Nemzeti Sport, 1938. április (30. évfolyam, 64-83. szám)

1938-04-26 / 81. szám

t­K ' ^ 5. J /Y/l \ Kedd /L­ .........an XXX. évfolyam, St. Il. ^Ah bBH Kiegyenlít Ára: 12 fillér ■■F tettünk! Sárosi:­­Mi is veszít­hettük volna a mérkőzést! „Ötgólos“ beszélgetés a bécsi mérkőzés hősével „Most már szeretném ál­landósítani ezt a formát!66 Saját tudósítónktól — — Bizony, könnyen el is ve­szíthettük volna a mérkőzést, — bólint Sárosi, mialatt a BSzKRT jogügyi osztályának egyik szobá­jában hol ez, hol az a kollégája gratulál neki — Bécsben mindig lehet veszíteni! —­­Melyik gól volt a legfonto­sabb? — Az ötödik! Ez bebiztosította a győzelmet! (Van ennek az ötödik gólnak még egy kitűnő tulajdonsága. Hogy csak egy negyedik gól után következhetett...) — Sokan nem bíztak Önben. — Én tudtam, hogy jó leszek! Azt hittem, már a Hungária ellen így fogok játszani, de akkor még nem volt kifogástalan az erőnlétem. — Saját magát bírálva: volt olyan jó most, mint a csehszlová­­kok ellen, amikor hét gólt lőtt? — Nem könnyű erre vála­szolni. Én másképpen látom a saját játékomat, mint ahogyan engem kívülről látnak. Mondjuk, hogy körülbelül olyan jó voltam, mint a csehszlovákok ellen. A jó formának vannak bizonyos hatá­rai. — Még jobb formában is akar lenni? — Ilyesmit nagyképűség lenne mondanom. Mindenesetre most már szeretném állandósítani ezt a jó formát. — Egészen a világbajnokságig? — Talán még azon túl is. A bordatörésemnek megvan az az egy jó oldala, hogy így hat héttel később jöttem formában. — Erős volt az osztrák véde­lem ? — Igen! De kipasszoltuk őket. Elsősorban laposan igyekeztünk játszani, de ha kellett persze fe­jelve is adogattuk egymásnak a labdát belül. — Nem érezte, hogy egy kissé elhanyagolta a szélsőket? — Nem. Mindig kaptak labdát, ha kellett. Zsengellér is kivágta magasan a szélre a labdát, ha látta, hogy sem én, sem a Géza nem állunk szabadon. — Nem igyekeztek lefogni az osztrákok? — Ha az ember jó formában van­, akkor nem lehet lefogni! Lehetetlenség! Persze ehhez az összekötők támogatása is kell! Ha a középcsatár is, az összekö­tők is állandóan mozognak, akkor kipasszolnak mindenkit. Ezt most majd módomban is lesz bebizo­nyítani, mert most majd megint rám állnak, mint mindig, ha for­mában vagyok. — Nem sérült meg? ■— Nem. A csehszlovákok elleni mérkőzés után bizony érez­tem, hogy összerúgnak. Most mindössze egy kis húzódást ér­­zek a balcombomban, de ezt is csak ma délelőtt vettem észre.­­— Mi volt az oka, hogy annyi kapufát lőtt?... — Pech! Ezekből a kapufákból gól is lehetett volna. Például úgy jött ki a lépésem az egyik­nél, hogy kikerültem jobbra, a szög elromlott és így találtam bele a kapufába. — Gondol már a világbajnok­ságra is? ------Igen. Azért is örülök, hogy jó a csapat. Nagyon örvendetes a kis Biró Dani jó játéka. Az ötödik gólt tulajdonképpen ő lőtte, szerintem már bent is volt a labda, csak éppen nem ítélte meg a játékvezető. Én csak a biz­tonság okáért vágtam be. Aztán Szalay jó játéka is nagy nyere­sége a válogatottnak. — Minek örült legjobban vasár­nap? — Annak, hogy a Béla jól ját­­szott Bukarestben. Ezek után több kérdést nem te­szünk fel neki. Elvégre nem sza­bad visszaélni azzal, hogy olyan jól játszott Bécsben... FTC-pálya IX, Üllői­ út 129 Május 1-én, vasárnap délután 5 órakor Ferencváros-Nemzeti Nemzeti Bajnoki mérkőzés előtte 3 órakor Hungária-Bocskai Nemzeti Bajnoki mérkőzés Ravasz — Ennek a Dietznek mindig szerencséje van Kisalagira!.. — De hiszen Kisalagi rosszul játszott! Na jó, de képzelje, fut Dietz­­ a nagycsapatba állítja be!. 1 Csehszlovákiában 1.20Ke. 3‘.3 Q mQQVQF" Romániában . . 6 lei IpplpB . 1 Jugoszláviában 2 din. al A 9 Hl JUQOSZlQV ^”er:”4eba“15Mmm. HHMFwBm teniszmérkőzés ISSL.-;..W­B végeredménye 1 A legjobb civileiben FUTBALL kivitelben SKABH GS PLÖKL sportéruhéza bán VI. Vilmos és út 33. áriorintási ! IV. Váci utca 40. Hl!Cyy£5!! . Jakab 16 percig hiány­zott , ezalatt két gólt kaptak hétfőn a Csikók Jobban játszottak a mieink, mint vasár­nap és mégis kikaptak Venus—Csikók 2:1 (2:0) Sokat kellett forgatni a csatársort Szünet után nagy Csikófölény - kapufákkal Góllövő: Humis (limesből), Ploesteanu, Kincses Bukarest, 12.000 néző. Vezette : Russu (Kolozsvár) — Tele­fon jelentésünk — Bukarest, április 25. A Csikók húsvéthétfői (görög­keleti húsvéti!) mérkőzése iránt még nagyobb érd­eklődés mutatko­zott, mint a vasárnapi iránt. A Csikók meg is érdemelték a foko­zott érdeklődést, a közönség olyan játékot kapott, amilyent Bukarest­ben ritkán láttak. A Csikók job­ban játszottak, mint vasárnap, de a szerencse ezúttal nem vette őket pártfogásába. Mérkőzés előtt A magyar öltözőben egy kis gondot okozott a csatársor össze­állítása. Olajkár 11. vasárnapi já­téka nem elégített ki s miután a Csikók csak öt csatárt hoztak Bu­karestbe, a fedezet Ádámot ismét a csatársorban kellett játszatni. Felhős, szélcsendes időben 12.000 néző előtt vonul ki a két csapat. A Venus a vendégeknek virágcsokorral kedveskedik s Val­­kov és Szojka, a két csapatkapi­tány helyi húsvéti szokás alapján két tojással „koccint”. Venus: Iordachescu — Sfera, Albu — Barbulescu, Ferrara, Beffa — Ploesteanu, P. Valkov, Hamis, Bodola, Ene. Csikók: Kertes — Bánkuti, Szojka — Király, Sárosi III., Pósa — Kincses, Ádám, Jakab, Turay II., Vermes. változatos, az iram nagyon erős. A 22. percben Jakab pazar egyéni akció után lő, de Iordachescu a helyén van. Innen kezdve a Csikók felülkerekednek, egymás után ve­zetik a szebbnél-szebb támadáso­kat. Kapu előtt azonban kissé pu­hának bizonyulnak , a befejezés­sel így mindig egy kis baj van. A 29. percben Albu Jakabba talpal. Jakab a hátát fájlalva ki­áll s a szünetig nem is jön vissza. Olajkár II. áll be balösszekötőnek s Turay 11. lesz a középcsatár. A kis Turay nem tudja úgy össze­fogni a szárnyakat, mint Jakab. A csikó-csatársor most már nem ké­pes tartani a labdát és a Venus lassan fölénybe kerül. Hun­uist a 16-oson belül buktatják, de a kö­zönség hiába kiabál 11-esért, Russu, a kolozsvári játékvezető nem állítja meg a játékot. A 11-es azonban nem késik! A 31. percben Ploesteanu ívelten adja be a lab­dát, amely Bánkuti felsőkarjára pattan. Russu nyomban sípol s a 11-es pontra mutat, ítélete túl erős, a Csikók tiltakoznak is, de hiába. Hamis áll a labdának s be­lövi, 1:0. A Csikók kissé kedvüket vesztve játszanak tovább, de ennek elle­nére elég jól tartják magukat. A 45. percben azonban újabb gólt kapnak. Hamis Valkovot lyukra játsza, a Csikó-védelem elbámész­­kodik. Valkov előnyt szerez, fut a labdával, Kertes azonban bátran kifut, megzavarja a csatárt, any­­nyira azonban nem tudja megza­varni, hogy Valkov ne játszon hátra a szabadon álló Ploesteanu­­hoz. Ploesteanu azután szinte za­vartalanul küldi a labdát az üres kapuba, 2:0. Szünetben Jakab már jobban érzi magát, vállalja­ a játékot s így a Csikók a játékeleji csatár­sorukkal folytatnak. Egy gól és két kapufa Pompás, iramban­ indul a II. fél­idő, a játék nagyon tetszetős, a közönség gyakran tapsol. Eleinte a Venus támad többet.. A 13. perc­ben Hamis lövését Kertes vetődve nagyon szépen védi, Ádám­ megsé­rül, sántikál s miután amúgy is elég gyengén játszott eddig, a­ magyar vezetők kicserélik. A Csi­kók a következő csatársorral ját­szanak tovább:­­Olajkár II., Kin­­cses, Turay II., Jakab, Vermes. Jakab azért áll összekötőbe, mert még mindig érzi Albu rúgá­sát. Innen kezdve a Csikók jobban játszanak, de kapu előtt ismét többször túskoronyűnek bizonyul ez a csatársor. A 26. percben Bodola­ tiszta helyzetbe kerül, de fölé lő. Három perccel később a túlsó ol­dalon Turay 11. ugrik ki, nagy gólhelyzetbe jut, szép lövése alig megy fölé. A 33. percben pompás szerén­yt végre góllal fejeznek be a Csikók. Jakab.­—Turay II.—Kin­csed—Jakab—Kincses 2. labda út­­ja. Mindenki egyből játszik tovább s végül Kincses kapásból 13 mé­terről a bal felső sarokba­n céloz. Erős­ védhetetlen lövés volt, 2:1. A gól még jobban felhozza a Csikókat. A 34. percben Vermes pompásan fut­ le, ívelten­ visszaját­szik Turayhoz, Turay nagy lendü­lettel ugrik a labda felé s bomba, fejes nyomán lécről pattan vissza a bőr. Utána Olajkár 11, fut éll Albu, keresztezi, buktatja, mind­ketten elesnek. A 38. percben Olajkár II. 16 méterről váratlanul nagyon erős lövést ereszt meg s a labda a jobbkapufáról pattan vissza. Ez a két remek lövés el­dönt­hette volna a mérkőzést a Csikók javára , ha a kapufa útj­jukat nem állja. A végén feljön a Ve­nus , három szöglete­t ér el. NYILATKOZATOK: Herzog Edvin: A magyar csapat rr.a jobban játszott, mint vasárnap. Kár, hogy csak öt csatárt hoztunk magunkkal, csatáraink sérülései ugyanis erősen befolyásolták az eredményt. A játékvezető még nem üti meg a nemzetközi mértéket. Gymnkovich Sándor II. az MLSZ ügyésze: Végig szép mérkőzést lát­tunk. A 11-es igazságtalan volt. Le­hangolta a csapatot. Enélkül meg­nyertük volna a mérkőzést. Eladescu, a Venus ügyvezető alelnöke: Ilyen szép mérkőzést Bukarestben ritkán láttunk. A Csá­kók, a vereség ellenére semmiben sem maradtak a Venus mögött. Jánoss­ Béla, a Venus edzője: Pompás játék, a magyar csapat lényegeseit jobban , játszott, mint . Jakab sérüléséig: elég­ jól játszik a csikó­csapat Az első támadás a Venusé. Az első percben Ene beadását Valkov alig lövi fölé. A 4. percben Kin­cses elfut, Turay lyukra szalad, teljesen tiszta helyzetben kapja a labdát, de lövésébe belelépnek. Utána Vermes beadását Iorda­­chescu kiejti, egy kis zavar támad a kapu előtt, de Albu tisztáz. A 11. percben Bodola veszélyes feje­sét Kertes biztosan védi. A játék