Nemzeti Sport, 1932. július (24. évfolyam, 127-148. szám)

1932-07-11 / 134. szám

­ A győri ETO már az országos amatőr bajnokság döntőjében van, míg Békéscsabán izgalmas jelenetek miatt húsz percig szünetelt a játék, majd hosz­­szabbítani kellett az FTC— Bahn SC mérkőzést, de ekkor sem dőlt el a játék sorsa: sötétség miatt félbeszakították A döntőbe való jutásért viaskod­tak tegnap az amatőr bajnokok, de döntőbe jutni átok az egyik ágon elkerü­lt: a győri ETO »tinié zök­­kenő nélkül nyert a Dorogi AC el­len » így máris a döntőben van. A mi­ik ágon annál kevesebbnek bi­­zonyult a játék: volt játék»tünetei, tété», hosszabbítás, sötétség miatt játék félbe »»a ki­tás » eredmény innc». Győr. 1500 néző. Bini, Klein Árpád. Tavaly is bekerült az országos amatőr bajnokság döntőjébe Nyugat bajnoka is az idén is. Akkor a Tatabányai SC, most pedig a Győri ETO. Tavaly a tatabányaiak a középdöntőben közép­bajnokát 1:1 -re verték, most pedig a győriek ismét csak a közép bajnokát, ezúttal a Do­rogi AC-ot 6:3-ra győzték le. A dorogiak feltűnést keltő megérkezése és díszhangversenye Már reggel negyed 9-kor be­futott Győrbe a Dorogi AC, nem kevesebb, mint 600 néző kíséreté­ben. A városba való bevonulásuk feltűnést kohó volt: a mérkőzés élő reklámja hömpölygött végig az utcákon. Először is a honvéd szob­rot koszorúzták meg, majd három­negyed 11-kor együttesen szent­misét hallgattak , utána a dorogiak 24 tagú bányászzenekara díszhang­versenyt adott Győr tiszteletére. Záporeső... Délután kettőkor kiadós zápor­­eső szakadt Győrre. Mintegy fél óráig tartott. Kiesé lehűtötte a le­vegőt , élénkebb hangulatot csinált a mérk­őzésre. A pályán izgatottan várta a kö­zönség a mérkőzés kezdetét. Kivo­nulás után a csapatok kölcsönösen üdvözölték egymást. Cziffdry Má­tyás, az ETO és Tibet dr., s DAC elnöke viszi a szót, megjelenik Hu­szár Aladár főiepán is, akit s do­ MorrMANN gBPKe*fc*k'rt­e*er&tN Az FTC és a Bahn SC párharca nem dőlt eL A mérkőzést meg kell ismételni. Hogy hol játszák újra a n­érkőzést, az ma este dól­gl as MLSz intésA Bizottsága előtt. Te­­kintik, hogy tegnap Békéscsabán játszottak, nem kértve, hogy emittal as FTC-nek fut a pályavdkattól jog. Jégiak la jól ismernek, heten ré­gebben Esztergomban volt. A bá­­nyászzenekar a Himnuszt játsza s a hangulat a lehető legünnepélye-Az ETO választ s a DAC nappal­ben áll fal: ETO: Cirmadia — Bertha, Bre­­sányi — Takács, Boros, Raffai — Farkas, Kemény, Nagy, Kovács, Czuppon. Dorogi AC: Glatsner — Bárdos, Lichtner — Varga, Céh, Bán — Leoboda, Nerolda, Berényi, Pro­hászka, Pochrov. Győr már 3-0-ra vezet­ ­ A győriek rögtön erősen támad­nak a az 8. p.-ben Jó szabadrúgás­hoz jutnak, de Kovács kapu me­lé küldi a tasxiát. A dorogiak táma­dását Bartha veri vissza. Egyelőre az a baj, hogy a győri csatárok túl­­kombinálnak Változatos­an izgal­mas a játék, a nézőtéren máris el dőlt a csata, a győriek jobban bír­­ják torokkal , biztatnak is. A 10. percben Nagy és Farkas szépen játszik össze, de amikor Kemény­hez kerül a labda, Liectner közbe­lép. Feltarthatatlanul támad az ETO és a támadásoknak nem is marad­t az eredménye. A 11. perc­ben Nagy lövése van a kapura, Glatzner azonban bizonyta­lan, kiejti a labdát, vesztére, mert a szemfüles Farkas be­vágja a hálóba. 1:0. Jön azonban a DAC is, ott tanyás a győriek kapuja előtt s a 17. perc­ben Lichtner szabadrúgását Barthának kell visszavágni a me­zőnyt­. Majd Szloboda lövés* kor­ne­rt is jelent a dorogiaknak, de Pecsov beküldött labdáját Oh­ma­dia védi A dorogiak után hon ha­mar ellövik a puskaporukat » újra henger módra támad a helyenként **é£*n ceetejátssé honi csatársor A 27. porában Boros labdája szólt előre. Kemény ügyesen átugorja éa Na*y a 16-osról szépen góllá értékesíti. 2:0. A győri közönség örömmámor­­ként A jókedvet még fokozta az ETO újabb rohama. Nagy éles fe­­jese szintén gólal kecsegtet A sok támadás közben Bárdos s­o. perc­ben faultot vét s ezért 11­** jár. Czuppon szalad nele a lapos lövése a bal sarokban köt ki. 3:0. Sokan már időltnek tekintik a mérkőzést, amikor a DAC hajrába kezd. Előbb eredménytelen szöglet­­rúgást látunk a 39. percben, majd Céh labdáját Pochrov Hívénazerten adja be a Nevoida berúgja a labdát. 1:L 1Szünet alatt a dorogiak a góljuk után meg reménykednek Bizakodnak, sőt az ETO-nál is nagyon hangoztat­ják, hogy a mérkőzés még nincs elintézte. Csak 3:2-ig jön fel a DAC Heves dorogi rohamokkal Indul újra a játék. Percekig kell az ETO- fedezetsornak visszavernie az ost­romot Közben az ETO ra támad, de gólt mégis a DAC ér el a 20. percben. Bán szabadrúgása jól ível , Szloboda lövése be is szalad a kapuba. 1:2. Az izgalom most csúcsosodik ki. A DAC tovább támad, a győri kö­zönség kezd elégedetlenkedni Végre felülkerekednek a­­ győriek három perc alatt elintézik a mérkőzést. A 37. percben Czuppon beadására Kovács jól indul­ó 10 méterről szerez gólt. Azt. A 30. percben Bo­­roeltferényi párharca után Far­­kas kapja a labdát, a szélső beküldi is a tisztán álló Nagy élesen vúgja gólba. 3:4 Az ETO most több támadást ve­zet mígnem e 40. percben ártatlan dorogi akció fut Szloboda még el tudja csipni a kornervonalon a lab­dát, magasan beküldi ■ a mozdulat­lan győri védők mellett Prohászka kényelmesen 41 *1 gólt. 6:3. Ezután már csak Czuppon kapu­fája említés­reméltó. Meccs után a dorogiak nem búsulnak hanem elismerik, hogy a győriek megérdemelten nyertek. Kösben a bányászfenikaruk tenessóval kíséri a városba a győri polgárokat. Mi meg a következő nyílni kosorokat gyűjtjük egybe: Ulum Zoltán, a Ferencváros edzője, aki rangrejtve jelent meg a mérkőzésen: Az ETO megérde­melten győzött mart jobb futballt játszott A DAC-ból csak a balo­szélső tűnt ki. (Közben a győriek azon törlik a fejüket, hogy ki­­tözhetett a Fe­rencváros edzőjének.­ Fuchs János, Nyugat szövet, a bal kapitánya: Nyugaton ját­szik a legjobb futballt... Az ETO Jobb volt a II. félidőben ugyan visszaesett egy kissé, de ■ fedezet­­sorával megérdemelten nyert Németh, a DAC titkára: Cal­­társorunk nehezen talált magára 3:2 lett volna a reális eredmény. Fedezetsorunk kihagyott. Klein Árpád, a bíró: Az ETO gólképesebb volt kezében tartotta a meccset Cziffáry Mátyás, az ETO el­nöke: A* ETO győzelme reális, az eredmény hű kifejezője , mutatott játéknak. Nagy Béla az ETO csapatkapi­tánya: Megérdemelten nyertünk. Békéscsaba. CsAK-pálya. Bíró: Stern. 3000 néző. Bohn SC: Szabó — Gott­re, MA-­gorl —■ Kliment Odrohmák, Bo­­tyánezsey — Szigeti, Uhrin, Sta­­niszló, Engelhardt, Sipos. ferencvárosi TC: Bolykovssky —• Sternberg, Detk — Hoffmann, Lendvai, Schubert — Huber, Ger- Demján, Barna, Kemény. Nyugodt készülődés előzi meg a mérkőzést aminek túl fűtött han­gulatát rejteni nem lehetett előre. Engelhardt saját lábát kezeli meccs előtt Jánosi edző az FTC felöltőé­vé érkezik a pályára. Kemény né­hány rúgópróba után vállalja a já­tékot. Bihámy a kapu mögül nézi végig a meteort Kölcsönös üdvözlés megy végbe kezdés előtt a pályán, zászlóra íze van, a két elnök, liter BBC és Ti­­bold FTC a szónok. A két csapat karfelemeléssel köszönti a közönsé­get és megindul a játék. A Bohn gólt rúg, az FTC 11-est reklamál A Bohn válasit, az FTC jászik nap ellen. Az első támadóénál Ke­mény faultolja Mágorit. A 4. perc­ben Gervai lő kapura, de Damján lesben áll. Kapkod mind a két csa­pat. Huber beadását Gott­ie teszi ártalmatlanná. Szam­azló pasasával Stppe szökne, de Sternberg szereli. A 12 percben Szigethy labdáját Engelhardt begurítja, de a bíró Szigethy lesállása miatt nem adja mag a gólt. Most két komer esik az FTC ellen. Hoffmann ment Damján lövése lecsúszik. Nine* Irint A 17. percben fault miatt szabadrúgás az FTC ellen. Sza­ft U*M Jól íveli a labdát, Engelhardt a kifutó Boly­­kovnáy mellett a hálóba gu­­rítja azt. 1 :0. Közben Sternberg megsérült, hát Percig áll a játék. Élénkülő táma­dások közben Szaniazló lő gólt, amit a bíró ugyancsak tízhz­­miatt neon ad meg. Szaniszlót Kor­­narre szeretik, a sarokrúgás goen. Az FTC köményes jétesik, a kö­zönség rajong is emiatt Most sza­porodnak a faultok és a szabadrú­gások ia. Közben az FTC védelme ügyesen játszik tears. A 96. perc­­ben Stern, a bíró lefújja a mérkő­­zést abban a kiesemben, hogy vég, a félidőnek. Hamar rájön tévedé­sére és megy tovább a játék. Stern­berg tülkmnény játéka ellen han­gosan tüntet a köefnnnég Kemény veszél­ys* fejedet Mágori a gólvonalról vág is ki. Mileg helyist voltl Egy ferencvá­rosi tám­a'Iáénál Botydnssky állsz­téré pattan a labda, ae FTC It­met reklamál, de eredménytelimlál Uhrin egyedül v«i*t támadást. Bolykovsaky kifut eléj«, a labda aa ftfM “^tt **rul Hl. Ifásfál perccel hoavafdik­ a bíró 8uTM l»erg­sérülésének szürete miat. 5irl»af6*n hange» az FTC Oltó­­ftogy . Mrd ^ndtU bZ htenzzky hsndssét. trió» a s b ä s t­z. remmte.­­■—- — -­— Uá_ káaa Jsaas«• régi kapitány elUUja a zöld fehé­reket. A Bohn bezár hátik öltöző­­jóba. Befutnak a nézők, szünetel a meccs, nem lehet végigjátszani és hosszabbítás Buda-támadásokkal Indul a II. félidő, de a csabai csatársor még mindig nem találja fel magát az FTC védekező taktikájával nem­ben. A 6. percben Demján a 16-osról Irányit Szabadrugánt ami a sorfalról korperre pattan. A marekrugás Gervai szé­pen befejelt. 1:1. Most az FTC erősen támad át a 9 percben Kemény pompásan átverek­­szi magát az egész védelmen és az ötösről védhetniTM lö­véssel megszerzi a vezetést la. 1 :1. A 9. percben Deák kém erre most Engelhardt elől. Ssigeli a sarok­­rúgást kapásból kapu fölé vágja. A 11. percben fault miatt szabad­rúgást ítél a bíró az FTC Szaniazló áll neki a labdának és a sorfal feje fölött szépen íveli a labdát a hálóba. 2:1. A kötön­ségnek megjön a hangja. A Bohn la újra támadásba lendül Engelhardt kitör. Bolykovezky elébe fut, a labda as tree kapu fölé kerül Deákot pfujolja a kö­zönség kemény a nevelésüi miatt. Engelhardt kitör, de felvágják. A bíró szabadrúgást ítél a lő paros Engelhardt heil! a sorfalta. Alig hogy a bíró megadja a 22. percben a feles e mabad rúgásra, hirtelen nagy orditás hails­tázik a sorfalból és Engelhardt canterogy. Hirtelen minden oldélről befutnak egyleti vezetők, rendőrök, orvosok és néhány néző ra. Miután egypár néző a bíróra támadt, a rendőrök nyomban védelmükbe vették a bírót, aki akkor lefújta a mérkőzést és snmint­et öltömnek«. Jehová levonult az FTC ra. H®Mtaa tárgyalások indultak meg, amik­nek is lett a vége, hogy 20 perc múlva folytatták a játékot. Az esedékes n­ésbed rú­gás helyett azonban az FTC kapukirúgásával indult meg újra a játék As FTC még mindig túl keményen játszik. Maat Schubert Üríti le Engal­­hardtot Viszont Klimmt bek- Ulpal Keményt* A bíró nem tud rendet teremteni Most már a Hf ! rendez akció, csapkodás folyik Id­ő két oldalon .k»«nizzló iig kapu mellé egy komért A «­­percben Deák keresztezi a lefutó Sípost, aki belerúg Deák mer fel és kimegy a balszélre A sza­­bályos­­dó leteltéig nem történik válthata, meg kell hosszabbítani * játékot Meg M Indul a hetminlililtár de öt percben a h­AIW-t sMuén miatt a bíró lefújja a ETO—Dorogi AC 5:3 (3:1) A győriek a formába lendült csatár­sorukkal kezükben tartották a mérkőzést Góllövói Farkas, Nagy, Czuppon, Nerolda, Sz­lobod­a, Kovács, Nagy, Prohászka Bohn SC—FTC 2:2 (1:0) Kemény játék, félbeszakítás, hosszabbítás — minden volt, csak szép futball és döntés nem Góllövőt Engelhardt, Gervai, Kimény, Szaniszló A DAC-ban csak a kaput éa a bal-H­ alsó TOK­ 14. Kritika A győriek gydadme néhány pil­lanattól eltekintve nem volt vIU*. Jó födi­ősátorukkal és gólképenség­­ben feljavult csatáraorukkal tarthatlanul nyerték a mérkóadat. Egyénileg külnonro a csapat tengelyében j­átszó Horse mutatott nagy játékot Jó kisegítője volt két Mólac tárat. Takács és Ra­jai, A collártor eredményesebben, frie-sebben Jáuértt mint krgutAbb. Kü­­lönösen Nagy és Farkas tetazett ,, a második félidőben sok táma­­dáa indult ki Csagpemtól te a kft*. Tetten védelem legmegbízhatóbb tagja Bretányi. A DAC a várakaságon alul ma­­radt Etryedkl a baleaélnője, top jáska vonta magára , figjmk Siet. Vaiyooklnt Utazott a kapu, Glatsner, Varga, Céh, valami­nt Ltrhtner is A centáreor játéka azonban bajnoki dantónak megte­leid alvó alatt noagott. Brdsea... mm, im jémm­m.