Nemzeti Sport, 1929. július (21. évfolyam, 125-147. szám)

1929-07-01 / 125. szám

­­ OTONE& BLYTH LONDON—BUDAPEST ANGOL SPORTÁRUHÁZ IV., TÜRR ISTVÁN­ UTCA 4 A HUNGÁRIA NAGYSZÁLLÓVAL SZEMBEN 11 TENNISZ-, 181 I GOLFCIKKEk fii legnagyobb választékban } ! Hétfő, 1929 július 1. OSZTÁLYOZÓ MÉRKŐZÉS Vasas—Attila 2:1 (1:0) Hihetetlenül izgalmas küzdelemben az elszántabban küzdő Vasasok kétszer is behozták a miskolciak gólelőnyét és így harmadik meccsnek kell majd dönteni Góllövő: Fröhlich, Miskolci (11-esből). Jelinek U­TE-pálya, 5000 néző. Bíró: Majors­zky. Vasas: Bereczki — Rottler, Roz­gonyi — Búza, Burger, Fried — Bá­­der, Fröhlich, Kellinek, Remmer, Himmer. Attila: Szemző — Kuti, Dankó — Miskolci, Pogány, Bán — Pásztor, Péter, Siklóssy, Pomázi, Pimpi. Ha sportot nem­ is, de izgalmat bő­ven nyújtanak az osztályozó mérkő­zések s a közönség méltányolni is tudja ezt a körülményt. Az újpesti pálya előtt egész autósor jelezte a nagy érdeklődést s a két szembenálló tribün zsúfolásig megtelt s a fordulók sem tátongtak üresen. Miskolc való­ban hatalmas drukker­haddal vonult fel s a szintén felsora­kozott Vasas-d­r­ukk­­erekkel már a mérkőzés előtt hatalmas hangcsatákba keveredett. A „Tempó hunok!” és a „Tempó Vasas!” már jóval a start előtt felhangzott, hogy a meccs sok­sok izgalmas szakaszában újra és újra erőre kapjon. Lent a tribün alatt ezzel szemben nagy volt a csönd. Mind a két csapat változtatott múlt heti csapatán a sérülések miatt s ez főleg a miskolci öltözőben okozott nyomott hangulatot. Péter és Dankó sérülése aggasztotta erősen a miskol­ciakat. Vasaséknál dacosabban készülődtek valamivel, de itt meg a gólhátrány okozott gondokat. — Ha ez a bíró is annyira el fog nézni mindent —­­mondogatták, a miskolci meccs nyomait tapogatva a pesti piros-kékek — akkor megette a fene az egészet... _________ Elsőnek az At­tila lép a pályára. K­ét Viharos taps fo­gadja. Máris meg-Iffljilpirti Erre viharzóbban riad fel a kiáltás az álló­hely-tribün felől: Tempó Vasas! amint az öltözőből előjönnek a buda­pesti piros-kékek. Himmer és Dankó választ. Himmernek kedvez a szerencse és így az Attila kezd közepes szél ellen. A nap nem zavar senkit, a felhőzet el­tompítja sugarait Súlyos védelmi hibából a Vasas megszerzi a vezetést A két csapat közönségének szűnni nem akaró buzdítása közben idegesen indul a játék. Az Attila balszárnya támad, de Rottler fölényesen paríroz. A 3. percben Miskolci 20 méteres sza­badrúgása megy kevéssel mellé, a kö­vetkező percben Himmer—Jellinek akciót Kuti komerre menti. Ezt Himmer kapu mögé rúgja. A 7. perc­ben nagy helyzete van az Attilának, Pimpi beadását Pásztor a teljesen szabadon álló Siklóssy elé tolja, aki hatalmas erővel kapu fölé vágja a labdát. Váltakozó támadások követ­keznek most, de mindkét oldalon csak a bekkekig, mert mindkét védelem energikusan dolgozik és biztosan áll a lábán. A 12. percben azonban kihagy a miskolci védelem és máris megszüle­tik a Vasas vezető gólja. Remmer előreadott labdáját Jellinek fejeli to­vább, Fröhlich a két késlekedő mis­kolci bekk közt kiugrik és a későn kifutó és vetődő Szemző felett közelről a kapuba emeli a labdát. 1:0. Nagy védelmi hiba volt! Továbbra is váltakozó a játék. Remmer lő előbb csavartan kapu mellé, majd Pásztor veszedelmes magas szabadrúgását húzza le szépen a kifutó Bereczky. A Vasasoknál a Remmer—Himmer szárny vezeti főleg a támadásokat, de Miskolci és Kuti közös erővel sorra parírozza azokat. Az Attila csatárso­rának lefutásai sokszor eredménnyel kecsegtetnek, de a két összekötő több­ször nagy helyzetben is bosszantóan ront. Az Attila megdöbbentő módon 11-est hibáz A 29. percben az Attila-balszárny veszélyes támadását Rottler önfelál­dozó belevetéssel menti, rögtön rá Siklóssy magas átadását Pásztor csak kevéssel fejeli kapu mellé. A 81. percben ismét szép Attila-akció kö­vetkezik, Pimpi és Pogány játsza át magát a Vasas védelmén, Pogány Pásztorhoz akarja továbbítani a lab­dát, melyet Rozgonyi kézzel tart föl a 16-oson belül.« Tiszta l1-es ! -ES Pásztor áll a lab­dafr­­­dához, de balra helyezett gyatra, félerős, félmagas lövését Bereczky vetődve nagy erő­­é­vel kiüti. A 34. percben Pásztor közelről rálőtt lab­dája ismét Rozgon­yi kezét érinti, ezt természetesen nem ítéli 11-es­­nek a bíró. Mindkét kapu előtt izgalmak a finisben A 36. percben Miskolczi komért vét, ebből Báder élesen hajszál­nyira kapu fölé fejel. Rögtön rá Pimpi fut le, egész a kapu közelébe viszi a labdát, de Bereczky merész belevetéssel elszedi előle, míg Pimpi átbukik rajta. Himmer csavart labdája kerüli el ismét csak kevéssel a kaput a 40. percben, rög­tön rá Fröhlich —Jellinek ügyes ak­ciója alaposa, megzavarja megint a miskolci védelmet és Szemző csak kifutással és sze­rencsés belevetéssel ment. Rottler még egy nehéz helyzetben ment, majd a fejelő Pogányba megy bele alaposan térdével Burger, úgy, hogy mikor a félidő végét jelzi a bíró, Pogány fekve marad a pályán, úgy kell kivinni. A pihenő percekben a téma a sérülés és a 11-es Szünetben az Attila öltözőjében nagy a csend. Egy szót sem beszél já­tékról vagy futballról senki. „Pihen­jetek” — ez az intézői utasítás. Po­gány­t állják körül, akit a masszőr vesz munkába a padon. „Alaposan belement Burger térde az oldalamba” — mutatja Pogány a zúzódás helyét. Siklóssy is közbeszól: „Engem is ke­ményen térden rúgtak”. „Dresszt cserélni” — szól a vezetőség újabb parancsa és csendben készülődik az együttes a II. félidőre. Csak künn, az ajtó előtt, fogja fejét Pollák főtitkár. „Rettenetes pechünk van” — mondja — „Pásztor eddig még sohasem hibás SPIEGEL ÁRMIN angol és skót gyapjúszövetek gyári lerakata BUDAPEST IV, Tytl­­­stvén­ utca 9., I. em. Váci-utca sarok. Telefon: 876-14 JSSfeT 3 Magyarországi TeléRéswfeel#: L­ÁSZLÓ 350DOG BUDAPEST, V.„ NAGYDIÓFA-U. 1®. TELEFON: 1.418-82