Nemzeti Sport, 1932. február (24. évfolyam, 23-42. szám)

1932-02-01 / 23. szám

4 ■BnKOKRHagBflannaraBBninnHBnnnHBHnHBBHBDi BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK Egy-két elsőosztályú amatőr csapatunk csak nehezen verte alsóbbosztályú ellenfelét Nádas Ödön vezette a BSE mécs­esét - Néhány meccs a hirtelen beállt olvadás miatt elmaradt A tegnapi barátságos meccsek legnagyobb meglepetése: a Terézváros súlyos veresége a Budafoki MTE-től — Saját tudósítónktól — Az évad közelsége ír­ár a legtöbb csapatot komoly munkára szólította. Az elsőosztályú amatőrcsapatok , kö­zül tegnap csak alig egy-kettő nem játszott barátságos mérkőzést. Az enyhe idő kedvezett a mérkőzések­nek, a hirtelen olvadás azonban sok helyütt teljesen hasznavehetetlenné tette a pályát és így több mérkőzés elmaradt. A mérkőzésekről a követ­kezők a beszámolóink: Postás—VSC 2:1 (1:1). Lóverseny­tőr. Bíró, Szaffka. A rostás így állt fel: Kristóf — Jelen, Bogdán (f­­ehér­­váry) — Kalmár, Bodrogi, Bokor — Kása, Kertész, Hollósi, Mátéffy, Hor­gos. A sáros, nehéz talajon a Pos­tásnak sehogyan sem ment a játék, és így csak nehezen tudta a győzel­­met kivívni a nagy lelkesedéssel ját­szó wekerletelepiekkel szemben. Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyik. A Postás szemi meg a veze­tést. f­ehérváry szabadrúgását Hol­lóm az ellenkező sarokba fejeli. 1:0. Nem sokkal később Muzsik kiszökik, Jelen nem tudja tartani és a csatár RÉTHY PEMETEFŰ-CUKORKA köhögés, rekedtség és hurut ellen közelről egyenlít. 1:1. Szünet után nagy harc indul meg a győztes gó­lért. Már úgy látszik, hogy döntetlen marad az eredmény, amikor a befe­jezés előtt Horgos megfut, keresztbe lő, de a labda a kapufa tövénél megáll, mire Bodrogi ráfut és két centiről beszúrja. 8:1. — Postás II.— WSC II. 6:0 (3:0). - WSC ifj.-Postás ifj. 4:2 (3:0). Elektromos—Nyomdász 4:1 (4:1). Latorca­ utca. Bitó, Füleky. Az Elek­tromos a következő összeállításban játszott: Steták — Csovits, Kulcsár — Lengyel, Steczovits, Hajós — Bog­dán, Melieharik, Kolbabek, Szmety­­ka, Lob. . A mély talajon mindkét csapat szezoneleji formát mutatott. Végig a honi csapat irányította a játékot. Az első gól Kolbabek lövésé­ből esett, majd kétszer egymásután Sametyka eredményes. A Nyomdász csak lefutásokkal kísérletezik. Ezután ismét Kolbabek lő a hálóba, majd Csovits öngóljával javít a Nyomdász. Szünet nélkül fordulnak. Ebben a já­tékidőben is állandóan az Elektro­mos támad, de a­­ Nyomdász-védelem most jól tömörül és így az eredmény marad. Az Elektromosban Steczo­vits szokatlan posztján megállta a helyét, mellette még az egyre job­ban fejlődő Lengyel játéka érdemel dicséretet. — Elektromos ifj—Nyom­dász ifj. 0:0. — Elektromos II— Nyomdász II. 1:1 (0:0). FTC—Kalapos 8:0 (5:0). Üllői­ út. — Bíró: Kuncz. FTC: Szirbán — Stein­berg, Kovács I. — Havas, Léhner, Schubert — Deák, Bodor, Demján, Bihami (Gervai), Barna. Az FTC könnyen győzte le a minden tréning nélkül, kiálló ellenfelét. Az első gól az 5. percben esik: Barna leszalad, beadását Bodor a fese sarokba lövi. 1:0. Majd szép összjáték után Biha­mi labdája Barnát találja jó hely­zetben, a szélső nem is habozik, éles lövése gól. 2:0. Demján egyéni akció­ja eredményes. 3:0. A Kalapos nem adja meg magát. Lelkesen védekezik, sőt itt-ott még támadásra is jut ere­jéből, de minden siker nélkül, mert a ferencvárosi védelem jól érti a­­ dol­gát. Baron nehéz szögből lő szép gólt. 4:0. Majd Bodor góljával 5:0 a félidő. Szünet után Bihari kiállt, he­lyére Gervai került be az FTC csa­patába. Ekkor Schubert, Demján és Gervai góljával kialakult az ered­mény. A II. félidő csak 30 percig tartott. Az utolsó percben Barnát, 111. Gasztmannt a bíró kizárta a já­tékból. BSE—TLK 4:2 (3:0). Millenáris. Bíró: Nádas Ödön. BSE: Mar­eciovszky — Szűcs L, Füstös — Ell­bogen, Teleki, Gyulai — Steiner, Nagy, Szűcs II., Pázmándy, Kozma. TLK: Müller (Németh) — Zeisel, Neumann — Gombár, Dróth, Makov­­nik — Pfindler, Markó, Vass, Jäger II., Schmidt. Teljesen felázott pá­lyán került sor a mérkőzésre és így ez nagyban lerontotta a játék mene­tét A fővárosi csapat kezdés után fölényre tesz szert, de a csatárai a nagy sár miatt eredménytelenek.­­ Végre is hosszas tologatás után Szűcs II. rúgja az első gólt. A TSK Pfandler révén veszélyeztet sokat A 25. percben Szűcs II. Nagy elé tálalja a labdát Nagy eredményes. Majd Neumann előtt Kozma pöcköli a labdát a hálóba. Szünet után a TLK igen derekasan küzd és sok jó helyzetet teremt a BSE-kapu előtt. A 15. percben azonban mégis Szűcs II. eredményes. 4:0! Az angyalföldi csapat most erősít és két ügyes tá­madásból Jäger II. és Vass révén szépít. Jó: Gyulai, Kozma, Szűcs II., Teleki, ill. Németh, Dróth és Pfand­­ler. — TLK ifj—BSE ifj. 4:1 (2:1). — BSE II—TLK II. 7:1 (4a). BSzKIrT—Cs. MOVE 2:1 (8:0). Szá­­zados-út­óíró: Denhoffer. BSzKRT: Goda — Belcsik, Léhner — Kiss, Őri, Törődi (Horváth) — Bartos, Takácsi, Gergely, Nyilas, Borszéki ((Becs), — Cs. MOVE: Vági — Babusák, Borzéti — Légi, Stelzer, Meyer — Diez Iv Diez II., Majevszky, Faragó, Pollá­­kovits. Az első percekben Bartos sa­rokrúgását Vági szépen fogja. Majd Ilicz I. veszélyeztet, de Belcsik ment. A Cs. MOVE több formás támadást vezet, de a belső hármas tehetetlen a kapu előtt, őri lövését Vági kapufára tolja s a befutó Takácsi két lépésről fölé vágja a bőrt. Szünet után a BSzKK­T még mindig kényelm­eske­­dik. A gyengén működő halfsor já­tékát a védelem is megérzi. Faragó kiteszi Majevszkyt, aki Goda mellett gólt lő. Ozl. A villamoscsapat csatár­sora észbekap s a megsérült Borszéki helyett beálló Glotz beadását Takácsi belövi. 1:1. A BSzKIÍT nem enged az iramból, a belsők összjátéka foly­tán Gergely megugrik s bár nyom­ják, védhetetlen gólt lő Vági kapu­jába. 2:1. A további vill­amos-fölényt Glotz, Gergely és Nyilas kapura­ lövé­se jelzi. A győztes csapat edzőmér­kőzésnek vette a játékot, ahol csak a mozgás volt a fontos. A védelem kissé könnyelműen játszott. A fedezetsor még nincs kellő formában, amit meg­őrzött a támadó ötös is, mely csak annyit adott ki magából, amennyi a játék megnyeréséhez elegendő volt. A Cs. MOVE óriási lelkesedéssel játszott, hogy nagyhírű ellenfele el­len tisztes eredményt érjen el, ami teljes mértékben sikerült is neki. Vági, Stelzer, Uicz N­. és Pollákovits máris évadközepi formában van. „33” FC—PTESC 1:1 (0:0). Pasa­­réti­ út. Bíró: Szenczy. „33” FC: Raf­­fai — Károlyi, Weber — Feketehegy­, Kovács II., Krammer — Milán, Fodor, Zloch, Gara, Kovácsi III. — PTRSC: Lukács — Kovács, Prekop — Nagy, Cservenka, Pábel — Kijer, Sztanko­­vics, Rajnai, Koncicky, Alföldi. A há­rom volt BEAC-istával (Rajnai, Kon­­dicky, Nagy) megerősített PTRSC lel­kes játékkal ellensúlyozta a „33”-as nagyobb tudását és a mérkőzés folyamán egyenrangú ellenfél­­volt. Az első félidőben a „33” FC irányít­ja a játékot. A két szélső egymásután vezeti a gyors támadásokat, de a be­­centerezett labdákat a belsők — hiába minden halász tudományuk — sorra elvesztik a feneketlen sárban. A pénz­ügyiek ellentámadásait Rajnai igyek­szik eredményesen befejezni, azonban a sárban az ő tudománya is kevés. Fordulás után Krammer szépen lefut, s középre adott labdáját Zlach Fo­dornak továbbítja, aki közelről gólt lő. (1­0.) A gól után hevesen rohamoz a PTESC és egy kapu előtti kavaro­dásból Sztankovich kiegyenlít. (1­1.) UTE—MSC 9:2 (6:1). Megyeri­ út. Bíró: Kelecsényi. UTE: Brünnauer — Futó, Péter (Orosz) — Balla (Gyárfás), Rosenberg, Kolozsvári — Unger, Kohn I. (Holcz, Balló), Holcz, Nagy, Sándor (Kohn II.). A lendü­letes lila-fehér csatársornak nem nagy akadály a kemény MSC-védelem. Már az első percekben Unger erős lövését a kapu előtt bukó Kohn I. a hálóba helyezi. (1:0.) Nemsokára Unger Holcz átadásából rettenetes bombát zúdít a kapura. Természetesen gól. (2:0.) Az MSC megembereli magát, komoly ellenfélnek is mutatkozik, azonban Gercsényi I-t Futó szeren, majd ugyanő ad be. Győri remek, csa­vart lövését Brünnauer csak kiütni tudja, Futó komerre ment. Ebből Győr I. remek fejessel szépít. (2:1.) A hét után az újpesti csatárok ellenáll­hatatlanok. Balló, Holcz, Kohn a labda útja, az utóbbi kapásból lő gólt (3:1), majd Holcz jó lövése a kapufáról pat­tan be (4:1). Később Kohn passzá­­ból ismét Holcz eredményes (5:1) és Balló beállítja a félidő eredményét (6:1). Csere után Hagyma kézzel üti a labdát, a 11-est Futó teszi a háló­ba (7:1). Utána Nagy a gólszerző (8:1), Balló kapufája után Holcz lö­vése ér hálót (9:1). Az MSC most Gercsényi I. révén javít (9:2). Majd Kolozsvár­ és Bodor között nézetelté­rés támad, a barátságos jellegű mér­kőzés elfajul, de Kelecsényi idejében lefújja a játékot PSC—II. Remény 6:3 (6:2). Pest­újhely. Bíró, Harangozó. PSC: Juhász — Kiss, Stanczl — Hlavnya, Gedeon, Bakó II. — Gentischer, Szedres, Brenner II., Kardos, Kolletich. A PSC csak az első félidőben játszott elfo­gadhatóan. Góllövő: Brenner II. (2), Szedres, Kardos, Kolletich és Genti­scher, illetve Gyuricza, Kiss és­ Far­kas. — II. Remény II.—PSC II. 3:1 (1:1). MÁV—KFC barátságos mérkőzés, melyet a Kőbányai­ úton terveztek, a pálya használhatatlansága miatt el­maradt. — MÁV II.—Kelenföld II. 5:1 (3:0). Turul FC—UTSE mérkőzés a Sző­­nyi-úti pályán elmaradt, mert az egész nap tartó olvadás még barátsá­gos mérkőzésre is alkalmatlanná tet­te a pályát. BMTE—Terézváros 7:2 (1:2). Buda­fok. Bíró: Demján. BMTE: Godó — W­jnczheim, Steer — Wimmer, Prim, Szilik — Obermayer, Varga, Posz­­mik, Dudás, Kardos. — Terézváros: Müller —­ Streicher, Tóth — Váradi, Mihalecz, Tóth — Kardhordó, Klo­­vács, Tomecz, Schwartz, Lindmayer. A Terézváros csak 10 emberrel jött ki és csak a BMTE Lindmayerjével egészült ki a csapat. A pálya csak a széleken, volt tűrhető állapotban. Az első félidőben a Terézváros irányítja a játékot. A 26. percben Tomecz gól­jával vezet a Terézváros, majd Var­ga szabadrúgásból egyenlít. A félidő végefelé Schwartz védelmi hibából eredményes. Szünet után teljesen, megváltozik a játék képe. A profik visszaesnek és ettől kezdve a BMTE az út a pályán. Dudás (2), Ober­­mayer (2, egyet 11-esből) és Wincz­­heim góljával alakul ki a fenti eredmény. A győztes csapatból Wim­mer, Steer, Obermayer és Szikk, a vesztesből Streicher, Tóth és Kard­­hordó játéka emelkedett ki. — BMTE ifj.—BIK ifj. 10:0 (4:0). VAC-Kőb­­AC 8:2 (5:2). Keresz­­túri­ út. Bíró: Szopuch. VÁC: Ohlma­­eher — Kornitzer, Trenk — Lindfeld, Kanizsai, Lanczmann — Szender, Eichmann I., Krausz, Schwarz, Eich­­ertann II. — Köln. AC: Ghymessy — Kapta, Mészáros — Kenyeres, Nyúj­tó, Jeckl — Volna, Prehla IL, Enoch, Tóth, Szűri. — Sáros, mély talajon nem várt játékkal lepte meg a pro­fikkal megerősítet VÁC kőbányai el­lenfelét. Kezdés után az előre húzódó Mészáros eredményes. A gólra Krausz kétszer egymásután felel, ám a gólok számát Volna egyenlíti.­­ Majd a végig fölényben játszó VÁC Krausz, Eichmann II. (2), Eichmann I. és Szandel góljaival biztosan nye­ri a mérkőzést. A VAC-ban a csatár­sor, a KAC-ban Kenyeres, Prehla II. , de különösen Nyújtó emelkedett ki. — KAC II.—VAC II. 10:1 (5:1). ÉMOSz—ZSE 4:4 (1:1), öv­ utca. Bí­ró: Ladányi. Mély, feneketlen, da­gasztó sárban a ZSE a­ következő összeállításban állt ki: Sárpátki — Tongi, Deli II. — Grim­baum, Vati (Szabó), Hausknecht I. — Hódusz L, Geri, Sebestyén, Fézler III. (Fézler IV.), Fekecs II. — A több tartalékkal felálló ZSE-nek majdnem meglepe­tést szereztek a lelkes EMDSz-isták. A ZSE nagyobb technikája teljesen eltűnt a mély talajon. Az I. félidő­ben Szalai indítja el a gólokat, majd 11-esből újabb gólt lő. Ezután a ZSE is belefekszik és Geri révén sikerül szépítenie (2:1). A félidő végén Pyber eredményes (3:1). Szünet után az ÉMOSz csak kilenc játékossal áll fel. Fekecs II. és Fézler IV. góljára az ÉMOSz csak Pyber m árkos lövésével válaszol (4:3). Majd Fézler IV.-nek sikerül döntetlenné tenni a mérkő­zést. A második félidő csak 35 per­cig tartott. — ZSE ifj.—SPC ifj. el­maradt. FSE—Compactor 8:3 (3:1). Fori­­nyák­ utca. Bíró: Pátyus. FSE: Stark — Weiland, Patkós — Wagner, Wer­ner, Vámos - Gilice, Burgovita, Tol­nai, Király II., Vida. Tartalékos volt mindkét csapat, de különösen a Com­pactor. Mezőnyjátékost volt kényte­­len a kapuba állítani, aki minden rendesebb lövésnek előzékenyen utat engedett. Góllövő: Király (3), Burgo­­vits (2), Vida, Gilicze és Tolnai, illet­ve Patkós (öngól), Sturber (2).­­Kitűnt: Werner, Király és Giuczo FSE, Pintér és Bíró Compactor. ~ Compactor kombinált—FSE kombi­nált 2:0 (2:0). v . Vasas—BTSE 6:4 (3:0), Béke­ utca. Bíró: Galambos. Vasas: Major — Ankli, Schwarcz — Csesznák, Her­maim, Görög - Mészáros, Petrer, Dóczy, Benda, Klacsán. A Vasas az első félidőben pompás formát ját­szik, szünet után azonban enged az iramból és így a BTSE is sokszor szóhoz jut. Az I. félidőben Görög, Petrei, Klacsán a Vasas góllövője. Szünet után Dóczy góljára Maszár válaszol két ízben. 4:2. Ezután, újból Petrei növeli a Vasas gólarányát.­­ A BTSE azonban feljön és Klein,­­ majd Jerabek eredményes. A meccs utolsó gólját Dóczy szerzi. A Vasas legjobbjai: Renda, Görög, Dóczy és Klacsán. A BTSE-ben Szebenyi, Ma­szár és Lapoli dicsérhető. A BTK—T. Előre mérkőzést nem játszották le, mert a hirtelenül enyhe időjárás következtében mély sár bo­rította a pályát. A második és az if­júsági csapatok azonban mérkőztek Mindkettőn a BTK győzött 6:0 (4:0), illetőleg 6:0 (5:0) arányban. Az I. ker. SC-FSC (Budafoki­ út GSE-pálya) mérkőzést a pályát borító mély sár miatt nem lehetett leját­szara. A Turul TE—LTK mérkőzés a gyöngyösiéti pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt.­Turul MOVE—Lapterjesztők TE 9:1 (3:0). Rott-Küry Klára-Tábori a szenzációs februári műsorban ECOMEDIA Orfeum Jókai-tér 10. Olcsóbb mint a mozi ---- . _-----­ Részletre — Leleményesek az asztali te­nisz-emberek! — Miért? — Egy asztali teniszversenyen sok ember úgyse lehet. Tehát meg­ismételték a döntőt. Ha legalább egy pár­ hétig játszák a műsort, egészen szépszámú nézőjük lesz. P. Remény—VI. ker. SC 3:1. A má­sodik félidőre a pályán levő nagy sár miatt a csapatok nem állottak ki. Az OTE—Tabán mérkőzés a pálya használhatatlan állapota miatt elma­radt. Helyette az OTE játékosai Louis. II. edző vezetése mellett a kapu mögötti füves talajon gim­nasztikai gyakorlatokat végeztek. Az edzést rövid viktóriázás zárta be. BSE kombinált—Folyamőrség 3:2 (2:1). Millenáris, Bild: Cseh I. A fő­városiak együttesét főleg MILL-játé­­kosok alkották. A lelkes BSE csikó­­gárda nagyszerű küzdelemben gyűri maga alá a tartalékos folyamőröket, akiknél a védelem­ nem állott felada­ta magaslatán. A mérkőzés góllövői Hansl, Szabó, Dán, illetve Somogyi (2). A Hungária—Bőrösök mérkőzés a pá­lya használhatatlansága miatt elma­radt. Hungária II.—Bőrösök II. 5:2 (4:1). Fer. Törekvés ifj.—Hungária ifj. 5:3 (3:0). KTC—Spárta 3:1 (2:0). Zágrábi-út. Bíró: Potecz II. Eredetileg a játék­ a ceglédi úti pályára volt tervezve, de az utóbbi pálya , talaja használhatat­lan állapotban volt. Tipikus szezon­­eleji mérkőzés. Mindkét csapat több tartalékot szerepeltetett. Az első gólt Somogyi beadásából Deutsch éri el. Majd Arányi a góllövő, 2:0. Szünet után Vitorla beadásából Braun szerzi a Sparta egyetlen gólját. 2:1. Majd Arányi beállítja a végeredményt. 3:1. MOVE OTE-OFK vegyes 3:1. Egy félidő. Vörösvári­ út. Bíró: Schubert. Az erősen sáros talajú pályán a sze­rencsésebb OTE került ki győztes­ként. Góllövő: Ondrus III. (2, egyi­ket 11-esből) és Fritsch, illetve Per­­ger. Kalapgyár FC—Vérhalom FC ve­­gyes 4:1 (1:1), Nagyszombat­ utca. Bí­ró: Mejer. 2x30 perces mérkőzés. Az erősen tartalékos­ Vérhalom nem volt ellenfele a Kalapgyárnak. A Kalap­pá.,1­ egy 11-est nem értékesített. Gól­­lovoi Pabil (2, egyiket 11-esből). Ma­(2) egyket 11-esből), illetve varga. KTO n'~«Ufzor­rát 6:3 (4:0)­KTC II.—Spárta II. 3:2 (0:1) Kalapos ifj.—FTC ifj. 2-1 (»•«! KEAC I.-REAC II. 6:4 0-0) SzabóDdiTotm­­aho­­CMilövő: Szabó II (2) Kelemen (2), Mohacsek schaH K­atel’ l L Tatár’ Kovács, Mar­(6„33 FC vegyes—BSC vegyes 16:2 BSC Ifj.—„33“ Ifj. 4:2 (6:2). Az idei téli túramér­kőzések eddigi ered­ményei December 13.: Athén: Csikók—Görögország (2:1). Firenze: Bocskai—Fiorentina 51 (2:0). December 17.: Belgrád: Jugoslavia—Ferencváro­t 3:1 (1:0). Nis: Csikók—Nisi kerületi válója. I­tolt 5:2 (2:0). December 19.: Zágráb: Hungária—Gradjanski 11 (1:1). December 28.: Quimper: Kispest—Lorient kerületi­­ válogatott 8:0 (5:0). Lugano: Ferencváros—FC Lugano 3:1 (2:0). Zágráb: Gradjanski—Hungária 51 (3:0). Belgrád: Profi válog.—Belgrád 31 (3:1). December 25.: Rennes: Kispest—Stade Renn­ah 3:1 (2:0). Saarbrücken: Ferencváros—Saar­brücken FV 05, 6:1 (3:0). Bécs: Hakoah—Nemzeti 4:2 (3:1). Madrid: Madrid válog.—Hungária 3:0 (2:0). Milano: Ambrosiana—Újpest is (3:0).­­ December 26.: Mannheim: Mannheim válog-fe­­rencváros 3:2 (2:1).­­ Bécs: Slovan—Nemzeti 6:1 (4:1)' December 27.: Amsterdam: Fecskék—Csikók 3:1 (2:0). Bécs: Rapid—Nemzeti 4:0 (3:0). Marseille: Kispest—Olimpia (3:1). Locarno: Szeged FC—Locarno­­ 3:1 (1:1)­ "I ..a Catania: Budai—SS Catani­a•» (4:1). ,­­• December 30.: Hága: Csikók—Fecskék 3:2 (3:0). Nápolyi Budai „tl“-Vomero (2:0). December 11.­ Athén: Somogy—Atromitos-Gowü komb. 5:0 (2:0). Január 1.: Köln: Magyar profi vál.—Köln 3:3 Esslingen: Ferencváros-Sport­freunde Esslingen 8:3 (4:1). ..­ München: Hungária—Wacker (3:2). . St. Raphael: Kispest—Cannea fuleti egyesített, csapat 6:2 (3-)­­Locarno: Szeged FC-FC Lo­am 3:3 (1:0). ... (5:1). Athén: Somogy—Apollon 5- Toulouse: Budai „11“—<-”uD j.j portivo Espagnol (Bordeaux; (1:0). Január 2.: Bordeaux: Budai „11“—Bord®8 válogatott 4:1 (3:1). .­­s;(1). Athén: Somogy—Etnikos 7. Január 8. Halle: Középnémetországi Hungária 4:1 (8:1). m­i3ael-Düsseldorf: Ferencváros dorf vál. 2:2 (2:1). . . , 11* Nimes: SC Nimois—Budai 2:1 (2:0). . kerületi Cannes: Kispest—Cannesi vál. 4:1 (1:0). , PC 3:1 Lecco: AC Lecco—Szeged (0:0). Január 6.: . Stuttgart: Délnémetország-''^ válogatott 5:0 (3:0).­­. 8:1 Bergamo: Kispest—Atalam* (1:0). ,a JC Fulda: Ferencváros—Borrus SJ» 04. 5:2 (5:0). „­^Bud»“ Vigevano: AS Vigevanes k ,11” 1:0 (0:0). . . festi bä­,SÄ * Wi*id °TiVa-Sf'!!!f­igyelmébe ajánljuk : S’eaStÄ ^ Hétfő, 1032 februá -áig beszámítjuk régi rá!^ EZ AZ IGAZI I CSEREAKCIÓ. Használja fel ezt az alkalmat !­s szerezze be ön is a legmodern M, I­­ dinamikus hangszóróval egy bainidi I készüléket. A Big-Ben az 1 esvMU4 I földrajzi rádió, hol­­okok helyett T kívánt állomás jelentkezik. Szike,V­­ dió-gyár, Budapest, VIII., Rábala I 9. Tel.: 385-386 M1