Nemzeti Sport, 1936. június (28. évfolyam, 107-127. szám)

1936-06-02 / 107. szám

4 zony nagyobb tudású magyar csa­társornak is nehéz volna gólhelyzete­ket alakítani. Bezzeg Meazza mindig tisztán kapja a labdát, mert az elő­­rehúzódó magyar védelem között na­gyobbak a rések s az előretolt há­rom olasz csatárnak több■ tere van. Szerencse, hogy sokszor lesre futnak Meazzáék s néha a bíró már meg­szokásból is belefütyül gyors táma­dásaikba. A 18. percben újabb olaj a tűzre: Cseh három kitűnő csellel átjátsza az egész olasz védelmet és már nincs kondícióját óvja a jelenkor vívmánya PARFUMERIE FISCHER V, Bálvány­ utca llBHHHi előtte senk­i, amikor Allemandi egy­szerűen hátulról elkaszálja. A 11-es tipikus esete, a bíró tehát továbbot int. (Szerencséje, hogy nem a magyar BT tagja, mert ezért örökre eltilta­nák a bíráskodástól.) Egy percen belül ugyanez megtörténik a 16-oson kívül, lényegesen enyhébb kiadásban, de a bíró most természetesen sürgő­sen szabadrúgást ítélt. Cseh pompásan lövi a labdát Sárosi fejére, ahonnan még pompásabb fejes vágódik a léc alá, de Peruchetti utól­­érhetetlen bravúrral szög­letre menti ezt is. A szögletet hárítja az olasz védelem, bár most Sárosi is oroszlánként küzd. Dudás beadását Toldi fejeli, ez is gólnak látszik, de egy gondo­lattal elkerüli a labda a kaput. Az olaszok már időt húznak. A mieink pedig megújuló erővel ostro­molnak. A 16-osig szépen, de lassan vándorol a labda lábról-lábra, de addigra már sűrű az olasz védelmi falanx. Turay belép Allemandi rú­gásába s a­ labda csak kevéssel pat­tan a kapu mellé. Cseht faultolják a 21. percben, szabadrúgását a szoron­gatott kapus elvéti, Dudás előtt re­mek helyzet nyílik, de ő nem talál bele az üres kapuba. Magyar támadás egyhangú olasz szereléssel végződne, de Titkos és Andreolo pofozkodása élénkítőleg hat. A magyar csatársor most rette­netes nyomást fejt ki és a 25. perc­ben az ember ember ellen folyó kö­zelharcban végre kapitulálnia kell a nagyszerű olasz védelemnek is. Du­dás beadását Turay a kapu elé fe­­jeli, ahol 10—12 lábon pattog ide­­oda a labda, amíg végül Sárosi ki­tolja Csehnek. Cseh rögtön lőhetne, de vinni próbálja s persze belépnek a lövésbe. Ám a labda most Turay­­nak lábra jön. Suttyó laposan lő s a labda Allemandi combját súrolva a jobb sarokba vágódik. 1:1. A közönség hihetetlen örömrival­­gással üdvözli ezt a régen várt és akart fordulatot és harsány hajhur­­hajrázás kor­bácsolja előre a magyar csatárokat a most már joggal elvárt győzelem felé. De az olasz csapat most mutatja meg igazi erényeit. Most már nincs szó időhúzásról és most már a csatárok is teljes erőbe­dobással játszanak. Nyílt a játék. A 27. percben Faccio, az olasz balfede­­zet a határbírót rohamozza meg és a felháborodott közönség majdnem behatol a pályára. Megy tovább a játék, Cseh szépen ívei a kapu elé és Toldi fejese megint csak alig kerüli el a kaput. Pasinati egy összecsapásnál elterül, fetreng a földön, de amikor látja, hogy hátvédtársai szerelnek és olasz támadás fut a magyar kapu felé, makkegészségesen felpattan és ro­hamoz ő is. (Sportszerűség?) A következő olasz támadás igen veszélyes. A magyar kapu csak szerencsével menekül meg a góltól. Fasinati az alapvonalról fejjel pompás labdát ad hátra, a jobbra húzódó Ferrari elé, aki egy csellel átmegy Polgáron, Szabó kifut eléje . Ferrari ezért nem kockáztatja a lövést, hanem puhán hátratolja a labdát a kapu előtt hat méterre teljesen tisztán álló Meazzának. Az olasz gólkirály holtbiztos helyzetben a kapu fölé bom­báz. Itt nekünk volt szerencsénk, de rögtön ezután a 30. percben az ola­szoknak. Kavarodás után a középre­­sodródott Cseh végre, gólhelyzetet csinál, puha passzt gurit jobbössze­­kötőböl a másik oldal felé, Toldi tisztán futhat rá a labdára, de túl nagy gólt akar rúgni s helyette lyukat rúg. Újabb bírói gyöngyszem: Dudás, bár gáncsolják, remek labdával lövőhelyzetbe hozza Titkost, a bíró fütyü­l és kegyesen szabadrúgást ítél a javunkra, az előnyszabály teljes mellőzésével. Dudás jó sza­badrúgása nyomán hosszú másodperceken ke­­resztül szinte az olasz kapu­vonalon folyik a harc a lab­dáért, de egy lépésről sem tudnak gólt rúgni a mieink, mert az olaszok élő sövényként állják el a labda útját, s a labda folyton fals, emberről le­pattant, gellert-geller után kapó, szinte lehetetlen. Be kell érnünk újabb szögletrugással. Egy leszerelt Pasinati- támadás után Szű­cs hosszú szép kiadása el­száll Depetrini feje fölött és Titkos ellenállhatatlanul fut le csaknem a kapufáig, de hátraadott labdája há­rom belsőnk közül Andreoloé. Ennyi sikert ígérő magyar roham után, a 38. percben kapjuk a második hideg zuhanyt. Tipikus olasz támadás, ti­pikus Meazza-gól, az „5:0-ás kiadás”-ból. Ferrari kapja a labdát félvonalon, Meazza már rohan is előre, Polgár megfeledkezik kötelességéről,­ Meaz­­zát otthagyva, Ferrarim támad, de ettől máris száll előre a meredek passz, a hosszú passz alatt a teljes lendületben lévő Meazza elfut Stein­­berg mellett, aki nehezen fordul meg s nyomában Polgárral már remény­telenül szalad Meazza után, akinek sokméteres előnye van. Szabó megdermedve várja a milánói rémet, a végén egy pár bátortalan lépést tesz kifelé, de Meazza mellette könnyedén pofozza be a lab­dát a balsarojtba. Akárcsak hat évvel ezelőtt... 2:1-re vezet Itália... A gól után újabb veszély fenye­get. Steinberg belerúgja a labdát Pasinatiba és Szabónak öklözve kell hárítania a beadást. Szabó röviden üt ki egy labdát, szerencse, hogy Pasinati nem éri el. Toldi ront, az­után „beszáll”. Andreolo rosszalólag veregeti a vállát. Az olasz védelem most tökéletesen biztos. Andreolo feje mindenütt. A 38. percben Tit­kos lő, Monteglio fejérül szögletre pattan a labda. Az olaszok nyolc emberrel védekeznek. Cseh egy gon­dolattal késik le Titkos beadásáról. Hiába rohamozunk újra-újra, az olaszok félemetesen gyorsak és ön­­feláldozóan dobják magukat a leg­reménytelenebb labdákba is. Nekik elég, ha a labdát csak megpöccentik, a mieink a megkavart labdát lőni már nem tudják. Sárosi a 11-es pont táján kapja a labdát, de Allemandi benyúlva, most is szögletre tud men­teni. Titkos beadását kifejelik. Turay lő, Peruchetti most elkésik, de ment helyette a­­ kapufa. A kavarodás még tart, de az ola­szok végül is tisztáznak. Izgalmas hajrát vág ki a magyar csatársor, ám az izgalmas rohamoknál is ve- BcsMppT B ffw Sf JS akkumulátorok és szárazelemek szélyesebb a három, sőt gyakran csak két elől portyázó olasz csatár, akiket csak a magyar védők lestak­tikája állít meg rohamaikban. Újabb magyar roham. Folyton a mienknél a labda, de egyik sem tiszta, mind jobbra, balra pattan s mire utána nyúlnánk, mire simára igazítanék, már az olaszok, úgy ahogy bele­rúgtak. Mindegy, hogy hogyan, fő, hogy nincs igazi, komoly, tiszta helyzet. Csak tántorgó labda, bi­zonytalan lövés. Az olasz kapus partra rúgja a labdát, a közönség tüntet s a bíró két perccel előbb jelzi a mérkőzés végét. Az olaszok üdvözlik a közönséget, de a közönség úgy véli, hogy ezzel nem tettek mindent jóvá. Csata volt... Harsány zsivajjal vonul be já­ték után a diadalittas olasz csapat öltözőjébe. A vezetők sugárzó arc­cal gratulálnak a játékosoknak. Pozzo egyenkint végigkezel fiai­val. „Csata volt” Chattaglia­ — ez az általános vélemény. Vaccaro tábornok kijelenti : — Nekünk minden mérkőzésünk — csata. Azután Vaccaro hangos szóval élteti a Ducét és a kis öltöző zengve visszhangozza a háromszo­ros Ejja-ejja-alalát. Hamar összeszedik holmijukat az olasz fiúk és indulnak kocsijuk­hoz. Peruchetti még a folyosón megkér, írjuk meg, hogy Turay lövése Allemandi combját súrolta és így irányt változtatott. Nagyon büszke a bresciai fiú jó védésére. Panasz is, izgalom is A magyar öltöző a mérkőzés után majd szétrobban az izgalomtól. Az olaszok szerencséjére panaszkod­­nak sokan. Toldi felhördül: — Nem mázli ez, uraim? A bíró megad ellenünk két tiszta lesgólt s javunkra nem ad meg olyan három l1-est, amelyet mindenki látott. Közben behallatszik, amint a tá­vozó közönség folyton szidja a bí­rót. Valaki állítólag le is köpte a Sinefel Kedd, 1936 június 2. 6 hetes kúra 20 pengő Szegénységünkben vigasz, hogy nem kell ritka pengőket külföldi gyógy­­kúrázásra költeni. Az orvosok aján­lata szerint itthon, akár lakóhelyün­kön, akár nyaralás alatt meggyógyít­hatjuk az epe-, máj-, gyomorbajt, az emésztési zavarokat, a túlhízást, ha 6 hetes kúrát tartunk a Mira glaubersós gyógyvízzel. A kúra alatt reggelenként, sétálás közben, éh­gyomorra 2—3 deci langyos Mira glaubersós gyógyvizet kell inni s még 20 pengőbe sem kerül az_ _ egész, nagy gyógyhatású kúra. Kérdezze meg orvosát! bíró cipőjét. Meazza cigarettával a szájában bejön a mosdóba, limonádét csinál magának s bámulja, hogyan fakad­nak ki a magyar játékosok. A játékvezető öltözőjébe is belátogattunk a mérkőzés után. Miesz a következőket mondotta: — Voltam a háborúban is, de ez sokkal rosszabb volt. A közön­ségre azonban nem lehet panasz. A fillérért Dr. Heider-kész­­let az olcsóság csodája, mely áll: 1 finom fogkefe, fogkrém, szappan és po­hárból. Vidékre 3 készlet postán. — Kapható csak CZAICH illatszer­tárban, Budapest­, József­ u. 81„ Mátyás-tér sarok. */» kg. szép kamilla (szekfű­virág) 35 fill. II. félidőben volt egy kritikus 5 perc,, de azután lecsillapodtak az idegek. Mikor azt kérdeztük, miért nem ítélt ll-est Cseh felvágása miatt, Miesz kijelentette, hogy az nem volt ll-es. Mikor azt kérdeztük, miért ítélt ellenünk szabadrúgást, amikor négy olasz leterítette Sáro­­sit a kapufa előtt, Miesz kijelen­tette, hogy Sárosi faultolta a ka­­put. Mikor azt kérdeztük, miért nem járt el Faccio ellen, ak­i tér­dével ugrott Gellért határbíró felé, Miesz kijelentette, hogy ez csak szándék volt és meg is in­tette a játékost. Erre feladtuk a céltalannak látszó küzdelmet. Még csak azt kérdeztük, hogy nem lesből ugrott-e ki Meazza a második olasz gól előtt, de Gerő határbíró megnyugtató-­, hogy nem volt­ les­. Majd hozzátette: — Már a karom fájt, annyiszor intettem le Meazzát és a szélsőket lesen. M órák (viteldíjjelzők) IIÉEH e®atJósa, bérlete, javítása: 1 feh­ér óragyár, Budapest,Tömö­ u. 26. Sikert aratott Ismét a HEZOLIT- RAPID arcápoló gyorsborotvakrém a B. N. V. alkalmával. Ismét forgalomba hoztam a 24 filteres próbas­obozt és igy Uram Ön is meggyőződést sze­rezhet, hogy a Hezolíte-Rapid arc­ápoló gyorsborotvakrémmel víz, szappan és ecset nélkül 1 perc alatt tökéle­tesen borotválkozhat. Kapható minden szaküzletben és a készítő Dr. Holczer vegyész illatszertárában, VI. Teréz-körút 8. A mérkőzés számokban Olaszország Magyarország 0 0 s 3 3 % 5 s 1 8 8 i Szabadrúgást rúgott: G :6 1-1 K :6 fault miatt 5 7 12 13 6 19 Kendsz miatt 0 114 0 4 les miatt 0 11 3 8 11 Kapus labdát fogott 12 2 14 3 3 6 Kapu mellé lőtt 4 0 4 9 9 is Kapu fölé lőtt 0 2 2 2 1 3 Partot dobott " 9 14 23 15 34 49 Szögletet rúgott 0 0 0 6 6 12 Kapufát rúgott 0 1 1 1 1 2 Gólt rúgott 112 0 11 _______________________