Nemzeti Sport, 1935. március (27. évfolyam, 43-64. szám)

1935-03-25 / 60. szám

12 vereségét szenvedte el a Hubertus. Az ETO végig jobb volt, biztosan győzött. Az­­■ j -ó félidő 14. percében Tóth kitör és megszerzi a vezetést. 1:0. Változatos játék, az ETO táma­dásai jelentenek nagyobb veszélyt. A 37. perc hozza az ETO második gólját, Balog lövi.­­ Fordulás után ETO támadások vezetik be a játékot. Már a 9. percben újabb ETO-gól esik, Czuppon lövéséből. A 16. percben nagy a kavarodás a győri kapu előtt, Szabó lövése gólba jut. 3:1. Innen kezdve az ETO marad a frontban és a 28. percben Tóth lövése meghozza a végeredményt. Jók az ETO-ból Bre­­zsányi, Hrabovszky II., Czuppon, a Hubertusból Erdős I., Kimlinger és Kőhalmi. II. osztály. Szombathelyi MÁV II.—Sárvári SE 3:1 (1:0). Sárvár. Bíró: Rosenthal. Erős küzdelem után megszerzett győzelem. Góllövő: Hendler, Szabó, Asbóth (ön­gól), illetve Kápolyi. SzSZI II—MOVE Zalaegerszegi SE 1:0 (0:0). Szombathely. Bíró: Németh. Nagy meglepetés a bajnokságra törő zalaeger­szegiek veresége. Az egyetlen gólt a II félidő 20. percében lőtte Horváth. .Tó: Paulik, Horváth, Braun SzSE, Szép, Weiland, Babics Z. MOVE. GyTSC— Soter 6:0 (2:0). Győr. Bíró: Schwarcz. Góllövő: Tóth TIT. (21, Bencze (2), Tóth 11. és Kransz II (Igérsziget—DAC II. 3:2 (1-0). Győr. Bíró: Lindenberg. Góllövő: Dittrieh, Teimiösy, Gáspár II., illetve Szerveczky és Kovács. . -­ II. ker. SC—Gyapjúszüvő 5:2 (á:1). Győr. Bíró: Döbröcsy. Góllövő: Winkler (4, és Szabó illetve Hajmási (öngól) és Tóth. BSC—PLTE 2:0 (1:0). Balatonfü­red. Bí­ró: Schwarcz. Alacsonynívójú mérkőzés. Szerencsés győzelem. Góllövő: Pataki (11-esből) és Antal. ARAK—Siófoki SE 3:2 (2:1). Székesfe­hérvár, 800 néző. Bíró: Horváth. Erős, változatos mérkőzésben győztek a zöld sárgák. Góllövő:­­ Varga II. (2, egyiket­­ Lesből), Varga I., illetve Nagy és Re­géd­i is. Komáromi FC-BSE 2:0 (2:0). Bán­­hida. Bíró: Freiser. Szerencsés győze­lem. Góllövő: Kovács II. (2). Unió—V. MOVE 3:1 (2:1). Várpa­lota. Bíró: Hosenberg II.Szezon­adé­si forma, csapkodó játék. Az Unió fedezetsora kitűnő. Péti KSE—Balaton­boglári SE 8:1 (3:0). Pétfü­rdő. Bíró: Csáder. Nívót­­lan, csapkodó játék. Góllövő: Kovács ITT. (5), Léber (2) és Berki, illetve Cseh. KTSE—Körmendi TE 3:2 (1:1). — Keszthely. Bíró: Horváth. A formá­jában visszament Törekvés nehézen győzött. Góllövő: Szekeres, Sigál és Steiner, 111. Tóth és Jakab. III. osztály GyTC II—GyTSC II. 5:1 (2:0). Győr. Bíró: Koteszka. III. ker. SC II.—Győrszaabdhegy 4:1 (1:0). Győr. Bíró- Lauscher. Északi alszövetség I. osztály HAC—Salgótarjáni SE 2:0 (1:0). — Hatvan. Biró, Szlavkovszky. A tar­talékos tarjáni csapattal szemben a HAC végig fölényben játszott és biz­tosan szerezte meg az értékes két pon­tot. Az első dugót Horváth, a máso­dikat Zsákai lőtte. Jól játszott: Hor­váth, Zipser, Zsákai HAC, Rigó és Kautzky SSE. SAC—Perecesi TK 2:1 (1:0). Sátor­aljaújhely. Bíró: Hajdú. Egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatta a mér­kőzés. A SAC nagyobb lelkesedésé­nek köszönheti győzelmét. Góllövő: Kálmán és Kleer, illetve Marcinaskó. Kitűnt: Berényi, Gombos és Cser­­viczky, illetve Presovszky, Matkó­ és Kovács. PBVSE—Bánszállási TK 2:2 (2:1). Zagyvapálfalva. Bíró: Kerényi (Bp). Szerencsétlen mérkőzést vívott a PBÜSE­ kapusát, Kasztlt már a nyolcadik percben kiállította a bíró. Góllövő: Grémen és Martinovics, illetve Farkas (utóbbi két gólt lőtt, egyiket tizenegyesből). Jók volta­k — a góllövők. Salgótarjáni BTC—GyAK 5:1 3:0). Gyöngyös. Bíró: Leiner I. (Közép). Az SBTC-t a GyAK sem állította nagy feladat elé. Az első félidőben az SBTC szélről segítve három gyors lefutásból ér el eredményt. A 10. percben Bretter, a 15. percben Me­­nich­,­ a 20. percben ismét Bretter eredményes. Szünet után a GyAK a 4. percben Juszt szabadrúgásából szépít. A 35. és a 40. percben Zsen­geder­ lő két szép gólt. A győztes csapatban Géczy, Zsengellér és Vágó, a vesztesben pedig Cservenka, Szalay és Studer játszott jól. III. osztály: A GyKSE—GyAK II. mérkőzést az utóbbi lemondta. MAKC—Sárospataki TC­­1:2 (2:0). Miskolc. Biró: Lőrinc. Góllövő: Padur (2), Sünök, illetve Kiss és Kocsis. — Előre—Kinizsi 2:0 1:0. — PTK—MAI­C 3:1 (0:1). MILL baj­nokság. DAC—Miskolci MTE 2:1 (1:1). Diósgyőr. Biró: Szegő. Góllövő: Zádor és Béres, illetve Kiss. — DAC ifj.—MVSC ill. 5:3 (2:2). Baglyasabjai SE—JEAC 5:1 (2:1). Jászbe­rény.­ Bíró: Faulbáber. Fölényes győzelem. Góllövő: Márkus, Kakuk, Bartos (2) és Bugyi (öngól), illetve Koszta. IJSE—SzCCs SE 3:2 10:2). Szerencs. Bíró: Zsiday. Egyenrangú ellenfelek, mindkét fél­időben a széltől támogatott a jobb. Góllövő: Rózsa (2), Milller, illetve S­utter és Szabó. Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály. Sz. MÁV—Szegedi VSC 2:0 (0:0) Szentes, Bíró, Engel. Az első félidő­ben csapkodó játék. Szünet után a 22. percben 11-est ítél a bíró a sze­gediek ellen. A vendégek reklamál­nak, de is lába. A büntetőt Mészáros értékesíti. A 40. percben Tompas biz­tosítja be a MÁV győzelmét. Gnbri­­cz a MÁV lábtörést szenvedett a mér­kőzésen. REAC—Hódmezővásárhelyi TVE 2:2 (1:0). Szeged. Bíró: Martonossy. Meg­lepetés! A szegedi csapat rossz napot fogott ki. Az első félidő 12. percé­ben Tóth II. fejese jelenti a vezetést. Szünet után , már az első percben egyenlít a H­TVE Török 11-eséből. A 15. percben Szabó vezetéshez jut­tatja a HTVE csapatát. Nem sokáig örülhetnek a vendégek a vezetésnek, mert egy perc múlva Kovács I. egyenlít. A SAEAC-ban Bodrogi, Karácsonyi dr. és Bukoveczky, a SITVE-ben pedig Beregszászi, Török, Tóth és Gonda érdemel dicséretet. Móraváros—SzAK 3:0 (6:0). Szeged. Bíró: Kohautek. A feltörő Móra­várost a SzAK sem tudta megállí­tani. A gólarány túlzót, de a győze­lem megérdemelt. Az első félidőben egyenrangúak. Szünet után a 20. percben Lehotay lövi az első dugót, tíz perc múlva ördög a másodikat. A 36. percben Csóti eredményes. A győztes csapatban Vámos, Csóti és Lehotay, a vesztesben pedig Rózsa, Maróthy és Kovács dicsérhető. KTK—Kecskeméti TE 3:2 (2:1). — Kiskunfélegyháza. Bíró: Pataiéi. Végig izgalmas, változatos és nagy­iramú küzdelem. Az első félidőben a hazai csapat, a másodikban a vendég csapat játszott fölényben. Góllövő: Fejes (2), Farkas, illetve Tóth és Kákonyi. Jó: Fekete, Barta, Károly, Sahin II., Kern és Fejes KTK, illet­ve Lakó, Verding, Kerekes, Magyar, Kákonyi és Kelő. MÁK—Szentesi TE 6:1 (3:0). Makó. Bíró, Faragó. Fölényesen győzött a makói gárda.­ A szentesi csatársor lehetetlenül puha és gólképtelen, amellett ezen a meccsen szerencséje sem volt. Góllövő: Farkas (2), Suba, Balog (2), J­da, ill. Nyáry. U­MTE—Makói TK 4:1 (2:0). Hód­mezővásárhely. Bíró: Vezér II. Vál­tozatos iramú játék. Mindkét fél több gólhelyzetet kihagy. A 30. percben Juhász ér el gólt, majd öt perccel később Bíró. 2:0. Szünet után lany­hul az iram. Szél szépít. Utána a HMTE fölénybe kerül, Bíró és Kovács révén biztosítja a győzelmet. Kitűnt: Biró, Kovács és Héjjá, ill. Wiener, Bálla és Zavica. II osztály Kecskeméti TE II.—KTK II. 3:2 (2:0). Kiskunfélegyháza. Bíró: Szeményffy. Góllövő: Vágó (2), Karazsi, ill. Gulyás és Fekete. . . , UTC-SzAK II. 1:1 (1:0) Szeged. Bíró: Ceglédi. Meglepet­és az UTC újabb pont­vesztesége. Góllövő: Zsembery II., ill. Niváki KPLE-REAC II. 2:1 (1:0). Szegedi. Bíró: Schmidl. Gólövő: Gábor és Du­dás, illetve Csekey. Felsőváros—SzERTC 3:1 (0:1). Szeged. Bíró: Kuhn . Postás—Makói TK II. mérkőzésre az utóbbi csapat nem jelent meg. Reménység—Sz. MÁV II. 6:0 (4:0). Szentes. Bíró: Lázi. A Reménység jó. Góllövő: Vidoc­s (2) és Poór (4). CsoAK—KuTE 1:1 (1:6). Cson­grád. BVSC—Mezőkövesdi FSJ, 2:1, (6:0). MÁK II.-Battonyai TK 6:6 (3:0). Rákóczi—KITE 4:3 (1:8). Szőreg, Zrinyi—SzVSE II. 4:2 (2:1). Szeged. Csabai alosztály I. Osztály ETC — Mezőtúri AFC 7:1 (4:0. — Elek. Bíró: Mácsay. Szépszámú közönség! A 20. percben Kukla II. szerez dugót, majd két perc alatt Merksz 3:0-ra növeli az ETC előnyét. Szünet után a 15. percben Kiss szépít. Három perccel később Ruttkai fejese dugó. 5:1. Az utolsó két gól Merksz érdeme. OTK—OMTK 6:3 (3:2). Orosháza. CSAK—Gyulai TE 3:1 (2:0). Békés­csaba. Bíró: Vezér I. , Cs. MÁV—Tótkomlós­ TC 2:0 (1:0). GyAC—Csabai­­.-'Törekvés 5:0 (4:0). SCASS — Mezőkovácsházi TE 3:3 II. osztály. Bocskai—Gyomai TK 5:1 (1:6). Szarvas, Kinizsi—BISE 2:1 (1:1). Békés. M. Textil—Kondorosi TE 8:0 (5:6). Kovács II. választottja (Ipoly vagy Bajnok S.) és Lilly párharca lesz a gróf Dessewffy Alajos emlék­­verseny A BVE hétfői versenyének attrak­ciója a 2100 méter távolságú Des­sewffy Alajos emlékverseny lesz. Kevésszámú (4) indulója ellenére is érdekes versenynek ígérkezik, külö­nösen akkor, ha Kovács II. nem Baj­nok S.-t állítja starthoz. Lilly­ től ugyanis újabb javulás várható. Ez esetben pedig nem lesz könnyű dolga Ipolynak. Igen nehéz versenynek látszik a mechanikus hendikep, amelynek 11 indulója közül nem kevesebb, mint 8 indul győzelmi kilátással. A jelen forma Ragyogót (2100, Udinét (2100), Hol vágyót (2100), a múlt Tallért (2100), Elgát (2100), Győzőt (2100) és Fasst (2100), 11 klasszis pedig Engelbertet (2140) ajánlja. A nemzetközi futamban — ha itt indul — Tallér (2200), Győző (2220) és Delirium (2240) egyaránt esély. A Csillagdíj Félix (2140), Odább (2100) és Gavallér (2100) küzdelme lesz. A Sió-díj Big Billnek (2140) ígér újabb győzelmet. Véleményünk az egyes futamokra: I. Vajda, Csalán. II. Déda, Uganda. III. Kovács II. Kajtás, Lilly. IV. Ragyogó, Udine, Győző. V. Tallér, Győző, Delirium. VI. Kovács II. Kajtás, Kassa, Enyém II. VII. Lúgos, Ophdian, Daisy. VIII. Félix, Odább, Gavallér. IX. Big Bill, Kohinor, Ond. A VASÁRNAPI FUTAMOK ERED­­MÉNYE I/A. 1. MARCOS (Bedekovits 2'h), 2. Marlene B. (Baik 5), 3. Rejtély (Marsehall K­. 1). F. m.: Rusztika, Nagybánhegyes, Beggy, Markos. Tót.: 109, (40), 13, 25, 13. Pózt.: 37.8. 1/B. 1. MARLENE (Feiser 1), 2. Spilka (Romol 1­2), 3. Ág­nes (Wiesner 5). F. m.: Regina, Bohém, Kortes, Annus. Tót.: 22, (­33), 11, 11, 14. Könnyen: 34.9. II. 1. UGYANIS (Kovács II.­­), 2. Botond (Steinitz 10), 3. Uzsorás (Feiser 6:10). F. m.: Herka, Happy End, Gla­diátor, Janka. Tót.: 76. (86), 22, 26, 18. Kettősfogadás: Marlene.Ugyanis: 10.266. Biztosan: 32.4 III. 1. ILONA (Kovács II. 410), 2. Csákány (Síró, 2%), 3. Riviéra (Zwi­tt­in­ger 5). F. m : Mucs, Risiko Tót.: I0. (24), 12, 15. Küzdelem: 32.3. IV. 1. H. BORISKA (Kovács II 6:10), 2. Ugrabugra (Marék 4), 3. Udine (Dózsa 2). F. m.: Tallér, Hamupipő, Kriletion, Esély, Parittya. Tót­: 15, (80), 11, 17, 12. Könnyen: 29.9. V. 1. RÓZSI ((Zwillinger 4/10), 2. Gardist (Raymer 2)4), 3- Szerető (Kallinka 6). F. m.: Delila. Tót: 12, (16). Erős küzdelem: 28,3. VI 1. ELLY (Zwitlinger 1­4), 2. Go­on (Volkmann 10)., 3. King Ernest (Masz­ár F. 1). F. m­.: Páva, Engelbert, Dárda, Sámson. Tót: 32 (151), 13, 30, 13. Biztosan 25. VII. 1. PARIS .(Raymer 11­,), 2. Lajos (Zwillinger 2), 3. Orsolya (Marsehall 4). F. m.: Fergeteg. Tol: 43, (32). Küzde­lem 35.1. Vili. 1. MARCULI( Feiser). 2. Balaton (Grünnwald). 3. Pillangó (Kovács II.). F. m.: Pálma. Varázsló, Bohumilia, Vara. Tol: 20, (39), 11, 13, 16. Könnyen 33.5. IX. 1 IDA (Zwillinger). 2. Glória (Kovács .1.). 3 Caid II. ((Feiser) I­. m.: Óbester, Kohm­er, Töhötöm, Pezsgő, Szeszélyi, Lilla, Prókátor. Tót: 63, (71), 19 , 29, 16. Bizto­san 32,6. Kettősfogam­ás: Marculis—Ida: 161. Délnyugati alszövetség I. osztály. NTE—PEAC 1:1 (1:0). Nagykanizsa. Bíró: Klemann. Az NTE gyenge belsőinek köszönheti, a PEAC, hogy egy pontot hazavihetett Nagykani­zsáról. Az NTE támad többet és a 28. percben Farkas átadását a há­lóba lövi (1:0). A II. félidőben a szél ellen játszó NTE támad újra többet, mégis a PEAC ér el gólt Bacur balszélső révén. Jó: Csáki, Kudich és Csősz (NTE). A PEAC- ból Simon, Móricz és Bacur említ­hető meg. PAC—Simontom­lyai BTC 2:2 (1:0). DPAC—Tolnavárms­ SE 2:0 (2:0). — KPAC—KTSE 1:0 (0:0). Kaposvár. II. osztály: DVAC II.—Mohácsi TE 4:1 (2:1). PVSK II—PAC II. 2:0 (2:0) Pécs. PSC—PEAC II. 3:1 (0:1). Pécs. SSE—NKSE 6:0 (1:0). Siklós. KSE—Sellyei TC 8:1 (3:0). Komló. MOVE-bajnokság I. osztály. Gránit—Cs. KAC 4:1 (0:0). Endresz Gy.-u. Bíró: Pa­bók. A csillaghegyiek­ csak az első félidőben tudtak ellenállni a Gránitnak. Gól­­lövő: Bendik (3), Kemény (Gránit), illetve Mészáros. ALE-PTESC 2:1 (0:0). Albertfalva. Bíró: Lékó. A kezdés gyenge, fordulás után az ASE magára talál. Góllövő: Né­­ben (11-esből) és Gál, ill. Czecz (11-es­­ből). Seszler PTESC-ből kiállítva. BEAC—BFC 2:0 (0:0). Rákosszent­mihály. Bíró: Sándor. Erős és nehéz küzdelem után BEAC Németh és Sá­gi góljával győzött. VIII. ker. SE—FTSE 1:1 (1:0). En­­dresz utca. Bíró: Fikánitz. A kerületi csapat volt a többet támadó fél. Gól­lövő: Jós, illetve Péczeli. Bóna és Deli FTSE, Ácsot VIII. ker, a bíró kiállította. Ferdinánd—PFEF 1:0 (1:0). Nép­sziget. Bíró: Rátai. A mérkőzés egyetlen gólját az I. félidő 32. percé­ben Kálin lőtte. VEGYES HÍREK Lapunk mai számának korai zárása következtében az esti, sőt éjjeli órák­ba nyúló néhány versenyről tudósí­tást már nem hozhattunk. Mind­ezeket holnapi számunkban pótoljuk. SZABÓ ÉS A TOLDY REÁL A KISOK TORNABAJNOKA A KISOK egyéni és csapattorna­bajnokságai tegnap fejeződtek be. A részletes eredmény. Egyéni: 1. Szabó Toldy r. 108 pont, 2. Bánó Kecske­méti r­. 107.7 pont, 3. Kovács Toldy r. 107.4 pont. Óriási küzdelem, a bajnokságot Bánó jobban megérde­melte volna. Csapatversenyben: 1. Toldy r. 209.9 pont, 2. Kiskun­félegyházi Tanítóképző 206.7 pont, 3. Kiskunfélegyházi r. 206.1 pont. A további részletekre legközelebbi szá­munkban még visszatérünk. 24 INDULÓ AZ ÖTTUSA KÍSÉRLETI VERSE­NYEN Az öttusások válogató versenyéből vasárnap a párbajtőrt és úszást bo­nyolították le. A versenyben 24 öttu­sázó indult, ami rekordnak tekint­hető, nemcsak nálunk, hanem a leg­több öttusázó országban is. A pár­bajtőrverseny az öttusázóknak ebben a sportágban való rendkívül fejlett­ségét mutatta s a mezőny első része stílusos epéevívást mutatott be. A verseny eredménye: 1. Alpár Gyula, 2. Matai Imre, 3­ .Toós Miklós, 4. Balázs Lajos, 5. Gya­­lokay Sándor, 6. Petneházy Imre, 7. Temesváry Ferenc, 8. vitéz Orbán Nándor, 9. báró Stipsich István, 10. Boronkay Lajos, 11. Somfay Elemér, 12. Kiss Ernő, 13. Szűcs Sándor, 14. vitéz Bartha Rezső, 15. Károlyi Gyu­la, 16. Kovács József, 37. Bolgár Kál­mán, 18. Dunaszentgyörgyi György, 19. Gajáry Emil, 20. vitéz Zankó Géza, 21. Szőcs András, 22. Matoskovich Lóránd, 23. Zólyomi Rezső, 24. So­­moskeöy László. A Nemzeti Sportuszodában került sor az öttusa 300 méteres úszószá­mának lebonyolítására. Az eredmény a következő: 1. Zólyomi 4:13.4, 2. Orbán 4:36.2, 3. Gyalokay dr. 4:37.8, 4. Zankó 5:08, 5. Somfay 5:10, 6. Dunaszent­györgyi 5:13.6, 7. Balázs 5:14.4, 8. Petneházy 5:20.4, 9. Gajári 5:25, 10. Joós 5:26.8, 11. Szűcs és Barta 5:37, 13. Bolgár 5:43.6, 14. Kovács 5:49.2, 15. Károlyi 5:57.8, 16. Stipsits 6:06.6, 17. Kiss 6:12 2, 18. Matus­­kovich 6:17.2, 19. Alpár 6:17.8, 20. Matai 6:23.2, 21. Boronkay 6:25, 22. Temesváry 6:45.2, 23. Somosheőy 7:09, 24. Szőts 7:31. A MAC VEZET AZ I. O. KARD­CSAPATBAJNOKSÁGBAN Az I. osztályú kardcsapatbajnok­­ság­ban mind a nyolc benevezett csa­pat elindult. Döntőbe került: a MAC, a HTVK, a BEAC és a RAC csa­pata. A verseny lapzártakor még­ folyik, két győzelemmel első helyen áll a MAC csapata. Nagy feltűnést keltett a BEAC csapatának kitűnő vívása. Az első helyre várt HTVK csapatának két legerősebb embere, Maszlag és Berczelly a verseny nap­jára megbetegedett. A részletes eredményeket holnapi számunkban közöljük. Lapunk zártáig az eredmények a­ következők: BEAC—HTVK 7:8. Győz a BEAC 15:26 tusaránnyal. MAC—RÁC 10:6. MAC—BEAC 8:5:7.5. AZ ELSŐ BAJNOK, A SÍPOS ANNUS—GÁL MAGDA PÁR HÉTFŐN: DÖNTŐSOROZAT A BBTE-BEN Vasárnap este már döntőket játszottak az 1935. évi magyar bajnoki asztali­teniszversenyen. Az első bajnoki cím — a női pá­rosé — a Sípos—Gál­párban ta­lált gazdára. Az igazi, nagy küz­delemre azonban csak hétfőn kerül sor. A férfi egyes elődöntőit, dön­tőjét s az összes többi, hátralevő döntőt ugyanis hétfőn este fél 7 órai kezdettel játszák le a BBTE tornacsarnokában (Attila­ u. 2.). Vasárnapi eredmények: Női páros döntő: Sípos Annus PSL, Gál Magda DSC—Ferenczy Ida, Király Baba FTC 19:21, 21:14, 21:16, 19:21, 21:13. Férfiegyes (az elődöntőbe ju­tásért) : Lovászi UTE—Földi II. DSC 23:21, 15:21, 21:14, 21:19, Házi DSC—Bródi DSC 21:12, 22:20, 21:9. Lapzártakor­­ verseny még fo­lyik. Szabados­—Sárosi PSC 18:21, 21:11, 13: 17. Mechlovits MTK—Márton MTK 21:12/16:21, 21:15, 19:21, 21:16. Mechlovits egyórás küzdelemben verte Kelen legyőzőjét. A hétfő esti elődöntőben Szaba­dos Lovászival, Hári Mechlovits­­csal kerül össze. A TFSC A NŐI FŐISKOLAI KOSÁRLABDA-BAJNOK TFSC—MAFC 9:6 (fi:1).Az­ főiskolai kosárlabda bajnoki mérkőzés. — Mű­egyetem. Biró, Gulyás. Hatalmas küzdelem, hevesiramú mérkőzés, tel­jesen egyenrangú ellenfelek. Az első félidőben a TF fölényét gólokra is tudja váltani, a második félidő nagy MAFC-fölénye azonban a peches mű­egyetemieknek kevés gólt hoz. A bíró Nagyot TFSC négy „személyi" miatt kiállítja, helyette cserejátékos áll be. Emiatt a MAFC a mérkőzést megóvta. Góldobó: Andrássy (4), Medveczky (3), Andi (2) TFSC, illetve Ruhrmann (3), Horváth (2) és Kiss A. (1). Nagy TFSC és Kutsa MAFC a mezőny legjobbja. A bajnokság végeredménye a kö­vetkező: 1. TFSC 4, 2. BEAC 2, 3. MAFC 0­­. ATLÉTIKA Vasárnap délelőtt tartotta az FTC mezei toborzó versenyét a népligeti nagykorban 2500 méteres távon. 21 induló közül 18-a­n érték el a célt. 1. Mucsi 8 : 20.2 mp, 2. Kutypa 8:23, 3­. Király 8:27, 4. Balogh, 5. Gróf, 6. Kofecz. A mezei verseny után rendezte meg az FTC 5000 m gyalogló versenyét 7 indulóval. 1. Berki 27:36.2, 2. Németh 2­8:30, 3. Johanov 28:30.1. Versenyen kívül indult Garami Ernő, aki 27:52.6 idejével máso­dik lett. Vasárnap délelőtt rendezte a PeAC a csepeli átjárónál mezei toborzó verse­nyét. 156-a­n indultak. A táv kb. 3200 m volt. 1. Varga J. 12 p 41 mp, 2. Laczkó 12:42, 3. Hlatky 12:47, 4. Bács, 5. Vis­­nyei, 6. Majoros, 7. Mezei, 8. Czieger, 9. Pavlicsek, 10. Rajna. E versennyel kapcsolatban rendezte meg a pestszent­­erzsébeti Levente Egyesület mezei baj­­­nokságá­t két csoportban. A juniorok kb. 4300 m-en futottá­k le a versenyt. 1. Markovics 14:13, 2. Gubám, 3. Tóth. (10 induló.) A szeniorok (táv kb. 4200 m) 14-en indultak. 1. Varga 16:01, 2. Havasi, 3. Petri. A versenyek gyors megrende­zéséért dicséret illeti v. Kálmán István vezető főoktatót Jóföldi Lajos oktatót és a PeAC­ részéről Berényi Edét. KÉZILABDA SPEIZER-VÁNDORDÍJ VAC-MTE 7:4 (4:2) Megyeri-út. Bíró: Dé,uKIK. Izgalmas, nívós küzdelem­­ után a gól­képesebb csapat győzött. NŐI BAJNOKSÁG GSE-MTE 5:0 (2:0). Megyeri-út. Bíró: Kemény. Biztos győzelem. AMC-VAC 9:0 (5:0). Megyeri-út. Bíró: Kemény. Az AMC Lendületes szép játék­kal győzött. BARÁTSÁGOS Elektromos—Széchenyi 11:7 (4:6). Ba­rátságos. Valéria-te­lep. Bíró: Csét­ay. A megleptem jó Széchenyi egy-kettőre ve­zetett a könnyelműéül játszó Elektromos­­védelem hibájából. A második félidőben a Széchenyi kifull­adt. Góldobó: Velkey (­1), Fodor (4), Kunvári (4), il. Kiss I. (4), Kovács (2) és Fazekas TI. Elektromos B)—Széchenyi B) 16:2 (7:1). Barátságos. Valéria-tel­ej). Bíró: Fazekas. A Széchenyi 10 percig­ vezetett. Góldobó: Adler (2), Csató (3), Viténz (3), Cséfay (8), ill. Kiss II. és Siklóson. VÁC II.-MTE II. 7:2 (4:0). BARÁTSÁGOS NŐI MÉRKŐZÉS Pamut vegyes—AMC II. 10:0 (5:0), Horthy M.-út. Bíró: Müller. Góllövő: Lágner ((1), Liptai­né (2), Schorerzen és Horváth. ÚSZÁS A német Genenke kisasszony teg­nap Kreefeldben 2:44.9 mp-re javí­totta a 200 yardos hölgy mellúszás világrekordját. VÍVÁS Hétfőn reggel 9 órakor kezdő­dik a József nádor főiskolai vívó­­verseny. A verseny favorit­ja Ko­vács, Gerevich és Rasztovich (amennyiben elindul). BIRKÓZÁS A Törekvés elsőosztályú bir­kózóversenyének eredményei: Légsúly: 1. Bányász B. Vasutas, 2. Aranyi MTE, 3. Szabó Törek­vés. — Pehelysúly: 1. Fecske MTE, 2. Tóth UTE, 3. Simon EMTK. — Könnyűsúly: 1. Fá­bián B. Vasutas, 2. Kertész MTE, 3­. Bognár UTE. — Kisközépsúly: 1. Rétháti MTE, 2. Kohut FTC, 3. Sárossy B. Vasutas. — Nagy­középsúly: 1. Bánky dr. BSzKRT, 2. Kovács Törekvés, 3. Héna Tö­rekvés. — Kisnehézsúly: 1. Palo­tás 3. Vasutas, 2. Tarányi MTE, 3. Spitzer EMTK. — Nehézsúly: 1. Farkas (Fried) Vasas, 2. Rapp Törekvés, 3. Hülbiger MTE. Hétfő, 1935 március 25. h­íelife MEGALAKULT AZ ELSŐ, KIZÁRÓ­LAG MOTORKERÉKPÁROS OLASZ SCUDERIA, A MAREMMANA­­ISTÁLLÓ Az autóversenyzők mintájára az olasz motorkerékpárosok is istállókba szervezkednek. A napokban megala­kult az első, kizárólag motorosokból álló olasz „közkereseti társaság", a Scuderia Maremrama. Tagjai fiatal erők: Leonini, Ceresa és Baronlini, felszerelésük öt nagyszerű 300-es Nor­ton. Szó van Bosetti csatlakozásáról is, a kétszeres olasz bajnok mint a versenyistálló kapitánya szerepelne.