Nemzeti Sport, 1937. május (29. évfolyam, 84-104. szám)

1937-05-31 / 104. szám

10 Vajda — Czeglédi, PécsUL, Klein — Savanyó, Szaniszló, Makovszki, Sárközi, Csutorás. A Goldberger SE fölényes játék­kal, biztosan nyerte a meccsét. A 12. percben Szödi beadásnak szánt labdája gólba megy, öt perc múlva Rosenbaum lő gólt. A 32. percben a kiugró Szabót Vardák a földre rántja a 16-oson belül, a 11-est For­gács ír, kapu fölé lövi. A 41. perc­ben Szedl és Szaniszló ugrik a lab­dáért, Szaniszló rosszul esik, karját töri. Fordulás után a 8. percben Tóth góljára Csutorás válaszol. A negyedik gólt Forgács II. lőtte. A 42. percben Csutorás 11-esből lő gólt. Jó: Ber­s. és Tóth, illetve Makov­szki és Csutorás. Lenkey Imre Goldberger SE: Gólzáporral kellett volna győzni. .Pócs József HAC: Rosszul ját­szott a csapat. II. osztály: Stebbe-csoport Ganz—UTSE SJK (4:6), Újpest: Horthy Mikós-út. Vezetted Gébért. Ganz: Gyuris — Kessler, Lassingleitner —­­Szerák, Dom­­sitz, Gyarmati­ — Nagy, Füzi, Lőrincz, Davidovics, Neubauer. XJTSE: Németh — Pe­rce, Móder — Varga, Szandalszky I., Schni­tta — Kiló II., Szeszler,­­Filó I., Timbn­cz, Neufeld. A nagy gólarány elle­­nére is mindvégig­ élénk iramú, erős játék folyt. A Ganz támadósora Lőrincczel az élén, kitartó játékkal a hat ifjúsági játé­kosul felálló MTSE-t lelön Mörölte Góllövő: Lőrincz (4), Füzi (2), Neubauer (2) és Nagy. TLK-ZAC 5:1 (2:1). Szany­i-út. . Vezette: Kertész J. TLK: Ri­edl.— .Neumann, Zeisel — Tóth, Donáth, Viszondi — Koritár, Mak­ovnik, Érti, Jáger, Schm­iedl. ZAC: Szabó ~ Slexáky Luknaub ~ Rasinszky, Blaskó, Bernáth —­ Mayer, Kovács, Szilá­gyi, Juhász, Piri. Végig unalmas játék. A TLK könnyen győzött. Érti szerzi meg a vezetést. Blaskó egyenlít (11-esiből). Majd Érti húszméteres szabad­rúgásból szerez újabb gólt. Szünet után­­Er­tl ismét szabad­rúgásból lő dugót. Mesterhármas! Majd Jägernek és Tótinak is sikerül a góllövés. F*I. T. Kör-rrBRSC 2­­ (1:1). Rákos­falva. Vezette: Kőhalmi. Fev. T. Kör: Bal­czer — Gazdácsica­ II., Zurién — Bola, Hegyi, Juhász II. — Kaiser I., Juhász 111., Jerzsabek v III., Vansehlager, Igenkét. BRSC: Schmidt —­ Oberfrank, Wagner — Klótel II., Stefkó, Mayer — Krausz, Fe­kete, Klötzl L* Gál, Kontror. Hallatlanul izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A 10. percben Klötzl I fejes góljai jelenti a vezetést a BRSC-nek. Egy perc múlva Juhász III. egyenlít. Szünet után Jerzsa­bek a 19. percben megszerzi, a győztes gólt.u­tó: Balczér, Jerzsabek III. és Len­kei, illetve Stefkó, Klötzl I. és Kuttor. Au­tótaxi-vVasas 1:6 (1:6), Béke-u. Ve­zette: Sólymos. Autótaxi: Rákóczi — Pé­teri­, Sefcsik — Benkovics, Brechel II., Mayer I. — Hangyás, Takács,­ Balogh, Brechel I., Mayer II. Vasas: Terényi — Possán,­­ Mareczky­­— Szentandráss,­ Dóczi, Görög — Tallér,­­ Lénczi, Herm­ann, Benda, Ádám. A­­lelkes Autótaxi megérdemelten győzte le­ a szív nélkül és szétesően játszó Vasast. Az első negyedórás nagy Vasas fölény után a 37. percben Brechel I. vá­ratlanul megszerzi a győzelmet jelentő gólt. Szerint, után a Taxi támad többet, a Vasas ellentámadásait Péterfivel az élen biztosan veri vissza a Taxi védelme.­ A 23. percben , Hermannt a­­ játékvezető kiáll­­totta. Jóklenkovics, Takács és Brechel I., illetve Tétényi és Dóczi. CsTK-VI. ker. SC 6:2 (6:2). Csepel. Vezette: Zimmermann. —■ CsTK: Kincses, — Lenes,­ Noeál — Szabó II., Keck, Deák — Szőke, Bódi, Stexn, Kút, Jäger. — VI. FC: Pékéri — Fazekas, Bartók — Tóth II., Tóth I., Fruzsa — Weinglas, Bánóczi, Ádler, Büki, Molnár. Szünet utáni lelkes játékával a CsiTK­ megérde­melte a győzelmet. Az­ I. félidőben a v. ker. SC támadott többet. A II. fél­idő 15. percében az egyik partiersi és egy néző közötti nézeteltérés miatt....4 percig szünetelt a játék. Góllövő: Stern (2) és Keck, illetve Bánóczi és Fazekas. Jó: Lenes, Szőke és Keck, illetve Péteri és Fazekas. RTK—MSC 1:1 (6:6). Rákosszentmihály. Vezette: Gerő. — RTK: Badite — Öszt­­reicherr, Mihalkó — Leib, Schaffer NI., Horváth — Reisch, Hidas, Laczkó, Kisss, Reitzi. — MSC: Horváth. — Haraszti, Rakosányi Petres, Kasza, Király — Bodor,­­Kafismer, Vitez, Birksteiner, Bolila. Igazságos eredi­­ény. Az első gólt az. RTK éri el Reisch révén, amit Birk­­ster DCT szabadrúgásból egyenlít (1:1). A 11., félidő 31 percében a közönség zajon- ■ gása miatt a játékvezető­­20 percig szü­neteltetik a játékot. A pályát, kiürítik. VI. ker. FC-ÚTE 5:3 (4:1). Gyöngyösi­­út. Vezette: Sellei. — VI. ker.­ FC: Zsálik —Reiner, Zsavoditzki. — Bottor, Filjfi­*?1' Bak­fi — Pataki, Kákonyi, László, Sebőn* III. ÚTE: Klnber, — Lackner, Smt2- Küttel Kuszka, Végh, Ritter — -Végh Goleitz, Ganczel,.. Erdődy, Schfifkó. A hatá­­­­rozottabb kerületi, csatársor már az első negyedórában bebiztosította­ a győzelmét. Az OTE védelme gyengén játszott. X­VI.* ker. FC gólját 111M3) és Kákonyi (2) lőtta, míg­ az OTE-ból Goletz (2) és Gön­­czöl 11-esből lőtt gólt.­­ A játékvezető Závosiszkit VI. ker. FC kiállította. Kárpáti-csoport Kör: AC-KSSE 2:1 (1:6). Maglódi­ út, Szette: Molnár dr. KAC: Makavek ■—J­vűri, Mikoda — Turcsárry, Sípos, Vojna I. — Cserikédi I., Blidar I., Forczig, Ke­veres, Dömén­y.KSSE: Szabó — Varga L, Nádoba — Ádám, Soronyi, Gergi ^ Kol­­ár IL, Gabricz, Varga IL, Schubert, Ko­zó II. „A KISSÉ, kezdeti nagy irama ciíc­­ére­­is biztosan nyert a KAC. A 13­ .perc- tél Forczig szerzi meg a Vezetést. Fordu­­­ás után a 13. percben Demény 2:0-ra já­­rt, majd a 25. percben Varga TI. 11-ess­­el szépít a KSSE. Jó: Forczig, Domény s Blidár I., illetve Kollár II, Varga II. s Zofonjal * ' ' ^ PTBSC—C* MOVE "1:1 1^). Csiepol. Vezettet Iváncsics.— PTBSC: Szikszai - Paulin,* Rajnai — Nagy, Balog, Gál - Szat­mári, Bodor, Onorus, Borbás, Endrődi. — Cs. MOVE: Kutor*— Babn­­ák,- Kuchta — H«ldjerger, Horváth, Rot­­enbaler — Olátó, Niederkirchne­r, Devi­­ssori. Faragó, Pollákovics. . Szép játék, gazaágós es:Üdítfény. Az első­,félidőben a cs. MOVE játszik fölényben, mégna a K U­VSC ér el­­ dugót. A 38. percben Erid­­■ődi szögletét Balogh­­fejeli ksapura és a Abda a lyukat rúgó Heseberger lába k­eletre a'­ hálóba esik. Szünet' után ki­­egyensúlyozottabb a játék, 'azonban ' az igyetdités csak az utolsó pillanatban si­­kerü­l ■■ n Cfi. MCA'ü-nek, Kavarodásból Devecseri 'lő a 'hálóba. Kitűnt:­ Szikszai,­­ Endrődy é© Rajnai, ill©tv© Kuchta és Horváth. FSE—331 FC 6:fi. Forinyák­ utca. Vezette: Bartók. FSE: Horsi — Verland, Láng Hodak, Bozsár, Márton — Gilice, Lu­dvig, Princz, Fábián, Csurgó. 33 FC: Rafael — Károlyi, Zenczi ~ Feketehegyi, Fülöp, Fá­­bos — Vedres, Huszár, Sütő, Major, Soi­­­­dóri Igazságos , eredmény, végig izgalmas, nívós mérkőzés. Kiemelkedett: a 33 FC- ból a közvetlen védelem, Huszár és Fülöp, az FSE-ból Veiland, Bozsár és Princz. SAC—Kelenföld 4:1 (2:6), Kelenföld. Ver­zette: Kerekes. SÁG: 5*árköri — Pfiszter I., Pfinxter II. — Purczeld, Zwick, Sloff­­mann —■ Somorjai, Czumpft II., Czumprt I., Pflum, Preininger. KFC: Vattai — Ka­rajos, Balatoni — Szajlai, Légvári, Békés Pongrácz, Laki, Juhász L, Tóth, Kunt. Változó iramú mérkőzés, a tartalékos SAC ilyen arányban is megérdemelte a győzel­mét, mert játékosai egymást múlták felül lelkesedésben. Góllövő: Czuhypft 1. (2), Somorjai és Pretsinger, illetve Juhász J. Kitűnt: Zwick (a mezőny legjobbja), So­morjai és Purczeld, illetve Szajmai és Kunt. KTC—BEAC 4:6 12:6). Ceglédi út. Ve­zette: Szűcsi. — KTC: Hatvani — Gyi­­mesi, Varga — Glatz I.,­ Lovas, Pál — Lendvai, üveges, Hullár, Szántó, Répa. — BEAC: Párcay dr. —■ Pálfalvi, Németh Szatmári, Zakara, Suránnyi — Angyal, Kuhár, Horváth, Ivány, Püstényi. Ezős­­iramű mérkőzés. Kezdés után a KTC sorozatos támadásokkal rohamozza a egyetemiek kapuját, d© gólt o©ak a 25. percben ér­­T:­­ Varga szabadrúgását Glatz I. befejeli. A 30. percben Szántó 11-esből ér el gólt 2:0. Szünet után a 20. percben Hullár eredn­ényes 3:0. A 40. percbem üveges beadását Glatz I. érté­kesíti 4:0. Hungária—Rob.­r FC 51:1 (4:6). Sorok Lóri­­nt. Vezette: Klein M. Hungária: Ujfalusi — Tóth, K­iss­van­­ —­­Willig, Pavlik, Er­dőd, III. —­ Szemerei, ^ipecz, Sessler, Her­­nerk, Kosaras. * Kób. * E­C: I^adány­i — Varga, Bredák 'Hargitai, Windisch, Szalai — Szabó, ^mrdvik. Fonal I., Fónai 11., Mészár­osA’A Hungária jó csatár játék­kal fölényesen győzött a gyenge Kői­. FC ellen. Góllövő:' So»ler (3)^ Szemerd, Si­­pőcz és Kosaras, illetve Szurdok. Kitűnt: Tóth, Horneck és­ Sessler, illetve Hargitai, Ladányi és Skálas. Drasehe—Fer. Vasutas J.T (2:6). Gyálf­­ás. Vezette: Clasfien. ’Drfisché: Szta­nó. — Rajkai, Pohárfi , Sztopka, Taras­szár, Dackó — Jeckel IL, Jeckel L, Horváth, Székely, Gubényi.­­ FVSK : Ferenczi —Lisz, Hollósi — Fi­órás, Szendrődi, Juhász — Tóbi, Gárdos,’ Udvaros, Várkonyi, Gsiszér. Erős iramú, durv­v mérkőzés. Egyenlő erők küzdelme. A Drafiche első gólját Horváth lőtte, majd Gubénnyi eredményes. Szünet után az FVSK-ból. Hollósi 11-esét Sztanó kivédi. Az ■ FVSK-ból Várkonyi a góllövő. Juhászt FVSK és Sztopkát Dragche­a já­tékvezető kiállította. ■* III. osztály: Oprée-csopor­t Pamatipar­­t.—UJjVK 5:1, (1:1). Új­pest: Horthy Miklós-IVf. Vesette: Rudas. A Pamatipart céntáraóra a II. félidőben nagy formát játszott ki is így biztosan gyójto­te a tartalékos védelemmel kiálló JMTE-t. Góllítosi: Tinelli, Meriva (2) és Gerner (2), illetve Senjrer. ,A játékvezetős Tineltit, illetve Senyert kiállította. ZaTE-MITR 5:1. «.«). üv-u. Vezette: Sesler V. A METti, végig csak 10 emberrel játszott. , Végig kevés iramú mérkőzést vívott a két csapat GAHövé: Hidasi (4) és Czigler ,Dómról), illetve K­alász (21. Compactor—MÁV. Klóré 1:5 (1:5), Tatai­­ót. Vezette: Gil­­­ár­yi. A Compactor lel­kes játékával, és kapusinak, Jakabnak nagyasora védésével d­o­ Mö­tt. Góllüvő: Szabó. • 1­­ , PSC-PMTK ».,1 (»,1). URAK-pálya. Ve­zette: Erényi. Gyenge játékban a jobbik csapat győzött. Gólövő: Szilágyi, Tóth és Honreldi, illetve ‘ Krizsán Pannónia—TSC «.# (111). , Váci ét Ve­zette: Szőke II.A tartalékos TSC-t csak nehezen tudta legyőzni ,a Pannónia. Gól­­lövő: Pista I. (41) Hemme) és Binnecker, illetve Szívió I. (2) és Winez. A mezőny­ből kiemelkedett Weiser TSC játéka KTK-KSC 4:5 (11). Gosttm­ói-út. Ve­zette: László. Tahramú, kemény mérkőzé­sen megérdemelten győzött a K­TK. Gól­­lövő: Reibl (3) ,és Nyerges. A II. félidő 66. percében Blohn KSC elhagyja a pályát. Kajtácsit és­ Nolynt, illetve Valicseket a játékvezető, kiálította. Cs. MOVE IIT-REAC 11:1 Fél­beszakadt: Csepel. Vezette: Bakovics. A REAC csak hót emberrel tudott kiállni. A játékvezető szünet után a 19. percben komolytalan játék miatt lefújta a mér­kőzést. Gólb­ivő: Szandtner (7, egyet ll-esből), Th­emer (*, eg­yet ll-esből), Gritzel (2), Tóth. City és Varga, illetve Németh (ll-esből). UVASC—Juta­j:# (1:1). Szent László­­tér. Vezette: Lovas. Hítveeh­am­ú, néha túlerélyes játék,­­ igazságos eredmény. Gól­lövő: Ceelovazky (2), T. Előre BTK 5:4 (2:2). Pozsonyi­ út. .Vezette: Kecskeméti. Kemény, de amellett nagyon szép mérkőzés. A­ BTK 1:4-es ve­zetés után vesztette­ el a mérkőzést. Gól­­lövő: Taskár-OK Biocz III., Gárván és Kapu, illetve. Majetics, Lénárt (II-esból), Papp (öngól)­­ és Móri­­ IL (öngól). .V .' Matal­y-csopot ETC-SzRTC 5:8 (*1*). Erzsébet-u. Ve­zette: Báron.) Az' KTC 'már 4:8-ra vezetett, amikor a lelkes SzRTC feljött. Góllövé: t­rbancsik' (3') és Pálya­­TV illetve Heilauf (2) és Zsigmond. DGSE—Hargita 2:1 (111).A Pesti Határ­út. Vezette:­­ Kővári'D. A­ DGSE végig fö­lényben volt. Góllövő: Horváth és Tamási, illetve Szklár. , Fér. Kasinó-SiNSE ■ *:1 (ül). Állami­­telep. Vezette: Kiss. A Fér. Kaszinó sze­rencsésen nyert. Az ■ SzNSE nem bírta az utolsó percek drámát. Gólövő: Benkó és Szegedi (öngól), illetve v­itás. : MPSE—Gránit, ■ 6 :1 (5 :1). Állami-telep. Vezette: Milzologics. Óriási tüzdelem után * gólt képesebb csatársorral rendelkező MPSE megérdemelten • győzött. Góllövő: Mávor (3) és Balla (2), illetve­' Huss (2). •Martin és Nagy. ' " -Hálókocsi—KAOE 6:1 (1:1). Rendessy­­telep. Vezette: Silbermann. Fölényes, s­zép koaatárjáték után a Hálókocsi­ lelépte a gye­nge KAjJíNt. . Góllövő: Barancsok (4), Kolontár. (2), Knre és Linzinger (11-esből). *V) •' -Springer-encport BStííRT TI.-n'*C 4:4f (ill., Rákosfalva. Vezette: Rosenfeld­­.-'A BStKRT könnyel­műen játszott­a.:szívósan kü­zdő NSC ellen. Góllövő: Berecz, Szuk­ér, Tótfi és Pásztói, illetve Molnár ,(1)­­és Schneevreisz (2). Függetlenség—Kalapos l:l(l:1), Ceglédi­ét. Vezette: 'Molnár. Nehezen,­ de megérde­melten győzött -in Fü­ggetlenség. A győztes csapatban a védelem kittrlően játszott. Góllövő: Czergen -. és ■ Jástiák (11-esből). Illetve Vili. Spárta—NJTC ■ 8­1 (171). Maglódi­ út. Ve­zette: Maldovánk­... A . Spárta csak szünet után tudta­­ legyűrni a végig 10 emberrel I .játszó NJTC-t. Góllövő: Szmolenszky (2) és Braun. K. Törekvés—RTSE 6:6 (6:6). Félbwza­­kadt. S7zcut©ndr©i-út. Veziptt©, Beles. Gyenge játék A II. félidő 38. percében komolytalan játék miatt a játékve­zető bcsziintfitt© a mérkőzést. Keszlert, Noszá­­lit Botost RTSE, illetve Poleretzkit a játékvezető kiállította. Góllövő: Kalocsay (4),­­Tanicsek és Németh (11-esből). Féltény UFC 2.** (6-­0). Budafoki-út. Ve­zette: Kárpáti. A bajnok­jelölt Féltén ne­­héz ellenfelet győzött le. Góllövő: Szabó és Nobilék. M. Textil—LTE 6:6 (2:6). Szentendre- út. Vezet­te: Dobronny. Az M. Textil könnyen győzte le sryong©­o­l­ien­felét. Gól­lövő: Gerh­ely (3), Bank­a (2) és Kopr­eda^ BIK—SzISE 2:2 (1:1). Budafok. Vezette: Markovic*. Inkább küzdelem vált, mint játék. A BIK győzelmet érdemelt volna. Góllövő:­­Müller és Tatár* illetve vitéz Ke­resztes (2). Goldberger SE TL—Ai Bat 2:1 (6:6). Budafoki­ út. Vezette: Szilágyi. A hazai csapat jobban kihaszrálta a gólhelyzeteit. Góllövő: Forgács I. és Ritscheid TI., ill. Blumonthal Borost Goldberger SE a já­tékvezető kiállította. IV. osztály Keleti csoport Orimede II.-FVSK II.­­:­ (1:1), Gyáli­­út. Vezelte: Vitjdn L. A Hrasch© véarid lelkesen jétszott és megérd­emelten győ­­zött. Góllöövő: Füri (2), Gombarcsik (2) és Mjtrkusovssz­ky (2), illetve Kertész. MKB—X. ker. Remény 2:2­­1:11. Halom­­utc­a. Vezette: Pintér. Az utolsó negyed­órában estek a pólók. Góllövő: Kiss és Szabó (ll-esből). illetve Gaurinszky (ll-es­ből) és Pauhmann. A JIKSBI—Fér. Kaszinó mérkőzés el­maradt, mert a játékvezető nem jelent­ése. KTK II.—VII. ker. Amatőr 2:1 (1:1). Gy­imrei­ út. Vezette: Zilahi. Gyenge já­ték, igazságos eredménnyel. Gó­lörő: Fenyére (11-esből) és Bukóczky, illetve Nyári. Szeneedit és Kovácsot KTK, Ill. Szíjártót a játékvezető kiállította. Typograma—Gáztyár S.T (1:1). A­inta­­cum. Vezette:­­Jel­ért. Végig izgalmas já­ték, megérdemelt győzelem. Góllövő: Oro­­tár (3) és Gyepes, illetve Sarlay. Nyugati csoport MAFC TI.—KSC 3:3 (2:1). Bertalan­n. Vezette: Galambos. Az első félidőben a MAFC, míg fordulás után a KSC mu­tatott jobb játékot. Góllövő: Macuba, Klekott és Nagy, illetve Hoffmann (21 és Takács I. (1l-esből). Pellent és Lvidront MAFC a játékvezető kiállította. 81 FC II.—BSC 1:1 (1:1). Nagyszombat­­utca. Vezette: Horváth dr. Erős küzdelem után győzött a 33 FC. Góllövő: Juhász és Zloch (1I-esből), illetve Schmidt II. A játékvezető a 33 FC-ből Friedrichet és Horváthot kiállította. Féltén II.-BMTE II. 4:1­­1:11. Buda­­foki­ út. Vezette: Tunikolt. A sok sérült­tel játszó BMTE csak szünetig volt ellen­fél. Góllövő: Szili, Satteb­erger, Hajdú (li­eaből) és Kocsis, illetve Meyer I. Törekvés II.—EMTK II. 8:1 (3:1). Bi­­hari­ út. Vezette: Halász. Nagy Törekvés­­fölény. Góllövő: Sós (3), Ferenczi. Virág és Posch, illetve Varga. A játékvezető Hanzclt EMTK Kiállította. Sz. Juventus—NJTC II. 8:1 (4:1). Svábhegy. Vezette: Fischer. A hazai csapat fölényes játékkal tetszés szerint érte el góljait. Góllövő: Sumi II. (S, egyet 11-esből), Tóth (4), Takserer és Szabó. Sütők—BEAC II. 5:2 (4:1). Halom­n. Vezette: Návai. Az egyetemi stárc szünet után több gólt is lőhettek volna. Góllövő: Szalai (2), Kádár (2) és Krutmann, ill. Kürthy (11-esből) és Vajda. Északi csoport ZTE II.-PSC II. 4:1 (1t­). Stadion. (Újpest.) Vezette: Kallós. Fölényes győ­zelem. Góllövő: Horváth II. (3), Pálin­kás (21 és Konkoly, illetve Bukovica. RESC—MÁV Előre II. 5:2 (8:1). Tatai­ért. Vezette: Fleiner. Durva, csapkodó játék. Szünet után a 30. percben Pásztor RESC önként elhagyta a pályát. Halasit RESC és Tóth' I­.-et MÁV Előre a játék­vezető kiálltotta. Góli­övő: Kiss, Plankó, Schildmayer (öngól), Illés és Stefancsik, illetve Schildmayer és Tóth III. Testvériség II.—Uránia 3:3 (3:1). Tatai­­út. Vezette: Beregi. Az első félidőben a Testvériség, fordulás után az Uránia játszott széllel. Góllövő: Piski, Hetesi és Tóth,, illetve Péter, Kész és Lukién. RAFC—AVASC iI. 2:1­­(1:1). Sit. László­­tér. Vezette: Wágner. Biztos gyízelen­t. Góllövő: Rajner és­ Linter. RAC-B. Magyarság 5:3 (1:1). Rákos­palota. Vezette: Kertész. A RAC jobb csa­tárjátékkal megérdemelten győzött. Gól­­lövő: Horváth, Nardai, Rada, Mayer és Nagy, illetve Kovács (3). P. Remény—URAK II. 3:1 0:1). Pest­újhely. Vezette: Berki. A lelkesebb csapat megérdemelten győz. Góllövő: Udvardi és Móder­­t ■ .­ ­ Déli csoport BVSC-SZAC II. 3:2 (1:1) Simor­ utca. [ Vezette: Denhoffer. Álmos, iramnélküli , mérkőzés, amelybe csak a SzAC kímélet­len játékmodora vitt néha egy kis 1 „színt." Góllövő: Prager, Verbau és Szegő (11-esből), illetve Caer (öngól) és Balázs. A Játékvezető Apródot és Fröh- 1 licitet SzAC kiállította. P. Rákóczi—Hungária II. 5:1 (M). Soroksári­ út. Vezette­: Rezsó. Megérdemel­ten győzött a P. Rákóczi A Hungária erősen tartalékos volt. Góllövő: Vecekes, Takács, Nolipa, Fritsch és Wéber, illetve Erdődi II. MPSE II.-Ca. MOVE III. 3:1 (1:1). Cse­­pnl. Vezette: Platiky. Az MPSE ebben az arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Miszlay (2) és Horváth. Legó Cs. MOVE így 11-est nem értékesített. MÁVAG II.-P. Iparos 1:1 (1 1). Vá­­góhíd-u Vezette: Gimesi. Egyenlő ellen­felek, szerencsés győzelem. Góllövő: Györkös. Tóth (P. Iparos) egy 11-est ki­hagyott. SzTE—P. Juta 4:3 (3:1). Szemeretelen. Vezette: Nemetz. A szívvel játszó SzTE kemény küzdelem után győz. Góllövő: Berta (4), Aletva Molnár (2) és Sza­­niszló. V. osztály Keleti csoport Fiv. T. Kör II.—BRSC II. 1:1 (1:•). Rákosfalva. Vezette: Rubin. Góllövő: K3.­­Ser II. (2) és Hercz. Vasas H.—Antatazl II. 2:8 rj .*•). Brz­u. Vezette: Rajtár. Góllövő: Bőr (2), il­etve Juhász (11-esből) és Trevenka. Kovácsot, illetve Berdet a játékvezető kiállította. Postás III.-MTK II. 1:2 (1:1). Lóver­­seny-tér. Vezette: Horváth L. Góllövő: Seidler (3), illetve Bihari­ és Szagán. Siketek—BVSC II. 3:2 (1:1). Szőnyi-út. Vezette: Fenyő. Góllövő: Hende (3), ill. Góczy és Farkas. FTC II.—VI. ker. FC II. 3:2 (3*). Gyöngyösi-út. Vezette: Frank. Góllövő: Béldi II. (3), illetve Prockov és Ludvig. Nyugati csoport BBFC—Goldberger SE III. 1:1 (1:1). Vörösvárl­át. Vezette: Farkas. Góllövő: Krunotzky, illetve Páni. OTE II.—Gans II. 3:1 (2:1). Vörösvárl­­át. Vezette: Klein II. B. Góllövő: Hinta (3), illetve Gömöri. Hevezet az OTE-ból a játékvezető kiállította. As Esi II.—KFC II. 2:1 (1:1). Kelen­föld. Vezette: Nagy P. Góllövő: Bán és Balogh.­­ III. ker. TVF. II.-Kalapos 11.11:1 (5:1). Nagyszombat­ utca. Vezette: Lukasz. Gól­lövő: Hősöké (5), Bernvraller, Kovács, Gilázer, Gerstein (öngól) és Klein (öngól), illetve Vajda. A játékvezető a Kalaposból Biluvkát és Antalt kiállította. KAFC—UFC II. 8:1 (8:1). Panaréti­ út. Vezette: PAkalvi Góllövő: Kristóf (2) és Fábián, illetve Vilcsek. A B. Felsőváros—FMOSz mérkőzés elma­radt, mert az utóbbi csapat nem jelent meg a pályán. Északi csoport UMTE—BTK II. 18:1 (81). Pozsonyi­ út. Vezette: Gyulai II. Góllövő: Sebő (4), Blum (4), Varga (3), Stekaner (3, egyet­ü1­esből), Lőrincz (2), Barts (2). MSC IL—Pamatipar Hl. 11 (11). Új­pest. Horthy Mik­lós-vb Vezette: Sárosi. Góllövő: Pricki (11-esből). A TTE—MFTB mérkőzés elmaradt, mert a játékvezető nem jelent meg. A barátságoa meccset 1:1 (1:1) arányban a MFTB nyerte meg. Góllövő: Krasznai és Pocsék, illetve Mészáros. Compactor II.—OSOS 2:1 (11), Lénké­nt. Vezette: Jónás. Góllövő: Potoczky és Bizsják (2), illetve Sebestyén. Déli csoport VSC II—P. Vasa. 4:2 (2:1). Pesterzsé­bet, Horthy Miklós-út. Vezette: Hanczár. Góllövő: Szimessi (2) és Harányi (2), illetve K.K­tza és Horváth. A P. Vasasból Festet és Ortlit kiállította a játékvezetőt. FTC II.-VIII. ker. KISE II. 4:2 (3:1). Erzsébet-u. Vezette: Patrovics. Góllövő: Boroa (2. egyet­ü1-esből), Nagy és Tom­pai, illetve Öllé és I­ntyák. DGSE II.—Köb. FC II. 1:1 (1:1). Horthy Miklós-út (Ceeterzsébet). Vezet­te: Pécsi. Góllövő:­­Nolipa, illetve Tófalvi. Konstantin Köb. FC az első félidő 20. percében a lábán megsérült és kiállt. SzNSE II—Kerámia II. 3:2 (2:1). Ál­­lami-telep. Vezette: Lombos. G­ól kö­vő: Szádeczky (2) és Badice, illetve Pollák Ág Tilis fi/Hl­SzFC II.-KSSE II. 4:3 (1:1). Miklós­­telep. Vezette: Bánki. Góllövő: Kernács, Ruck, Hegedűs és Mándics, illetve Mé­száros (2) és Bodó. Előkészítő osztály Első csoport A B. Vasutas III.-RESC II. mérkőzés elmaradt, mert az utóbbi csapat nem je­lent meg. T. Előre II.-RAC II. 2:1 (1:1). Rákos­palota. Vezette: Róbert. Góllövő: Sardt­­nitz és Gudra, illetve Kiss. Második csoport A Pannónia II.RTSC II. mérkőzés el­maradt, mert az utóbbi csapat nem állt ki. NySE—RAFC III. 8:2 (21). Szőnyi­ út. Vezette:­­ Schwartz. Góllövő: Szabó (2) és Kellner, illetve Nagy és Schubert. Az NySE végig tíz emberrel játszott. A PATE II.-X- Előre III. mérkőzés elmaradt, A T. Előre lemondta a já­tékot. Harmadik csoport P: Jnta-Kftb. AC 4:1 (21). Maglódi-­­ út. Vezette: Pécsi. Góllövő: Makk (2), ■ Széchenyi (11-caból) és Ataktics, illetve Kövesi. , As SITE .II.—SAC II. mérkőzés a SAC , távolmaradása miatt elmaradt.­­ Negyedik csoport A JIK­E II.—NSC II. mérkőzés el­maradt,­ mert a­ játékvezető nem jelent meg. A Gázgyár II.—Tipográfia II. m­érkő­­zés elmaradt, mert az­ utóbbi csapat kés­ve érkezett. ötödik csoport Ketten III.-CMOSZ­n. 1:3 (2:1), Buda- foki­ út. Vezette:­ Simkulák, Góllövő: Ko­valszky (4) és Nagy, illetve Tóth (2) és Macsek. Nagyot (Féltén) a játékvezető ki­­állította. . , , A Gránit II.-PTESC II. mérkőzés el­maradt, mert az utóbbi csapat nem je­lent meg a pályán. Hatodik csoport A Spárta II.—III. ker. TVE III. mér­kőzés a III. ker. TVE III. távolmaradása miatt elmaradt. A B. Felsőváros II.—Az Est II. mérkő­zés elmaradt, mert az Az Est lemondta a mérkőzést. Csak keret ! . . . — Telefonjelentésünk — A KK-bizottság után összeült a középeurópai, válogató bizott­ság •— Fischier Mór, Pelikán, Coppola, Gerő dr. — és hosszas tárgyalás után úgy döntött, hogy egyelőre csak keretet állít fel Amsterdamra. A bizottságban mindenki arra törekedett, hogy az ő országából minél kevesebb játékos kerül­jön be a keretbe. Az osztrákok nyíltan bejelentették, hogy Ausztria nem bocsátja ren­delkezésre sem Sindelart, sem Adameket. Végül is a következő keretet állította össze a bizottság: Kapusok: Plan,O­ska, Olvieri. Hátvédek: Sesta, Rava, Lehmaus. Fedezetek: Serantoni, Andreolo, Lázár. Csatárok: Sas, Meazza, Fiola, Sárosi dr., Cseh, Hanemann, Ne­­jedly, Pucs. A végleges csapatot majd csak akkor állítják össze, amikor a bizottság eredetileg kijelölt tag­jaival ülhet össze (Mauro és Eberstaler dr.. Már most elhatá­rozták azonban, hogy a végleges csavar május 17-én Milánóban gyűl össze, ott edzést tart és 17-én este indul Milánóból Am­sterdamba. A kapitányi tisztsé­get Pozsára bízzák. Hétfő, 1937 május 31. Admira az osztrák bajnok — Telefonjelent­ézünk — Bécs, május 30. Az utolsó négy bajnoki mér­kőzést ma játszották le. Az Ad­mira csak döntetlent ért el a Rapiddal szemben, de ez az egy pont is elég volt a bajnoki cím eléréséhez. A z­áró tabellán az Admirának és az Austriának egyformán 35—35 pontja van, de az Admira gólaránya sokkal jobb. A KK-ban tehát az Admira kerül össze a Spartával. Rapid—Admira 3:8 (2:2). Hütbeldorf, 9000 néző. Vezette: Frankenstein. A Rapid tartalékos fedezetsora ellenére is jól játszott. Binder szerezte meg a Rapidnak a vezetést a 8. percben. Stoiber két perc múlva egyenlített. A 40. percben két szabadrúgásból két gól esik, az egyiket Binder rúgja, a másikat Schall. Szünet után Ha­nemann rúgja az Admira gólját, Holec a Rapidét. Fav­ AC—Libertás 2:2 (2:1), Hütteldorf. Vezette: Labansky. Sima mérkőzés, reális eredmény. WSC—FAC 5:0 (3:0). Dorn­­bach, 1500 néző. Vezette: Zucker. Fölényes győzelem. Gallasch há­rom. Épp két gólt lőtt. Post—Wacker 3:2 (1:2). Dorn­­bach. Vezette: Schauhuber. Meg­érdemelt győzelem. Howorka Ottó. Belgrádban lesz a legközelebbi KK-konferencia — Telefonjelentésünk — Bécs, május 30. A KK nagybizottsága vasár­nap délelőtt tartotta ülését. Elhatározták, hogy a KK tíz­éves jubileumát könyvben fogják megörökíteni. Olasz javaslatra elhagyták a döntetlen esetén aktuálissá váló harmadik mérkőzések játékveze­tő küldését. Azok a csapatok, amelyekből játékost vesznek az amsterdami Köz­épeurópa—Nyugateurópa mér­kőzésre, június 27-én játszhatják le az I. forduló második mérkő­zését. A legközelebbi konferencia szín­helye : Belgrád. Időpontját ké­sőbb fogják meghatározni. Honorka Ottó. Vidéki eredmények Dombóvár: D. VOGE—Pápai VSE 2:1 (1:0). Vasutas-bajnoki. Vezette: Fenyő. A 40. percben Somogyi lövi a vezető gólt, de szünet után a 10. percben Tenk egyenlít. A győztes gól a 25. percben esett. A pápai vé­delem faultot vét a 16-oson belül, a 11-est Galambos bevágja. Mezőkövesd: MFSK—Rákosi VSE 5:4 (4:3). Barátságos. Vezette: Du­nai. Góllövő: Vízi (3), Pogonyi és Pólik, illetve Burasch (2) és Hert­­ner (2). Kisújszállás: Turkeveei AC—K. Levente 3:2 (2:0). Barátságos. Ve­zette: Janó. Góllövő: Sugár (2) és Tóth, illetve Szakmári (2). Pálfalva: PRVSE-SBTC 7:2 (4:1). Ba­­rátságos. Vezette: Tóth. A profiligás csa­­patéval kiálló tarjániak ellen a nagy kedvvel játszó hazai csapat könnyen éri el góljait. Góllövő: Huszár IV. és JI 2—2, Bakó, Ltppoczy és Gasparics, illetve Ta­kács II. (11­.-sbfl!) és Kollár. Jó: Tóth, Huszár IV, Gasparics és Bakó, illetve Turán, Takács IV. és Kecskés. Salgótarján: LSE Haladás—SBTC Törek­vés 12:0 (5:0). Vezette: Módos. Góllövő: Vince (4), Landár (3), Molnár (2), Sváb­­szki (2) és Katonai. Í/Y mrniikmLm* ■Emi