Nemzeti Sport, 1932. december (24. évfolyam, 234-252. szám)

1932-12-12 / 241. szám

Hétfő, 1932 december 12. Vidéken: A szegedi alosztály „őszi bajnoka" a SzAK A csabai Előre, a szegedi REAC és a győri DAC egyaránt a harmadik helyen végezte be az őszi fordulót — Saját tudósítónktól —­­A vidéki amatőrök táborában tegnap öt bajnoki mérkőzés került sorra s ezzel Nyugaton és Délen is végetért az őszi forduló. Most már csak Keleten esedékes néhány meccs. Itt a tegnapra kitűzött DTE— DKASE és a NyKISE—DMTE mérkőzés is elmaradt. A többivel együtt ezt a kettőt is csak tavasszal fogják lejátszani.) NYUGATI ALSZÖ­VETSÉG DAC (Győr)—DVE 3:3 (3:2). Székes­­fehérvár. Bíró: Kiss. Az utolsó mér­kőzés két résztvevője egyaránt lé­nyegesen tudott volna a helyzetén javítani a győzelem esetén. A győ­zelem azonban elmaradt, a pontokon testvériesen megosztoztak. A DVE így is két hellyel került feljebb, a DAC pedig eggyel. A győriek kezde­nek, de a DVE támad, a mély sárban azonban beleragad a labda s a leg­jobb akciók is elfúlnak. A 4. percben a DVE Bóthja kitör, ketten is nyomják, mégpedig szabálytalanul s a bíró 11-est kér. A 11-est Szabó belövi. 0:1. Mártis faultja miatt a 16-osról szabadrúgást rúg,a győri Horváth, Mák kapus kiejti a labdát s megvan az egyenlítés. 1:1. Po­­tyondi gólja 2:1-re hozza fel a DAC-ot, majd a 16. percben Feigl hibájából Varga eredményes. 3:1. — A 37. percben Róthot ismét szabály­talanul lökik fel, újabb 11-es a győ­riek ellen, ezt Hajszán teszi be. 3:2. — Szünet után kevesebb az esemény. A DVB jobb fedezetsora révén többet támad, de egyenlíteni csak a 24. percben tud, amikor kavarodásból Kotrobai küldi hálóba a labdát.­­ Utána is jobbára fehérvári támadá­sokkal telik el az idő. A DAC-ban Kövecses, Takács, Horváth, Potyondi és Kulcsár játszott jól, a vesztes csa­patban pedig Feigl, Kovács, Farkas, Pingiczer és Vanka. SzAK—Kiskunfélegyházi TE 9:0 (6:0). Szeged. Bíró: Faragó. A meccs előtt a KTK óvást jelentett be a bírónál, mert az előző meccs (REAC—UTC) elhúzódása miatt 24. perccel a kitűzött időpont­­ után kezdtek. — A SzAK rögtön támad s már a 4. percben Wáhl gólt szerez. Ennél a gólnál Markócs, a KTK ka­pusa könnyebb agyrázkódást szen­­ved, kiviszik, 12 perc múlva vissza­tér, bár nincs rendben. A második félidőre már ki sem jön s Lemperger véd helyette. A további gólok sor­­rendje: 29. perc: Wahl, 34. perc: Varga (tizenegyesből), 36. perc: Cser­­na, 42. perc: Wáhl, 44. perc: Cserna, szünet utáni 35. perc: Cserna, 38. perc: Wáhl, 40. perc: Korom. — A SzAK nagy gólarányú győzelme ré­vén az első helyre került. REAC—UTC 2:1 (1:0). Szeged. — Bíró: Horváth. Az egyetemi csapat nehéz harc árán nyerte meg utolsó meccsét s ezzel a harmadik helyre küzdötte fel magát. A REAC fölény­ben játszott, de a gólképesség körül nagy bajok mutatkoztak. A 29. perc­ben az újszegedi Zsembery II. fölé lő egy tizenegyest, a 38. percben Tóth ül, berúgja az első gólt. Szünet után a 7. percben Bukoveczky—Feketeko­vács akcióból az utóbbi eredményes. Utána a bíró az M UTC-ből Joót kiállít­ja. A 16. percben Tóth III. haza akar adni egy labdát, az azonban a sárban elakad s a ráfutó Ördög bevágja. 2:1. Kornerarány 7:0 a REAC javára. Az egyetemistáknál Bakos, Gömöri, Solti IV., Jávor és Bukoveczky játszott jól, az újszegedieknél pedig Zsembery II., Fürtön, ördög és Zsembery III. - REAC II.—UTC II. 6:5 (4:0. — Az UTC 5:1-ről feljött 5:5-re. SzTK—HMTE 4:2 (3:1). Hódmezővá­sárhely. Bíró: Frankel. Az SzTK bravúros hajrát vágott ki. Csütörtö­kön nyolc gólt rámolt be a MAK- nak, most pedig az élcsoportban levő HMTE-t kényszerítette megadásra. — Az eredmény: A csapat a 11. helyről felugrott a 6. helyre. — A 6. percben Heim I. vágja be az első gólt, de már a következő percben a vásárhe­lyi Csabai egyenlít. A Munkások most három nagy helyzetet hagynak ki, majd a 12. percben Tombácz kor­­nert rúg s Gera kapusról bepattan a labda. 2:1. A 12. percben Heim II. lövését pedig Gera beejti. 3:1. Szünet után már a 1. percben Tombácz a 16-os sarkáról lő egy pompás gólt (1:1). A végeredményt a 32. percben Bíró szabadrúgásból született gólja állítja be. Az SzTK-ban minden já­tékos dicséretet érdemel, de különö­sen jól játszott Fixner, Szélpál, Feigl, Tombácz és Heim II. A HMTK-nél csak Bíró, Szél és Paku játszotta ki rendes formáját. Előre—OMTK 2:1 (1:6). Orosháza. Bíró: Gálffy. Az év utolsó mérkőzé­sét az Előre elég keservesen nyerte meg, a szezon végére feljavult OMTK-val szemben. A meccs irreáli­san sáros, havas pályán zajlott le.­­ A 32. percben Szpevár mintegy húsz méterről vágja be az első gólt. Szü­net után a 28. percben Milyó szerzi a csabaiak második gólját, majd a 36. percben tizenegyesből lövi Ma­gyar a hazai gólt. Két perc múlva Magyart a bíró kiállítja. Mezőny­játékkal ér véget a meccs. A győztes csapatban Sajben I., Szpevár, Varga és Surin és a vesztesben Kabódi, Ruc és Hoffer játszott jól. Csabai alosztály I. osztály 1. Sz. MÁV 1181240:1417 2. P. Kinizsi 1155122:1215 3. DAC 1154226:1614 4. TSC 1153338:2113 5. DVE 1153330:2113 6. GEAC 1153316:1613 7. SVSE 1144317:1612 8. VTC 1152419:1812 9. SEC 1123620:337 10. ETO 1131715:287 11. H. ker. SC 1122718:326 12. V. MOVE 11119 8:423 DÉLI ALSZÖVETSÉG Szegedi alosztály 1. osztály 3. SzAK 1391340:1719 2. HTVK 1383231:1519 3. KEAC 1365236:1517 4. HMTE 1381436:24­17 5. UTC 1371526:1615 6. SzTK 1361637:2913 7. KAC 1345422:2013 8. KTK 1353527:3313 9. KTE 1344532:2912 10. SzVSE 1344522:2612 11. MTK 1344523:3912 12. MTK 1332820:338 13. Cso­ AK 1331910:507 14. MTK 1321­1025:415 1. CsAK 13­9­2­253:2620 2. Cs. MÁV 1382338:1818 3. Előre 1382337:2118 4. TTC 1882337:2418 5. GyAC 13814­41:2117 6. MAFC 1372444:4016 7. GyTE 1363430:2715 8. BTC 1371527:3315 9. MTK 1362­724:3012 10. OMTK 1332827:398 11. OTK 1332815:308 12. BTE 13111122:533 13. BISE 13——13 8:79— 14. Bohn SC megszűnt Új BUDÁN az összes MOTOR­OLAJ különlegessé­gek, Bosch stb. ul.,Corvin-tér 5.sz. Ghillany Miklós Minden házhoz szállítva, (el.: 1.570-16 -------------------- -----­ foKOLYI IRVIVAL Kecskeméti AC—Szegedi Vasutas SE 16:0. A két klub ökölvívógárdája tegnap találkozott Kecskeméten. A szegediek súlyos veresége váratlan. Eredmények: Rózsi győz Müller el- BOX || KERTÉSZ J. TÓDOR || ■ ■ IV., Sxervita-tér 4. — Címre ügyelni ■■ len, Kripolszky győz Gráf ellen, Fa­ragó I. győz Dobó ellen, Faragó II. győz kiütéssel Dörner ellen, Gross­­wirth győz Farkas ellen, Jámbor győz Bersich ellen, Beke és Luszka győz ellenfél nélkül. / Válogattak! ■— Saját tudósítónktól — i­ték a válogatást a következőkép- A tegnapi döntő után megejtet-i­pen: Légsúly: Benacsi BTK (tartalék: Szántó FTC). Bantamsúly: Lovas BTK (tartalék: Kecely FTC). Pehelysúly: Szabó BTK (tartalék: Bencze BSE). Könnyűsúly: Frigyes B. Vasutas (tartalék: Takács MAC). Weh­ersúly: Ecsegi FTC (tartalék: Tokaji III. BSE). Középsúly: Farkas B. Vasutas (tartalék: Csiszár BTK). Kisnehézsúly: Szigeti FTC (tartalék: Kárpáti NSC). Nehézsúly: Körösi NSC (tartalék: Győrfi). Forray szövetségi kapitány a következőkkel magyarázta az ösz­­szeállítást: — Vitás pont csak három van: könnyű-, wester- és középsúly. Frigyes dacára annak, hogy az elődöntőig sem jutott el, legjobb a mezőnyben és rajta kívül álló okok­nál fogva nem játszott szerepet a bajnokságban. Ecsegiben jobban lehet bízni, mint Tokajiban. Ecsegi sokkal keményebb boxoló, Tokaji pedig bajnokságnyerő taktikáját külföldi boxoló ellen aligha tudná érvényesíteni. Csiszár nem vállalta a válogatottság szerepét kenyér­­keresői elfoglaltsága­ miatt, így Szigeti kisnehézsúlyú lett­­ a kö­zépsúlyban, ezek után csak Farkas­ról elhetett szó. Megjegyzem, hogy esetleg taktikai okokból Szigeti és Farkas helyet cserélhetnek még... ygia Budapest ezévi ökölvívó bajnoka: Benacsi BTK, Lovas BTK, Szabó BTK, Takács MAC, Tokaji III. BSE, Szigeti FTC, Csiszár BTK és Körösi NSC — Saját tudósítónktól — A BSzKRT tornaterme a zsú­folásig tömve volt. Pontosan öt órakor állt szorítóba az első pár. Három feladás annyira meggyor­sította az iramot, hogy fél 9-kor már vége is volt a versenynek. A mutatott formák minden izgalom és minden küzdelem dacára csak helyenként elégítettek ki . For­­ray kapitány versenyt vakarta a fejét Kankovszkyval, hogy kiket válogassanak. A nyolc súlycso­port közül négyet a BTK nyert, a többi négyet a MAC, a BSE, az FTC és az NSC osztotta fel egy­más között ellenfeleknél ritkán tapasztalható testvériességgel. A mérkőzések sorrendben (elő­ször a harmadik helyeket döntöt­ték el s csak ezután került sor a főmeccsekre): A harmadik helyért Légsúlyban Kállai Törekvés győz Zsóri Békéscsaba ellen. Tel­­jesen kiegyensúlyozott erők, a békéscsabai fiú igen fejlődésképes. Bantamsúlyban Nagy HAC győz Sípos B. Vasutas ellen. Meg­érdemelt, tiszta győzelem. Pehelysúlyban Marton BSE győz Vincze BTK ellen. Nagyon szép mérkőzés, Vincze győzelme sem lett volna meglepetés. Könnyűsúlyban Németh FTC mérkőzés nélkül győz a kezét fáj­laló Kondorosi MAC ellen. - - - - Wes­ersúlyban Erdős BSE győz, mivel ellenfele, Szabó II. MAC vállsérülése miatt visszalép. Középsúlyban Szolnoki BSzKRT győz Kőszegi MÁV ellen. Lendüle­tes mérkőzés. Kisnehézsúlyban Kárpáti NSC győz Földi Törekvés ellen. Rop­pant kemény mérkőzés. Nehézsúlyban Rózsa BTK méz­­mérkőzés nélkül győz Janicsek HAC visszalépése folytán. A bajnokságért Légsúlyban Benacsi BTK győz Szántó FTC ellen. Benacsi ökono­mikusan, tisztán dolgozott, bár kissé bágyadtan. Szántó erőteljes stílusa egyelőre kevés rutinnal párosul. Bantamsúlyban Lovas BTK győz Kehely FTC ellen. A lera­gasztott szemű Lovas helyenként egészen ragyogóan dolgozott. Igen megbízható válogatott forma! Pehelysúlyban Szabó BTK győz Bencze BSE ellen. Szabó bizony­talanul dolgozott s csak a leg­minimálisabb pontaránnyal győz­hetett a kemény Bencze ellen. Könnyűsúlyban Takács MAC győz Berkesi FTC ellen. Takács bravúros második menetével dön­tötte el a mérkőzés sorsát. Westersúlyban Tokaji III. BSE győz Ecsegi FTC ellen. Tokaji III. „forgó” stílusával az első menetben annyi pontelőnyt „sza­ladt össze”, hogy a sokkal kemé­nyebb Ecsegi a 3-ik menetben már nem tudta behozni. * Középsúlyban Szigeti FTC győz Katona Törekvés ellen. Szigeti „tanár úr” kénye-kedve szerint oktatott... Kisnehézsúlyban Csiszár BTK győz Tátrai BSE ellen, aki az eléggé lanyha első menet után feladja. Nehézsúlyban Körösi NSC győz Botond FTC ellen. Körösi, egyed­uralkodó a nehézsúlyban. Macska­­egérharc. Az 1932. évi Budapest bajnokság végered­ménye Légsúlyú bajnok: Benacsi BTK, 2. Szántó FTC, 3. Kállai Törek­vés. Bantamsúlyú bajnok: Lovas BTK, 2. Kecely FTC, 3. Nagy HAC. Pehelysúlyú bajnok: Szabó BTK, 2. Bencza BSE, 3. Marton BSE. Könnyűsúlyú bajnok: Takács MAC, 2. Berkesi FTC, 3. Németh FTC. Welterssúlyú bajnok: Tokaji III. BSE, 2. Ecsegi FTC, 3. Erdős BSE. . Középsúlyú bajnok: Szigeti FTC, 2. Katona Törekvés, 3. Szol­noki BSzKRT. Kisnehézsúlyú bajnok: Csiszár BTK, 2. Tátrai BSE, 3. Kárpáti NSC. Nehézsúlyú bajnok: Körösi NSC, 2. Botond FTC, 3. Rózsa BTK. Rózsahegyi Jenő első áll. eng. box- és testedző is­kolája, IX., Lónyay-u­tca 7., fsz. (közvetlen a Kálvin-térnél) önvédelmi box, testedzés, súly­emelés, kondiciógyakorlatok. Egyéni oktatás. Különórák gyer­mekek, hölgyek részére is. Zárt öltözők. Meleg fürdő. Masszázs 9 Bogén Erna nyerte a csabai női versenyt Mögötte Elek Ilona és Varga Ilona végzett — Telefonjelentésünk — Békéscsaba, december 11. _ Igen előkelő és nagyszámú közön­ség előtt zajlott le ma este a Csabai Vívó Egylet országos női versenye. A versenyre mindössze tíz hölgy jelent meg, de közöttük egy-két kivétellel mindenki ott volt, aki je­lenleg a magyar női vívásban ko­moly értéket jelent. Nagy ünneplésben volt része Bo­gén Ernának, aki az olimpia óta most indult először. Bogén Erna kitett magáért s az erős mezőnyben is veretlenül végzett az első helyen. Mögötte a szintén jól vívó Elek Ilona és Varga Ilona végzett. Végeredmény: 1. Bogén Erna BEAC 8 győzelem. 2. Elek Ilona BBTE 7 gy, 14 ka­pott tus,­­ 3. Varga Ilona (Detektiv AC) 7 gy, 15 kapott tus, 4. Elek Margit BBTE 6 gy. 5. Kőibe Rózsi DAC 5 gy. 6. Faragó Teréz (Ferenczy-iskola, Debrecen) 5 gy. 7. Dr. Kiss Menyhértné (Koós­­iskola, Szeged) 2 gy. 8. Dr. Bercsényi Istvánná (Koós­­iskola, Szeged) 2 gy. 9. Muntyán Izabella CsVE 2 gy. 10. Gátsy Ilona DAC 0 gy. A legfontosabb asszék eredménye ez volt: Bogén—Elek Ilona 5:3, Bogén—Varga 5:2, Elek Ilona— Varga 5:4. A hölgyek mind pompás tisztelet-­ díjat kaptak. B. B. Hármas holtverseny után a Szombathelyi VC győzött a vitéz Somogyi vándor­díjért folyó küzdelemben ■— Tele­fon jelentésünk — Győr, december 11. A vitéz Somogyi Pál által tavaly alapított vándordíjért ma zajlott le a kardvívók nagy küzdelme. Kilenc csapat jelent meg a küzdelemre s kora reggeltől késő estig csattogtak a kardok. Az előmérkőzések során elvérzett az ARAK, a gyór helyőrség, a szombathelyi vegyesdandár második csapata, a GyAC és a győri rendőr­tisztek csapata, a négyes döntőbe pedig a Szombathelyi VC, a szom­bathelyi vegyesdandár A) csapata, a Győri VC A) és a Győri VC B) csapata került. A döntő hatalmas küzdelem után ALNACH-féle SPORTCIPŐK készítője BRAYER LAJOS, H., Zeipmond­o. 3. — Speciális futó-, birkózó-, boxoló-, vívócipők.­­ (Telefonhívó: 51—6—71.) hármas holtversennyel végződött. Két-két győzelmet szerzett az SzVC, a szombathelyi vegyesdandár és a GyVC A), a GyVC B) pedig győze­lem nélkül végzett. A hármas holtverseny izgalmas harcok után dőlt el az SzVC javára. A holtverseny eredményei: SzVC— GyVC 5:4, Vegyesdandár—GyVC 5:4, SzVC—Vegyesdandár 5:4. Végeredményben tehát: 1. Szombathelyi VC (Varga, Thi­­ring, Gonda). 2. Szombathelyi vegyesdandár (Hatz, Gáth, Kepp). 3. Győri VC A) csapata (Meixner F., Hatsek, Dezső dr.). 4. Győri VC B) csapata. K. L. L­e Hans Albers A fehér démon Óriási siker! Keddtől játssza az Ufa Színház is