Nemzeti Sport, 1944. november (36. évfolyam, 214-234. szám)

1944-11-02 / 214. szám

2" Tüneményes játékkal ilyen arányban is megérdemelten győzött a Ganz Ganz Csepel 5:0 (1:0) Góllövő: Reiter, Subert, Molnár, Molnár, Nyers MÁVAG-pálya, 2000 néző, Vezette: Újvári A’ Ötszáz $7.‘1.'b­0vö 'lUdó'rá! a M A V A G -j­á !v& kijárata előtt, hogy beengedjék őket. Ál ügyeletes rendőrtlael rendeU.rwiiére ugyanis a mérkőzés a kiWuwttí kiaáráaá­­\ *! k«w.ii'»dilí. Aa. öltözőkben tvarry a uy\li;':.UaTi_ M .wI tvér esívpaf : bét rtéjén kuvött ö**r.cáJH:á­­e­ricam játszik. Két óra után pár percce! így :,iInait tej a eeaix­ tok: Cuepvl: Verttee«i !! tsjttr. S*eUy — Baké*. Olajkár II, Keszthelyi II — vita* ' 'irányi, Horváth. " Füstös, Maros*­Á/í, Turnééi. Dam­­ftyurm — Varamii. VUdinfrar — Rsitor. Ladányi. Pápai — Sí sitit Hu­lttla. Metnár, Szi­lbert. Nyers. AZ I. FIUM Alig síMHtjA el a Ganz középcaé­­tára útnak a labodát, a közönség is megiudid a pályára. A Ganz az ele­jén sokat támad. Verseczi előbb Schubert, majd Nyers lövését fog­ja- V. Simonyi ront el jó helyzetet az 5. percben. A kitörő Temesit vágja fel Varaiki­, alig valami vél túl a félpályán. A 9. percben gólhoz jut a Ganz. A jobbiszámny indít el egy jó tám­a­­c­ást. Szabó beadásait az lG-oval ka­pásból vágja rá az előrehúzódó Krá­ter és a labda védhetetle­nü­l tapadék a léc alá. 1:0-ra ventta a Gátra. Később Schubert nagy lövése alig megy mellé. A Csepel igen idegenül mozog a füvetlen pályán. Horváth sokat cselez. Marosvári távoli lövé­sét Gyuris könnyen szedi fel. Nyers kiugrása jelent veszélyt a 21. perc­ben, de a lövés pillanatában Réder elnyomja őt. Bubala az egyik össze­csapásnál a kezén megsérül és he­lyet cserél Szabóval. A 25. percben Reiter nagy lövése fölé száll. Egy perc múlva Szabó előtt óriási hely­zet nyílik, de az 5-ösről Verőceihez purit. Most Temesi lő Gyuris ke­zébe. A 27. percben Bakos szabadrúgá­sát Marosvári mellé fejeli. A 29. percben Szabó és Bubala elfoglalja régi helyét. A 30. percben Molnári fordulásból veszélyesen lő. Verseczi alig tudja kapu fölé tolni a labdát. Nyers jobbal kapura lő, de oldal­hálót talál. A másik oldalon v. Su­­rányi remekül lövi Füstös átadását. Gyuris csak nehezen öklözi ki a léc alól. Remek vitéz Surányi—Füstös támadás következik helycserével, a behúzódó vitéz Surányit elnyomják a 16-oson. (Most kezd csak betemelepedni a Csepel, ezzel változatosabb és iz­­galmasabb­­ez a játék.) Kutala 20 méteres szabadrúgását elvetéssel fogja Verseczi. Sorozatos Ganz-támadások gördülnek a Csepel kapuja ellen. Reiter Imahája alig megy főbe. A 40. percben Nyers fejjel szök­teti Szabót, a csepeli védelem már verve van, de Szabó kissé el­hamarkodva meellé lő öt méterről. A Csepel alig jut szóhoz. Füstös, Temesi és vitéz Surányi igyekezetét csírájában öli meg a Ganz védelme és fedezetsora. A Ganz a 45. perc­ben szögletet ér el. Nyers szögletét Subert pompás ballábas lövéssel a bal kapufáim k lövi, a vigszapattanó labda Molnár elé k­­rü­l, akiről mellé pattan a bőr. Subert lövése szép volt. Utána vége a félidőnek, a Ganz öltözőjében Kubala sérült kezét ápolják. Szabó edző új kötést tesz a sérült kézre. Ladányinak a következőket : — Továbbra i­. ragadj Füstösre, akkor megnyerjük a m­érkőzést! a A Gyepes öltözőjében, a 11-es meg nem adása miatt keserednek a játékosok. A vezetők szerint a 11-re szabályos rótt. A II. FÉLIDŐ Nyers lefutása a második félidő nyitánya. Rédei csak nehezen sze­relt. C­sepel-szöglet a válasz az első perc végén. Utána ismét Ganz-táma­­dások futnak. Az 5. percben szög­letet is rúg a Ganz. Horváth Maros­vári kidolgozott labdáját alig dur­­rantja mellé, aztán Füstös szerez szögletet. A Csepel nagyon igyekszik, de a Ganz át tudja venni az iramot. Molnár kiugrik Kubala labdájával, lő, de Verseczi védi a bombát. Nagy az iram, pillanatonkint kerülnek veszélybe a kapuk. Kubala bekö­tött kézzel a jobbszélen játszik és ő is nagyon igyekszik. Az ő beadá­sa a 11. percben Versecz­­ zsákmá­nya. A 14. percben megint Verseczi menti Kubala veszélyes beadását. A Ganz irányítja a játékot, a Csepel­­védelem mindent belead, hogy men­teni tudja kapuját. A 17. percben Nyers fejesével Schubert fut és a kifutó Verseczi mellett párba bombáz. 2:0. A következő támadás is a Ganzé és belőle megszületik a harmadik gól. Most Molnár szökik meg és Keszthelyi Hl­o­szkiséretje mellett a kifutó és elvetődő Verseczi felett pótba lő. 2:0-ra vezet a Ganz. A csepeli jobbszárny támadását v. Surányi lese állítja meg. A 22. perc­ben újabb gólt ér el a Ganz. Hor­váth addig cselez, míg elveszik tőle a labdát, amely Molnárhoz kerül ás a Ganz középcsatára nyugodtan lő a hálóba. 4:0. A 24. percben siker koronázza az újabb Ganz-támadást. Molnár át­vágja a labdát Nyershez, aki az 5-ösről biztosan helyezi a labdát a bolgárokba. 5:0 márt V. Surányi és Horváth helyet cse­rél. Lesen akad el az újabb Ganz­­támadás. A 31­ percben Otakár II lesz a jobboscsélső és Keszthelyi II a kullancs. Nyers kapu mögé vág egy labdát. Cepeli szabadrúgásból Ma­rosvári lő magasan fölé. A Ganznak a végére is marad ereje. A Csepel védelme lestaktiká­hoz folyamodik, hogy menteni tud­ja a kapuját. A 44. percben Maros­vári remekül lő, de Gyuris szépen véd. Az utolsó percben a Nyers vil­lámgyorsan kitör, lövése a jobb­kapufáról pattan vissza. A közönség ünnepli a Ganz csa­patát. Joggal. Szögletarány 5:4 (2:3) a Csepel javára. BÍRÁLAT A Ganz sikerrel vizsgázott első komoly erőpróbáján. Minden tekin­tetben jobb volt, mint a Csepel, de főleg gyorsaságban múlta azt felül. Ezenkívül r­ecimlikiailag is tökélete­sen képzettek a fiúk és fiatalságu­kat tekintve, nyilván a jövő nagy csillagait köszönthetjük bennük. A Csepel egyetlen mentsége a ta­laj lehet csak, bár a MÁVAG-pálya talaja kitűnően hengerelt volt. Lassú, léleknélküli volt a Csepel, csak percekre lángolt fel a híres csepeli tűz és lelkesedés. Egyénileg a Ganzban ismét a csatársoré a Pálma, pedis a Kubala mindjárt az elején meg­sérült. Molnár és Subert volt a kezde­ményező, de Molnár a befejezésnél is ott volt. Nyers is belejön már a játékba. Kubala sérülten is­ kitűnő. Egyformán dicséret illeti meg­ a két támadó fedezetet is. Veiter és Tápár a korszerű fedezet­ SZÜNETBEN játék két mintakép,’. Tökéletesek voltak. A vedellai hármas tornán és biztosan verte vissza a csepeli rohamokat Ilynnia néhány ..remek védéssel vétette magét ésera. A (',seiu*b­en Vereeczi az irt gól ellenére is dicséretes munkát végzett. A volotini hármas a második félidőiben érthetetlenül ’ m­­egingott. Még Szalay és­ Rodey volt a fel­gyet­gébb. A két f.denet sem elégített ki, bár Ki­kos tartotta az­ arcvonalat, amig tehette. A­ csatársor siralmon volt. A fia­talok igyekeztek- Fü­eles, v. Surányi és­­ Temesi Horvátinál együtt csak ezen a rímen eltvezhető. Marosvári semmit sem­ mutatott. V­id­ári Ferenc­­ ibátlanu­l vezette a mér­kőzést. NYILATKOZATOK: Sztálki Pál, a Ganz edzője: A fiúk­­ betartották utasításaimat és így a­­ siker nem maradhatott el. Jávor Pál, a Csepel edzője: ért­hetetlen a csapat nagy visszaesése, bár a pálya talaja igen szokatlan volt. Türö Jó***!, a WMSE ínkeréje helyett ideeglenesen .J­uhása Pál eportigansgató vég/T­v-■ intézői teendőket **. A Pénzügybe tart Mi­ke kapus és Barta csatár, az Újvidéki AC két játékodé A BEAC leigazolta Pusztai Lászlót, a Makói AK jobbszélsőjét. Bakonyi, In. UTSE balaelsője vidékre távozott.. A VI. ker. Szt leigazolta Kronyavecz Józseft­­ a Cinkolici TK-ból. Az UTSE ma, csütörtökön délután fél 3 órakor barátságos mérkőzést vív a BEAC csapatával a Mező­ utcában Gépgyáriak — Iíg már tudom miért nyert a MÁV AGT — Nos1 — Jól működött a fiépezőse? A RÁJDIÓ MŰSORA OflOiHök, noveml­er 2. Itmlapeijt I. 6.30: Ünen az ottho­n. 7: Hírek. XT láixa orgrocaművek. ft: Hírek rrémet, form­ása. «zlovák r-vasvAn és «*erb nyelven 8.30: Xií*zt_müvek. 9: Nagyzene­kari művek. 10: Egyházi ének és sz­en­t­­beszéd a Kapitzi­nón helyőrségi templom­ból Szentbeszédet mond: Ladorrveis­ky Bébi tartalékos lelkész. 11: Kijmavazem*. U.40: A nalád halála. Tor­may Cecil el­­be­szél­ése. 12.10: Beethoven-imívek. 12.40: Hírek. 12.50: Híreik német nyelven. 13.30: Honvédetek n­em­fcuk 14: Halottak n­apján. (Halá?remekek.) 14.30: Hírek. 14.45: Magyar egyházi muzsika. 15: Népi szokások halottak nap­iján. Volly István előadása hanglemezekkel. 15.20: Halál és megdíjcslőütc. Közreműködik: Tasnády Floria és Kovách Károly. 16.20: Előadás. Ifj. 30: Brahma: Tragikum tigitáily. (Budapesti Hang­versenyének a 1. Vezényel: Lukács Miklós dr­. 16.45: Hín­k. 16.55: Német előadás. 17: Rédió­­zen­e­k a­ m­űs­or­ábó­l. 18: Hí­re­k néme­t ny­el­ven. 18.10: Német k­atonaóra. 13: Hősök kertjében a nyugati végeken. A közvetí­tést a­ Sopronban falvai katonatemetőből vezeti: Budin­sztoy Sándor. 10.10: Az operaházi zenekar hangver­senye. Vezényel Pcn­jter Lajos. 30.20: Hírek 20.40: Bacsu­­művek. 21.35: Az örök magyar­ aág hit­­vallói. Kenyeres Imre dr e­lőadása a Páz­mányról. 21.55: Kod­ál­y: Pr­alimu­* Hunga­­ricus. K­­ izrem­űködik: Rösler Endre és a For­rai-énekkar. Az operaházi zenekart vezényli: Fe­rencsik János. 22.20: Hírek. 22.30: Hírek német nyelven. 22.40: Hírek olasz nyelven. 32.45: M­i védvl­emezek. 23.45: Hírek. Csütörtök, 1944 november 2. IX. Országos Tippelő Bajnokság 10 Beérkezési határidő: XI. 4. gombát d. u. 5 óra? I. IL HL IV. V Gamma—Csepel végfer, ••••?*••• •♦••••••• ••••••••• ••••*•••• Gamma—Csepel I. félidő ••••*•••• ••**­*••• ••••••••• •*•­?•••• ••••?**• Ki@Het-B87.KRT ............................................................J*,M •••••'*' MAVAG—Ganc. •••••**•­ U.ipe«4—SaAC végtr. ............................. ••••••••• ••••••••* •*••*-•* Újpest—SzAC I. félidő ••••­.................... **••• •*•••••­Nem­zeti Vasas—E­l^ktromos *•••••••• ••••••••• ••**•*••• ••••♦«♦•• DiMÁVAG—Z. Damma ••••*.....................................*,......................................... vagy Fenepcváros--Z. Damm­­a .......................................... Pótversen­y Kispest— BvSzWRT L, félidő ......................•••••••• ••••?........................................ BMTE—Kelenföld .....................................*** Bethlen GSE—Kábelgyár ............................................................................ Főv. TKör—OTE III, k*5T. •*••••••• ••••••••• *•••••••• ♦•••?•••• ••••••... MAFC_Pénzügy ••«•••••• ••♦•••••• Név, cím. ..••••­****»##»**4»»*%*«*****»«*«« ••••••»••■• A beküldő eláveti magát a feltételeknek és a szerkesztőségünk döntésének Csak az a szelvény érv­ényes, amelyhez a pályázó annyiszor 30 (harminc) fillér bélyeget­ mellékel, ahány függőleges oszlopot fent kitölt Nem játsszák le csütörtökön sem a Gamma-Kispest és a Szent­­lőrinci BSzKRT mérkőzést Hírt adtunk már arról, hogy a Gamma vezetősége számolt azzal az eshetőséggel, hogy a szerdai ün­nepnapra a MOVE-pályára kitűzött kettős hadibajnoki mérkőzésre a rendőrség nem adja meg az enge­délyt lévén Mindenszentek ünnepe, óvatosságból ezért úgy terjesztet­ték elő a kérésüket, hogy amennyi­ben szerdán nem lehet játszani, úgy csütörtökön délután rendez­hessék meg a Gamma—Kispest, valamint a Szentlőrinci AC— BSzKRT mérkőzést. Wid­navsky Tihamér dr-tól, a Gamma nv. elnökétől nyert értesü­lés szerint azonban a rendőrség csütörtökre sem engedélyezte a mérkőzések megtartását az ilyenkor erősen igénybevett útvonal mentén fekvő MOVE-pályán. Ezek szerint tehát nem­ játsszák le csütörtökön a Gamma—Kispest és a Szentlőrinc—BSzKRT mérkő­zést sem. A mérkőzések sorsáról majd az MLSz elnöksége fog­­dön­teni. A görögbetűs csapat műsorában csak annyiban állt elő változás, hogy a Kispest-mérkőzés helyett kétkapus edzőmérkőzést tart csü­törtökön délután fél 2 órai kezdet­tel a MOVE-pályán. Ellenfél a Gamma SzSE csapata lesz. A Csepel elleni készülődés során pénteken délután könnyű erőnléti edzést tart a Gamma. A csapatban változás nem lesz. A Kispest nem változtat A Kispest­ heti műsora a Gamma elleni mérkőzés elmaradása miatt me­gvá­lt­­zott. Szokolly Imre, a piros-feketék elnöke szerdán délelőtt a­z egyedidei időszerű ügyeiről beszélt: " Váratlanul ért bennünket a Gamma elleni mérkőzésünk elmaradása. Eredetileg úgy terveztük, hogy pénteken erőnléti edzést tartunk. Most úgy módosul a BSzKRT elleni készülődésünk, hogy csü­törtökön edzőmérkőzést jzaszunk és a Pén­teki erőnléti edzőn elmarad. Mivel idegen ellenfélről már nem igen tudunk sromloz­­kodni, a KAC lesz a csapat edzőtársa. — A csütörtöki edzőm­érkőzés után jelöl­jük ki vasárnap játszó együttesünket- Ez, ha valami váratlan eset, közbe nem jön, azonos marad a Csepel ellen játszott csa­patunkkal. A Hadi Bajnokság állása 1944 okt. 30-án A szerdai mérkőzések még nincsenek beszámítva. 9 ‡♦i 1 3 /H1• M E­gylet »V CD 0‚ O › ‚ 6S-t «1 =3 a rj-1 c3 B O­^3O ® sC Co -C3 «ss: 5=5 £en nsr:s'43 OQ £ ·8 O-b' o u »- ‘Cd o-Cu V(0 o 2*5 Q Xi 2S * 1 as un Cd aOS O cu un 5 O N &N3 &) aaS a 53 N co cc 'o s « '43 ’S 40 O o:0 N CC (1) ‹ gólok CO CL 1. Újpest♦ *­ Nov. 26. 9 ? Nov. 5. Nov. 12. 2 : 0 Nov. 19. 3.2 3 2 4 3 Dec. 3.? 1.65 5 — — 167 10 2 ferencvárosN 4: 19 Dec. 10. Nov. 26. Dac. 3. 4 3 Nov. 5. 1­1 5.0 N­ov 12. Dec 17. a. 6 25 4 1 -207 9 3. Csepel Nov ^6. 1.4E ? Nov. 12. 3: 1 Nov. 1. 3.2 7 0? Nov. 5. Nov 19. 5- 1 in. 2 : 56 4 — o 21 138 7. DiMAVAGJ 9 M 9 9 9 9^9 9 0:2 4 09 3:09 3 2 — 1 7 2 4 8. Elektromos* Dac. 10. Nov. 12. •?z Deo. 3. S: 1 á> 2 ■ 1 Dec. 17.9 Nov. 19. Nov. 1. 2 : 3? Nov. 5.3 2 — 1 7 5 4 6. SzAC Nov. 5. Nov. 26. 1:3j EÍec. 3.E 0 5 4:2 Nov. 12.? 1 : 1 0.3? 6:2 Dec. to.6 2 1 3 12 165 5. Ganz Nov. 12. Dec. S. Nov. 1. 7 1-3 5 0T Deo. 10. 1:19 Nov. 5. 5.8 9 . Nov. 19.4 2 1 1 127 5 ti .Cispest 0:2 3:4 2 39 1 : 2 2: 4 Deo. 101 Ili.9 Deo. 3. 5:2 Nov. 5.9 Nov. 12.6 1 -ö 13 172 9.í Z Danuvio Nov. 19. Nov^ 5. 0:79 Dec. 17. Nov. 12. 1,T 111♦ Dec. 10. 4 1 Dec. 8.9 Nov. 1.3 1 1 1 5 9 nO 4. Szeged 2:3 I: i -p9 9 9 9 9s 9 9 9 9 ? 2 -1 3 4 i 4 Gamma 2:3 0 5 Nov. 5. 2:0 Nov 19. 1 19 Dec. 3 Dec 10 9P 1 1 v'ov, 12. •} 1 :0B 2 2 2 106 iO MAVAG 3:4 Nov. 12. Nov 19. 0 4 Nov. í. 3:0 Nov. 5.> 5 1 49 i l0 Nov. 26. au 9 Dec. i s.6 1 1 4 10 183 12 SSzKRl Deo. 3. Dec. 17. 1: fi? 3 2 -) 3 :5 Nov. 5. Dec. 8 9 Nov. 12. Nov 26.R 9 mm 9 OO 1 •.7 12-L Szolnok 9 ‘1 0 3? 2 : 6? 9 9 9 9 ? 1 2 -— 2­­ -1., Nemzeti Vasas 0: 4 2:6 5:29 Nov. 5. Dec 10 Nov 19. Nov 12. Nov 1.­­ 0:1 Dec. 3.