Nemzeti Sport, 1944. május (36. évfolyam, 83-103. szám)

1944-05-01 / 83. szám

2 Hasicslincss­ küzdelem, a Kispest sok­kal lelkesebben játszott Kispest - Újpest 2:1 (2:1) Góljető: Ménáros (U­esh*U.Titkos, Zs*n9­ U*­ Újpest, Megyeri­ út, 2000 néző. Vezette: Lantos­ iMmar, gyfllefceJ®eic a* újpesti )4- Vkosok az öltözőben. Fél 10 mán Bnég alig négy-öt játékos van csak f­enn, Zsengellér meg is jegyzi: — Hiába, sz°katla* az uraknak 'toasárnaponkint a korai felkelés! Kertész Géza edző közli, hogy ax .iftssziállításban nincs változás, tehát fr­affyb­arofH lesz a kullancs ég Ma­­gyar a batezérse. Lassan mégis asaik összegyűlnek, ♦Aromnegyed i f)-kor már csak Szusza hiányzik, néhány perc múlva azonban te is befut- -Az öltözőben egyébként rádió Szól. A kispesti öltözőben előbb elké­­t­zülnek a vetkőzéssel a játékosok, mint odaát az újpestiben. Szokodi István edző közli: — A hét végén már között össze. ■éjlításb'an játszunk. Ez azt­ jelenti, Viosfy Mészáros lesz a középhátvéd, Béres a jobbösszekötő, Boros pedig a bal szélsőnk. Vitéz Márton mester meggyúrja a játékosokat, akik egyébként az öltő­jében melegítenek be. Titkos Pali az ötöző ajtajában mondja: — De jó volna, ha legalább­­íz pltyik pontot, megszereznénk. Nekünk, n­agyobb szükségünk van rá, mint az Újpestnek. Tíz óra után néhány perccel nag­ryos, de meglehetősen szeles időben j­ut ki a két csapat. Így állnak fel: Újpest: Verpeczi — Balogh II, Bíró .— Balogh I, Nagymarosi, Széphegyi *—Pozsonyi, Szuszé­, Várnai, Zsenges, tér, Magyar. Kispest: Boksák — Olajkár I, Per­jési — Zalai, Mészáros, Törhenyi — Egresi, Béres, Titkos, Puskás, Boros. AZ 1. FÉLIDŐ Titkon és Zsengellér választ, Titkosé j az előny. A Kispest az első f­élidőben széllel hátban,­­de nappal szemben ját­­szik. Tapogatódzó játék folyik az első percben, aztán már a 3. percben Boros szépen viszi a labdát és 30 méterről alaposan rá lövi. A labda a felsőlécet túróivá mesi.is ki! Várnaiz a baloldalon­­szé­pen tör ki, de szeretik Széphegyi előreadását Zsengellér elől Bozsik kifutva lábbal hárítja el. A 8. percben a földön fekvő Urhegyi kezére pattan a labda, a játékvezető azonban fi­em látja szándékosnak az esetet. Az Újpest szél ellen is többet láb­ad vasa­im­mel. A 9. percben Egresi lövését védi­­Verseczi. Azután Puskás hosszú lövése ad dolgot az ú­jpesti kapusnak. Kiegyenlítettebb lesz a játék. A kis­pesti csatárok néhányszor ugyancsak S­zóhoz juttatják az újpesti védőket A 4. percben Balogh I szabadrúgását Scsengellér lövi kapura, Szusza mintegy nyolc m­é­t­eres a kaputól remekül toldja meg a lövést és Bozsik csak macska­ ügyességgel tudja kitolni a labdát a­­jobb alsó sarokból. A 19. percben Bíró könnyen veszi­­Egresit, a szélső elcsípi a labdát a vom tuil előtt és élesen beadja. A labda a föle öt méterre A116 Bíró kezén csattan. Ifi játékvezető habozás nélkül 11 l est ítél. Mészáros a kapu baloldalán gu­­rítja a hálóba a labdát, 1:0-ra vezet a Kispest. Heves rohamokkal felel az Újpest a Kispest góljára. Szusza pompásan ug­rik ki, labdájából Pozsonyi bead, Zseng­­fel­ér átlépi a labdát, a tisztán álló Magyar előtt óriási helyzet nyílik, ő azonban öt lépésről elszéleskedi a ha­talmas helyzetet. A 23. percben szögletet ér el az Uj­f­­est. A Kispest is, vezet pár formás ámadást. A 20. percben Titkos és Boros vezet a baloldalon szép támadást. Nem látszik veszélyesnek a® akció, az Újpest jobboldali védel­me azonban kissé könnyelműen veszi a dolgot. Titkos pár méterről,­­hirtelen váló és la­pos lövése nyomán a labda is meglepett Ders­eczi mellett a jobb sarokban köt ki. 2:0-ra vezet már a Kispest. A kispestieket ugyancsak felvillanyoz­za a váratlan gól. A 28. percben Egresi pontos beadását Béres éppen Gerseczi kezébe fejeli. Az Újpest is elszántan küzd A 30. percben Pozsonyi nagy helyzet­ben gyámoltalankodik, pedig Bozsik már verve volt. A 34. percben Szusza labdá­jából Zsengei tér jó helyzetből óriási lövést ereszt meg — a jobb felső sarok ra elé. Támad az Újpest. A 33. percben Pozsonyi éles, lapos lövése a jobb sarok mellett megy ki A 37. percben Pozsonyi három emberen is átmegy, beadása azonban éppen Bozsik kezébe száll. A 39 percben Zsengellér remek lab­dát ad Várnainak, de a középcsatár lá­báról elpattan a labda. A 41. percben Esfresi­­n beadását Titkos — Nagyma­rositól zavarva — fölé fejeli. Az újpesti belső csatárok állandóan magas labdákat kpn­k. A 42 percben Zsengellér szabad­rúgása a sorfalról pattan vissza. Nagy­­erővel támad az Újpest. A Kispest azon­ban elszántan és okosan védekezik. A 43. percben gólt ér el az Újpest. Várnai labdájával Pozsonyi fut, beadása átkerül Magyarhoz. Magyar azonnal élesen középre fejeli a labdát. Zalai akarja lehajolva kifejelni, de a labda az orráról éppen Zsengellér elé pattan Zengellér csak egy mozdulatot tesz a lábával és a lábszáráról máris a hálóban táncol a labda. 2:1 a Kispest javára. Rögtön utána Zsengellér szabadrúgása remek helyzetbe hozza Pozsonyit, a szélső fejér­ől azonban közvetlen a kapu közelében lecsúszik a labda. KZDNITBEK a ktarpeeti Rt0c8b«i sm utolsó percba bekapott gól miatt bosszankodnak. Katié* intéző Borost kioktatja, hogyan játsszék a II. félidőben Az újpesti öltözőben * Te?»etők kiadják az utasítást: laposan játszani a II. fél­időben 1 A H. FÉLIDŐ Ponkxnyi Jó Trstrtéfiával kezdődik * II. félidő. Beadását Várnai kapja leteszi Zsengellér elé. Zsengellér a még jobb helyzetben levő Szuszának engedi át * labdát és Szusza óriási lövés* a bal külső hálóba vágódik. Széllel hátban most állandóan támad az Újpest az első percekben. Zsengellér szögletet erőszakol ki az 5. percben, ő maga rúgja be, de­­elszabadul a kis­pesti kapu. A 7. percben újabb Újpest-szöglet. A 9. percben Poseonyi labdáját Szusza eléri, beadja, Zsengellérnek azonban teljes for­dulatot kell megtennie, hogy kapura lőhessen. Lövése így elsuhan a kapu mellett. Sausza kétszer is­­ kiengedi a labdát­ az oldalvonalon. Borost kétszer is tévesen állítja meg lesen a játékvezető. A 10. percben Balogh II elengedi Borost , a szélső beadását Verscczi vakmerő belevetít­éssel tudja csak tisztázni. A 15. percben Zalai kézzel ellöki Zsen­­gellért a 16-oson belül. A 20. percben viharzs támadást vezet az Újpest, a végéin Zsengellér okosan Magyar elé teszi a lab­dát, ő azonban a kapu helyett Zsengellér lábát talál­ja el. Pozsonyit szögletre szereli Perjési.­­ A szöglet után, Szusza fordulásból kapu fölé emeli a labdát. Magyar elől Bozsik ment a 23 perc­ben. A 25. percben Balogh II könnyelmüs­ködik. Puskás így is csak mellé lő. A 26. percben Balogh II szögletre szereli Pus­kást Boros és Puskás most helyet cserél, de pár perc múlva újra visszacsinálják a cserét. A 28. percben baloldali újpesti támadás szögletet eredményez. Zsengellér rúgja be a labdát. Zalai akarja kifejelni , a beugró Szusza majdnem a hálóba sodorja a labdát. A 29. percben Puskás üresen kapja a labdát, de lövése a jobb felső sarok mellett süvít el. Újpesti támadások után kispetősi szöglet következik a 32. percben. Majd Pozsonyi gurulós lövését Bozsik felsizedi. A 36 percben Titkos vezet jó támadást átvágja a labdát Egresinek és a kis szélső egy csel után alig lő kapu fölé. Megint az újpestiek jönnek. Várnai kapu fölé lő. A közönség a Kispestet biztatja. A 38. percben megint csak szöglet lesz az újpestiek támadásából. Aztán Balogh II előreadását Bozsik ismét csak szögletre tudja menteni. Roppant izgalmasak az utolsó percek. Az Újpest minden erejé­vel küzd, hogy­ legalább az egyik pontot megszerezze. A­ 41 percben Szuszát kéz­zel tolják el az ötösön. Ezért bizony 11-es járna Nagymarosi­ kapásból a kisső hálót találja el. Az utolsó percek­ben a kispesti védelem óriási munkát végez. Zsengéi­­ért is kézze­l fogják meg az ötösön. A másik oldalon Puskás remek műesést produkál. Az utolsó két percben Sm­ax Újpest támad, de eredmény nélkül. Szögletarány 6:3 (0:1) az Újpest javára. BIKALAT Az Újpest támadásaival indult a játék. Eleinte úgy festett, hogy a lilák az első félidőben szél ellen is fölényben maradnak. Valóban sok támadást vezetett az újpesti csatár­sor, de a ragyogóan játszó kispesti védelem a támadásokat­ nem en­gedte befejezni, a kispesti csatársor pedig igen ötletesen és fürgén játszva gyakran megzavarta a he­­lyenkint fölényeskedő és bizony­talankodó lila védelmet. A második félidőben csak annyiban változott a játék képe, hogy az Újpest még több támadást vezetett, mint az első félidőben, csatársorából azon­ban hiányzott az ötletesség, a ke­ménység és az átütőerő. A Kispest elejétől végig hatalmas lelkesedés­sel feküdt a küzdelembe, az Újpest viszont helyenként egészen lagyma­tagon játszott. Végeredményben a Kispest megérdemelten jutott a két pont birtokába. Egyénileg a Kispestben Bozsik néhányszor ménén védett. A­­hátvédhármas óriási munkát végzett. Meglepetésre Mészáros, a beugrott kullancs volt a később. Ó csyben a me­zőny legjobbjának is bizonyult. Olajkár­a is rajtgojróan játszott Vers­si is mélt­ó társuk volt. A két fedezet közül Zalai, volt a jo­bbi­k, ő nemcsak a védelemben ,jeles­­küdik­, ám­nem a támadásokból is alaposan kitette a részét. A csatársor legjobbja a hasznosa­n és ötlrt©,“!i. játszó Puskás. Plána Titkos kiívelkezik a rangsorban, ő főleg l­abdaleadásaival tűnt ki, F­gresi még a mi alig nem az igazi Béres az első félidőben jól, a másodikban közepesen, játszott. Boros tehetséges, de még mik­o­­talani. Az Újpestben Verseczi néhányszor re­mekelve védett, a második gólnál azonban kissé elaludt. A hátvédhármas legnagyobb hibája a könnyel,un­oködi­s és s­ilén­y, vé­dés. Nagymarosi volt a legjobb közöttük, Balogh I­­és Bíró sokat hibázott. Balogh­­ és Széphegyi feladatuknak csak a védel­mi részét látták el. A csatársor használ­ható labdákat nem kapva tőlük. A táma­­dósorban egyedül Zsengellér jáll­szott végig j 1 és komoly ilyek. /el lel, S/u­'/a. csak idé rikint elégít.-it' la. Polzsonyi, Vár­nai és Magyar rengeteg hibát csinált. Lantos játékvezető ezúttal nem volt, a szokott jó, főleg a dánosok meg­í­té­lésében nem értettünk vele mindig egyet. NYILATKOZATOK: Szokody Imre, a Kispest elnöke: Szívvel, lélekkel játszottak A fiúk Megverdeanézu­k a győzelmet. Szokody István K­lza: Ezzel az egy gól­lal jobbak voltunk. Majerszky János, az­­ispest igazgatója: Rossz, volt nézni, hogy néhány játékosunk nyaralt a pályán. Kertész D­éza edző: Érthetetlen, miért játszott, ennyire szív nélkül a csapat, kirúgásst ítél. A kirúgásból meleg helyzet adódik a debereceni kapu előtt. Szabó és Forgács elüigyet­enke­di és kihagyja a kí­nálkozó helyzetet. A 43. percben Zilahi kereszt­abdája jó helyzetben találja Sid­­liket, de a s­élső meglepődik, máris oda a jó helyzet. Az utols­ó percekben a BSzKRT támad. (A harmadik negyedórában valamit ja­vult a .­átek. A debrr.co.pl fedezetpár hosz­­szú labdákkal futtatta a szélsőket, de a pontosan záró BSzKIrT-védelemmel Klem­ben egészséges akció nem tudott kiala­kulni.) SZÜNETBEN a villamos csapat öltözőjében Mészáros panaszkodik, hogy nem kap labdát. A debreceni csatárokat Móré edző korholja. a n. FKi.nao A BSzKRT len­dül előbb támadásba és már az első percben Benedek hatalmas bombáját kell védenie a debreceni kapus­nak. A 2. percben gólt kap a BSzKRT Sidlik int el a szélen, középre ível, Taik­ács elől Kónya ba-'­a akar adni, Barak kiindul a kapujából és a hazaadás kerüli el a kaput. A szögletet Sidlik rúg­ja, a labdát a szél egy kicsit lecsavarja és Szabó magasan felugorva a kapu bal sarkába fejeli a bőrt. 1 :0 a DY SC javára. A 11. percben Forgács és Tánczos helyet cserél. A csere haszna meg is látszik, mert széllel szemben is sokkal többet tá­mad most a BSzKRT. A 8. percben újabb gólt ér el a DVSC Nagy II kirúgását Lukács a középre­­húzódó Sidlik elé tolja. A az­ első jó ütem­ben fut a labdára, elhúz Lévay mellett és a 11-es pontról félmagasin a bal sa­rokba vágja a labdát. 2:0 a DVSC javára. A gól után is a BSzKRT támad. Tánczos 20 méteres lövése kerül kapu fölé. Állan­dóan a villamos csapat támad, de Tán­czos, Benedek és Mátrai távoli lövéseit könnyen védi a debreceni kapus. (Az első­ negyedórában egy kicsit színesebbé vált a játék. Inkább a BSzKRT támadott töb­bet, viszont a debreceni támadásokban volt több sem­szerűség.) A 16. percben 25 méteres szabadrúgás­hoz jut a DVSC. Nagy II szabadrúgása alig száll a kapu mögé. A következő perc­ben Lukács szabadrúgása is hasonló sors­ra jut. A 18. percben Tánczos—Mészáros táma­dás fut. Mészáros ügyesen beemeli a lab­dát, a debreceni védők röviden mentenek, Benedek rászúrja, Nagy vetődik, de mel­lette a labda a kapura tart. Gólnak lát­szik a helyzet, de a belső kapulécről visz­­szajön a bőr s a fekvő Nagy megszerzi. Hatalmas helyzet volt. A kirúgás után Szabó elé kerül a labda, a szél fel­lövése a kapufáról Sidlik elé pat­­tan. Mizt ő beadását Zilahi 10. lépésről a bal felső sarokba vágja. 8:0 a DVSC javára. Az JBSzKRT feladja a har­cot, a következő percben egy hosszan előrevágott labdára Szabó fut rá, Barak kiflik a kapujából, Szabó előbb Barakba lövi a labdát, a ka­pus elesik és a szélsőnek így sikerül megszereznie a kört és a 16 osról ballal az üres kapuba gurítja. 4:0. (Ebben a játékrészben erősen feljött a debreceni csapat. Kitűnően használták ki a szelet és a küzdelmet feladó BSzKRT- védők mellett gyors szélsőkkel sok veszé­lyes támadást vezettek. Most már több a tervszerűség és az elgondolás a debreceni csatárok támadásaiban­­ Percekre fellángol a BSzKRT, Benedek, Mészáros dr.,jd Mátrai lő kapura. Majd a 32. percben baloldalra húzódó­­ Forgács 25 méteres lövését menti a kapufa. A követ­kező percben Szabó ITI jó lbdát ad a tisztán álló Benedek elé s ő az 5-ösről holtbiztos helyzetben a kapu fölé emel. Határozott balszerencsével játszik a vil­lamos csapat. Az utolsó negyedórában állandóan cse­réli a BSzKRT a játékosait de már e­z sem használ. A 38. percben Zilahi bonillá­ját védi Barak A szórványos BSZKRT- tám­adásokat most már fölényes biztonság­gal szereli a debreceni védelem. Mészáros lövése az utolsó pe­rcek ese­ménye. Szögletarány 7:1 (4:1) a DVSC javára. BÍRÁLAT A debreceni csapat szempontjából nagyfontosságú mérkőzés gyenge futballt hozott. Szünet után a szelet és a szélsőit jobban kihasználó DVSC az elkedvetlenedő BSzKRT-tal szem­ben könnyen győzött. A DVSC védelm­e hibátlanul­­játszott. Nagy M. védett mindent. A hátvédhármas es­ze Na­gy II volt. Remekül rúg, jól ug­rik a labdáért. A védekezésből és a torna-a­dásból egyformán kivette a részét. Szélre­­vágott hosszú labdái aranyat érnek. Ser­főző és B. Nagy jól játszott. A fedezet­párban Orosz volt a jobbik, ő volt aki a lapos labdákat erőltette. Kádas nagy küzdőkedve dicséretes. A csatársor csak a második félidőben elégíted ki. Sz­abó a legjobb ebben a sorban. Sidlik néhány el­futása érdemel dicséretet. A belső hármas gyengén játszott. Nagyon hiányzott Szi­­­lágyi, Zilahi és Anocskai sokat segéd­kezett hátul, a lövésekkel azonban ma adósak maradtak. Lukácsnak vo­ltak jó és rossz pillanatai. A BSzKRT a gyorsan bekapott két gólig derekasan hardolt. A csapatnak határozot­tan balszerencséje volt, 2:0 után azután feladták a harcot és sokszor szinte álltak a pályán. Saraknak nem volt jó napja. A hátvédhármas jól kezdett, szünet után azután teljesen eltűnt. Még Lévai játszott , elfogadhatóan. Szedi és Forgács felváltva játszott fedezetet és csatárt­­ szürkén. A csatársorban Mészárost s toljesan my­­­gárta ha­gytá­­k, pedig látszik, hogy jó for­mában van. A többieknek igen rosztó napjuk volt. Táncos nyújtott még elfogad­hatót összekötőben. Néhány szép támadást vezetett Mészárossal, de a befejezéssel adósak maradtak. Benedek Mátrai sok­szor feleslegesen cselezett, lövéseikkel sem volt szerencséjük. Szabó III igen szürkén, játszott. Rónai játékvezető jól vezette a mérkő­zést. Sokat mozog, jól látja a leseket és kezeléseket. Egyetlen hibája talán csak az, hogy az előnyszabályt nem­ mindig al­kalmazza. NYILATKOZATOK: Móré János DVSC: Nekünk fi gyen?!*nft volt a fontos. Laky Antal BSzKRT: Balszerencsés mér­kőzést játszo­ttunk. Az semmi! Am PSpeefc—Ba|«e*J»vS*6e*i «**t • ktepeatfefc paJ»«Ekontoak, hogy milyen jobbz 0Bg*e4JlltAs^«n kényte­­lanek JMwanL Mészára* például kér­ytalan kulLancsot játszani. A panaszra az egyie ujpesti szur­koló Így válaszolt: , — Maguk panaszkodnak? Mit Szóljunk mi. Nálunk olyan ,Jted­erte az össz állítás, hogy a mi Mészáro­­smink például a­z NAC-ban játszik." A szelet jobban kihasználó debre­ceni csapat biztosan győzött Debrecen - B­S­z­K­R­T 4:0 (0:0) Góllövő: Szabó, Sidlik, Zilahi, Szabó Sport­ utca, 1000 néző. Vezette: Rónai Csendben, de nagy bizakodással készülnek a csapatok. A BSzKRT- ban Jakab késése okoz egy ki­s izgal­mat. Laki úgy dönt, hogy Benedek lesz a középcsatár. A debreceniek részéről S­ndenber­­ger Gyula intéző közli, hogy a sérült Szilágyi helyett Lukács játszik. Napos időben, de kellemetlen szél­ben a következő összeállításban áll­nak fel a csapatok: BSzKRT: Barak — Lévay, Gomb­kötő ■— Tánczos, Kónya, Szödi — Mészáros, Mátrai, Benedek, Forgács, Szabó III. DVSC: Nagy M. — Serfőző, B. Nagy — Orosz, Nagy II, Kádas — Szabó, Zilahi, Lukács, Anocskai, Sid­­lik. AZ I. FÉLIDŐ A választás a BSzKRT.nak kedvenc és így széllel hátban játszik a villamos­csapat. . . . Debreceni tá­m­a­dásokkal indul­t já­ték­ért a 3. percben Szabó lövése m­ég kerüli el a kaput. A 8. percben Szagli szabad­rúgása jó helyzetben találja Be­nedeket, de a középcs­atár a 16-66-ros Nagy Mihály kezébe lő. Már a 3. szög­letét rúgja a debreceni csapat­ ^ A 7. percben Benedeket szereli szabálytala­nul a debreceni védelem. A 20. n­éte­­res szabadrúgást Forgács alig lövi kapu fü­­lé. A 11 percben Kádar szép labdát ad Si Iliknek, ez elől Lévay gyengén ad haza, Barak kifut kapu­jából. Szabó fut a labdára, de Barik­nak­ nagy szerepeséje van, a csatár­­­­­hoz. Könnyen gól lehetett rolt­a. A következő­­percben Lukács és Szabó helyet cserél.­­Az első negyedórában nem volt nagy játék. Inkább csak küzdelem folyt a pályán. A debreceniek sokat támadtak, de tervszerű akciót nem láttunk.) A 25. percben Szabót lécén találja a játékvezető. A közönség zajong a já­tékvezető ítélete , ellen. A következő percben már 4. szögelét éri el a deb­receni csapat. Sidlik jó ber­úgá­st ök­lözi k­i Barak a rá,­ok autó csatárok elöl- Laasen feljön a BSzKlíT, de csak Tán­czos közeli lövése az egyetlen esemény. (A második negyedórában sem emelke­dett a játék. Inkább mezőnyben küz­döttek a játékosok A debreceni táma­dásokat a BSzKIzT.védelem mindig ide­­j­ébe­n rombolta.­ A 31. percben Szab­ó és Lukács v:67- Rzacserél. A közönség erő­en biztatja­ a debreceni csapatot. Lukács n­ngy hely­zetet hagy ki. A­ közönség egyik része Szilágyit, a debreceniek sérült köz­ép­­csatárát emlegeti. — Szili ezt a helyzetet berakta volna! A 33. percben Mészáros fut el, Nagy II szabálytalanul szereli a szélsőt. A meg­ítélt szabadrúgást Mátrai a kapu fölé övi. Most egy kicsit élénkül a játék. Ba­rak könnye­zűsége borzolja fel a villamos, csapat szurkolóinak idegeit. A­­99. percben a kitörő Swobó elől Gombkötő csak s­ög­letre tud szerelni, a játékvezető azonban „ÁRPÁD* ping-pong labda A Magyar Asztali Tenisz Szövetség által elfogadott hivatalos verseny­labda KAPHATÓ minden sportüzletben Hétfő, 1944 május 1 TOL Oralégos Tippelő Bajnokság 11. Beérkeési határidő: Májusi, péntek sete • (!) drs *, H. HL ír. ▼. MÍB(Qnáiiá*-4hNkMfe ■>« 41* >— • •• •*••!*««• — Klntaw* FuMMsám Debwcí®—TUbbs «••!*•«• M*4**«t TJJvldék—SaSBTO >»n|i»N •»*»!••«• vft.M |»*.|,... Gamma—Ujpflá —..1..— . ■.. 1.. —,.f..— —*.t*,— —«*f..«, ,« Kispest—Elektromos —I— — t.—. —.Jl.... D1MAVAG—Kolozsvár ... .1.... .,..1.... Fótverseny: Az alábbi márkésü** ■ pont».r»»nvW mit akkor •eámítanak, ha « fant! mérközések közül valamely­ik elmarad. Bestlen esetben • pótvereny csak a heti verseny holtversenyeit dönti el. Fralndás— ETO •*•­!— ....iL — ..f. • SS •«#•!•••• 7. Dánuvla—WSC —..t*— ,-.í..« — .T..— Törekvés—KASC ..**I**— **•■(.•■> — —..I.... Feltep—MAVAG • setJitH #ssi fess* m««)s»s» »•*•!•••• PTSC---Mlsk. VSC SS..leess •ssstssss Ne S ts S SS SS sete SSS SSS.I...S Név, óim: A b^VfVdfl nUvati magát a feltételeinek és » Korkövetősségünk döntőének Csak az a szelvény érvtényv, amelyh­ez a pályázó annyiszor 30 (harminc)fillér bélye­get mellékel, ahány függőre,éve oszlo­pot fent kitölt. (Aki tehát mind az öt osz­lopot kitölti, 1 pengő 50 fillért mellékel.) Ugyanezen a rad­vényen több jeligével, vagy több névvel is elvárni nem lelett 91. osztály Párzai SC—Érsekújvár 2:1 (1:0) Pápa,, sörs néző, l­cszelle: Dezső. Pápai SC: Matusek — Biczó, Obbóth — Hoffman­n, Tamén­ra, Vastagh — Fe­kete, Bulla, Magyari, Simsitrger, Bu­­rian. MOVE KSE: Mahoreta — Jurik, Her­diczky — Nagy, Takács, Szláv­ik — Aubély, Papp,­­Seres, Varga, Inczédy. is mérték­ n érint­­a. HARISNYA, NYAKKENDŐ, BALLONKABÁT BAZSO Vill., fiaross­ utca 66, telefon: 149*400 Pápai támadásokkal indul a játék. A 13. percben Feketét a h­r-oson belül fel­vágják, a büntetőt Fekete berúgja. 1:0. A pápai csapat állandóan támad, de csa­tárai gólképtelenek. Szünet után lelkesen játszik a vendégcsapat és a 15. percben egyenlít is. 1:1. A 21. percben a pápai gárda l­eshez jut, ezt azonban Fekete kapufának lövi. Megjön azonban a győz­te­snét jelentő gól is. A 25. percben Fe­kete átadásából Magyari gólt­ szerez. 2:1. Továbbra is a PPSC van fölényben, de újabb gól már nem esik. Jó: Fekete, Tomenga, O­sbóth, illetve Nagy, Takács, Aubély. Haladás—Ma­gyar Pamut 2:1 (0:1) Megyer Litt. Vezette: Kemény­vári. Haladás: Bükki — Kovács, Tölgyesi — Varga, Kalota, Kiss — Szabó, Vági, Tóth, Dolszke, Lovász. MPSC: Hartman­n — Káspár, Benikő —­­Belye­i, Wittmann, Fazekas — Czaram­­völgyi, Kurics, Bozsár Pénzes, Tinedli. Pamut,támadásokkal indul a játék. A 7. percben „ Gara­m­völgyi ”.megy a védők mellett beadását Kurtes értékesíti. 0:1. Szabó által több támadást vezet a Ha. Záld­ás, a belső csatárok azon­ban sorra lemaradnak A 30. percben Bozsgr be­adását Pénzes kapufára, lövi. A 40. perc­ben Szabó, majd Vági* lövése akad meg a Pannit védelmé­ben.". A 4­3. percben a játékvezető Kuricsot feleseléséért kiállít­ja. Szi­nei után a Haladás támad. A 12. percben Vági 5 lépé­ről fölé lő A 30. percben Szabó 20 méteres szabadrúgása a kapufán csattan Két perc múlva Ka­­l­otai szabadrúgása a kapufáról Hart­­mann kezére s onnan a hálóba jut. 1:1. A 38. percben Szabó kiugrik és a labdát a hálóba vágja 2:1. Jó: Kovács, Töl­gyesi, Szabó és Lovász, ill. Berkó, Witt­­mann és Bozsár.