Népsport, 1970. június (26. évfolyam, 127-152. szám)

1970-06-01 / 127. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚG Szegedi EOL—Sz. Haladás 1:1 (0:0) Szombathely, 5000 néző. Vezet­te: Klemm (7), (Nagy E., Szlá­­vik). SZEOL: Gilicze (7) — Pikó (6), Kővári (6), Magyar (6), Kerekes (6) — Bánfalvi (6), Mészár (5),­­ Pataky (6) — Jósa (6), Varga (7),­­Vörös (6). Edző: Subits Lajos. Sz. Haladás: Mursits (6) — Né­meti (5), Pék (6), Németh (5), Szántai (5) — Halmosi (6), Kul­csár (5) — Szabó S. (6), Iszak I (5), Rátkai (5), Gangli (5). Edző:­­ Fehérvári Alfréd. Csere: Gangli helyett Farkas­­ (6), a szünetben, Németh helyett Szárnyas (64. percben), Mészár helyett Ruttkai (66. percben). Góllövő: Jósa (67. perc), Far­kas (70. perc). Szögletarány: 3:1 (2:1) az Sz. Haladás javára. A Haladás hat sérültje közül­­.Halmosi és Kulcsár rendbe jött, s­ így is­mét pályára lépett. Vi­szont a SZEOL-ból hiányzott :Várhelyi III, Molnár, Dávid és­­Vass. Már az első percekben­­tűzijátékot rendeztek a szom­bathelyi játékosok a szegedi ka­pu előtt, de Gilicze két alka­lommal is remekül hárított. A 6. percben Halmosi 25 méterről­­veszélyes lövést küldött a bal felső sarokra, a szegedi kapus azonban ezúttal is bravúrosan szögletre ütötte a labdát. Telje­sen egyoldalú volt a játék. Tíz perc alatt egyetlen egyszer ju­tottak el a SZEOL csatárai a szombathelyi 16-osig. A Haladás-csatárok többször vállalkoztak lövésre, de vagy Gilicze védett nagyszerűen, vagy­­pedig pontatlan volt a lövés. A 19. percben Halmosi Szabó Sán­dorhoz továbbított, a jobbszélső közeli fejesét Gilicze remek ve­tődéssel csípte el. A SZEOL is vezetett ezután néhány ellentá­madást, de ezek nem okoztak gondot a vasutas védőknek. Ese­ménytelen percek után, a 30. percben Józsa elfutott a lesre (­ játszó Haladás-védők mellett, de gólhelyzetben hibázott. A 32. percben Szabó S. hagyta fa­képnél őrzőjét, lövését azonban a szegedi ka­puvédő ezúttal is jól hárította. A SZEOL-játéko­­sok ügyesen lelassították a Ha­ladás támadásait, és két-három veszélyes ellentámadást vezet­tek. A II. FÉLIDŐ elején előbb Szabó L., majd Né­meth L. lőtt a jobb kapufa mel­lé. Az 52. percben jobb oldali szegedi szabadrúgás után Mur­sits a labda mellé ütött, de Né­­methnek sikerült a gólvonal előtt elcsípnie a labdát és fel­szabadított. Az 55. percben Var­ga középen kitűnően ugratta ki a védők közül Vöröst, aki gól­helyzetben, Halmositól zavarva a jobb kapufa mellé helyezte a labdát. A szegedi játékosok könnyedén fejelték vissza a pon­tatlanul kapu elé ívelt szombat­­helyi beadásokat. A 67. percben megszerezte a SZEOL a veze­­■ rést. Halmosi pontatlanul adta balra a labdát, Jósa lekapott rá és az elcsúszó Szántai mellett három méterről akadálytalanul helyezte a kapu bal oldalába. 1:0 A 70. percben mintaszerű szombathelyi támadás bontako­zott ki. Iszak­i, Rátkai, Farkas, Rátkai volt a labda útja, Rát­kai pontosan tálalt Farkas elé, aki hét méterről védhetetlenü­l lőtt a kapu közepébe. 1:1 Megélénkült a játék. Néhány percre nagy nyomás nehezedett a SZEOL védelmére. A 75. perc­ben Szabó S. a balszélső helyé­ről pontosan adott középre Far­kas elé, aki gólhelyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. A 85. percben Ruttkai elhúzott Pék mellett, begurított Vargához, aki biztató helyzetben rosszul találta el a labdát. A SZEOL kapuját Gilicze megbízhatóan védte. Különösen az első félidő­ben akadt néhány bravúros vé­dése. A védők végig lelkesen és szervezetten védekeztek. Magyar igen gyakran fejelte el Iszak I elől a labdát. Bánfalvi és Pataky a védekezésben és a támadás­indításban egyaránt jó teljesít­ményt nyújtott. Varga bizonyult a szegedi csatársor legveszélye­sebb emberének, de Jósa és Vörös sem keltett csalódást. Az Sz. Haladás A Haladás 10 perc alatt ellőtte puskaporát A SZEOL ügyesen lelassította a Szombat­hely támadásait . A három előretolt sze­gedi csatárnak adódott inkább gólhelyzete. Salgótarján—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Salgótarján, 6000 néző. Vezet­­­­se: Pusztai (7) (Szávó, Tófalvy). Salgótarján: Magyar (8) — Fer­­­rencz (9) — Baranyai (6), Hor­váth (7), Kmetty (7), Gecse (6)­­— Szalai (6), Répás (7) — Kris­­zkó (5), Básti (7), Jeck (7). Edző: Marosvári Béla. Bp. Honvéd: Bicskei (7) — Ruzsinszki (7) — Molnár (5), Tóth (6), Komor( 6), Tajti (5) — Kocsis (6), Tichy (5) — Pusz­tai (6), Pintér (4), Kozma (4).­­Edző: Preiner Kálmán. Csere: Kozma helyett Szur­­­­gent (5), a szünetben. Góllövő: Jeck (62. perc). Szögletarány: 8:2 (2:1) a Bp. Honvéd javára. A széltől támogatva a salgó­­, tarjátn­ak kezdték az első félidőt. A 3. percben Molnár hibájából Jeck futott el, szorongatott hely­zetből leadott lövését Bicskei először kiejtette, majd másodjá­ra megkaparintotta. A 9. perc­ben Básti kellemetlen, pattogós, 16 m-es lövését hárította a Hon­véd kapusa. A következő perc­ben ismét Básti lőtt, ezúttal 20 nő-ről, s a nagy erejű bomba a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Ezután Répás lövése foglalkoztatta Bicskeit. Élveze­tes, jó iramú volt a mérkőzés. A 17. percben Gecse futott el a bal szélen, beívelt labdáját Básti a kapu fölé rúgta. A hazaiak me­zőnyfölényben játszottak. A 30. percben Répás lőtt fölé. A 32. percben pedig Baranyai beadását Jeck fejelte mellé. Ugyanebben a percben Szalai távoli pattogós lövését védte Bicskei, majd Ré­pás bombáját ölelte magához. Esett az iram, kiegyenlítettebb lett a küzdelem. A 41. percben Pusztai két csel után Tichyhez játszott, ő is csinált egy cselt, majd 6 m-ről lőtt, de Magyar kiütötte a labdát éppen Tichy elé. Az újabb lövés a tarjáni ka­pusról pattant szögletre. Az utol­só percben Pintér 6 m-ről él­veződve lőtt fölé. SZÜNET UTÁN egy perccel Tichy fejelt a jobb alsó sarok felé, Ma­gyar ügyesein kitolta a labdát. A 48. percben Répás jó helyzetből gyengén Bicskei kezébe lőtt. Az 50. percben Kocsis nagyszerű labdájával Pusztai ugrott ki. A 16 m-ról lőtt labda centiméte­rekkel kerülte el a kaput. Fö­lényben játszott a Honvéd. A 60. percben Kocsis ejtett szabadrú­gását Magyar csak nehezen véd­te. Két perccel később megszü­letett a Salgótarján egyetlen­­ győztes gólja. Básti a lest rek­lamáló Honvéd-védők mellett Jeck elé ívelt, aki 8 m-ről a ki­rohanó Bicskei fölött a jobb sa­rokba emelte a labdát. 1:0 Egy percig állt a játék, a Hon­véd-játékosok reklamáltak, de mindhiába. Középkezdés után Pusztai tört ki, de 8 m-ről a jobb alsó sarok mellé lőtt. Básti 14 m-es bombáját ütötte szög­letre Bicskei. A 72. percben Pusztai 7 m-ről ejtett kapura, de Magyar bravúrosan szögletre tolta a labdát. Két perccel ké­sőbb Magyar kiütött labdája Pintér elé esett, de a csatár el­csúszott. A 77. percben Pusztai az 5-ösről Tóth elé gurított, aki lövés helyett emelt egyet a labdán, és a védők felszabadí­tottak. Nagy erővel támadott a Honvéd. Mégis két perccel a be­fejezés előtt a Salgótarján ve­szélyeztetett. Horváth lövése zú­gott el Bicskei kapuja felett. A közönség vastapsa mellett ért véget a játék. ★ ★ ★ ★ A Salgótarján kapujában Magyar nagyszerűen védett. Csupán két ízben futott ki rosszul kapujából. A mezőny legjobbja Ferencz volt. Nagysze­rűen rombolt, s társait is rendre kisegítette. A kapu előterében ő volt az úr. Dicséret illeti a töb­bi hátvédet is. A középpályán Répás, elöl pedig Básti dolgo­zott rengeteget, de mindketten hibáztak is. A Bp. Honvéd kapusa, Bicskei megbízhatóan védett. A legjobb hátvéd Ru­zsinszki volt. Egyébként a gól­nál mindannyian leálltak. A kö­zéppályán Kocsis szorgalma di­csérhető. Elöl csupán Pusztai volt lendületes, kapura is veszé­lyes. Németh Péter NB I. TARTALÉK, B-CSOPORT Salgótarján — Bp. Honvéd 2:2 (2:1). Salgótarján, 2000 néző. V: Ludányi. Salgótarján: Szőke (Bácska) — Kokinda, László, Macska — Angyal, Toldi — Szöl­­lősi, Varga, Kajdi, Szoó, Losch (Bálla). Honvéd: Lévai — Kor­­ponai, Holchauzer, Marosi (Ká­­li) — Pál, Lukács — Bogáti, Varga (Katona), Barna, Tieber, Bódi. G: Kajdi, Losch, ill. Pál, Bo­gáti. Jó, László, Varga, Kajdi, ill. Lukács, Tieber. A lelkesedés diadala • A hazai együttes az első félidőben stílusosan, jól játszott, a második félidőben pedig, különösen a gól után önfeláldozóan védekezett • A Hon­véd csatárai tehetetlenek voltak a kitűnően védő Magyarral szemben • Rendkívül izgalmas volt az utolsó 15 perc­­. A forduló válogatottja Magyar (Salgótarján) — Fá­bián (Vasas), Mészöly (Vasas), Ferencz (Salgótarján), Megyesi ♦Ferencváros­ — Kovács I (Ta­tabánya), Nagy (Tatabánya) — Szőke (Ferencváros), Sárközi (MTK), Szuromi (MTK), Jeck (Salgótarján). A forduló játékvezetője: Wot­­tava (Diósgyőr—Rába ETO). Második csapat: Rapp (Pécsi Dózsa) — Nagy III (Videoton), Páncsics (Ferencváros), Stresszer (MTK), Váradi (Vasas) — Göröcs (Újpesti Dózsa), Müller (Vasas) — Zöldi (Tatabánya), Básti (Sal­gótarján), Solymosi (Komló), Tóth B. (Vasas). kapujában Mursitsnak nem sok dolga akadt. A védők közül még Pék játszott legmegbízhatóbban. Halmosi és Kulcsár játékán erő­sen érezhető volt a három-, il­letve kéthetes kényszerpihenő hatása. A csatárok közül Szabó S. sokat változtatta a helyét, a kapu előtt azonban nem találta fel magát, Farkas igyekezett. Kiss Antal NB I TARTALÉK, B-CSOPORT SZEOL—Szombathelyi Haladás 2:2 (1:0). Szombathely, 2000 né­ző. V: Gáspár. SZEOL: Korányi (Bólya) — Koszó, Emődi, Várhe­lyi I — Bróz, Zádori — Rajcsá­­nyi, Csömör, Bóka (Wenner), Pá­linkás I, Kozma­n. Sz. Haladás: Sáli — Szőke (Gerecs), Kiss, Hor­váth ■— Gyarmati, Stieber (Der­­dák), Bogári, Bokor, Király, Baumgartner, Iszak II. G: Rajcsá­­nyi. Zádori, 111. Bokor, Király. Jó: Korányi, Várhelyi I, Csömör, ill. Kiss, Gyarmati, Bokor. Komló—Tatabánya 2:1 (2:1) Mindkét csapat végig nyílt sisakkal ját­szott • A komlóiak az első szögletből gólt szereztek • A tatabánya 11-esből egyenlí­tett Komló, 3000 néző. Vezette: Petri (7), (Katona, dr. Vincze). Komló: Erdösi (8) — Lazari­disz (7), Zimonyi (7), Csordás I (6) — Horváth (5), Makray (6) — Bordács (6), Juhász (6), Bodai (6), Solymosi (8), Csordás II (5). Edző: Lantos Mihály. Tatabánya: Rothermel (7) — Laczkó (6) — Lévai (7), Kovács Cs. (6), Kovács I (8), Kovácshegyi (6) — Nagy (8), Csernai (6) — Zöldi (7), Tóth (7), Hernádi (5). Edző: Lakat Károly dr. Csere: Horváth helyett Földi (5), az 57. percben, Bordács he­lyett Merczel (5), a 22. percben, ill. Kovács. Cs. helyett Monosto­ri (6), a szünetben, Tóth K. he­lyett Arany (6), a szünetben. Góllövő: Juhász (5. p.), Tóth K. (30. p., 11-esből), ill. Solymo­si (38. p.). Szögletarány: 6:5 (4:2) a Komló javára. Délelőtt hideg szél és eső, dél­után ragyogó napsütés Komlón, s mégis kevés néző várta a csa­patokat. A mérkőzés teljes be­vételét az árvízi károsultak javá­ra ajánlotta fel a rendező egye­sület. Élénk iramban kezdődött a játék. Az 5. percben, szöglet után Bodai a kapu elé ívelte a labdát. A védők késlekedtek, és a berobbanó Juhász 1 méterről a bal sarokba pöccintett 1:0 A másik oldalon Tóth nyolc méterről fejelt fölé. Csordás II elől merész vetődéssel tisztázott Rothermel, majd a középpályán játszó Kovács I kapásból, a 16-os sarkáról fölé durrantott. A 22. percben Bordács a saját kapuja előtt összecsapott egy tatabá­nyai csatárral, s sántikálva le­ment a pályáról, helyére Mer­czel állt. Sokkal később Hor­váth jól időzített labdáját Ju­hász a bal kapufára fejelte. A 30. percben két nagy hibát kö­vetett el a komlói védelem. A másodiknál Csordás­­ az 5-ösnél elhúzta Nagy lábát. A 11-est Tóth a jobbra mozduló Erdősi mellett a kapu bal oldalába he­lyezte. 1:1 A 38. percben Csordás I a bal szélen felfutott, keresztbe adott, s a jobbösszekötő helyén tanyá­zó Solymosit hozta jó helyzet­be. Solymosi két csel után, 15 méterről lapos, csavart lövést küldött a jobb sarokba. 2:1 SZÜNET UTÁN sem csökkent az iram, továbbra is bátran támadtak a csapatok. A hazaiaknál Juhász a 16-osig cse­lezte magát, de onnan fölé vág­ta a labdát. A 66. percben Nagy remekül húzott kapura,­­tíz mé­terről a jobb sarkot nézte ki magának, de Erdösi kiütötte a labdát. Az ellentámadás újabb hazai gólt ígért, azonban Mer­czel sakk-matt helyzetben sem találta fel magát. A vendégek igen lelkesen, szervezetten és nagy akarással harcoltak. Mind­két oldalon sok volt a szabály­talanság és Petri játékvezetőnek fő érdeme, hogy mindig ura maradt a helyzetnek. A 80. perc­ben Juhász, a 83. percben pedig Merczel kapáslövése kerülte el az ezúttal megbízhatóan védő Rothermel kapuját. Az izgalom az utolsó percek­ben sem csökkent, a közönség jó mérkőzésnek volt szemta­núja. ★ ★ ★ A Komlói Bányász kapusa, Erdősi csak a 11-es előtti kavarodásnál hibázott, egyébként tartja jó formáját. A védelem legjobbja az ismét csa­tasorba álló Zimonyi volt. A fe­dezetek közül Makrai teljesítmé­nye dicsérhető. A csatársor Bordács korai kiválásával szárnyszegetté vált, itt Solymosi bizonyult a legjobbnak. Juhász nagyon akart, de az első gól ki­vételével nem volt szerencséje. A Tatabánya kapujában Rothermel bizonyítot­ta: helye van a csapatban. A hátsó sorokban csak közepes tel­jesítményt jegyezhettünk fel, míg elöl Zöldi, Nagy és Tóth Kálmán időnként mutatott jó já­téka érdemel külön említést. Vízhányó Imre vb I. tartalék, a­ csoport Komlói Bányász—Tatabánya— Bányász 5:0 (4:0). Komló, 1000 néző, V: Köő. Komló: Buus (Sze­keres) — Kótai, Becsei, Fenyve­si — Ficzkó, Stier — Szávay, Eg­ri I (Orsós), Angely, Korom, Mo­­hácsik. Tatabánya: Fónyód (Ko­vács) — Arató, Fenyvesi, Léber — Mészáros, Vizkeleti (Sípos) — Sántha, Locker, Zsédenyi, Végh, Koós (Kocsis). G: Szávay (2), Stier, Kótai, Korom. Jó: az egész komlói csapat, ill. Mészáros, Zsé­­denyi. Diósgyőr—Rába ETO 1:0 (0:0)­ ­­­ Rendkívül rossz talajú pályán, alacsony szín­vonalú, gyenge mérkőzés folyt • Az 1. félidő­ben nagy fölényben játszott a Rába, de hibát hibára halmozó támadósora nem tudott ki­bontakozni • A hazai védők is sokat bizony­talankodtak, az egész csapat összteljesítménye siralmas képet nyújtott . A Diósgyőr végig a játék lassítására tö­rekedett, lényegesen higgadtabban, tervszerűbben ját­szott . Kapushiba eredményezte az egyetlen gólt,­ pus kezéből, és Gál csak szög­letre tudott menteni a szemfü­les Korsós elől. Húsz perc elteltével erősödött a szélről támogatott hazaiak nyo­mása. Magyar, majd Korsós fe­jese csúszott el a léc mellett, majd Nagy lövését tolta a léc fölé Veréb. A 25. percben Sáf­rány bokája egy rossz lépés kö­vetkeztében megsérült, és 6 perces ápolás után tért csak vissza a pályára. Az iram mér­sékelt volt, a színvonal sem elégített ki. A győriek támadá­sai rendre elhaltak a vendégek 16-osán, ugyanakkor a DVTK ritka ellentámadásainak veszé­lyességéhez a hazai védők is be­segítettek­. SZÜNET UTÁN a Diósgyőrben a sérült Sáfrány helyét Kolláth foglalta el, a győ­rieknél Varsányi húzódott ki a jobb szélre. Az ETO támadott, de akárcsak az I. félidőben, most is a DVTK hagyott ki nagy helyzetet. Az 55. percben Horváth B. durva hibá­jából a diósgyőri Horváth került nagy helyzetbe, de kivárt és a hátulról benyúló Nagy szögletre mentett. Kiegyenlített játék folyt. Az ETO egyre idegesebben és rosszabbul, a Diósgyőr hig­gadtabban játszott. A 67. percben váratlanul meg­született a vendégek gólja:­­Vass bal oldalról beküldött labdáját Csukány lekezelte, majd 18 mé­terről kapura küldte. A nem túl erős labda a meglepett és ké­sőn mozduló Földes mellett a kapu jobb oldalán hullott a há­lóba. 1:0 A 72. percben érdekes eset zajlott le a pályán: Horváth L. Táblázatainkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel, mégpedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szemszögéből. A bajnokság június 7-én és 14-én az A- és B-csoport azonos helye­zésű csapatainak találkozóival fejeződik be, a bajnoki címért folyó küzdelem visszavágója azonban csak június 27-én kerül sorra. Győr, 2500 néző. Vezette: Wot­­tava (8), (Alberti, Illikmann). DVTK: Veréb (6) — Salamon (6) — Kovács (6), Gál (6), Hajas (7) , Sáfrány (6) — Kolláth (6), Horváth (7) — Udvarev (5), Csu­­kány (7), Vass (6). Edző: Tátrai Sándor. Rába ETO: Földes (5) — Kiss (4), Horváth B. (5), Horváth L. (7), Izsáki (6) — Nagy (6), Somo­gyi (5) — Stolcz (4), Varsányi (6), Korsós (4), Magyar (4). Edző: Mészáros József. Csere: Stolcz helyett Gláser I (3), Sáfrány helyett Földesi (6), a szünetben. Góllövő: Csukány (67. perc). Szögletarány: 11:5 (9:0) a Rába ETO javára.­­ Sajnos, az egész idényben tartós sérülési sorozat az utolsó mérkőzésre sem tört meg. Orbán Tatabányán szerzett sérülése nem jött rendbe, így Horváth Béla veszi át szerepkörét és az ifjúsági Horváth László lesz a beállós — újságolta Mészáros József. A diósgyőriek edzője, Tátrai Sándor derűsebb hangulatban fogadott: — Most nagyszerű sorozatban vagyunk, nyugodtan várjuk a mai mérkőzést is. Rendkívül rossz talajú pályán az ETO lendült támadásba. A 7. percben Somogyi 25 méteres, nagy lövését hárította Veréb. Két perccel később viszont meg­dermedtek a hazai szurkolók, sakk-matt volt az ETO védel­me, de Udvarev hátragurított labdáját Csukány 4 méterről gyatrán a léc mellé küldte. Med­dő fölényben voltak a Rába-par­­tiak, de izgalmat csak Veréb könnyelműsége okozott. Egy előreívelt labda kiperdült a ka­beadása után a jó ütemben fel­ugró Varsányi fejese már a ka­puba tartott, de a labda a befu­tó Magyarról kipattant. A hát­ralevő időben a győriek már nem tudtak újítani, enervált, önbizalom nélküli, széteső együt­tes benyomását keltették. Az elkeseredett, gyér számú közön­ség ízléstelen bekiabálásokkal és megjegyzésekkel korán el­indult a pályáról. A Diósgyőr kapujában Veréb kevés felada­tát jól látta el. A megerősített védelemre nem hárult túlzottan nagy feladat. Viszonylag Hajas nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. Kolláth szükséghátvéd­ként is megfelelt. Horváth szü­net után több támadást is indí­tott, de egy nagy helyzetet el­hibázott. Elöl a sokat mozgó, erőszakos Csukány jelentette a legtöbb veszélyt. A Rába ETO védelmét is kikezdte az ideges­kedés, a bizonytalankodás. Aránylag Izsáki hibázott a leg­kevesebbet és Kiss a legtöbbet. A csapat legjobb embere most is a fiatal Horváth L. volt. So­mogyinak sem ment a játék. Elöl egyedül Varsányi akarata dicsérhető. A többiek mélyen formájuk alatt szerepeltek. Havasréti Béla NB I. TARTALÉK, A-CSOPORT Rába ETO—Diósgyőr 4:1 (1:0). Győr, 300 néző. V: Biczó. Rába: Gilián — Hegyi, Váczi, Udvarai (Bistri) — Szániel, Fajkusz — Gláser­­, Győri, Póczik, Varga, Pánczél. DVTK: Serfőző (Bencze) — Nemes, Herr, Török — Oláh (Rósa), Lupkovics — Hajdú, Dri­­zsin, Fehér (Kojsza), Haffner, Si­­kora. G: Póczik (2), Győri, Glá­ser II, ill. Druzsin. Jő: Gilián, Váczi, Póczik, ill. Haffner, Török. A Az NB I eredményei ( D DVTK -o 8© M­KH S Rába ETO d c •fi2CS fix a s«oQ o •CS VIa) Videoton ( D •a »c© 03 Csepel Dunaújváros o · Haladás m 0. SBIC 4ofiNte Diósgyőr === 1:0 1:0 1:0 1:1 1:1 0:0 2:0 Bp. Honvéd zrrrzzr. 0:2 1:0 3:0 3:0 1:1 4:1 7:0 Komló 2:0 1:3 2:2 2:1 0:3 0:1 3:0 Csepel 0:0­.......... 5:0 0:0 0:0 0:0 4:1 3:0 MTK 3:1 2:1 2:0 0:0 2:0 0:1 0:3 Dunaújváros 2:1 1:1 ·:1 1:1 1:1 0:2 4:1 1:0 Rába ETO 0:1 2:1 0:2 0:1 2:0 0:3 2:1 Ferencváros 1:0 1:0 2:0 Fit 2:1 1:0 2:0 4:0 Tatabánya 2:5 3:1 0:0 2:1 : 1 ■== 0:1 1:1 2:0 Haladás 0:2 1:0 2:1 1:1 .......-T 3:1 2:2 1:1 Újpesti Dózsa 3:0 5:0 3:2 3:0 2:1= = 3:1 5:1 Pécs 0:1 0:1 4:0 0:0 2:0 2:0 1:0 Vasas 1:1 2:0 1:2 1:0 1:0 1:3= = 3:1 Salgótarján 1:0 0:1 0:0 1:2 2:1 1:1· = 2:0 Videoton 0:1 1:1 0:1 3:0 2:1 2:5 2:2 SZEOL 1:3 2:1 1:4 1:0 4:0 3:4 2:2 Ki kivel játszik a hét végén? A labdarúgó NB I-ben befeje­ződtek a küzdelmek az A és a B csoportban. Június 7-én az NB I A csoportjának 8 csapata a pálya­választó. A párosítás a következő: Az L—2. helyért: Újpesti Dó­zsa —Ferencváros. A 3.-4. helyért: MTK—Bp. Honvéd. Az 5.-6. helyért: Vasas—Cse­pel. A 7.-8. helyért: Diósgyőr— Pécs. A 9.—10. helyért: Tatabánya— Dunaújváros. A 11. —12. helyért: Videoton— Haladás. A 13. —14. helyért: Komló— Salgótarján. A 15.—16. helyért: Rába ETO— SZEOL. A visszavágó mérkőzésekre jú­­nius 14-én kerül sor a B csoport­beli csapatok pályáján. Kivételt képez a Ferencváros—Újpesti Dó­zsa találkozó. Erre csak később, június 27-én kerül sor az OSN- ünnepség keretében a Népstadion­ban. A június 7-re kiírt, első forduló mérkőzéseinek időpontjait a hét­fői ligaülésen jelentik be a szö­vetségi képviselők.