Nemzeti Sport, 1931. november (23. évfolyam, 210-231. szám)

1931-11-10 / 217. szám

4 is érvényesült s a németországi és romániai Csikó-túrán sem vett részt mindegyik egyesület. A szö­vetség a­ mai gazdasági helyzetben kénytelen ezt az elvet a legszabad­elvűbb módon kezelni. Ezért men­tettük fel Moórét is, holott a Bocs­kai elkésve, csak pénteken nyúj­totta be ezirányú kérését, amit pedig az összeállítás megejtette előtt el kellett volna juttatnia a szövetségbe. Kifejtettük véleményünket, hogy a Csikó-ügy mégiscsak Mariássy dr. kapitányi kezében van a leg­illetékesebb és legjobb helyen és kifejeztük a reménységünket, hogy a profiszövetség, lemondása vissza­vonására bírja az alszövetségi ka­pitányságról lemondó Mariussis dr.-t. . — Mi is reméljük — fejezte be nyilatkozatát Fodor dr. —, fel fog­juk k­érni elhatározása megmásítá­­sára és remélem, ő is belátja, hogy a mai viszonyok között nem lehet kitérni a kényszermegoldások elől. Fodor dr. nyilatkozatából kitű­nik, hogy a PLASz maga is félté­keny a Csikók hírnevére és ezt bizonyára mindenki örömmel veszi tudomásul. De azért kétségtelen, hogy lehetne a Csikók ügyét egy fokkal nagyobb odaadással is ke­zelni. Hiszen, hogy mást ne mond­junk. Mu­h­ácsy dr. lemondása ép­pen Cseh II. felmentése miatt kö­vetkezett be, akit azért kért ki a Hungária, mert­­ Titkos nem vehetett részt a miskolci kupa­mérkőzésen. Később kiderült, hogy Titkos mégiscsak elmehet Miskolc­ra, de a Cseh II. felmentését azért nem vonták vissza. Megkérdeztük Mári­ás­sy dr.-t is álláspontja felől. Ezt a választ kaptuk: —­ Azért mondtam le, mert tud­tam, és megkérdezésem nélkül hozzányúlt az elnökség a csapa­tomhoz egy olyan ülésen, amelyik­re engem, meg sem hívtak. Ezt mégsem vehettem tudomásul. Fenti tényállás ismerete után re­mélni merjük, hogy a PLASz és kapitánya közti ellentét könnyen elsimítható és el is fog simulni. Kívánatosnak tartjuk ugyanis, hogy a nagyválogatott és az után­pótlást jelentő Csikó-gárda ügye ugyanabba­­a kézbe tegyen letéve: az egyesületi ávdoktól függ éltévő országos kapitány kezébe. .....■ Bombaműsor Soroksárot. A Vác FC tervezi. A Vadi FC- nek jelenleg semmi köze Sorok­sárhoz. Vasárnap a Pécs-Baranya ellen játszik. Hogy hol,­­ ez a kérdés. Pécsett semmiesetre, mert a pécsiek nem állnak valami fényesen anyagilag. Pesti pálcán s­em érdemes rendezni. Az üllői­úti műsor nagy konkurrencia. Maradt még egy megoldás: So­roksárott. Soroksáron jelenleg amúgyis­ nagy az érdeklődés a futball iránt, hiszen csapatunk vezet a II. ligában. A derék so­roksáriak vasárnap a Bak TK ellen­ játszanak kemény mérkőzést s ezt megelőzőleg szeretné a Vác FC a Pécs-Baranya elleni mérkő­zését a soroksári pályán leját­szani. A III. ker. FC e heti tréningbe­osztása felborul a csütörtöki bajnoki mérkőzés következtében. Ma, kedden délután fél 4 órakor a Széchenyi­­fürdőben gyűlik össze a csapat. Für­dés és masszázs után kondíciós séta szerepel a műsoron. , A losonci csapatok vasárnapja. Léván: Losonci AFC—LTE 5:2 (3:1). Barátságos. Bíró: Müller. A losonciak biztos győzelmet értek el a pozsonyi kerület egyik legjobb csa­pata ellen. Góllövő: Prágai (5), illet­ve Tulak (2). — Zsolnán: SK Zi­­lina—Losonci Slavia 5:1 (3:1). Lutz­inhúzódása gondot okoz az óbudai vezetőségnek. Azért remélik, hogy Lutz állapota javulni fog any­­nyira, hogy csütörtökön már játsz­hat a Budai „11” ellen. Steiner lába már kezd rendbejönni. Utókora gya­nánt iszapfürdőket kap a derék jobb­ A CIAF MLSz kárpátaljai kerületében befejeződött az őszi forduló. A csapatok 1. Ungvári MTE 1 6 - 1 24: 8 12 2. Beregszászi FTC 7 6 — 1 15: 7 13 3. Munkácsi SE 7 3 3 1 17: 9 9 4. Ungvári AC 7 4 1 2 11:10 9 5. Ungvári TK 7 2 2 3 22:18 11 6. Spartacus 7 2 14 18:17 5 7. Beregszászi MSE 7 1— fi 10:30 3 1­. Nagyszöllősi SE 7— Ifi 4:23 1 Az ÉLASz fellebbezési bizottsága • Hevesi SE—St. AC mérkőzés két pontját a hevesiek javára írta. issa VASÁRNAPI EREDMÉNYEK Barátságos mérkőzések Ganz—FTC 4:1 (2:1). Simor­u. Bíró: Bardach és Izsák. Ganz: Gyuris — Horváth I., Balogh — Meskó, Horváth II., Kubala (Dom­­sitz I.) — Uitz, Kubicza, Ambrus, Zinner, Leéb. — FTC: Szirbán — Sternberg, Deák — Hoffmann, Lendvai (Horváth I.), Schubert — Rédei, Gervai, Demján, Bihami, Kiss. —­ Végig élénk iramú és él­vezetes játék, némi Ganz-fölény­­nyel. Az első félidőben még az FTC irányítja a játékot s már a 6. percben Dómján vezetéshez jut­tatja csapatát. Kubicza a 20. perc­ben egyenlít, majd az újonc Uitz a Ganz javára fordítja a játék mér­legét. Szünet után a szelet jobban kihasználó Ganz támad többet és Ambrus a 12. percben háromra szaporítja a gólok számát. Majd a 17. percben újból Uitz rúgja a gólt. Mindkét csapatban gyors csa­társor és erős védelem mutatott jó játékot s a Ganz halfsára dön­tötte el a mérkőzés sorsát. „33” FC—BTK 2:1 (0:0). Po­­zsonyi­ út. Bíró: Farkas. „83” FC: Raffai — Wéber, Fodor — Ko­vács, Zlach, Fehér — Milán, Ju­hász, Szabó, Kovácsi III., Kiss. RTK: Posztl — Michelberger, Fischer — Ihász, Horváth, Po­­tocskai ■— Lantos, Péter, Eiben­­stein, Fehér. Az egységesebb „33” FC csak csatárai kapu előtti na­gyobb határozottságának köszön­heti győzelmét. Góllövő: Juhász, Michelberger (öngól), ill. Posztl (11-esből). RUAC—UTE 3:1 (3:1). Me­­gyeri­ út. Bíró: Mersva I. RUAC: Reiter — Zuber, Lukács NI. — Kristóf, Délceg, Unger I. — Reich, Ötvös, Cser, Platki, Lukács I. (Knapek). — UTE: Alscher (Guz­­mits)— Orosz, Fejes — Balló (Gyárfás), Rosenberg (Wodnák), Gyárfás (Kolozsvári) — Unger II., Víg IV., Vig II., Szentpéteri, Sán­dor. A kitűnő másodosztályú csapat megérdemelt győzelmet aratott a sok tartalékkal felálló, UTE ellen. Annak ellenére, hogy az UTE csa­patában játszott az Újpest Vigje is. A gólokat sorrendben a követke­zők rúgták: Vig IV., ötvös, ötvös és Platky. A győztes csapatban Délceg, Reich, ötvös és Lukács II., az UTE-ban pedig Gyárfás, Baltó, Wodnák, Vig IV, és a sérülése óta először szerepelő Kolozsvári ját­szott jól. BSzKRT—BSE 2:1 (0:0). Sport-II. Bíró: Kutrucz. BSzKRT: Goda — Belcsik, Léhner — Sző­­nyi, Őri, Király 1 2 3 4 5 6 7— Bartos, Pintér, Weisz, Nyilas, Borszéki. BSE: Marschowszky — Szűcs I., Pohádi — Ellbogen, Teleki (Pitrick), Páz­­mándy (Székely) — Kovács, Kiss (Berki) Nagy (Juhász), Száger (Dán), Metál. A villamoscsapat na­gyobb tudását a BSE­­ fiataljai lelkesedéssel tudták ellensúlyozni. A végig változatos félidő után Borszéki egyéni játék után meg­szerzi a vezetést. Azt nem sokkal későbben Juhász kiegyenlíti. A győztes gól Nyilas szép lövéséből esett. Jól­ játszott a BSzKRT teljes védelmén kívül Őri, Weisz és Bor­széki, illetve Szűcs I., Pázmándy, Nagy és Metzl. Nemzeti B)—FVSE 1:0 (0:0). Gyáli­ út. Bíró: Halbrohr. Nemzeti B): Verő — Kadleszovits, Török — Tóth (Virág), Razga, Bartos — Horváth I., Odry, Szenes, Vani­­csek, Szabó. — FVSE: Burián (Budai) — Fogl I. (Beleznai), Retkes (Szabó II.) — Szabó I., Benkő, Körics — Molnár, Fogl II., Cseszneky, Friesz, Bánki. — A profik csak elkeseredett küzdelem után tudták megszerezni az öt tar­talékkal felálló amatőrök ellen a győzelmet. A 17. percben Horváth I. beadásából Odry felső kapufát lő. A 34. percben Molnár­ szökik, Bartos szereli és hazajátszik, Verő nincs a helyén, de a labda nagy szerencsével kornerre megy. Szü­net után a vasutasok csak 10 em­berrel játszanak. A 15. percben Odry mindenkit kijátszva éles gólt lő (1:0). Az első félidő 38, a má­sodik csak 25 percig tartott. A Nemzeti B­-ből Török, Virág, Búza és Odry, míg a lelkes FVSK- ból Beleznai, Szabó és Friesz vált ki. Soroksár—TFSC 8:3 (2:2). So­roksár. Bíró: Hartmann. Sorok­­sá­r: Bácsai — Schweier, Licht­­ner — Elblinger, Illik, Hoffmann — Mohácsi, Pflum I. (Zwick), Küzdényi (Schmidt), Zwick, Mes­­tyanek. TFSC: Vécsey — Boros, Horváth — Kocsmár, Várszegi, Zvolopoulos — Mélykúti, Csányi, Kulitzy, Tölgyes, Dila. Az első félidőben még egyenrangúak az ellenfelek, de szünet után már a főiskolások nem bírják a profik által diktált erős iramot és kény­telenek súlyos vereséggel távozni. Az első félidőben már 2:0-ra ve­zet a TFSC Mélykúti és Kulitzy góljával. A Soroksár Pflum II. két lövésével egyenlít. Szünet után a következő sorrendben es­nek : a gólok: Schmidt, Zwick, Zwick, Mestyanek, Schmidt, Schmidt, Mélykúti. Jók a győztes csapatban Illik, Mohácsi, Zwick, Schmidt és Bácsay. A TFSC-ben a sok gól ellenére Vécsei, Vár­szegi, Mélykúti, Kulitzy és Dila érdemel dicséretet. Postás—BTC 7:1 (2:0). Lóver­seny-tőr. Bíró: Baráth. Postás: Angeli — Szabó (Jelen), Bogdán — Fehérváry, Illyés, Bokor — Do­bos, Kalas, Hollósi, Mátéffy, Hor­gos. BTC: Sevella — Mosonyi, Bor­da — Bori, Németh, Bárdos NI. — Cserenyés, Farkas, Pusztai, Halus­­ka, Kispál. A technikásabb Postás fölényesen bánt el az erősen tarta­lékos BTC-vel. A 8. percben Má­téffy lő gólt. 1:0. A BTC vértelen támadásokkal kísérletezni. A 20. percben Hollósi eredményes. 2:0. Szünet után Kalas labdáját Hollósi­­bevágja. 3:0. A 10. percben Kispál megszerzi a tiszteletgólt. 3:1. A 15. percben Mátéffi Hollósi elé tá­lal, máris 4:1. Kevéssel ezután új­ból Hollósi szűr a léc alá. 5:1. A BTO nagyon igyekszik, de támadá­sait nem kíséri a szerencse. A 25. percben Kalas lövését Sevella be­ejti. 6:1. A 40. percben Hollósi be­állítja a végeredményt. 7:1. Jól ját­szott a győztes csapatban Hollósi, Illyés és Mátéffi, a vesztesben Ha­­luska és a bekkpár. Schmoll—Vasas 1:0 (0:0). Béke­utca. Bíró: Nemecsek. Vasas: Schramkó — Weinberger I., Varga — Csesznek, Hermann, Görög — Gottlieb III., Szlanyina, Dóczi, Kohl, Klacsán. A negyedosztályú Schmoll meglepően jól játszott. A gól­szünet után a 10. percben esett. Szabó II. labdáját Schramkó kiüti Budai elé, aki eredményes. Ezután hiába támad a Vasas, mert a Schmoll védelmében Lenkey mindent elhárít. Kitűnt Gö­rög és Hermann (Vasas), Lenkey és Fürst (Schmoll). OSC—Frangepán LK 6:1 (1:0). Szákospatak. Bíró: Weisz. A második félidőben kifulladt Frangepánt biz­tosan győzte le a szépen játszó OSC. Góllövő: Rózsa, Neumann I., Neu­mann II. (2), Vass és Jóna (öngól). A­ Frangepán egyetlen gólját 11-es­­ből Dékány lőtte. KASC—Bőripari MTE 3:2 (3:2), Simor­u. Bíró: Riz Jenő. Nívótlan mérkőzés. Góllövők: Nagy, Kelemen (11-esből) és Wágner, illetve Ma­gyar (11-esből) és Lischek II.­­ A KASC-hez tartozó Riz botrányos bí­ráskodása következtében a II. félidő elején először a játékosok között, majd nézők és játékosok és bíró kö­zött verekedés tört ki, így a mérkő­zést be kellett szüntetni. MöSzTK—MÁV Előre 4:1 (2:0). Félbeszakadt. Tatai­ út. Bíró: Czanik és Rickhert. Megérdemelt győzelem. A MöSzTK gólszerzője Gremen (3) és Demecs (öngól), míg a MÁV Előre Molnár szabadrúgásából szépí­tett az eredményen. A bíró Muhát (MöSzTK), Rónait és Csapót (MÁV Előre) kiállította. Szünet után a já­ték túlerélyessé vált s a bíró a 37. percben lefújta a játékot. TITE—VII. ker. Amatőr 3:2 (2:1). Kelenföld. Bíró: Márkus. Az első fél­időben a TITE a többet támadó fél, míg szünet után a kerület felj­avul és akkor szépít az eredményen. A mér­kőzést 10 perccel előbb lefújták, mert az eldurvult volna. Góllövők: Marcsa, Ritter és Novák, illetve Mártonka és Lovász. K. Húsos—SzTE 1:0 (1:0). (Fél­beszakadt.) Szemeretelep. Bíró: Müller. Durva mérkőzés. A második félidőben az SzTE közönsége beron­tott a pályára és megverte a K. Hú­sos játékosait. A verekedés annyira komoly volt, hogy a Húsos két játé­kosa, Lencsér és Zsoldos súlyos fej­sérülést szenvedett. A két sérült já­tékost orvosi ápolás alá kellett venni. A meccs gólját Vincze II. szerezte. ETO—EMTK 2:2 (2:1), Erzsébet­, U. Bíró, Neumann. EM­TK: Mizhi­ — Szabó, Hamburger — Zimmer­­mann, Bakk (Nagy), Weisz — Mád­­ay Antal (Bakk), Pignicky, Kovács M., Terényi (Kovács IV.). A lelke­sen játszó ETO az első félidőben ál­landóan az EMTK térfelén tanyázott és csak szünet után esett vissza, de ekkor az EMTK csatársora a leg­jobb helyzetekben hibáz. Góllövő: Basky és Januska (ETO), illetve Bakk (2, az egyiket 11-esből). UTE—V. ker. FC 2:1 (2:0). Gyön­­gyösi­ út. Bíró: Buda. ÚTE: Boroska — Varga, Bezdovics — Mészáros, Farkas, Grovcsák — Szécsényi, Pá­linkás, Nagy, Barna, Lonkár. A TTE nagy erővel támad és Grovcsák távoli lövése máris a hálóban pihen. (1:0). A TTE-védelem 11-est vét, amit Schreiber kapufának lő. Pálin­kás szép kiadásával Szécsényi fakép­nél hagyja a kerületi védelmet és a kifutó kapus mellett gólt lő (2.). Szünet után Pinezics hosszú labdájá­val Schreiber megfut és a sarokba 15. (2:1). HFSC—Orv. Műszerész 4:1 (1:0). Gróf Keglevich­u. Bíró: Schwarcz. Élénk iramú mérkőzés. A HFSC a második félidőben pompásan játszott és biztosan győzött a lelkes Műszeré­szek ellen. Góllövő: Török (2), Lő­­rincz és Schwarcz, ill. Nagy. ÚTE—BTSE 3:1 (0:1). Félbesza­kadt. Vörösvári­ út. Bíró: Sadecki. Az ÚTE így állt fel: Széll — Ritter 1., Brumbauer — Illyés, Banikovics, Szobek — Schubert— Bognár, Ondrus 11., Fritsch, Louis II. — Az első fél­időben a gyengén játszó ÚTE-halfsor mellett a mezőnyt uraló BTSE Be­­lánszky góljával megszerzi a veze­tést. (0:1). Helycsere után az ÚTE fölénybe kerül és Ondrus II. (2) és Louis II. révén már 3:1-re vezet, midőn a bíró ítélkezéseivel egyet nem értő BTSE a 20. percben levonul. A BTSE-ből Keszler II.-t a bíró kiál­lította. X. ker. FC—RÁC 7:3 (0:1). Pesti hatág-út. Bíró: Tóth. Az első félidő­ben a széltől, támogatott, RÁC támad többet és Horváth révén megszerzi a vezetést. Fordulás után a X. ker. FC veszi át a játék irányítását és Sza­kál (3), Kosska (2) és Brecher gól­jaival fölényesen nyeri a mérkőzést. A RÁC Ecker, majd Paszolec 11-es­ből szerzett góljával szépít az ered­ményen. Kispesti AC—P. Viktória 3:1 (2:1). Szt. Imre herceg-v. Bíró: Deutsch. Szép játék után győzött a KAC Neu­­spiller és Jánossy (2) góljával. A P. Viktória Kiss góljával szépít az ered­ményen. Textília—Húsos 3:2 (2:1). Guba­­csi-út. Bíró: Gyurováth. Heves iramú mérkőzés. A 15. percben Hillinger megszerzi a vezetést, míg a 22. perc­ben Barta I. egyenlít. A 28. percben Gelencsér a gólszerző. A 35. percben Hillinger összefut Kubaival, a Hú­sos kapusával. Kubalát a mentők bordatöréssel a szanatóriumba viszik. A második félidőben Hillinger, illetve Lengyel (11-esből a gólszerző. TLJ)—Terézváros 2:0 (1:0). Ame­­rikai­ út. Bíró, Kied­l és Almádi. TLK: Müller I. — Ugreczky, Neu­mann I. — Pfandler II., Neumann 11., Vászondi — Pfandler I., Vass, Droth II., Markó, Stohl. Terézváros: Müller II. — Streicher, Tóth — Pi­lis, Phetter (Contardo), Kovács — Kardhordó, Petrusa, Vogl, Kohn, Udvaros. Az amatőrök jobbak voltak profi ellenfelüknél. Az első 10 perc­ben a profik támadnak, de azután már az amatőrök irányítják a játé­kot a szünetig. Az első gól a 18. percben esett: Pfandler beadását Stmrher kézzel fogja meg a 16-oson belül és a büntetőt Stohl értékesíti. Pirettert sérülése miatt a Terézváros­ban a II. félidőben Contardo helyet­tesíti. A TLK hevesen rohamoz és Vass kapu előtti kavarodásból beál­lítja a végeredményt. Markót és Con­­tardót a bíró kiállította. Jó: Vá­szondi, Vass és Stohl, ill. Streicher. KTC:Cukrász 3:1 (1:0). Ceglédi­ül Bíró: Potesz A. KTC: Frei — Potecz V, Deutsch II.— Príma, Túli I., Schlacker — Baranyi, Túli II., Krikus, Hullár II. Az első félidőben a KTC 0 emberrel játszott, de így is jobb ellenfelénél. A Cukrász csak le­futásokkal kísérletezik. Góllövő: Hul­lár (2, egyet 11-esből) és Potecz V. (11-esből), ill. Nirsch. S. MOVE—SAC 2:2 (2:1). Sorok­sár. Bíró: Szekeres. A lelkes MOVE- csapat megérdemelte a győzelmet, de a csatárai a kapu előtt tehetetlenek voltak. Góllövő: Gruber és Pillér SAC, illetve Röder és hetesi. Jók: Gruber SAC, illetve Röder. TITE II.—VII. Amatőr II.­­ 4 (2:3). FTC ifj.—Ganz komb. 8:1 (1:1). FLK II.—VSC II. 4:3 (2:2). SzTE II—K. Húsos II. 3:0 (1:0). Orv. Műszerész II.—HFSC II. 4:2 (3:1). FVSK ifj.—Lapterjesztők ifj. 5:1 (1:1). FVSK II. komb.—MFOE komb. 9:1 (4:1). BSzKRT ifj. komb.—Spárta komb. 5:0 (3:0). BSzKRT komb.—Spárta 2:0 (2:0). Vasas II.—Schmoll II. 1:0 (0:0). MÁV Előre ifj.—MöSzTK ifj. 5:1 (2:0). MöSzTK II.—MÁV Előre II. 1:1 (1:0). Belváros—TCSC 2:2 (2:0). TSC II.—MFTR II. 3:0 (2:0). VI. ker. FC—Kp. MOVE 2:2 (2:0). KAC—P. Viktória II. 6:3 (3:1). RÁC ifj.—X. kér. FC ifj. 2:0 (0:0). X. kér. FC II—RAC II. 5:1 (3:1).. PTESC II.—VI. kér. SC II. 6:1­­ (1:0). J Diadal—Juventus 6:3 (4:2). Bo-­ dor­u. Bíró: Éppen­steiner. A Diadal® javuló formát mutatott. Góllövő: Ka­fl locsai (2), Kecsey (2,, tizenegyesből),« Hircsák és Tajthy, illetve Wagner (^fl 'tizenegyesből)" és Krausz. — Diadal II.—Juvelitus II. 1:1 (1:1). H URAK—P. Remény 4:2 (2:1), URAK-pálya. Bíró: Schuber. URAK— Kraller — Jenei, Székely — Agen­ji­dorfer, Schwarcz, Rein — Szilágyi, Molnár, Kulcsár, Kozák, Nagy. Sze'b küzdelem után alakult ki az ör­mény. Góllövő: Kulcsár (2), Mo’'­ • és Szilágyi, illetve Kolovváth és A­­­czél N­. — URAK ifj.—P. Rew­dy ifj. 21:0 (9:0). K. Húsos—Szemeretelep 1:0 (1:0). Szemertelep. Bíró: Müller. Heves, kemény küzdelem, mely utol­só percekben botrányba fulladt. Zsol­dost (K. Húsos) úgy megverték, hogy kórházba kellett vinni. KFC—PSE 3:2 (1:1). Góllövő: Nagy (3), illetve Kaltenecker és Fibinger. Hungária MILL—P. Rákóczi MILL 7:2 (2:1). Góllövő: Galam­bos (2), Mac (2), Kosztics (2) és Dömök, illetve Borbély. Törekvés MILL—P. Hunyadi 1:0 0:0. A Hunyadi kilenc játékossal állt fel. Hálókocsi—Orvosi Műszerész 1:1 (2:1). MTC—VI. ker. Törekvés 5:1 (3:0). Szekszárdi­ út. Bíró: Heim I. Az MTC fiataljai könnyen győzik le a túlerélyesen játszó kerületieket. Góllövő: Voldram II. (2), Voldram I., Verbai és Forstinger III, illetve Balogh. Jól játszott a győztes csa­patban: Voldram I. és Voldram II. A II. félidő félbeszakadt, mert a játékosok összeverekedtek a pályán, amibe azután a közönsé­g is bele­avatkozott és így a bíró lefújta a mérkőzést. Heim I. bíró a nagy ve­rekedés közben elvesztette az óráját és a sípját. Bp. 11 FC—UTE MOVE 2:0 (1:0). Góllövő: Bauerle és Strausz. LTE komb.—ULK komb. 3:0 (2:0). Góllövő: Bognár (2) és Jajcs. — LTE ifj.—ULI ifj. 3:1 (1:1). KAOE ifj. kombinált—Húsos ifj. 5:3 (1-1). Remetei SC-HSC 2:1 (1:1). Re­mete. Bíró: Nagy. Góllövő: Lenhardt (2), illetve Kellner. PTESC komb—VT. ker. SC komb. 7:1 (1:0). Góllövő: Lukács (3), Pécsi (2), Kopreda és , Friedrich, illetve Merván. BSE—Postás 4:4 (4:2). Millenáris. Bíró: Cseh I. Reális eredmény, a BSE már 4:0-ra vezetett, ekkor a Postás rákapcsolt és megérdemelten kiegyenlített. Góllövő: Szabó (3), Steiner BSE, illetve Bódog I. (2), Bódog II. és Repcsik. Jól játszott Nagy, Kiss, Szabó BSE, illetve Mor­vai’ és Hérai (Postás)., ’ Fogják meg! — Jó lehetett Turay a meccsen! Álítólag nem lehetett fogni! __ 9 ? 9 — Valaki azt mondta, hogy megfoghatatlan volt ez a Turay! Sportérmek, plakettek és JM m*sao a js d I Birdfifits!, Morzsányinál g*5 . «" " ................................... —wp—4 kedd, 1991 november­ig. „Righaltunk volna az I. fél­időben 6-7 pH is“ — mondja Warner — Saját tudósítónktól —­ W­erner, az óbudai jobbhátvéd meg volt elégedve a Sabaria—III. ker. kombinálttal, amelyik vasárnap 3:0-ás félidő után 3:8-ra végzett a Ripensiá­­val.— Lehetett volna az I. félidőben ?—7 gólt is rúgni mondta. — Igazán élveztem sokszor onnan hátul­ról is a játékot, amit a csatársor csi­nált. Megmondom, nem értem, hogy a­ Sabaria hogy nem tud elkerülni az utolsó helyről,­­mikor két olyan szél­sője van. Ás a Beiké, az stramm gye­rek. Gyors, jól lő és úgy szórta­ el magáról a védelmet, hogy öröm volt nézni. Iglódy éppen olyan jó volt az első félidőben, viszont szünet után érthetetlenül­ visszaesett. De azért bármelyik csapat örülhetne két ilyen szélsőnek. Egyik sem fél. Kár, hogy Somogyi nem bírta a II. félidőt , hogy a belsők is leálltak. Igaz, hogy a Ripensia így is csak a csodával ha­táros módon, egyenlített ki. A végén azért Balázs mérnök azt mondta, hogy jobban játszottunk, mint a nyá­ron ottjárt Csikó-válogatott.