzését A MÁV-ban a közvetlen védelem, roekenbrod és Pandúr, a Zuglóban csatársor játszott jól. Az I. fél­iő változatos irama után Hatvani szépre adott labdáját Rácz lövi. Horváth kiüti, amit most Schusztár slyez a léc alá a 38. percben. A II. félidőben élénkül a játék. MÁV szép támadásokat vezet, majd mintha a Zugló döntő fölény­­­ kerülne. A MÁV lefutásokkal ki­­­r létezik, még­pedig sikerrel. Fá­cánt a 16-oson belül faultolja T­ Ir­inyi, a megítélt 11-est Sörös belövi 31. percben. A győztes gól a 45. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, 3 1 j „1926 Svábhegy""­ abszolút győztese 5 VII., Akácfa-utca 7. szám | Péntek, 1927 július 1. la reggel helyett ma délután indul tovább Románia felé a teg­nap este baj nélkül hazaérkezett Ferencváros . A Nemzeti Sport, tudósítójától . A Fradi-drukkerek elmaradhatat­lan serege már tegnap este nyolc órakor ott zsibongott a MFTR hajó­állomása körül és nem oszlott el ak­kor sem, mikor híre jött, hogy a zöld-fehéreket Pozsonyból hozó bécsi hajó kilenckor, majd pedig csak tíz után fog megérkezni. A várakozás negyedórás alkalmat adtak arra, hogy Szigeti Imrével beszéljünk a küszöbön álló román túráról, már csak azért is, mert azzal a hírrel kapcsolatban, hogy a Bástya nem kapott beutazási engedélyt, az a hír terjedt el, hogy a Ferencvárosnak sem fogják engedélyezni a románok a túrát. Szigeti azonban minden te­kintetben megnyugtatott bennünket: — A beutazási engedély, a vízu­mok mind-mind teljesen rendben vannak. A túrát teljesen a már he­tekkel ezelőtt megállapított program szerint bonyolítjuk le, szombaton az AMTE-val játszunk Aradon, va­sárnap a­­ fiinizsivel Temesvárott és így tovább. Sőt lehet, hogy még meg is hosszabbítjuk a túrát. Sajnos, Pataki és Fuhrmann sérülésük miatt még mindig nem utazhatnak a csa­pattal s így Pozsonyból hazatértek­hez csak két játékos fog csatlakoz­ni: Sándor és Huber. Közben negyed 11 lesz, végre fel­tűnnek a bécsi hajó lámpái, vidám énekszó hallatszik a hajóról és a gyors kikötés után máris a parton állnak a napbarnított arcú, jókedvű fiúk. — Hála Istennek egy sérültünk sincs — mondja Potya. A pozsonyi meccs csak egy könnyű sétagalopp volt s a fiúk egytől-egyig elsőrangúan játszottak. Frőhlich is igen jól illesz­kedett be a csatársorba. Az utazás Pozsonyból a lehető legkellemesebb volt és így mind a legjobb kondíció­ban, legfittebben érkeztünk haza. Majd rövid tanácskozás után meg­állapodnak Szigeti elnökkel, hogy mi­után a csapat a hajó több mint két­órás késése miatt csak későn térhet nyugovóra, nem ma reggel, hanem csak ma délután öt órakor indul a Keletitől. Ez már csak azért is jobb így, mert így legalább nem fognak annyit szenvedni a hőségtől. Aradra még így is idejében, este 11 óra kö­rül megérkeznek, úgy, hogy még ala­posan kipihenhetik magukat a szom­bati meccsig. A fiúk nagy örömmel veszik tudo­másul ezt a határozatot, mert így legalább még egy fél napot családjuk körében tölthetnek. j Péter Pál napi vidéki kerületi döntők. Pécs: PVSK—Bajai Turul SE 3:1 (1:0). Bíró: Bíró S. A PVSK ezzel a győzelmével a délnyugati kerület bajnoka lett. Első félidőben a BTSE egyenrangú ellenfél, szünet után azonban a bajai legénység visszaesik. Góllövők: Putzer, Hor­váth II., Dóra I. PVSK, illetve Czi­­gány BTSE. Kiváltak a PVSK-ból Szikszay, ki a mezőny legjobbja volt, a BTSE-ből Elek és Matkovics. Szeged: Sz. Vasutas—Csabai AK 4:1 (2:0)­. Bíró: Leiner. A nem va­lami túl nívós mérkőzésből a sze­gedi csapat megérdemelten került ki győztesen, miáltal a bajnoki cím birtokosa lett. Egyéb mérkőzések: — A Nemzeti Sport tudósítójától. — Az USC—USK terekvési ügyét, mint megírtuk, tárgyalás céljából áttették a HL számú fegyelmi bizottsághoz. A bizottság tegnap tárgyalta először az ügyet s a kihallgatások a késő éjjeli órákba nyúltak. A bizottság szombaton este 7 órakor ugyanebben az ügyben rendkívüli ülést tart. Az ülésre beidéz­ték az USC, ULK és MTC képviselőjét, valamint az ULK-meccsen szereplő 11 játékosát, sőt még azonkívül is kettőt. Szombaton azonban még nem lesz ítélet ebben az ügyben, hanem erre sor legfel­jebb a jövő hét végén kerül, vag­y még későbben. Rainer megválik a Viennától anyagi differenciák miatt és valószínűleg a Ra­pidhoz megy. A budapesti rendő­rség tartalék és ke­rékpárosztályának kombináltja 5 :ü (3:0) arányban, mintegy 1000 főnyi kö­zönség előtt, nagyon szép játék után, megbeszélések céljából jelenjenek meg!legyőzte a pestvidéki rendőrség kombi­­n BLSz-ben­ náli csapatát Sopron: SVSE—MÁV 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Szirovetz. A döntő fontosságú mérkőzést , a MÁV ér­demtelenül veszti el, mert a második félidőben hatalmas fölényben ope­rált, de a melléje szegődő balsze­rencse miatt még egyenlítenie sem sikerült. Góllövő: Tarnay. Eger: MESE—Sátoraljaújhelyi MÁV 2:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Harsányi. Unalmas játék. Góllövő: Köpeczi és Pruzsinszky. Kelebia: Kelébia—Mélykút 3:1 (2:0). Barátságos. Bíró Kozla. Nagy fölény. Kelebia góljait Papp lőtte. Az I. osztályú intézői kollégium ve­zetősége felkéri összes tagjait, hogy a mai tanácsülés előtt, 6 órakor, fontos Előreláthatólag hetekig tart az ÍJSC—ULK lefekvés! ü­gy tárgyalása