Nemzeti Sport, 1936. augusztus (28. évfolyam, 150-170. szám)

1936-08-07 / 154. szám

Pé”!f JíU...* 7 A kormányzó üdvözlete XXVáll. évfolyam, 194. szám RHRHIB ^ MW Berlin, augusztus 6. m ? ® ffigg JjSy nanHHpH Kelemen Kornél dr., az OTT elnöke A C11n« Mer a magyar birkózók olimpiai győzel­m­e JL4St llllvi­me alkalmából a kormányzóhoz kül-Csehszlovákiában 1 Ke. villák 1H dött üdvözlő táviratára a kabinetiro­datól a következő táviratot kapta: Romániában • • 6 lei „A kormányzó úr ő­ főméltósága Jugoszláviában 27* din. 9PHK ÉmHBtÜK MPU­M örömmel vette a hírt az első magyar . . .,,­­n —­i­ennffrrrffi olimpiai győzelemről. A győzteseknek Ausztriában • • 20 Gr. ^IjlgEgM szerencsekívánatait és köszönetét kuil­d­uroraxAcbut ••••••• —■*« Ur» aSSglira dL A magyar versenyzőktől továbbra Frandiaonaigban •••••• *­— b. is kitartó bátor küzdelmet vár és Nimatomágban ■•••••• is FI. 11,1111 jRffljl&i&l minél több sikert kiván nekik. Svájcban .•••••••a. 15 •" kabinetiroda főnöke: Vértessy.’’ Amerikában «••••••• 4 c* . T mrn'-i 1 4 ^ \ ' f S t l' LAs A berlini olimpia csütörtök délutáni eredményeivel Táj ima ugrásban 16 méter A németek a fuch­mack­k­­ súly­számban is „betörtek", újabb világrekorder-favoritot verve le — Várszegi nyolcadik — Szabó , a Káprázatos 1500-as verseny­ben hősiesen küzdve, rekord­dal is csak fieledik Súlyos vereséget szenvedett a kézilabda vá­logatott Németország—Magyarország 22:0 — Telefonjelentésünk — Berlin, augusztus 6. A kézilabdaválogatott csapat ma a nagy favorit német csapattal mérkőzött. Az eredmény 22:0 a németek javára. A magyar csapat tartalékosan állott fel és a remek németek ellen semmi esélye sem Kozma-kalapot hordani élvezet, uridivatban is a KOZAI/J-név vezet! Károly-kttrút 3, saroküzlet volt. A német csapat a kézilabda magas iskoláját mutatta be. Az egyoldalú játékban is kiütköztek a magyar csapat hibái: túl soká tartják maguknál a labdát. A néme­tek gyorsak és szédületes techniká­val rendelkeznek. Berlin, augusztus 6. A Polizei stadionban 2000 néző előtt az osztrák Wessely játék­­vezetése mellett így állt fel a két csapat: Németország: Kreutzberg — Knautz, Bandholtz — Keiter, Brinkman, Stahl — Spengler, Herrmann, Ortmann, Baumann, Fromm. Magyarország: Máté — Serényi Benda — Kutasi, Páli, Galgóczi — Szomori, Ciráki, Fodor, Salgó, Telkey. A német csapatban Keller, Brinkmann, Spengler, Baumann és Brandholz a legelső garnitúrából való, a többi második vonalbeli játékos. Ez azonban nem jelenti azt, mintha a német csapat ezáltal vesztene erejéből. Így is olyan félelmetes erejűnek mutatkozott, amellyel szemben még a legjobb összeállításban kiálló magyar csa­patnak sem lenne semmi esélye. GÓLZIVATAROS KEZDÉS Kezdés után Szomori lő három lépésről mellé, majd Brinkman a kapufát találja el, Fromm lövése azonban bemegy. 1:0. Szomori lábbal érinti a labdát, szabaddo­bás, majd a 3. percben Baumann lő a hálóba. 2:0. Baumann újabb gólja lesből esik, a játékvezető megadja. 3:0. Kutasi elengedi Frommot, aki becsapja Mátét, 4:0. Ismét Baumann a soros: 5:0. Most Máté véd egy lövést, azután a német Keller jön előre: 6:0. Potyognak a német gólok. Bau­mann: 7:0. Pontosan szállnak em­berhez a német játékosok passzai. Fromm lövi a nyolcadik, Ottmann a kilencedik gólt. Most egy kis szünet áll be a gólesőben. A ma­gyar csapat ugyanis kezd rájönni, hogy zavarni kell a német csatá­rokat úgy, ahogyan azt a német védők csinálják a magyar táma­dókkal. Fodor rosszul lő, Herr­mann annál jobban: 10. Erőtlenek a magyar lövések, a közönség már a magyar csapatot is biztatja: — Schiessen! Ezt azonban a német Ortmann fogadja meg: 11:0. Fromm sarok­lövése is bemegy. 12:0. Majd a 28. percben From belép a körbe, a játékvezető megadja a szabály­talan gólt. 13:0. Salgó a kapufát találja el, a német középcsatár, Ortmann viszont a kapuba talál. 14:0. SZÜNET UTÁN CSAK NYOLC... A második félidőre Salgó és Velkey helyet cserél. Az első percekben változatos játék s a 8. percig a magyar csa­pat egészen jól tartja magát. A német balszélső támadása után Baumann lő kapufát. Kutasi nagy­szerűen játszik. Belejött. A 8. perc­ben Birkmann szabaddobás után üté keze és feje fölött dobja be a tiezenötödiket. Rögtön utána Fromm remekül elfut s újabb gólt vág be. 16:0. Azután Baumann szerzi a 17-et. Most nagy magyar helyzet támad, de Szomori a kapusba vágja a lab­dát, majd Velkey nagy helyzetben mellédob. A 14. percben Hermann (18:0), a 18. percben pedig Baumann eredmé­nyes (19:0). Három nagy kapufát lőnek a németek, azután a 23. percben Brinkmann csúnyán, becsapja Mátét SPORT Ír" HAAS­H ■ SPORTÜZLET KFT. VI. Andrássy­ út 15 s bent van a huszadik gól is. A 24. percben Ciráki a kapufát ta­lálja el. Ugyanebben a percben Bau­mann ismét a magyar hálóba talál 21:0. Az ellentámadásnál Fodor tör ki, biztos, nagy helyzet, de a labda a kapufát találja el. A 27. percben Fromm nagy lesről indul, a játék­vezető azonban elengedi, a lövés pe­dig védhetetlen. 22:0. A 30. percben megszerezhetnénk becsületgólunkat, Fodor tisztára ját­­sza Velkeyt, a szélső egyedül áll, de a lövés mégis mellészáll. NYILATKOZATOK: Hodászy Miklós: A csapat mai játéka nem mérvadó. Erőnket tar­togatni kellett az USA ellen. Padi ezredes: Majd holnap meg­mutatjuk. Juhász Attila dr.: Megmondtam a fiúknak, hogy ez a mérkőzés nem számít, hisz itt úgysem kereshe­tünk. Nem lett volna értelme, hogy strapáljuk magunkat. A másik mérkőzés eredménye: Ausztria—Románia 18:3. Az oszt­rák kézilabdacsapat fölényesen győ­zött. M. M. dr. Kínos eset az eredmény­hirdetésnél * — Telefonjelentésünk — Berlin, augusztus 6. Rendkívül kínos eset történt a Sta­dionban az egyik eredményhirdetés­nél. A középsúlyú súlyemelés olim­piai bajnokának, az egyiptomi Khadr El Touni-nak és a két német helye­zettnek az eredményének a kihirdeté­­sésénél elromlott a megafon. Perce­kig nem tudták, mi történt, a közön­ség hatalmas füttykoncertbe kezdett, egyszóval nagyon zavaros volt a helyzet Nem volt valami épületes jelenet. .V. Gyr. i PANASZKODNAK A MAGYAR KERÉKPÁROS OLIMPIÁSOK A ROSSZ GUMI ÉS A BÓVLI ALKATRÉSZEK MIATT — Telefonjelentésünk — Berlin, augusztus 6. Panaszkodnak a magyar ország­úti kerékpárosok, hogy minden gumiosjuk rossz. Itthon bóvli áru­kat sóznak a nyakukba. Pelvássy így beszél: — A gyatra anyagnak köszönhe­tem, hogy az arcom tönkrement. A magyar hatóságok igazán védelmére siethetnének ennek a szép sportnak. Miért engedik, hogy vacak gum­­mikkal, fékekkel és villákkal kelljen versenyeznünk. Csoda-e, ha ilyen körülmények között nem bírjuk fölvenni a versenyt a többi nemzet fiaival? Ha jobb anyagot akarunk, kénytelenek vagyunk csempészáru­­kat vásárolni. Boldogfalvy Gergely: NÉMET GYŐZELEM GYORSTÜZELŐ PISZTOLYBAN Berlin, augusztus 6. Az olimpiai gyorstüzelő pisztoly­lövő versenyben a német van Oyen győzött, aki valamennyi sorozatban a legmagasabb találati számot érte el. Második honfitársa Hax, harma­dik pedig a svéd Ullman lett. ANGLIA FUTBALLCSAPATA NEHEZEN GYŐZÖTT KÍNA ELLEN Berlin, augusztus 6. Az Anglia—Kína mérkőzésen az ázsiai csapat váratlanul kemény ellen­fele volt a szigetországiaknak s az angolok mindössze 2:0 (0:0) arányban győztek. M. M. dr. GYEPHOKKI Németország—Hollandia 6:0 (2:0). Fölényes győzelem.