Nemzeti Sport, 1942. június (34. évfolyam, 105-125. szám)

1942-06-01 / 105. szám

4 m? Nagy harcban jobbnak bizo­nyult a Gamma Gamma-Újvidék 3:1 (1:0) Fk ferencvárosi csikók biz­tosan harcoltak M a győzel­met ez kap a elit! tehetetlen Kispesttel szemben Ferencváros-Kisp­est 5:1 (3:1) Góllövő: Sütő, Jánosi, Csillag (ön­gól), Palatínus. Hu­ngária-út, MOVE-pálya, 1500 néző. Vezette: Tihaméry. Kezdésre felhők vonulnak a nap elé, a nézők számára eszményi az idő, a játékosoknak azonban mele­gebb, mint rendesen. A nézőtéren feltűnő sok az idegen arc: Újvidék­ről sokan jöttek fel, nagy népszerű­ségre szert tett csapatuk kíséreté­ben. A Gamma csapatában Sütő mellett döntöttek, ő lesz a jobbösszekötő. Újvidék csatársorában Jánosi a jobbszélső Németh helyett. A Gamma öltözőjében Tóth Lajos viccekkel szórakoztatja Sós edzőt, aki rászól: *•— Majd a mérkőzés után legyen kedved vicceket mesélni! Az Újvidék öltözőjében nagyon komolyan megy a készülődés. A já­tékosok arcáról leolvasható a nagy elhatározás: a budapesti közönség előtt is megmutatják, hogy nem a véletlen alakította ki a csapat ta­vaszi újvidéki győzelmi sorozatát. A Gamma pirosfehér csikós ing­ben és fehér nadrágban, az Újvidék kék ingben és kék nadrágban játszik. Gamma: Havas — Szilvási, Kánya­i— Király, Tóth­­, Tagányi — Kin­cses, Sütő, Palatínus, Horváth, Hárai. Újvidék: Platz — Csillag, Avar, *— Hargitai, Máriás, zsoldos — Já­nosi, Pálfi, Lendvai, Radics, we­ker. AZ I. FÉLIDŐ Tóth Lajos és Plats megy a sorsolás­hoz, Platónak kedvez a szeren­cse, a klubház felé eső kaput választja Az első támadást az újvidékiek vezetik. Szilvás­ rövid labdájával Radics kiugratja Lend­­vait, a játékvezető lesen fújja le a tisz­tán robogó csatárt. (Igaz, hogy Lendvai lesről indult, Tóth viszont hozzáért a labdához és így Lendvai ellenféltől kapta azt.) Az első percekben a Gamma lép fel támadóként, de az első nagy helyzetet Újvidék dolgozza ki az 5. percben.A kitörő Lendvai azonban a kifutó Havasba lövi a labdát és oda a nagy helyzet. A 7. percben Hárai szerzi meg a Gammának az első szögletet. A 10. perc­ben a nézőtérről elhangzott füttyre leáll a Gamma védelme.­­ Lendvai megint nagy helyzetben van, most emeli a labdát és az túl magasra megy. A 12. percben Kónya hazafel­el. Havas már csak a vonal mögött tudja fogni a labdát, ez Újvidék első szöglete. Hatal­mas az iram A 15 percben újabb szög­lethez jut, az Újvidék, a 16. perchez­ pedig a Gamm­a csinál szögletet. Kincse, csavarja be a labdát Platz kapuja elé Az újvidéki védelem először hárít de azután Király visszagurítja a labdát a befutó Szilvásihoz. Szilvási Ilorváshoz rúgja azt. Horváth kapásból jobbra küldi a labdát és Sütő 22 méternyire rögtön ka­pásból kapura lövi a labdát, a remekül eltalált labda félmaga­san furcsa csavarodással süvít a jobsarokba. Fiat­, tehetetlen volt, 1:0-ra vezet a Gamma. A 23. percben egyenlíthetne sz Újvidék Lendvai elszökik Tóthtól, Havas kifut Lendvainak a balsarokra (trltott lab­dája a bal kapufa tövéről kipattan és így szögletre tart menteni a Gamma védelem. A szögletrúgást Hargitai éle­sen előrefejeli és az elől áll­ó Pálfi remekül fejeli be Havas mellett a labdát, Pálfi azonban lesen állt és így a gól érvényte­len. Most erősít a Gamma. Palatínus lövése Platzról kipattan. Hárai a kapu fölé bombáz. Azután Sütőnek a balösszekötő helyéről ballal leadott lövése kap tap­sot. Töth két gyilkos szabadrúságát há­rítja a sorfal. A 32. percben a hősök emlékének áldoz a játéktér és a nézőtér egyaránt. A 33. percben Kónya hátra felé sikerült fejesével Lendvai natív hely­zetbe kerül, de ezáltal is csal, a kiflitt Havast sikerül eltalolniuk A 31. percben a kitörni készülő Lendvai Tóthiás fol­v látott harcában kézzel segít magán­, ügye sen csinálja úgy, hogy a nézőtérről nem igen látni, amikor tehát a Játékvezető­ sípja megszólal, hatalmas fütty csendül fel a nézőtéren. Most látni csak, hogy milyen sokan jöttek fel Újvidékről a UACcal. A 30. percben gyors lerohanás után Horváth lövését védi a baloldali kapufa töve. Közben az újvidéki csatárok­­ támadnak, de lövéseiket nem kísé­ri szerencse. Az utolsó t­ercekben változato­s a játék, de a Gamm­­a többet támad.­­ SZÜNETRE!­­ Az újvidéki öltözőben nagy az elkese­­­redős Pálfi meg nem adott helyes gólo­k miatt. A Gamma öltözőjében Sütő játékával elégedettek. A II. FÉLIDI Szünet után nagy iramban indul a já­ték. Újvidék nagyon belefekszik és a 4 percben ■ egyenlít. Az eddig erősen elha­nyagolt Welker végre labdát kap, elfu és éles félmagas beadása elsuhan a kap előtt, Pálfi nyúl utána, de nem éri e: ez az Újvidék szerencséje, mert így a labda a berohanó .Jánosi elé kerül, aki 5 méternyire a bal­oldali kapufától nagy erővel be­lövi a labdát. A berohanó Konya már csak a vonal mö­gül tudja kivágni. 1:1. A Gamma erősít. Szöglet után Palatínus fejese a felső fát súrolva megy ki, a 7. percben pedig a Gamma újra megszerzi a vezetést. Palatínus akar kitörni, a labda azonban elgurul és a kifutó Platz kör­y­­nyű zsákmányának látszik, amikor a­ berohanó Csillag éppen akkor rúg a labdába, amikor Platz le­hajol érte, hogy felszedje. A labda a baloldali kapufa mellett gurul a hálóba, öngól! 2:1-re vezet a Gamma. A­ játék továbbra is változatos marad, bár most a Gamma támad többet. A 14 percben Palatínus belelép Máriás comb­jába, az újvidéki fedezetet ki kell vinni. A megzavarodott Újvidék a 15. percben újabb gólt­ kap. Palatínus, akire most a behúzódó Zsoldosnak kellene vigyáznia, kiugrik őrzője mellől, a befutó Csillag próbálja szerelni, de nem sikerül neki és Palatínus 10 lépésről a vetődő Platz alatt lövi be a kapu jobb­oldalába a labdát. 3:1. A tíz főre leolvadt Újvidék védőkeret Góllövő: Lukács, Egressy, Füstös, Füstös, Jakab, Kiszely. Kispest, 8000 néző. Vezette: Emődi. A Ferencváros—Kispest mérkőzés előtt hangtölcsérrel felszerelt ren­dező járja körül a pályát és hirdeti. Felhívjuk a nézőközönség figyelmét, hogy szervezett tüntetés esetén a nézőteret kiüríttetjük. A Kispest öltözőjé­ben az újonc kapust biztatják. Nemes azt mondja neki: — Csak ne gyulladj ki! Védj úgy, mintha­ az OSI ellen védenél. 1 A Ferencváros öltözőjében Kiszely miatt van izgalom. A ferencvárosi csatár nem érkezik meg. Végül is úgy döntenek, hogy Finta lesz a balszélső, Lukács a jobbszélső, Füs­tös a jobbösszekötő, Kiss a­ balösz­­szekötő. Amikor Fin­tát behívják a nézőtérnül és mondják neki, hogy játszania kell, Finta így szólal meg:­­— Úgy látszik, hogy ha Kiszely nem érkezik meg, mindjárt nem va­gyok sérült. Aztán a végén mégis befut Ki­szely és erre felborul az előbbi ter­­vezgetés. Mégis Kiszely a balszélső. Finta tehát nem játszik.­ Fél hat után pár perccel így áll fel a két csapat: Kispest: Hódi — Csizmadia. Gaz­dag — Szépföldi, Villányi, Hidasi — Egressi, Nemes, Mészáros, Kajdácsi, Réka. Ferencváros: Csikós — Rudas, Lá­zár — Sárosi III. Polgár, Nagy II — Lukács, Füstös, Jakab, Kiss, Kiszely. AZ I. FÉLIDŐ Kiszely vezeti a Ferencváros első támadását A labdáját nem tudják be­rúgni a belsők. Lukács beadása is kárba vész. A 4. percben Sárosi III elszedi a labdát a kispesti jobbszárny elől, de fel­szabadító rúgása rosszul sikerül. Nemes veszélyes lövését újból Sárosi III menti szögletre. Nemes jó kiadását lesém kapja Egressi. A Ferencváros szurkoló tábora így biztatja csapatát: Mindenáron győzni! A 6. percben Beke kicselezi Polgárt, jó labdát ad Nemesnek. Nemes lövése rossz. Azután Hidasi tesz jó labdát Egressi elé, a szélső egyedül áll Csikóssal szemben és a kifutó kapus fölött kapura lő a a labda azonban a felső lécre vágódik és onnan kimegy. A 10. percben­­Nagy szereli Egressit Egressi azonban elveszi tőle a labdát, élesen ad a kapu szájában álló Beke elé. Beke azonban két lépésb­ől az égbe lő. Óriási helyzet volt! Mindjárt Kiszely rohan, az alapvonalról visszagurít Füstös­nek, Füstös azonban lyukat rúgt. Ez is helyzet volt. Izgalmas, változatos a mérkőzés. A 14. percben Villányi a félvonal táján kézzel fogja meg a labdát. Kiss szabadrúgását Villányi rö­viden fejeli. Lukács fut rá s a 16-osról a felső léc alá vágja. 1:0. Mindjárt utána Mészáros kitör, de végül mellé lő. Csikós kirúgást végez. Polgár­hoz játszik, hogy az visszarúgja neki. Mészáros kiugrik és a labdát gólba vágja A gól nem­ érvényes, mert a még nem hagyta el a 16-os te­rületét. 15. percben egyenlít a Kispest. Nemes hirtelen lő, Csikós az ol­dalt befutó Egresi elé üti a lab­dát, Egresi három méterről nyu­godtan a balsarokba pofozza a labdát. 1:1. A 21. percben Sárosi III. és Kajdácsi összefejel. Kajdácsi a földre kerül és ápo­lásra szorul. Kiviszik a pályáról. A 23. percben Nemes ragyogó­ labdát tesz Eg­­resssi elé, az elfut, visszegurít Nemeshez, ennek lövésébe Sárosi III. az utolsó pil­lanatban lép be. Aztán megint Nemes— Egressi összjáték. Beke a kapu szájában nem éri el Egressi labdáját. A 21. perc­ben Füstös remekül tör ki, a 16-osról váratlanul lő és az erős, félmagas lövés a vetődő­­ kispesti kapus mellett a hálóban köt ki. 2:1-re vezet a Ferenc­város. Kajdácsi visszatér. A Ferencváros szépen támadgat és nem i­­ fölénybe kerül. A 29. percben megint Füstös lövését kell védenie Bódinak. Kiszely szaladna el, hátvédje szereli, de Kiszely elveszi tőle a labdát és az alapvonalról könnye­dén gurít Füstöshöz, Füstös az 5-ről szépen gurít a gólba. 3:1. Hidasi előretörése kispesti szögletet hoz. Aztán a 24. percben Jakab lövése suhan el a felső léc fölött A 33. perc­ben Egressi szabadrúgásából Kajdácsi fölé lő, a túloldalon Füstös lapos lövése a jobbléc mellett csúszik ki. Aztán Sá­rosi III 30 méteres bombája kap tapsot. A 40. percben Lukács, majd Jakab jut jó helyzetbe. A zöld fehérek tetszetősen szövögetik támadásaikat, a kispesti vé­delemnek nehéz dolga van. A 44. percben szép adogatás után Jakab gólt lő lesről és így nem érvényes. Hidasi szabadrúgá­sából Beke szögletet szerez. Mindjárt vége is a félidőnek. SZÜNETBEN a ferencvárosi öltözőben az jelszó: Góllövő: Brassai, Nagy, Brassai ( 11-esből), Kalmár, K­olozsvár. 4000 néző. Vezette: Kos A. A mérkőzés előtti atlétikai ver­­s­enyt mind a két csapat végignézi s szinte egyszerre vonul be az öltö­zőbe. A kolozsváriak tanyáján Do­­r­­onkos edző azt hangoztatja, hogy m­inden áron győzniök kell, ha a ki­­e­sést végleg el akarják kerülni. A szegedieknek Mark­ovic­s Szi­li­rd azt emlegeti, hogy ha most g­yőznek és a Szolnok esetleg kikap a csepeliektől, akkor reményük le­h­et arra, hogy a Szeged játsszék a S­zent István kupában. A játékosok fo­gadkoznak, hogy „mindent bele­­te­sznek” ... Szép, napsütéses időben így áll le a két csapat: Kolozsvár: Seprényi — Szaniszló II Vass — Bodnai, Telegdi, Ors­g­­ly — Simon, Kovács IV, Bony­­há­s, Szántai, Brassai. Szeged: Tóth — Szabó, Gyuris — Ba­róti, Kis,­Lakat — Báló, Ha­ra­ngozó, Kalmár, Toldi, Nagy. AZ I. FÉLIDŐ f­antalmas iramban indul a játék. Bras­sói mindjárt elfut és beadását Bonyhádi ali lövi mellé. A 3. percben Simon­ Ko­vács összjáték után Kovács Bony­­hád­ihoz küldi a labdát. Bonyhádi át­lép é­s­t befutó Brassai mintegy 10 mé­­erről gyönyörű lövést küld a alkarokba. Nagy gól volt. 1:0-ra vezet a KAC. T­ovább is a kolozsváriak rohamoznak. P­c­­­yhádi fölé lő, majd Simon lövése ke­­lti­­ el a kapu bal sarkát. A 32 percben na­gy a kavarodás a kolozsvári kapu elő­tt. Seprényi is kint­ van­ és Vass csak az utolsó pillanatban ment szögletre. A K. .C nagy fölényben van. A szegedi vé­de­lm azonban jól áll a lábán A 20. pe­rcben Kiss váratlanul nagy bombát er­őzt meg. Seprényi éppen csak hogy szí­gletre tudja tolni. A túlsó oldalon Kovács bombáját Tóth óriási bravúrral menti, Szabó játékvezetői figyelmeztetést kap túlh­elyes játékáért. A 24. percben Bony­hádi kitör, már jóval belül jár a 16 --on, amikor a szegedi védelem elka­­szál­ja. Ezért véleményünk szerint is Ill-es járna, a játékvezető azon­­b­an továbbot int. A közönség­­óriási tüntetést rendez. Vass já­­­tékvezető int a partjelzőinek s s bevonul velük az öltözőbe. A nézőtéren a rendőrség és Domon­ I­kos edző hamarosan helyreállít­ja a rendet, mire négy perc szü­net után Vass újból megjelenik a pályán. A közönség megtapsolja. Szeged -támadásokkal indul újból a já­ték. Toksi nagy lövése azonban Teregdi­­ről szögletre pattan. A kolozsvári csatár­kor rentkll a mezőnyben, a kapu csak így tovább! A kispcsli öltözőben Puskás edző azt mondja a hátvédeknek, h­og­y ne adjanak haza, rúgják előre a labdát. Azt m­omlorátják egyébként, h­ogy a Kispest is lelad­ott volna 3 gólt, ha a csatárok nem hagyják ki az ordító hely­zeteket. A II. FÉLSOIi Fordulás után a Kispestben Kajdácz,­ a jobbhátvéd, Csizmadia a középcsatár és Mészáros a balösszekötő. Az első percn­ő­l Beke jó beadását Csikós elcsípi N*.­­ elől. A másik oldalon Kiszely bombáz a mellé A 4. percben Nagy II előre tör, lövése Villányiról a balösszekötőbe­n húzódó Jakab elé pattan,­­ Jakab nyolc lépésről a felső léc alá lő. 4:1.­­A 6. percben Kiszely erélyesen tör előre. Villányi nem bírja tartani és Kiszely 10 lépésről a jobb alsó sarokba lő. 5:1.­­A Fradi fölénye egyre jobban kidombo­rodik, bár a Kispest még nem adta fel és helyenként még támadnak. A 20. percben Lukács, majd Kiszely gyenge lövését fogja a kispesti kanú . Aztán Sárosi III. gyilkos erejű bombe­r kerül szögletre Hidasiról. A 24. perce­i Egressi pazar labdát tálal Nemes elé, és az mellé lövi. Az iram egyre lanyhé. Kevés a mozgás a pályán, annál több a rossz mozzanat. A 30. percben Luki :* beadását Kiszely kapásból szúrja, a lö­vés a kapusról Jakab elé pattan, ő kéz­zel üti gólba, természetesen hiába. Beke rohan el szépen, de Cludas beéri és sze­reli. Megint Beke szalad el, lövését a ka­pufa védi. A 35. percben Lázár labdájá­val Kiszely elfut, Villányi a büntetőn belül kézzel rántja vissza, és a 11 -est Kiszely gyengén és rosszul he­lyezve lövi és a kispesti kapus kivédi. Egressi két helyzetet har£pl ki, majd Nemes lő mel­lé nagy helyzetből. A 40. percben Egressi nagy helyzetben Csikósba lő. Még egy tv/. ig e.c­­ér­t! a Ferenc­váron ért egy kispesti le­rohan­ás 3 és aztán vége. Szöglet­arány 5:2 (3:0) a Kispest javára. N­YI­LA­TK­­SZ A TG­K: Vitéz Kemé­nesy Sándor Ferencváros: Tartalékos csapatunkká, is berúgtuk azt a három-négy gólt, amelyet a kispesti középpel akartak nekünk berúgat­i. Takács Béla: Nem vagyok elégedett, mert akkor hub lett volna szabad lefé­kezni, amikor­­5:1 re vezettünk. Papp János, a Kispest a­lelnöke: Egy idényre való helyzetet hagytunk ki.­ Emiatt vesztettünk. Ratx Gusztáv intéző: Balszerencsén a ní.i r h­­a­g­y­o­mán­y­o­s a Fere 11 c­ város e 11 en. Mi is rúghattun­k volna ennyi gólt, előtt azonban nincs szerencséje. A 35. perc­ körül az iram kissé el­­anyhul. A 39. percben Gyuris felszaba­dító rúgásánál Szaniszló II. a ifi-o­­n belül elesik. Nagy rohan, övé a labda és a kifutó Seprényi mellett lapo­san a jobb sarokba teszi az egyenlítő gólt. 1:1. A KAP nagyon nekihív jól., kétezer is nagy helyezte van, de Brassai is, Ko­­vács is ront. A cszo­gn­­i védelem reme­kül játszik A 41. percben Bonyhádi lö­vését védi nagy bravúrral Tóth. SZÜNETBEN a szegedi öltözőben Markovics elnök kijelenti: — Nagy küzdelem folyik, de mi nyer­jük meg a mérkőzést. A kolozsváriak bezárkóznak. Domonkos edző ad különböző taktikai utasításokat. A II. FÉLIDŐ Kolozsvári rohamokkal indul a játék. A 3. percben Bonyhádi kitör, két szegedi védő is kíséri s már túljár a 16-os vona­lon, amikor elkaszálják. Vitathatatlan 11-es. Vas megadja. Brassai fut a labdának s védh­e­­tetlenül bevágja. 2:1-re vezet a Kolozsvár. A gól után újból fokozódik az iram. A Szeged kemény játékba kezd. Az 5. percben Kalmár belemegy Telegdibe, aki elterül a földön. Úgy viszik le a pályá­ról. A Szeged most többet támad, de a KAC Ifi­emberrel is a szegedi kapu elé tudja terelni a játékot A 10. percben Bonyhádi újból kitör. Gyuris most két kézzel húzza vissza. A játékvezető fel­dobja a labdát. A közönség tüntet . . . A 12. percben Teledül visszajön. Nagy tapsot kap. A Szeged most egyik támadást a má­sik után vezeti. Toldi megsérti az egyik partjelzőt. Vas figyelmezett. A 17. perc­ben Harangozó ,szabadrúgásából Nagy a kapu fölé bombáz. A 20. percben nagy helyzet nyílik Toldi előtt, ő jól is fe­jel, de Seprényi óriási bravúrral véd. Toldi állandóan zavarja a kolozsvári ka­pust, tüntet is ellene a közönség. A 25. percben Toldi nagy lövését Seprényi szögletre védi. A túlsó oldalon Bonyhádi kitör, lövése azonban a kifutó Tóth ölébe száll. A 32. percben Bonyhádi bombalövése a felső kapufáról pattan vissza. Szántai fut­­fi labdára, lő is, az ő lövését azonban Tóth szögletre tolja. A 34. percben­­ Kalmár lő, Seprényi szögletre véd. A szögletből Harangozó elé száll a labda, de mielőtt lőhetne, Sep­rényi a lábára véri magát - újabb szög­, létre nyomja a labdát. Közben idegsérül a fején. Az újabb születet Nagy íveli be, Seprényi elcsípi a labdát, de Kalmár labdádtól elgyürt a háló­ba sodorja. 2:2. Egyenlített a Szeged. Tovább is nagy a küzdelem, kemény a játék. Ebben a szegediek járnak elől. A 36. percbe­n Bonyhádi 18 méteres szobart­­rúgását Tóth szöe-Wre­dolta. Szántai lö­­vését az utolsó pillanatban vágja vissza a s­egedi védelem. Az utolsó percek­ig e egy iramban tel-s Kemény és izgalmas kissáe-­ lem után Igazságos eredmény Kolozs­vár Szeged 2:2 Tenisz­felszerelés Labda­regenerálás m m­­­in., TOt ISTVAN-U. 7. nyolc méterről a jobb alsó sa­rokba lő. 1:0. A 14. percben Bodola szabadrúgását a kapufa menti, Tóth III. elé pattan a labda, a szélső a kapu mellé lő. A 15. percben Sárvári tiszta helyzetben fölé emel. Sokat támad a Lám­part, de a kapu előtt tehetetlen. A 31. percben Nemesi vakmerő kifutással és életveszélyes elve­téssel szedi fel a labdát Sárvári elől, majd Tolvaj remek beadását Baranyai nagy helyzetben a kapu mellé lövi. A 36. percben Tóth III lövése a belső­­kapufáról pattan vissza. A 38. percben Tolvajt csak szögletre szerelik, ezt azon­ban rosszul rúgja a bal szélső. A 39. percben Baranyai éles lövését Solymosi remek elvetéssel szögletre tolja. A szög­letet Juhász visszafejeli Purczeld elé, annak beadását Tolvaj Szeneshez játssza, Szenes előreível és Purczeld a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. 1:1. Az utolsó percekben erősen szorongat a Lampart. Tolvajt Percnyi kézzel tartja vissza a tizenhatoson belül. A játékvezető azonban nem fütyül. SZÜNETBEN Tóth TJs panaszkodik a pályára, hogy nem lehet kiszámítani a labda ugrását. A Lampart tanyáján elégedettek. A II. FÉLIDŐ A Lampart veszélyesen támad. Először Tolvaj, majd Baranyai előtt nyílik nagy helyzet, de Solymosi véd. A NAC csatár­sorában Sárvári hátramarad, az összekö­tők pedig előrehúzódnak. Állandóan tá­mad a Lampart, a NAC-védelemnek me­leg percei vannak. *A 10. percben I-taláti szögletét Sárvári föléfejeli. A 13. perc­ben Bodola szép lövése fölé megy. A 1­.. percben Juhász csak hajszálnyira fejel mellé egy szögletet. A 19. percben Soly­mosi szépen húzza le Purczeld beadását. A 23. percben Sárvári föléfejel. A 26. percben Tóth III kiugrik, kapu felé fut. Haraszti hátulról elránt­ja. 11-es. Tóth III a jobb alsó sa­rokba bombáz. 2:1. A 29. percben egyenlíthetne a­ Lam­part. Purczeld éles lövése a jobb kapu­fáról pattan Solymosi kezébe. Újra le-v­ő­hetne gólt a Lampart, de Tolvaj a kbn futó kapus mellett Molnárt találja el. A 34. percben egyenlít a Lampart. Tolvaj elfut, beadását Solymosi elnézi, Purczeld a gólvonalon álló Lu­kácshoz fejel s ez mellel beso­­dorja a labdát. 2:2. A 3­­. percben Baranyai viszi a labdát, lövését Soly­mosi elvetéssel védi, de ki­ejti a labdát, * Lukács résen van s a gólvonal­ról bevágja. 3:2. Solymosi közben megsérül. Egy percig­ a­ partvonalon ápolják, majd visszatér.­ Izgalmas a játék. Most is a Lampart­ támad többet. A 45. percben szöglethez­ jut a NAC, de a Lam­part-véd­ők kifej­ej­tik. A 46. percben Demján előreadásá­t­ Nemesi kiejti, a védelem azonban ment. Szögletarány: 4:4 (félidő: 2:1 Lampart javára). NYILATKOZATOK:­­ Rónay Ferenc edző (NAC): Igaz­i oroszlánbarlang ez. A Lampartna­k két gólja is szabálytalan volt, a mi­­­sodiknál Solymoait akkor lökték , amikor nem volt nála a labda. A harmadiknál pedig a kapusunkat fejbe rúgták. Tomecskó József (Lampart) : Na­gyiramú mérkőzés volt. Azt hi-­­szem, megérdemeltük a győzelmet. IK! szorul. Sütő szépen hosszabbított lövése az oldalhálóba késül­ A 22. percben Má­riás sántítva beáll a jobbszélre. A 24. percben a Gamma szöglete után Kincses bombája a felső léc szé­léről pattan vissza. Újra fellobban Újvidék támadókedve, Radics és Lendvai helyet cserél. Kisüt a l­ap, Máriás és Ilonja szabadstílusú bir­kózását nem veszi észre a játékvezető. A 31. percben Lendvai 25 méteres bom­­­baszabadrúgása ugyanúgy vágódik le a felső kapufáról, mint az előbb Kin­cses bombája. Újvidék mind hevesebben támad. A 35. percben Máriás visszamegy a középfede­zet helyére. A 40. percben Máriás belerúg Palatínusba, Pa­­latinus visszaadja, a játékvezető csak szabadrúgást ítél az Új­vidék ellen. Kincses és Palatínus helyet cserél. Zsoldos Kincsestől kap rúgást. Azt utolsó percekben a Gamma van frontban. Szögletarány: 8:3 (11­.­) a Gamma javára. NYILATKOZATOK: Já­nosy Béla, a Gamma szakosz­tályvezetője: Az Újvidék kétségtele­nül sokat javult játékban. Fájda­lom, hogy egy-két játékosa minősít­hetetlenül durva volt. Sós edző: Túl férfias küzdelem volt, ennyivel jobbak voltunk. Szuszét egy szakosztályvezető, az Újvidék részéről: Megóvjuk a mér­kőzést a játékvezető bíráskodása miatt. Mészáros edző: Ilyen mérkőzés­ után a legjobb nem nyilatkozni. ­ /. ■' - - - Hotsfi. lgi2_fsla Uw-t. -