Nemzeti Sport, 1931. szeptember (23. évfolyam, 167-188. szám)

1931-09-18 / 179. szám

4 WJC­­Bécs-Sparta (Prága) 4:3 (1:6) Középeurópai Kupa (Folytatás az 1. oldalról.) Sparta-támadásokkal indul a játék. LA­ prágaiak fölényeskedve játsza­nak, sokat tologatnak még a kapu előtt is. Úgy fest a játék, hogy a Sparta biztosan nyeri a meccset. A bécsiek szívósan védekeznek, különö­sen Ifiden mutatja meg nagy klasz­­szisát. A 19. percben a WAC vezet szép támadást, ezt a Sparta-védelem faulttal akasztja a 16-oson kívül, a szabadrúgást Hildl a sorfal miatt lepasszolja Sestának, akinek lövése védhetetlenül száll a prágaiak hálójába. 1:0. 1 A félidő végéig a Sparta van fö­lényben, de hiába, mert nem tud eredményes lenni. — Majd a második félidőben! — mondják szünetben a Sparta-játéko­­sok. Szünet után a WAC-ot mintha ki­cserélték volna, úgy küzd minden embere minden labdáért, mintha élete függne tőle. A Sparta megle­pődve játszik, alig ér labdához. Az 5. percben Hilta váratlanul a második gólját szerzi meg a bécsieknek, majd a 10. percben ismét ő a gólszerző. 3:0-ra vezet a WAC! ’A közönség csak most ocsúdik fel a meglepetésből, erősen biztatja ked­vencét. Silny helyet cserél Nejedly­­vel és ettől szárnyakat kap a Sparta csa­társor és 10 percen belül egyenlít. A 15. percben Nejedly kornerét Pod­­razil befejeli, a 16. percben Silny kitör és leadását Haftl beteszi, majd a 20. percben Haftl jó labdáját Silny küldi közelről a hálóba. A közönség tombol az örömtől, később­ azonban látva azt, hogy ezzel a Sparta min­dent kiadott magából, és a WAC jön fel, mindjobban elcsendesedik. A WAC nagyon belefekszik, aminek a 43. percben Hiltl révén meg is van az eredmé­nye, Hildl keresztü­lverekszi magát a Sparta védelmén és védhetetlen­­lö­véssel megszerzi csapatának a győ­zelmet és ezzel a jogot a harmadik mérkőzésre. A győztes csapatnak két kimagasló embere Hiltl és Hiden volt. Hiltl fe­nomenális centerjátékot mutatott, Iliden pedig a legjobb Pjanicskára emlékeztető stílusban védett. A Sparta csapatának legjobbja Madelon. Utána következő a sorrend: Silny (de csak a balösszekötőben), Burger, Podraza, Rada. A harmadik mérkőzés ügyében este megindultak a tárgyalások a két egyesület között, de döntés termé­szetesen még nincsen. A bécsiek azt szeretnék, ha a harmadik meccsre Bécsben kerülhetne sor, a prágaiak viszont azt sem bánnák, ha Pesten játszhatnának harmadszor. Moldvay. A cégbajnokság heti programja Szombat Xculustd-csopor­t: PTSE—AJ.Vf, Baross-u., 4. Biró: Újvári (Holfer), M. Áréi—K­SC, Teve-utca, 4. Bíró: Debre­ceni (Merka). TRT—P. Taxi, Szfinyi-út, 4. Bíró: Kövezi (Hajdú ). Mitikus-csoport: Autóbuszüzem—TCSC, I­enke-út, 4. Bíró: Guttma­nn (Seress). Elnökségi tár: LDSC—EGE, Tó-utca, 4. Bíró: Himmler. Vasárnap PFC—GSE, Baross-u., 2. Bíró: Szántó (Váradi). Autótaxi—SzSE, Szőnyi-út, 2. Biró: Herz (Csanádi). CCSC—KSC, Lenke-út, 4. Biró: Bernáth. Elnökségi díj: GSE Óbuda—Hangya, Ceglédi-út, 2. Biró: Székely. Bari—Általános, Lenke-út, 2. Biró: Jurcsó. Liga-díj PSV­SC—Autóbusz, Tó-u., fél 10. Biró: Pollik. Autótaxi—GSE, Szőnyi-út, 4. Biró: Gom­bos. nwa­igawi' ■ A Bocskai tegnap csak könnyebb tré­ninget tartott. Vasárnap pihen a csapat , ezért szombaton délután újabb tré­ningre hivatalosak a játékosok. A szom­bati tréning is csak könnyebb mozgás­ból fog állni, a jövő hét keddjén ellen­ben komoly feladat elé kerül a Bocskai­­gárda. A Dréhr-serleg mérkőzésekre ké­szülő keleti amatőrök legjobbjaival fog megmérkőzni tréning keretében. Az ama­tőrök két csapatot is kiállítanak majd a Bocskai ellen. A Szombathelyi MÁV vasárnap Sár­váron az ottani LSE-vel barátságos mér­kőzést játszik. Temesvár közli a tilalom fel­oldását és várja a III. kerületet Kolozsvár nem tud semmiről — Saját tudósítónktól — Bukaresti híradás szerint olyan híradás vált az elmúlt nap folya­mán köztudomásúvá, h­ogy az út újra szabaddá vált a magyar csa­patok számára Romániába. A híradás nagy örömmel töl­tötte el a magyar sportvezéreket, de annál nagyobb volt este a meglepetés, mikor Kolozsvárról felhívták Fodor dr.-t és aziránt érdeklődtek, hogy mit tud a tila­lom feloldásáról. Fodor dr. meg­lepetéssel közölte, hogy csak annyit, amennyit az újságok is le­közöltek, mert még hivatalos ér­tesítést nem kapott róla. Kiderült, hogy Kolozsváron nem tudnak arról, hogy a tilal­mat a király feloldotta volna, ott úgy tudják, hogy a tila­lom változatlanul fennáll. Ezzel a híradással tökéletes ellentétben áll az a telefonbeszél­getés, mely Temesvár és a PLASz között folyt le. A temesváriak megerősítették azt a hírt, hogy a tilalmat a király feloldotta és közölték, hogy a III. kerületet feltétlenül elvárják a már régeb­ben lekötött vasárnapi meccsre, miután így a mérkőzés létrejöt­tének semmiféle akadálya nin­csen. Reiner Sándor a III. kerület nevében tudomásul vette az érte­sítést. A két ellentétes híradás közül sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a temesvári közelíti meg jobban az igazságot, szóval a tilalom már megszűnt és így újra szabad az út Románia felé a magyar csapatok számára. A végső szót ebben az ügyben vagy a román szövetség átirata hozza meg, vagy pedig az a tele­fonbeszélgetés, melyet Fodor dr. ma a kolozsváriakkal folytat le. A kolozsváriak megígérték, hogy az ügyben eljárnak a szövetség központjánál Bukarestben és az értesülésüket közölni fogják Fo­dor dr.-ral. Reméljük, hogy a temesváriak közlése válik bizonyossá. A MOVE-bajnokság vasárnapi műsora RSC—USzSF., Remete, 4. Bíró: Rabok. XRSC—P. Iparos, RAC-pálya, tél 12. Bíró: Weininsler. Árpád ESC—Fér. Vasas, Árpád telep, fél 4. Biró: Balázs. Szt. I.FC.—KPSE, Valéria-telep, 10. Bíró: Horváth János. KV.—ETC, Szent Imre herceg-út, negyed 9. Biró: Sándor. P Juta—A Törekvés, Nefelejts­ u., fél 12. Biró: Scharle. Liga-díj mérkőzések RSC—VSzSE, Remete, 2. Biró: D. Papp. Szt. LFC—KPSE, Valéria-telep. 1. Bíró: Tamás. « Nem rossz dolog jól játszani a vá­logatott csatársor tengelyében. Si­i­det ar, a vasárnapi osztrák—német mérkőzés négygólos középcsatára, csütörtökön este az osztrák szövet­ség fegyelmi bizottsága előtt állt. Az Austria—Rapid meccsen volt egy kis nézeteltérése Lueffal, a Rapid játé­kosával, úgyannyira, hogy Stteff pár napig az ágyat nyomta az eset u­tán. A fegyelmi bizottság 11 napra felfüggesztette Sinaelar játékjogát, d­e figyelembe véve vasárnapi nagy­szerű teljesítményéi­­t válogatott csa­patban, kegyelemből el is engedte nyomban a büntetést. Eltiltások Nyugaton: Popovics, I­ Ki­nizsi intézője 8 hónap (bírósértésért), Szalai (Sárvári SE) 1 hónap, Fuchs SzSE 1 hónap, Soós FAC 2 hét, Cák VÁC 4 hét, Dervalies ZTE 1 hét. A Kőrüsladányi AC, mely két éve be­szüntette működését, új vezetőkkel is­mét aktivitásba lép s jövőre már a baj­noki küzdelemre is benevez. Az átszer­vezést a Törökszentmiklósról átköltö­zött ifj. Gálos Lajos szakavatott keze irányítja. A Keleti BT feljelenti Csárdást. A BT keletmagyarországi alosztályának elnök­sége tegnap este hosszú vita után elha­tározta, hogy Csárdás Gusztávot vasár­napi bíráskodása miatt a BT Központja aett feljelenti. A feljelentés több oldalra terjed és a súlyos vádaknak egész sorát emeli Csárdás ellen. Skarka is játszani fog egy félidőt — Kossák helyett lesz center — a Vasas csapatában, amely vasárnap délelőtt az Elektromos ellen játszik tréningmérkő­zést. Miután Burgerrel már végleg le­számolt a Vasas, helyére Stróblt állítja. Karafiáth Jenő dr., az OTT elnöke, csütörtökön meglátogatta a Szövetségi Házban elhelyezkedett MLSz-t és alszö­­vetségeit. Schell,­s Túr­i kitűnő csatára meg­sérült vasárna­p Ma volt szanatórium­ban ríints­en-vizsg­álaton. Két hétig­ pi­hennie kell neki. Itt közöljük, hog­­ v a Turul leszerel­teti Farkast, a tehetséges MOVE-játékost. tszt Péntek, 1931 szeptember 16. Az ÚTE ifjúsági csapata ma délután 4 órakor barátságos mérkőzést játszik az Árpád-gimnázium csapatával a Vö­rösvár­i­ úton. Felemelik az átigazolási időt az oszt­rákok, még­pedig a profiknál h­at hó­napról kilenc hónapra. Természetesen ez csak akkor lép életbe, ha nem közös megegyezéssel válik meg a játékos anyaegyletétől. A „svájci szipka"­ ellen akar így védekezni az osztrák futball. Nerz, a németek tanítómestere az an­gol és a középeurópai futballról. A teg­nap Prágában lefolyt WAC—Sparta meccsen a német futballisták tanítómes­tere is megjelent. Saját bevallása sze­rint tanulmányozni akarta a középeuró­­pai futballt, ezért utazott Prágába. Nemrégiben Londonban járt és ott azt az impressziót szerezte, hogy erőszakkal kell a futballt játszani. A prágai meccs után megváltozott Angliában szerzett véleménye: a kombinációs játék, fűsze­rezve technikával többet ér az erősza­kos futballnál. Az Attila vasárnap Nyíregyházán ját­szik. Az Attila vezetősége a csütörtöki nap folyamán barátságos mérkőzés ügyében megegyezett a Nyíregyházi KISE-vel. Eszerint az Attila csapata vasárnap Nyíregyházára rándul s ott összeméri erejét az NyÍCISE-vel. A mis­kolciak nyíregyházi kirándulásán alig­hanem résztvesz Csere is, a Ferencváros Kiskunfélegyházáról származó szélsője. Az Attila összeállítása ez lesz: Szemző — Sziklai, Dankó— Szabó I., Pogány, Bán — Csere (Pimpi), Nemes, Rudas, Szabó II., Hajós. összeállították Románia válogatott csa­patát. Románia válogatott csapatát, mely vasárnap Nagyváradon Csehszlo­vákia amatőr válogatottjaival mérkőzik a Középeurópai Amatőr Kupáért, össze­állították. A csapat: Czinczér NAC — Vogl (Juventus, Bukarest), Albu (Aradi Glória) — Robe (Juventus), Steinbach (Unirea, Bukarest), Eisenheiser (Cserno­­vitzi Makkabea) — Glanzmann, Kovács NAC, Stanciu (Venus, Bukarest), Bo­­dola, Kocsis NAC. A mérkőzést a jugo­szláv Vasziljevics bíró vezeti. A BT nem fogadja el az MLSz által felajánlott helyiséget. Ismeretes, hogy a BT a magas házbérre való tekintettel felmondta a Rákócz-úton lévő helyiségét. A nagy leépítéssel kapcsolatban az MLSz felajánlott a BT számára két szo­bát a Szövetségi Házban. Azt lehetett hinni, hogy a BT kapva fog kapni az alkalmon és sietve elfoglalja a helyet, még mielőtt más valaki odatelepedne. Nem így történt. A bírák a két szobát kevésnek találják és különben is fenn akarják tartani kifejlődött társadalmi életüket és ezért úgy határoztak, hogy nem veszik igénybe a felajánlott helyi­séget, hanem inkább kibérelnek valahol egy két-három szobás lakást és ott ren­dezkednek be. Az MLSz elnöksége teg­nap tárgyalta az ügyet és figyelmeztette a BT megbízottjaként megjelent Ilieszt és Abray dr.-t, hogy a BT felfogása helytelen és igyekezett őket más belá­tásra bírni, ez azonban nem sikerült. Riesz dr.-ék azt állították, hogy a bí­rák mindennemű kiadásaikat fedezni fogják a tagdíjakból. A kérdés rövide­sen véglegesen eldől, minthogy a BT- nek elsején ki kell költözni, a jelenlegi helyiségéből. Barátságos mérkőzés vasárnap. BVSC komb.—VI. ker. Törekvés, Szőnyi­ út, fél 9. Fisch­er ZSE az ARSC-be lépett. Délszlovenszkói eredmények. Losonc: LAFC(RPOL 6:1 (3:1)). Bajnoki. Az utóbbi meccseken a letört csapat benyo­mását keltő LAFC a sok tartalék elle­nére meglepően jól játszik és könnyen győz a rimaszombati csapat ellen. Gól­lövő: Parragh (4), Mráz, Kostyál, illetve Kovács.­ — Pelsőc: Fü­leki TC—PSC 3:1 (2:0). Nívótlan mérkőzés, a nagyobb ru­tinnal rendelkező fü­leki csapat megér­demelt győzelmével. — Rimaszombat: Ipolysági FC—BME 4:2 (4:0). Bajnoki. Az Ipolysági csapat kitűnően szerepel az új beosztásban. — Ragyok­: Apátfa­lusi SC—K­TK 2:0 (1:0). Bajnoki. Az apátfalusi csapat meccsről-meccsre ja­vul. — A losonci Slavia vasárnap Tren­­csénben játszott a szlovák bajnokságért az ottani TTSC ellen. Gy­­őzött a honi csapat 1:0 (0:0) arányban. Két bajnoki mérkőzésre küldött szö­vetségi ellenőrt vasárnapra a Cégliga intézőbizottsága: PTSE—ATM (Walter Frigyes), DFC—GSE (Seress Rezső). A Postás alapos változtatásokat fog eszközölni csapatán. Hír szerint Kénés­ és Dobos kerül majd ki a csapatból. Vasárnap a Turul ellen már Hollósi irányítja a csatársort. A Kispest vasárnap a MÁVAG-al ját­szik barátságos meccset. Az összeállítás­ban ezúttal változás is lesz: Császár pi­hen, helyette Gecsey játszik, a halfsor­­ból Raix marad ki. A csapat tehát ez lesz: Dénes — Gecsey, Rozgonyi — Pur­­czeld, Tőrüs, Keresztes — Pacozlay, Lu­kács, Kormos, Csendes, Steiner. A mér­kőzés fél 10 órakor lesz Kispesten. Tőrös bemutatkozott Kispesten. Egye­lőre csak tréningmeccs keretében. Be­mutatkozása tetszéssel járt, biztatóan mozgott. Vele a halfsor lényegesen fel­javul. Vasárnap a MÁVAG elleni barát­ságos meccsen a halfsor már az új ösz­­szeállításban áll fel. • m Mérkőzés Cecén. Cecei Lövész SE— Dunafökrvári Törekvés 1:0 (1:0). Barát­ságos. A helyi csapat nagy lelkesedéssel játszott s váratlanul legyőzte a jobb technikájú vendégcsapatot. A CLSE leg­jobbja Zalka kapus , és a két bekk. A Törekvésnél Guth játéka tűnt ki. A nyugati MILL vasárnapi programja. Székesfehérvár: DVE—VTC, bíró: Cso­bánczi. PTE—VÁC, bíró: Szép. Siófok: SSE—Maroshegy, bíró: Kertész. Vesz­prém: V. MOVE—Sóstó, bíró: Érsek. Változás Dél válogatott csapatában. Délmagyarország válogatott csapatában változás történt. Balszélen Balogh CsAK helyett­­Aszódi (Kecskeméti AC) játszik. Itt írjuk meg, hogy Közép csapatánál pedig Kellner helyett Stefanovics RTK az egyik tartalék. Garzó Jánost (Péceli AC) súlyos bíró­sértésért 1932 május 18-ig eltiltották a játéktól. A Pécs-Baranya vasárnap szerette vol­na lejátszani a NyTVE elleni Magyar Kupa - mérkőzését, a nyíregyháziakkal azonban nem tudott megegyezni , így a meccsre nem kerül sor. ITI terminusok Délnyugaton. Az NTE —PEAC meccset november 8-án, a DVAC—NTE-t pedig november 11-én (szerda) játszák le. Az előbbi meccs színhelye Nagykanizsa, utóbbié Pécs. A Kaposvári PAC bejelentette az al­­szövetségnek, hogy anyagiak nélkül kép­telen a bajnokságért tovább küzdeni. A Szeged FC vasárnap az SzTK, REAC és SzAK kombinált csapata ellen játszik természetesen Szegeden, 2 órai kezdettel. Rozenberg TITE válla kificamodott va­sárnap. A Törökőr—NSC bajnoki mérkőzés va­sárnap nem a Buda­fok­i­ úton, hanem Rá­kosfalván kerül eldöntésre. A Cégliga börzét e héten kedden tart­ják meg. A Somogy vasárnap a KPAC-al ját­szik. A Somogy tegnap délután a KPAC ellen tartotta kétkapus tréningjét. Az amatőrök kapujában Erdős állt, de az eredmény ennek ellenére is 8:2 volt a profik javára. Eseménye a tegnapi tré­ningnek Jakube remek játéka volt. A kitűnő csikóválogatott center úgy lát­szik, kiheverte sérülését, mert olyan kedvvel és jól játszott, mint egészséges korában. Vasárnap délután ism­ét a KPAC ellen tart tréningmeccset a So­mogy. Az újabb meccsnek azért van je­lentősége, mert több játékost próbál ki ezen a kaposvári vezetőség. A neveket természetesen titkolják. Első túrameccsén vereséget szenvedett a Sabaria. A Sabaria csapata rövidlé­­legzetű olaszországi túráját kedden Ba­riban kezdte el, hol az FC Bari csapa­tával került szembe. A szombathelyiek a mérkőzést 3:2 (1:0) arányban elvesztet­ték. Első félidőben Belkó és Iglódy gól­jával már 2:0-ra vezetett a Sabaria. A csapat vereségét elsősorban Vermesnek köszönheti, de gyengén játszott a belső trió is. Ifjúsági vízipólóbajnok az MTK Az UTE lemondta két hátralevő meccsét — a MAC 4:0-ra győzött a MUE ellen — Saját tudósítónktól — Az ifjúsági ví­zipólóbajt­okság dön­tőjének küzdelmeit tegnap fejezték be a fedett uszodában. Két mérkőzés volt a programon, de csak egy kerül­hetett lebonyolításra, mert az UTE lemondta az MTK ellen esedékes mérkőzését is (a MAC ellen sem áll­tak ki az újpestiek). A tegnagyi meccs eredménye: MAC—MUE 4:0 (3:0) Bíró: Keserű Ferenc. MAC: Gyulay — Tolnay, Steiner — Kánássy — Blazejovsky, Tarics, Kraus. MUE: Sági — Neumann, Tóth — Straus — Rákos, Zólyomi, Klein. Alig volt rendes összjáték a MAC- ban, ezért tartalékkapussal is arány­lag jól úszta meg a MUE a mécs­esét. Kánássy dobott az első félidő­ben egymásután két gólt, ezeket Ta­rlós gólja követte. Szünet után sokat támad a MUE is, de csak Kánássy eredményes. A MAC nagy győzelmet aratott, mégsem elégített ki. Gyulay jól vé­dett. Kánássy kinő a társaságból, Blazejovsky ügyes, a többiek kevés­bé jók. Nem­ felelt meg a MUE sem. talán csak a két bekket dicsérhetjük meg.* A bajnokságot megérdemelten az MTK nyerte meg. Közel volt hozzá a MAC. Meglepetésnek számít a MUE jó szereplése (az MTK-tól csak 3:2 re kapott ki) és az UTE visszaesése. Ha tudjuk is, hogy négy játékosuk el­utazott Budapestről, akkor is érthe­tetlen, hogy nem tudott kiállítani csapatot két mérkőzésre. A bajnoksiág végeredménye: 1. MTK S 3 — — 5:3 6 2. MAC 3 2 — 1 5:2 4 3. MUE 3 1 — 2 8:9 2 4. UTE 3---------3 2:6 — Az UTE vasárnap délelőtt 10 órakor üdvözli Európa-bajnokait­ az újpesti Apolló-moziban, amikor Semsey polgár­mester a város ajándékait adja át a vá­­lág híres fiainak. Cartonnet, anggol bajnok. Bradfordban 200 yardon dőlt el Anglia mellúszóbaj­­noksága, amelyet a francia Cartonnet nyert meg, 2:42.4 raperces közepes idő­vel. Második lett a belga Bell két tized­del később. Vasárnapi műsor Férfi bajnokság Jutaaudi— MAFC, Szekszárdi-út, 10 (Schwarcz). — FOTE—BTK, Maglódi-út, 12 (Kunos). — VÁC-MTE, Gyáli-út, 10 (Ko­vács). — Vasat—1'fC, Béke-u., 3 (Bóka). Női bajnokság Menekültek—Schmott, Gyömrői-út, 4 (Ma­­ezek). — Drasche—Compactor, Tárna-u., fél 2 (Glatz). — Salamatidet—KTK, Tárna-u., fél 9 (Deutsch I.). — VAC—CsTK. Gyáli-út, 11 (Flóri). — Vasas—SZTE. Béke-u., 2. (Deutch II.). — BTVK—BTK, Ceglédi-út, fél 10 (Pál). Barátságos férfi mérkőzések Elektromos—BTVK, Latorca-u., 10. II. fél 9. — UTE—TLSC, Megyeri-út, fél 2. Bemutató női mérkőzések MPSE—SzAC, Keglewich­ u., 4 (Glatz). mmm Nagy Géza és Kovács legyőzte gambit 100 méteren a KANSz szerdai versenyén. Az eredmények a követke­zők: 100 m­: 1. Nagy 11 mp, 2. Kovács J. 11 mp, 3. Rag gambi dr. 11.2 mp. — 400 ma: 1. Szalay 52.3 mp, 2. Lenkei. — 800 m: 1. Barsi 2:04 mp, 2. Lenkei. — 3000 m­: 1. Horváth 11.20 mp. — 200 m gát: 1. Nagy 26.8 mp. — 400 m gát: 1. Kovács. 60.2 m­p. — Magasugrás: 1. Orbán 178 cm, 2. Szigetvári 174 cm, 3. Udvardi 174 cm. — Távol­ugrás: 1. Orbán 640 cm. — Súlydobás: 1. Jász 11.70 m­, 2. Noni 11.20 m. — Diszkoszvetés: 1. Marvalits 43.60 m. — 4x100 m: 1. PTSC 45 mp, 2. Igaz­ságügy 45.8 mp. —­ 4x400 m­: 1. PTSC Kétkezes súlydobás meghívás­ versenyre kért,és kapott engedélyt a MAC, mert Darányi vasárnap újból világrekordot akar javítani Áthelyezik a súlydobókört, beszintezik a pályát Nagy előkészületek a MAC vasárnapi nem­zetközi versenyére • A magyar—francia mérkőzés vég­leges lemondása után annál nagyobb érdeklődéssel fordulnak az atléták és a közönség is a MAC vasárnapi nem­zetközi viadala felé. A MAC-verseny iránt mindenünnen, megnyilvánuló érdeklődésre jellemző, hogy a három svéd után három csehszlovák atléta is jelentkezett a MAC-nál, hogy szí­vesen indulnának a versenyen. Ez a három: Engel, a nálunk is győzelme­sen szerepelt és immár európai hírű magyar származású sprinter, Kne­­nicky, a lengyelek ellen 49.6 mp-es rekorddal győzött sprinterből lett 400-as és Fiser, az eddigi csehszlo­vák 400-as rekorder, aki ott 50 mp-es idővel lett második Biniakowski előtt. A versenynek kétségtelen nye­resége lenne az ő indulásuk, a MAC azonban új terhet nem tud magára venni a versennyel kapcsolatban és ezért csak a vendéglátás költségeit hajlandó viselni, az utazást nem. Le­hetséges, hogy még így is szeren­csénk lesz a három kiváló verseny­zőhöz. A viadal kiemelkedő száma termé­szetesen a súlydobás és ebben is Da­rányi dr. és Douda találkozása. Dará­nyi kiváló formában van, utolsó tré­ning­­ein minden igényt kielégített és most már be is fejezte előkészületeit , pihenéssel készül vasárnapra. Az ő kívánságára azonban a MAC azzal a kéréssel fordult a szövetséghez, hogy kétkezes súlydobás rekordkísér­letet engedélyezzen. Valószínű ugyan­is, hogy Darányiból a Doudával való küzdelem eddigi eredményeit felül­­m­úló dobást fog kihúzni és akkor valamirevaló balkezes eredménnyel biztosan megdől a világrekord is. Bizottsági ülésre már nem volt idő és ezért Stankovits elnöke személye­sen adta meg az engedélyt, de azzal a módosítással, hogy a MAC ne re­kordkísérletet, hanem meghívá­si ver­senyt rendezzen. A nemzetközi szö­vetség ugyanis valószínűleg nehézsé­geket támasztana az esetleges világ­rekord hitelesítése ellen, ha az mint rekordkísérlet lenne előterjesztve. A MAC természetesen köszönettel vette a figyelmeztetést és a versenyt, mint meghívási számot írja ki, amelyben Darányin kívül Douda vesz részt. Tegnap Darányi személyes fel­ügyelete mellett a súlydobókört he­lyezték át az eddigi erősen kikopta­tott helyről beljebb a pálya belseje felé. Gondoltak arra is, hogy a ver­senyt a tribün előtt levő súlydobó­körnél bonyolítsák le, ennek azonban nagy hibája van. Észak felé kell dob­ni belőle — már pedig Darányi csak dél felé szeret és mint ő mondja, csak dél felé tud­ dobni. Ezért a hokkikapu mellett készítettek egy új súlydobókört, amely mellé táblát szúrtak le ezzel a felírással: „Ebből a körből trenírozni nem szabad!” Súlyt helyez a MAC arra is, hogy az eredmény hitelességét semmilyen formában meg ne támadhassák. Ezért beszintezteti a dobókör és a golyó leesése közti területet és azt a lehetőség szerint vízszintesre planí­­roztatja. Ilyen előkészületek után va­lóban csak az hiányzik, hogy azt a világrekordot meg is dobják.