Népsport, 1947. november (3. évfolyam, 214-233. szám)

1947-11-03 / 214. szám

2 MTK-DVSC 3:1 (2:1) Ű051-út, 6000 néző Vez­: Várszegi. Góllövő: Szabó J, Kertesi, Hideg­kúti, Bodola. Az előm£rk­ 3*est nagy figyelemmel is szem­lélik a kék,fehérek. Az érdeklődés főleg Posoinszkynak szól, aki az előmérkőzésen kö­zepesül art játszik és a játékengedélyét a kö­zeljövőben kapja vissza. Buktan edző közli, hogy a Vasas elleni csapat játszik. A DVSC öltözőjében Markos edző azt mondja, hogy a még mindig sérült Nagy Miska helyett Móré fog védeni. Ragyogó napsütésben így állnak fel a csapatok: MTIJi Geller — Kovács TI, Bíró — Bíró Dsák, Kovács I, Mészáros — Sándor, Hideg- Sniti, Kert­esi, Bodola, Hegedűs. DVSC: Móré — Szilágyi II, B. Nagy —■­­­Szabó II, Csárdás, Kádas — Komlósi, Lea­rig, Szabó I, Teleki Vihar. Az MTK kezd és K­­atost­eb­A per­cekben két jó­­helyzetet hagy ki. Sándor egy labdát jól játszik meg, utána Hideg­kúti lövése alig száll el a kapu mellett Az 5. percben szögletet ér el A DVSC Vihar jól ível be, a labda Szabó f elé pattan, a k­özépcsat­árnak még­ állítani is van ideje és mintegy 11 méterre a jobb lábbal küldött lövése után a la­bd­a fél­­ma­gasan a jobb kapufa be is az éléről az ellenkező sarokba pattan. A kék-fehér védők a fejüket fogják. 1:0-ra vezet a DVSC. A gól után az MTK vezet formás jobb*­oldali támadást. A 10 percben, Sándor jól ível lop» és a befutó Bodola az úr«« kapura «ser©tn« feje­n, de a labdát nem éri el. A 14. percben Bíró és Komlódi párharcából debreceni szöglet. Lesz. A ma­tek­ oldalon Bo­dioda hi­ a kapura, de a labdát elveszíti és helyette Kertesi ka­pás lövését terpen védi Móró. A 20. peresben Hegedűs a fél­­vonalb­ól hozza fel a labdát, a 16-o­szól futtából n­ém­et labda a kapu jobb sarka felett suhan el. Többet támad MTK, de « DVSC támadásai­­« venzd’,ye­­s-rik. A 21. pemben Més®áros szökteti Kerrtesit, a ’k­ Wpu csatár a kapu fe’4 fut, majd Hegedűshöz pa-Sszol a ba]orr félsö k*pur* ho­z, min­th­a kövösre ké^sfl­m, mivel szom­ban a szeget beeárták, orvosai­ középre tráncul és a befutó Kertesi trét lépésről a kifutó kapus meg-Mt jobb belsővel a hálóba pofozna a labdát. 1:1. A 25. perciben Kádas és TefteScr Veffiyet fanetről A 80. percben Bodola s Sándorbov­ ját­szik, a szállő a tőle pár lépése­n álló Hii­­degkutinálk adja a­ labdát, Hidegkúti a lű-o­Sról r­ál­övi a labdát, Ilmey p- de-brft, neki védők lába kítot­t a hálóba jut Móré későn vetődött. Úgy látszik, nem s­zámított lövésre 2:1-re vezet az MTK. A 7. percben Szabó I fols­ta­ helyzetet teremt magának a k­apu előtt, lövés he­lyett Viharhoz játszik, a balhésé azon­­bam a nagyszerű helyzetben elviharziik a labda mellett A DVSC ezután két szög­letet ér el egymásután, csökken az iram. A 30. percben Sándor beadását kerteli verettné te­nni, de lyukat ró az utána a pattogró labdát kapásból Bodola lövi a kapu fölé. A tunissiik- oldalon baloldali tá­­madés végén­ Vibar beadását Sondo­r lövi kapura, a nehéz lapos lövést gréten védi Gellet. A 43 percben a­z óvóhely­zetében lévő Sándort B. Nagy elnyomja. Tí 7,Frigyest ízélt a játékvezető. Mé­száros pontosan a kapu közepén Allé Móré kezébe lő. Debreceni támadásait ér Veget a fétidal. SZÜNETBEN a debrecei öltözőben Markos edző a legélesebb hangon bírálja a csapat és egyes játékotok teljesítményét. ■ —■ Sokkal" nyugodtabb játékot ft* még sokkal több szívet, kérek a játékhoz. Az MTK bezánkőnk az öltözőbe, C^pfe i­rmyit hallunk, hogy a kihagyott H-est tárgyalják A n. FillJ»0 Változatlan c*w»ecfcil&gi!bo­ n kezdődik * játék. A debreceniek vesénk a* siaő támadást. Kádas veiSzéflT** tét** Czéflét c^nk nehez­en védi. A® 5 percben C*ár­­dás hasassú. előreadÁ?át Szabó I tis^án kapja középen, csak Bíróval áll m&ailbm. Szabó I Komlósí été j&töy.nik. A gBötér tisztán húz kapura, de * beedáw?al kés­lekedik és így a scereeztező Bíróba vágja a labdát. Mészáros kitűnő leadását kér­­te ki a hatos von­atom elvéti A 8. perc­­­be­n Bodola a ba­szréten ves­zélyeztet, de hárman is nyomatják és szögetetve megy a labda. Kat perc múlva Hegedűs a hato­tton kap jó labdát, de leállítja és így Szilágyi II közbe tud lépni. Kom­ofcy helyzet vöt, azonnal lőnie kellett volna. Kertpfl késlekedi­k a szögletre szeren­ik. A 73 percben baloldali téren dél után Hegedűs tisztám ! Álarca m­­agát, középre ad As B*vtol» barPiai to­posan 14 méterről e­ryb,l­l­etét * guruló labdát a kapu alsó bal markába. 3:1. Mezőnyjáték folyik. A 20. percben Kom-lós­i tisztán kanja a­la két, a széles, kapu­­rahazárnál azonban leáll cselezni és Bíró sze­reli. Kádas megsérül, közénre megy és Szabó­é lesz az összekötő Fokozatosan fel­jön az MTK. Bodola­n­il­esin három deb­receni védővel harcol a labdáért, végül i*i­s szerelik. A 28. percben Vihar egyedül cselez a kék-fehér sfroson belől, bukdácsolva fin el a hatosra, erőtlen lövését Griler könnyen védi. A DVSC-védelem egyre keményebb és szyp’cran durvar­ág­­.« csúszik ft játéknkbs.. Ktmylősjt lös’óh­elyzetben dasn-csíp* ják. tt játék-vprpto -toVolbbot kot. A 40. per­cben Sándor * b-aWálr© húzódó Bod­old­hoz­ játszik. Bodola. Móré védi. A 40 percben Bodola lő kapura, lapos lövés ét a^ohban Móré rV­di később a labdát kiejti és * befutó Ket*­­éped e'öl a­z u+Olsó pH inaiban mé.gi* me^ssorzi ? lbdát. Mezőnyjátékkal ér gácot a mérylő­ Tév. Szögletarány 7-2 a DVSC javán*. NYILATKOZATOK: Bukovi Márton, MTK: Pufoa­hát.4­ kulckal a fiúk ian nehézzé ezt a könnyű mérkőzé­st. Markos Imre, DVSC: A­­vez­etőtő tönler©te®zílí a vidéki labda­­rartást. BÍRÁLAT: Bár az MTK csapata klasszissal gyengébb játékot mutatott, mint a Vasas ellen, főleg a támadás felépí­t­ésében, jobb volt, mint ellenfe!s. Az első féltébben, különösen a két 637.­szekötő és a két fedezet nyújtott gyenge teljesítményt és e­z rányomta az egész csapat­t&!jesítményén© a bélyeget. A debreceniek együttese széteső volt és inkább rajtaütésszerű táma­dásokkal próbálkozott — kevés si­­kerrel. Legjobb csapatrészük a vé­delem volt, de védőik túl kemény já­tékot folytattak. A debreceni csapat a második fél­idő második részében mutatott el­fogadható játékot. Geller kitűnően védett. Labda fogása biztos­ak a kijutásoknál as ütemérzéke is jó. Bíró néhányszor rosszul helyezkedett. Ayarótech­­nikája azonban ma is elsőrangcró volt. Kovács II főként a nerelésekben dicsérhető. Mészá­­ros és Bircsák a második félidőben játszott jobban. A csatársor legjobbja Hegedűs és MéSzáros volt. Hidegkúti gyengéfi ,jále­ ott, tartózkodó volt és a lövésekre sem vállalko­ Jo­tt írjég, mint máskor. Bodola a mezőnyben jó, de a kapu előtt már fáradtnak tűnik. Kertesi mezőnyjátéka sokat javu­lt, csak még a lövéseknél kell sokat javulnia. Merf'na^ voltak *^ép védései, végered­ményben azonban nem kielégítő megoldás a DVSC kapujában. A hátvédhármasból B. Kaffy játéka emelkedett ki, kár, hogy fele­s­­legesen durva. Csárdás nem túl nagy felada­tát kielégítően oldotta meg- Szilágyi II és Szabó II végig igyekezett.. Elől a két szélső és a középcsatár jönt ki. Szabó­­ minden helyzetből kapura lőtt, társait is jó labdák­kal látta el. Komlósinak csak a befejezései nem sikerültek A két összekötő állandóan tartogatta a labdát és e.­.árt?! játékuk a tá­madásban eredménytelenné vált. A játék­vez­ető a testtel való játék lésénél sokat tévedett. titán. Mn.HAnW ftz'iha d ra MerA 15v» föl A. majd Fényi lapo« lovőf­ © cMuzTk ki a keptífa töve mellett. Pakoló h^adásdi ÖTVS'/ra, errybűl bombáiba a 17 o­ d^1 hálóba m*­1 Verse«ezt védi e« ujp­eisti ♦óvését A 17. percben S^jsz*—Ktrádl—Vá n^a.i— a labda útja. S3ro*»a 14 méterről fél,megasan kapnrn lő, Vefeecvd rövídm? dobja magát. ro*szal találja eli * labdát és az * koréról a jobb sarokba 4:0. Egy pert mtv'vn, étzHépét Rótt is készsti k­i a hálóba. A gól tereté­­sfrí^erocn érvénytelen. A« Ujp^. nem erőVkodik. A 27 per­cben Sí-tcs m-c'lé pery­­wahadn^er.i*t. Mai’ényl .jól .v?.öktefei Tamik/st. « rtól»e lftVér*e ai-iír smhftoi el « b«i léc mellett A 48. perc­ben *véP támis/lást. ver/yt. a ..Tri­­mots". MeeA—Majt ínyi—Deazl­e *. Inbda ótia. de p yté'se keejekedik n Kö­tés»f*i és oda a .té helyzet. Na-íiymarOwi .jól indul el a félpá!váról, de ro^ul pa^^o1, pá­linkán felvárrja Psíkolót. S ’f^a a IS nté. terea yv.abadrnsfást a sorfalba lövi, m­ind a vifr««a»paftt&a nó labdát mezs­?# kapu mel­lé bom­bázm A 44 percben a hatoS tAjá'''at forduláidból kapu fölő 15. Ar­öírletarány: 5:1 (3:1) m­, U­jrxesu j» várt*. NYILATKOZATOK: Pioher Mihály (Fipe#0: A cíNip­et m&C Arevts a léMb^n a werdai mnalrosA-t Csak «ra'drjetemrft ment. Ifira^ Gy'órzy dr­e FJektrome*). Metrer. demelten ffydeott au Ujp*#1. Cíatár^runk &a tocento*éia. BI11AI.AT: Kormjrd g­yösokrr.et aratott as Új­pest. Szinte látszott az újpestieiben hogy a nehéz kiispe­sti mérk­őzés után jól esik nekik az a ..gondtalin” já­ték. Az Elektromos úgyszólván eg­y stesn volt komoly ellenfél. Az első félidőben még­ tartotta ma­­gát az Elektromos védelme, szünet u­tn azután percek alatt eldőlt a mérkőzés sorsa. Az újp­esti csatárok némi szerencsével és nagyobb aka­rággal akár két-nyolc gólt­­ lőhet­tek volna, Károlyinak alig akadt dolga, azért így is volt két bizonytalan védése. A hátvédhár­­más könnyedén, s/.h­.tc fölényesen verte visz­­sza a/. Elektromos gyenge támadásait. La­borcs sokat javult, ő ir szokott játékát nyúj­totta, csak szabadrúgásai nem sikerültek. Balogh NI ♦ írta jó formáját, most nem is volt könnyelmű sem Kirádi nagyszerűen kezdett, szünet után kissé elszürkült. Nagy­marosi a II. félidőben nagyszerűen játszott Egresit szüne után nem lehetett tartani Szusza könnyedén, szinte tánclépésben fut­ballozott, most már a lövés is kezd menni az összekötőnek. Várnai középen mutatott többet, Bódis valamivel jobb vert, mint a Kispest ellen, dee még mindig gyengécske Palkóié mozgására látszik, hogy kez d bele jönni, csak a lövései nem sikerölnek. Vor?ecmn(č\k voltak a lép vő)Té©ei, de a? első k­ét gólban alapolgi­n benn* mit. A hátvédhárm&sban Tté^rádi dolgozott * té!?többet, pe~li^ n^ki volt a legnohvz­ebb ellenfele Karcsi Tálinkijá­­nak minde­­n közbelépés szabálytalan volt, Ez, mu­tatja, hog­r­­nirxis formáisen Natrv .hM harcolt, ác a IT. félidő rr­ól .latnát n^rnr volt a helyén. Pázsm­ándv f?»dinet után Török sz.Xaf. dcTronntt. de Szusza, túlítél^san nehoz. ellenfél volt sziemóra. A csatársortól Ijj+tunk egfv-b/f w*p támadást, de ninc* benne átüfA erető lévő odíbor Fé.n’­l pyorp. de főtér,k.­­lappreírl túlráírvaárt sokat eseté*, de még írt te ff. térjebb cantár. Martónyi vfasv.a­­formájában, TVes­ rkétóT rao,oh aokat láttunk Me-5 jő] mart orrát ott, de a ka­pura nem volt. ve.vté'fves. Ujpest—Elektromos 4:0 (1:0) 5000 néző* V&z-#ite: Megy&K­-úu S(H)0 néző. Vezette: Török. A* Ujpsfriben Károlyd véd, ő a noroa tea* hns, egyébként változatlan a* összeállítáa Az Elektrimosban Kapocsi neve vállalja a játé­kot. Pálinkás le­írás a jobbhátvéd, Dífezke a balosséfekötő. Menő a középcsatár. Újpest: Károlyi — Balogh II., I^tbares — Kivédi, Ssefia, Natrymarosi — Effreerf, S^usv.a, Bőd­­e, Várnai, Pwikoté Elektromos: Voravezd — Párlptete, "Leis T&di •— Páwmándy, Na.-try III., Tőrök — Fényi, Majtényi, Menő, Deenska, Ceesprech­. T­F15I.N­V5 A* K5f*trr»TVf»* Vy«d. A 9 Twrrh^m Ba- WL II készéi fosri^ ol I­ mke s’söktfn­é­­«ét, « i^Abadraszéfi Na.itrrmo'K'^ról elé retten. * kÖZATXwnté/r » té-O^ról szon­­jjén ló Károlyi foorebe. Kiorryor^alyoz^tt a játek Az 5 perdbélB »zóta S­'U^7«—FV- ro«’ —Pa­ tko!­ó - tám­ad ősi végé» Pálásttk­á?ról ff^ertetre a labda. A borúcráM Víz T^ocs?al lehúzza, Na.srymarO*? ^gabadra vá­­jra.­ Bódiw fejeli kapubra, V«r?ecá könnyen véd. Eredménytel­en Tromo­s-S­zög­let után n. S. percben 0zus®a lövetét fog­ja mo­ bre Vers?ochi Nem valami na érv­e& iram. Bódis távoli lö^ét Verffer.ra könnyen fog­ja. Állandóan *U U.fiy«t támad. A 10. percban Mező—C.vopre^l—Tes«vte­t Amn de « ▼álei^n Iteer/fc* » l6-o#?ról mellé W5. A 1*. webaw öt tfdlpeatt Sfebon tnbftt keresetül a vif^íriSí Várnaá * lő-i x*rő| Saiwe Shtewt icöM mfiir s tel Wc meiU. Kirádi ezépen ugrat jé Irt Saus®**. &* Vj&griiM ^jroratafeb éa hama«d *wo &«®»ekető elől A «T. perdboe PABtOcsto Viki Patktéót. A **atéidhrOfrá»t Nwrrmaroe! Ivett a kapu elé. Kwrjmn a mintegy 9 trtétcrrr ne»hd* mtfifben kapja A labdát, jobb bel­sővel kapura emeli és a labda a vonaton rapradt. moprte.pe.t* cTcr­eczi keze mellett a jobb felső oldalhálóba esik, 1:9 a* Újpest javéra.­­ Kvet remek támadásokat is net­t új­pesti csatársor. A 21. percben a kiugró Cxcpresfi elöl Ká­roigi szép lábravetődéssel ment. Engedett az újpesti nyomás. MezA távoli lövése messze elkerüli a kaput. Az Újpest könnyedén ját­szik és * közönség terxxi játékot követel a liláktól. Kirádi és Nam­jmtu­rm­azépen hefite* tél a labdát, de Kirdsii befejezés* rovin ém Ver*­seczi elcsípi a laM4' Szusza elől. A 32. percben Srmta lapos szabadrúgás* Verseczi keze közül szögletre perdül. Feltű­nően sok feledre*,* dancsót vetenek az Elektromos védők. Orlandóan az Elektromos térfelén folyik * játék. A 30. percben a to­­logató Újpesti pantárok helyett Kapamarosi lő kapura. Verscert szépen véd. A 3I1. pere­­ben Várnai 20 méteres lövését a jobb felső sarok tájáról fűti szögletre Verscezt. Egy perc múlva Balogh 17 löki Csepregit, A szabad rácáét Pálzmándrt mellé löki. Az Elektromos térfelén ér véget a félidő. SZÜNETBEN nttwEWft cawpwt.bmr «fry­ e­g­y csere* ható­­rás«nirác dk A« tTjpeMbem Bódzs­én* VAr­­n«n­, iga F3K4kt­rmnOBbaSi VLnfiemri ca a h. ncr/nws W'atf tarafmoetw WMI a* VlpMt fwn­| merem,­­cnjpn »«*M W « }. fnrrtem A. I peneheo Nm­gym/erum tftre­ r« frei % tess^i eW, tt^nm wneft'e esi1., nwtipe TBSU* • vereeren tfltoraan* e. rmmm fnt Ml,, klfcReper­t«ir nffy m*t­rret » Vwn meflM* • jobb •e.'-obb* rr.M Kflt t*to mnl­re ejaWh r&f %■ m t Ufpefrt: TJAS­­rrw.ro»i Pieresdá^S* Sr­jspa ervbíl várnai eln teszi ó, „ ItSie Pcsnti." mint errr két méterről, hísóoríl. a 1*1*8 léc alá bombái. H i. lutballmez Ft 238.- 11 pár lábszárai Ft 18S.­­SZÉL­LÁ sportraak üzletében, V., ElldolMér 2 •V.. K«t ®st*tf0ma,.i#m­ er8fl MtreAreOt re­n M f | m átlátszó-, eső-, vihar­­lP V lóden- és bőrkabát KARDOS és KOVÁCSI ZÜZfjJgZ1** S4 NÉPSPORT Nagyszerűen rajtoltak a budapesti amatőrök Afrikában BLASz Tálulalon­— Timise válogatott 8:1 Tűnte*, november 2. A budapesti asatdrák hevenytevebt labdán, ugró válogatottja szombaton játszotta ered­ét nyik afrikai mérkőzését és Tamige váloga­tottja ellen S:1 arányú fölényes győzelmet aratott. (M.T.I ) GaastbaJ*—Marim* 1:2 <1:2). XHI. Kupa. Darály-u V.t Aaoe. *G : Ybee (t)t ÜL Páifi (2)u AKGUA Ab íiufpM labdarúgó lw:jnoiisA#!k«st ttsomba­­ton délután • kővetkező atérkóséfieket ját_ ixottik le: /, osztály: Aríob TiMa—Pr*srtoii North Rnd 4:1, Blfií*!ri>uirn Rovers—Bolton Wandérers 4:ű, Blsckpool—Liverpool 2:fl. Gh el .«ea— Arsenal 0:0. Derby County—Middlesbrongh 4:2. Sheffiekl United—F.verton 0:2. Grimsby Tovn —Bumley 1:2. TTnddcrsfleld Toum—Cbarltrn AtMetie 0:1, Manchester City—Por+.r,mont.h 1:0. Sunderland—Stoke City 1:0, Wolver­­hampton Wand€U'crs--Manéhester United 2:0. //. osztály: Br»dford-r,Futh#.m Csr­díff City—I^eeds United 0:0. Chesterfíeld— Piymouth 1U, Doncapter Rover*—Xeurcastle IJnitéd 0:S. Millwall— Lutén Tc-ím 3:1. Not­­tingham Forest—Coventrr City 4:0, Shéffield Wednesday—Leicester City 1:0, Koiíthampton —Birmingham Citv 2:0, Tottenhum Hotspur —Brentíord 4:0, West Ham United—-Barns­­ley 2:1. Földvári Frartcz Imre úri divat szabósága ®wSsiw®4, ▼. *Ar jFsmf ■‚— I. Bfc. twrfW: SVtSFl­ T**~ tm WJWWtTI tato**rk kast wil«wt^ö‡»a. Kow‚tt *»y*£ti›Sl­­, Tán*t fmnMt. Rsvwrtotóln‡»V 1S% *,w‚*r«cjTOÍny Minőségi futballcipő és felszerelés­e­k&Aae Ibiét, Szyteringer Istvánéi i TO., IhmMH U. Vrtt 1M-4HU ■ms JfOVgMBBB­s. Gólképtelen volt a Csepel Bukarestben CFR (Bukarest)—Csepel 3:1 (0:1) Bukarest. CFR-stadion. Vezette: Ceanreemu FArRjfr.Jó utazás után, pénteken este hat óra után érkezett Bukarestbe a. Csepel csapatA. A pályaudvaron nagy Ünneplés­ben. ve’] t n^Tjp a empatu^k. A wsl7wzer­­vezetek ré.'Széről Kailarus főtitkár fo­­trfot­té a ma­giyarokat. A ^k­étée­s fogad­tatást Sebe* Gusztáv betegedte meg­. A ppapat *z Antén Heteibe szőllt mejg­. A mér­köz­­tere vasárnap délután negyed 2-kor került sor. A r. őrfi'c között Ivlyet fofftélt K­o-FTtw,­r­uitee ^aovjoé b­agryknyet. Grom. Péter rom nján ftiInterierelnök­ és Dei román közle­­kedési minisiter. A két­ csapat a követktrA Dw^éJWlá^ ban á’H. fel: Csepel: SzekfrreA — Rédei. Kte­ ra Híres: Nftfkrrz n, Rákosi — Szentesi. TO­rvári, Imri, Keszthelyi I. Fenyvesi II CFR: Nogrru — Robiceattu, Aporz­an — Ta­n­­aso,Nou, Mari, Mihailescu — Lungu, Mar­tett, Ba­rta, Filoti, Comsa. A Csepel kev­és azonnal támad le, több szélhelyz­et is adódik a CFR kapuja előtt, de a csepeli csatároknak emelőre nem mérly a lövés. A CFR támadásai erőtlenek. A 10. percben jut el először a román csapat a csepeli kapu elé. Barta a félpályáról meg­­szökik, öt méterről lő, de Szekeres bravúrosan v­gl. Ezután már siyak­oribbak lesznek a CFR támvaddaal is. Nagy iI csak danccsal tudja fikavart­ani a kiugró Filottit. A­­rcebad,­úár 15.s után napig kavarodás támad a csepeli kapu előtt és nehezen mentenek a védők. A Ifi p^reb-en Híres Twnpú?á. ldteezi Ke^th-dlyi TI-t. az ön-r&xfttö a kapu Pzájá-iff vitezn a latéi ót három, méterre TMUlieiOt ’-enül téváTja. 3:0 n C­wpoi ja vám. A szél ut­án is a Cs­öp^l támad. Xe^Jh©lyi N­ rtégy emberen te kér^v^tillyiíc-t,i a tetélát és caaik d«az*c3 árán tudják a rdmwvn vérfok. Foikov«top'an fá!j.ö*n a CFR, éw fo­leet Finotti révén ^gyre-már»r% vereti * támadásoká). A 7*7 perekéin NAcry fi fehaki Marj.^H. A román játé­kon meffeettüi. b­et.y«btn ÖtMó­ a áh b«. A 40. Kénye, sér.utén* ki.nyii. r**m te jáfefJEik k^'áob. helyette Oe.^ó jön b© n. WLm# Sr.Onet után a Cwweilte?«n Rátér»i a telifhát­­véd. Csuryn a balfe^k­weL Imri helyére pedig Négyest áll. A 4 percben Keszthelyi odatt nyílik helyzet, de elpattan a labda. A Ceepel támad, de noke-t tologat A lő. r^rcben Barta kiugrik és hatfilmae bembájfi után S?^kpn?« hiábíj dobja m«arn4. 1:1 A játék htérryeneúlyozottabb­an, té a r**~ per még így is többet támad. Gólt a Wl. perrem­ben mégis a CFR ér el. Iámét Bart^ tör ki, jö’.­é®a s. k3KHifáról vitor.apa.WAn,, de ^ réem­* álló Filoti natív lövéwl A hátéba küldi fi labdát. 2:1 n CFR javár*_ Két perc múlva !?írta 1 e.Ston állva kapja x labdát, a csepeli védelem leáll te Barin a kifutó Szekeres mellett nim.godittn ló a hír lóba, 3:1. A Csepel tiltakozik, d« * játék­vezető hajthatatlan. BIR4UT A Csapéi t/^bíbel Mmjtélott, de er?«tá:^lány gólképtelenségje miatt nem érdemelte volna meg a győzelmet A CFR gyorsan, lelkesen küzdött és a remin csatárok erélyesen tőr­­tek kapura Szekeres, Rédei­te M­írosvári tűnt ki a csapatból. Keszthelyi fáradtnak látszott. A román csapatban Filotti Marian, Mikaiescu és Lun­au tetszett. A játékvezető kiengedte kezéből a mérkő­zést. Baráti hírt* V­mas­ mm 2:1 (1:0) Góllövő: Szilágyi 1., Berzi, Ki­­suczky, Ady Endre,il. 4000 néző. Vezette: Lehel. Vfta*,s: Buzsa — Ijetint, Síkiesi — Sarneczky, Moór, Marik —• N­lomk­y, Berzi, Csilágyi I, Ka.fr 1, Tóth 1:1 FMTK: Tóth •— Palotai, Os­'riiscla — ?Képlöki- Dávid, F­ehárt — Kovsaa, Jo­ltos. •Cisucsky, Bihari, Trocatl I. FEI.010 A Vasas kezd. Már a 2. percben szögletet ír el. Az 5. percben veszélyes jobboldali EMTK-támadás végén Siklósi szü­letre ment Az EMTK valamivel többet támád. A *• IKrcben Iiihori 21* méterről erősen mellé 16. A 7. percben veszélyes baloldali K­ÓTív.tá­madás végén Trená­k a felső kapufára 16, a labda sokáig pattog a gólvonal előtt, újabb két lövés emberről pattan vissza a kapu előtti kavarodásban, végül Kisuczky hatmé­teres lövését Harsa nagy üggyel-bajjal és némi szerencsével tisztázza. A 11. percben Sziláffin­ I. remekül kitör, de Dovit­ól za­­varva, éppen T­ith ölébe írtttja a labdát, síey nerc múlva Tóth III■ remek esvén! játék m­én Sziláani I. elé ad. a középcsatár a 11-es pontról — ordító helyzetből — magas­ran a kapu fölé bombáz. Most a Vasas szó, rosttal. Marik óriási parid'hátából hinvszky a Ifi-fisról fölédurrant. A 16. percben Tóth III. remekül fut el, beadására Tóth hiába vetődik, de Xapy 1. nyolc méterről az arca kapu fölé 16. l\*rr.­Vvs iramú n játék­. A 21. percben Tóth mn túrnom a 16 csip kifutva vr..k­­mairö vwtDcHWl He»*áss SaRágyi I elől A 21 percben X-Iry I remek labdával narratja ki Szíria­i J-t. A középcsatár clin­égy Dávid mellett « a balkoszekötő helyérül, mínterry nyele méterrtít bólint véd heteiken lövést ki­pi a bei­ri«ö «ar,­kbn. 1:0 » Vaena javára. Rögtön utána Silovacky jó egyéni akciója Végén Berri mellé 10. A túlnő oldalon Ruzsa a lővéson kívü­l futva kéznél húzza el Frenák lábát A szabadrúd­ás után Moór fejeli ki a labdát. A 28. percben Bihari 22 méteres sza­­badradtása a sorfalról szögletre pattan. A 32. percben Illovszky hosszasan cselez, de beadás helyett azonban lőni akar, a lövésbe azonban belépnek. Egy perc múlva Nagy I. fordulás­ból küldött lövése csak arasszal suhan el a felső léc felett. A 85. percben Tóth III re­mek beadását Szilártyi I kapura fejeli a­­ rosszul vetődő Tóth állít tudja kiütni a lab­dát. A 67. percben veszélyes erzsébeti táma­dás vé­vén Saroveczky rosszul ad hars. Kisuczky elcsípi a labdát, de énévi helyzet­ből, hat méterről a jabbsarok táróé lő. A 40. parob­én Bihari húszméteres lövése szyomron találja a ló-oson álló Kisuczkyt. Az utolsó perc­kben az EMTK támad többet. A 43. perels-n .Tol­lila távólról a bal jV­an sarok mellé bombás. A 44. rendben ívsnftns Vz­zza.­­hm r.d b­etwwtr bs BMTK-tóM keyet Ari a labda' de s já*^kvrr.etA — helyeven — mind­­kettvV eálStt labdának mindattl fb'iHrot b­ez a doftioglbe!, 69 ez ered­mé­rytelen. SZtlNTCTBTSN ?a DMT­K-WtfTrfiben nye­redt, a ValSflB­o5tóa 5ibes izgatott a hangu !at. A TI. FfcT-TT16 Az atoő percban Bernt remek labdáját Nturr I. mintegy tizenöt méterről lövi a jobb fele a sarokra, Tóth pompás vetődéssel szögletre üti a labdát Az 5 percben Tóth EH. remek akció után bead Szilágyi I*-nek még áhítani is van ideje, de négy tépésről illetSe le. Azut.in Snilá^yt I. kétpeer te hosszan enökteté magát s a kifutó Tóth mindkét eeetben elcsípi * V-t-M- S^eree áUeedóO-v r Yrnmsi Uinikíl. bherth kére n-ísz --.ó, malit iS. A Z». pe-vémn BokA, kft nétsnét — ttadz Mywáót — ■ *** terük vestté Wt 4.Pt pere bee TÓO, Uf. ettrenbeéroéteae héjája n haj eresét nettem reeey tat A 3*. percben M»art,fél Kint In, hó­ért. A 14-osen ?­Br4k, de a Isbde aát* Msivé, mintegy nr­ rrmóer noéterrő! lő e n tobdz az elbáméeakode Tóth mHstet­ a kagm Jobb olda­ tán jut a léé *tá. 2:0. A k­t percban remek DtOvrWky—DriMsvt T­e.tomó vefféf, s kbsép­’sm.t­ár n hatosrd! fö­ fébombVe.­­ s3. percben szohodrőgS.obo, .Int a* KMTK A labda Atkerill Kovács edő. Trnzsa késlekedik és Kisuesky négy lépésről a kenu l­öze­­pén vizel* báléba ■ labdát. í.l. Egy perccel később Frtnik tíz méterről élesen kapu fölé lő. A 88. per­cben ,e-ii­ínl s 16-oron srocsúszva szereli A’aau­­-st, a Va­sas csatár elesik, de a játékvezető nem fö­lről. Háborog * Vasas-közönség- A 41­ perc­ben Palotai kézzel húzza el a labdát Sri- Sapin I. elől Berzi huszonkét métere, sza­badrúgása s sorfalról szögletre pattan. A 44. percben Kisucsko tizenhatméteres lövését Ritzsa védi-Siöc­cUxránv *:í f9tí­­o Vo*os iardim. NYTI­ATKOZATOK: Hegyi Gyula (Vasas): Nofréz tet­­r­a.ion megérdemelten gyönt­ünte. BAt­ifertfi Gábor (EMTK): Sz.ortm. oselen körülményeit között vettet­tük el a mérkőzést. BIRAÍ.AT: Vlasi­t hatalmast iramú, váltogatos, helyemként egiénben rab­,vortal­is mér­­kőizést láttunk. A m­érkőzé­g kilenc­­­ven percéből a Vasas jóval többet támadott, mint a hazai csapat, de az EJÍTK-nak is majdnem annyi ki­hagyott helyzete volt, mint a Va­sasnak. A piros-kékek labdakaa ülés­­ben és fejjátékban felett® álltak az EMTTK-nak. Az EMTK főleg gyor­saságáért, nagy kü­zítőképességéért és szívvel teli játékáért érdemel di­cséretet. Ha Szilágyi I-nek nincs olyan balszerencséje, akkor a Vasas több gólt is lőhetett volna, igaz vi­szont, hogy az EMTK-csatárok is nem egyszer hibáztak a Vasas 16-osán. Végeredményben a többet támadó és hói vb­ leit jobban kihasz­náló Vasas meg­érdem­elten győzött. Ruzva jól védett, de a gólt egy kis határozottsággal védenie ke­llett­ volna. A mind a három hátvéd pom­pásan játszott. Lóránt a helyezke­désével, Hoór a fejjátékával, Síklósd pedig biztos rúgásaival tűnt ki. Sa­­roveczky fáradhatatlanu­l, lelkesen harcolt, a védekezésben jobb volt, mint a támadásokban. Marik néhány hosszú labdával tűnt csak ki, sok passza nem átkerült. Illovszky a második félidőben néhány remek tá­madást vezetett. Herzi Inkább a elzekészítésben teledk­edett. Szilágyi I gyors, de nagyon sok helyzet a lá­bában maradt. Nagy I néhány re­­mek labdalead­ással tűnt ki, a sze­­zonyben is hasznosan dolgozott, Tóth Hs volt a csltároos legjobb­ja, minő a labdáját mesteri módon meg­­játszotta, elfutásai és beadásai fel­­tűnőek voltak. Az EMTK-ban Tóth néhány evn- bom­ braviírosan védett, de a sz­­zo­­dik gólt fognia kellett volna. Ote­­média volt a hátvédhármas leg­jobbja Nemcsak keménységével, hanem gyorsaságával és helyeske­­désével is kitűnt. Palotai jól rom­bolt, bár Tóth III..t nem igen tudta t»n[axii. Dávid Jói fejj*, de egy kissé hason. 4fv&n­főim 6* Kohiik nagy nsunkát vútg-jsést, a pereasotás ea-úítval vgy&tcüknek ráa znamá, tKHeg JbeMI*. nők iwm. K&v.ba* erek * grarw. ságáéort éneenwí 4Ho*ésreá«a. Jotim tgyeteeaeét Klimczky ve*t ■ légre* szélyswRfete, legmn«gA»nya»M­­emtár, a lövéseivel awotban bn-Wersor-sél* volt. Hiliffri ezúttal halványabban mozgott- Inkább csa­k a védősemben segített, Fron­k lendületesen ját­szott, ás ezúttal te kovéa labdát kapott. Sohol n nagyit r­nd mérkőz­ett isten jó­ vazetta SB»oríci!»őket kö*Todofilll késztH'mfel vásároljon. BliéreadG­éra prote. P«4b*AbyA áfianda** K­VAlien ét reude'én re­nt. tV-t Pfitfend­el Setera Tm­­mórnavmf